7i Vloer sportzaal De Wip aangetast door betonrot Diepgangcentrum Hazerswoude al 25 jaar plaats voor bezinning Oud Ade staat weer in teken van fancy fair 8EM1 dagpuzzel 7 r" 7™ -rn I0UR HAAL tri LEIDEN OMGEVING QeidtaQowuvnt DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 PAGINA L EIDI :1 be icy f ISENI die g bela i. ERr n de van jd waf |t 6 ja£ 9 ja£ bij de Rem ids wa king hoofd Coc aan tafel Kerrievis met gebakken banaan, komkommersla, rijst en gembersaus mokkavla Een wat exotisch aandoend menu met vis. Laat u daar door niet afschrikken, want het is vrij gemakkelijk klaar te maken en zal zeker bij velen in de smaak val len. Nodig voor twee personen: 300 g schelvis- of kabeljauw filet met vel, zout, kerrie, bloem, ei, paneermeel, 2 le pels olie; 1 banaan, 10 g margarine komkommer, azijn, zout, sambal, uitje; 250 g droogkokende rijst; 25 g suiker, 1,5 dl water, 1 le pel azijn, halve lepel ketjap, djahé, gember, 1 theelepel maizena; 0,5 liter gele of blanke vla (0,5 liter melk, 25 g custard of maizena, 30 g suiker), 2 theelepel oploskoffie, paar schuimpjes. Spoel de vis af met koud water en knip of snijd hem in blok jes.. Strooi een mengseltje van zout en kerrie over de vis en laat dat vijf minuten intrek ken. Haal de stukken vis door bloem, losgeklopt ei en pa neermeel. Bak de vis in hete olie bruin en gaar in vijf mi nuten: bestrooi hem tijdens het bakken met nog iets van het zout-kerriemengsel. Snijd de gepelde banaan in de lengte in twee stukken en bak deze in de margarine niet al te vlug lichtbruin. Leg de banaan bij de gebakken vis. Maak de komkommer enigs zins pikant aan met azijn, zout, iets sambal en kleingesneden Laat de suiker in een droge braadpan smelten en vervol gens lichtbruin worden. Wacht tot de helft van het suikerop pervlak bruist en voeg dan het water toe. Laat de harde kara mel op een kleine pit oplossen en voeg aziin, ketjap, (pahé. stukjes gember en een papje van maizena en koud water toe. Laat het sausje al roerende aan de kook komen en maak het op smaak af met de ge bruikte toevoegsels. Roer de oploskoffie door de vla en geef het poeder even de tijd om op te lossen. Garneer met schuimpjes. JEANNE >dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 4 no vember waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb- ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat m Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16 00 u do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11 00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT 071- 221008. zo. 20-24. 3~" 9 1 --- - J MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden. De tussen haakjes geplaatste ge tallen geven de plaats van verticale invulling aan. 2 (6) knaagdier; 4 (4) door de behoefte vereist; 6 (2) Europeaan; 6 (1) kledingstuk; 9 (3) bepaald aantal; 10 (5) voorstelling v.e. hoeveelheid door cijfers; 11 (7) meisjesnaam OPLOSSING |9N u :|Bje6 01 Meiuen 6 :ie»ueuj -peq 8 ïueeiueou g :6|pou :jbj z Pleidooi voor katholiek gezinsvervangend tehuis LEIDSCHENDAM De initiatiefnemers voor de oprichting van een rooms-katholiek gezinsvervan gend tehuis (RKGVT) in de Haagse regio hebben in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland opnieuw gewezen op de noodzaak van een snelle oprichting van dit tehuis. Zij vinden dat met het inlopen van de achterstand aan katholieke GVT's in de Haagse regio snel moet worden begon nen. De brief volgt op een reeds in juni van dit jaar aan GS gedaan verzoek van het Sociaal Paedago- gisch Centrum (SPC) in Den Haag dit GVT op te nemen in het landelijk plan voor 1989. Voorzitter L. H. Akkermans van