GEEFTUNU BIJNA DE NIEUWWAARDE VOOR UW OUDE SPEAKERS! Al meer dan 55 JAAR dat kan alleen met KWALITEIT VAKKUNDIG GELEGD!! (^roeneix-, Compaenen Tobacconist Marcella RADIO WIRA Van duur tot betaalbaar Het unieke Acousti mass® systeem van Bose nu binnen ieders bereik! PAGINA 20 .•li#»!: COURANT Vinyls in de nieuwste dessins. Niet alleen voor keukens, maar ook voor woon- en slaapkamers. Op 200 - 300 - 400 breed Nieuwe Rijn 106 Hoek Langestraat ACCU-SPECIALIST* heeft de grootste collectie pijpen en aanstekers. Sint keek zijn ogen uit, bij zoveel keus. Ook voor alle andere rookartikelen naar de enige echte speciaalzaak in Leiden. Korevaarstraat 3. Tussen Breestraat en parkeerterrein Garenmarkt. Uw komst is beslist de moeite waard. VOOR: NAD - AIWA - KENWOOD REVOX - TEAC - JBL - KEF e.a. HOEFT U NIET VER TE ZOEKEN! Haarlemmerstraat 91 Leiden. 071-12.24.56. omspannen samenspannen onderspannen uitspannen dennen hennen kennen bekennen verkennen ontkennen afwennen aanwennen heidinnen beginnen koninginnen linnen ezelinnen graslinnen minnen spinnen uitspinnen vastpinnen kelnerinnen tinnen vorstinnen vinnen gravinnen uitwinnen gezinnen markiezinnen kokonnen galonnen geronnen gezonnen dunnen verdunnen vergunnen kunnen aankunnen snijbonen xylofonen honen verschonen cyclonen hormonen croonen ponen patronen onttronen autochtonen beklemtonen vertonen bewonen uitwonen ahornen omturnen opdreunen goeddoen opendoen overdoen voordoen tenietdoen ontdoen grootdoen handschoen rijgschoen lakschoen korhoen kampioen schorpioen visioen ^biljoen miljoen paviljoen koen berkoen limoen sermoen kapoen smaragdgroen zeegroen mosgroen kaproen plantsoen breikatoen hemdenkatoen poetskatoen schietkatoen zomerseizoen garnizoen epizoen pen gapen aangapen vergapen schapen welgeschapen herschapen kapei ingeslapen knapen rapen wapen kernwapen vuurwapen gepen schepen zeeschepen inkepen meeslepen aanslepen verslepen omgeroepen uitgeroepen vastgegrepen lettergrepen onderstrepen aanzwepen gjuipen afknijpen verknijpen uitknijpen ingrijpen vastgrijpen haakpen verhelpen overstelpen tsilpen gujpen aanklampen instampen fijnstampen schimpen bijpompen opppompen bekrompen opèn telescopen horoscopen kopen bekopen vrijkopen giroskopen doodlopen teruggelopen volgelopen warmgelopen vastgelopen aflopen skilopen omlopen kromlopen warmlopen heenlopen uiteenlopen oplopen overlopen doorlopen mislopen aanknopen opknopen misantropen biotopen bezopen schappen landschappen gemeenschappen genootschappen aankappen verkappen verklappen aanlappen smartlappen afknappen ontsnappen pappen aanpappen schrappen uitschrappen krappen trappen aftrappen dauwtrappen sappen etappen afstappen instappen opstappen overstappen voetstappen scheppen herscheppen flippen ontglippen nippen knippen aanknippen doppen schoppen bischoppen kloppen aankloppen uitkloppen knoppen poppen ontpoppen opkroppen proppen aanstoppen instoppen verstoppen gruppen scherpen verscherpen ontwerpen geworpen onderworpen raspen tyPen zondaren bindgaren kamgaren ijzergaren borduurgaren stootgaren paardeharen jongelingsjaren musiceren lanceren doceren arceren bladeren ombladeren pommaderen benaderen graderen vaderen afbladderen fladderen beredderen ridderen sidderen slodderen sudderen succederen procederen intercederen vernederen goederen moederen bemoederen torpederen vertederen verwijderen verhelderen schilderen uitschilderen inpolderen scanderen propaganderen provianderen commanderen garanderen agenderen amenderen hoenderen attenderen kinderen verminderen bedonderen verwonderen afzonderen obligeren negligeren dirigeren corrigeren intrigeren castigeren rangeren derangeren fingeren uithongeren interpungeren dechargeren divergeren abstraheren clicheren trancheren revancheren pocheren brocheren opmarcheren toucheren retoucheren beheren ambiëren distanciëren parodiëren verifiëren scholieren mieren manieren kamenieren rentenieren conveniëren definiëren liniëren tuinieren papieren percipiëren kopiëren opsieren versieren discussiëren bediscussiëren ontsieren schuieren kuieren laskaren blaren theeblaren huichelaren makelaren femelaren gijzelaren klaren verklaren vrijverklaren harpenaren gemeentenaren evenaren besnaren uitsparen gitaren lantaren onbevaren ervaren wedervaren overvaren