Mode stylen, tekenen n snijden per computer ei e Verzet tegen Leidse Baan Amateurkunst in Pieterskerk OORDERWIEK LIGT VOOR OP BEDRIJFSLEVEN erkeersproblemen oplossen iet aanleg van randwegen Geld Emancipatiefonds niet voor homobeleid Minder opnamen in Elisabeth Ziekenhuis 3agh- DEN OMGEVING ütidóaQowuvnt woensdag 16 november 1988 pagina 11 J^nland er op tv toen trackiP' h( jen v« eten de ge n. ver al i. Inzt n te KSi# EN Omroep jnd verzorgt za- g 19 en zondag ovember weer ïtelevisie-uitzen- Op beide dagen l het program- jitgezonden van itot 19.00 uur op ..canaal van de n krant (2). Aan- wordt onder besteed aan de de in de Groe- !®jlhallen, de in- van Sinterklaas 10 jaar Voor- Schade vergoeding voor opheffing LPG-tank LEIDEN B.V. Het Mo- torhuis moet 370.716 gul den schadevergoeding krijgen omdat de hinder wetvergunning voor het houden van een LPG- tankstation aan de Hoge Rijndijk 328 is ingetrok ken. Het college van B en W heeft dit voorge steld. De leden van de raadscommissie voor fi nanciën zullen zich mor genavond over het voor stel buigen. Kaarten De Valk worden duurder LEIDEN De toegang tot het Molenmuseum De Valk wordt per 1 januari 1989 duurder. Een kaartje voor een volwas sene gaat dan drie gulden kos ten (was 2,50). Kinderen, groepen en 65 plussers moeten een daalder gaan betalen (was 1.25). De verhoging van de toe gangsprijzen was eerder al aangekondigd in de bezuini gingsplannen. De tariefsverho ging moet volgend jaar 10.000 gulden extra inkomsten ople veren. Houders van de Mu seumjaarkaart en leden van de Vereniging Rembrandt hou den gratis toegang. TENTOONSTELLING EN INFORMATIEAVOND OVER ZUID-AFRIKA LEIDEN Ter gelegenheid van de huis-aan-huis collecte „Leiden steunt Zuid-Afrikaans verzet" in de week van 21 tot 26 november, wordt er zowel een poster-tentoonstelling als een informatieavond over de situatie in Namibië 'en Angola gehouden. De expositie is te zien in het trefcentrum Rap 100 aan het Rapenburg 100. Het centrum is van maan dag tot en met donderdag 's avonds vanaf 19.30 uur open. In hetzelfde gebouw is op woensdag vanaf 20.00 uur een informatieavond te bezoeken. Er zal een video worden vertoond over de Zuidafrikaanse agressie jegens buurlanden. Corrie Roeper van het Komitee Zuidelijk Afrika gaat in op recente ont wikkelingen in Namibië en Angola en vertelt over haar ervaringen in de vluchtelingenkampen in Angola die zij heeft bezocht. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 071-122835. LWH en LVL jubileren LEIDEN De Leidse Werk- groep Homoseksualiteit (LWH) bestaat 20 en de Lesbische Vrou wen Leiden (LVL) 12,5 jaar. Deze jubilea worden zaterdag ge vierd met een feest in de Stads gehoorzaal aan de Breestraat dat om 21.00 uur begint. Behalve op tredens van La Pat, de Shapiro's, de DDO-band en Ge Spierd, zijn er schilderijen van Aad van Rijn en dia's van Jan Steen te zien. De toegang bedraagt 12,50. Op zaterdag 19 en zondag 20 november wordt bovendien het jaarlijkse landelijk COC-con- gres in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk gehouden. STADSVERNIEUWINGSPRIJS ZUID-HOLLAND LEIDEN Voor de derde maal wordt vol gend jaar de Stadsvernieuwingsprijs Zuid- Holland uitgereikt. Ieder die in Nederland betrokken is bij stads- en dorpsvernieuwing kan hiernaar meedingen door voor 1 febru ari projekten in te sturen bij de Provincie. De inzendingen (projekten of ideeën) moeten betrekking hebben op het zoeken naar oplossingen voor plaatselijke stads- en dorpsvernieuwingsproblemen. Ook moeten ze toepasbaar zijn in Zuidhollandse gemeen ten. Het provinciaal bestuur heeft de twee jaarlijkse prijs ingesteld om initiatieven op het terrein van stads- en dorpsvernieuwing aan te moedigen. Aan de prijs is een bedrag verbonden van vijftienduizend gulden. Daarnaast zijn