'ioniersgeest bloeit in Dirtwater Dynasty" J IDIO/TELEVISIE Eeidóc Qowuvnt DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 PAGINA 17 es Bouwman in prettig geregeld" aVERSUM - Zaterdagavond ichijnt Mies Bouwman als gast ftn aflevering van de NCRV-tv- „Prettig geregeld", Ned. 1 om B uur. In overleg met de gas- jen in deze serie, in dit geval wordt er telkens een spelletje hen gespeeld, dat te maken |t met een bepaald zwak van een gast. In dit geval komt bij het lerarenechtpaar (Peter ifer en Anne-Wil Blankers) bin- 4als de journaliste, die voor een jiwenblad een reportage komt jen over de man Joris die de jhouding doet. Er verschijnt j onverwacht een vriend uit ïrika op wie Mies valt. Julio Iglesias als „Showmaster" HILVERSUM Zater- dag verschijnt in „Showmasters van de NCRV, Ned. 1 om 19.50 uur, Julio Iglesi as met werk uit zijn bekende repertoire. Met zijn 680 gouden en 221 platina platen en de eerste diamanten elpee voor meer dan 100 miljoen stuks komt hij drie nieuwe kandidaten voordoen hoe het werkt in het showvak. Een van hen is de Hagenaar Carlo Strijk. Publieksprijs voor boek uitgereikt HILVERSUM Zondag as. wordt in Groningen in de Stadsschouwburg de Publieks prijs voor het Nederlandse boek uitgereikt door mr. H. Vonhoff, commissaris van de koningin in de provincie Gro ningen. Tevens gaat dan de poëzieweek van start onder de titel „Herfstschrift". Hiervan zal rechtstreeks verslag wor den gedaan in het VARA-tv- programma „Ontroerpar- cours", op Ned. 1 om 16.56 uur. Zestig jaar Mickey Mouse HILVERSUM - Walt Disney tekende zestig jaar geleden de stripfi guur, die sindsdien be kend staat als Mickey Mouse. NCRV-tv gaat zaterdag 5 november uitgebreid aandacht be steden aan deze verjaar- dag. Dit gebeurt onder de titel „Dit is Disney" en is te zien op Ned. 1 om 16.45 uur. Rotterdam betaalt lokale tv uit kabelexploitatie ROTTERDAM Het Rotterdamse col lege van B en W wil lokale televisie-uit zendingen in de Maasstad financieel mogelijk maken door'te putten uit het exploitatie-overschot van de Rotterdam se kabelexploitant CAI. Het college zou hiervoor een bedrag van 1.8 miljoen gulden halen uit de finandiële reserve van de CAI. Daarnaast zou de CAI de komende drie jaar jaarlijks een bedrag van 500.000 gulden moeten bijdragen aan de lokale televisie. Het Rotterdamse college is met dit voorstel gekomen, na dat enige weken geleden bleek dat een andere manier van financiering van de lokale televisie-uitzendingen op nogal wat bezwaren van de gemeenteraad stuitte. lische serie. AVRO-televisie. '9en 2 om 20.29 uur. Donderdag. >taat <ken -iVERSUM De Australi- verd e film- en televisie-indus- l(jer- d'e onder de hevige con- 1500 rentie uit Amerika als een die Iding in elkaar was gezakt, itiek 'ft de laatste jaren een snel- .000 ontwikkeling tot nieuwe s de doorgemaakt. De vruch- iUto- die Europa daarvan plukt, een ert onderhoudend kijkple- naarop in series als „Sword of arennour" (KRO) en „Flying )oral -tors" (VARA), maar ook in g|Se lilie-kronieken als ..Neigh- )del- irs" (VARA, KRO, BBC) en de >ns and Daughters" (BRT). Amerikaanse industrie, die pr srnationaal gezien, lang het 'pnrprhi had, heeft er een «re concurrent bij gekregen. vijs daarvan is ook de tien- ige serie „Dirtwater Dynas- die de AVRO vanaf don- dag op het scherm brengt. op t verhaal neigt naar een eelkorte versie van het be- „Dynasty"-verhaal ^rin Blake Carrington het nXarVind voert, maar er zijn /redelijke verschillen. Over- k gend acteerwerk van de aSfdrolspelers en zorg voor Hldkwaliteit zijn daar voor- weiMden van. Waar „Dynasty" xamboorbeeld blijft steken in ;van»i opeenhoping van in de inaartjjio opgenomen scènes, ge- ex*jiïken de Australiërs de worSeste pracht van hun uitge- n vajskte en gevariëerde land- onJiap- In dit geval kan echter ™Ht worden ontkend, dat deze omm °rS en strek*"n£ van