koningsvaren metaalwaren bezwaren huzaren wedren zwabberen slibberen dobberen slobberen bomberen versoberen absorberen adsorberen resorberen ontberen diskwalificeren mummificeren personificeren elektrificeren justificeren funderen runderen coderen prekoderen maroderen waarderen bombarderen vermeerderen accorderen vorderen bevorderen terugvorderen invorderen opvorderen frauderen preluderen schouderen afstuderen instuderen oxyderen crepeeren creëren paraferen telegraferen kalligraferen lithograferen radiograferen fotograferen uitkafferen coifferen offeren stofferen cruciferen cijferen nacijferen becijferen wegcijferen schilferen afschilferen filosoferen hemisferen ageren afreageren vermageren propageren vliegeren legeren delegeren negeren verluieren sluieren omsluieren zegevieren revieren uitvieren botvieren schakeren bekeren woekeren voortwoekeren verzekeren afkeren terugkeren fabrikeren spijkeren bijspijkeren jakkeren flakkeren bivakkeren aanwakkeren opkikkeren knikkeren deblokkeren kankeren inkankeren flankeren mankeren verdonkeren flonkeren bunkeren hunkeren rokeren debarkeren em barkeren markeren parkeren maskeren escaleren trembleren doubleren redoubleren kwinkeleren bosseleren souffleren profileren annihileren ventileren mitrailleren ravitailleren oscilleren grilleren distilleren outilleren fouilleren patrouilleren zeemleren extrapoleren controleren isoleren tripleren verleren speculeren inoculeren simuleren formuleren accumuleren rouleren manipuleren copuleren reclameren sublimeren grimeren legitimeren insluimeren mijmeren kalmeren lammeren emmeren timmeren vertimmeren bekommeren sommeren polychromeren marmeren confirmeren formeren reformeren uniformeren informeren smeren besmeren aansmeren uitsmeren parfumeren resumeren presumeren kostumeren profaneren planeren beredeneren harpoeneren fatsoeneren soigneren draineren badineren fineren declineren domineren marineren urineren satineren ruineren plafoneren telefoneren pensioneren fusioneren functioneren imponeren componeren transponeren patroneren intoneren ajourneren vloeren rumoeren snoeren roeren opvoeren vervoeren peperen inpeperen participeren kamperen koperen verkoperen galopperen frapperen sapperen wapperen schipperen flipperen versnipperen excerperen extirperen usurperen occuperen duperen couperen pareren repareren prepareren consacreren encadreren delibereren refereren prefereren confereren numereren degenereren vereren offreren emigreren immigreren denigreren gireren respireren transpireren inspireren conspireren rekwireren decoreren adoreren deforeren perforeren floreren exploreren honoreren incorporeren doctoreren demarreren titreren registreren administreren frustreren figureren denatureren factureren parafraseren fantaseren archaïseren lalciseren catechiseren sympathiseren specialiseren normaliseren rationaliseren liberaliseren generaliseren kapitaliseren evangeliseren stabiliseren steriliseren dekartelliseren polemiseren économiseren vulcaniseren organiseren mechaniseren vitaminiseren canoniseren ozoniseren standaardiseren vulgariseren polariseren populariseren pulveriseren friseren memoriseren nasonoriseren karikaturiseren schematiseren acclimatiseren automatiseren magnetiseren concretiseren bekritiseren romantiseren narcotiseren amortiseren reviseren improviseren pulseren compenseren dispenseren doseren metamorfoseren poseren casseren klasseren masseren tirasseren cesseren blesseren dresseren interesseren bisseren endosseren pantseren bepantseren trotseren excuseren paralyseren debatteren antidateren postdateren legateren lateren kwadrateren constateren bedwateren afwateren verwateren uitwateren infecteren desinfecteren projecteren flecteren collecteren inspecteren fêteren budgetteren besodemieteren millimeteren foeteren uitfoeteren portretteren achteren imiteren exploiteren hospiteren irriteren kwiteren trakteren dokteren exalteren consulteren hanteren transplanteren oriënteren cementeren complimenteren experimenteren instrumenteren presenteren representeren patenteren sinteren verdisconteren balloteren noteren quoteren voteren opteren adopteren coöpteren ecarteren charteren adverteren inverteren importeren transporteren exporteren voorsorteren assorteren gasteren lasteren LEIQSE GOIIRAN J