>e laatste getuigen jan het eerste uur Energieke Chopinmarathon £eidóe@ou*ant Sade bezorgt warm gevoel van binnen RIT ACHTERBERG IN OPHEUSDEN B-weduwe moet 00 gulden aan ty Courbois betalen Spelegast poetst Polyester Polka99 op Gelber virtuoos ondanks blikkerige vleugel bioscopen Met uw bijdrage houikm'nkop boven water! Ion" 1 zeehondencrèche EMBER BT ZATERDAG 12 NOVEMBER 1988 PAGINA 17 iverse projj. lewei itrafvervolging rs Christusfilm PAM Het openbaar ministerie rdam zal geen strafvervolging in- gen de makers van de geruchtma- m „The last temptation of Christ". Dfficier van justitie, mr. L. de OM in de film geen strafbare jgodslastering en opzettelijke bele- strafklacht werd enkele maan- in bij het openbaar ministerie in- Joor de stichting „Stop de film", ten een aantal christelijke vereni- i een groot aantal individuen. De inse rechtbankpresident mr. er besloot in september al in het ng dat door dezelfde eisers was inen dat de film niet verboden en. Ook hij zag geen godslastering, of iets anders onrechtmatigs in it. Concert Sade. Met Sade (zang) Stuart Matthewman (gitaar, aaxofoon), Andrew Hale (toetsen), Paul S. Den» man (basgitaar), Leroy Osbourne (zang), Martin Dit» cham (percussie), Blair Cunningham (drums), Gordon Hunte (gitaar), Jake Jacas (trombone, zang) en James McMillan (trompet). Ahoy', Rotterdam. Gisteravond. Het is meer dan twee jaar geleden dat Sade, haar niet altijd even zuivere stemgeluid over het Nederlandse concertpubliek uitstrooide. Gisteravond nam ze revanche met een stem die zich even sensueel als soepel liet meevoe ren op de tonen van een krachtig spelende groep, die in wisselende bezettingen op het po dium was te vinden. De in Engeland woonach tige Nigeriaanse zangeres had alle registers opengetrokken waardoor het uitverkochte Ahoy' in Rotterdam tijdens het een uur en drie kwartier durende optreden (inclusief drie toe giften) niet alleen muzikaal, maar ook visueel het neusje van de zalm kreeg voorgeschoteld. Sade bezorgde haar concertbezoekers een warm gevoel van binnen door een mengeling van rokerige ballades en swingend, up tempo materiaal te spelen. De in een strakke witte jurk geklede zangeres, die haar songs begeleid de met sexy danspasjes, bleek in topvorm te zijn. Ze won de concertbezoekers in een klap voor zich toen ze liet weten hoe ze haar Neder landse publiek had gemist. Hoewel hun en thousiasme na twintig minuten al niet meer stuk te krijgen was, gingen ze pas echt op de stoelen bij het materiaal van haar debuut-elpee „Diamond Life". In de tussentijd had Sade, die regelmatig vocale ondersteuning kreeg van Leroy Osbourne, laten horen hoe ze vocaal was gegroeid. De zangeres liep over de noten balk als een prima ballerina, terwijl ze soms ook met orkaankracht uithaalde. De groep zorgde voor een strakke begeleiding, waarbij opnieuw de rol van saxofonist Stuart Matthew man opviel, die met zijn scheurende instru ment kippevel bezorgde. Het was jammer dat het materiaal van haar laatste elpee „Stronger Than Pride" nog te veel in het elpee-cursliif zat, maar ter compensatie werden songs als „Smooth Operatoruitgebouwd tot uiterst swingende werkjes. Visueel werd het materi aal op indrukwekkende wijze ingekleurd, waarbij zow^l een uitgebalanceerde lichtshow als passende achtergrondprojecties werden ge bruikt. Sade kwam, zag en overwon en liet uit eindelijk na een huiveringwekkend mooie uit voering van „Jezebel" een om meer smekend publiek achter. Aan alle mooie dingen komt altijd te snel een eind, in het geval van Sade was het veel te snel. HANS PIËT Nieuwe record-prijs voor levende schilder NEW YORK Het olieverf- schilderij „Valse start" van de Amerikaanse kunstenaar Jasper Johns is bij Sotheby's in New York verkocht voor 35 miljoen gulden, een absoluut record voor een werk van een levende artiest. De opbrengst van het doek was de op eén na hoogste prijs die ooit in de VS is betaald voor een kunst werk. Het in 1959 vervaardigde schilderij, waarvan de waarde was geschat op 8 