andstad Sport laat pstbaar punt liggen EIDSE ZWEMMERS DOEN VAN ZICH SPREKEN AZC ontsnapt aan eerste nederlaag yjglo haalt «"en uit Van Ooyen eerste in Schipholloop l Afdelingstopper eindigt onbeslist 8 PAO. 'ïjden liswaa Door met 7-1 uit te halen, heeft Veglo het inhaal eerstede van de badmintoncompetitie goed benut. Tegen de houdin/an Hilversum was Ilse Jansen niet gewend aan het g (sti len en verloor ondanks sterk spel toch. Gelukkig was ste dei ie Veglo-ers het enige verlies zodat nu stevig de twee- seoorcin de afdeling 14 wordt ingenomen. In de tweede klas- en koig 5 speelde Leiden tegen Delft om de aansluiting met ïgen. iDor het gelijke spel (4-4) wordt het voor het team van ïief ovjijn een uiterst moeilijke zaak om in de top mee te lf tien 'r staat tegenover dat er door dit resultaat ook nauwe- om. Ikans op degradatie is. In degradatiegevaar verkeerd na eenf het tweede team van de BC Leiden. Door de 7-1 ne- let velgen De Treffers nemen de gasten nu de eerste plaats man 'rde klasse afdeling 6 in terwijl Leiden steviger op de ief vai e plaats is gedrukt. £efcbc6ou*a*it MAANDAG 14 NOVEMBER 1988 PAGINA 17 LEIDEN De 61 kilometer lange Schipholloop leverde het echtpaar Henk en Tine Bronswijk opnieuw eremetaal op. Voor beide vroegere winnaars was er dit maal onder de ideale omstandigheden een tweede plaats. Winnaar bij de heren werd Hilversummer Jan van Ooyen, bij de vrouwen zegevierde Corry Bouw meester. Het startschot voor de elfde Schipholloop, niet te verwarren met de 10 kilometer lange Schipholrun, werd gegeven door Netty Saive. Zij werd vorig jaar in het zicht van de fi nish door een auto geschept en kan als gevolg van dat ongeval nog steeds niet hardlopen. Het gevecht ging bij de heren lange tijd tussen een zestal lopers. Daaron der de man die bijna altijd voorin in de Schipholloop te vinden was, Henk Bronswijk, als ook de ervaren Haar lemmers Wim Westerholt en Kees Hermans. Wout Akkermans, dit jaar winnaar van de 100 kilometer van Winschoten en vorig jaar derde en ook Bram Heykamp en Jan Ooyen completeerden de kopgroep. In de slotfase bleek Jan Ooyen ae snelste van het zestal, hij kwam binnen na 3.48.20 uur, slechts vijf minuten bo ven het parkoursrecord. Henk Brons wijk vergaarde zijn zoveelste hoofd prijs door na 3.50.31 uur over de streep in de -Elzenhof te gaan. Wim Westerholt bezette de laatste trede op het ereplatform door exact twee mi nuten later de ruim zestig kilometer klaar te hebben. Beste regionale at leet werd Hans Vugts van AAV '36 die met 4.17.57 uur nog bij de eerste tien 'kwam. Ad Ulijn, mede organisa tor en een van de weinigen die alle elf wedstrijden volbrachten, was de beste van de NSL. Hij noteerde 4.40.55 uur. Kees van Ruiten werd met hulp van de Raad van Elf fraai de snelste Spartaan met een tijd van 4.42.15 uur. Wim van Vliet bracht de snelste Holland tijd op de klokken. Een record aantal van vier dames volbracht de reuze afstand met Corry Boumeester van het Maassluisse Wa terweg als snelste in 5.13.33 ur. Tine Bronswijk, de vrouw van Henk en eveneens veelvuldig met eremetaal omhangen, kwam als tweede binnen na 5.22.10 uur. Aart Stigter heeft in Rhenen de zwa re Grebbe cross gewonnen. Twee we ken na de marathon van Eindhoven legde hij_de..8200 meter lange cross in 25.20 minuten af voor de plaatselijke favorieten Marcel Versteeg en Henk Gommers. Rob van Schooten kwam in Vught weer net niet op het erepo dium. Na in Boskoop vierde gewor den te zijn, kwam de Alphenaar in de Lunettencross eveneens tot een vier de plaats achter winnaar Jacky van Bladel. In Zoetermeer zorgde Jan Kortekaas voor een kleine verrassing door de halve marathon van de Dot terbloemloop te winnen. Achter hem kwam NSL-er Peter van der Sluis als tweede over de streep. In de 15 kilo meter lange wedstrijd voor dames kwam de voor de Alkemadese loop