oldoende animo voor [i jnsburgse sporthal „We inventariseren alles, van vuurtorens tot bollenschuren" Noordwijk haalt ook in 1989 chemisch afval aan huis op ]agÜE>EN OMGEVING CeidaeSouaant WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 PAGINA 17 i tekers Ee eken *vetieek Same'NK d, se\! apotheek ■swoJHoornes- een sY.er»fcorder. - best^eurentele- eunt een be- idelirtn 500 gul- ge we%tolen. De geenrsdeur ?nten|pengebro- iden r zijn geen sievepen ont- gesJ. Verkeerssituatie Katwijk gewijzigd KATWIJK De verkeerssi- tuatie op de Koningin Wilhel- minastraat en de Tramstraat is in verband met de vrijwel vol tooide herinrichting van die straten gewijzigd. Langs de hele lengte van beide straten zijn fietsstroken aangelegd. Fietsers en bromfietsers zijn verplicht daarvan gebruik te maken. De stop- en parkeer verboden zijn ingetrokken. Wel is het zo dat het verboden is om naast of op een fiets strook te parkeren. Automobi listen die dit verbod negeren, worden door de politie wegge sleept. Twee inbraken in Sassenheim SASSENHEIM In twee woningen aan de Ridderhof in Sassenheim is gisteravond in gebroken. De bewoners waren niet aanwe zig. Uit de eerste woning werden sieraden en cheques gestolen. De inbrekers forceer den het slot van de achterdeur en maakten een bovenraampje aan de achterzijde van de woning open. De voordeur werd door de in brekers op slot gedaan. Bij de buren kwa men de inbrekers binnen door het keuken raam aan de voorzijde open te breken. Ook hier werd de voordeur op slot gedaan. Er werden sieraden, cheques, videobanden en een hoeveelheid buitenlands geld gestolen. De waarde van de buit is nog onbekend. De eerste inbraak werd ontdekt om half acht 's avonds. De bewoners waren vanaf half zes afwezig geweest. De tweede inbraak werd pas om half elf ontdekt. De politie vermoedt dat dezelfde inbrekers hier aan het werk zijn geweest. Graven duurder in Valkenburg VALKENBURG Eigen graven worden in Val kenburg 130 gulden duurder. Ook de kosten van het klokluiden gaan met 25 gulden omhoog. Deze voorstellen van burgemeester en wethouders wer den gisteravond zonde problemen aangenomen in de raadscommissie financiën. Moeite had men wel met het voorstel om de reinigingsrechten voor wo ningen met 13.63 procent te verhogen, wat neer komt op 15 gulden. De raadsfracties zullen hier over volgens P. Mizee (VVD) volgende week tij dens de begrotingsdebatten nog wel een woordje wisselen. In Valkenburg is het mogelijk dat hu wende echtparen een luxe trouwboekje ontvangen, men moet daarvoor 25 gulden meer neertellen, al dus wethouder M.J. Vos. Hij voegde eraan toe dat als de oudere boekjes zijn uitgereikt, de luxe trouwboekjes pas worden ingebracht. Het trouwen in Valkenburg kost van maandag tot en met don derdag 125 gulden, op vrijdag 250 gulden en op za terdag 750 gulden. Kamer van Koophandel wil meer bedrijfsterrein in Sassenheim SASSENHEIM/LEIDEN De gronden ten noorden en zuiden van Sik- kens moeten bestemd worden voor bedrijven. Dat schrijft de Kamer van Koophandel in een brief aan het gemeentebestuur van Sassenheim. De Leidse Kamer van Koophandel maakt zich zorgen over de snelle uitgifte van bedrijfsterreinen in de Duin- en Bollenstreek. Het uitgiftetempo be hoort tot het hoogste van heel Nederland, stelt de Kamer in haar maande lijkse uitgave. De realisering van nieuwe terreinen loopt langzaam en de Duin- en Bol lenstreek heeft weinig nieuwe mogelijkheden. Er is wel een grote vraag naar bedrijfsterreinen vanuit het bedrijfsleven. Dit wordt gestimuleerd door de centrale ligging in de Randstad en de nabijheid van de luchtha ven Schiphol. Sassenheim ligt verder dicht bij de rijksweg. Het reserver en van grond voor bedrijven rond Sikkens tast het areaal bollengrond niet aan, terwijl het wel een bijdrage levert aan de