3 <5tr wacht volop •vontuur met Je Eendrach ^DIP/TELEVISIE CcidócSoiMtmt WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 PAGINA 13 OS' ren aa ""endj,VERSUM Prins "nhard heeft onom- iden een ervaringsfeit het licht gebracht: Je soorten jongens, zo- «""4 van directeuren en a' ar ost van de arbeidende AarJ°lking' ziJn bezi6 met a aar, raken op elkaar gewezen. Onverschil- -^^voor elkaar gingen zij jC zeegat uit, als vrien- n voor het leven kwa- -1 zij terug van de zee". ^rins zei dit bij de kielleg- vorig jaar van de „Een- fit", het nieuwe nationale nde zeeschip, dat volgend in de vaart moet. Het It meer dan tweemaal zo t als de oude „Eendracht", n véértien jaar elf maal de ld rondde, met jongeren boord, jongens en meisjes, op uitnodiging van de jting „Het zeilend zee- il dod>" zich lieten uitdagen Gc het avontuur dat de zee elle feden heeft, j- jeze actie wordt ingehaakt TROS-tv, met name de •iek „De eerste de beste". den Daas. tv-directeur deze omroep, liet weten |V (in dit programma de ko lde jaren minder de na- zal worden gelegd op «ïtif31'65 en records, die te- nt moeten komen in het aulct>ot Guinness Record 3Urert"t maar dat „de liefde de zee de TROS en de ndracht" elkaar sterker en binden dan voorheen", zal vrijdag al te merken bij de eerste uizending van reeks van zeven stuks. Er Olomdt dan ook een nieuwe iragéenlalor aan- Joost Cohen- nset' Sleten, die internatio- ve^ bekend staat als „survi- jreak", op zijn Hollands ge- 1 „overlevingskunstenaar", er een is die deze ontwik- |j,k( toejuicht, dan wel mr. Dragt, voorzitter van de in- 0|)nig, die „Het zeilend zee- p" tot elke prijs in de vaart houden. Hij heeft het in de n jaren voor zijn ogen gebeuren, dat jongens en etfOlsjes als volkomen vreem- voor elkaar aan boord stapten, samen zee kozen en al vechtend tegen de capriolen van de golfslag een band smeedden, waarvan zij nu al weten dat deze nooit aange vreten zal worden door de tands des tijds. Een band voor het leven. Klusjes Mr. Dragt wordt niet geplaagd door geldzorgen, maar er moeten wel 9,5 miljoen komen voor de nieuwe „Eendracht". Tendele moet dit opgebracht worden door de verkoop van de oude „Eendracht", die deze zomer zijn laatste vaart over de wereldzeeën maakt. Het gaat er maar om wat iemand er voor wil geven. Dit schip vertegenwoordigt méér dan al leen materiëel een grote histo rische en nautische waarde. Het is in veertien jaar tijd over 236.569 mijlen door het boeg- schuim over de wereldzeeën gedragen. Geen haven werd aangedaan of het kreeg van wege zijn majestueuze lijnen voorrang bij het binnenvaren. Overal ter wereld hingen zeerotten over de reling bij het passeren van de „Eendracht". Men keek er zijn ogen op uit, niet alleen op de spitse boeg, maar ook op de bedrevenheid van de gemengde bemanning, over wie de geest van de bena ming van dit schip vaardig was geworden. Uit fondsen moet de rest van het bedrag aangevuld worden. Mr. Dragt en de zijnen zetten er binnenkort een nationale actie voor op touw. Jongeren zal worden gevraagd het ver richten van klusjes aan te bie den aan de meelevende bevol king van deze zeevarende na tie. Die activiteiten kan men naar believen fianciëel hono reren. Op die manier moet er volgens becijferingen een mil- joentje of drie, vier binnenge bracht kunnen worden. De jongens en de meisjes, die met de mooiste resultaten voor de dag komen, zullen worden verrast met een trip aan boord van de nieuwe „Eendracht", volgend jaar zomer, de mai dentrip, letterlijk vertaald het „meidentochtje". Dat kan best een leuke boel worden. Mr. Dragt hecht aan de term „maidentrip". In de loop der jaren heeft hij het aantal meis jes, dat ook naar zee wil, dras tisch zien stijgen. Het zeegat uit geldt niet langer als een voorrecht voor alleen jongens. De TROS zal binnenkort op deze actie inhaken en in elk geval de start en het verloop ervan in