verkeersplan voor Veiliger Noord wijk AIp=? Vissen in Vrijheid" geeft prachtig beeld van beide Katwijken Bloembollenvak heeft tijd nodig oordwi jk: toeristenbelasting uitbreiden ember )EN OMGEVING QeidócQowuvnt DINSDAG 22 NOVEMBER 1988 PAGINA 15 1.6 CL. '77 radio boo >0.-. Tel. litiepost .Jet blijven 5 1600 Va ide a 2.8 GL, Taunus 1( 750.-; BM 3250,-; Mil 9. ƒ2250,. 1978. 0ND De post van de rijks water in Warmond mag Jen opgeheven. Dit menen ileden E.Th. M. Meijer en Steegh (beiden van PSP- PR). Zij willen dat Gedepu- JJtaten van Zuid-Holland er bij ister van justitie op aandrin- hij afziet van dit „heilloze 'olgens het tweetal doet slui- p de post. die centraal ligt in i de belangrijkste watersport- i van Nederland, afbreuk aan ersportverkeer in de betref- :gio. De politie te water moet overgeplaatst naar Alphen. met t 0 S. LP( Wassenaar boos op NZH WASSENAAR De buurtverenigin gen „Zuid-West Wassenaar" en „Nieuw Wassenaar" achten de han delwijze van de NZH en Rijkswater staat „laakbaar", nu door het afbre ken van het gele viaduct bij de Bij horst hun buurten verstoken zijn van een busverbinding. In een drie pagi na's tellende brief gaan de besturen van de beide buurtverenigingen diep in op de opstelling van de NZH en Rijkswaterstaat. Helemaal in het ver keerde keelgat geschoten is de hou ding van de NZH. Een door de bewo ners aangedragen oplossing is door de vervoersmaatschappij simpelweg ter zijde geschoven als ware het een een mansactie. De bewoners vragen alle betrokken instanties terug te komen op „hun kortzichtige beslissing". Nieuwe afdeling voor Overduin KATWIJK Verpleeg- huis Overduin in Kat wijk krijgt een afdeling voor 20 patiënten die lij den aan de ziekte van Huntington. Gedeputeer de Staten van Zuid-Hol land zijn het eens met het advies van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid. De ziekte van Huntington is een erfelijke aandoening van het zenuwstelsel. Overduin heeft al enige ervaring met dit soort patiënten. ANTIEKE SIERADEN ONTVREEMD ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning aan de Bloem- horststraat in Alphen is af gelopen weekeinde voor 7.000 gulden aan antieke sieraden ontvreemd. De daders, die binnenkwa men via een niet afgeslo ten balkondeur, namen onder meer een oude bro che en een vestzakhorloge mee. Zaterdag werd er ook ingebroken in een woning aan de Klaproosstraat. Daar werden twee video recorders meegenomen. Bouwkeet afgebrand VOORSCHO TEN Een bouwkeet aan de Leidseweg is gisteravond rond acht uur afgebrand. De brandweer is er aan te pas geko men, maar kon niet voorkomen dat er van de keet niet veel meer overbleef. Men vermoedt dat het gaat om brandstichting. Goedkeuring bouw Amerikaanse school WASSENAAR Het bouw- plan voor de Amerikaanse school is gisteravond door de Wassenaarse gemeenteraad goedgekeurd. De school zal gebouwd worden op een ge bied dat nu nog weiland is en ligt tussen de Deylerweg en de Rijksstraatweg. De school zal aan de kant van de Rijks straatweg aansluiten aan de daar onlangs gebouwde ge luidswal. Enkele omwonen den hebben zich in de laatste jaren fel verzet gevoerd te gen de komst van de Ameri kaanse School. Bromfietser gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 50-jarige bromfietser uit Bodegraven is gisterochtend ge wond geraakt bij een botsing op de krui sing van de Conrad- straat en de Nieuwe- dijk. De man ver leende geen voor rang aan een 48-jari- ge automobilist uit Arnhem. De man is met inwendig letsel overgebracht naar het Rijnoordzieken- huis in Alphen. Nieuw bestuur Warmelda WARMOND Het historisch genootschap Warmelda heeft een nieuw bestuur en vijf entwintig nieuwe leden. Dat is het resultaat na de buitengewone bijeenkomst gisteravond in het Wapen van Warmond. Tijdens de re delijk bezochte vergadering is de heer Dijk man tot voorzitter gekozen. J. Schrage zal als secretaris/penningmeester gaan