het hoi bez; s ga; verhaal dienen als een zekere triomftocht: Australië als het land met de onbegrensde mo gelijkheden. Bajesklanten Een deel van de moderne ge schiedenis van Australië is na tuurlijk gevormd door de ge beurtenissen, die een menge ling van pioniers en uitgewe zen Engelse bajesklanten, be leefden. Ze gingen vrijwillig of gedwongen de harde strijd aan om het bestaan in het nieuwe land. Misschien dat de pio niersverhalen daarom nog steeds een geliefd onderwerp zijn. „Dirtwater Dynasty" is daar in elk geval een treffend voorbeeld van. Wat de jonge industrie echter nog rriist is het enorme arse naal aan acteurs en actrices waarover de Amerikanen wel beschikken. Dat betekent dat je regelmatig bekende gezich ten tegenkomt, die niet wer den gekozen vanwege hun uit zonderlijke spel in eerdere produkties, maar gewoon om dat er niemand anders voor handen was. Zo wordt in „Sword Of Honour" de hoofd rol gespeeld door de uit „Sons and Daughters" bekende An drew Clark. In „Flying Doc tors" speelt Peter O'Brien, die ook in „Neighbours" is te zien en in „Dirtwater Dynasty" komt Peter Phelps opdraven, jarenlang de „son" (John) uit „Sons and Daughters". Het moet gezegd dat de produkties hierdoor niet aan kwaliteit in boeten. „Dirtwater Dynasty" is het onderhoudende, soms aan grijpende relaas van Richard Eastwick. Het verhaal houdt het midden tussen een ge schiedenis en een vertelling en is in een terugblik-vorm gego ten. Het is dé manier om de kijker aan je te binden, omdat al direct aan het begin de nieuwsgierigheid wordt opge wekt. In dit geval door een tachtig jaar oude man, die op zoek is naar een erfgenaam. De grote vraag daarbij is leeft deze nog? Kolengruis Voor de oplossing wordt gege ven, ontspint zich eerst de ge schiedenis van Richard, die in 1878 moet ziin geboren ergens in de achterbuurten van Lon den. Zijn ouders kent hij niet en hoewel hij nog jong is, heeft hij een hard leven achter de rug. De littekens op zijn rug zijn daarvan het bewijs. Aan het begin van de serie wordt hij liefdevol opgenomen in het gezin Eastwick, wiens naam hij ook adopteert wanneer hij naar Australië vertrekt. Net als veel anderen ziet Richard, na een glansrijke carrière als voetballer te zijn misgelopen omdat kolengruis uit de mijn zijn longen heeft aangetast, het land van de kangeroe's als zijn nieuwe toekomst. „Dirtwater Dynasty" is een gecompliceerd verhaal, dat niet alleen drie generatie East wick toont, maar ook aardig de verschillende redenen be licht waarom mensen naar Australië vertrokken. Zo wordt Richard vlak na zijn aankomst verliefd op Kate Richard Eastwick (Hugo Weaving) en Kate McBride (Victoria Lon- gley) binden de strijd aan met het nieuwe land. FOTO: AVRO McBride, de dochter van een zendeling. De serie, die eerder dit jaar werd vervaardigd, is met veel zorg gemaakt. Het leeuwen deel van de opnamen werd ge schoten in Broken Hill, een historisch plaatsje in New South Wales, waar een geluks zoeker en amateur-archeoloog in 1883 een klomj) zilver ont dekte. Later bleek'de aarde er de grootste voorraad lood, zink en zilver van de wereld te be vatten. Deze historische feiten zijn op subtiele wijze door de serie verweven. Ze geven de reeks iets meer inhoud dan al leen een aardig geschreven verhaal. Voor de binnen-opna- men werden de Metro Theatre Studio's in Sydney gebruikt, een complex dat midden in het uitgaanscentrum van Sydney ligt. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 16.01 Neighbours Australische serie. 16.24 ffiZeg 'n« AAA serie. Afl.3: Leugentje om best wil. 16.49 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. 17.14 Groningen en Amster dam. Jan Douwe Kroeske op bezoek bij het EBU- Rockfestival in Groningen en Sonja bezoekt de markt op het Amsterdamse Wa- terlooplein. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.47 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. 