lob Boverman terug in het „land der blinden" Skiër Ronald Hoevenaars ziet carriëre op een dood spoor belanden voetballerlei mA ALMERE itpRT EaidteQowuvnt ZATERDAG 12 NOVEMBER 1988 PAGINA 11 •ert r Jen yen Rahn naar löln lertien voudige Westduit- \ernational Uwe Rahn 'an Borussia Mönchen- :h naar FC Köln. Giste- -erden vertegen woordi- yan beide Bundesliga- Ihet eens over de trans- ihn, vorig jaar door PSV •>nge orcff cür,d als opvolger van 30 kaPu^lt maar seizoen waar dos ui! vorm: was in ee,n -i on fir lal stadium al tot een ak- 1gekomen met de Keulse De 26-jarige aanvaller belaslln'0' het eind van het sei iere meover^uur<*4 Aansluitend cliënten W een tweejarig con- atiefenlVor,g ]aar vroeg Mo" tie chengladbach aan PSV nog een slordige negen miljoen voor Rahn. Servette leent Fargeon uit Servette Genève, dat in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup werd uitge schakeld, heeft met onmiddel lijke ingang zijn Franse aan- club, weken bezig om Rob Witschge als derde Nederlan der naast Lammers en Bosz binnen te halen, kwam maan dag tot overeenstemming met de clubleiding van Servette. Butcher trapt dichte deur in De Engelse voetbalinternatio nal Terry Butcher is door de Schotse bond een boete van 500 pond (1750 guldenopge legd wegens het in diskrediet brengen van het voetbalspel. Voor die eufemistische termi nologie had de tuchtcommissie gekozen in de zaak tegen de 29-jarige aan voerder van Glas gow Rangers, die vorige maand na de nederlaag tegen Aberdeen de deur van de scheidsrechterskleedkamer in trapte. Butcher verdedigde zichzelf in een één uur durend onderhoud met de tuchtcom missie. Na afloop wenste hij geen commentaar te geven op de voor een beroepsvoetballer lichte straf. Uwe Rahn naar FC Köln. foto: ANP P Moeilijke dagen voor Sankt Pauli wedstrijden in het eigen Wil helm Kochstadion af te wer ken, dreigt hij door het gedrag van zijn supporters toch op die zienswijze te moeten terugko men. Paulick overweegt defi nitief te kiezen voor het Volk sparkstadion. de thuishaven van HSV, om de strafcommis- sie van de DFB een slag voor te zijn. Afgelopen zaterdag vierden de fans van St. Pauli tijdens het bezoek van koplo per Bayern München feest, wat gepaard ging met het gooi en van flessen over de afraste ring. Hans Kindermann, de beruchte aanklager ten tijde van het Bundesligaschandaal, denkt er dan ook hard over de Hamburgse debutant in de Sankt Pauli, maakt moeilijke hoogste afdeling te straffen dagen door. Juist nu hij en zijn voor dat wangedrag van de medebestuursleden hadden af- fans. Vandaar de slapeloze Otto Paulick, de voorzitter van gesproken dit seizoen de thuis- nachten van Paulick ondanks het knappe gelijke spel tegen Bayern en het uitverkochte huis. Paulick wil verhuizen naar het Volksparkstadion omdat daar het publiek verder van het veld zit. Robson houdt hart vast voor Albanië Bobby Robson, de Britse bondscoach, is onder indruk van de voorwaartsen van Al banië. Robson was getuige van de nipte zege van Zweden in Tirana en stelde na afloop ver rast te zijn van de aanvals- kracht van Albanië. De coach: „Het was indrukwekkend hoe gemakkelijk die soms door de defensie van de Zweden wan delden. Ik hou mijn hart dan ook vast voor onze confronta tie met Albanië". IS IK MOET KIEZEN WORDT HET DE TENNISBOND' stelling fu Z'uhIERDAM - Wie het wordeHtiï marathon-bonds- iten aa\ Wim Verhoorn op 'erop valgen, moet óf veel lef aag, A/en, óf een bord voor 7BNloofd. Nagenoeg alle leten hebben