Een idee voor lp of cd De NIEUWE Victorinox SwissChamp f\ Hifi high end speciaalzaak GOUD SPORTIEVE GESCHENKEN P U C H APARTE KLASSE PAGINA 24 LEIDSE COURANT versliep horlepiep zuigklep zuigerklep strotklep hennep snoep poep beroep groep stuurgroep bedrijfsgroep uitroep stoottroep schildpadsoep stoep rep linieschip ruimteschip kofschip vliegdekschip tankschip kerkschip schoolschip middenschip binnenschip woonschip pantserschip kip krielkip lip flip giip hanglip kjip tochtstrip sip groeistuip doodsstuip knijp Pijp ellepijp longpijp mergpijp opiumpijp broekspijp rijp grijp schelp tulp stulp regenwulp waterdamp kruitdamp wedkamp woonwagenkamp hertenkamp padvinderskamp carbidlamp olielamp hanglamp kwiklamp petroleumlamp koplamp schemerlamp flitslamp ramp schrijfkramp maagkramp nekkramp hartkramp schimp glimp krimp aardklomp I sjuejueifeq stomp notedop hardop eierdop fop hangop hoekschop donderkop hamerkop kaaskop kroeskop lamskop jongenskop kletskop driftkop 9 flop speldeknop episcoop periscoop stethoscoop bioscoop helioscoop hygroscoop spectroscoop statoscoop overhoop molshoop mesthoop goedkoop afkoop periskoop aankoop inkoop verkoop koppelverkoop uitverkoop duurkoop huurkoop bioskoop helioskoop haloskoop horoskoop loop bloedloop wedloop beloop afloop kringloop vrijloop braakloop buikloop fakkelloop stormloop bovenloop waterloop overloop tijdsverloop weversknoop kroop filantroop misantroop koffiestroop myoop pop modepop wajangpop stropop sinterklaaspop achterop prop strop smeltstop vlijmscherp sjerp ontwerp kerkdorp verlengbaar draaibaar vloeibaar onvermoeibaar plooibaar laakbaar ongenaakba breekba onuitspreekba rekba haalb; onbetaalba middelba handelba ondeelba prikkelba verwisselba ontelba onherstelba verstel ba feilba onfeilba waarneemba uitneemba benoemba bestaanba onberêkenba onmiskenba onoverwinba schijnba invorderba waardeerba hanteerba convert eerba vervoerba leverba onnaspeurba leesba onleesba verkiesbi kwetsbi onmeetba onafzetba vruchtba beeldenaar beoefenaar landeigenaar kamerdienaar misdienaar sneltekenaar intekenaar molenaar harpenaar bultenaar centenaar gemeentenaar kunstenaar weduwenaar lezenaar overwinnaar paar ouderpaar spaar flodderaar klodderaar bewonderaar dienstweigeraar woekeraar leraar hoogleraar kerkleraar folteraar slenteraar lasteraar (luisteraar scheidbaar onafscheidbaar onscheidbaar benijdbaar onschendbaar gebaar strafbaar leefbaar beweegbaar elkaar blaar bloedblaar pestblaar middelaar roddelaar handelaar geldhandelaar wapenhandelaar kandelaar slaapwandelaar zwendelaar roffelaar snuffelaar weifelaar twijfelaar huichelaar wichelaar goochelaar hotelschakelaar makelaar ontwikkelaar smokkelaar sukkelaar beukelaar verzamelaar femelaar koppelaar kwanselaar wisselaar geldwisselaar vrijmetselaar ketelaar puzzelaar pilaar klaar zweet poeder broeder ordebroeder lekebroeder stiefbroeder ziekenbroeder kloosterbroeder opvoeder weder arbeider veenarbeider havenarbeider loonarbeider gastarbeider leider jeugdleider zenuwleider klokluider lijder choleralijder belijder glijder snelrijder motorrijder drankbestrijder brandhelder klaarhelder kelder provisiekelder grafkelder lakenvolder kwelder paneelschilder kunstschilder volder kanongebulder meander vaderlander brombeer probeer wasbeer procedeer tinsoldeer spendeer waardeer studeer perifeer atmosfeer geer reageer regeer beheer oudeheer jonkheer kraamheer gastheer ommekeer onzekeer afkeer verkeer snelverkeer ruilverkeer handelsverkeer grensverkeer postverkeer vooraleer gezondheidleer slangeleer harmonieleer evolutieleer krokodilleleer osseleer