18.02 VAR A's kindermenu. 1. Ovide en zijn vriendjes, Belgisch-Canadese teken filmserie. Afl.: De paling met de vuurogen; 2. De Smurfen, tekenfilmserie. Afl.: Het Smurfen-café; 3. De Snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: Snip en Snap; 4. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Dat is dus een octopus. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.19 Is! De baas in huis!?, co medyserie. Afl.: Als het maar in de familie blijft... Tony moet in een familie rechtbankzitting uitleggen waarom hij nog altijd niet hertrouwd is. 19.51 Natuurmoment Presen tatie: Hanneke Kappen. 19.56 Labyrinth, spelprogram- ma gespresenteerd door Peter Jan Rens. 20.20 SZeg 'ns AAA, comedyse rie. Afl.4: Kleine criminali teit. Koos en Mien zijn door de voorselectie van de „Wie kent wie kwis" heen en de diefstalbesten- dige fiets van Koos trekt belangstelling. 20.45 Sonja op donderdag, praatprogramma recht streeks vanuit de Stopera. 21.35 Cagney and Lacey, Amerikaanse politieserie. Afl.: De kliniek. Cagney en Lacey staan tegenover el kaar wanneer ze een vrouw naar een abortus kliniek moeten begeleiden. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.20 Kippevel, poppro gramma gepresenteerd door Jan Douwe Kroeske. Met o.a. aandacht voor Frank Zappa, The Nits en het Bulgaarse koor 'Le Mystère des Voix Bulga- NEDERLAND2 AVRO 16.15 mKokkerellen, wekelijks culinair programma, door 20.00 20.29 Ria van Eijndhoven. Van daag: Uien. Die schwarzwaldklinik, Duitse ziekenhuisserie. Afl.30: Intrigen. Nu Christa heeft ontdekt dat haar man in Amerika een ver houding heeft gehad met Maria Rotenburg, staat Brinkmann niets meer in de weg om haar haar ver houding met Vollmers te verwijten. Nature of things, natuur serie. Afl.5: Alles komt op zijn pootjes terecht. Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.22: Eruption. De Mount Catherine-vulkaan nabij het stadje New Gide on heeft een krachtige uit barsting. Hawke en Santini moeten een noodlanding maken, vanwege de dichte stofwolken. Eenmaal in het stadje blijken zich daar vreemde dingen af te spe len. The Real Ghostbusters, tekenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbus ters. Afl.31: Cubby kan geen kip meer zien. De Fabeltjeskrant. Afl.: De hulpbus. David, de kabouter, te kenfilmserie gebaseerd op het boek „De Kabouters" van Rien Poortvliet. Afl.5: Het bouwen van een huis. De hoogste versnelling, auto-magazine. NOS Journaal. AVRO De Dirtwater Dynastie, se rie. Afl. 1. De naïeve Ri chard Eastwick komt om streeks dezelfde tijd als de familie McBride in Sydney aan. Dominee McBride is vastbesloten zijn geloof in Australië te verbreiden. Ri chard wordt al snel verliefd op Kate, de levenslustige dochter van McBride. Ri chard is vastbesloten een boerderij te beginnen en Kate ten huwelijk te vra gen. Van thuisschaker tot clubspeler, voorlichtings programma over'de 12-de- lige schaakcursus. In de hoofdrol, program- Mies Bouwman presenteert 'In de hoofdrol'. Ned. 2 om 21.35 uur. FOTO: DIJKSTRA ma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en momenten uit zijn of haar leven. 22.45 AVRO op het Binnenhof, politieke rubriek. Presen tatie: Marijn de Koning. 23.15 L.A. Law, serie. Afl.20: Sparky Brackman R.I.P. Abby heeft haar handen vol aan een uit de hand ge lopen burenruzie. Michael behandelt intussen een verkrachtingszaak. De overige partners van het advocatenkantoor hebben moeite om werk en privé te scheiden. 00.00 Televizier/Amerikaanse Verkiezingen, nieuws en achtergronden van de Amerikaanse presidents verkiezingen. 