immers lijk partij gekozen de besnorde Hoeker, iloor de atletiekunie tU) bruut aan de is gezet. De 44-jarige Boverman neemt bin- ort (een aantal van) gen. oorns taken over en daarmee midden in wespennest te stap- Van bovengenoemd is bij hem echter sprake. „Confronta- ia ik niet uit de weg", |jp.]hij resoluut. „Ik zoek ^^^n?ver op. Dan heb je 1 zo snel mogelijk dui fheid", Boverman pas per enbreedHar' v00r vilf uur Per in dienst treedt bij de LI, is hij nu al bezig met achtgev^e inleidende beschietin- nogen worden genoemd. d hij donderdag een eer- 'ijzeeenweegesprek met Gerard kpakketer, de marathonloper die meest fanatiek opkomt Verhoorn. Tot een recht- raamhecse dialoog tussen Bover- en zijn voorganger is het fgelopen week nog niet Tien, mede door de absen- in Verhoorn, die in New fungeerde als steunpilaar parttime-atleet Fred Os- "^e loPers m onderstreept dat het in ipnvf>rj*ie niet ,om m'j «aat Ik part noch deel aan het uonaei|ct pjet js een zaa^ tussen en KNAU. Ik ga wel aan de slag; mijn zal er heus niet door Met de toppers ver- leeluitvt ik in de toekomst geen emen. Ik zal hooguit af lies kun Bob Boverman: „Van mij mag iemand anders de buitenlandse reisjes maken. Desnoods gaat Wim Ver hoorn de marathonlopers alsnog begeleiden. Ik heb hem tenslotte ooit binnengehaald bij de KNAU". foto: dijkstra en toe eens sturend moeten optreden als er confrontaties dreigen met het bestuur". Ex-bondscoach Wat dat betreft kan Boverman putten uit een rijke ervaring. In 1980 stapte hij bij de KNAU op na een driejarig bonds- coachschap. Zijn ontslagname was het directe gevolg van het optreden van een aantal „bo bo's", die toen overigens nog gewoon bestuursleden heetten. „Ik was vanaf 1977 bonds coach voor de baanatleten vanaf de vijf kilometer en voor de marathon. In die tijd was Anton Huiskes vrijwillig trainers-coördinator, maar dat liep mis. Toen kwam Joop Waterreus en dat ging eind 1978 ook mis. Ik kreeg vervol gens een 20-urige werktaak bij de KNAU als interim-coördi nator en daarnaast was ik bondscoach. Ik had tot taak de nieuwe trainingscoördinator te zoeken. Zelf wilde ik het liefst zo dicht mogelijk bij de atleten staan. Ik heb onder meer Wil Westphal benaderd, maar hij durfde het niet aan. Later bleek dat achter mijn rug om ook door bestuursleden naar een opvolger werd gezocht. Vooral door Bart Kappenburg. Dat was tegen de afspraak en daarom besloot ik met beide functies te stoppen. Sindsdien ben ik dus ex-bondscoach". Vervolgens trad Herman Buuts aan. „Een capabele man", vindt Boverman. „Ik heb voor hem en andere full timers een aantal paden geëf fend. Want in feite was ik de eerste professional in dienst van de KNAU". Tekenaar Met deze job was Bob Bover man overigens wel op een heel andere plaats beland dan waar zijn vader hem destijds graag had gezien. „Die ouwe wilde dat ik een echt vak zou leren en daarom begon ik op mijn vijftiende aan de HTS-bouw- kunde. Ik heb die opleiding niet afgemaakt, maar toch vijf jaar als bouwkundig tekenaar gewerkt. Bij diverse architec tenfirma's ben ik bureauleider geweest. Maar de sport trok me toch meer", aldus de in Bussum geboren Boverman. „Ik was veertien toen ik aan atletiek begon, bij Tempo in Bussum. Ik deed van alles en op de 800 meter maakte ik deel uit van de Nederlandse ploeg. Ik ben een aantal malen nummer twee van Nederland geweest. Sjef Hensgens zat steeds voor me". In 1970 stapte de toen 26-jarige Boverman over naar het Amsterdamse AV '23; ongeveer