Rolf Pagano (VOO): „Amerikanen zijn decorbouwers" CcidoeSomont DE RACE NAAR HET WITTE HUIS Verkiezingen op het scherm TELEVISIE-PROGRAMMA'S ZATERDAG 5 NOVEMBER 1988 PAGINA 19 EDERLAND1 politiej êen0lA als racjOO i door zint uur. an een Joetz d|31 1953. von k KRO/RKK CDOmrocpparochie, eu charistieviering vanuit de St. Franciscus Xaverius te Amersfoort. 12.30 5 voor 12, katholiek magazine. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA Merijntje Gijzens jeugd 11-delige serie naar de ro mancyclus van A.M. de Jong. Afl.5. Sinds de Kruik in de gevangenis zit is Me rijntje goede vrienden ge worden met de pastoor. Deze probeert het kleine mannetje te steunen en laat hem allerlei karweitjes opknappen. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. i Het onroerparcours, spel programma gepresen teerd door Bart Peeters. NOS i Journaal. VARA i ÏTiVARA feliciteert, geva rieerd programma waarin kijkers een felicitatie kun nen richten aan familiele den. vrienden en beken den, VARA's kindermenu: Jg.pi Ovide en zijn vriend jes. Belgisch/Canadese te kenfilmserie. Afl.: Het dui- velsrecept. Do Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De familie Mod der. Do grote Meneer Kaktus show, kinderprogramma. Kwik en Flupke, Vlaamse tekenfilmserie. NOS I Journaal VARA |s| Flyiiïg doctors, Austra lische serie. Afl.: Een don derslag bij heldere hemel. Af en toe bezoekt een han delsreiziger Cooper's Crossing. Hoewel iedereen weet dat de man waarde loze spullen verkoopt en continu dronken is, wordt hij steeds vriendelijk opge vangen. Deze keer ver loopt zijn bezoek heel an ders. Laat maar zitten, serie. Dl.5: Een avondje thuis. Nieuwkomer Rozeboom heeft het in de gevangenis hét moeilijkst als 's avonds het licht uitgaat. Maar ge lukkig deelt hij zijn cel met Faber. En die heeft zo zijn eigen manier om de nacht door te komen. Wereldwijs, informatief spelprogramma. Presen tatie: Robert ten Brink en Hanneke Kappen. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. De octopus (La piovra), "nieuwe 7-delige Italiaanse serie. Afl.5. Een uitbarsting van geweld is het eerste waaraan te merken is dat de mafia zich met Yfters zaken bemoeit. Zelfs Guili- a's onschuldige moeder wordt vermoord. Er blijft voor rust en liefde geen tijd meer over, laat staan van Corrado's plan om de strijd te staken. 23.19 Natuurmoment. Presenta tie: Hanneke Kappen. NOS 23.24 Journaal. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Inke Pinke, kinderpro gramma. Afl.6: Een olifant en een lam. 09.15 Marre, aoimatieserie. Afl.6: Lange haren. 09.20 Broertjes, serie. Afl.6: De verrassing. Frank leest het verhaal van het lelijke een dje voor René gaat het na spelen, maar naturlijk vindt Frank dat niet goed. 09.35 Codenaam koken. Pre sentatie: Jaap Poot. 09.45 Achterwerk in de kast, kinderprogramma. 10.05 Hals over kop, Duitse kin derserie. Afl.6: Een echte knuffelbeer, de ouders van Philip hebben besloten dat ze hem niet meer naar school brengen. Zijn vader heeft een cassette ge maakt, zodat Philip pre cies weet hoe men moet lopen. 10.35-11.00 Brillekoker, kinder programma. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO 19.00 Bij Lobith, gevarieerde talkshow gepresenteerd door Tarmar Baruch en Guilly Koster. NOS 20.00 IxlJournaal. VPRO 20.10 Van Kooten De Bie's: Keek op de week. In vijf tien minuten leert u blazen en tuten. 20.26 Belevenissen, de actuali teit wordt door middel van de dagboek-formule be licht. 20.51 De vijfde generatie, 3-de- lige Zweedse thriller naar een verhaal van Thomas Borgström. Met: Tomas Fryk, Sverre Anker-Ous- dahl. Gunnel Fred e.a. Afl.3 (slot). 21.51 Atlantis: Verkenningen in het land der kunsten, ver schillende kunstdisciplines en wetenschapstakken worden met elkaar vebon- den door één te volgen thama. 