PULL OudS OcxVettMuts optiek leiropa HOORN Uw Canard a l'Orange voelt zich thuis op Wedgwood. Wedgwood voelt zich thuis bij £AoaA<S HET WAPEN VAN ZOETERWOUDE PAGINA 12 LEIDSE COURANT tijdelijk vijandelijk verstandelijk eindelijk onordelijk woordelijk stoffelijk soortgelijk hachelijk belachelijk smakelijk zakelijk noodzakelijk ziekelijk aanlokkelijk verrukkelijk lichamelijk voornamelijk onnoemelijk heimelijk onoverkomelijk mannelijk zinnelijk bovenzinnelijk maatschappelijk onberispelijk vreselijk huiselijk prijselijk wijselijk valselijk ganselijk godganselijk onmenselijk pauselijk heuselijk hatelijk onvergetelijk onmetelijk overdrachtelijk echtelijk kerkrechtelijk hartstochtelijk ruimtelijk feestelijk westelijk noordwestelijk verdienstelijk bespottelijk abusievelijk kouwelijk vertrouwelijk vrouwelijk beweeg onbeweec ontiec gevoej welvoeg gezeg gezamen onverzoen vervaa bezwaa ade moeder onverander hinder kinde stadhoude achte dichter uiterli klooster bekoo gebeu hemelri dierenri noten schuin moer schoorba kata maarsc volk dwergvolk bijenvolk natuurvolk cultuurvolk scheepsvolk wolk onweerswolk wulk zulk databank bloedbank zandbank emlsslebank draaibank bijbank snijbank werkbank speelbank pijnbank incassobank spaarbank oesterbank vensterbank koorbank vleesbank handelsbank slagersbank zitbank rustbank hagelblank flank klank klinkklank keelklank springplank smeerplank sterkedrank honingdrank gorgeldrank spoeldrank slaapdrank frisdrank sprank tank oogwenk roervink luistervink rietvink zink bonk honk schonk lonk blonk spelonk verdronk vonk zonk dunk eigendunk junk geitebok zaagbok springbok steenbok gemsbok dok spuidok schok aardschok jok artisjok kok lok blok nogablok kladblok zwerfblok takelblok remblok steenblok offerblok vleesblok fietsblok stootblok klok hangklok alarmklok stormklok duikerklok wekkerklok vesperklok koekoeksklok staartklok haarlok slok vlok look smook knook pook spook vluchtstrook kapok zeepok rok brok galgebrok hoepelrok onderrok sok stok vlaggestok halfstok strijkstok rolstok duimstok helmstok degenstok dirigeerstok polsstok ark hark woonark villapark autopark hoenderpark kwark kerk jeugdkerk schuilkerk jodenkerk kinderkerfc schuurkerk vlerk brandmerk bijoogmerk winkelmerk watermerk winter merk fabrieksmerk handelsmerk perk strijdperk tijdperk sterk ijzersterk werk kladwerk jeugdwerk houtsnijwerk haakwerk maakwerk paalwerk taalwerk roflelwerk mengelwerk klungelwerk takelwerk knutselwerk kramwerk fantoomwerk speldenwerk geheugenwerk heksenwerk rivierwerk waterwerk meesterwerk pleisterwerk peuterwerk overwerk voorwerk borduurwerk vuurwerk smidswerk huiswerk pelswerk satanswerk plaatwerk dichtwerk buurtwerk vredebreuk vervolgverhaal congenitaal plaatval wal abeel intellectueel wolkbreuk wonderverhaal stamkapitaal korbeel ritueel beenbreuk uithaal grootkapitaal lagerwal ceel procentueel inbreuk labiaal hospitaal deel tekstueel liesbreuk bilabiaal veldhospitaal el seksueel spleetbreuk spreektaal bel bestanddeel rijsttafel kreuk provinciaal orakeltaal formidabel schaaldeel wafel leenspreuk gekkentaal permeabel tabaksaandeel ijswafel zinspreuk monumentaal fabel tegendeel schoffel kernspreuk cordiaal continentaal variabel integendeel tromgeroffel wonderspreuk parochiaal mannentaal kabel zindeel troffel domaniaal horizontaal coaxiaalkabel kardeel pantoffel liniaal label onderdeel stoffel ongeluk imperiaal kwartaal abominabel legeronderdeel buffel materiaal oertaal pardonabel bordeel luifel initiaal wegportaal impressionabel oordeel ijfel ruk triviaal staal eindoordeel twijfel druk joviaal gietstaal responsabel salomonsoordeel gel bloeddruk nikkeistaai tabel voordeel hagel blinddruk sjaal slijpstaal