Kom Na De Italiaan Frans Natafelen. Fraaie reiswekker g. STAD OMGEVING ,We weten nu tenminste ""waar onze oude -wapens terechtkomen" ld buit Iinbraak Nieuw bouwplan Volmolengracht Afsluiting Noordeinde strenger controleren POLITIE LEIDEN OVER VERKOOP: Hondebezitters boos over afsluiting Burchtheuvel Casino Scheveningen. n avondje op vakantie. AGIRI Uit een woning [jozef Haydnlaan is gis- ■ussen half twaalf 's s en half acht 's avonds »nd gulden verdwe- inbrekers kwamen door een venster bo- balkon te forceren. Iinbraak in een sigaren- li aan de Lage Rijndijk is hacht van woensdag op jdag wisselgeld, shag en j|en buitgemaakt. De in- f haalden een ruit uit de Lr om binnen te ko- |e waarde van de buit is Vier aanhoudingen wegens drugshandel LEIDEN De politie van Leiden heeft gistermiddag rond half drie in een woning aan de Antillen- straat vier mensen aangehouden. Tevens werd een kleine hoeveel heid cocaïne in beslag genomen. De politie hield het pand al enige tijd in de gaten omdat vermoed werd dat er vanuit de woning ge handeld werd in verdovende mid delen. Een 29-jarige en een 27-jarige Lei- denaar werden gehoord wegens het handelen. De andere twee mannen, een 44-jarige Leiderdor per en een 30-jarige Leidenaar, bleken gebruiker te zijn. Het kwartet is na verhoor naar huis gestuurd. Weinig plezier van nieuw pak LEIDEN Een 24-jarige man uit Noordwijkerhout heeft erg weinig plezier ge had van zijn nieuwe kos tuum. Het pak dat hij gisteravond rond kwart voor acht voor negenhonderd gulden had gekocht, werd hem op de Voldersgracht ontfutseld. De man haalde met zijn pak in een plastic zak twee jongens in. Een van de jongens rukte de tas uit zijn handen, waarop beide knapen er vandoor gingen. LEIDEN Er komt geen flat van vier verdiepin gen aan de Volmolengracht. De commissie ruimte lijke ordening verwierp dat plan van de gemeente gisteravond unaniem, omdat zo'n gebouw niet in in de omgeving zou passen. De oordelen over het plan liepen uiteen van „om te huilen" (Links Leiden) tot „puur lelijk" (D66). De gemeente zal nu een nieuw ontwerp laten ma ken, dat meer aansluit bij de bestaande bebouwing. De commissie zal dan opnieuw een oordeel uitspre ken. Bewoners hadden bezwaar gemaakt tegen het bouwplan. Wethouder D. Tesselaar (volkshuisves ting) lichtte toe dat renovatie van de drie huizen die nu op de plaats van de geplande nieuwbouw staan te duur wordt en bouwtechnisch lastig is. Zij worden in elk geval gesloopt. Leidse studenten doen niet mee aan actieweek LEIDEN De Leidse studenten van het academische on derwijs nemen niet deel aan de landelijke actieweek van studenten. De actieweek wordt van 14 tot en met 18 no vember gehouden. Eerder deze week was gebleken dat de noodlijdende Leidse Studenten Bond (LSB) geen initiatie ven zou ontplooien. Tijdens een woensdagavond gehouden vergadering van de Plaatselijke Kamer van Verenigingen (PKvV) is gekeken of er vanuit de studentenverenigingen actie ondernomen kon worden. Verder dan een vandaag te versturen schrijven naar een aantal kranten en Mare is het echter niet gekomen. In dat schrijven spreken de studen tenverenigingen hun bezorgdheid in het algemeen uit over plannen als het auditorenfonds en het vouchersysteem. „Misschien dat we op 24 november kunnen komen tot Leidse deelname aan de landelijke demonstratie", liet Mark Paul Stufkens van de PKvV vanmorgen weten. „Al is het wel zo dat er in Leiden eigenlijk nooit al te grote actiebereidheid is onder de studenten". WETHOUDER VAN DER MOLEN: :he te JL nma. yervolg van de voorpagi- na) 1 magLEIDEN Volgens po- itiewoordvoerder D. ng; jJraveland is het voor -film *et eerst dat het Leidse ans Htorps geweren heeft Michel, erkocht aan een '^chietjvereniging. Se- 'an defretaris Klauke van De )nist Vrijheid in Leiderdorp: 1 !1fl|lk kan me herinneren Ag^Sat een jaar of dertig re, steleden ook wel eens m oritware karabijnen zijn van verkocht door Leiden", door ÏSt o de sSraveland weer: „We had- Jen de keus ze in te leveren Minl^ bij de Intendance in Apel doorn (een in- en verkoop centrale van de politie), ze te via de handel te verko pen of aan een vereniging. We hebben uiteindelijk voor het laatste gekozen, ook omdat we dan goed we ten waar ze terechtkomen. Bovendien brachten ze op deze manier nog wat op. De prijs is in overleg met de Intendance vastgesteld". De betrokken 6 mm Win chester karabijnen dateren uit de jaren veertig en ver keren in uitstekende staat. De Leidse politie heeft van oudsher goede banden met De Vrijheid. Voor de politie de beschikking had over een eigen