tegelijkertijd met zijn verrassende „trans fer" naar de ClOS-opleiding in Overveen. „Gelukkig zaten er in onze jaargang meer oude ren. Die ouwe van mij vond het toen toch prachtig dat ik het lef had om die overstap te maken". In 1972 werd de nu in Almere- Haven wonende ex-bouwkun dig tekenaar clubtrainer van AAC, waar hij de lopers van 800 meter tot en met 42,195 ki lometer onder zijn hoede heeft. „Ik werk nu nog steeds bij AAC. Dat is één van de zeer weinige dingen die ik echt lang heb gedaan. Verder was ik zeven jaar achtereen sportleraar op de Groene School in Amsterdam, een ex perimentele opleiding". Motocross „In alle bescheidenheid kan ik zeggen dat ik waarschijnlijk van alle trainers in Nederland de meeste sporten heb bege leid". Waarop hij - uit het blo te hoofd - de volgende waslijst ophoest: „Honkbal bij Haarlem Nicols en HCAW, basketbal bij Buitoni, motocross bij MCA. rugby bij AAC - samen met Hans Brian -, hockey bij Bloe- mendaal, langlaufen als bonds- trainer en roeien bij de Am sterdamse roeibond. En mis schien ben ik er dan nog wel eentje vergeten". Als Boverman ooit nog eens zijn memoires zal (laten) schrijven, kan hij aan deze im posante opsomming in elk ge val ook zijn huidige werk zaamheden als atletiektrainer bij AAC toevoegen. Plus niet te vergeten zijn klus bij de tennisbond, „de beste baan die ik tot nu toe heb gehad", zegt hij. Onder het bewind van tennisbondscoach Stanley Franker is Boverman sinds oktober vorig jaar actief als conditie-trainer van de Neder landse tennistop. „Ik geef in Amsterdam bijna dagelijks conditietraining aan de topten- nissers en daarnaast houd ik- me bezig met de opleiding van districts-conditietrainers. Dat laatste is een zeer wezenlijk onderdeel van mijn werk", al dus Boverman, die bij de ten nisbond (KNLTB) een baan heeft voor twintig uur per week. „Mijn contract' bij de KNAU loopt tot november 1989. In onze afspraak zit een optie dat we in juni gaan pra ten over eventuele verlenging tot en met Barcelona '92. Maar eerst praat ik in mei met de KNLTB. Franker heeft al la ten weten dat hij mij voor meer uren wil inschakelen. Als ik daardoor moet kiezen, wordt het de tennisbond. Maar ik hoop op een combinatie, waarbij ik ook marathoncoach kan blijven", zegt Boverman. „En anders word ik ex-ex- bondscoach". Besmet Marathonbondscoach bij de KNAU is volgens Boverman beslist geen „besmette func tie". „Zo lijkt het misschien wel, maar de moeilijkheden rondom Verhoorn hadden veel meer te maken met zijn ande re werk, dat van assistent-trai ningscoördinator. Dat was het probleem en daarop is het stukgelopen. Waarbij ik het overigens logisch en gezond vind dat de atleten voor hem opkomen. Maar mijn werk wordt dus alleen dat bij de ma rathon en niet het assistent- coördinatorschap". Boverman benadrukt dat hij „niet per se alle reisjes" hoeft mee te ma ken. „Dat ligt veel meer op de weg van de individuele trai ners". Het nog niet geheel openbaar gemaakte topsport-plan van de KNAU voorziet onder meer in sterkere betrokkenheid van privé-trainers bij hun atleten (Kraayenhof-Cooman, Ver- hoorn-Nijboer?) en dat is pre cies de lijn die Boverman voor ogen heeft En is „niet toeval lig" ook de lijn die de tennis bond volgt. „In de plannen van de atletiekunie kom ik een hoop dingen tegen, die ik destijds al had voorgesteld. Zo als ook meer aandacht voor het bijscholen van districtstrai ners. Dat is de laatste jaren veel te weinig gebeurd. Daar om voel ik me nu alsof ik ben