er vier aanmoedigingsprijzen van elk vijfduizend gulden. Voor inlichtin gen tel. 070-116939. Ondernemerstrofee door Juniorkamer NOORDWIJK De Juniorkamer Bollen- streek reikt 22 november voor de eerste' maal de Beste Ondernemers Visie (BOV) - trofee uit. Deze prijs wordt uitgereikt aan een in de Bollenstreek gevestigde onderne- mer die op basis van goede resultaten, posi- tieve ontwikkeling en juiste visie het beste voldoet aan de kenmerken van een excel- lente onderneming, ontleend aan het boek „In search of excellence". Molenaar commissaris politie ALPHEN AAN DEN RIJN J. Molenaar (42) wordt per 1 december van dit jaar de nieuwe commissaris van de gemeentepolitie van Alphen. Hij volgt daarmee de huidige korpschef J. Volwerk op die per eind van deze maand met VUT gaat. Molenaar is nu plaatsvervangend korpschef. ijks 1! ïling het g van lplan. 777Vf J uitg n" kai IDEN Drie groot- peldmonitoren, aange- id als grafische werk- w2jtions, vormen met vijf linere beeldschermen toetsenbord, twee iets a tterprinters en twee advieken- of digiteertafels trots van De Noorder- ?k. Met deze computer- ïfiguratie ligt de Leid- school voor middel- ir beroepsonderwijs, in k&enstelling tot wat ge- betrojikelijk is, vóór op wat het bedrijfsleven alge- en gebruikelijk is. Het t dan om bedrijven actief zijn in de mode j kleding. Met de confi- ratie is het namelijk jgelijk om het hele pro- in de kledingindustrie van design tot en met het snijden van de stof uit te voeren. De heer W. van der Hoeven steekt zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. „Deze configuratie is het' nieuwste van het nieuwste. Maar het was hard nodig dat we deze apparatuur kregen, want in tal van bedrijven' wordt al met dit soort appara tuur gewerkt. We kunnen de ongeveer 300 leerlingen die bij ons Mode en Kleding doen nu beter voorbereiden op wat hen in de stages en later in de praktijk te wachten staat". De vooruitgang is dan ook groot. „Het grootste voordeel van de computerapparatuur is, dat er enorm veel stof be spaard kan worden", vertelt Van der Hoeven. „Een pro gramma past de patroondelen zo economisch mogelijk in de te gebruiken stof. Dat levert een besparing op van onge veer 4%". Er zitten echter nog veel meer voordelen aan. „Vroeger gebeurde alles handmatig. Dat kostte veel tijd en dus geld, terwijl er door die werkwijze veel dub bel werk werd gedaan", laat Van der Hoeven weten. Kraagje Op de grafische kleurenscher men kunnen nieuwe model len snel ingetekend en daarna ingekleurd worden. De ont werper heeft daarbij bijna 4100 kleuren tot zijn beschik king. Verder kunnen er pa tronen vanaf een tafel ingete kend worden. „Dat hoeft maar één keer. Eenmaal inge tekend kan de computer an dere maten uitrekenen en de kostprijs berekenen van het kledingstuk aan de hand van het gebruikte materiaal en het in elkaar zetten ervan", legt Van der Hoeven trots uit. De ingetekende modellen kunnen als ze eenmaal in de computer zitten ook gemak kelijk worden veranderd. Bij voorbeeld als er een ander kraagje gewenst is. Dan is het niet nodig om het hele model opnieuw te tekenen. Met een enorme printer kan het pa troon na het invoerwerk óp papier worden getekend. De automatisering van het proces van ontwerpen tot en met in elkaar zetten is op De Noorderwiek vrijwel com pleet. Met een speciale kop is het na het printen namelijk mogelijk om de stof waarop het patroon ligt te snijden. „Alleen het in elkaar zetten gebeurt dan nog niet automa tisch. Maar ook daar gaat het in de bedrijven zeker van ko men", weet directrice J. Maas. De configuratie komt niet al leen De Noorderwiek ten goe de. Van der Hoeven: „We hebben de apparatuur aan kunnen schaffen in het kader van het project 'Informatica Stimulerings Plan' van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Met