beeld brengen. Cees den Daas: „De TROS en de „Eendracht" laten elkaar niet meer los." Joost Joost Cohensius, de nieuwe presentator van „De eerste de beste", opvolger van Walter Tiemessen en Tom Blom, blijkt niet de eerste de beste, gezien zijn staat van avontuur lijke dienst. Hij begon zijn volwassen leven destijds heel bedachtzaam met een lerarenopleiding. Lessen in Nederlands, cultuur- en kunstgeschiedenis brachten hem voor de klas. Dat zag hij als levensvervulling toch in mindere mate zitten. Op zeker moment trok hij de schooldeur achter zich dicht, volgde een opleiding tot skileraar en leid de vervolgens zelf cursussen, gediplomeerd en wel. Om leer lingen te werven zette hij een reisorganisatie op touw en re gelde hij klimtochten tot in Spitsbergen toe. Hij nam zijn leerlingen mee naar uiterst onherbergzame gebiedern om hen daar de kunst van het overleven bij te brengen. Tus sen de bedrijven door richtte hij ook nog een eigen blad op, omdat hij nergens een journa list kon vinden, die zijn avon turen op schrift stelde. Je kan met hem alle kanten uit behalve de verkeerde. Hij is voor geen kleintje vervaard en zal nimmer zijn liefde voor het avontuur verloochenen. Geen zee en geen berg gaan hem te hoog. Joost: „Tenslotte kwam ik bij „De eerste de beste" terecht, waarvoor de TROS mij als presentator vroeg. Dat is een vak apart, waarin ze mij eerst aan de tand hebben gevoeld en vervolgens de fijne kneepjes bijgebracht. Ik zie er wel wat in. Ook dit vak zal ik wel overleven". Bergtochten wisselt hij nu af met zeetochten. Hij volgt de oversteek van de Amsterdam se Belg Oerlemans, die in een draagvleugelboot in de vorm van een fles de oversteek naar Amerika wil maken. Het gaat niet meer direct om records, maar worden die gehaald, dan zullen die in het recordboek worden bijgeschreven. Met de alpinisten Vincken, Peters, Riemersma en Buningh trekt hij naar de Noordpool, met an dere vaart hij ballon, duikt hij diep en blijft hij bergklimmen. Of het opnieuw zal komen tot manifestaties als het ritmisch omvallen van dominostenen (acht miljoen kijkers die een 7,5 gaven) mag Joost weten. Hij weet wel dat jongeren lie ver het avontuur zoeken dan veertien dagen rugligging op een warm strand. Je kan met Joost van alles beleven behal ve dat laatste. TON OLIEMULLER Verkiezing baas van het jaar HILVERSUM Op 12 december aanstaande or ganiseert de AVRO-Radio in samenwerking met het Amsterdamse Marriott Ho tel in een directe uitzen ding tussen 07.00 en 09.00 uur de verkiezing van „De baas van het jaar". Deze verkiezing is een uit loper van het programma „De baas van de week" van Hans Schiffers, weke lijks via Radio 3 op de vroege maandagochtend te beluisteren. In deze och tendshow kunnen perso neelsleden van bedrijven hun baas voordragen als „Baas van de week". Voor het eerst in de ge schiedenis van dit radio programma zullen drie ba zen met hun personeel strijden om de Superpluim van 1988 in het Marriot- hotel tijdens een speciaal „bazenontbijt". Wie komen in aanmerking voor de titel? Dat zijn in principe alle ex-bazen van de week zoals ze in 1988 werden gekozen. Zij kun nen op voordracht van hun medewerkers genomi neerd worden voor de on derscheiding „De baas van het jaar". In de uitzending van „De baas van het jaar" op 12 december treden artiesten op en wordt met de bazen teruggeblikt op de reacties die zij hebben los gemaakt naar aanleiding van hun vorige verkiezing. Werkwijze van incassobureaus in Nieuwslijn HILVERSUM (ANP) - In Ver- onica's actualiteitenrubriek Nieuwslijn wordt vanavond (Ned. 2, 21.50 uur) aandacht be steed aan de volgens Veronica vaak brute werkwijze van in cassobureaus, waaraan een door de Vereniging van Incassobu reaus opgestelde gedragscode nog weinig heeft kunnen ver anderen. Voorts aandacht voor de „Kristallnacht" die 50 jaar geleden in Duitsland plaats vond. Gesproken wordt met ooggetuigen en Duitse jongeren. Tot slot een nabeschouwing van de Amerikaanse verkiezingen. In de EO's Tijdsein wordt (Ned. 1, 22.40 uur) aandacht besteed aan het IRA-geweld op het Eu ropese vasteland. NEDERLAND 1 16.00 I I 16.25 I De natuur van Noord- Amerika, natuurserie. Aft.: De zilvermeeuw. Lassie, Amerikaanse se rie. Afl.: Op heterdaad. Lassie heeft vriendschap gesloten met een paar zee otters. Dan ziet hoe ene Charlie vallen uitzet. 