teruggekeerd in het land der blinden. Bij de clubtrainers zit vast wel talent, maar dat wordt er niet uitgehaald. Mijn stelling is altijd geweest dat het een vaste taak moet zijn om aan je eigen opvolger te werken. Het is niet goed als de kennis en ervaring maar bij één man zit. Wim Verhoorn is als begeleider en regelaar een perfecte vent. Maar het heeft ontbroken aan een goed trai- nings-technisch plan. Mede daardoor zijn er nu ook veel te veel wegwedstrijden. Die zijn slecht voor de carrosserie van de loper. Mensen die alleen op de weg lopen, hebben name lijk geen kuiten meer. Mara thonlopers moeten worden ge vormd vanuit de cross en de baanatletiek. Het probleem is dat de wegwedstrijden finan cieel aantrekkelijker zijn voor de atleten. Daarom zouden bij voorbeeld ook bij crosswed strijden start- en prijzengelden moeten worden uitgekeerd. Zoiets valt alleen maar te sti muleren via de districtstrai ners. Daarin zie ik het voor naamste deel van mijn taak. En dan mogen anderen die reisjes maken om de lopers bij een marathon te begeleiden. Dat mag wat mij betreft best Wim Verhoorn zijn. Ik heb hem destijds zelf bij de KNAU binnengehaald". ROB LANGEVELD soneels A Delft.«ONT ACHEL Op homent dat de Neder- se Skivereniging be de het topsportgebeu- op zijn minst zo veel 'iteit te geven als het ekeringspakket voor overgrote merendeel de nu 140.000 leden I zo'n kleine vijftien- |erd kilometer ver- p een gedenkwaar- bijeenkomst plaats. n Oostenrijkse dorp Ut- irf vierde Nederlands skiër Ronald Hoevenaars !2e verjaardag. Maar wat menigeen een heugfelijke irtenis is, werd voor de Brabander een moment stil besef. Temidden van skivrienden gaf Hoeve- zich over aan een over- ing over zijn sportcarrië- dat moment en zijn ver- (maatschappelijke) leven nmaP conclusie was niet posi- kanun 'ater- °P 18 °kt°- Jtapte de zoon van een in P.fSelgische Hamont Achel 71de industrieel in de reed terug naar de ou- V) OUD-BRABANDER ZET STREEP ONDER ACTIVITEITEN noopbaan. Een periode, srdelcl... a'J~rild Hoevenaars zit nu net rt Met een kater, dat valt or}jn gebruikelijke toch al introverte „stemgedrag" if te leiden. „Het was niet beslissing die ik van de hp de andere dag heb ge- furin", vertelt de jongeman, schrifvie eens werd gehoopt dat uiter\Dit tot 's werelds beste )rdenl skiërs zou behoren. Dat 1 aarfe hij niet, maar dat zou p yan'verkomelijk zijn geweest Niéj een (wintersport)disci- Ronald Hoevenaars en Hans van der Veldt (links) in fortuinlijker dagen. De eerste is gestopt met zijn carriëre, de tweede is nu als veteraan één van de twee A-senioren. foto-, pr lzou hebben beoefend die heer reclame zou hebben jeverd. Zoals ballerina ien Nouwen, die in het _jomvang nog uiterst be- ""pen showskiwereldje een jangevende rol speelt. Of 'Gerrit Jan Konijnenberg, lota bene slechts met de ste kruk uit het ski- «sspringen, de Brit Eddie Eagle - Edwards, wedij- Maar voor dit duo geldt in het land der blinden og koning is en de publi citeit heeft ze aardig in de greep. Dat gold dus niet voor Ronald Hoevenaars. „De afgelopen winter", vertelt Hoevenaars, „heb ik al regel matig nagedacht over hoe het verder moest. Maar op mijn verjaardag heb ik in een wat sentimentele bui besloten er een streep onder te zetten. Ik realiseerde me ineens beter dan tevoren dat het natuurlijk wel leuk zou zijn om te stre ven naar deelneming aan de volgende Olympische Spelen. Maar dan zou ik 26 zijn en maatschappelijk nog helemaal niets hebben bereikt. Die ge