de confi guratie, die ƒ300.000 heeft ge kost, vervullen we een regio nale functie. Ook de leerlin gen van Rhijnwijck en het Al- phense Castellum gaan les krijgen met de nieuwe appa raten". Commercie Voorlopig zijn de leerlingen echter nog niet aan de beurt. „Eerst worden er docenten uit heel Nederland opgeleid die op dit soort apparatuur moeten leren werken", laat Van der Hoeven weten. „Ver der gaan we met onze spullen Een patroon wordt ingetekend op een digiteertafel. Zit het patroon eenmaal in de computer, dan kan ermee gevarieerd en gerekend worden. de school uit. De commercie wordt gezocht. We gaan klei ne bedrijven de mogelijkheid bieden van onze spullen ge bruik te maken". Van der Hoeven denkt aan verhuur onder leiding van een docen te. „Die bedrijven doen veel handmatig en de aanschaf van de apparatuur die wij nu in huis hebben is voor hen te duur. Ze kunnen veel tijd en stof besparen. Maar er kan ook flexibeler en sneller ont worpen worden. Daarnaast willen we voor ondernemers cursussen gaan geven. Die mensen komen dan te weten wat met dit soort apparatuur kan en kunnen daardoor be palen wat voor hen de meest aangewezen apparatuur is om eventueel te kopen". Om ondernemers en andere FOTO: PR scholen te interesseren houdt de school een voorlichtings- kennismakingsbijeenkomst in het teken van 'Noorder- wieks trots'. Die bijeenkomst is gekoppeld aan een receptie die op dinsdag 29 november vanaf 15.00 uur wordt gehou den ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de school. ERIK HUISMAN ir Vlphf dert ^["fSSENAAR De ver- aanstrsproblemen die Was- iar heeft, zijn alleen te lossen door de aan- van de Verlengde dscheidingsweg, de 4 (Valkenburg/Lei- en de All-west (Kat- ;/Zoeterwoude). Dat e onlangs ver- i ?nen nota Verkeers- dielpunten. Omdat deze en niet op korte ter- zuiien worden aan- lines ^et college van gemeéster en wethou- van Wassenaar ruim 000 gulden beschik- stellen om 26 voorlo- maatregelen nemen Ie binnenroutes noord- nds ïgen. :rwei( mini -lings er gefe' aan in ten v lerboi sdrijv Dp iren tichti illige t aan nen en do ;ieboe i Mar' .traat ken De nota, die dinsdagavond 22 november in een gecombi neerde commissievergadering wordt besproken, is een ver volg op de inventarisatie van de verkeersknelpunten die drie jaar-geleden is opgesteld. Destijds werden door inwoners van de gemeente en wijk- en buurtverenigingen suggesties aangedragen om de verkeers problemen op te lossen. Maatregelen zijn nodig op de Rijksstraatweg, die overbelast is, en op plaatselijke wegen die door sluipverkeer worden ge bruikt. Inmiddels wordt door Rijkswaterstaat de verkeerssi tuatie op de Rijksstraatweg verbeterd door middel van middenbermbeveiliging en verhoging van het witte via duct. Enkele maanden geleden is op enkele gedeelten bij de Benoordenhoutseweg en het voormalige dierenpark aan de Rijksstraatweg de maximum snelheid tot 50 kilometer per uur teruggebracht. In de nota staat dat de gemeente er bij de minister van verkeer en wa terstaat op aandringt om op het gedeelte van de Rijks straatweg tussen het dieren park en Den Deyl eveneens het maximum op 50 kilometer te stellen. Het sluipverkeer kan op veel manieren worden aangepakt. Zo kunnen de verkeerslichten aan de Rozenweg, Van der Oudermeulenlaan, Landschei- dingsweg en de Katwijkseweg zodanig worden afgesteld, dat het verkeer niet wordt aange moedigd om van de binnenwe gen gebruik te maken. Aan de Wittenburgerweg zoudsen de rijbanen versmald kunnen worden tot drie meter. bliotheek »or werkloze ued O jrwi. IJK Jongeren van met 20 jaar oud, die ?r dan een half jaar werk- zijn, kunnen werkerva- opdoen in de bibliotheek Katwijk. De bibliotheek ikelt binnenkort over op itomatiseerde uitlening en 'jirengt veel extra werk met