werkgelegenheid. De Kamer van Koophandel dringt ook aan op het niet sluiten van het Klin kenbergviaduct voordat een goéde ontsluiting van het bedrijventerrein Jagtlust naar de rijksweg is gemaakt. Kluiskrakers gehinderd ALPHEN AAN DEN RIJN De kluis van een garagebedrijf aan de Alphense Van Foreest- laan was in de nacht van maandag op dinsdag het doel wit van een inbraak. De kluis- kraak mislukte echter. De die ven waren het bedrijf binnen gekomen door de voordeur open te breken. Uit een werk plaats werd lasapparatuur meegenomen naar het kan toortje om daar de brandkast open te branden. Geruime tijd is men daarmee bezig geweest. Maar kennelijk is men tijdens het karwei geschrokken en ge vlucht. Dinsdagmorgen werd in elk geval de ravage aange troffen in de nabijheid van de gesloten brandkast. W[> d JBURG De sport- 1 Rijnsburg vraagt of er wel voldoen- langstelling zal zijn tie nieuwe sporthal Imors. Het grootste |lblok, zo vinden de van de sportraad, is ag of de zaal volle- Irhuurd kan worden, fit niet, dan ontstaan lële problemen, zo I gisteravond geop- |n een vergadering sportraad. fbasis gaat het om 1900 aarvan Rijnsburgse 1000 uur voor haar .ng neemt. „Uit een en- Van de stichting Mid- (s, in 1982 en 1987 ge- onder de Rijnsburgse lenigingen, blijkt dat doende animo is", zo erde de heer Ouds lid van Stichting Mid- [s. Ilen naar alle waar- ijkheid de Rijnsburgse Dalvereniging (RVV) en de badmintonvereniging een groot deel van de overi ge uren huren. Toch zijn er nog een aantal knelpunten, waar zowel de sportraad als Stichting Middelmors nog geen antwoord op konden geven. Zo is er bij het huidi ge plan en begroting geen re kening gehouden met een tribune. Volgens de heer Van Bleijs- weijk, voorzitter van de RVV, is een tribune een „must". Ook vroeg Van Bleijsweijk zich af of er in de nieuw te bouwen sporthal „normale" wedstrijden kun nen worden gespeeld. Me vrouw Rost van teniisvereni- ging Rijnkanters, wees de Stichting Middelmors er op dat de twee geplande tennis banen in de hal geen wed- strijdbanen zijn, met uitloop en dus is er volgens haar weinig kans dat de Rijns burgse tennisliefhebber in de toekomst gebruik gaat ma ken van deze banen. Ook is het dan niet mogelijk om en- nistoernooien te organiseren of een regencontract met de Rijnkanters af te sluiten. Volgens de Stichting Middel mors is aanpassing voor ten nisbanen te duur. De heer G. van Zuylen, lid sportraad, stichting Middel mors en secretaris van Rijns burgse Boys, deelde mede dat een onderzoek van KNVB afdeling Leiden heeft uitge wezen dat er in Rijnsburg behoefte is aan twee avon den zaalvoetbal. Hoe de uren verdeeld gaan worden over de diverse verenigingen is nu nog een groot vraagteken, maar de behoefte is aanwe zig, aldus Van Zuylen. Mocht onverhoopt de animo bij Rijnsburgse verenigingen verdwijnen zijn er ook vere nigingen van buiten het bloemendorp die dan de hal willen huren. De opzet is echter dat de hal er voor Rijnsburgse verenigingen is. Wethouder Glasbergen, ook lid van de sportraad, vroeg zich af of de sportraad de taak heeft om zich met de fi nancien van het bouwplan bezig te houden. Ook deelde hij mee dat met realisering van deze hal aan een aantal wensen zal worden voldaan. Voor een aantal randdetails zal nog naar een oplossing gezocht worden. Glasbergen zei dat de gemeente Rijns- burg het parkeerprobleem zal trachten op te lossen. De stichting Waarborg Fonds Sport heeft het plan van de stichting Middelmors volle dig doorgelicht en goedge keurd. Vijftig procent van de totale bouwkosten zal de stichting Middelmors zelf be kostigen. Voor de andere .helft wordt een lening afge sloten, waarvoor zowel het SWS als de gemeente Rijs- burg ieder voor 215.000 ga rant zullen staan. Eind no vember zal het definitieve plan in de betreffende