dachte benauwde me zo dat ik de knoop heb doorgehakt". De Nederlandse Ski Vereni ging, die vorig jaar al import- topper Christa Kinshofer zag afhaken en terugkeren naar West-Duitsland, is dus op nieuw een talentvol lid van de seniorentop kwijt geraakt. Hetgeen weer en bijna na drukkelijker dan ooit de be hoefte aan doorstroming nood zakelijk doet worden. De hoop is wat dat betreft gevestigd op het ski-internaat van Papen dal, waar naar verluidt een viertal jonge knapen in de starthouding staat. Gevoegd bij de in Oostenrijk schoolgaande en als puur talent beschouwde Mischa Zöberer betekent dat een kwintet potentiële toppers. Hoewel dat laatste begrip voor wat Nederland betreft met de nodige relativiteit dient te worden gehanteerd. Geen skileraar Maar terug naar Ronald Hoe venaars. „Ik heb tot voor kort gedacht dat ik in het skiën in de toekomst wel mijn brood zou kunnen verdienen", ver telt de semi-Belg. „Maar dat bleek toch tegen te vallen. Ja, ik had natuurlijk ooit wel aan de slag gekund als skileraar of „vertreter" van de een of an dere sportfirma, maar dat zag ik toch niet zitten. Een klasje beginnelingen op de eerste schreden begeleiden, daar zag ik niets in. Als skiër zelf zou ik, zo ontdekte ik ook, het on danks de vooruitgang die ik de laatste jaren onmiskenbaar heb geboekt ook nooit écht hebben gehaald. Daarom moest ik nu een beslissing ne men. Het had niet veel zin om het langer uit te stellen. Ik heb in de aanloop naar de komen de winter nog wel anderhalve week getraind met de overige leden van de Nederlandse se lectie. Maar de indruk die de alpine-commissie van die an dere jongens wel eens heeft, namelijk dat ze eigenlijk ge woon een beetje vakantie aan het vieren zijn, die indruk klopt wel een beetje. Natuur lijk trainen ze best hard en zetten ze zich in wedstrijden echt in, maar het voor hon derd procent leven voor het skiën, dat is er niet bij". Correspondentie Ronald Hoevenaars heeft dat wel gedaan. Hij vertrok als twaalfjarige naar Oostenrijk, werd ingeschreven op een ski internaat, maar schakelde al vrij kort daarna over op een correspondentiecursus, die vanuit Wenen wordt georgani seerd. „Dat laatste was ik na tuurlijk helemaal niet ge wend kijkt de ex-topskiër te rug. „Ik wist helemaal niet waar ik aan begonnen was en daardoor ontbrak de noodza kelijke discipline. De resulta ten waren er dan ook naar. Nu ik weer in België zit, ga ik eerst die cursus afmaken. Dat duurt nog twee jaar en daarna ga ik studeren. Dan kan ik tenminste straks zelf mijn brood verdienen. Kijk, een combinatie studie/sport is wel te doen. Dat doen mannen als Girardelli en Tomba ook. Maar die zetten wel de sport op de eerste plaats". En heb ben succes, waardoor het stu dieboek dicht en het kasboek open kan, zou daaraan kunnen worden toegevoegd. Voor de 22-jarige import-Belg liggen voorlopig de cursus schriften open. Maar toch ook nog een sportieve toekomst, zij het op een heel ander niveau. De alpine-commissie van de NSV wil namelijk de ervaring en talent van Hoevenaars niet verloren laten gaan en speelt met de gedachte hem alsnog een rol te laten spelen bij de opleiding van jonge be.loften. „Is dat zo? Daar voel ik wel wat voor", reageert Ronald Hoevenaars met een licht en thousiasme in de stem. „Ik wil best mijn ervaring in dienst stellen van de leden van het internaat op Papendal. Ik heb tenslotte de afgelopen jaren wel het nodige geleerd". Maar ook teleurstellingen opgedaan. Drie titels Ondanks zijn drie