fungeren en zij zullen worden bijgestaan door C. v.d. Zalm, gewoon lid van het dagelijks bestuur. Dit bestuur zal met een aantal enthousiaste leden de punten gaan uitwerken die zijn op gesteld door een werkgroep onder het motto „Warmelda's tweede jeugd". Daarbij zal voorop staan het verkrijgen van een zo groot mogelijk draagvlak binnen de Warmondse gemeenschap. f 3350»-. ^at tTlt' ^VdWIJK Een ;imum snelheid van ;ilometer per uur in ibinatie met eenrich- iverkeer. Daardoor 1 ift het gebied tussen denJt Schoolstraat/Nieuwe •eg en de Quarles Uf fordstraat Lten |rc*wyk aan Zee ver- 'Hveiliger worden ge it. De straten wor- door deze maatrege- onaantrekkelijk voor doorgaand verkeer, moet er zo een ein- omen aan het wan- lijk parkeren in dit van Noordwijk aan Dat staat in het ver- jrsplan kern Noord- k aan Zee, dat volgen- te liko kan aai^gimmng •ïjgen net-v JeRDORP Het cr)0|rdorpse bouw- en Afvalbedrijf Vliko een vergunning itens de afvalstoffen- roor tien jaar kunnen en voor zijn vestiging de Achthovenerweg en leiderdorp. Dat blijkt et antwoord van Ge teerde Staten op vra- /an de statenleden J. ;h (PSP/PPR/CPN) Pool (D66). ns GS moet Vliko de aag voor de vergunning ;ens nog indienen. Gede- rde Staten maken echter ,Q( lijk dat kleinschalige sor- idrijven, mits zij voldoen trenge voorwaarden ten 1 en van het milieu, een af- kun- krijgen. Volgens de sta len zou de vestiging van aan de Achthovenerweg een tijdelijke zaak zijn. verhuisde van de Hoog- seweg naar de Achthove- eg omdat het bedrijf aan |pCI loogmadeseweg te veel ^^ast veroorzaakte. GS kt tegen dat Vliko maar ijk aan de Achthovener- lou mogen blijven. Het is liet zo dat het bedrijf het 'lijk gebied aantast, zoals atenleden beweren, aan- Vliko nu op een indus- rrein is ondergebracht vroeger een betonfabriek aldus GS. besproken in de commis sie voor verkeer. In het verkeersplan is geke ken waar zich precies proble men voordoen in het ver keer. Zo blijkt dat vooral de aansluitng van de Van Pan- huysstraat/ Duinweg/ Piet Heinplein door fietsers als gevaarlijk worden ervaren. Ook de Julianastraat wordt door de geparkeerde auto's en de hoge snelheden als on veilig gekenmerkt. Op de Quarles van Uf fordstraat on dervinden fietsers veel hin der van geparkeerde auto's en wagens die te hard rijden. Voor alle wegen in het ge bied, worden in het verkeers plan maatregelen aangekon digd. Zo worden straks alle straten eenrichtingsverkeer. Een uitzondering vormt een deel van de Piet Heinstraat, de Prins Bernhardstraat en de Golfweg. Deze straten moeten de wijk ontsluiten. Om het rijden van 30 kilome ter per uur af te dwingen zullen speciale verkeersmaat regelen worden genomen als het aanleggen verkeersdrem pels en asverschuivingen. Het aantal parkeerplaatsen blijft na de herinrichting van het woongebied gehand haafd. Overwogen wordt aan de Van Galenstraat een stuk braakliggend grond aan te kopen. Daar kan een par keerplaats voor 20 auto's worden gemaakt. De ge meente Noordwijk streeft er verder naar zo veel mogelijk binnenterreinen achter de woningen te gebruiken voor het aanleggen van parkeer plaatsen. Op dit moment be vinden zich achter de wonin gen nog veel bedrijven waar van een negental in aanmer king komt voor verplaatsing. De middenberm uit de Quar les van Uf fordstraat ver dwijnt. Dit is nodig om een parkeerstrook te maken en fietsbanen aan te leggen. Ook de trottoirs kunnen breder worden gemaakt. De brede middenberm in de Quarles van Uf fordstraat bij het Vuurtorenplein verdwijnt eveneens. Daardoor kunnen daar extra parkeerplaatsen worden gemaakt. Ook op de Parallelboulevard moeten stroken voor het fietsverkeer worden aangelegd. Daarnaast kunnen op braakliggende stroken grond extra parkeer- Ëlaatsen worden gemaakt. »e uitvoering van het ver keersplan kost 2,4 miljoen gulden. Daarvan is ruim één miljoen gereserveerd. De an dere gelden denkt Noordwijk onder andere