respectabel reeel nagel brailledruk kaal wetstaal lamentabel geel draadnagel reliëfdruk grammatikaal kunsttaal notabel bruingeel kruidnagel kooldruk vertikaal brutaal acceptabel matgeel egel kleurendruk arsenaal rituaal comfortabel heel zeeegel dundruk kloksignaal vaal transportabel spiegel opdruk rabbinaal rivaal solvabel officieel tijdspiegel weerdruk medicinaal babbel artificieel zeespiegel misdruk longitudinaal schnabbel parochieel kapspiegel offsetdruk urinaal dwaal geknabbel pecunieel toverspiegel lichtdruk rationaal kwaal krabbel materieel kriegel blauwdruk atonaal ouderdomskwaal kwebbel immaterieel kegel kruk embryonaal deloyaal gekwebbel ministerieel sparrekegel tuk zonaal dobbel pegel stuk infernaal collegezaal jichtknobbel industrieel regel ribstuk tribunaal schermzaal wiebel justitieel grondregel mondstuk intercommunaal tekenzaal roebel substantieel mieregel paal troonzaal confidentieel familiestuk schandpaal vergaderzaal morsebel providentieel historiestuk eetzaal plausibel keel taalregel genrestuk eindpaal slagbal spggestibel krakeel spelregel biefstuk mijlpaal oogbal flexibel meel stelregel snijbal zaagmeel dwangmaatregel gedenkstuk dampaal honkbal nachtbei aardappelmeel tegel zinkstuk lantarenpaal kleurbal meubel beendermeel pronkstuk vergeetal wandmeubel marmermeel vakantiezegel meubelstuk weetal jubel cel formeel plakzegel klapstuk hinderpaal informeel wisselzegel onderstuk meerpaal priemgetal bijecel griesmeel postzegel hamerstuk kilometerpaal guldengetal rijstmeel angel paterstuk folterpaal kengetal spreekcel triangel karakterstuk schuurpaal elftal koelcel paneel mangel bewijsstuk recital del crimineel staartstuk draal deeltal adel provisioneel werphengel kunststuk kathedraal aantal dadel confessioneel mengel foedraal stemmenaantal landbouwadel redactioneel beschermengel I kongeraal jaartal functioneel zwengel generaal stal middel conditioneel lm paardestal redmiddel conventioneel klungel schraal meestal braakmiddel emotioneel slaapmiddel exceptioneel lichtkogel kabaal inflatiespiraal lapmiddel proportioneel verbaal kraal diefstal hulpmiddel straattoneel kanarievogel radicaal oraal kruimeldiefstal wondermiddel speel zangvogel clericaal electoraal bijenstal kleurmiddel breel pechvogel gaspedaal rectoraal huismiddel makreel kooivogel sandaal doctoraal rechtsmiddel moreel trekvogel modaal zondeval wijnhandel immoreel klimvogel synodaal ideaal praal woekerhandel corporeel loopvogel theatraal ingeval doorvoerhandel watervogel areaal arbitraal ongeval uitvoerhandel inaugureel moerasvogel crepeergeval verhandel structureel ongeluksvogel kadastraal grensgeval driehoekshandel penseel fregatvogel legaal lichtstraal lotgeval groothandel universeel pestvogel haal austraal knieval exporthandel teel neutraal zenuwtoeval levenswandel kapiteel gorgel picturaal slachtafval hendel fundamenteel nasaal filmfestival pendel sacramenteel trekbeugel oksaal aanval grondel experimenteel heugel commensaal bomaanval feestbundel vleugel massaal frontaanval model gradueel deltavleugel taal hartaanval gipsmodel visueel hel prenataal steppengordel actueel kachel verhaal schrijftaal interval passaatgordel contractueel straalkachel Rijwielen en bromfietsen Watertje 8 - 2381 EE Zoeterwoude tel. 01715-1331 Een kado voor een fiets of een bromfiets is altijd welkom. I'OOSCII SPECIALIST IN CONTACT I LENZEN MEDISCHE INSTRUMENTEN Kort Galgewater 1 (hoek Morsstraat) Leiden - Tel. 071-12.03.75 Hilversum - Emmen HOUDT ROOSEN VOOR OGEN! BERGMAN CARAVANS Leidsevaart 189 - Noordwijkerhout - Tel. 02523-72649 Voor de betere herenmode C. v. Valderen Haarlemmerstraat 269 Leiden 071-126911 Kostuums - Kolberts - Pantalons - Regenjassen - Jacks enz. U9pi9\ 0S HUM 9M119IU Sloopgoud U krijgt er voor ca. 12.