het SPC heeft GS laten we ten dat zich voor een rooms-katholiek tehuis ze ventien kandidaten hebben gemeld. B en W van Leidschendam hebben ..daadwerkelijke bestuurlij ke begeleiding en promotie" toegezegd als het plan in hun gemeente werkelijkheid zou worden. Daar bij denkt men aan de Rietvink. Open dag Antoniushove LEIDSCHENDAM In het kader van zijn 75-jarig bestaan opent ziekenhuis Antoniushove zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur de deuren voor bewoners van Leidschendam en omstreken. Met behulp van een routebe schrijving kan men langs de di verse afdelingen lopen, waar medewerkers aanwezig zijn om apparatuur te demonstreren en uitleg te geven, onder meer in de operatiekamers, de centrale sterilisatie en de keuken. In het restaurant wordt continu een film getoond over het zieken huis. Bezoekers kunnen binnen komen via de ingang Polikli nieken. SCHOLEN ALKEMADE BETER BEVEILIGD ALKEMADE Alle scho len in Alkemade krijgen elektronische beveiligings apparatuur. Voor dat doel heeft de gemeente Alkema de ruim 30.000 gulden be schikbaar gesteld. De kos ten van de voorzieningen worden vergoed door het rijk in het kader van maat regelen ter bestrijding van vandalisme aan basisscho len. Schoolbesturen die uit eigen initiatief al waren overgegaan to't de installa tie van een elektronisch be veiligingssysteem komen in aanmerking voor vergoe ding van reeds gemaakte kosten. Notitie glastuinbouw in Veenweidegebied TER AAR Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ko men voor het eind van het jaar met een notitie over de loka- ties in het Veenweidegebied waar glastuinbouw kan ko men. Dat zei gedeputeerde L.E. Stolker-Nanninga (ruimtelijke ordening) gisteren in de verga dering van de statencommissie ruimtelijke ordening en volks huisvesting op een vraag van CDA-statenlid mevrouw L.T.M. Offringa-Knibbe. Het statenlid vroeg zich af waar tuinders zich kunnen vestigen, nu de lokatie Vierambachtspol- der bij Ter Aar door de Kroon is afgewezen. HOGERE REINIGINGSRECHTE! VOOR RIJNSATERWOUDENARE!! RIJNSATERWOUDE De reinigingsheffing moet in 1989 worden hoogd tot 100 gulden. Nu nog moet per woonhuisaansluiting 80 gu worden betaald. De verhoging is volgens burgemeester en wethoui van Rijnsaterwoude nodig door het stijgend aanbod van vuil en de door gestegen reinigingskosten. Men verwacht dat de stijging zich ook in 1990 zal doorzetten en de hefj gen opnieuw zullen stijgen tot 140 gulden. Ondanks dat er nog voldoe! reserve is. en daardoor hogere heffingen in 1989 niet echt noodzaki zijn, is volgens burgemeester en wethouders het verhogen van de hei gen in 1990 naar honderveertig gulden een te grote stap in vergelijl met de tachtig gulden van 1988. Daarom wordt een geleidelijke verhoj voorgesteld van tachtig naar honderd naar honderdveertig gulden. De begrafenisrechten worden verhoogd met tien procent en de leges' ordeningen zullen worden aangepast. Dit is vooral noodzakelijk in band met de aanwijzing van Rijnsaterwoude als proefgemeente vooi invoering van het nieuwe model paspoort. In de raadsvergadering van woensdag 9 november zullen deze niei heffingen worden behandeld. TER AAR De vloer van sportzaal De Wip aan de Vosholstraat in Ter Aar vertoont ernsti ge gebreken. Het gevaar bestaat dat bij een te zware belasting delen van de vloer onverwacht inzakken. De Wip Js sinds drie weken gedeel telijk in gebruik als buurtcentrum. Drie we ken geleden zijn ook de problemen met de vloer aan het licht gekomen. Na een onderzoek door een bouw-adviesbureau is gebleken dat betonrot een rol speelt, maar bur gemeester P. Verhoef stelt dat een constructie