te halen uit de toeristenbelasting en het fonds stads- en dorpsvernieu wing. vri he! ms koi 5 de statenleden zou uiteindelijk naar de ve stortplaats in het Lei- irpse Doesgebied moeten lizen. De gemeenschap- ie vuilverwerking Leiden ngeving (Gevulei) zou het Ci' echter niet accepteren 'ege milieuschandalen in 'erleden. Ook deze bewe- spreken Gedeputeerde n tegen. Vliko zou niet likt zijn voor de Gevulei it het bedrijf hoofzakelijk transporteert en geen schalige sorteeractivitei- ankan. Verder zou de be roering van Vliko aan- 1 ijk verbeterd zijn, en zijn genwoordig weinig klach- i te Blik op de vissersplaats Katwijk in vroeger jaren. Mens erelid Oranjevereniging Hoogtepunt van de jaarvergadering van de Sassenheimse Oranjevereniging was gisteravond de huldiging van het bestuurslid W. Mens. Na een periode van 25 jaar had hij zich vanwege zijn leeftijd (70) niet meer verkiesbaar gesteld. Voorzitter Karremans stelde dat Mens in de afgelopen 25 jaar een stempel op het bestuur had gedrukt. Hij benoemde Mens tot ere-lid. Later ontving de schei dende functionaris onder meer een oorkonde van het landelijk bestuur. FOTO: HENK V.D. ENDE Golf in Warmond dreigt elitair te worden WARMOND Burgemeester en wethouders van Warmond gaan zich herbezinnen op het voornemen een stimulerings bijdrage van drieduizend gul den te verlenen aan de „Stich ting Openbaar Golf War mond". Belangrijkste reden daarvoor is, dat veel raadsle den moeite hebben met de hoogte van de straks geldende tarieven. Men vreest elite-vor ming, die haaks staat op het nagestreefde openbare ge bruik. Een meerderheid van de com missie Maatschappelijk Wel zijn en Onderwijs kon zich toch wel vinden in het voor stel om de stichting die in de Broek- en Simontjespolder een negen-holes golfbaan wil gaan exploiteren, bij het vergaren van een kleine viereneenhalf miljoen investeringskapitaal, van dienst te zijn. Om dit ka pitaal bijeen te krijgen, wil de Stichting zogenaamde partici- patiebewijzen uitgeven. De no minale waarde van deze be wijzen varieert van duizend gulden voor deelnemers van 18 jaar tot 27 jaar tot driedui zend gulden voor deelnemers van 27 jaar en ouder. Men kan alleen lid worden als men een participatiebewijs heeft aange schaft. Daarnaast moet men nog twaalfhonderd gulden contributie per jaar betalen. „Door deze tarieven komt het openbare karakter van de baan in gevaar", zo gaf ook burgemeester mw. Hendrickx toe. Voor burgerlid Van Oort en PW-vertegenwoordiger Schavenmaker ging het voor stel veel te ver. Van Oort: „De steun van de gemeente is nu al meer dan voldoende". Volgens hem blijft er van de vurig ge wenste openbaarheid niets meer over: „Het is het in de hand werken van een elitair gebeuren". Hoewel Schaven maker nog eens het belang van de golfbaan als buffer tus sen het oprukkend Leiden en de gemeente Warmond onder streepte, vond ook hij de geste van het college ver gaan. Daartegenover vond Bonnet (CDA) dat hier juist sprake was van „een enorm War- monds belang". De fractie vindt als buffer een groene zóne belangrijk en dan moet je dat ook laten blijken, stelde hij. Omdat Vielvoye (VVD) niet aanwezig was, zal pas donderdag als het voorstel (al dan niet aangepast) aan de orde komt in de commissie Fi nanciën, blijken of het de raadsvergadering zal halen. KATWIJK Na jaren van verzamelen, rijpen en studie schreef de Katwijk- se amateurhistoricus Jan van Brakel een pracht boek over Katwijk gedu rende het tijdvak 1800- 1940. Het is een boek werk, dat een compleet beeld geeft van de beide Katwijken, de plaatselijke politiek en het reilen en zeilen van de toenmalige bewoners. Het boek bevat veel nog niet eerder ver schenen foto's, complete lijsten met gegevens en een voorbeeld van stam boomonderzoek. Geen wonder dat het Genoot schap Oud Katwijk veel zorg besteed heeft aan deze uitgave. Het resultaat is een fraai boek van 172 pagina's in een