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma. NOS Journaal. 17.30 17.46- 18.30 19.00 19.20 19.45 19.55 20.57 21.37 22.30 22.40 EO 18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenrubriek. Jody en het hertejong, te kenfilmserie. NOS Journaal. EO Highlight, muziekspecial rond Adrian Snell. Bunkeren, interviews met bekende Nederlanders. De Campbells, Canadese serie. Afl. Een moeizame bevalling. Dominee Cree- ner en zijn vrouw Sarah krijgen een ongeluk met hun koets. Sarah is hoog zwanger en de hulp van dr. Campbell is dringend ge wenst. Taaislag, spelprogramma gepresenteerd door Bert van leeuwen. Samen zingen met Arie Pronk, muziekprogramma. Open cirkel, discussiepro gramma o.l.v. Wim de Knijff. NOS Journaal. EO Tijdsein, actualiteitenru briek. Onderwerpen: Meer IRA-geweld op het Euro pese vasteland. Dat is de voorspelling van IRA-ken- ner lan Geldart. Vooral als in 1992 de binnengrenzen wegvallen ziet Geldart kansen voor geweld. Ede start met het terugwinnen van CFK's uit oude koel kasten om de ozonlaag te sparen. Mevrouw Groen man van D'66 over de noodzaak van groepsaktie van b.v. homosexuelen te gen vermeende diskrimi- natie. Het wetenschappe lijk buro van de RPF ziet er de godsdienstvrijheid door bedreigd. En de historicus prof. Fred Siegel over de verwerping van „Libera lism" in de VS. 23.10 Vrije gevangenen, pro gramma over mensen die vanwege hun overtuiging worden vervolgd. 23.15 Ruimte-Radar, Canadese documentaire over het re gistreren van klimaatver anderingen. 23.45 Tenslotte, slotwoord. NEDERLAND2 VOO 16.00 Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Stuurman op stang. 16.10 B.O.O.S.I Kinderpro gramma gepresenteerd door Bart de Graaff. 16.35 My little pony, tekenfilm serie. Afl.: De g^est van het Paradijsterrein. 16.50 tTlDort kommen die Clowns, kinderverhaal met Herman van Veen en Cor Witsche in de hoofd rollen. 17.20 Starcom, tekenfilmserie. Afl.: De grotten van Mars. Een archeologische opgra ving wordt verstoord door een enorme zandstorm. 17.45 Call to glory 24-delige Amerikaanse serie. Afl.: De papieren tijger. Kol. Sar- nac krijgt opdracht om met zijn geheime verken- ningskist over China te vliegen om een nieuwe ca mera te testen. 18.30 S Mijn eerste keer, pro gramma waarin ervaringen en emoties van kinderen die iets voo^het eerst mee maken centraal staan. Vandaag: De eerste keer in het ziekenhuis. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Pluk haar. 19.00 Countdown, poppro gramma met een minispe- cial rond de Miami Sound Machine, waarin zij de nummers Can't stay away from you, Anything for you en Conga ten gehore bren gen. Voorts een uitgebrei de aandacht voor de film De open cirkel' ditmaal aandacht voor jeugdtrauma's. Ned.1 21.37 uur. FOTO: ANP „Rattle and hum", van U2, een film met interviews, een registratie van hun concertoer in 1987 en an dere muziekopnamen. Presentatie: Wessel van Diepen. NOS 20.00 5?Journaal. VOO 20.29 Married with children, 13- delige comedyserie. Afl.: Zestien jaar getrouwd en nu? Al en Peggy zijn pre cies 16 jaar getrouwd, maar de kinderen zijn ver geten het beloofde ontbijt klaar te maken. 21.00 Veronica Film Video, magazine. 21.45 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. 22.35 Heilige koe, auto- en mo torsportmagazine. 