com missies behandeld worden. Als het mee zit zal half de cember een en ander in de raad behandeld worden. Wellicht komt er dan toch nog voor de jaarwisseling een definitieve besluitvor ming rond de te realiseren sporthal Middelmors. dopende overval H$>stagentschap haniaterwoude tiaar it hej smd^ewapende mannen heb- ij eedstermiddag om negen bouvn over drie een overval 1 te gd op het PTT posta- ?rguA\ap aan de Herenweg in al zijïerwoude. De mannen 7 van plotseling de kleine binnen waarin het post- 1 Teilchap is gevestigd. Zij r gisnden de postagent- ntrolBoudster een een ver- iitge\|er met vuurwapens. On- t sloddreiging moest de kluis t de beveiligde ruimte wor- wordeopend. Een nog onbe- ziet|eldbedrag werd aan de •rgurt afgegeven. iders vluchtten vervol- Ie winkel uit en stapten h gereedstaande witte Met hoge snelheid ver- de auto daarna in de iCIP van Leimuiden. Van de I is tot nu toe nog geen llrpgevonden. op het moment van de il klanten in de winkel was de politie vanmor- Eet bekend. De posta- ïaphoudster wist gister- ove£ te vertellen dat één an dj daders gemaskerd was >hen ander een dikke sjaal gen die hij tot onder zijn oderjad gewikkeld. „Mijn col- elijkjreeg een vuurwapen in et Mek gedrukt. Ik kon later wil j e Kg - pas het alarm inschakelen", al dus de vrouw. De vrouw wilde verder geen commentaar ge ven, maar was duidelijk ge schokt. „Ik sta te trillen op mijn benen. Ik werk al tien jaar lang bij postagentschappen, van dit voorval zich te melden Sinds twee jaar woon en werk bij het districtskantoor in Lei- ik in Rijnsaterwoude. Je denkt derdorp, telefoon 071-899270 altijd dat zoiets jou niet kan' of bij de politie Alkemade, tel. overkomen". 01713-14400. De politie verzoekt getuigen foto: wim van noort m ge Kring Noord Holland i. Hj-lVesf houdt zaterdag 12 tehjtyndag 13 november wed- imdapen voor paarden en po- betj/n de binnenmanege van gelRuitercentrum Lisse aan JuïléRooversbroekdijk. Een jurifc later hebben in de ma- r bef dressuurwedstrijden ;t Hete en op 27 november J de indoor springcompe- ft va van start. De toegang is ningfs, aanvang half negen geneitends. 'al itstavond ^jaarlijkse feestavond van rtvereniging Wilhelmina P "Mf vrijdag plaats in De W*hof in Lisse. De eigen nylaelgroep brengt het blij- l^ni\„Punk op 't Dorp" op de iken. De band The Rith- feest 1jaarfeest van de Alphen- Werkgroep Homoseksuali- 'aheeft zaterdag plaats. Er pf een Flower Power jival gehouden in de jaren J stijl met play-back en "j optredens van onder an- larta Kitt, Nina Simone Zwarte Lola. Ook staat I modeshow op het pro- Jnma. Vanaf negen uur Tonc/s is iedereen welkom ,pe ruimte van de werk- jfp in gebouw Kinder- igd aan de Hugo de )otstraat 100. Voor meer prmatie over het feest: te- jon 01720-94712 of 01720- V2. Amaryllisactie Korfbalvereniging Fluks uit Noordwijk gaat zaterdag langs de deur in Noordwijk met amaryllisbollen. De bol len worden voor tien gulden per paar verkocht. De op brengst is voor de korfbal vereniging. Fancy fair In De Kleine Engel aan de Heereweg in De Engel wordt zaterdagavond vanaf acht uur een fancy fair voor de missie gehouden. Er is weer van alles te koop zoals baby- en kleuterkleding en planten. Tevens zijn er een rad van avontuur, een kan sentrommel, een grabbelton voor de jeugd, een marmot- tenrace. en een groot scrab- belbord aan de wand. Concert Leendert de Jonge (fluit) en Marco Kreiken gitaarge ven zaterdagavond een con cert in 't Huys De ver aan de Heereweg 349a in Lisse. Zij brengen werken van onder anderen J. Truihar, F. Pou- lenc en H. Villa Lobos. Het concert begint om acht uur, toegangskaarten kosten tien- guldenvijftig, houders van een CJP of Pas 65 moeten achtguldenvijftig betalen. Wandeltocht De Wandelkring Leiden en omstreken houdt zaterdag een Sint Nicolaas wandel