weleer chroomleer vormleer zedenleer godenleer bewegingsleer schaapsleer schilfer kamfer transfer dager jager mierjager ketterjager nachtjager schlager varkensslager vermager manager drager zwaarddrager lampedrager gezagdrager steenzager jaeger oceaanvlieger dijkleger vroeger handveger mijnenveger briefweger vochtweger legger aanlegger aanzegger waarzegger bijligger tegenligger dogger snugger misdadiger landsverdediger kotteraar hoogaltaar rustaltaar commentaar staar outaar doodsgevaar oorlogsgevaar levensgevaar winkelwaar onwaar fabriekswaar eetwaar zwaar discobar touringcar stationcar dar handkar bazar bizar wolkenkrabber bewindhebber gezaghebber deelhebber bevelhebber machthebber eiber omber ader dader kader nader kropader laodverrader polsader verkeersader kerkvader burgervader biechtvader overgrootvader adder brandladder kladder kledder roofridder flodder klodder ieder zoutzieder leder plaatsbekleder kalfsleder loeder stiefmoeder weesmoeder huismoeder grootmoeder overgrootmoeder kunstmoeder snijbrander korenbrander schrander medestander omstander kaapstander voorstander paraplustander weldoender snelbinder papierbinder daarginder dagvlinder gedonder zesponder wereldwonder bijzonder engelbewaarder huisbewaarder deurwaarder rangeerder kampeerder adverteerder samenzweerder bevelvoerder uitvoerder marsorder vorder peurder stadhouder behouder obligatiehouder pennehouder kooihouder stalhouder aandeelhouder winkelhouder hotelhouder bijenhouder penhouder gashouder redeneer meneer wanneer juttepeer maatjespeer rietpeer dupeer suggereer symboliseer passeer profiteer koolteer presteer windveer drijfveer slagveer springveer spiraalveer overzetveer brandweer hondeweer jachtgeweer afweer alweer verweer voltreffer koffer dankoffer hutkoffer mensenoffer eindcijfer rangcijfer decicijler zeventiger smuiger bloedzuiger reiziger poolreiziger tijger troonopvolger verlofganger partijganger dubbelganger roerganger voorganger kostganger hanger tegenhanger oorhanger kogelvanger kleurontvanger zwanger heldenzanger tenger indringer springer hekkespringer ringvinger wijsvinger leeshonger haardroger lijkbezorger hamburger her rancher toucher oudsher raddraaier schroevedraaier pillendraaier lijndraaier oproerkraaier onrustzaaier pannebier officier marineofficier schubdier hoefdier zoogdier spookdier buideldier muffeldier pelsdier muskusdier slachtdier kletsmeier nabloeier sproeier griffier cahier schier poelier kanselier hotelier juwelier talgklier talkklier alvleesklier particulier formulier doopformulier krijgsbanier kamenier rentenier hovenier marinier scharnier kunstnier dooier schooier kladpapier goudpapier waardepapier pakpapier muziekpapier mailpapier notenpapier schuurpapier schatpapier rijstpapier lachspier agrariër vegetarier proletariër dossier speelkwartier nachtkwartier mortier stier pinkstier krvier klavertjevier bijrivier getijrivier gletsjerrivier vizier teringlijer baker pacemaker druktemaker wagenmaker pruikenmaker klompenmaker grappenmaker potsenmaker levenmaker vuurmaker praatjesmaker notekraker sticker beker gifbeker wisselbeker ruziezoeker fortuinzoeker voetzoeker spelbreker aalsteker parelduiker druivesuiker verrekijker dwarskijker rederijker strijker steenbakker koekenbakker pannenbakker pottenbakker gladakker makker strijdmakker haringpakker bouwvakker wakker tweedekker leidekker eendekker strodekker rietdekker laarzetrekker flessentrekker blitskikker pennelikker knikker gokker vruchteplukker drukker huisjesmelker drijfanker vrijdenker uitblinker stinker parlevinker donker pikkedonker halfdonker