22.42 Post USA, tweewekelijks videobrief van Emile Fal- laux over de op handen zijnde presidentsverkiezin gen in de Verenigde Sta ten. FIT 1 Bollie en 'Billie tekenfilmse- ■l rie voor kinderen. Afl.9: Het circus. Poppr|05 Beertje Colargol kinderse- "l rie. special;20 Vrouwtje Theelepel teken- >ld Cuj filmserie voor kinderen. Afl.: Mot Do houdt het voor gezien/Pi- loot in nood. Poppri35 My little pony, Amerikaanse t. tekenfilmserie. Afl.4: Opstand Newe. 'n ponyparadijs. •on. TOO Eucharistieviering vanuit de St.- Servaaskerk te Grlmber- News. gen. ,rie 00 De zevende dag, praatcafé frestlin met:' -Blikvanger, nieuwbeel- News. der): -Confrontatie, politieke Iserie.' discussie; -Zeven op zeven, Mows! weekoverzicht. Met represen tatieve studiogasten en Etien- cs 1981 ne van den Bergh. Poppn45* 13.35 Sunday Proms. Tsjechi sche Filharmonisch Orkest o.l.v. Vaclav Neumann met R. Bdle v£ Orosco, piano. Concert no 3 in d k.t., opus 30, van Rachmani- 9SCAP nov (Vanuit de Semtana Hall in muziel Praag). ek Jaz45 Sinbad de zeeman Tsjechi- iek', rrti sche animatiefilm. en 'con15 Blikvanger modemagazine. Thema: Kleurencombinaties. Presentatie: Ghislaine Nuytten. .OCT I De jaren zestig: De on- kreukbaren (The untoucha- L bles). Amerikaanse politieserie met Robert Stack. Afl.4: De kidnappersgang. agazln<55 Nieuws. .,00 Tik1 tak, animatieserie. Afl.: Hing. 265. ;Q5' Plons e. Afl.: Plons en de tij- Specia ger 10 Er was een keer... korte ver- 0. Ppj! haaltjes verteld door Jef Burm. Vandaag: De teddybeer. 1. Spe.20 Leven....on laten leven, milieu programma met o.a. Vragen- spel over plant, dier en leefmi lieu; Actualiteitenrubriek; Film: - Mergheb. -Richard Bleyen- berg, natuurgids in Saeftlnghe; Studio-onderwerpen: ONDER Speel VOORBEHOUD: De zeehond; - Wat nu? Presentatie: Gil Claes. 40 Mededelingen en program ma-overzicht, ions 0.45 Nieuws. Ifilm.jQO Kijk uit, verkeer&tips. Van- ogram daag: Ongelukken met vracht- Iauto!s voorkomen. __J.05 Sportweekend. 50 Made in Vlaanderen: Klein Londen, Klein Berlijn. 7-delige reeks over een klein Vlaams dorp tijdens de oorlogsjaren. Deel 4. Met: Paul Cammer- mans. Ilse Uitterllnden, Wim Danckaert e.a. .55 Boekenbeursniouws. .00 Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Thema: Humor in Vlaanderen vroeger en nu. Met: Louis Baret, Luc Wijns, Herman van Molle e.a. 00 Nieuws. .15 Parvnrotli terug in Napels L (Pavarotti returns to Naples), muzikaal programma rond de Italiaanse tenor Luciano Pava rotti. 10-00.20 Coda - Plastische kun sten Middeleeuwse stad (1815) van K.F. Schinkel. (Uit 100 Meesterwerken). De BRT zendt om 23.15 uur een portret van de Italiaanse tenor Luciano Pavarotti uit. FOTO: AP RTBF 1 iomedy se hit; eocllpj RT 2 41.00-18.00 ECC-Tonnistoernooi te Antwerpon, rechtstreekse re portage van de finale. Com mentaar: Daniël Mortier. 10.00 Le credit d court terme. 10.30-11.00 La pensee socialiste e, politieke uitzending. 12.00 Faire le pont. 13.00 Actualitéa a la une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunes solistes, kamermuziek met jonge amateursolisten. Presentatie: Georges Dumor- 14.20 Variétés a la une 14.25 L'adieu aux as, serie met Bru no Pradal, Daniel Rivière, Ger- not Endemann e.a. Afl.4. 15.20 Visa pour le monde, natuurdo- cumentaireserle. Vandaag: Tal- wan, l'autre Chine. 16.40 Cinéma la une. 16.45 Agence tous risques (The A- Team), Amerikaanse serie met George Peppard, Dwight Schultz, Mr. T. e.a. Afl.: Le champion. 17.35 Noubanimé, gevarieerd kinde programma met Malvira. 18.00 Poivre et sel, serie. Met: Pata- chou, Henri Virlogeux, Annick Blancheteau e.a. Afl.4: La grande Catherine. 18.30 Le week-end sportif, sport ge presenteerd door Frank Bau- 19.25 P.M.Ü. Beige. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma la Une. 20.05 Surprise sur prise, amuse mentsprogramma. Presentatie: Philippe Geluck. 