a 10 miljoen dol lar, werd aangekocht door de Amerikaanse uitgever Samuel I. Newhouse. Schilderijen zoekgeraakt BREMEN Drie doeken van de kunstschilders Emil Nolde, Jean Miro en George Grosz ter waarde van ongeveer 550.000 zijn op weg van Bremen naar Amsterdam „zoekgeraakt". De werken waren drie weken ge leden door een kunsthandelaar in Bremen op de post gedaan naar een restaurateur in Am sterdam. De doeken zijn daar nooit aangekomen. Volgens de Westduitse politie zijn de schil derijen waarschijnlijk verdon keremaand. Voor de eerlijke vinder is een beloning van 55.000 gulden uitgeloofd. I0UW rker SDEN Waar in iter de woorden branden, ligt het rt al 20 Opheusden. He le op ma m.eer heiboeren- n toen. De oorlog reel pi stille getuigen j wel levende. Die ER FRi spittend in hun nmoring, een jeugdige erg dichterbij 's-Gravsn. tfeerlangbroek waar aa^ijn ouders woonde t komene latere dichter, als in 1924 een sollicita- m(ij wilde graag onder- "Vden aan het Her- ;hooltje van het dorp. heeft Nellie Zijlstra, e werks van Opheusden nog lezit. Een ontroerend aan bes^ jn de eerste plaats het statige schoon- 9 e keurige lange ha- die naar rechts am te vallen. Maar uit de brief de om men van destijds en intussen wat veran- m harte hoopt hij dat inrichtitatie door U in gun- rweging zal genomen schrijft de nederige een ver 6 asis vanr, die in 1962 aan het éven is ontstegen, t uitgesljds meer te gaan le- waardet|s weer een, ditmaal en k over hem versche- j dichtregels worden bij Makken geabsorbeerd U ooit groeiend publiek. leeft diep in de Jaar staat tegenover het aardse leven nu de getuigen in aantal g. WIJ Isden treffen wij de ers. CO11 die de dichter door hun getuigenissen aan de ver getelheid kunnen ontrukken. Maar toch, Hendrika Jager- Van Capelle, 92 jaar en door ouderdom vibrerend, heeft het dichterlijke genie in de tijd van zijn eerste worsteling met het leven, dat zo ongerijmd bleek te zijn, meegemaakt. Bij haar onder meer huurde hij een kamer, in een huis dat door oorlogsgeweld met de grond gelijk is gemaakt. Het speelde lang geleden, de twintigste eeuw was aarzelend op gang gekomen, tussen 1924 en 1930. In die zes jaar heeft Achterberg te Opheusden ver toefd. Hendrika pijnigt op ver zoek haar memorie en ziet een jonge man voor zich die niet bepaald vriendelijk in de om gang was. Maar last had ze ook niet van 'm. „Hij was stil, een' gesprek was niet mogelijk", vertelt ze. Op zijn kamer vond zij papiertjes met regeltjes erop. Het kosthuis van mevrouw Ja ger, een van de drie die Gerrit Achterberg heeft bewoond in het dorp, heeft hij vanwege problemen met zijn jeugdlief de, Cathrien van Baak (toen zestien jaar, uit Wageningen afkomstig) moeten verlaten. Bewoning van het huis van mevrouw Jager en haar gezin werd toen wat gecompliceerd, omdat het betreffende meisje verre familie van haar was. Ze heeft de stille kostganger er niet uitgegooid, maar er toch" sprake geweest van wat more le dwang tot vertrek, vanwege armoe met de familie. Later zou hij met Cathrien trouwen, veel later toen het leven hem al had bestormd en diep had getekend. Leuke meester Maar in Opheusden was de dichter nog jong en eigenlijk een gewone, bij vlagen zelfs gezellig^ meester op het schooltje. De school staat nog steeds bij de vijftiende eeuwse kerk, die het dijkdorp blijft beheersen, ondanks de opruk kende twintigste eeuwse lelijk heid, als een Renaultgarage en een Spar supermarkt. Aan de andere zijde van de dijk klotst de Rijn voort en gaat het veer heen en weer. Als een pendule die de tijd weg tikt. De onder wijzer, die zijn dichtersbloed voelde kloppen, wijdde daar ook aandacht aan: De verlaten reiziger wacht aan d'eenzame overkant en 't zwijgend water plakt heen in stukken effen vlak De veerman komt op Zo is het nog eender. Het veer heet nu alleen pont en be schikt over een stampend mo tortje. Er worden voorname lijk auto's over gezet. De hui dige reizigers zijn nog zo een zaam als wat, maar hebben hun autoradio. Aan de over kant van