nationale ti tels van de vorige winter in het Salzburgerlandse Eben was zijn sportieve optreden dus niet onverdeeld positief. Met de inmiddels door de Oos tenrijker Peter Prodinger op gevolgde bondscoach Ernst Zwinger liep Hoevenaars vori ge winter het internationale circuit af, maar de resultaten waren nauwelijks om over naar huis te schrijven. Het geen zonder twijfel bijdroeg 'aan de gaandeweg groter wor dende twijfel bij de van origi ne Brabander. „Of Prodinger een betere trai ner is dan Zwinger?", stelt Hoevenaars een wedervraag, „ik weet het niet. De toekomst zal het moeten uitwijzen. Wordt er gezegd dat het er nu positief uitziet met een vijftal jongere, veelbelovende skiërs? Dat was in mijn tijd ook zo. En kijk nu eens wat er van te recht is gekomen! Ik heb kun nen zien hoe het op het ogen blik gaat met Mischa Zöberer. Die heeft een vader die veel te fanatiek is, veel te hoge eisen stelt. Dat heeft zijn weerslag op zo'n jonge jongen. Er ligt een veel te grote druk op hem". „Ik weet zelf", gaat Hoeve naars verder, „hoe belangrijk het mentale gedeelte bij het skiën is. Pas de laatste jaren heb ik daar voldoende aan dacht aan besteed, kwam ik helemaal zoals hij het zien had voorgesteld, kan de conclusie zijn. Ondanks het feit dat bij Ronald Hoevenaars, anders dan bij eerder gestopte Neder landse top-skiërs, totaal geen sprake was van financiële overwegingen voor het stop pen. „Ik wilde niet langer af hankelijk zijn van mijn vader, die me overigens best nog een tijdje financieel had willen on dersteunen", besluit de oud topper. Veteraan Dat „veteraan" Hans van der Veldt (28) uit Bergen én Jack Meyer (18) uit Groningen nu samen de senioren A-selectie vormen (bij de dames is dat slechts Simone Engelen (14) uit Kerkrade) bij het alpine skiën is Ronald Hoevenaars niet (eens meer) bekend. „Dat verbaast me", zegt hij. „Hans heeft ook altijd zijn studie voorrang gegeven". Hoewel dat laatste nu niet direct blijkt uit het feit dat de Noordhol lander nu nog bezig is aan zijn laatste jaar op de HTS... Desalniettemin heeft de NSV het oog gericht op topsport, met name de Olympische Spe len van Albertville van 1992. Daar wil de skivereniging in alle disciplines zijn vertegen woordigd. De qua omvang ze vende bond van ons land heeft daartoe het budget voor dit seizoen verhoogd van 364.000 tot 561.000 gulden, maar is nog naarstig op zoek naar financië le sponsors naast de reeds be schikbare materiaal- en dien stenleveranciers. Ronald Hoevenaars zal et over vier jaar niet meer bij zijn. Voor hem dan vijf anderen? „De toekomst zal het leren", zegt hij bedachtzaam. FRANK WERKMAN door Frank Werkman Wel eens in Almere geweest De afgelopen week smaakte ik het genoegen (nou ja) daar eens poolshoogte te kunnen nemen. Nou en, zult u zeggen, ik kom ook wel eens bij familie in Boe- rekoolstronkeradeel en daar ligt ook niemand wakker van. Hebt u gelijk in. Maar mijn uitstapje naar onze twaalfde provincie had een zakelijke reden. In de Havenwijk van dit ooit aan het water ontrukte oord werden na melijk afgelopen maandag op één en dezelfde plaats niet min der dan vier, elkaar direct op volgende persconferenties ge houden. Aanschuiven en viif uur blijven zitten dus. Heeft ie mand nog een idee nodig voor een symposium Almere heeft middelerwijl een plek op de landkaart veroverd. Sinds ruim een half jaar gaat bijna geen week voorbij of ie mand trekt daar aan de bel en meent dat die moet worden ge hoord. Hetgeen met de regel maat