Niets is eenvoudiger dan Sint Nicolaas-cadeautjes kopen voor amateurfotografen of voor haar of hem die dat wil worden. Voor enkele honder- den guldens kan men terecht, f maar ook al voor een paar tientjes of minder. Laten we beginnen met een geschenk voor mensen die al een goede camera bezitten en liefst ook" een vergrotingsapparaat. Met de zuil van een vergro tingsapparaat, of met een aparte zuil natuurlijk, kunnen bezitters van een reflexcame ra, nu namelijk prima repro- dukties maken. Statiefriem Met een statief in een speciale draaghoes op pad gaan, staat wel netjes, maar handig is an ders. Voor enkele tientjes heb je een speciale draagriem. Ge weven van een makkelijk schoon te houden acrylsoort, voorzien van een stevig onder stukje waarin de poten van je statief passen. Aan de andere kant van de riem zit een in- Statiefriem. schuiflus die om de neigkop van je foto- of videodriepoot past. De draagband is drie cen timeter breed en te verschui ven tot een maximale lengte van 110 cm. Te koop in de kleurcombinaties zwart, met gele draagband, of in rood met zwarte band en tenslotte in grijs met een rode band. Bij de fotohandelaar die Hama-ac- cessoires verkoopt voor om en nabij/ 30 te bekomen. Minox-camera Wie voor een geschenk heel diep in de buidel wil tasten kan kiezen voor een heel klein fototoestel. De Westduitse Mi- nox-fabriek heeft de gelijkna mige mini-kleinbeeldcamera onder handen genomen. Het is het directe gevolg van de over name van de fabriek door de Nederlander Robbert Cordu- wener Hij blies het de laatste jaren wat ingeslapen produkt nieuw leven in. Een aantal Duitse industriële ontwerpers, werkend onder de naam Trog-groep' paste de oude 'GT' op vele punten aan. 'GT-E' is de type-aanduiding nu. De camerabody werd voorzien van een reeks anti-slip vinger- noppen, daardoor ontstond meer greep op het kleine toe stel. Opgedrukte functieaan duidingen op het camerahuis, een automatische opvanger voor de filmaanloopstrook, stroomvoorziening door (lang leven) lithium-batterijen, in gebouwde skylight-filter en een afstandsinstelling lopend van 70 cm tot oneindig, zijn en kele van de andere moderni seringen. De gevoeligheidsin stelling is aangepast aan de nieuwste filmtypen en loopt nu tot 1600 ISO. De nieuwe Minox is, uitgerust met een f/2.8-35 mm lens, al mondjesmaat leverbaar voor 620 met een leren etui. Transodin in Amsterdam im porteert het toestel. Plakspul Om foto's in te plakken zijn er duizend en een rolletjes, hoek- {es, tubetjes, stiften en spuit- >usjes te koop. Op de pas geslo ten Photokina in Keulen za gen we een plastic houdertje Reproduktielichtje. met rolletjes plakband. Je geeft de foto's een permanent klevende strip met dat rolletje. Je trekt de foto dus zo weer uit het album als dat nodig is. Het apparaatje zou om en nabij het tientje gaan kosten en een vul ling een gulden of drie tot vier. Of deze 'Doro Tape' hier al te koop is, is niet zeker. Een im porteur is nog niet bekend. Vraag er maar om bij de foto handelaar. Misschien heeft hij zelfs iets vergelijkbaars. Een beetje fotohandelaar heeft trouwens tientallen andere leuke foto-cadeautjes in voor- Reproduktielichtje Accessoires-fabrikant Hama maakte een redelijk goedkoop en prima hulpmiddel. Het gaat zo: camera op de zuil, op de in- kijkopening van de camera komt een speciaal lampje dat het prismabeeld van de zoeker projecteert op de grondplank van de vergroter. Is het gepro jecteerde beeld scherp, dan zal alles wat onder de camera komt te liggen ook scherp op de foto komen. Simpel en heel effectief. Peperdure beroeps repro-apparaten werken ook Met een transformator komt zo'n reproduktielichtje op ruwweg 100 of iets meer en zonder transformator een paar tientjes minder. De Hama-pro- dukten worden geïmporteerd door Holts B. V. in Hoorn. Doro Tape, blijvend klevend. Aalmarkt 12-14-15-16, Leiden, tel. 121782 Bi|behor< SCHATJES ZE ZIJN KLEINER DAN EEN PAK MELK! erge Henegouwen BIJVOORBEELD" J'~S'T„af6s®^s'Kml,osl 170» I 5" ?-B4vvDM .«S*""0 8°=* s[echteI398 - Een komplete lijst met inruilprijzen t van alle merken hangt bij ons ter inzage. Inruilprijzen van 200,- tot 800,- per paar. -BOS£~ Better sound through research NOG NOOIT KREEG U ZOVEEL TERUG!

Leidse Courant | 1988 | | pagina 24