21.00 L'enfant ot le président, FRanse tv-fllm van regis Mil- cent. Met: Michael Lonsdale. Martine Sarcey, Pascale Petit e.a. Een man van een jaar of vijftig laat zijn hond uit op de kades van Parijs. Rémy, een jongen van 13, loopt achter het hondje aan; de man en Remy raken in gesprek. Wat Remy niet weët is dat de man de pre sident van de Republiek is. 22.30 Livres parcours literair ma- CE Ondertiteling via Teletekst [S] Tweetalige of stereo-uitzending H Zwart/wit-uitzending Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 23.08 Fafzy Co., late-night-en- tertainment-show, Lea ding Lady: Fatzy Smith. NOS 23.44 Journaal. NEDERLAND3 10.35 11.00 16.15 17.15 17.30 17.35 17.45 20.55 21.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO/FRYSLAN De chip hald gjin skoft. FEDUCO Open Universiteit: Onder nemingsfinanciering. NOS Weekjournaal. Het Capitool, wekelijks discussieprogramma rond de achtergronden van de politiek. SOCUTERA Film van het SNV/Organi- satie voor Ontwikkelings samenwerking en Be wustwording. NOS Samenvatting van hot ko ninklijk bezoek in Austra lië. Commentaar: Hugo van Rhijn. Studio Sport: Jumping Amsterdam. Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sportuitslagen. Sesamstraat. TELEAC Cursus Marketing, les 9. Cursus De Geld- en Effec tenhandel, les 4. NOS Studio Sport. [TjJournaal. IKON EDe Papegaai, heden daagse vertelling in zes af leveringen. Dee 6 (slot): De twijfel van Karin. NOS Panoramiek, achtergron den van de buitenlandse politiek. Avondvoorstelling: Gast vrijheid (Vendegalatas), tv-film gebaseerd op een kort verhaal van Tibor Déry. Met: Mari Törocksik, Deszo Garas, lldiko Pécsi e.a. Boedapest 1952. Een Hongaarse familie die leeft zonde electriciteit, gas en een kraan waar soms wa ter uitkomt, krijgt van de zijde van de overheid een buitenlandse gast toege wezen, die een gunstige in druk moet krijgen van de Hongaarse leefomstandig heden. Dan is er plotseling wel electriciteit en gas en wordt het hele huis op nieuw ingericht. RVU Werken aan Werk: Ver zorging. Afl.5: Psychiatrie. TELEAC De Filosofen, meesters van de Westerse filosofie. Les 1. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEW YORK - „Ik heb hele maal niet het idee dat ik in New York ben. Pas als zo'n gele taxi mij maar net heeft kunnen ontwijken, besef ik dat ik in het buitenland zit. Tijd voor uit spattingen hebben we niet. Het zijn zware dagen, meestal van zeven uur 's morgens tot half twee 's nachts. De kleine ploeg, waarmee deze klus wordt ge klaard, heeft dan ook bijna niets van New York gezien. Maar ik ben blij dat we het ge daan hebben en ik ben tot nu toe ook uiterst tevreden over het resultaat. Ik vind zelf dat we beter materiaal afleveren dan de drie grote netwerken ABC, NBC en CBS. Onze pro- dukten ogen minder gehaast en zijn van een betere kwaliteit. Het is echt niet te zien dat wij met minimale middelen wer ken", zegt Joop Daalmeijer, eindredacteur van de Ameri kaanse verkiezingsjournaals die de AT V-om roepen (Veronica, TROS en AVRO) dezer dagen en volgende week op de buis brengen. Dat de journaals goed ogen, heeft vooral met de professio nele ploeg te maken, die de uit zendingen in elkaar zet. De stu dio van waaruit de produkties worden geleverd, is niet meer dan een wat krappe hotelsuite van het oude, inmiddels be hoorlijk verpauperde Mayflo wer Hotel in hartje New York. De kamer is groot genoeg om een montage-setje in onder te brengen, terwijl de rest van de ruimte in beslag wordt geno men door het decor(tje), lampen en een camera. Illusie is ook hier het sleutelwoord, want on danks dat de schijn wordt ge wekt dat er met een dubbele presentatie wordt gewerkt, blijkt er nauwelijks genoeg ruimte om een man voor het decor