van de klok gebeurt, waardoor de naam van het dorp daags er op allerwegen in druk wordt vermeld. Zodat Almere inmiddels bijna net zo bekend is' als Smallingerland, welks bur gemeester slechts aarzelt tussen het bespelen van de eerste viool en de publiciteit. Wat dat be treft zou Smallenbroek mis schien een betere man zijn voor Almere. Wie heeft er tenslotte ooit van drs. C.H. de Cloe ge hoord? De grootste sponsor achter de hele media-show in Almere, een kauwgomfabriek, heeft zijn ei gen clou. Die firma betaalt gro tendeels de uitzending van het NOS-programma Sport Studio, dat al onder een matig gesternte was begonnen. Herinnert u zich nog Hans Böhm als presentator Hoe het ook zij, uit Böhms han den kwam nog wel eens een gedenkwaardig stukje televisie. Sinds de schaak freak echter weg is, is het tobben geblazen met vooral belegen beelden van gebeurtenissen in het vooraf gaande weekeinde. Sport Studio wordt nauwelijks bekeken en het daaraan voorafgaande AVRO's Sportpanorama, dat vaak nog bejaarder materiaal brengt, vergaat het al nauwe lijks beter. De nieuwe presentator, zijn naam is me even ontschoten, toont weliswaar wekelijks enige verbetering, maar elke keer wordt wat mij betreft toch weer het open Nederlands record tenen-sèmenknijpen verbeterd. Resteert een radio-uitzending van Veronica, waar ze ook aan sport doen. Met alle publiciteitsmedia op een kluitje is de snoepmaker weinig content met de reclame die hem ten deel valt, want de potentiële media-dekking was voor NSF en de kauwgomfabri kant reden om elke maandag naar Almere te verkassen. Tot grote ergernis van omwonenden van de Cinevisie-studio's, waar het geheel zich afspeelt, maar ook van buiten de dorpsomroe- perswereld van Hilversum. Vanuit het Gooi naar de plek in de vroegere Zuiderzee is slechts een wipje. Maar zo lang er me dia zijn die nog geen vaste (sport)corréspondent in Almere hebben, dienen vertegenwoordi gers van andere instanties zich soms voor dag en dauw naar het oord te spoeden. Dat tot over maat van ramp in dit jaargetijde ook nog regelmatig aan het zicht is onttrokken door mist. En waar die toe kan leiden is uitgerekend afgelopen maandag weer zonneklaar geworden. Liefst vier groeperingen hadden zich dus in Almere verzameld en alle betrokkenen voelden zich stuk voor stuk heel belang rijk. Sneeuw, zon en geld ston den daarbij centraal. .Doorgaans is dit een combinatie, waarvoor ik wel warm loop. Maar wat te denken van een skibond die niets heeft te melden; of top sporters die een paar maanden in Spanje kunnen gaan trainen; of een bank die met een slimme truc over de rug van sporters en via de portemonnee van Anton Geesink reclame wil maken voor zichzelf; of ene Wally Ma- sur die trekpleister is van een tennistoernooi in Valkens- waard? Almere Haven. Leuk om 's zo mers met je pretscheepje eens aan te leggen. Dat het water- sportverbond daar dan eens uit de doeken wil doen hoe de vlag er bij hangt, alia. Maar dat iede re kauwgombellenblazende maan blazer daar elke maandag een klaroenstoot met verbale mistflarden de lucht in mag toe teren gaat te ver. Dat doen ze voortaan maar in hun eigen tijd. Wat dat betreft komt het goed uit dat Sportpanorama en Sport Studio slecht worden bekeken en misschien in Almere stoppen omdat de sponsor ontevreden is. Dan zijn we meteen af van die doorgaans zinloze samenkom sten en hoef ik u niet meer las tig te vallen met onnodige reis verhalen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11