fout niet uitgesloten is. De burgemeester noemt de zaak „ernstig" en wil er alles aan doen om gevaar voor de sporters uit te'sluiten. Nadat was gebleken dat de vloer gebreken vertoonde, zijn di rect maatregelen genomen. „De vloer ziet er ogenschijn lijk „gezond" uit, maar bij een te grote belasting kan de vloer inzakken", vertelt de burgemeester. „Zo kan dat gebeuren wanneer er bij voorbeeld biljarttafels wor den neergezet. Dan is er sprake van een puntbelasting en dat kan fataal zijn. Op verschillende plaatsen zijn nu verstevigingen aange bracht zodat sporters geen accuut gevaar lopen. Boven dien wordt hiermee bereikt dat de zaal niet gesloten hoeft te worden", aldus bur gemeester Verhoef. Hij betreurt het dat er pro blemen zijn met de vloer. „Juist nu drie weken geleden een buurtcentrum in De Wip is gestart. En precies in het buurtcentrum staan biljartta fels. Op die plaats zijn ook di rect maatregelen genomen om de bezoekers van het cen trum niet in gevaar te bren gen". De sportzaal werd rond 1976 gebouwd. Volgens de burge meester is het daarom vrij wel onmogelijk om een even tuele constructiefout te ver halen op aannemers, archi tecten of de betonleveran- cier. „We kunnen waar schijnlijk niemand meer aan sprakelijk stellen. De ge meente zal zelf voor de kos ten op moeten draaien. Een duidelijk plan van aanpak is er nog niet. Ik ben wel van mening dat we alle risico van betonrot moeten proberen uit te sluiten en dat zou beteken dat er een rigoreuze repara tiebeurt nodig is. Maar daar is nu nog geen duidelijkheid over", aldus burgemeester Verhoef. Pater Kroese voor het Diepgangcentrum in Hazerswoude: „Een belangrijke taak voor mij is de doorsnee mens zover te krijgen, dat hij of zij zich ook met spiritualiteit gaat bezighouden'.'. FOTO: WIM VAN NOORT HAZERSWOUDE Het Diepgangcentrum in Ha zerswoude bestaat 25 jaar. Het jubileum is al gevierd op zaterdag 15 oktober, de feestdag van Teresa van Avila, de stichteres van de Orde der Ongeschoeide Karmelieten. Met een eenvoudige maaltijd en een voordracht door dr. Willem Berger, oud-hoog leraar godsdienstpsycholo gie van de katholieke uni versiteit Nijmegen werd de 25-jarige veijaardag luister bijgezet. Het Diepgangcentrum werd in 1963 opgericht. De directe aan leiding waren de grote veran deringen die werden doorge voerd in het Tweede Vati caans Concilie. De oorzaak was de stroomversnelling waarin de samenleving terecht was gekomen. „De vastgelegde patronen waarin de mensen al zo lang leefden werden ver knipt, gebroken of wegge gooid. In de snel veranderende maatschappij kwamen velen tussen wal en schip terecht, op zoek naar een nieuwe plaats om te leven. De oude schoenen pasten niet meer, maar er wa ren nog geen nieuwe", zo zegt pater Alfons Kroese, een van de oprichters van het Diep gangcentrum. Er werd begin zestiger jaren gezocht naar een centraal gele gen onderkomen voor het Diepgangcentrum. Voorwaar de was dat die niet in een van de grote steden mocht liggen. Zo kwam het centrum terecht aan de Rijndijk 108. Naast het Diepgangcentrum staat de pas torie van de parochie van de parochie HH Michael en Ber- nardus, waar medepater God fried Claassen onlangs pastoor is geworden. Voor 1963 gaf pa ter Kroese samen met een Bel gische medebroeder een jonge- renblaadje uit dat Diepgang heette, waarmee de naam van het centrum verklaard lijkt te zijn. Karmelieten Eigenlijk is diepgang het kern woord van de ongeschoeide karmelieten, die steeds op zoek zijn naar zichzelf. „Als het ware een reis naar binnen toe", zegt Kroese. De Orde, die in de twaalfde eeuw is ont staan. werd in de zestiende eeuw hervormd in