Opheusden ligt de steenfabriek, die vol gaten zit, de tand des tijds. Dat de jeugdige Achterberg, die in Opheusden kwam wer ken kort nadat hij de Jan van Nassaukweekschool in Utrecht had afgemaakt, een leuke meester was weet Menske van Eldik, intussen 71 jaar oud. Ze verhaalt van de klas, waar in meester Achterberg les gaf. De tweede klas, als ze zich goed herinnert. Lesgeven moet toen al geen lolletje zijn geweest. Menske roept een klas met branieschoppers op. „Er zatenveel opgeschoten jongens in, van die domme jongens, die al een paar keer waren blijven zitten.' Aan hen had meester Achterberg een hele pedagogische kluif. Hij moest, om de orde te bewaren, de lastpakken wel eens met geweld op de gang zetten. Op een keer, toen het buiten stormde, waren de kinderen óók heel wild en toen heeft de meester niet geschroomd om een paar flinke meppen uit te delen. „Maar verder z'ón meester," zegt Menske, die hem nóg ziet fietsen, vanaf de dijk waar hij een kosthuis heeft bewoond. Wellicht dat van de 'dames Roest', die wijlen zijn, als zove- len uit die dagen...De getuigen worden schaarser... Menske: „Hij kon heel aardig zijn, met schoolreisjes weet ik nog, zag ie wel kinderen aan z'n armen hangen. Verschrikkelijk vriendelijk. En wij, de meisjes, vonden hem een knappe jon gen." Ze heeft aan die tijd als lievelingetje van de meester nog speciale dierbare herinne ringen. Een speels klapje op het hoofd, als hij langs fietste. Het dorp Opheusden bestond toen vrijwel helemaal uit vil la's, bezat een bakker, een sla ger. En een postbode, die alle prentbriefkaarten eerst zelf las. „Jullie krijgen visite," placht hij triomfantelijk te melden bij het bezorgen van een briefkaart. En meester Achterberg ver scheen wel eens wat verfom faaid voor de klas. Het pak in kreukels van een nacht lang op bed liggen. Een gewoonte, die zijn Opheusdense hospita mevrouw Jager, zich ook her innert en die in heel het dorp besmuikt werd besproken. „Hij ging dan zo op zijn bed liggen, met schoenen en al aan." „Hij kon geen orde houden hè," zegt Nellie Zijlstra, de ge tuige, die de dichter in die ja ren niet in levenden lijve Gerrit Achterberg. heeft mogen meemaken. Des te meer kwam hij tot leven tij dens de vele gesprekken th'uis. Haar vader de hoofdonderwij zer op het Hervormde school tje, hield die merkwaardige jongen uit Neerlangbroek de hand boven het hoofd, vertelt ze. Zijn aanstelling op de school had de dichter aan do minee Zijlstra in zijn woon plaats Neerlangbroek te dan ken. Dat was de vader van hoofdonderwijzer Zijlstra in Opheusden. Zo ging en zo gaat het. We bekijken foto's uit die eer ste tijd, van jonge onderwijzers die ferm in de lens blikken. Twee vrouwelijke docenten, waarvan er een vertrouwd te gen een mannelijke collega leunt. Verloofd en getrouwd later. Gerrit Achterberg, staat achteraan. Er is iets geweest foto: pers unie tussen hem en die onderwijze res, maar niet echt, zegt Nellie. Uit latere gesprekken gerecon strueerd. Ja, niet alleen het woord ontvlamde, de dichter zelf ook. Nellie Zijlstra is onze lieve laatste getuige, uit die tere pe riode van Achterberg, waarin hij samen met zijn vriend Dekker, zoon van een domi nee in Opheusden, een eerste dichtbundeltje uitgaf. Om en om schreven ze hun bevlogen gedachten neer. Het bundeltje werd door de dichters 'zelf, voor een gulden per stuk aan de man gebracht. In 1930 vertrok Achterberg van Opheusden naar Den Haag, het ongerijmde leven had hem intussen al lelijk in de tang genomen. CHRIS SPÖNHOFF naandi 1137 !M De NSB-we- Dst van Tonningen Amsterdamse ac- itty Courbois een ergoeding betalen >00 gulden. Dat president van de *n Arnhem mr. i der Weij gisteren in een kort ge- EENit Courbois tegen luwe had aange- Courbois had ulden geëist. had het kort geding finen omdat ze zich in le naam en eer ern- etast voelt door een fn artikel in het door Tonningen uitgege- bobank „Consortium levens- Op die Dusee\ourbois afgebeeld in ledè- haar rol als „Kniertje" in de Nederlandse speelfilm „Op hoop van Zegen". De foto is zonder toestemming van de actrice in 1986 en in 1988 afge drukt. Volgens mr. Van der Weij heeft Courbois recht op een schadevergoeding ter be vrediging van haar geschokte gevoelens. Bovendien ver plicht de president van de rechtbank Rost van Tonnin gen om alle exemplaren van het tijdschrift aan Courbois af te staan. Voor elke overtre ding hiervan moet de weduwe 1.000 gulden betalen. De scha devergoeding van 50.000 gul den die Courbois had geëist vond mr. Van der Weij gezien de beperkte oplage van het blad niet redelijk. De 2.500 gulden is overigens een voor schot. In een civiele procedure moet worden uitgemaakt hoe hoog de werkelijke schadever goeding moet zijn. die dol i van /^reserveert ieringe or hen) OUWSOIÏl •n bestu "»»"kunst •nen op van /tuN Het Algemeen Pensioenfonds een ,at voortaan bij de 'ie voo/flieuwbouw"Pr°jecten „it, van de bouw- iven aan kunst. De iet beïa van ?e regelinS I van het percentage in overleg met de n zwaa^ gemeentebesturen. Lwil met de kunstre- i bouwprojecten zo [elijk inpassen in de Ingeving. Bovendien de maatschappelijke IJ ordelijkheid als be- rder uitgebouwd, al- J pensioenfonds. Vol- woordvoerster van is het te spenderen Jn kunst een „redelij- X'tage" van de bouw- Toneelgroep Spelegast speelt „De polyester polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Ward Nijgh. Diligentia te Den Haag. Gisteravond Het overlijden van Dimitri Frenkel Frank heeft er voor gezorgd dat zijn werk meer dan ooit in de belangstelling staat. Binnenkort wordt er zelfs een DFF-festival gehou den in Rotterdam. Toneel groep Spelegast laat zich in deze ook niet onbetuigd en voerde gisteravond in een goed gevuld Diligentia de overbekende „Polyester pol ka" ten tonele. Het verhaal over de hyper-nerveuze com ponist, die in korte tijd een melodie moet componeren voor polyester en daar door talloze verwikkelingen niet aan toe komt is al door velen gespeeld. Het is daardoor veel moeilijker om er iets eigens Frans Planken en Alexander Varenheid in een fragment uit de „Polyester Polka". foto: pr aan te geven. Spelegast slaagt hier maar ten dele in. Frans Planken wist echter zijn moei lijke hoofdrol als Alexander Varenheid van een eigen 'ik' te voorzien. Hyper-nerveus in speluiting en toneelgedrag bleef hij consequent in zijn rol. Ook Paula Hemelsbreed (Dori- ne Levert) maakte een zelfbe wuste indruk. Maar qua perso nage wist Nel van Someren een gedurfde Zaza te presente ren. Zonder schaamtegevoel en met omfloerste stem wist zij haar vrouw-zijn haarfijn uit te buiten. Het totale spel werd weliswaar met veel vaart ge speeld en de scènewisselingen waren goed uitgewerkt, maar de spelers vertoonden geen ge coördineerd spelgedrag. Ieder speelde zijn of haar rol zo overtuigd dat het haast ner gens tot een boeiend samen spel kwam. En dat is juist zo belangrijk om een blijspel kracht te geven. Spelegast zal met deze vertolking de spits afbijten in Rotterdam. Nu maar hopen dat er hard wordt gewerkt aan de eenheid bin nen de groep. Gebeurt dat, dan zullen zij daar helemaal geen gek figuur slaan. ROB VAN DER MIJL Kapelzaal (K 5 O): Pianorecital door Martha Noguera. Werken van Cho pin. Gehoord op 11 november. De componist Chopin heeft nog altijd niet aan populariteit ingeboet. Steevast trekken de uitvoeringen van zijn werken volle zalen. Het zal dan ook niet verbazen dat de Kapelzaal gisteren tijdens het eerste con cert van de Chopincyclus tot de laatste plaats bezet was. Het programma bestond uit twee polonaises, twee fanta- sien, zes mazurka's, drie noc turnes, drie walsen, een rondo, een tarantella en alle vieren twintig preludes. Achter de vleugel zat Martha Noguera, die ook nu weer een goede in druk achterliet, evenals vorig jaar toen zij ook al succes oog- ste in de Kapelzaal met haar Beethovenvertolkingen. Martha Noguera heeft een ta melijk eigenzinnige interpreta tie van Chopin. Dat kwam bij voorbeeld heel duidelijk naar voren in haar vertolkingen van de drie bekende walsen (opus 34, nrs. 1, 2, en 3) die op het programma stonden. Cho- pins werken worden nogal eens met bravoure gebracht, zeker als het de walsen be treft. Noguera echter speelt ze wel heel energiek, maar daar bij toont zij een heel fijn ge voel voor de plotselinge dyna mische overgangen, van forte naar piano, te hebben. De for tepassages voert ze wat ro buust uit en de pianopassages heel voorzichtig, omfloerst, maar wel goed doordacht. Chopins muziek is vaak on grijpbaar en vluchtig, een ech te lijn is er niet in te ontdek ken. Het is niet zoals bij Beet hoven en Schubert dat je je er helemaal door kan laten mee slepen. Er zitten weieens en kele van dat soort momenten in, maar voordat je weet is de muziek alweer verder. In de interpretatie van Martha No guera blijft het karakter van Chopins muziek onaangetast. Haar spel is verzorgd en uit de vertolkingen blijkt duidelijk dat zij zich in ieder werk weer opnieuw inleeft. En dat, zoals gisteravond, in een recital van ruim drie uur, waarin ze alles uit het hoofd speelde, ja, dat dwingt respect af. Een concert van een dergelijke lengte, en dan in het teken van een com» ponist als Chopin is echter wel wat te veel van het goede, en dat laatste overigens in de let terlijke zin van het woord. Volgende week vrijdag vindt het tweede en laatste concert in de reeks plaats, ook uitge voerd door Martha Noguera, met weer een gelijke hoeveel heid werken op het program ma. Het is jammer dat het geen cyclus van drie concerten is geworden. Een echte Cho- pinliefhebber moet dat toch maar op de koop toe nemen en zich niet door de lengte laten afschrikken, daarvoor heeft Noguera teveel kwaliteit in huis. PETER VAN VEEN Het schijnt inherent aan grote concertzalen te zijn, dat er een slechte vleugel staat. Zoals in het Concertgebouw en de Dr. Anton Philipszaal, waar gister avond de Argentijnse pianist Bruno Gelber met het Resi dentie Orkest onder leiding van Alexandru Lascae het tweede pianoconcert van Brahms speelde. En dit is een werk dat de opperste virtuosi teit, maar ook de gróótst mo gelijke expressie vraagt. Een kolossaal werk in alle op zichten. Een groot pianist als Gelber kan dit aan en tot wel ke uitdrukkingskracht hij met zijn schitterend lyrisch tou cher kwam, hoorde men het mooist in het andante. In de overige delen kon de vleugel zijn imposante virtuositeit niet dragen: de klank werd blikke rig en onduidelijk. Maar desondanks gaf hij een indrukwekkende vertolking, waarin Lascae en het orkest hem goed terzijde stonden. Lascae, die van de ene dag op de andere dag de in het zie kenhuis opgenomen Hans Vonk moest vervangen, heeft dit lofwaardig gedaan. Men kent hem hier zowel als twee de concertmeester van het or kest als als dirigent van het veelveejdig optredende Arian Ensemble. Maar goed dat het Residentie Orkest een tweede dirigent in huis heeft. Na de pauze dirigeerde Lascae Schönbergs symfonisch ge dicht Pelleas und Melisande, geschreven voor een enorme bezetting. Wij moesten met spijt denken aan de fijnkleuri- ge muziek, die Debussy voor zijn gelijknamige opera vond. NOES KOKEE Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende da gen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800): Coming to America (al); 18.45, 21.30. za. wo. ook 13.45. zo. ook 13.45 en 16.15. EUROCINEMA II: Bright lights, big city (12); 18.30, 21.00. zo. ook 16.00. Speurneuzen (al); za. zo. wo. 14.00. EURO CINEMA III: Good morning Vietnam (ai); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30. zo. 13.30, 16.00. EUROCINEMA IV: Die hard (16); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30. zo. ook 13.30, 16.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Die hard (16); 19.00, 21.15. za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Midnight run (12); U2, rattle and hum (al); Big business (al); Coming to America (al); 14.30, 19.00, 21.15. Good morning Vietnam (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. di. 14.30. Junglebook (al); za. zo. wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): The last emperor (al); 20.00. REX (Haar lemmerstraat 52. tel. 071-125414): Passion pit (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Red heat (12); do. t/m zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. dl. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Poltergeist III (16); 19.00, 21.15. do. vr. zo. ook 14.45. My little pony (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Biloxi blues (al); do. t/ m zo. 19.00. za. zo. wo. 15.45. Thee men and a baby (al); do. t/m zo. 19.00. za. zo. wo. 15.45. Manon van de bronnen (al); do. t/m wo. 20.45. Cry Freedom (al); do. t/m zo. 20.45. ma. t/m wo. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Bambi za. zo. wo. 14.00. Peter 14.00. i de vliegende autobus; za. zo. wo. ZOETERMEER PROMENADE: Coming to America; do. ma. di. 20.00. vr. 18.45, 21.30. za. zo. 14.00, 18.45, 21.30. wo. 14.00, 20.00. The last temptation of Christ; do. ma. di. wo. 20.00. Die hard; do. ma. dl. 20.00. vr. 18.30, 21.30. za. zo. 14.00, 18.30, 21.30. wo. 14.00, 20.00. Troe telbeertjes in wonderland; wo. za. zo. 14.00. DEN HAAGASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): Midnight run (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Big business(al): 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: The seventh sigh (12); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Winkelcentrum Babylon, tel. 471656): Mac Beth (al); zo. 11.00. U2 Rattle and Hum (al); 14.30, 16.45, 19.00, 21.30. BABYLON 2: Good morning Vietnam (al); 14.30. 17.00, 19.30, 21.45. BABYLON 3: Spoorloos (16); 14.30, 17.00, 19.30, 21.45. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Die hard (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: D.O.A. (12); 14.00, 18.45, 21.30. ZO. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3. Red heat (12); 18.45, 21.30. do. vr. ma. dl. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Ci zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Frantic (alY, 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: The last temptation of Christ (12); 14.00, 20.30. za. zo. wo. 20.30. METRO- POLE 5: De ondraaglijke lichtheid van het bestaan (al); 14.00, 20.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Coming to America (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Steven Seagal is „Nico" (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODE ON 3: Die hard (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Deadly pursuit (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Masquerade (al); 19.15, 21.45. zo. wo. 14.00. STUDIO 2: The house on Carroll Street (al); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Beyond therapy (16); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Hairspray; 19.30. zo. ook 14.00. Un ragazzo di calabria; 21.45. zo. ook 16.15. King Lear; zo. 14.00. Zaal 2: Blind change; 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15. Zaal 3: 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15. Arsenal; do. Elisso; vr. Het feest van de heilige Jorgen; za. De stille don; zo. Bed en sofa; ma. De 26 commissarissen; di. Het pro ces van drie miljoen; wo. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Die hard (16); za. 00.15. CINEAC 2: Hell Raiser (16); za. 00.15. CINEAC 3: »V> Weeks (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: De reddertjes; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. METRO POLE 4: Jungle book; 14.00. zo. 13.15, 16.00. STUDIO 3: De laatste eenhoorn; zo. wo. 14.30. Die goede daad vereist weinig moeite. Door vandaag nog de bon in te vullen noemen wij u morgen donateur! I Ja, ik red een zeehondeleven! j Mcxjk mij donateur en stuur een acceptgirq. v j terwaardevon fjsj I Naam:I I Adres:I 1 Kode:1 Plaats; Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 9950 Wl Pietertxjren (Postzegel mei nodig) P I E T E R B U R E N Telefoon 05952-285, Pieterburen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17