tocht over afstanden van 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer. De start is bij de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan in Al phen aan den Rijn. De start is 's ochtends om negen uur en het inschrijfgeld bedraagt drie gulden voor de 5, 10 en 15 kilometer en viergulden- vijftig voor de 25 en 40 kilo meter Rommelmarkt De Christelijk Gereformeer de Kerk van Lisse houdt za terdag in de Hobahohallen een fancy fair en rommel markt. Vorig jaar leverde dit evenement 20.000 gulden op. De opbrengst van dit jaar is gedeeltelijk bestemd voor het eigen kerkgebouw en voor een project in Honduras. De markt begint om negen uur en duurt tot vijf uur. Geld zat Theater Plok treedt zaterdag middag op in Muzenhof Lei derdorp. De voorstelling „Geld zat" wordt dan ge speeld voor kinderen vanaf 7 jaar. In deze thriller worden twee bandieten opgejaagd door de politie. Ze komen te recht in een oude kelderwo ning, waar Sonja met haar baby zit. De drie volwasse nen maken samen de wildste plannen, totdat de politie bin nenvalt. Aanvang half drie, entree vijf gulden. Matilo Drumband Matilo geeft za terdag het jubileumconcert in Muzenhof aan de Cor Gor dijnsingel in Leiderdorp. De muziekvereniging, die 10 jaar bestaat brengt een zeer geva rieerd programma. Aanvang acht uur. Soul De groep Souled Out The Trouble Horns treedt zater dagavond op in jongerencen trum Ex Voto in Voorhout. De achtmansformatie brengt nummers uit de vroegere soulperiode. De zaal gaat om half tien open. leden moeten driegulden vijftig be talen, niet-leden zes gulden. Rock De Rock Roll Band The Blue Moon Boys treedt zater dagavond op in jongerencen trum Stek aan de Dorpsstraat 252 in Hazerswoude De for matie speelt zowel klassieke als moderne rocknummers. De zaal gaat om negen uur open, de toegangsprijs be draagt zevengulden vijftig. Leden moeten vijf gulden be talen. Speelmiddag In de St. Agathakerk in Lis se heeft zaterdag de laatste speelmiddag op het Adema- orgel plaats. Van twee tot zes uur kunnen liefhebbers het orgel bespelen, per kwartier moet zevenguldenviiftig wor den betaald. Men kan tevo ren reserveren: telefoon 02521-13532. De drie monumenten speurders, Liesbeth de Snoo- v.d. Garde, Lore Nizet en Rinus Verwey voor het postkantoor in Noordwijk. Het drietal verwacht in Noordwijk veel aan te treffen. SPEURTOCHT NAAR MONUMENTEN IN BOLLENSTREEK NOORDWIJK „We in ventariseren echt alles. Van fabriekcomplexen tot transformatorhuisjes, wa ter- en vuurtorens en zelfs bouwvallige bollenschu ren, die toch al op de no minatie stonden om ge sloopt te worden". Lies beth de Snoo-v.d. Garde, Lore Nizet en Rinus Ver wey, alledrie ingehuurd door de provincie Zuid Holland, vertellen over het landelijke Monumen ten Inventarisatie Project, kortweg MIP genaamd, dat enkele maanden gele den van start ging. De drie architectuur-historici voeren in opdracht van de provincie Zuid Holland een systematische inventarisatie uit van gebouwen en andere belangrijke objecten in dorpen en steden. Sinds 1 september is het team actief in de Bollen streek. Hillegom, Lisse, Voor hout en Noordwijkerhout wer den in de afgelopen maanden bezocht. Nu is het de beurt aan Noordwijk en daar verwach ten de onderzoekers heel'wat aan te treffen. „Het is per ge meente heel verschillend wat we vinden. In Voorhout wa ren we zo klaar en ook Noord wijkerhout was vroeger ken nelijk een arme gemeente in vergelijking met bijvoorbeeld Lisse of Hillegom. Hier in Noordwijk verwachten we ze ker drie weken of meer werk te hebben", zo zeggen de drie. Uniek Het unieke van de MIP zit hem volgens het onderzoeks team vooral in de benadering van de feiten. Vroeger werden bouwwerken monument om dat ze een bepaalde schoon heid hadden. Bij het huidige onderzoek wordt uitgegaan van onder