te zetten. Dankzij knap knipwerk van Rob Muller blijkt echter alles mogelijk. Gigantische klus Hoewel het werken voor drie omroepen een gigantisch klus is, die, nu ze er mee bezig zijn verschrikkelijk zwaar blijkt te zijn, vind men het experiment ontzettend leuk en ook wel spannend. Televisie-verslagge ver Rolf Pagano (30), net terug uit Michigan, bekijkt het avon tuur op een redelijke nuchtere wijze. „Het is enig om er bij te zijn, maar eigenlijk hou ik niet van reizen. Als het land niet aantrekkelijk is, laat ik de be ker ook graag aan mij voorbij gaan, zoals laatst Nieuw Zee land, waar een Greenpeace-re portage moest worden gemaakt. Ik ben een echte huismus en slaap toch het liefst bij mijn vrouw in bed. Ik word er wat onrustig van om uit een koffer te moeten leven. Om het vol te houden is een goed hotel niet onbelangrijk". Werken in Amerika vindt Pa gano heerlijk. Hij bevestigt nog een keer wat Dirk van Egmond en Joop Daalmeijer ook onder vonden. „Amerikanen zijn heel mediabewust. Als je iemand in terviewt, hoef ie de vragen niet van te voren door te nemen en in de antwoorden zijn ze heel duidelijk. Je merkt ook uit de straat-interviewtjes dat de men sen nooit om woorden verlegen zitten". Pagano vindt het werken in Amerika aan de ene kant leuk, omdat je prachtige plaatjes kunt schieten, aan de andere kant zorgt het hectische schema er voor, dat de reportages minder diepgang hebben, dan normaal gesproken bij „Nieuwslijn" het geval is. Je doet nu drie repor tages in de tijd dat je er in Ne derland er een doet". Bij de radio is de situatie niet veel beter. Improviseren is ook hier het sleutelwoord. Gelukkig kan het visuele aspect worden verwaarloosd. Tenslotte kan niemand zien, dat de hotelka mer wordt gevuld met een rrli- crofoon en wat recorders. Het in elkaar zetten van de uitzen dingen verloopt niet altijd van een leien dakje. Eindredacteur en coördinator Dirk van Egmond: „Op het mo ment dat we een reportage klaar wilden gaan maken voor uitzending, werden we eerst ge stoord door het gebel van de te lefoon en daarna klopte er ie mand op de kamerdeur. We dachten: nou dan doen we het wat later. Net toen we wilder} beginnen, bleek er een pro bleem met het wegdek te zijn, precies onder ons raam. Een drilboor maakte het onmogelijk aan de slag te gaan. Op zo'n Behalve decors maken de Amerikanen ook graag heisa, foto: ap HILVERSUM - De NKV-omroepen beginnen de uitzendingen over de Amerikaanse verkiezingen op dinsdagavond op Neder land 3 om 23.00 uur. In een gecombineerde uitzending van NOS, NCRV, KRO en VARA wordt vanuit Hilversum en de Verenigde Staten de verkiezing gevolgd met achtergronden Dver de ontwikkeling van de Amerikaanse samenleving onder president Reagan en gesprekken met de historicus M. van Ros- sum en politicoloog H. Gruijters. De uitzending loopt door tot het moment waarop duidelijk is geworden wie de winnaar is, tussen drie en vier uur 's nachts. Woensdagmorgen om 07.00 uur wordt de draad weer opgepakt met korte journaals, een portret van de winnaar en samenvattingen van de resultaten. De ATV-omroepen (AVRO, TROS, VOO) op het tweede net bieden in de nacht van dinsdag op woensdag tussen 00.45 en 09.00 uur in een rechtstreekse uitzending cijfers en commenta ren uit New York, waar zij een eigen studio hebben ingericht. Enkele steden, waaronder Rijswijk, bieden een onvervalste aan pak van de Amerikaanse verkiezingen. Hierop zal het Ameri kaanse nieuwskanaal CNN tussen 23.00 uur en 12.00 uur de vol gende dag de verkiezing en een deel van het congres volgen. In Rijswijk, alleen voor abonnees van het zogenoemde „pluspak ket". Ook Lokatel zou extra aandacht geven aan dit gebeuren. moment mis je een echte studio. Maar ik klaag niet, we hebben tot nu toe veel gelachen en de sfeer onderling is