groep Plantaris uitkomende Marja Höogenboom als tweede over de streep. Ton der Sleutt Oegsl spits dert G de !N Tijdens de dit dwarsnde in Den Haag won rren Nederlandse es- kampioenschappen wemmers onder 14 sibben de ploegen LZ '86 en De pB prima gepres- echtej Bij de jongens on- al gcjaar werd LZ eerste rt op* Zijl tweede. De asse4 van LZ stelden >re vè met hun tweede plaats echter iets teleur, want zij verdedigden hun titel. Gisteren was het Vijf mei- bad plaats van handeling voor een limietenwed strijd. De beste prestaties werden geleverd door Mare Schouten, Dennis Schouten en Bianca Hoeks. Zij hebben ieder een nieuw Nederlands (jaargang)record neerge zet. Een zeer opmerkelijke presta tie werd geleverd door de ploeg van De Zijl. Ondanks de afwezigheid van vier zwem mers werd bij de iongens on der tien jaar toch nog een ploeg van acht deelnemers op de been gebracht. Dit duidt toch wel op de sterkte van De Zijljeugd. Maar, De Zijl moest bij deze leeftijdscategorie toch zijn meerdere erkennen in LZ. De jongens werden respectie velijk eerste en vierde. Bij de zwemmers onder 12 werd LZ zesde en De Zijl elfde, ook was LZ sterker bij de jongens on der 14 jaar. LZ behaalde de negende plaats en wederom was plaats elf voor De Zijl weggelegd. Bij de meisjes behaalde LZ een tweede plaats. De Zijl daaren tegen was niet in staat een vol ledige meisjesploeg samen te stellen. Alleen bij de meisjes onder 10 jaar lukte dit. De Zijl werd in deze leeftijdscategorie negende en LZ eerste. LZ be haalde bij de overige leeftijds- categoriën twee derde plaat sen. De LZ ploeg bevestigde haar vorm in het Vijfmeibad. Met name de gebroeders Schouten deden van zich spre ken. Mare evenaarde het Ne derlands (jaargang)record op de 50 meter vlinder (29.5) en Dennis verbeterde dit op 50 meter school tot 33.5 secondén. Bianca Hoeks behaalde een Nederlands record op 50 rug meter in 33.2 seconden. Een kringrecord behaalde Bianco Hocks op de 100 rug 1.12.2. Een nieuwe limiet was er voor LZ-zwemmer Danny van Klink op de 200 meter school 2.46.9 (2.51.). Natasja Sierag zwom op de 200 meter wissel een goede tijd van 2.53.6, An- toin van Weerden verscherpte zijn limiet op de 200 meter school tot 2.25.2. Bij de meisjes werden op de 200 nieter school door meerdere meisjes goede tijden gezwommen. Nancy Kijk in de Vegte zwom 2.52.1, Olga Bouwmeester 3.01, An drea Hoenselaar 3.3.4, Fleur Bakker 3.3.3. en Davina Juf fermans van Dé Zijl 3.12.9. Mi- cha Prins van de Ziil tikte in een nieuw clubrecord aan 2.56. Tenslotte behaalde Dennis Schouten zrin zoveelste limiet, nu op de 100 meter vrij. Zij tijd was 60.5 seconden. De belangrijkste uitslagen bij de Nederlandse estafettekam pioenschappen zijn de volgen de: Jongens onder 10: viermaal 50 rug LZ eerste in 3.02.0; viermaal 50 school LZ derde in 3.31.0; viermaal 50 vrij de Zijl eerste en LZ tweede. Meis jes onder 10: viermaal 50 school LZ derde in 3.17.7; vier maal 50 wissel eerste in 2.49.4. sspanr fl Randstad ner.J®lelt de hete adem dS al in de ne> te" dit sepmgen werd een anaf c punt verloren: 1- iterleejwon op de Boshui- iing ve echter wel van Groen met 0-2. kkingïl '"fan Leidsche [n VNA leverde burenruzie, maar ftieve overwinning feidsche Boys op. jus liet Kickers '69 maken en verloor r met 2-1. MMO ?inig moeite met 4. Het duel in de 5 regionen verliep /oordeel van War- IVNL nam de 'an de hekkenslui- d Sport - Teylingen ier Lep kwam duidelijk levenipchoten om een punt /an dien- Randstad Sport 1-0 dens de eerste helft de lennjjing van de Sassenhei- ijn pl« maar kwam er niet intend- Na de rust kwamen „Hellen van beide kanten, n 'ik i Jong forceerde na twintig minuten een straf schop voor Teylingen. Robert van Leeuwen legde de bal van de stip in het doel. Hoog tijd dus voor Randstad Sport om aan te vallen. Het lukte inder daad om de Sassenheimers