- en dat is een hoop poen. Is het bruikbaar, krijgt u natuurlijk veel meer, maar daar hebt u geen bezwaar tegen, mevrouw of mijn heer. Het adres is al 50 jaar in Leiden bekend. Want op het Kort Rapen- OVERS Gestreept, geblokt of van een tint. Kom zelf maar kiezen welke u de mooiste vindt Bij Le Corridor heeft u volop keus voor u is er ook één bij, heus v.a. 75b™ l Gangetje 10 Leiden Tel. 071-142461 7 QFij bur°-staat LEIDSE COURANT naspeuren bespeuren afhuren kuren luren begluren bonjouren armaturen coloraturen dictaturen conjuncturen structuren confituren garnituren avonturen bijsturen oversturen pasen gidsen loodsen binnenloodsen briesen bruisen opbruisen cruisen indruisen krijsen heksen beheksen seksen verengelsen dansen koorddansen omschansen verfransen schransen kransen forensen ponsen overheersen afpersen controversen dorsen dassen judassen aandrijfassen gassen klaverjassen kassen karkassen verkassen plassen atlassen vlassen grimassen cardanassen ananassen aanpassen oppassen terrassen matrassen kurassen wassen ongewassen afwassen volwassen omwassen ontwassen zondaressen bedelaressen delicatessen ibissen vergissen coulissen vermissen kanissen betekenissen gebeurtenissen kennissen vonnissen hindernissen ergernissen dromedarissen missionarissen actionarissen notarissen verfrissen crisissen walvissen homvissen opvissen uitvissen vergewissen wegwissen ajajsei uainai uajajse6 I uajnaijp9o6 uejaposse aflossen kantklossen inlossen kolossen verlossen crossen prossen albatrossen focussen krokussen lussen fallussen mussen pampussen opussen russen intussen lotussen ondertussen schaatsen plaatsen spietsen koetsen afpoetsen zwetsen flitsen afsplitsen tritsen hotsen klotsen trotsen schertsen onthutsen badmutsen verprutsen acrobaten syndicaten advocaten soldaten legaten aggregaten labiaten plagiaten commissariaten predikaten duplikaten blaten nagelaten vrijgelaten neergelaten prelaten weglaten distillaten inlaten daarlaten achterlaten verlaten loslaten uitlaten ledematen automaten fanaten granaten penaten coördinaten internaten referaten mooipraten voorbijpraten nitraten bestraten passaten dictaten potentaten reservaten gezindten gebeten verbeten godvergeten catecheten geheten suikerbieten gieten begieten geelgieten afschieten schijfschieten raakschieten omschieten neerschieten verschieten voorschieten islamieten stalagmieten favorieten stalactieten novieten gespleten vleten meten gemeten nagemeten afmeten aanmeten kometen magneten beboeten inboeten gemoeten memmoeten groeten begroeten gevreten opvreten uitvreten geweten behoeften levensbehoeften giften schiften driften geschriften viltstiften ziften geloften laagten hoogten achten goedachten verdachten lachten aanklachten verachten trachten betrachten bevrachten vervrachten wachten verwachten hechten aanhechten biechten opbiechten slechten beslechten vlechten knechten spechten berechten gerechten dijkrechten kantrechten uitvechten gedichten lichten belichten verlichten doorlichten africhten verrichten aanstichten zwichten gevochten vrijgevochten uitgevochten zochten duchten vluchten geruchten konterfeiten pleiten activiteiten festiviteiten rechtsbuiten uitbuiten duiten afsluiten aansluiten opénsluiten opsluiten kornuiten spuiten inspuiten fruiten afbijten aanbijten inbijten doorbijten ontbijten verslijten afrijten verwijten slaakten maakten smaakten bakten oppervlakten smakten verpakten smeekten lekten vloekten strekten sekten insekten likten slikten verslikten strikten tikten stikten pronkten sjokten stookten markten supermarkten werkten snurkten plukten gehemelten verzilten weggesmolten geraamten beambten