fantastisch. Het probleem dat wij wel en de televisie niet heeft, is dat we niet kunnen ondertitelen. Ger- rit van der Kooi (TROS) en Nico Steenbergen (AVRO) zijn dan ook constant op zoek naar Nederlanders die op een of an dere manier betrokken zijn bij de verkiezingen. Zo kwamen we er toevallig achter dat Bush een Nederlandse chauffeur en manusje van alles, in dienst heeft. Het is overigens wel hard werken voor de twee verslagge vers. Vooral voor Nico want die is de reizende reporter. Hij laat de advertentie-slogans waar heid worden: zie Houston in één dag" (lacht). „Wat ik vervelend vind, is dat ik de uitzendingen niet kan zien omdat ik constant onder weg ben. Hierdoor weet ik niet echt wat mijn collega's doen. Ik kwam Pieter Varekamp (AVRO) toevallig tegen op het vliegveld, toen ik aankwam en hij vertrok. We hadden precies vijf minuten orn met elkaar te praten, maar journalistiek vind ik het leuk om te doen". Opvallend, ook deze keer weer, is de rol die de televisie bij de presidentsverkiezingen speelt. Rolf: „Het is simpelweg zo dat wie de beste spot maakt, wordt president. Amerikanen zijn de corbouwers, ook in de politiek. Het is veel belangrijker dat de president met zijn eigen vrouw slaapt, dan dat hij een uitge sproken politieke mening ver kondigd. Het plaatje is belang rijker dan de diepgang. Zo zit de Amerikaanse samenleving in elkaar". Alle mensen die betrokken zijn bij dit project zijn vol lof over Joop Daalmeijer. Volgens Rolf heeft hij alles voortreffelijk voorbereid. De motivatie om er met het weinige geld, dat be schikbaar is, toch een toppro- dukt van te maken, is bij ieder een aanwezig. In de hotelkamer die tot redactieruimte is omge bouwd wordt constant hard ge werkt om alles op tijd klaar te krijgen. De kosten van deze hele opera tie vallen volgens Joop Daal meijer wel mee. „Als ik alles bij elkaar op tel, dus ook de huur van de satelliet en het gebruik van freelancers zijn we een krappe twee ton kwijt. De ra dio-operatie kost 40.000 gulden. Aan de E.B.U., die de tv-repor- tages via de satelliet doorstuurt, betalen we honderd gulden per minuut en als we wat van NBC overnemen, betalen we hetzelf de bedrag. ABC is degene die helemaal niet moeilijk doet. Toen ik over een bedrag ging praten zeiden ze: neem het maar en geniet ervan. Ze von den het veel te veel papieren rompslomp om een bedrag te berekenen voor die diensten". In Amerika wordt met veel ple zier tegen de Nederlandse on derneming aangekeken. Joop: „Ze vinden ons wel grappig en vinden het raar dat we maar met zo'n kleine ploeg werken. Dat zijn die Amerikanen hele maal niet gewend. Zij werken altijd met enorm veel mensen, al is het maar voor twee minu ten". HANS PIËT DUITSLAND 1 09.25 Programma-weekoverzicht. 09.55 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma 10.25 Der Gelbe Fluss, documentai reserie. Afl.3: Das Kloster Ta Er Si. 11.15 3 Das Kölner Gürzenich Or- Chester Spielt: 1. Till Eulen- splegels lustige Streiche, R. Strauss. 2. Vioolconcert In D gr.t., KV 218, Mozart. Solist: Cho-Liang Lin. 12.00 Presaeclub 12.45 Tageaschau met Wochensple- 13.10 Magazin der Woche, regionaal overzicht. 13.40 Programma-weekoverzicht. 13.45 Atlantis dart nicht unterge- hen, jeugdserie. Afl. 1Wil- helms Rache. 14.30 Sandkasten-Djangos, kinder serie. Afl.5: Der Piraten-Ossi. 15.05 Ein Platz an der Sonne, loterij. 15.10 EHokuspokus, Duitse speel film uit 1953 van Kurt Hoff mann. Met: Curt Götz, Valerie von Martens, Hans Nielsen e.a. 16.35 Film aktuell. 17.00 ARD-Ratgeber: recht. 17.30 Regenbogen: Wie du mir - so ich dir. Gastheer: Dompropst Uwe Steffen. 18.00 Tageaschau. 18.05 Wir über una. 18.10 Sportschau. 