00.15 Ontdek je plekje Van avond: Voorburg. NOS 00.30 Journaal. NEDERLAND3 17.15 17.30 17.46 18.00 18.15 18.30 NOS 7 Nieuws voor doven. Journaal. Sesamstraat. Paspoort (Pasos), pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. IOS Samen sterk. TELEAC pa va?, cursus Frans voor beginners. Les 6. NOS i SHet Klokhuis, informa tief jeugdprogramma, i Jeugdjournaal, i TV-3, gevarieerd magazi ne. i EB Journaal. i Kort inleidend program ma, waarin informatie wordt gegeven over Ver- 1 di's Requiem. Si Galaconcert eeuwfeest C oncertgeg bouworkest. Missa da Reqiuem, van Gi useppe Verdi, uitgevoerd door het Concertgebouw orkest o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Araxia Dav- tian, sopraan, Tamara Sin- jawskaja, mezzosopraan. Pietro Ballo, tenor, Georgi Selezneev, bas en het ver sterkt Groot Omroepkoor. (Gelijktijdig op radio 4). NOS i Journaal. i Den Haag Vandaag, parle- mentaire rubriek. Nieuws voor doven. m Ondertiteling via Teletekst El Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending m Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels HS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling )5 60 Plu» seniorenmagazine. (5-17.40 Kameleon >5 Nieuw». W Tik Tak animatieserie. )5 Pion» Afl.: Plons en de bloe- Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke. Philip Ann e.a. Afl.7: Het getij. Accordeonfestival Dilsen (3). M.m.v. Accordeonculb Ritmica Ophoven o.l.v. René Wyck- mans. Accordeonvereniging Mondial Brasschaat o.l.v. Luc Lenaerts en het Westvlaamse Accordeonorkest o.l.v. Andrè Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroep. Programma-overzicht. Nieuw». Kunst-zaken. i Hoger-Leger, spelprogramma waarin twee duo's het tegen elkaar opnemen aan de hand van speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau. Panorama. Lorentz en zonen (Lorentz Sóhne). 11-delige Duitse kro niek van een wijnbouwersfami lie in het Markgrëferland tus sen Freiburg en Bazel. Met: Ernst Schroder, Hannelore Eis ner, Gerd Baltus e.a. Afl.8: Ein de van een uitstap. Nieuw». Oe laatste droom (The last dream). 3-delige documentai re-serie t.g.v. 200 jaar Austra lië gepresenteerd door John Pilger. Afl. 1: Anonieme hel den. >-23.50 Coda. „Eglogue" van August De Boeck door J. De Maeyer (oboe d'amore) en G. Verstraelen, plano. 50 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 15 Sinja Mosa, Braziliaanse serie. 40 Programma-overzicht. 45 Nieuws. 10 ECC-tennistoernooi te Ant werpen, rechtstreekse repor tage. 30-00.30 Sprechen Sie Deutsch? Afl. 1Herr Willems ruft an. Presentatie: Jos Wilmots, In- grid Scheller-Rabe en Marléne de Wouters. IBF 1 RT 2 00 L'ècran de» vacance», kinm- derprogramma. 00 Nouba, nouba, tekenfilms. 30 Jamais deui san» tol, geva rieerd informatief programma. 00 Journaal. 03 Ce eoir, Waalse actualiteiten. 00 OpéïlSon 11.11.11. 05 Autant savoir, informatieve se rie. 25 La malediction de la vallée des rois (The awakening). En gelse speelfilm uit 1980 van M. Newell. Met: Charlton Heston, Susannah York, Jill Townsend 10 Le monde du cinéma - pano- i, filmtips. .10 Trekking Nationale Loterij. Angelica Domröse speelt de hoofdrol in de tv-film 'Fraulein'. Duitsland 1 om 23.20 uur.FOTO: anp DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Ich, Christian Hahn, kinderse rie. Afl.5: Die Verwirrung. 16.40 Telekatz, kinderprogramma met Castor en Lola. 16.45 Achtung Klappel - Kinder als Reporter. Vandaag: De Berlijn- 17.15 Tagesschau. 17.25 Tandarra, serie. Afl.:Kopfgeld- jager. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Falcon Crest, serie. Afl.: Be- werbungen. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ISTagesschau. 20.15 „Und. wer begleitet mich?", documentaire over de begelei ding van ouders bij problemen met de opvoeding van hun kin- 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 IE Ein Abend IQr Marika Rökk, gala-avond met veel bekende en geliefde gasten. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra. Josef Neck- mann. olympisch kampioen en warenhuisdirecteur, neemt af scheid als voorzitter van de Deutsche Sporthilfe. 