23.10 China Beach, Amerikaan se serie. Afl.: Radiosignaal. Lila Garreau is blij als ze een speciale divisie in een gevaarlijk gebied te hulp mag komen. De naive Cherry en de nieuwsgieri ge Laurette gaan met haar mee. NOS 00.05 Journaal. NEDERLAND3 17.30 17.46 18.00 21.57 22.30 22.40 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Mooi visje - lekker stuk. Deel 2. De verkering, het huwelijk, de toekomst. Twintig jaar geleden ont vluchtten jonge Joegosla vische vrouwen de strenge normen van hun geboorte streek en kwamen in de visverwerkende indutrsie in Katwijk aan Zee terecht. TELEAC AIDS: medisch en sociaal. Les 3. NOS t£Het Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. ^Jeugdjournaal. TV-3. gevarieerd magazi ne. SJournaal. Avondvoorstelling: Sneeuwwitjes, Finse tv- film van Hannu Kahakorpi (bekroond met de Gouden Nymph 1987 voor het bes te programma in de cate gorie fictie). Op een gynae cologische afdeling van een ziekenhuis winnen zes vrouwen eikaars vertrou wen. Zij veranderen de kil le ziekenzaal in een men selijker wereld waarin lief en leed gedeeld wordt. Studio Sport. Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven an slechthorenden. n d«0 Bouwen om te wonen e, Afl.2: Dé Schouder aan schouder of met alle muren bloot. 10 Superoma (Supergran), 13-de- 3lling liga Britse jeugdserie van Tony Kysh, Anthony Simmons, Ger ry Mil en Roger Chevely naar de boeken van Forrest Wilson. 3 V A"-13: Superoma en de ver- miste slang. Met: Gudrun Ure, lain Cuthbertson, Molly English Foofur, 26-delige Amerikaanse H tekenfilmserie gebaseerd op fi- guren gecreeerd door Phil Mendez. Afl. 19. <0-17.30 Nachtzeilers (Nattseile- re). 6-delige Noorse jeugdse rie. Met: Vera Holte. Helge Jor- -J dal. Per Oscorsson e.a. Afl.2: S De minnestreel. |5 Nieuws. lio Tik tak animatieserie. U Is Plons Afl.: Plons en Holle •u| Bolle Gijs. 10 Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl. 10: Merlina con- ing tra Tetra KK2. Met: Paul Ri- ig vc cour, Lea Couzin, Mieke Bouve 15 Kilimanjaro, nieuwsmagazine voor kinderen. Presentatie: Manuela van Werde. 15 Juke Box. 15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 0 Mededelingen en program ma-overzicht. 5 Nieuws. 0 Kunstzaken. 5 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. >5 Boekenbeursnieuwa, nieuws uit de boekenbeurs van Ant werpen. 10 Een zaak voor twee (Eein Fall für Zwei), Westduitse serie met Günther Strack, Claus Theo Gartner e.a. Afl.22: De getuige. Erich en Janlne Krüger maken de balans op van hun kinder loos gebleven huwelijk en be sluiten zelfmoord te plegen. Hun buurvrouw Jutta Seigen heeft echter iets vreemd ge hoord en schakelt de politie in, die het lijk van Erich in de flat vindt. Men beschuldigt Janine er nu van haar man onder het mom van een dubbele zelf moord de dood te hebben in gejaagd. 0 krokant, culinaire reeks waarin maandeli|ks een thema volle- j dig wordt uitgediept met wa renkennis. materialen, recep ten, wijn- en dranktips. Thema: Kwartels en parelhoenen. Pre sentatie: Nest Mertens. Nationale Loterij. Trekking van de hoge loten vanuit Huls- Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- 15 Verwsnt, kunstmagazine met o.m. de Britse schilder David Hockney; veiling in Londen van Modern Belgian Paintlng;-item n a.v. het Europees poëziefes- tival in Leuven. •00.00 Coda: Aanstaande Is, van gery Florizoone. 99s'' IT 2 SO Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Davids vrachtwagen explo deert onder de ogen van Fio na, Irene en Leigh. Jenny en Stephen hebben het moeilijk Ronald Reagan is te zien in de speelfilm 'The Killers' op BRT 2 om 20.15 uur. FOTO: ANP met de komst van Colin. 19.15 Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Ruben de Falco, Chica Xavier e.a. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts. 20.15 De dodsrs zijn los (The kil lers), Amerikaanse speelfilm uit 1964 van Don Siegel. Met: Lee Marvin, Angie Dickinson, Ro nald Reagan e.a. De twee huurmoordenaars Charlie en Lee vermoorden Johnny North in het blindeninstituut waar hij werkt. Geschokt door de mak heid waarmee North zich liet afslachten, gaan zij op zoek naar de motieven van hun ano nieme opdrachtgever. 