schietbaan op het dak van het nieuwe hoofd bureau aan de Langegracht, werd voor de verplichte oe feningen gebruik gemaakt van de baan van de vereni ging. Dat de overeenkomst met de schietvereniging en de snelle afhandeling ervan verbazing heeft gewekt tyj buitenstaanders, vindt Gra- veland niet terecht. Op deze manier wapens verkopen komt volgens hem elders wel vaker voor. Dat het vergunningen-bijschrijven nu snel is afgehandeld is volgens hem ook niet onlo gisch. „We hebben willen voorkomen dat er hoe kort dan ook een illegale situatie zou ontstaan. Nor maal onderzoeken we de herkomst van wapens, waardoor het langer kan duren. Nu kenden we die precies". Secretaris J.A. Klauke van De Vrijheid begrijpt de op schudding rond de verkoop ook al niet. „Het schieten met die lichte geweertjes is heel populair. Er is zelfs een aparte vereniging voor". Hij heeft het vermoeden dat de zaak nu mede door de wa penhandel is aangegrepen. „Die politiekarabijnen zijn enorm veel te koop. Als de Intendance ze wegdoet, ge beurt dat nogal eens tegen de oud ijzerprijs. De handel biedt ze dan aan voor 450 gulden per stuk". n,derzoek naar Hekpenningen br marktkraam ■EN De Leidse recher- [s gestart met een onder- naar het mogelijk aanne- ,van steekpenningen door piedewerker van de Di- Reiniging, Havens en jnmarkten. Aanleiding Iroor was een aangifte van -eidse ambtenaar. De me- irker zou tegen betaling je steekpenningen sneller en zorgen voor een stand- s op de markt. lio 3-karavaan sslek^EN Een Radio 3-kara- van de Vara bezoekt lag rond 19.21 uur het sta- iemuzi^an Lejclen. De karavaan n onder het motto 'Avon- op de rails' de hele dag (poor door het land gere- Leiden is de op een na [e halte. Op het station edagJ1 de 'Perronquiz' en een on-tafel voetbaltoernooi' nand.uden. Tevens wordt de specialiteit' gepresen- 3n' j. De karavaan blijft onge- sen. een kwartier op het sta LEIDEN Dertig honde bezitters uit de omgeving van de Burcht hebben via een brief bij de gemeente geprotesteerd tegen plan nen om die tijdens de avonduren met een hek af te sluiten. Ze menen dat hun belangen als honde- bezitter geschaad worden. Die zouden over schreeuwd worden door een „minieme minder heid" van ouders die hun kinderen op het Burcht terrein willen laten spe len. De hondebezitters zijn zeer verbolgen over het plan van de gemeente. Ze menen dat aan de hondebezitters voorbij wordt gegaan. In de brief aan het college schrijven de hon debezitters dat ouders met kin deren in deze buurt slechts een minieme minderheid vor men tegenover de een- en tweepersoonshuishoudens. De belangen van de ouders zou den ondergeschikt moeten zijn aan die van de hondebezitters. „Ook voor ons is De Burcht het enige stukje groen in de wijk", menen de hondenbezit ters, die verder melden dat voor hen een hond vaak een onmisbaar stukje levensgeluk betekent. „Een binnenstad leent zich nu eenmaal slecht voor kinderen vanwege het drukke verkeer, de dichte bebouwing én het gebrek aan groen en speel ruimte", aldus de brief. Vol gens de hondeliefhebbers wil len deze ouders van twee wal letjes eten door én kinderen te willen én in de binnenstad te wonen. Tevens zijn ze van me ning dat het kinderplezier ge paard gaat met vandalisme en veel overlast. De Burcht zou daardoor als toeristische at tractie aan waarde inboeten. De gemeente heeft de afgelo pen zomer een succesvol ver lopen proef gehouden met af sluiting van De Burcht. De ge meente wil de afsluiting in de avonduren definitief maken. Tevens zou de proef uitgebreid worden. Het geplaatste hek aan het Van der Sterrepad zorgde ervoor dat er geen klachten meer waren over de overlast die jongeren veroor zaakten. Tevens bleek dat er een einde kwam aan de over last van hondepoep. Met dat laatste waren vooral ouders met kinderen uit de omgeving zeer tevreden. De Burchtheu vel is voor hen het enige stuk je groen waar zij hun kinderen kunnen laten spelen. Geen problemen bij ontruiming Narmstraat LEIDEN De ontruiming door deurwaarder A. Hardy van het pand aan de Narmstraat 2 is zonder problemen verlopen. Vooraf was men bang voor moeilijkheden omdat de ge bruiker. de heer A. Koot, in het verleden enkele malen gewei gerd had het pand te verlaten. Koot gebruikte het pand voor zijn taxibedrijf. Eigenaar N. Blonk had via een kort geding ontruiming afgedwongen om dat hij het pand leeg aan de koper, de gemeente Leiden, moest overdragen. Rond elf uur gistermorgen droegen medewerkers van Koot de laatste eigendommen van hem uit het garagepand. Ze werden daarbij gadegesla gen door eigenaar