gebonden uitgave. Het kost 35 gul den. Zelf noemt de heer J.P. van Brakel, oud-voorzitter van het Genootschap Oud Katwijk, zijn boek „Vissen in Vrijheid" de weerslag van jaren onder zoek. Het boek bergt een grote rijkdom aan historisch materi aal over Katwijk Zee en Kat wijk Rijn. „Vissen in Vrijheid" bestrijkt de periode 1795-1940, grofweg het tijdvak tussen de Franse en Duitse tijd. Een pe riode waarin de „wereld" een snelle verandering onderging, iets wat vooral op lokaal ni veau sprekend geschetst kan worden. De schrijver van het boek heeft het door hem be- Discussie over toekomst van agrarisch Rijnsburg RIJNSBURG Een vijftal bekende Riinsburgers geeft morgenavond zijn visie op de toekomst van agrarisch Rijns burg. Het zijn de Rijnsburgse wethouder C. Vianen, CBTB- voorzitter P. Kralt, voormalig Rabobankvoorzitter en kwe ker M. Kromhout, de tweede voorzitter van veiling Flora T. van Delft en kweker C. van Duyn, onder meer directeur van een vorig jaar geopend weefselkweeklaboratorium. Nadat de vijf hun visie op de toekomst hebben gegeven is er een forumdiscussie. Ook het publiek kan dan meepraten. De avond wordt georganiseerd door het CD JA uit Rijnsburg. Aanvang acht uur in het Cen trum aan de Kerkstraat in Rijnsburg. De discussie staat onder leiding van oud-CDJA- voorzitter Sam de Mooij. RDWIJK Noordwijk in de toekomst niet rond- in zonder de inkomsten Ie toeristenbelasting. In van afschaffing wordt overwogen de belasting [ehele jaar te heffen om mde de totaalopbrengst te verhogen ten gunste de algemene middelen de gemeente. Wethouder Th. Warmerdam merkte dit op in een beschouwing over de financiële positie van de gemeente voor een gezel schap van onder meer een aantal horeca-ondernemers uit de badplaats. In zijn betoog legde de wet houder er de nadruk op, dat de toeristenbelasting als een algemene heffing diende te worden beschouwd, waarvan de opbrengst ten goede komt van de algemene middelen. In de Noordwijkse situatie heeft deze geldstroom echter een vooraf bepaalde bestemming, te weten de financiële onder steuning van de Stichting Pro motie Noordwijk. De SPN ont vangt een kwartje van elke onder de belasting begrepen overnachting en bovendien nog een derde deel van de daarna restérende netto-op brengst. De geraamde netto-opbrengst voor de gemeente bedroeg dit jaar ongeveer 2,3 ton, zeventig mille minder dan geraamd. Volgens Warmerdam bestaat er in de raad een toenemende wens om de heffing van toe ristenbelasting uit te breiden, mede om een aantal noodzake lijke investeringen te kunnen doen; schreven tijdvak ingedeeld in perioden, die samenvallen met de ambtstermijn van een bur gemeester. Deze gemeentebestuurder moest met name rondom de eeuwende letterlijk en figuur lijk het voortouw nemen bin nen het bestuurlijke apparaat. In de voetsporen van zo'n bur gervader komen aspecten van het economisch leven (visserij, koopvaardij, handel en indus trie), kerkelijk leven, verkeer, volksgezondheid, onderwijs en demografische ontwikkelingen aan bod. Later in de tijd en dus verder in het boek komt het badleven aan de orde en laat het verhaal zijn licht schij nen over belangrijke techni sche ontwikkelingen, die ook in de beide Katwijken voorbo des van de „nieuwe tijd" zijn. Interessant is evenzo de schets van de ontspanningsmógelijk heden en het culturele leven. Verhalend De opzet van „Vissen in Vrij heid" is een zo compleet moge lijk beeld te geven van een ge meenschap. Vandaar dat het boek soms trekjes van een streekroman krijgt. Alle ele menten daarvoor zijn vaak aanwezig. Het aardige is ech ter dat het hier niet om fanta sie, maar om de werkelijkheid gaat. Een werkelijkheid waar in de hoofdrolspelers mensen zijn, van wie men het erfgoed nog dagelijks kan waarnemen. Namen, straten, gebouwen en gebeurtenissen zijn geen fictie. Ronddolend door Katwijk zijn de „versteende hoofdrolspe lers", het gemeentehuis, de