meer de samenhang van het object met zijn omge ving. De architectonische waarde is belangrijk, maar ook de sociaal economische of cul turele waarde. Op deze manier hoopt men een beter totaal beeld te krijgen en zo de be staande monumentenlijst, die sinds 1961 dienst doet, beter te kunnen bijwerken. Het hele onderzoek wordt ge coördineerd door de Rijks dienst voor Monumentenzorg. Met nadruk zeggen De Snoo, Nizet en Verwey, dat zij geen enkele invloed hebben bij het al of niet op de monumenten lijst plaatsen van een huis of ander gebouw. „Natuurlijk kij ken we wel met een kritisch oog bij het inventariseren, maar de uiteindelijke beslis sing voor het aanmerken van een object als momument, ligt niet bij ons. Overigens heeft de ervaring geleerd dat slecht vijf tot tien procent van de be schreven panden op de defini tieve lijst worden geplaatst. En dat altijd nog in overleg met de eigenaar, zodat niemand voor plotselinge verrassingen komt te staan". Grens Als inventarisatieperiode werd gekozen voor het tijdvak 1800 tot omstreeks 1945, met de na druk op de jaren 1900 tot na de Tweede Wereldoorlog. Het laatste oorlogsjaar is een grens waar men echter gemakkelijk overheen stapt, wanneer zich interessante bouwsels van net enige jaren daarna voordoen. Het gaat dus vooral om .jon ge" monumenten die voorheen nog nergens beschreven ston den, maar ook om oudere ob jecten, die mogelijkerwijs aan de aandacht ontsnapten. Alles wat maar enigszins van belang wordt geacht wordt door het inventarisatieteam tot in details gefotografeerd, of het nu om straatmeubilair gaat of om bruggetjes, poortjes of zelfs oude brievenbussen. „Het kan gebeuren, dat we wel een kwartier lang voor een en het zelfde huis heen en weer lo pen te draaien. We hopen dat de mensen daar niet van schrikken, het hoort gewoon bij ons werk. We proberen ze veel mogelijk vanaf de strat te inventariseren. Als we toch in de tuin of op een erf willen kijken, of bij uitzondering bin nenshuis, dan bellen we netjes aan en vragen toestemming." Ook de buitengebieden wor den bezocht. Daarbij wordt de nodige omzichtigheid in acht genomen want op woedende en soms loslopende waakhon den, heeft men het niet zo. „In dergelijke gevallen blijf ik wel in de auto", zegt De Snoo lach- tend. Het landelijke MIP on derzoek moet in 1992 afgerond zijn. Pas daarna zal de Rijks dienst voor Monumentenzorg een nieuwe pionumentenlijst samenstellen. De gegevens van objecten die niet op de lijst te recht komen worden niet ver nietigd, maar blijven ter be schikking van provincies en gemeenten, die aan de hand van de informatie eventueel een eigen monumentenlijst kunnen samenstellen. MARIJKE DEN HOLLAN DER Kort geding gaat door APHEN AAN DEN RIJN S. Kemp spant een kort geding aan tegen het dagblad De Telegraaf. Advocate Y.M. van Boxel heeft gistermiddag een dagvaarding verzonden naar het paleis van justitie in Amsterdam. Vandaag wordt de datum van het kort ge ding vastgesteld. De advocate heeft hiertoe besloten nu het dagblad heeft laten weten niets van het artikel, dat op 1 novem ber in die krant verscheen, te rug te nemen. Het artikel noem de de resultaten van het onder zoek naar de mogelijke aanwe zigheid van chemisch afval in de voormalige vuilstortplaats in de Coupépolder in Alphen „schok kend". Nog vijf jaar wachten op lift VALKENBURG Vijf nieuwe bewoners van de Frankenburgflat zijn bereid meer huur te betalen als een lift wordt aangebracht. Zij hebben een contract getekend, zo werd gisteren in een commissie vergadering meegedeeld door wethouder M.J. Vos. Hij zei dat het nog wel vijf jaar zal duren voordat de meerderheid van de bewo ners zo'n contract heeft getekend. Dit aantal is vereist om tot liftbouw over te gaan. Overigens stelde de wethouder de commissie voor goedkeuring te verlenen