21.50-22.50 In de voetsporen van Mahatma Ghandi. India Is een land van grote tegenstellingen met enrzijds een zeer rijke elite en anderzijds miljoenen in komplete armoe levende kas telozen. Deze documentaire van het N.C.O.S. schetst een beeld van de Indische ontwik kelingsorganisatie Aware die er geleidelijk in slaagt de toe stand van de kastelozen te verbeteren. Aware wordt reeds verschillende jaren gesteund door de 11.11.11.-actie. RTBF 1 17.15 Nouba nouba tekenfilms. 18.30 Jamais deux sans toi. Geva rieerd informatief programma. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, regionaal programma. 19.30 Journaal. 20.00 Operation 11.11.11. 20.05 C'est a voir, sociaal-politiek magazine. Vandaag: Auschwitz ou la mèmoire qui revient. 21.10 L'or du diable, 6-delige serie. Afl. 1Une ètrange paroisse. Met: Jean-Franqoise Balmer, Laura Favali, Michel Aumont e.a. De journalist Jean-Luc Mercadier heeft geen roole cent. Hij accepteert een op dracht om een studie te schrij ven over abt Saunière. Maar al snel krijgt hij het anonieme ad vies om er vanaf te zien. 22.05 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant. 22.25 Cargo de nuit, gevarieerd pro gramma. Presentatie: Jean- Louis Sbille. 23.05 Uitslag Nationale Loterij. 23.10 Laatste nieuws. Aansl.: Paar- denkoersen. 23.45-23.55 Le coeur et l'esprit, uit zending van de Radio Télévl- sion Catholique beige. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Geschichten von Anderswo, documentaireserie voor kinde ren over interessante dingen uit verre landen. 16.45 Computerzeit. Vandaag: Com puter passen sich an. 17.15 Tagesschau. 17.25 0 Nur keine Hemmungen, let tergreepraadsels met Michael Schanze. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Zirkus Humberto, serie. Afl.: Neues Helm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CüTagesschau. 20.15 Die Reichskristallnacht: Das Judenpogrom 1938. Documen taire over de motieven, de ge beurtenissen en de gevolgen van de Reichskristallnacht. 21.15 Der neue Président. Uitkom sten en reacties naar aanlei ding van de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen. Presenta tie: Ulrike Wolf. 22.00 Tagesthemen, actualiteiten. 22.30 Europacup-voetbal. Verslag van de returnwedstrijden van de tweede ronde. 00.00 Showgeschichten. Vanavond: Peter Weck. Gastheer in de studio: gerhard Schmitt-Thiel. 00.45 Tagesschau. 00.50 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 16.00 Die Ewoks, tekenfilmserie. 16.25 Bettkanten-Geschichten: Rio de Oro - der goldene Fluss 16.55 Heute. 17.10 0 Tele-lllustrierte. 17.40 Der Landarzt, serie. Afl.: Un- terlassene Hilfelelstung. 18.54 Lottotrekking. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 USA-Wahl '88: Nach der Ent- scheidung. Berichten, analy ses en opinies uit Washington. 20.15 0 Doppelpunkt. Ich habe ei- nen Traum, programma over de levenssituatie van jonge zwarte Amerikanen. 21.00 Menschenkinderl Cowboys im Sturzflug. programma over de commerciële jacht op. wild in Australië. Presentatie: Wolf gang M. Ebert. Gast: Franz Weber. 21.45 Heute-Journal. 22.10 0 Zerstörung - Verlust Erin- nerung. Concert in de Alte Oper in Frankfurt am Main ter gelegenheid van de vijftigste herdenkingsdag van de Po gromnacht van 9 november 1938. 23.45 Filmforum: Nostalgie in Zellu- loid. Programma over het werk van grote filmarchieven. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus Engels. Sesamstraat. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws. Mittwochs um 8. West 3 Aktuell. Eff-Eff, vrije tijd- en fitness. Türkei-Woche. NSzim Hikmet - Dichter und Rebel, portret van deze in 1902 in het Europese deel van Turkije geboren dich ter en politicus, die in 1963 In ballingschap te Moskou stierf. Laatste nieuws. BBC 1 SKY CHANNEL 16.00 I've got a secret, spelprogram- 16.30 People's court. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Two by two', kinderserie en "Laurel and Hardy', tekenfilm- 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 The children of Green Knowe, 4-dellge jeugdserie. Afl.1. 18.30 What's your story?, update. 18.35 Neighbours Australisch fe uilleton met Anne Charleston, Kylle Minogue, Fiona Corke 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.35 CEDoctor Who, 14-deligescien- ce-fictionserle met Sylvester McCoy en Sophie Aldred in de hoofdrollen. Afl. 6: The happi ness patrol (2). 21.00 (IRockliffe's folly, 7-delige se rie. Afl.2: Moving target. 21.50 Points of view, kijkersreacties. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 The visit, documentaire-serie. Vandaag: Rescue from autism (1), documentaire over een omstreden therapie voor autis ten. 23.20 Sportsnight, met o.a. tennis, rugby en Europees voetbal. 00.50 Weerbericht. 16.00 0 Pop Formule. Popprogram- Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie e. Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Family Affair. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Custer. Tv-serie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Avalanche. Speelfilm. 22.12 Europees weerbericht. 22.15 Shell International Motor Sports 1988. 23.13 The Times Headline News. 23.15 Thailand Panorama. 23.45 Roving Report. Actualiteiten rubriek. 00.17 Europees weerbericht. 00.20 THE ARTS CHANNEL. ca.03.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. NEDERLAND 1 VARA 16.01 Neighbours, Australi sche serie. 16.24 iSZeg 'ns AAA 16.48 TV-Werkjournaal 17.13 Po- peye, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.47 Achter het nieuws. NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL BBC 2 15.15 Internationale Tenniskampi oenschappen Benson and Hedges te Wembley. Recht streekse reportage met om 16.00 en 16.50 Nieuws en weer bericht. 18.00 The perfect pickle, informatie ve serie over het inmaken van fruit en groentes. Afl.1. 18.30 Film '88 filmmagazine ge presenteerd door Barry Nor- 19.00 DEF II: Mission impossible, Amerikaanse serie met Peter Graves, Leonard Nimoy. Sam Elliott e.a. 19.50 Reportage. 20.40 Call me bluff, spelprogramma. 21.10 Timewatch. Vandaag: Vision of a conqueror, documentaire over de succesvolle invasie van Engeland door prins Wil lem van Oranje in 1688. 22.00 Blind justice, 5-delige serie over verwikkelingen op een Londens advocatenkantoor. Met: Jane Lapotaire, Jack Shepherd, Julian Wadham e.a. Afl.5. 23.30 Newsnight, actuallteitenmaga- 00.15 Behind the beat. Popprogram- 00.50 Weerbericht. 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.00 Power Hour. Popprogramma. 18.00 Super Channel News en Eu ropees weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Benny Hill. Comedyserie. 20.10 Weerbericht. 20.15 Super Channel News. 20.30 Feature Film: Captain Scarlet. Speelfilm uit 1953. 22.00 The World of Golf. 22.10 KLM Golf. 23.10 Super Channel News. 23.30 Europees weerbericht. 23.35-00.35 Power Hour Poppro gramma. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 The Adam Curry Show 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 0 Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending BE Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst ES Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■Q Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 16.05 Nieuwsflits. 16.10 Gorri Le Diable. 16.30 Bonjour, bon appétit. 17.00 Le village dans les nuages. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Nieuwsflits. 18.00 Les Cinq dernières Minutes. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Viva. 20.45 Les trèteaux de l'été. 21 00 Carabine FM. 21.30 Het Orchestre de la Suisse- Italienne. 