18.40 (SLindenstrasse, serie met Marie-Luise Marjan, Moritz A. Sachs, Christian Kahrmann, Martin Armknecht e.a. Afl. 153: Wenn Ich ein Vöglein war. 19.10 Weltspiegei, reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportachau-Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 IDTagesschau. 20.15 ES Das Film-Festival: Men- schen am Fluss (The River), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Mark Rydell. Met: Mel Gib son, Sissy Spacek, Shane Bai- 22.15 Kulturweltspiegel. Vanavond: 1. Popfestival In' Babyion - Kunstblennale in Bagdad. 2. Engelse Avantgarde-Kunst. 22.45 Tageaschau. 22.50 Hundert Moisterwerke. Van daag: Johannesaltërchen, drie luik van Hans Memling. 23.00 SI Jazzfest Berlin '88. Het slot- concert live vanuit de Philhar- monie. Met: Max Roach, Ab bey Lincoln, Jack DeJohnette Special Edition e.a. 01.00 Tageaschau. 01.05 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 08.45 S Programma-weekoverzicht. 09.15 Glauben heute. Kerkdienst. 10.15 Mosaik. 11.00 Stadtschreiber Matinee: Dem Kelch zuliebe Exulant, docu mentaire over Boheemse ge- loofsvluchtelingen In Pruisen. 12.00 S Faszination Musik Das Sonntagskonzert. Jonge ta lenten: Ruth-Marla Nlcolay, mezzosopraan: Stephen Bronk, bariron; henriette Gërt- ner, piano en Waltraud Schro der, piano. Werken van Mo zart, Schubert, Wagner, Sme- tana en Liszt. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damals, vor vierzig Jahren, se rie oude weekjournaals. Van dag: Amerikaanse verkiezingen in 1948. 13.30 Jugend hilft, reportage over het werk van het Duitse Jeupd Rode Kruis. 14.15 Bettkanten-Geschichten: Rio de Oro - der goldene Fluss. Met: Tonino Mallia, Adrlana Al- taras, Alejandro Quintana e.a. 14.45 Beschreibungen: Gera - kleine grosse Stadt. documentaire over de Oostduitse stad gera in Thüringen. 15.30 3 Stadteturnier. Culturele wedstrijd tussen vier steeen live vanuit Berlijn gepresen teerd door llona Christen en Hajo Schedlich. Vandaag: Mannheimm met Joy Fleming, Elsbeth Janda, Schnawwl e.a. 17.00 Danke schön. 17.05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage, met Jo- chen Bouhs. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma- 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek nieuws. 19.30 ISTerra-X: Documentaireserie. Vandaag: Sahara - Ein verlore nes Paradies. Zum Ursprung der WüstenvölkeL 20.15 KEurocops, Europese mis daadserie. Met: Wolfram Ber ger, Alexander Radszun, Walo Lüönd e.a. Afl.: Tote reisen nicht. 21.05 Die Bertinis - Chronik einer Hamburger Familie, 5-delige serie naar de roman van Ralph Giordano. 22.40 Heute. 22.55 3 Faszination Musik: lm Profil - Der lange Abschied der Rolf Liebermann. Programma over. de componist en dirigent Roll Liebermann. 23.55 Brief aus der Provinz. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg aktuell. Telekolleg II Cursussen. Sehen statt horen, weekjour naal voor doven en slechtho renden. Ihre Heimat - Unaere Heimat, programma voor werknemers uit Griekenland, Spanje en Joegoslavië. Tele-Akademie. Dr. Carl Ne- delmann: Schuld, Schuldgefühl und Wiedergutmachung. Begeleidingsprogramma van de cursus Jahrhundertwende 1880-1930: Titanic - Mythos und Wirklichkeit eines Alp- traumschiffes. Teletekstoverzicht. Sport lm Wssten extra. Türkei-Woche: Die Türken von Sinkiang, eine Relse zu den Ui- guren, reportage. Das internationale TV-Koch- buch. Vandaag: Engels ontbijt. Das Geheimnis des siebten Weges, 13-delige jeugdserie van Karst van der Meulen naar het boek van Tonke Dragt. Afl. 1Der Brief. Gott und dis Welt, theologisch magazine. Aktuelle Stunde, regionaal magazine. EDie Relse nach Tokio (Tokyo monogatarij), Japanse speel film uit 1953 van Ozu Yasujlro. Met: Ryu Chishu, Higashlyama Chieko, Yamamura So e.a. West 3 aktuell. Musikszene '88, muziekpro gramma. Met o.a. muziek van Freddy Mercury en Montserrat 23.00 Hopopala (9), blunders uit de film/ en tv-wereld. Presentatie: Peter Rapp. 23.45 Experimente. 