leemten ruimten fondanten bacchanten planten beplanten aanplanten vetplanten diamanten contanten aanverwanten fazanten procenten incidenten gemeenten agenten lufulamentG Instrumenten permanenten groenten prenten grinten sprinten bonten uitmunten punten stunten goten gegoten aangeschoten uitgeschoten gefloten piloten ploten verloten sloten uitloten genoten lotgenoten aanpoten gespoten asymptoten aanstoten verknipten wipten sjilpten verdampten wanhoopten stopten slurpten glypten crypten aankaarten st maarten taarten zwaluwstaarten harten biljarten starten offerten beroerten opschorten bekorten inkorten poorten paspoorten consorten instorten spurten buurten gebuurten badgasten pensiongasten kasten gelasten pasten verrasten aftasten vasten kwasten eesten beesten feesten veesten mesten bemesten roesten proesten verwoesten verpesten noordwesten gewesten hengsten fascisten bekisten opkisten realisten federalisten fatalisten kapitalisten filatelisten violisten misten humanisten kolonisten humoristen terroristen verkwisten betwisten inlijsten omhelsten inkomsten wensten winsten zuidoosten roosten heersten uitersten vorsten berusten debatten schatten hoogschatten onderschatten overschatten natten spatten bevatten omvatten aanvatten opvatten pincetten heetten biljetten raketten blanketten loketten tabletten omeletten opletten verletten epauletten besmetten uajai!)U3A uajdnmuue uajamojd kornetten trompetten fretten portretten korsetten kwintetten duetten menuetten lavetten wetten bezetten wegzetten terugzetten gelijkzetten aanzetten uiteenzetten inzetten opzetten klaarzetten nederzetten verzetten doorzetten voortzetten achtten smachtten minachtten verpachtten wachtten verlichtten verrichtten tochtten kitten kersepitten inritten uitten omhoogzitten aanzitten voorzitten plantten botten boycotten fagotten cachotten dijkschotten patriotten motten grootten vergrootten oprotten sprotten verrotten schavotten ravotten proestten testten twistten lustten afschutten jutten benutten uitputten grutten optutten stutten teuten gluten minuten spelfouten mahoniehouten zouten inzouten disputen rekruten statuten instituten houen oorlogshavei vluchthavei Een etentje. Uw fijne neus zorgt voor uitge wogen ingrediënten. U stemt alles met smaak op elkaar af. U zorgt voor de best-begeleidende wijn. En de presentatie? Zoals de Orange uw Canard bekroont, zo geeft een stijlvol servies uw culinaire prestatie de eer die 't toekomt. Stijlvol heeft bij Wedgwood vele kanten. Van ongewoon sierlijk kwaliteitsaardewerk als Queen's en Edme tot het befaamde Bone-China- Wedgwood. Van traditionele handgedecoreerde motieven tot avantgarde design. Zeer opmerkelijk is Wedgwood's porselein- serie 'Shape 225' - vormgevinganno nu/kwaliteit sinds 1759- Zo'n servies kiest u met aandacht. En daarvoor is een optimale presentatie nodig - zó dat u alle elementen in diverse uitvoeringen naast elkaar kunt vergelijken. Eén van de redenen waarom Wedgwood niet overal verkrijgbaar is. SERVIEZEN CASSETTES GLASSERVIEZEN KOOKSHOP GESCHENKEN HAARLEMMERSTRAAT 165, LEIDEN. TEL. 140892 Nieuwe Beestenmarkt 20-22 bij Molen „De Valk" Leiden - Telefoon 149345 ONDERDELENSPECIAALZAAK Het goedkoopste adres van Leiden en omstreken voor: Hobby - electronica - wasmachine-onderdelen, scanners, 27 MC-apparatuur, antennes, ook voor radio en t.v., mengpanelen, meetapparatuur, hobby- lektuur, pick-up naalden. Decemberaanbieding: OP ALLE BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN 20% KORTING KOK, groot in het kleine Clarks dealer Leiden AlRSH0ES Kwaliteitsschoenen Hogewoerd2 hoek Gangetje Leiden 071-124237 '9S>2'2HZ0 uap|0-| i6 iBBJisjauiui9|JBEH

Leidse Courant | 1988 | | pagina 25