22.00 Laatste nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 L'affaire Tordjiman/Téboul. 23.00 Continents francophones. 23.40-00.10 Papier glacé. AVRO 16.15 ff Kokkerellen. 16.35 Die Schwarzwaldklinik. 17.20 Nature of things, natuurserie. 17.45 Airwolf, Amerikaanse serie. BRT 1 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Zonen en dochters 15.25 Argus 16.35 Horizon 17.05-17.35 I.Q. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Europacup-voetbal. 11.55 Umschau. 12.10 ÏDie Repor tage 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Tagesschau. 15.00 Tages schau. 15.20 Sinha Moca. 15.30 Special (2): Willie and the poor boys, muziekfilm. 16.00 Die Trick filmschau. 16.15 Ich, Christian Hahn. 16.40 Tetekatz. 16.45 Achtung Klap- pel - Kinder als Reporter. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Tandarra, serie. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 15.55 Heute. 16.00 Die Schlümpfe. 16.10 Pfiff. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllu- strlerte. 17.45 Agentin mit Herz. BBC 1 07.35 RKO short. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 Speel film. Keuzefilm. 16.40 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 Good Morning Scandinacvia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Dennis. 09.30 Transformers. 10.00 Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 Ask Dr. Ruth. 14.30 Roving Report 15.00 The Cisco Kid. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 Nieuws. 07.15 European Busi ness Weekly. 07.45 Nieuws. 08.00 Supertime. 09.00 Sons and Daugh ters. 09.25 Capitol. 09.50 Everyday Yoga. 10.00 Cover Story. 10.25 Baby and Co. 10.55 Mediterranean Cook ery. 11.20 Blizzard's Wizard Wood work. 11.50 Play it Safe. 12.00 Foley Square. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Onedin Line. 14.55 Weer. 15.00 Power Hour. 16.00 Su pertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor 19.02 VPRO: De wereldontvanger. 21.02 Het front. 22.02 La stampa. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Cèdea. 20.00 Nieuws. 20.02 Het Concertgebouw Orkest 100 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00 Marketing. 22.30 Ca va? 22.00 You're welcome. 22.30-23.00 Geld- en effectenhandel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Om roep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT combo. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De rommelpot (6). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30-23.45 Musiqua Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO's Radiojournaal. 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 12.02 De burgemeester Is Jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.02 AVRO: Koperen Ko en Nikke len Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11-30 Heer en meester. 12^40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Lichte muziek. 15.03 Coupe soleil. 16.03 De familieshow. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 08.00 Nieuws 09.00 Veronica's meesterwerken (IJ. 10^0 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomlum in concert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Tussen de regels. 12.30 Veertig jaar werken aan een heid. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld. 14.00 Klasse. 15.00 Damokles. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13JÏ0 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden rongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regtoprogr. 13.10 Het schurend echamlertje. 13.15 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.30 Muziek. 10.50 Nederlands toneel. 11.10 Wereldoriëntatie. 11.30 Music of the four countries". 12J5 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.25 Emma Kirk by/Anthony Rooley.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13