kerk en de Roskam, nog steeds beelden uit het dagelijks leven in Katwijk. Namen van men sen van toen zijn via „stam houders" overgedragen naar het heden. Geen wonder dat de Katwijker, die iets over zichzelf wil leren kennen „Vissen in Vrijheid" als een spoorboekje kan gebruiken. Het is dan ook de verdienste van Jan van Brakel dat hij de lezer aanspoort zijn of haar herkomst te onderzoeken. Het boekwerk helpt geïnteresseer den zelfstandig stamboomon derzoek te plegen. Aan de hand van elf genealogiefrag menten (onder meer Van Duijn, Parlevliet, Van der Plas, Schaap) wordt men uit genodigd zelfstandig op onder zoekingstocht naar de voorva deren (en -moederen) te gaan. Een tocht waarin het Katwijks Museum voor velen een baken betekent vanwege haar schat aan genealogische gegevens (stambomen). Vierluik Met zijn „Vissen in Vrijheid" sluit de heer Van Brakel feite lijk een vierluik over de Kat- wijkse geschiedenis af. Van zijn hand verschenen eerder „Vissen voor de kerk". „Kat wijkse Knipsels" en „Katwijk in Tachtig". Boeken waarin het verleden van Katwijk op gepaste wijze werden ver beeld. Zijn laatste uitgave, „Vissen in Vrijheid" graaft echter dieper en is uitgebrei der dan de voorgaande uitga ven. Naast een aantal bijlagen is het fraai verzorgde boek op gesierd door tientalle foto's, die niet eerder afgedrukt wer den. „Vissen in Vrijheid" is mede daardoor een uniek boek geworden. STATENLEDEN: Leidse Baan voorgoed van de baan WASSENAAR De provin cie Zuid-Holland moet dure studies naar de aanleg van eerder geschrapte provinciale wegen door kwetsbare gebie den ontmoedigen. Dit stellen de statenleden E.Th.M. Meijer en J.P.R.M. Steegh (beiden van PSP-CPN-PPR) in vragen aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De twee wijzen GS op de gemeente Wassenaar die zich heeft uitgesproken voor de wenselijkheid van de aanleg van een weg tussen rijkswegen 14 en 11-West Deze weg moet komen langs de spoorbaan Den Haag-Lei den. Steegh en Meijer herinne ren GS eraan dat de provincie al in de jaren zeventig heeft besloten dat deze weg, de Leidse Baan. er niet mag ko men en vragen of GS de „standpuntbepaling van Was senaar willen ontmoedigen". De twee willen weten wat GS in de afgelopen jaren hebben gedaan om de belemmeringen voor het openbaar vervoer in het gebied tussen Den Haag en Leiden tegen te gaan. Ook vragen zij hoe het staat met een mogelijke terugkeer van de tramlijn Den Haag-Leid- schendam-Voorschoten-Lei- den. Brand in kelderbox LEIDERDORP Een brand in een kelderbox onder een flatwoning aan de Iepenschans in Leiderdorp heeft gister avond rond half negen voor flink veel schade gezorgd. Een flatbewoner, die op de eerste etage precies boven de box woont, hoorde plotseling een klap. Even later constateerde de man een sterke rookont wikkeling in zijn huiskamer. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blus sen. De technische recherche doet vandaag onderzoek naar de oorzaak van de brand. Prijzen corso Katwijk KATWIJK Tijdens de na- jaars-ledenvergadering van het Katwijkse VVV zijn gister avond de prijzen utigereikt aan de deelnemers van het Kat wijkse bloemencorso. De prijs uitreiking werd omlijst door een videofilm, die de amateur cineast Jan Schadde-van Door- en maakte van het bloemencor so in augustus. De eerste prijs van het enige bloemencorso aan de Boulevard van 'Nederland ging naar Auto bedrijf Het Motorhuis Katwijk. De winnaar van de bindersprijs werd de automobiel van Haas noot Woonvisie. De prijzen werden uitgereikt door de di recteur van het VVV, de heer K. Verplancke. Bij deze uitrei king memoreerde hij het grote aantal deelnemers van de Kat wijkse bloemenpracht aan zee. VOORZITTER BROUWER OP VERGADERING LTB: HILLEGOM Een ver bod op het gebruik van grondontsmettingsmidde- len zou de bloembollen sector de nek omdraaien. De overheid moet het bloembollenvak tijd ge ven om te zoeken naar