23.20 Fraulein, Duits melodrama van Bernd Schroder en Michael Haneke. Met: Angelika Domrö se. Peter Francke. Lou Castel e.a. In Duitsland keren halver wege de 50-er jaren de krijgs gevangenen uit Rusland terug. In het dorp van Hans worden de verloren zonen met muziek onthaald. Hans kan de draad van voor de oorlog niet oppak ken. Zijn vrouw leefde tijdens zijn afwezigheid met een Fran se minnaar, zijn kinderen zijn hem vreemd en zijn broers hebben zijn erfenis al opge deeld. 01.10 Tagesschau. 01.15 Nachtgedanken, bschouwin- gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 16.00 Indian River, bei dan Forest Rangers in Kanada, serie met Graydon Gould, Rex Hagon, Ralph Endersby e.a. Afl.: Das Pferd. 16.25 Roobarb, tekenfilmserie. Afl.: Es ist nicht alles gold was 16.30 Indian Rivar, bal dan Forest Rangers in Kanada, serie met Graydon Gould, Gordon Pln- ls) Tala-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Agentin mit Herz, serie met Kate Jackson. Bruce Boxleit- ner, Beverly Garland e.a. Afl.: Das Triumvirat. Programma-overzicht. Haute. BI Die Super-Hitparade der Volksmuaik, populaire muziek gepresenteerd door Marianne en Michael. Tag dar Suchthilfe im ZDF: Gesundheitsmagazin Praxis. Themaprogramma rond versla ving. 1. Alcohol, gevaarlijker als heroïne. 2. Hulp in plaats van ontslag. 3. Verslaving aan pillen. Presentatie: Hans Mohl. Heute-journal. Praxis-Hearing: Sucht '88 - Was ist not-wendig? Discussie o.l.v. Hans Mohl over versla vingen. Aansl.: Heute. DUITSLAND 3 16.35 Teletekst-overzicht. 17.00 Schauplatz Schule. 17.30 Einde. 18.00 Telekolleg II, cursus sociolo gie. Les 7. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Invasion vom Mars (Invaders from Mars). Amerikaanse speelfilm uit 1953 van William Cameron Menzies. Met: Jimmy Hunt. Helena Carter, Arthur Franz e.a. De 12-jarige David McLean ziet op een nacht, door een magische straling omgeven, ruimteschip in de bodem verdwijnen. Hierna worden de mensen in zijn ver trouwde omgeving door een onbekende macht in willoze terreurwerktuigen veranderd. Vertwijfeld schakelt Öavid de hulp van de politie in. 21.20 Filmtip. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Tue Gutes, aber möglichtst laut, programma over de zin en het doel van benefietmani festaties. 22.30 Jakub der Glasmacher, Tsje chische tv-film in dertien delen. Afl.6: Der Umzug. Met: Ludek Munzar, Barbara Svobodova, Petr Kostka e.a. 23.30 Nachgespielt: Memorial - sin Deutscher Totentanz. 00.15 Laatata nieuws. BBC 1 Popeye. Tekenfilmserie. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine. Newsround, jeugdjournaal. t Blue Peter, informatief kin derprogramma met nieuws uit Amerika. What's your story?, kinderpor- gramma. Neighbours Australisch fe uilleton met Anne Charleston. Kylie Mlnogue, Fiona Corke London Plus, regionaal nieuwsmagazine. Aansl.: Weer bericht. Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. SEastEnders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. Tomorrow's world. Weten schappelijk magazine. The river, 6-delige comedyse rie van Michael Aitkins met David Essex en Kate Murphy. Afl.3. Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. The Lenny Henry Show. Co- medyshow. Crimewatch UK, programma waarin de politie de medewer king van kijkers vraagt bij on opgeloste misdrijven. Question time. Discussiepro gramma gepresenteerd door Sir Robin Day. Crimewatch update, kijkers reactie. Rapido, 6-delige serie. Afl.3. Weerbericht. BBC 2 16.03 The musk connection. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 UK indoor bowls. Recht streekse reportage. 17.25 Travellers in time. 6-delige se rie. Afl.: Pearls and savages. 17.55 It's a small world: Carlisle collection. 18.05 Gro-Biz Quiz, quiz over tuinie ren. Presentatie: Alan Tltc- hmarsh. 18.35 Country file, magazine over het buitenleven. 