00.00 Laatste nieuws. Amerikaanse speelfilm 'Diner'. BBC 2 om 23.10 uur. FOTO: ANP BBC 1 The flashing blade. Playbus. Umbrella. This is the day. Vandaag: Hit- Bin the know. Afl.: Getting Or ganised. Spelling in out. Afl.3: Prefixes and suffixes. Help your child with maths. Afl.: Using Technology. Russian language and people. Afl.4: The Russian Alphabet. Deutsch Direkt. Bazaar. Consumentenmagazi ne. Presentatie: Judi Spiers. BBritiah Sign Language. Afl.4. Family and finger spel ling. See hearl Country file (1). Nieuws voor de landbouw. Aansl.: Country file (2). Nieuws. On the record, actualiteiten magazine (met o.m. politieke roddels door John Cole). BEastEnders Omnibus, feuil leton vmet Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. Run for the sun, AMerikaanse speelfilm uit 1956 van Roy Boulting. Met: Richard Wid- mark, Jane Greer, Trevor Ho- Tekenfilm. Scrupules, spelprogramma. Presentatie: Simon Mayo. The clothes show, modema gazine. Past Watchful Dragons, docu mentaire over het leven en werk van C.S. Lewis, wiens boeken ten grondslag liggen aan The Narnia Chronicles, een nieuwe kinderserie. Spelling it out Afl.3: Pre fixes and suffixes. Nieuws en weerbericht. BSongs of praise, religieuze muziek. Vandaag: Ennlskillen. BLast of the summer wine. 6- delige serie met Bill Owen, Pe ter Sallis en Michael Aldridge. Afl.4: That certain smile. B Howard's way, 14-delige se rie. Met: Maurice Colbourne, Jan Harvey, Dulcie Gray e.a. Afl.11. BBread, 13-dellge comedy-se- rie met Brian Murray, Rita Tus- hingham, Joan Both e.a. Afl.8 BFirst born, 3-dellge lv-serie over een kind, geboren uit een gorilla en een mens, naar Mau reen Duffy's roman The Gor Saga. Met: Charles Dance, Ja mie Foster e.a. Afl.2. 22.55 Nieuws. Aansl.: Weerbericht. 23.10 Heart of the matter. Vandaag: Soldiers of another war, docu mentaire over de bewustwor ding van een Vietnamveteraan en zijn strijd voor een radicaal pacifisme. 23.45 Dennie O'Neil 00.25 O'Donnell investigates ege, Informatieve serie over de ge volgen van het ouder worden. 00.55 Network east e. 01.35 Weerbericht. BBC 2 10.00 Teletekst. 10.25 Now on two, met o.a. Popeye and son. 10.55 Blue Peter Omnibus e. 11.45 Ovide, kinderserie. 12.00 Windmill, kinderprogramma. Vandaag: Cars. 13.00 Reportage. 13.50 The mind machine, weten schappelijk serie. Afl.: Sight 14.40 Maestro: George Best. 15.20 40 Minutes Afl.: The gypsies are coming, reportage over de jaarlijkse paardenmarkt van zi geuners te Appleby. 16.00 Engelse kampioenschappen indoor bowls te Preston. 17.25 Music in camera: Percussion Festival. 18.05 Rugby special. 19.05 The Roux Brothers, culinair magazine met Albert en Michel Roux. Vandaag: Meat. 19.35 The money programme. 20.15 The natural world, serie na- tuurdocumentaires. Vandaag: Kingdom of the thunderdra- gon, fauna en flora van Bhu tan, gebied gelegen tussen In dia en China. 21.05 Face to face e. Afl.5: Adam Faith. 21.35 Out of the doll's house, 8-deli- ge documentalre-serie over de positie van vrouwen sinds het begin van deze eeuw. Afl.5: Just a girl. 22.25 Visions of Britain, 5-delige se rie waarin 5 uiteenlopende mensen hun visie geven op moderne architectuur en ruim telijke ordening. Vandaag: Classicism - The rejected alter native. 23.10 New American wave: Diner, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Barry Levonson. Met: Ste ve Guttenberg, Daniel Stern, Mickey Rourke e.a. 00.55-02.00 Engelse kampioen schappen indoor bowls, sa menvatting. Fun Factory. Kindermagazine. Tho Volvo Masters. Trasnworld Sport. Fashion TV. The Ghost Mrs. Muir Eurochart Top 50. The Times Headline News. Beyond 2000. Documentaire. The Times Headline News. The Bionic Woman. Tv-serie. The Times Headlino News. The Rollicking Adventures of Eliza Frazer. Speelfilm. The Times Headline News. Entertainment this Week. IS Eurochart Top 50 THE ARTS CHANNEL: Eine Nacht in venedig. La Confidance. The Somerset and Dorset Theatre Company. ■06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 10.00 Hit Machine. Popprogramma. 