om een architect een tekening en köstenberaming te laten maken voor het aanbrengen van een lift. Het is bekend, dat oudere Valkenburgers in de Frankenburgflat willen gaan wonen als er een lift is. De Valkenburgse Ondernemersvereniging wil aan het einde van de proeftijd van de weekmarkt nog eens met burgemeester en wethouders aan tafel zitten. Er heerst nog steeds ontevredenheid over de gang van zaken. De Valkenburgse winkeliers willen de markt van zaterdag brengen naar donderdag, maar daar willen de marktkooplui niets van weten. NOORDWIJK Ook volgend jaar wordt in Noordwijk een inzame lingsactie van chemisch afval gehouden. De com missie voor openbare wer ken ging hiermee gister avond akkoord. De actie kost 64.000 gulden. De dit jaar gehouden inzame lingsactie was tegen- en mee gevallen, bleek uit de ambtelij ke notities. In totaal had het ophalen bij de Noordwijkse huishoudens 3704 kg kwalijke stoffen opgeleverd. Een hoe veelheid die lang niet als opti maal kon worden beschouwd. Bij ongeveer 60 procent van de huishoudens bleek niemand thuis, maar bij de overige be woners viel een grote mate van belangstelling en mede werking vast te stellen. Nog belangrijker is echter de invloed van de actie op het milieubewustzijn en het ge drag van de burgerij. Zo was na de actie de afgifte aan het depot aan de losplaatsweg in de maanden juli, augustus en september gestegen tot 1800 kilo klein chemisch afval. Per maand gerekend is dit drie maal zoveel als voor de actie. Voor de raadscommissie reden te over om op deze weg verder te gaan. J. Willms (CDA) bepleitte ook in de avonduren openstelling van het depot aan de Los plaatsweg, ook in de avond uren. Om het „spul" daar een nacht achter te laten, voelde de verantwoordelijke wethou der niets. J. Hogervorst (VVD) brak een lans voor openstel ling op de koopavond, een ge dachte, die ook J. Willms wel aanstond. Mevrouw L. Kra- mer-Crama (PvdA) opperde het idee om in de glascontai ners een vak te maken waarin batterijen kunnen worden ge- In het rapport over de eerste inzamelingsactie wordt gesteld dat de gemeente onvoldoende voorlichting heeft gegeven over de actie. Het huis-aan- huis bezorgde polyethyleen tasje, waarin het afval moest worden gedaan, viel niet ge noeg op en het verdween met folders en ander reclamemate riaal in de vuilniszak. Mevrouw B. Cassee-van Nop pen vestigde er de aandacht op, dat minister Nijpels een bedrag van zo'n twintig mil joen gulden beschikbaar heeft gesteld ten behoeve van de voorlichting over dit soort za ken. Ook Noordwijk deelt daarin mee, bleek uit de me dedelingen van de wethouder van openbare werken. Behal ve over de voorlichting gaat het daarbij om de controle op milieu-aspecten in de bedrij ven. Noordwijk heeft 47 be drijven, die daarvoor in aan merking komen. Hiervoor is 28.000 gulden beschikbaar. Het is bepaald niet de bedoeling, dat dit geld in.de grote pot verdwijnt, liet de wethouder weten. Alle bedrijven worden bezocht en gecontroleerd. Er zal een HTS-er ,die een stu die op het gebied van de mi- lieu-hygiëne voltooid heeft, als stagaire worden aangenomen ter ondersteuning van het ge meentelijk milieu-beleid. Winkeldief opgepakt gistermiddag om half zes aange houden op de Koninginneweg. De man had zeven trainings pakken gestolen van een rek voor een winkel op de Kanaal straat. Een 28-jarige Lisser zag de diefstal op de hoek van de Kanaalstraat/Koninginneweg en zette de achtervolging in. De dief bemerkte dat en gooide de trainingspakken in de bosjes. Op de Koninginneweg kwam het tot een vechtpartij tussen de twee Lissers waarbij de achter volger gewond werd aan zijn neus en hand. De inmiddels ge waarschuwde politie kon de nog steeds hevig tegenstribbe lende Lisser insluiten.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17