on der druk te houden en de be loning volgde na een vrije trap, die keurig afgemaakt werd door Piet Sloos. Rand stad Sport bleef drukken, maar het lukte niet meer om te scoren. Leidsche Boys - VNA 14) (0- 0) Het geluk was aan de kant van Leidsche Boys. In een overigens uiterst sportieve wedstrijd begon buurman VNA met het verknallen van twee levensgrote kansen in de eerste vijf minuten. Michel de Roo en Dave Mink kwamen alleen voor keeper Ed Noote- boom, maar misten. In de tweede helft golfde het spel op en neer, na twintig minuten ging een schot van Peter Kool- en via de onderkant lat uit het VNA doel. VNA keeper Ro bert Bey hield het eerste schot van Ton van Berkel, maar het tweede moest hij langs zich heen laten gaan: 1-0. Oranje Groen - ZLC 0-2 (0-1) Er was aanvankelijk weinig verschil tussen de subtoppers, pas na een half uur zette ZLC een aanval op over links, die dankzij Marcel Gubler eindig de in het Oranje Groen doel. De Boshuizerkade ploeg kwam in de tweede helft sterk terug. Het enige Oranje Groen doel punt werd echter afgekeurd. Johan de Ridder schoot een indirecte vrije trap direct in het ZLC doel. Marcel Gubler profiteerde van een counter, ook al keerde Chris Tisseur z'n eerste poging nog. Het werd 0- 2 voor ae bezoekers. ZLC is met deze overwinning dicht in de buurt van koploper Rand stad Sport gekomen. ASC - MMO 0-4 (0-1) MMO had weinig moeite met ASC. Na missers van Hans Disseldorp en Paul Wolvers, was het Wolvers die de bal netjes voor kreeg van John van der Poel en als eerste scoorde. Na de rust kwam ASC terug, maar het was ZLC dat via Jan Hoogenboom scoorde. ASC legde zich toen maar bij de feiten neer. MMO drukte door en een schitteren de omhaal van Hans Dissel dorp werd door John van der Poel omgezet in een goal. Even later werd deze succes volle combinatie herhaald en i sche ploegi snique Na fspïoeZC t) oer rivoerc fdt in ;nde g! tsterdam CT" fi N Monique Vel- I J jwas zaterdagavond internationale 5g gpjick-wedstrijden om r lateip Eden trofee te weg yoor haar negen •ijke rentes, pakt. i 's Je, brdam bleef de rijdster oen t! Indoor Hardrijclub Je Ju4jden op de 500 meter 1 6eeL» Simone voor. Moni- AN rj5hte in een tijd van ^conden. Joelle van iebergjd en Ellen van de ColféBakten het succes voor Blarte ploeg compleet door riel Hi leggen op de derde Zwa> Hecke? de avond deden de jnsburjjet nog eens dunnetjes )r de 3000 meter kop- i te winnen (tijd: De heren van IHC Wilden niet voor deze l onderdoen. Het team fle winnende tijd van les combinaties achter 500 meter individueel rfe bij de heren de che kampioen Willy v. Met 46.18 seconden Engelsman de IHC- an Hoogeveen (derde) I Koeken (vijfde) voor. ats op het podium was afstand ook weggelegd (vonne Borst. Bij de C eindigde zij op de )lek achter winnares Hak. De jongens van èsten in de C-categorie h nemen met een vijf je voor Rob Onderwa pen achtste plek voor flzeboer. In de D-cate- pep Antoinette Koeken |st het eremetaal. Zij rierde achter Gonny Bij de jongens werd j Wolvers zevende. LEIDEN AZC kwam zaterdagavond in Ede uit tegen koploper Polar Be- ars. In het druk bezochte zwembad De Peppel, zo'n 350 toeschouwers, ont snapte AZC ternauwer nood aan een nederlaag. In de laatste 35 seconden overleefden de Alphena- ren een overtalsituatie van Polar Bears, waardoor de eindstand op 6-6 werd bepaald. LZ '86 gaf in Nij- verdal tegen 't Ravijn een voorsprong uit handen. Anderhalve minuut voor tijd leidden de Leidenaren nog met 8-10. Het werd uiteindelijk 10-10. De Zijl/LGB, nog steeds on geslagen, hoefde dit weekend niet te spelen, 't Y kwam, zoals van tevo ren was aangekondigd, niet opdagen. Landskampioen AZC stond voor een lastige opgave. Na de uitschakeling in de Europa Cup moet nu gestreden wor den voor een plaats in de top van de vaderlandse competitie. Bij een nederlaag zouden