stikdonker schemerdonker bruidsjonker bunker pijlkoker moker opmerker standwerker grofwerker slagwerker lijnwerker mijnwerker bontwerker stuntwerker grootwerker houtwerker masker dodenmasker wanbetaler tumbler kiesdeler gaffeier platenspeler harpspeler fluitspeler korfballer propeller teller kilometerteller slaghamer luchtdrukhamer dolhamer kaphamer klophamer staarthamer polijsthamer raadkamer kleedkamer oudheidkamer strafkamer ontvangkamer spreekkamer koelkamer kapittelkamer duivelkamer gruwelkamer meidenkamer bovenkamer slaapkamer logeerkamer folterkamer gaskamer paskamer huiskamer kruitkamer hartkamer rouwkamer schemer tijdopnemer roemer eigenheimer sluimer zwammer emmer pianostemmer immer nimmer timmer rentenummer rangnummer netnummer feestnummer drummer marmer bedwarmer kwaaddoener dooddoener schoener opener blikopener mensenkenner schriftkenner broodwinner runner dagloner partner zigeuner veeboer tamboer heerboer kaasboer visboer pachtboer punteslijper messenslijper hoogtemeter zwaartemeter perimeter gravimeter pedometer tachometer eudiometer goniometer halometer dynamometer manometer hygrometer spectrometer lactometer fotometer parkeermeter menseneter insekteneter planteneter nettenboeter viervoeter peter salpeter miereter haasvreter achter veldwachter zaalwachter seinwachter grenswachter mattenvlechter trechter stierenvechter kampvechter heldendichter vrijbuiter kuiter hekkesluiter punter boter "kerkmeester dagregister zaakregister vrijster ekster scholekster m°dlenster klooster moederklooster broodrooster PAGINA 9 LEIDSE COURANT Joan Armatrading ...weer intiem... o RenèShuman ...verrassing- Door de heftige opkomst van de cd, is het platenbedrijf weer een volkomen nieuw leven in geblazen. Zowel nieuwe pro- dukties, verzamelaars, als her uitgaven gieren als het ware de bakken in, er is een keuze te kust en te keur. Het doen van aanbevelingen is dan ook nau welijks mogelijk. Toch maak ten we een korte selectie van het beste uit het zeer vele. Als een soort Sinterklaaslijstje voor muziekliefhebbers die nog net een ideetje konden ge bruiken. Pop Tot een van de opmerkelijkste produkties van de laatste maanden behoort ongetwij feld 'Rattle Hum' (Island) van het Ierse kwartet U2. Leadzanger Bono Vox en zijn makkers laten op dit album horen dat ze ondanks alle suc ces bescheiden zijn gebleven, en vooral rockmuziek willen maken om reden van die mu ziek en niet ter vertroeteling van alleen het eigen ikje. 'Rattle Hum' is zowel het ne- derigste als het krachtigste derlandse prestaties, dan is er werkstuk dat U2 ooit heeft af geleverd. 'Talk is cheap' (Virgin), de eer ste soloplaat van Stones-gita- rist Keith Richard, mag ook gehoord worden. Een groot aantal bekende instrumenta listen stond Richard bij voor een plaat die op een heel ple zierige, ontspannen wijze een grote verscheidenheid aan stijlvormen laat horen. In de afdeling 'dames vocaal' is ongetwijfeld de nieuwste van Joan Armatrading, 'The shouting stage' (A M), een aanrader. Nadat Armatrading geruime tijd fors in de electro- nica vertoefde, is ze op deze plaat weer te horen zoals haar fans haar lief kregen: met in tieme, doorleefde akoestische soft-rock. Maken we een selectie uit Ne- natuurlijk de successchijf 'Harmony' van Piet Veer man (maar welke fan^ heeft die nu nog niet?!). René Shu- man mag echter ook niet over het hoofd worden gezien met zijn ronduit verrassende nieu we lp 'The main language'. Alle vooroordelen die men kon hebben tegen deze uit de Soundmix-stal van H. Huis man voortgekomen zanger, worden met deze plaat in één beweging