een toen ook al turbulente samenleving. Net uit het duister van de Middeleeuwen gekomen, be leefde Europa een ongekende groei en vergroting van de maatschappij. Het was de tijd van de Renaissance en de ont dekking van Amerika. De kleine wereld van boeren, rid ders en geestelijken werd opengescheurd. „Ook toen bleek het hard nodig om tot bezinning te komen. Eerst Te resa van Avila (1515-1582) en later ook Juan de la Cruz (1542-1591) stonden voor en zochten naar de weg naar vol maaktheid, samen met God", legt pater Kroese uit. Volgens Kroese durven alleen de mensen aan de rand van de maatschappij vragen over de zin van het bestaan te stellen, die eigenlijk ook bij de door snee burger leven. Pater Kroe se ontmoet deze mensen veelal in cafés. Daar ligt volgens hem een onuitputtelijk potentieel aan ervaringen die niet ge bruikt worden. Het is daar waar hij veel leert. „Ik vind mijn beste vrienden buiten de kerk", zo stelt hij. „Een belangrijke taak voor mij is de doorsnee mens zover te krijgen dat hij of zij zich ook met spiritualiteit gaat bezig houden", vertelt de pater. „Daarmee kom je pas echt tot het diepste wezen van het be staan". Hij begrijpt wel dat veel mensen na een dag wer ken daar niet veel voor voe len. „Ook onze samenleving is niet vaak zo opgebouwd dat men aan de echte vragen toe komt". Kroese zegt dat hij zich in een bevoorrechte positie be vindt omdat hij wel genoeg tijd heeft voor de vragen. Vrijgezel „Juist in die positie kan ik een vrijgezel zijn en dan niet in de negatieve betekenis van alleen zijn. Het gaat hier om de oud- Nederlandse betekenis gezel of leerling, maar ook om de bete kenis partner. Samen met an deren zoeken en léren", ver klaart de pater. Hij zegt dat hij niet probeert de meester te zijn, maar dat hij tracht samen, door middel van het stellen van vragen, verder te komen. „Het is dan niet erg om soms met lege handen te staan. Dat is juist goed, omdat men daar mee openstaat voor anderen en andere ideeën". Op die manier werkt ook het centrum. Met acht mensen en de zorg voor een parochie vormt het een eigen kleine sa menleving. „Ieder heeft zijn eigen taken en bezigheden, maar allen vanuit hetzelfde uitgangspunt. Elke week pra ten we daar samen over, waar door uiteen groeien voorko men wordt", aldus Kroese. Op dit moment worden er cursus sen gegeven aan zowel reli gieuzen als aan leken in heel West-Nederland. Ook zijn er gespreksgroepen, die een be paald onderwerp behandelen. Afgelopen jaren waren dat thema's als; zin in het leven, lijden aan de kerk, meespelen in het grote geheel. Chili Naast de spiritualiteit is het Diepgangcentrum sterk ge richt op de maatschappij. Zo is onder meer vanuit het cen trum de Chili werkgroep Ha zerswoude ontstaan. Over Zuid-Amerika is pater Kroese enthousiast: „Daar wordt een nieuwe theologie geboren. God is in Zuid-Amerika waar de arme boeren en landlozen hun stem verheffen, maar daarbij niet aan het religieuze aspect Voorbij gaan", zegt Kroese. Hij stipt aan dat deze zogenoemde bevrijdingstheologie wordt be kritiseerd door Paus Johannes Paulus II. Volgens Kroese speelt de angst voor het atheïs tische communisme hierbij een rol. „Maar", vraagt pater Kroese zich af, „staat het mar xisme niet dichter bij God dan het kapitalisme? De kerk heeft grote moeite om daar over na te denken. Het wordt teveel verstopt. Logisch, want hier over nadenken en met name over spiritualiteit en politiek is spelen met vuur. Men weet niet waar dat toe leidt. Het zou een hele ommekeer betekenen en het is de vraag of de kerk daar tegen kan", zo besluit Kroese. MARCEL VAN BEEK Een pas ontdekte foto van het