mee. Jongeren kunnen 19 per week aan de slag, itueel aangevuld met een lingsprogramma van het idsbureau. Er is in ieder il werk tot 1 juli 1989, ge oreerd met het minimum- dloon. Wie geinteresseeerd :an schrijven naar Postbus 2220 AM Katwijk. Inlich- en zijn verkrijgbaar bij M. Hove van de bibliotheek, foon 01718-14819 of bij M. der Cingel van de ge uite Katwijk, telefoon 18-50594. LEIDSE WETHOUDER: LEIDEN Wethouder H. van Dongen vindt dat er geen geld uit het Emanci patiefonds gehaald moet worden om de emancipa tie van homoseksuelen te •bevorderen. Ze zei dat tij dens de commissieverga dering onderwijs en emancipatie begin deze week waarin de nota 'Ge meentelijk homo- en emancipatiebeleid' aan de orde kwam. „Dat geld is voor acute situa ties waar je als gemeente in wilt springen", meende ze. „Als er meer geld voor homo emancipatie moet komen, moet daar een aparte post voor worden ingesteld. Dat kan in het voorjaar via een bijstelling van het Welzijnsplan". Van Dongen reageerde daarmee op een vraag van P. Langenberg (D66) om extra toe te zeggen voor homo-emancipatiebeleid. Zowel Langenberg als R. van Lint (LL) vonden de tijd tus sen het verschijnen van de nota 'Tussen droom en daad' van de homobeweging in Lei den in 1987 en de onlangs ver schenen gemeentelijke nota te lang. Langenberg vond tevens dat de nota „onaf" was. „De nota mist elan, bevat geen nieuwe gemeentelijke ideeën en ik mis een financiële para graaf". De wethouder was het met de kritiek bepaald niet eens. Ze wees op de gevolgde procedure van homo-nota tot gemeentenota en vond dat de raad zelf in het verleden te weinig betrokkenheid bij het homobeleid had getoond. WASSENAAR/VOOR SCHOTEN De PSP CPN PPR-fractie in Provinciale Staten wil dat Gedeputeerde Staten aan de gemeente Wassenaar duidelijk maakt dat er geen nieuwe autoweg tus sen Leiden en Den Haag komt. Dat wordt duidelijk gemaakt in vragen aan GS. De gemeente Wasse naar wil een autoweg tus sen rijksweg 14 (Verleng de Landscheidingsweg Den Haag) en rijksweg 11- west (bij de Stevenshofjes- polder in Leiden). Die weg zou moeten lopen over het grondgebied van Leiden en Voorschoten, langs de spoorbaan tussen Den Haag en Leiden. Dit om Wassenaar van het in tensieve doorgaande ver keer te verlossen. Inmiddels is Wassenaar al be gonnen met een studie naar de uitvoerbaarheid. De linkse fracties vinden dat de provin cie Wassenaar duidelijk moet maken dat het geld dat aan studies wordt uitgegeven weg gegooid geld is. Provinciale Staten besloten al in de zeven tiger jaren dat deze weg, de se cundaire weg 16 of „Leidse Baan", er niet mocht komen vanwege de aantasting van het groene gebied tussen Leiden en Den Haag. Gronden die voor de weg waren bestemd zijn verkocht en een viaduct gesloopt. In plaats van aanleg van de Leidse Baan zou het openbaar vervoer worden ver beterd. Daar is volgens de sta tenleden J. Steegh uit Leiden en E. Meijer uit Rotterdam weinig van terecht gekomen. De busdiensten rond Wasse naar werden verminderd (NZH-lijnen 43 en 91), de ge meenteraad van Voorschoten verzet zich tegen een vrije busbaan door het centrum, de spoorweg is nog niet verdub beld en ook een eventuele tramverbinding Den Haag- Leidschendam-Voorschoten- Leiden is nog ver weg. LEIDEN Voor de zesde keer wordt er in de Pieters kerk de manifestatie Artistie ke Handen gehouden. Ruim honderdvijftig amateurkunste naars en kunstzinnige hobby isten exposeren en verkopen zondag tussen 11.00 en 17.30 uur hun werk van de afgelo pen maanden. Tal van artistie ke uitingen zijn te bezichtigen zoals keramiek, schilderijen, etsen, tekeningen, houtsnij- en houtdraaiwerk, droogbloemen, poppen in alle soorten en i ten, glas in lood en tiffany, wandreliefs, aquarellen, beel dende kunst, silhouetknip werk en portretten. De