de Alphenaren drie punten ach ter raken (eerder was al gelijk gespeeld tegen VZC) en zou het gat na zes wedstrijden al erg groot zijn. Vlak voor de wedstrijd kregen de Alphenaren nog een men tale opkikker. Arnoud Posthu- ma van Polar Bears, momen teel keeper van het Neder lands team, kon wegens ziekte niet spelen. Desondanks keek AZC binnen dertig seconden tegen een 1-0 achterstand aan, een achter stand die door John Jansen weer werd weggewerkt. Polar Bears bleef in het verdere ver loop van de eerste periode dui delijk de betere ploeg, maar nam, mede door een goal van Arco Verboom, geen afstand: 2-2. In het tweede deel nam het zeer gedisciplineerd spelende Polar Bears nog meer initiatie ven. Eerst was het Fred Butz en even later Wico de Vries, die uit een man-meer-situatie 3-2 en 4-2 aantekenden. Op dat moment leek AZC op de eerste nederlaag van dit sei zoen af te gaan. Zeker toen Jansen voorgoed het water moest verlaten na scheidsrech ter Elly Jansen onheus te heb ben bejegend. Hij mocht echter wel vervangen worden. Via Erik Noordergraaf hield AZC de schade halverwege evenwel beperkt: 4-3. In de derde pe riode nam AZC het initiatief zelfs over en kwam door Ver boom al snel op 4-4. Fred Butz zorgde, met Van Winsen op de kant, nog wel voor 5-4, maar het was toch AZC dat het spel in de derde periode bepaalde. En via een treffer van Ewoud van Winsen weer langszij: 5-5. Ook in het vierde deel begon nen de Alphenaren sterk, wat leidde tot een voorsprong. Vervolgens sloop de angst in de ploeg van Reedijk, waar Polar Bears dankbaar gebruik van maakte. John Scherren- berg was verantwoordelijk voor de 6-6 eindstand. Koploper De Zijl/LGB hoefde niet in aktie te komen, 't Y kwam voor de tweede keer niet opdagen en als gevolg hiervan heeft de KNZB de ploeg uit de competitie geno men en alle voorgaande wed strijden van de Amsterdam mers ongeldig verklaard. Door deze maatregel kwam LZ '86 weer op nul punten te staan. De Leidenaars hoefden echter niet al te lang op hun eerste punt te wachten. Bij 't Ravijn speelde LZ '86 met 10-10 ge lijk. LZ had veel moeite met de zóneverdediging van 't Ra vijn. Na de eerste periode keek de brigade van Parrel tegen een 3-1 achterstand aan. In de tweede periode leidde de ploeg zelfs met 5-2. Wilco van de Zeeuw verkleinde het gat in dezelfde periode nog tot een punt. In het derde deel werd de achterstand omgebogen in een 7-9 voorsprong. Het offen sieve spel wierp zijn vruchten af. Tot ruim een minuut voor het einde van de wedstrijd was er vervolgens geen vuiltje meer aan de lucht. Maar, door fouten in de verdediging kon doelman Rob de Wit nog twee maal de gang naar het net ma ken en werd het 10-10. In de tweede klasse gaat het er voor Vivax steeds somberder uitzien. In Poelmeer verloor de ploeg met 12-13. De Oegst- geestenaren hadden weinig ge luk met de afwerking. Tot overmaat van ramp zag Vivax Jeroen Plasmeyer met spit in zijn nek naar het ziekenhuis afreizen. Periodestanden: 5-4, 1-3, 2-3, 4-5. Katwijk is in de uitwedstrijd tegen het Haagse DSZ geen moment in de problemen ge weest. Al na drie perioden stond een stand van 6-13 op het scorebord.' In de laatste pe riode kwamen de gastheren nog iets terug, 8-13. DKD behaalde in de derde klasse een prima resultaat door met 6-6 gelijk te spelen tegen Koudekerk. De Leider dorpers stonden de gehele wedstrijd achter, maar de eindstand bracht uiteindelijk gerechtigheid. De dames van LZ '86 speelden bij HPC eveneens gelijk. Beide ploegen gaven weinig op el kaar toe, 2-2. Van der Poel knalde keihard de nummer vier erin. LEIDEN TAW is er' tegen Hazerswoudse Boys niet in geslaagd de af stand ten opzichte van de koploper in de afdeling (zaterdag) te verkleinen. Voor 500 man publiek speelden de ploegen met 1-1 gelijk. LSVV'70 kwam, ondanks attractief voetbal, niet voorbij Al- phia. De