11.00 Joan Armatrading. 12.00 Rafferty's Rules. Tv-serie. 13.00 George Vandeman. 13.30 Motor cycling events. 14.25 Europees weerbericht. 14.30 Mobil One Grand Prix '88. 15.00 Sport. 15.30 American College Football. 16.30 Off the Wall. Popjournaal. 17.30 The World Tomorrow. 18.00 Classic Concentration. Spel programma. 18.25 Gillette Soccer Scene. 18.55 Look Out Europe. Jongeren magazine. 19.55 The Muppet Show. 20.25 Europees weerbericht. 20.30 Feature Film: Money Movers. Speelfilm uit 1978. 22.10 Europees weerbericht. 22.15 European Business Weekly. 22.45 Sportsworld. 23.45-00.45 Chart Attack. MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Ray Cokes. 14.00 Maiken Wexo. 16.00 Week in rock. 16.30 Maiken Wexo. 17.00 MTV Classics. 18.00 Kino, filmmagazine. 18.30 Maiken Wexo. 21.30 Spotlight. 22.30 Maiken Wexo. 23.00 Take the blame. 23.30 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 12.00 L'Assiette Anglalao. 13.00 Journaal. 13.30 Les Cinq Dernières Minutes. 15.00 Sacrée soirée. 16.05 Nieuwsflits. 16.10 Les carnets de l'aventure. 16.30 Histoires naturelles. 17.00 Sports magazine. 17.55 Nieuwsflits. 18.00 Histoire extraordinaire». 19.00 La chance aux chansons. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Lahaye d'honneur. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 7 sur 7. 23.30 Sirocco. 00.30-01.00 Papier Glacé. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours. 15.55 Papa Woytila e. 16.45 Tekenfilmfestival. 17.05 Kinderkookkafé. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 De hitquiz. NEDERLAND 2 BRT 1 15.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). 15.25 Leven...en la ten leven 16.45-17.25 Klim op DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgebor. 10.00 Tagess- cahu. 10.03 m Die Schwarzwaldkli- nik 10.50 HHokuspokus. 12.15 Weltspiegei. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tageaschau. 15.00 Ta geaschau. 15.05 Sinha Mopa. 15.30 Blauer Montag. 16.00 Die Trickfilm- schau. 16.15 Die Sendung mit der Maus. 16.45 'Sandkasten-Djangoa. 17.15 Tageaschau. 17.25 Fame. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15 Diako- nie. 15.55 Houte. 16.00 Boomer, der Streuner, serie. 16.25 Roobarb. 16.30 Bei uns und nebenan, serie. 16.55 Heute. 17.10 3 Tele-lllustrier- te. 17.45 SOKO 5113. BBC 1 07.35 RKO short. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast Time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. Aansl. Open air. 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 Ironside e, politieserie. 16.00 Hudson and Halls. 16.25 Bazaar. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 The DJ Kat Wake-Up Club. 08.05 The DJ Kat Show. 09.00 Dennis. 09.30 Transformers. 10.00 Made in Ger many. 11.00 (S Sky Trax. 13.00 Ano ther world. 14.00 Beyond 2000. 15.00 The Cisco Kid. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 3 The Nescafe UK Top 40. SUPER CHANNEL 07.00 Super Channel News. 07.15 Europoan Business Weekly. 07.45 Super Channel New*. 08.00 Superti me. 09.00 Son's and daughters. 09.25 Capitol. 09.50 Everyday Yoga. 10.00 Touristic magazine. 10.30 Da ley thompson's bodyshop. 10.55 Ken Horn's Chinese coockery. 11.20 Exploring Gardens. 11.50 You are what you eat. 12.00 Carry on laug hing. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Ca pitol. 13.25 Goodyear Weather. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Nurse. 14.55 Goodyear Woather. 15.00 Hitmachine. 16.00 Supertime.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19