al ternatieven. Dit werd gis teren betoogd door de heer G.P.J. Brouwer, voorzitter van de vakbond Bloembollenkwekers van de LTB. Hij sprak op de jaarvergadering van zijn organisatie in Treslong in Hillegom. Volgens Brouwer doen be leidsvoornemens van diverse overheden op milieugebied het ergste vrezen voor de bloem bollensector. Brouwer zei dat de milieudiscussie een op en top politieke discussie is ge worden, waarbij niet de rede of het argument, maar het ge voel en de emotie van door slaggevende betekenis zijn. Hii wees op het concept Nationaal Milieu Beleidsplan waarin wordt uitgegaan van een re ductie van de hoeveelheid be strijdingsmiddelen van vijftig procent. „Dat klinkt heel aar dig, maar het wordt niet on derbouwd". De voorzitter zei dat de bloem bollensector zich wel degelijk bekommert om het milieu. „Het besef dat er in de toe komst op een andere wijze ge produceerd moet worden is in middels breed aanwezig". Vol gens de voorzitter worden mil joenen geïnvesteerd om oplos singen te zoeken voor ziekten en plagen. Hierbij worden bio technologie en genetische ma nipulatie ingeschakeld om ras sen te ontwikkelen die onge voelig zijn voor ziekten, zodat het gebruik van chemische middelen kan worden vermin derd. Brouwer voegde er aan toe dat er meer cursussen spuittechniek moeten komen en dat men in de toekomst al leen met chemische middelen mag werken als men daarin is geschoold. „Ook mag alleen met goedgekeurde spuit- en ontsmettingsapparatuur wor den gewerkt". De voorzitter betoogde dat de bollenkwekers nu nog veel chemische middelen moeten gebruiken omdat er schaarste is aan voldoende goede en ver se grond. De beschikbare gronden worden daarom in tensief beteeld. Brouwer hield zijn gehoor voor dat er vol doende goede grond beschik baar moet komen. „Onder de vele grasmatten in Zuid-Hol land zit gelukkig goed zand. De provincie .weet dat echter ook en daarom werden we met rigoreuze zoneringsvoorstellen geconfronteerd. Daarbij gaat de politiek zover dat zij met een puur stukje structuurbe leid bezig is". Brouwer zei dat de vakbond nog steeds voor stander is van een gedeeltelij ke drooglegging van de Mar kerwaard. Dan komt meer grond beschikbaar. Druk Volgens Brouwer staat het bloembollenvak onder zware druk. Alle produkten zijn der mate in prijs gedaald, dat van een rendabele teelt niet of nauwelijks gesproken kan worden. „We kunnen ons af vragen of we met elkaar, kwe kerij en handel, wel zo ver standig met onze monopoliepo sitie omgaan. Er zijn creatieve oplossingen nodig, maar voor alsnog moeten we bij sommige gewassen pas op de plaats ma ken en de teelt van andere ge wassen zelfs verminderen". De voorzitter legde uit dat de vak heffing omhoog moet omdat er meer geld nodig is voor pro- duktvernieuwing en promotie. Hij betoogde voorts dat de Ne derlandse overheid de bloem bollensector de ruimte moet geven werknemers uit niet EG-landen aan te nemen als er in Nederland niet voldoen de seizoenwerkers te vinden zijn. Brouwer zei dat de ar beidspool een kans moet krij gen, ongeacht de hoge kosten. „Wij moeten meer aandacht gaan besteden aan arbeids- planning en personeelsbeleid". De voorzitter wees tevens op Agratiem, een organisatie die in het afgelopen seizoen stu denten uit heel Nederland haalde om te werken in de bloembollen. Brouwer gaf toe dat er hierdoor minder proble men op de arbeidsmarkt wa ren. „Agratiem heeft er echter ook voor gezorgd dat ons vak wederom, en niet al te positief in de schijnwerpers heeft ge staan". In dit kader wees de man van de LTB ook op de voorjaars verkoop van bloembollen. „Toch nog te vaak komt het voor dat bloembollen worden aangeboden aan de consument op momenten dat een redelijk bevredigend resultaat onmoge lijk is. Wij zijn van mening dat de verkoop aan de consument in die perioden dient te wor den ferboden".

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15