ploeg uit Alphen won met 2-4. Het duel tussen Woubrugge en GWS werd beslist door een sofdoelpunt. De 1-0 zege kwam daarmee wel bij de ploeg die hem het meest verdiende: Wou brugge. Meerburg was niet zo gelukkig. Het slim counterende ZLC pakte met 1-3 de punten. De an dere ontmoetingen wer den afgelast. Hazerswoudse Boys - TAVV 1-1 (1-0) Kors van Bemmel was na af loop van de topper „niet hele maal tevreden' met de 1-1. Weliswaar hield zijn team de achtervolger op afstand, maar in het laatste kwartier hadden de Boys de partij in-hun voor deel moeten beslissen. In de eerste helft nam Hazerswoude een voorsprong. Gerard van der Haas kopte na een ingooi van Peter Kadel raak. In de tweede helft kwam TAVV na een door Leo van Duyn weg gegeven hoekschop op 1-1. Frank Aartman was de afma ker. LSVV'70 - Alphia 2-4 (1-3) LSVV begon noodgedwongen aan het duel tegen Alphia met veldspeler Ronald Kraaien- vanger onder de lat. Kraaien- vanger moest wennen aan zijn nieuwe positie. Alphia profi teerde dankbaar. Met doelpun ten van Koos Disseldorp. Paul Niekerk en Peter Verheul en een tegentreffer van Ronald Hogendoorn bereikte het een 1-3 ruststand. De knap spelen de studenten kwamen door Hogendoorn nog op 2-3, maar Leen Baay zette Alphia na een vrije trap definitief op winst: 2-4. Meerburg - ZLC 1-3 (1-2) Tachtig minuten lang voetbal de Meerburg op de helft van de tegenstander. De puur aan vallende tactiek leverde de no dige kansen op, maar verzil verd werd er maar één: Erik Car ree kogelde na een voorzet van Van Zwieten raak (1-1). ZLC wachtte slim zijn kansen af. Al in de eerste helft doel puntten Peter Krouwel en Koos Oeverne, Sjaak Nefkens tikte na rust van dichtbij de derde treffer binnen. Woubrugge - GWS 1-0 (1-0) Zelden zal een duel beslist zijn door een knulliger doelpunt dan het treffen tussen Wou brugge en GWS. Kort voor rust legde Johan van Leeuwen na een uittrap de bal terug op zijn keeper. Dick Dorrestein was echter al op de terugweg naar zijn doel en werd tot zijn grote verbazing gepasseerd aoor de net door hem uitge schoten bal: 1-0. Woubrugge was de betere ploeg, maar het ging slordig met de mogelijk heden (waarbij een door Vane man gemiste strafschop) om. Kickers'69 - Bernardus 2-1 (0-0) Bernardus liet Kickers het spel maken, met als gevolg dat de Leimuidenaren voorname lijk op de Bernardus helft te vinden waren, maar niet ge vaarlijk werden in de eerste helft. Dat veranderde na de rust, na tien minuten scoorde Peter van de Hoek 1-0. Een kwartier later reageerde Dan ny Maliepaard goed in een scrimmage en maakte de tweede treffer. Kickers ging vervolgens over op een wat matter speltype, waar Bernar dus handig gebruik van maak te. Jan van Kouwen hield de eerste doelpoging van Bernar dus uit het doel, maar de cor ner daarna werd uitstekend benut door Coen van Dam. Bij Bernardus vloog de vlam in de pan, maar het lukte niet meer om de gelijkmaker te scoren. Warmunda - VNL 3-1 (0-1) Het was geen mooi voetbal wat de hekkesluiters lieten zien, maar effectief was het wel, althans voor Warmunda. Oranje Groen-aanvoerder Meindert van der Kaay loopt zich vast op de, hier door Theo Klink geleide defensie van Leidsche Boys. FOTO: BRAM VEEFKIND Velzen de ruimte over links: 2-1. Theo Wanders boorde de hoop voor VNL definitief de grond in: 3-1. twintig minuten werd er dan ook gescoord door Bert Mul der. Een fout van Geco de Jong leverde een strafschop op voor de Leidenaren, maar kee per Ralph van der Hulst stopte het schot van André de Jeu. Warmunda ging er in de twee de helft keihard tegenaan. Joost van der Zwet kopte na twintg minuten de gelijkma ker in. Hierna kreeg Theo van Nico de Hartog (TAVV, staand) heeft het lastig met Hazerswoudse Boys-spits Gerard van der Haas. De afdelings topper kende geen winnaar. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17