19.00 EKorda classic: The ghost goes west, Engelse speelfilm uit 1936 van Renè Clair. Met: Robert Donat. Eugene Pallette, Jean Parker e.a. 20.20 CRKO short: Antiques antics. 20.30 Choir of the year, zeven mu- ziekprogrammma's. waarin ko ren dingen naar de titel Choir of the Year en Youth Choir of the Year Presentatie: brian 21.00 Open space: Glossop's fu- 21.30 Top gear, automagazine. 22.00 i£Alexei Sayle'a stuff, anar chistische humor van Alexei Sayle m.m.v. Tony Millan. Har riet Thorpe. Felicity Montagne, Angus Deayton en Mark Willi- 22.30 Forty minutes, documentaire serie. Afl.: The gypsies are co ming. reportage over de jaar lijkse paardenmarkt van zigeu ners te Appleby. 23.10 Tracey Ullman Show, 7-delige comedy-serie. Afl. 1 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20-01.35 Engels» kampioen schappen indoor bowls, sa menvatting. SKY CHANNEL 16.00 S Countdown. Popprogram- 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma- 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie e. Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Family Affair. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Emergency. Tv-serie 20.28 The Times Headline News. 20.30 Monte Walsh. Amerikaanse speelfilm uit 1970. 22.22 Europees weerbericht. 22.23 The Times Headlin News. 22.25 WWF Superstars of Wrestling. 23.25 McDonalds Gymnastics 1988. 00.25 1] Canada Calling. Poppro- gramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Glenlivet Concert For Fire- 01.55 The London Festival Orches tra at Salisbury Cathedral. 03.20 Science and Technology from Phillips. 03.20-06.20 THE LANDSCAPE CHANNEL. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.00 Tracking. Popprogramma. 18.00 Nieuws en weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Touristic Magazine. 19.40 Videofashionl Modemagazine. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel nieuws. 20.30 American College Football. 21.30 Truck and Tractor Pulling. 22.00 Super Dutch Football. 23.05 Super Channel nieuws. 23.25 Europees weerbericht. 23.30 Renault 5 Turbo Cup. 23.35 World of Golf. 23.45-00.45 Chart Attack. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Tanita Tikaram. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control. 19.30 MTV at the movies. 20.00 Summerrock, popfestivals in Nederland en België 21.00 Ray Cokes. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 01.30 Away from the pulsebeat. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.10 Gorri Le Diable. 16.30 Bonjour, Bon AppétiL 17.00 Recreation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Nieuws en weerbericht. 18.00 Cine-Club: Le sang du flam boyant, Franse speelfilm. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Theatre. 21.30 Concert. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Apostrophes. 23.45 Ushuaia. 00.15-00.45 Papier Glacé. NEDERLAND 1 KRO 15.25 Cousteau's herontdekking van de wereld. 16.15 De appelgaard serie. 17.15 Pimmetje Panda, serie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Sport op vrijdag. NEDERLAND 2 TROS 16.00 Alles in de hand (3). 16.35 De nieuwe hond. 16.47 Tita To venaar 17.12 Familie Oudenrijn 17.37 TROS Aktua junior. BRT 1 15.00 Zonen en dochters 15.25 Ho- ger-lager 16.10 Panorama 17.05- 17.45 Mobile mensen-auto BRT 2 14.30-18.00 ECC-tennistoernooi. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Super-Hitpa rade der Volksmuaik. 11.00 Fsstakt 600 Jahre Universitat Köln. 13.00 Einde. 13.15 Es wird weniger geheiratet. 14.00 Flickerl und Fleckerl. 14.30 Spio- nageschiff e. 15.30 Tagesschau. 15.35 Vorhang auf Film ab. 15.45 Cinderella '88 (2), modern rocksprookje. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Hart aber herzlich. DUITSLAND 2 10.00 Heute. 10.03 (s) Die Super-Hitpa rade der Volksmuaik. 11.35 Gott und die Welt 12.10 Gesundheitsmagazin Praxis. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heu te. 13.15 Diakonie. 13.50 Ventilator 15.20 Die Muppets-Show. 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat. 16.25 Freizeit. 16.55 Haute. 17.10 Tele-lllustrierte. BBC 1 07.35 CRKO Short. 07.55 Nieuws. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air. 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws. 11.05 Going for gold. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air. 13.00 Nieuws. 13.03 Daytime live. 14.00 Jour- nsal. 14.30 Neighbours. 14.50 Lily in love. 16.30 Lifeline. 16.40 Tekenfilm. SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Tekenfilms. 10.00 Sky Trax 13.00 Another World. 14 00 Thailand Panorama. 14.30 Earthfils. 15.00 Cisco Kid. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 IS Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 Nieuws. 07.15 European Busi ness Weekly 07 45 Nieuws. 08.00 Su pertim». 09.00 Sons A Daughters. 09.25 Capitol. 09.50 Yoga. 10.00 Video fashionl 10.30 Tom Keating on Pain ters. 10.55 Floyd on Food. 11.25 Craft of the Potter. 11.50 You in Mind. 12.00 SISsy Ah. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons A Daughters. 14.00 Ths Lotus Eaters. 14.55 Wear. 15.00 Tracking. 16.00 Su pertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02-00.00 VARA: Eurorock Festival. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.30 NOS: Galaconcert. 22.30-00.00 VPRO: Het Podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Aids: medisch en sociaal. 21.30 Prono? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke Tribunwe: Agalev 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming: Basise ducatie (9). 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over Stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Carmina Burana Originala. 18.10 Aktueel. 18.30 Canta Flamenco 19.00 Dossier. De literaire canon - 19.45 Home Made. 2040 Mozarl-Concert. 1. Symfonie nr. 19 in Es KV 132 22.00 Nieuwe muziek: Orpheus. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio l Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 08.50 Postbus 900. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 1140 Postbus 900 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 Ratel. 15.03 Aarde der mensen. 1540 TROS. Jan Kok draalt op var-'* 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 12.03 Rob Stenders. 13.03 Erik de Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert 06.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcerl (2). 09.00 VARA Klassiek. 10.15 Leos Janacek. 10.50 Int. concertcircuit. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1440 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Schoolradio. 15.00 Het spoor. 16^5 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio - 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine met - regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten. weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. - Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 1240 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. r 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1340 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0540 Dag en dauw. 06.12 Brussel X. Kultureel radioma gazine over Brussel. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogr. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abrham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 1. Concerto nr. 2 In d. op. 40 voor piano en orkest, Mendelssohn. 2. Strijkkwartet nr. 3 in D. Alpaerts. 10.00 Suedlich der alpen. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1345 Natafelen. 14.00 Namiddag bij BRT-3. 16.45 Beethoven in historische opna men, de pianiste Elly Ney (1882-1968) en de violiste On nette Neven (1919-1949).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17