in de hoek Shuman blijkt, ondersteund door een prima band, ineens van alle markten thuis te zijn. Niet alleen rock meer a la El- vis. Nee, Shuman laat een in ventiviteit en variatie horen die men van hem niet voor mogelijk had gehouden. Ook Noord-Afrika laat in het moderne muziekmaken steeds meer van zich horen. En dat dan met een heel eigen genre. Met name uit Algerije komt de rai-muziek, een mengsel van traditionele melodieën, ritmen en instrumenten en heden daagsheden als synthesizers, de drumcomputer en opinië rende teksten. Met de rai - zeg maar de Algerijnse blues, dan wel de Noordafrikaanse reg gae - is op de verzamelplaat Ttai rebels' (Virgin/Earth works) aantrekkelijk en soms zelfs boeiend kennis te maken. De plaat laat een keur aan rai- zangers en -zangeressen ho ren, die van voren allemaal Cheb c.q. Chaba heten. Geen toeval, want zo heet iedereen die in Algerije aan rai doet. Een heel ander grensgebied betreden we met de nieuwe uitvoering die Philips heeft uitgebracht van de Argentijn se 'Misa Criolla'. Klonk deze 'Creoolse mis' op de lp die twintig jaar geleden verscheen nog als een monter volksfeest je in de kerk, nu gaat het er heel wat gedragener aan toe met de befaamde Spaanse te nor José Carreras als eerste (en enige) solist. Het leukste Cabaretliefhebbers die in hun lp-collectie nog een aantal be faamd geworden acts van de Nederlandse kleinkunst mis sen en bovendien de ergernis hebben van tikken en krassen in succesnummers die ze grijs hebben gedraaid, kunnen bij na niet heen om de serie 'We blijven lachen' (Quintessen ce). En wie tot nu toe nog niets verzamelde op dit gebied, kan in één beweging het leukste van het leukste dat cabaretar tiesten de laatste dertig jaar ge presteerd hebben in huis krij gen. Vijf cd's (dan wel lp's of mc's), die stuk voor stuk zo ge varieerd zijn samengesteld dat ze ook inderdaad stuk voor stuk de moeite waard zijn. Van Wim Kan tot Don Quishoc- king, van Fons Jansen tot Bri- git Kaandorp, van Conny Stu art tot Andre van Duin. Geef eens iets anders voor de caravan, het zomerhuis, de tent of boot. Butaangas gaskomfour, koelkasten, strijk ijzers, haarkrullers, verlichtingen, barbe cues, stofzuigers 220/12 V, koffiezetapp. 450 W, K.T.V. 12V en verder te veel om op te noemen. HET KLEINSTE GEREEDSCHAPKISTJE TER WERELD RMdsvinaf 12,95 Alt afgebMfd no. 1.6796 129,50 Met moor liefs» 29 kwoirtfitsgeteedsctioppen het meest uitgebreide •Swiss Atmy Officiersmes Nieuw rijn de combrtong UHbreidboar tol 40 lunklies levens lienlollen veideie nieuwe Vidotinoimodeiien Vjetortv)*: zwttMTM ytdslt, Mfotmd n gevrsogd «vtr te «ehete H. JANSE LEIDEN bV HAARLEMMERSTRAAT 123 Ijzerwaren Gereedsch. Sleutels op alle sloten CAC AUDIO NIEUWE RIJN 17 2312 JC LEIDEN TEL 071-120653 Over hemden moet u niet praten Blijven zoeken zal u niet baten Kom met succes uit zoeken bij Le Corridor Onze kollektie staat er garant voor gg SINTERKLAAS GEEFT ENGOUD BLUFTI! NET ALS DE SINT 11 o.a. snowboots - skihandschoe nen - poolwanten - skipully's - Lifa ondergoed - schaatsen en nog vele andere kwalileita sportartikelen Openingstijden: Donderdag 10-17 uur en 19-21 uur Vrijdag en zaterdag 10-17 uur. v d, Wer.tstr.'v'A^S.J.sistao, 'A'S 0U103T3 U3MW8 OOIN naaNVHuazn MPIMIHVH 'd 'AA Puch Macho De sportiefste FVich. Meer dan compleet mef z'n kickstarter, verlengde voorvork, koplampspoiler, Chopperzadel en dat alles met de kwaliteit die F\rch de meest gekochte bromfiets van Nederland maakt. Bert v/d Meij Middelwep_30 - Leiden aavvNvaaaiBNS assiAiv (udDJdduois - uaiaanaw

Leidse Courant | 1988 | | pagina 28