toegang bedraagt vijf gulden voor volwassenen, voor hou ders van een 65-plus-kaart 3,50 en voor kinderen tot 16 jaar een rijksdaalder. Een ge- zinskaart (twee volwassenen en twee kinderen) kost 12,50. LEIDERDORP Het aantal opnamen in het Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp is in 1987 teruggelopen met negen pro cent. Het aantal verpleegdagen daalde met vijf procent. Daar staat nieuw bezoek aan de eind 1987 gestarte afdeling dagverpleging tegenover, ter wijl ook het polikiniekbezoek met vijf procent toenam. Dat staat te lezen in het jaarverslag van het EZL over 1987. Naar verwachting zal de verschui ving van klinische naar polik linische activiteiten de komen de jaren nog wat doorgaan. De financiële positie van het zie kenhuis is verbeterd, na een moeilijke periode waarin het ziekenhuis onvoldoende geld had om haar taken naar beho ren te kunnen uitvoeren. De streekfunctie van het EZL is erkend en het budget is daar aan aangepast. De niéuwe afdeling dagverple ging voorziet in een behoefte. In de eerste vier maanden werden 682 patiënten behan deld. De afdeling beschikt over acht bedden en kan ver der worden uitgebreid. De komst van kinderdagop- ,vang voor het ziekenhuis, voor de nul- tot vierjarigen, is nog onzeker. Het ziekenhuis heeft zelf geen ruimte voor deze voorziening. In samenwerking met de Stichting Kinderop vang Leiderdorp wordt naar een oplossing gezocht. Het is in eerste instantie de bedoeling zes kinderen te plaatsen. Voor de kosten, 12.000 gulden, is echter nog geen ruimte op de begroting gevonden. De werkbelasting op het ver plegend personeel neemt nog steeds toe. De beschikbare menskracht neemt daarente gen af. Leerling-verpleegkun digen zijn minder uren be schikbaar omdat de theorie en de begeleiding meer tijd in be slag nemen. Het ziekenhuis probeert de werkbelasting evenwichtiger te verdelen door de stroom van patiënten wat gelijkmatiger te laten lo pen. Pieken kunnen feitelijk al niet meer worden opgevan gen. Zelfzorg zal steeds meer nadruk gaan krijgen. prijzen van de jaarlijkse iinkeuring van de KMPT Yssenheim worden morgen het verenigingsgebouw van p Gereformeerde Kerk aan e Julianalaan in Sassenheim 'kkend gemaakt. De bijeen komst begint om acht uur. Verwennen De oudercommissie van Jena planschool De Kring in Oegstgeest houdt morgen avond een bijeenkomst over het onderwerp verwennen. Mevrouw O. den Hartogh, so ciaal pedagoge en directrice van een MBO-school zal een inleiding verzorgen. Iedereen is welkom in het schoolge bouw aan de Rembrandt van Rijnlaan 26. De bijeenkomst begint om kwart over acht. Welfare In de Dorpskerk aan het Kerkplein in Voorschoten heeft vrijdag voor de acht tiende maal de traditionele Welfare- verkoopten toonstel ling plaats. Belangstellenden kunnen er van 's ochtends tien tot 's avonds half acht te recht voor borduur- en brei werk, poppen en speelgoed, kerstartikelen en keramiek. De tentoonstelling wordt de avond ervoor om acht uur ge opend. Afval Het klein chemisch afval wordt vrijdag opgehaald in Sassenheim. De actie is een herhaling van juni toen voor de eerste keer chemisch afval werd opgehaald. De gemeente haalde toen drieduizend kilo chemisch afval op. In de ge meente Sassenheim zijn in middels gele plastic zakken üitgedeéld. Kindervreugd De Speeltuinvereniging kin dervreugd in Lisse houdt op vrijdag een disco voor de jeugd tot 15 jaar. Op 25 no vember is er de eerste Bingo avond van dit nieuwe winter- seisoen en op 3 december komt St. Nicolaas naar de speeltuih. Voor de kinderen tot en met groep vijf is het dan feest van 's middags één tot half vier en van vier tot zes uur zijn de kinderen van groep zes tot en met die van 14 jaar aan de beurt. Concert De Noordwijkerhoutse zangvereniging ROKAZANO geeft vrijdagavond haar