Oud Adese onderwijzersgezin Hartogh, te zien op de tentoonstelLonst in het dorpshuis van Oud Ade over het dorpsleven in veertiger jaren. OUD ADE Oud Ade staat komende weekeinde weer in het teken van de jaarlijkse fancy fair. Voor het twintigste achtereen volgende jaar brengen in woners en oud-inwoners van Oud Ade geld bijeen voor de instandhouding van Ons Dorpshuis en voor het haarlijkse uit- gaansdagje van de plaatse lijke bejaarden. Het fancy fairgeweld gaat za- is, gaan het rad van avontuur en de overige gokstands draai en. Dit jaar zijn er diverse prij zen (waaronder Staatsloten, etentjes en fietsen) te winnen bij het ballen gooien, prijs schieten, eenëntwintigen, touwtje trekken, ringen wer pen en bij waterroulette en de grabbelton. Op zondagavond wordt er een reis naar Liech tenstein verloot. Tevens ver richt dan Alkemades burge meester A. Meerburg de trek king van de grote loterij met als hoofdprijs een videorecor der. Op het einde van de avond wordt traditiegetrouw terdagmiddag om twee uur in een racefiets verloot. Ons Dorpshuis van start met Op zaterdagavond wordt om- een uitvoering door de jeug- streeks tien uur een radio-cas- uwe jen. „1 ferlor fret i ipelen harkt lich v •en «Vil N ken. Richard Hartogh zal urrer fraai portret schilderen van,0 meest biedende en I ir>, Heemskerk biedt - aan videofilm te maken van familie-evenement naar kei roots Andere aanbiedingen g Iraks over vijf liter biest, het per van balen hooi, gras maapm di, schapen scheren en het \|erian< vaardigen van corsages kerststukjes. Nieuw dit jaar is een fotot oorlfc omst 'erste walii dafdeling van toneelvereni ging VIOS. Het toneelstuk gaat over het circus. De deel nemende kinderen zijn ver kleed in kostuums, het geheel staat onder leiding van Lenie Koetsier. setterecorder verloot. Liefheb bers kunnen bij de „Vacature bank" bieden op klusjes die in woners van Oud Ade willen verrichten. Ook dit jaar bieden Kees „de Kaasboer" van der Geest en pastoor Nijman toonstelling over Oud Ade haar inwoners gedurende veertiger jaren. Deze foto's 1£[t. u afkomstig van een onlangs vonden fotoalbum uit de van pastoor Derksen. Wie to's bijbestelt draagt bij aan restauratie van de kerk i Oud Ade. Openingstijden; terdag 5 november van l4)raks tot 18.00 uur en van 19.30 24.00 uur. Zondag is de fai ren. „1 fair in het dorpshuis naast kerk geopend vanaf 11.00 Voor itgebr ;eten Als het toneelstuk afgelopen om een middag stekels te trek- uur. 18.00 uur en van 19.30 tot OQeniet Josua Het Christelijk Oratorium - koor Com nu met Sangh voert morgenavond in de Ge reformeerde kerk aan de Ju- lianalaan in Sassenheim het oratorium „Josua" van G. F. Handel uit. Aan deze uitvoe ring werken mee bekende solisten als de sopranen Han- neke Kaasschieter en Ilona Visser. De begeleiding wordt verzorgd door het Randstede lijk Orkest. Aanvang acht uur. De toegangsprijs be draagt veertien gulden en twaalf gulden voor de jeugd en 65-plussers. Gezinsbelang Wethouder G. van den Ber± van Lisse opent morgenmf dag om drie uur het nieuwe kantoor van de woningbouw vereniging Het Gezinsbelang aan de Catharijnelaan 14. Het kantoor is inmiddels al enke le maanden in gebruik. Za terdag is er tussen twaalf en vier uur open huis in het kantoor. Zaalmink. De opbrengst van de collectie is bestemd voor pater Kees van der Geest, ge boren Leidschendammer, die in Papua Nieuw-Guinea di recteur is van een school voor hoger beroepsonderwijs. Aan vang half ach t. brengst afdragen, niet-ledei n vijftien procent. Computervereniging De maandelijkse bijeenkomt van de Computer Verenigii Bollenstreek heeft zaterdi plaats in Dorpshuis 't Eilan aan de Rietkraag 5 in Beim dorp. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder, be zoekers vanf 16 jaar moetei vijf gulden betalen. De data bank is overigens 24 uur pe dag telefonisch bereikbaai 023-294025. Hegenwoud De American Women's Club in Den Haag houdt morgen en zaterdag een Christmas Bazaar in cultureel centrum Warenar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar. Op vrijdag is de bazaar open van twaalf tot negen uur en op zaterdag van tien tot vijf uur. Inlich tingen: telefoon 070- 544171. Oogstdankviering De Leidschendamse Land en Tuinbouwvereniging (LLTV) houdt morgenavond in de Nederlands Hervormde Dorpskerk bij de sluis een Oogstdankviering. De dienst wordt geleid door dr. A.J.M. Hendriks predikatieds. M.S.F. Kemp en ds. J. ter Horst (beiden liturgie). Mede werking verleent de cantorij onder leiding van de heer B. Niels Jeu rink van de Neder landse Jeugdbond voor Na tuurstudie (NJN) houdt mor genavond in het Jan Verwey Natuurcentrum aan de Wete ringkade in Noordwijk een dia-lezing over de vernieti ging van het tropisch regen woud. De lezing begint om acht uur. Kienen In De Voorhof aan de Bond- straat in Lisse wordt mor genavond gekiend in het ka der van de speelgoedactie. Aanvang acht uur. De eerste kienavond leverde 2.415 op. Skibeurs De Nederlandse Ski Vereni ging Kring Leiden houdt za terdag in het RIO aan de Leidsedreef 4 in Leiderdorp een skibeurs. Van tien tot twaalf uur kan men de spul len inleveren. Voor een in schrijfformulier, waarop 15 artikelen kunnen worden ge noteerd, moet een rijksdaal der worden betaald. Tussen twee uur en half vijf volgt de verkoop. De entree bedraagt één gulden, leden hebben gratis toegang. Leden moeten tien procent van de op- ééi, t Postzegels De Vereniging Iran Postze r, gelverzamelaars Noordwiji houdt zaterdag een ruildag i. Hotel Royal aan de Voorf' straat 76 in Noordwijk-Bi, nen. Belangstellenden kun nen er van tien tot vijf terecht. De entree kost gulden. Kamerkoor Het Leiderdorps Kamerkoo geeft zaterdag het jaarlijksr concert in de Leiderdorps Dorpskerk aan de Hoofd i straat. Uitgevoerd wordei het Requiem van W.A. Mo i zart en Cantate 21 „Ich hatt viel Bekümmernis" van J.i Bach. Dirigent is Wim vai Meeuwen. Aanvang kwal over acht. Poppen thea ter Poppentheater Jacobus Wh man speelt zaterdagmidda, S,r. 254 in het stuk „Gesprek met Nicolaas" voor kinderen vai 5 tot 12 jaar. De toegangsj is een rijksdaalder en kaarten zijn te koop bij hc gemeentehuis en slageri, Rietveld aan het Ambachts plein of een half uur voor voorstelling aan de zaal. lefonisch reserveren is mogelijk, telefoon 017 14-90L toestel 226. De voorstelling begint om twee uur. Leo Hoogeveen lid van verdienste bij SJ2$ ZOETERWOUDE Tijdens de algemene vergadering van de Zoeterwoudse voetbalver eniging SJZ is de heer L. Hoo geveen benoemd tot lid van verdienste. Hij is 25 jaar be stuurslid en vanwege zijn ver diensten voor de vereniging kreeg hij gisteravond de ver sierselen opgespeld door voor zitter M. Berg. Tot „SJZ- vrouw van het jaar" is be noemd mevrouw M. Opdam- Van Slingerland. De bij deze onderscheiding behorende be ker werd uitgereikt door ere lid A. van der Hoeven. Hult een van de zeven mensen er al zijn sedert de opricht van SJZ in 1945 en zij bij het 40-jarig bestaan van vereniging een prijs besef baar gesteld voor de vrouw van het jaar. ZIL ttend de ven iuwe 'nljaard isje, dak irijft )k u ief De bej; 1st bii irijft zustc Jrk hl ma; ziek rroere ts m< >f va kan H. H; \TW igki ,'id hap i jaai men itwiji ;n iei ihjihoud :hter tinim. leter

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12