Blonk, twee politieagenten en een dertigtal belangstellenden. In het pand waren toen alleen nog wat stoelen, een koffiezetapparaat, een prikklok, een radio en een tafeltje aanwezig. De ontrui ming verliep uiterst ontspan nen. Na de ontruiming, terwijl enke le eigendommen van Blonk werden verwijderd, vond in het kantoortje van het garagepand de notariële overdracht plaats van het pand aan de gemeen te. Op de foto links de deur waarder en in het midden Blonk. De gemeente wil het pand slopen om er huizen voor in de plaats te zetten. Het kan toortje was bij de notariële overdracht voor het laatst 'in bedrijf'. Als onderdeel van het onklaar maken van het pand door de gemeente werd het namelijk gesloopt. Ook werd het dak verwijderd. LEIDEN De politie moet er veel strenger op toezien dat auto's het Noordeinde niet inrijden vanaf het Kort Rapen burg. De controle schiet op dit moment duidelijk tekort. Dat zei wethouder M. van der Molen (ver keer) gisteravond. Vol gens de politie wordt er echter wel degelijk gecon troleerd. Van der Molen ging tijdens een commissievergadering in op een opmerking van L. Ge- radts (PvdA) dat automobilis ten het inrijverbod gewoon ne geren en doen alsof hun neus bloedt. „Het heeft mij teleur gesteld dat de politie veel min der streng optreedt dan tijdens de proef met de afsluiting van de Breestraat. Die controle is wel toegezegd", aldus van der Molen. Geradts zei dat hij zich zorgen maakte over de handhaving van de verkeersregels in Lei den. Hij had onlangs geconsta teerd dat 's avonds tussen tien over zes en tien voor half ze ven 34 auto's het inrijverbod van het Noordeinde hadden genegeerd. Volgens de socialist gebeurde dat opzettelijk. „Het loopt de spuigaten uitstelde hij. Geradts vindt niet dat de afsluiting van het Noordeinde ongedaan moet worden ge maakt nu zoveel automobilis ten zich daar niets van aan trekken. De politie heeft enige tijd gele den strenge controles aange kondigd nadat automobilisten de eerste dagen de tijd hadden gekregen om aan de nieuwe situatie te wennen. „Ik heb zelf echter nog niet één maal gezien dat er inderdaad werd gecontroleerd", aldus Van der Molen. De overige partijen deelden de kritiek van de wet houder en Geradts. Volgens politiewoordvoerder D. Graveland wordt er echter wel degelijk regelmatig gecon troleerd. „Maar dat gebeurt steeksproefgewijs, we kunnen er nu eenmaal niet 24 uur per dag gaan staan". Volgens Gra veland worden er ook regel matig bekeuringen uitgeschre- Benoemingen bij EZH LEIDEN De Raad van Commissarissen van de NV. Electriciteitsbedrijf Zuid-Hol land (EZH) heeft twee nieuwe commissarissen benoemd. Dit zijn C. Wit en W. van der Have. Wit is vanaf 1984 direc teur-generaal bij de PTT en Van der Have was van 1974 tot 1976 voor de gemeente Rot terdam commissaris van EZH en NV Samenwerkende elek- triciteits-produktiebedrijven. Hij is nu benoemd op voor dracht van de ondernemings raad. De EZH verzorgt in Zuid-Holland de produktie en het transport van electriciteit. (ADVERTENTIE) Gevers Dcynootplcin. - Holland Casinos: Amsterdam - Breda - Groningen - Rotterdam - Scheveningen - Valkenburg - Zandvoort. Lagere snelheden op Willem de Zwijgerlaan LEIDEN Automobilisten zijn in de loop van september en oktober vijf tot tien kilo meter langzamer gaan rijden over de Willem de Zwijger laan. Dat blijkt uit snelheids metingen die daar tussen 9 september en 14 oktober zijn verricht door de Directie Verkeer en Vervoer van de gemeente. In die periode hield de politie twee contro- leweken waarin 343 maal procesverbaal werd opge maakt. De hoogst gemeten snelheid daalde in die perio de van 90 naar 80 kilometer per uur. De grootste daling van de snel heid had plaats op de linkerrij strook. Daar werd in de week van 9 tot 16 september gere den met een snelheid van 52,2 tot 54,6 kilometer per uur. Na de tweede controleweek lag de snelheid acht tot tien kilome ter lager. Op de rechterrij- strook was de daling iets min der groot: van 47,2 tot 50,2 km/uur vóór naar 39,5 tot 45 km/uur na de controle weken. De verlaging van de gemiddel de snelheid werkt overigens versluierend. Bij een gemid delde snelheid van 50 km/uur rijdt een aanmerkelijk deel van de automobilisten tussen de 60 en 70 km/uur. 0eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon voort.: (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,74 O kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: Adres:j Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,250C VD Den Haag 1JNZ -J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9