jaar lijkse concert in de Sint Vic- torkerk. Het koor zingt „Die sieben Worte Christi am Kreuz" van César Franck zin gen en na de pauze volgen lie deren van Brahms, Beetho ven, Schubert en Benatzky met als sopraan Margreet Groenewoud en met Eugène en Arthur Postma aan de pia no. Het concert begint om kwart over acht. Dirigent is Jan Postma. De toegangsprijs is zeven gulden, houders van een Pas 65 moeten de helft betalen. Concert Het Koninklijk Mannenkoor Caecilia uit Haarlem geeft vrijdagavond onder leiding van dirigent Anton de Beer een concert 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. Dit keer treedt ook het mannen koor Maranatha onder leiding van Stan Lokhin op. Uitge voerd worden werken van onder anderen Schubert, Mar ti nu, De Beer, Mozart, Frank en Haydn. Als solisten treden voor het voetlicht Jorine Samson sopraanen Bart van Oerle (bariton). De toegangs prijs bedraagt tien gulden per persoon, 65-plussers en hou ders van een CJP krijgen korting. Het concert begint om acht uur. Geslaagd Brigitte van de Berg, Patricia Blijleven, Vincent Loenen, Mariska Meinsma en Marije Tibboel zijn geslaagd voor het Jeugd EHBO-examen. De cursus had plaats op het Rijn lands Lyceum in Sassen heim. Het aantal afvallers was zeer hoog. MOKER Het Media overleg van ker ken in Rijnland en de Bollen streek (MOKER) besteedt in zijn radio-uitzending, morgen avond tussen zeven uur en half acht via Omroep Rijn land, aandacht aan het kerke lijk leven 'in Hillegom. Er worden gesprekken gevoerd met de voorzitter van de Raad van Kerken, de heer Spanhof en met mevrouw B. Lommer- se van de werkgroep kerken en migranten. LEIDEN Overleden: J. Ros, geb. 3 jan. 1905, vrl., geh. gew. met L. van Delft; K. A. M. van Brecht, geb. 3 aug. 1926. vrl., echtg. van A. N. van Leeu wen; P. Hoppenbrouwer, geb. 7 dec. 1906, man; N. R. Soedjono, geb. 23 jul. 1987, vrl.; H. Kruizinga, geb. 13 jan. 1907, man; F. Beek, geb. 28 apr. 1949, man; A. Paalman, geb. 15 dec. 1902, vrl., geh. gew. met H. J. Dero- gee; J. P. N. van den Ing, geb. 11 sept. 1921, vrl., geh. gew. met M. J. van Goozen; W. A. Oostendorp, geb. 12 jul 1919, man; D. de Jong, geb. 9 mei 1096, vrl., echtg. van J. Kout- - staal; S. Bootsma, geb. 25 dec. 1903, vrl.; M. M. Muller, geb. 8 feb. 1939, man; C. de Hay. geb. 25 mtr. 1922, man; J. W. van Leeuwen, geb. 19 feb. 1920. man; A. Alderlieste, geb. 4 mtr. 1930, man; J. C. Kamphues. geb. 12 feb. 1929, man. Gehuwd: H. L. Ouwehand en K. La gendijk; C. R. Prins en P. Menor; P. W. A. Langenberg en J. van Dok; B. W. M. van Abswoude en A. van den.. Ondertrouwd: M. A. Sohagh en N. M. Swagers; J. J. van Dijke en J. G. van Til; J. Zeegers en F. E. Hiersteiner; J. K. Louwman en M. L. Dijkstra; J. W. van Koeveringe en J. M. Dekker; A. D. A. Guleij en F. H. Krook; A. M. Hol en C. P. M. Cleiren; M. H. Versteegh en A. J. Stegenga; G. W. D. A. Arts en P. K. van Eeden; J. Vertelman en C. Wolters; P. J. Lamping en I. M. Kooter. Minisymposium neonatologie LEIDEN De afdeling Neona- J tologie van het Academisch zie kenhuis viert vrijdag de officiële opening van de geheel ver nieuwde afdeling met een mini symposium. Op het symposium wordt aandacht besteed aan de neonatologie en veranderingen in de behandeling en verzorging van te vroeg geboren kinderen. Onderwerpen die daarbij aan de orde komen zijn onder meer de behandeling van hersenbescha digingen en 'onrijpe' longen bij te vroeg geboren baby's. Ook wordt ingegaan op de nazorg en de begeleiding van de ouders. Het symposium wordt van 13.00 tot 17.00 uur gehouden in de col legezaal van de vrouwenkliniek, eerste etage, gebouw 35. Er is ook een tentoonstelling inge richt die het verleden, heden en de toekomst van neonatoTogie laat zien.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11