Wim Verhoorn zoekt nu stilte in de storm Been wil als directeur bij KNVB geen Inter Football Tsjizjov geruisloos kampioen irr CoidócSouMMit Verrassende winst basketballers Weert platini bondscoach ATLETIEKCOACH: „IK VOEL ME GROOT WILD Zege Leids damesteam SS Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u!* >ORT WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 PAGINA 7 [Hg {AMARIBO Alexej Tsjizjov is gister- brands, die even eerder tegen elkaar tot remise nadenken - toch voor een minder ka MARIBO Alexej Tsjizjov is gister- HMlid in Paramaribo geruisloos wereldkam- i dammen geworden. Toen de Fransman lave zijn partij tegen de 24-jarige Sovjetrus 7 zetten opgaf behoefden de arbiters niet iur) grijpen. De ongeveer honderd toeschou- maakten geen aanstalten om de nieuwe houder met applaus te begroeten. Integen- g5ï Nadat de Fransman zijn tegenstander de 157* A had geschud en ook een aantal deelne- 43.t s de opvolger van Alexander Dibman had 160.5 Icgewenst, wendde het publiek zijn aan- "j it op de andere partijen, alsof er niets aan and was. Het was eenvoudig niet tot de 145 0 landers doorgedrongen, dat Tsjizjov voor 1100 loncurrentie onbereikbaar was geworden, zijo zege in de voorlaatste ronde kwam een totaal van 29 punten, drie meer dan landgenoot Anatoli Gantwarg en Ton Sij- Bi la brands, die even eerder tegen elkaar tot remise hadden besloten. Tsjizjov zelf toonde ook geen uiterlijke emotie en verliet de speelzaal om daar even later weer terug te keren, zodat hij tegenstander Bonnave kon laten zien hoe deze vanuit een klassieke stand „eenvoudig" remise had kunnen maken. De Fransman knikte, als of hij het begreep. „Maar hij heeft er nog niet de helft van gesnapt. Wat hij in de partij deed was helemaal funest", analyseerde Rob Clerc, die zelf ontsnapte aan een nederlaag tegen Au- tar. De Surinamer was echter niet zo fel op winst uit, zodat hij in een voor hem betere stand toch met remise instemde. Toen Sijbrands en Gantwarg na ruim drie uur remise met elkaar waren overeengekomen kon Tsjzjiv de wereldtitel eigenlijk niet meer ont gaan. Sijbrands had wel het initiatief maar koos in het middenspel - na bijna een half uur nadenken - toch voor een minder kansrijke voortzetting. Gantwarg nam die gelegenheid onmiddellijk te baat en vereenvoudigde de po sities, waarna de Nederlandse kampioen met een remise-aanbod kwam. „Ik heb het gepro beerd", vertelde Sijbrands, hoewel hij later bij analyses toegaf, dat hij misschien toch iets meer risico's had moeten nemen. De tweede plaats van Sijbrands is nog in gevaar, maar als zich geen dramatische ontwikkelingen voor doen in zijn slotpartij tegen Tsjizjov dan heeft hij in ieder geval het door hem gestelde doel, eindigen bij de eerste drie, bereikt. Dat dankte hij dan weer aan de Braziliaan Jose Maria die vanuit een min of meer hachelijke situatie toch nog remise wist te maken tegen Baljakin. Deze kan daardoor een plaats bij de eerste drie vergeten. Gantwarg wint protest PARAMARIBO De eerste 3rie van het lopende wereld kampioenschap dammen hebben automatisch start- recht in het toer nooi van 1990. Dit werd gisteren vast gesteld na het pro test van oud-we reldkampioen Ana toli Gantwarg. De werelddambond had eerder besloten de plaatsingsrech ten van de beste drie te ontnemen. BS Weert (in donkere shirts) suc cesvol ten aanval. FOTO: ANP WEERT BS Weert, de Nederlandse vertegenwoor diger in het basketbaltoernooi om de Europa Cup 2, heeft gisteren in de eerste ronde in eigen huis een verrassende overwinning behaald op de Franse be kerwinnaar Cholet: 75-56. De Limburgse formatie keek na een matige eerste helft nog tegen een achter stand aan: 33-35. In het tweede gedeelte van het duel waren de gastheren echter een stuk sterker dan de Franse miljoenenformatie. Topschutter bij Weert was de Amerikaan Banks met negentien punten, Esveldt kwam tot zeventien en Van Dinten tot twaalf punten. Bij de Fransen, die in tegenstelling tot de verwachtin gen met twee Amerikanen in de basis verschenen, was Warner met 24 punten de succesvolste speler. De return is volgende week dinsdag. 24M nieuwe Franse bondscoach Michel Platini (rechts) jaagt hier MN» Paolo Rossi tijdens een benefietduel, dat gisteren in Turijn d gespeeld. mx TOTO: 94.50 17M [Van onze correspondent Bob van Huët) SlRIJS De dagen van Franse bondscoach SJfciri Michel zijn geteld. i47wfèhel, die er niet in plagde de nationale voet- 1930 lelf te kwalificeren 'H ooor EK in Duitsland 57oo nu zeer slecht is begon- 269900 n in de aanloop naar t WK, wordt vervangen or oud-sterspeler Mi- ?1 Platini. 33-jarige vroegere midden der neemt het heft over I Michel, die is weggepro- erd tot technisch direc- Platini krijgt als hulpje fard Houllier. Het tweetal iuteert op 19 november als 31J Franse nationale team in frado in een kwalificatie wedstrijd voor groep 5 Joego slavië ontmoet. Oud-interna tional Jean Tigana zou op ver zoek van Platini willen terug keren in het Franse elftal. Frankrijk startte de race om een plaats bij de eindronde van het wereldkampioenschap met twee teleurstellende resul taten. In eigen huis werd het net 1-0 tegen Noorwegen en in de uitwedstrijd tegen Cyprus werd het zelfs 1-1. In dezelfde groep speelt ook nog Schot land mee in de strijd om twee plaatsen bij de wereldtitelstrijd in 1990 in Italië. De voorzitter van de Franse voetbalbond Jean Fournet- Fayard had gisteren een ge heim gesprek met een zicht baar aangeslagen Henri Mi chel. Bordeaux-voorzitter Claude Bez is in de nieuwe constructie de rol van coördi nator toebedeeld. HOEK VAN HOLLAND Het liefst zou Wim Verhoorn niets zeggen. Zoveel mogelijk stilte creëren rond zijn per soon. De 47-jarige Zuid hollander wil, wanneer per 1 januari zijn con tract als hoofdverant woordelijke voor de Ne derlandse weg-atletiek bij de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie afloopt, weer ergens an ders aan de bak. Hij vreest dat het bedrijfs leven de naam Verhoorn bij aanhoudende publica ties straks associeert met „een onwillige hond'. In huize Verhoorn in Hoek van Holland valt de post te genwoordig met een bonk door de brievenbus. Hij komt nog maar zelden op het bondsbureau in Nieuwegein. De laatste (twee) maanden van het contract worden thuis uitgediend. Want Ver hoorn wil het karwei, waar hij in '77 als assistent van de onlangs door de KNAU (waar ook Bram Wassenaar inmiddels te kennen heeft gegeven per 1 januari te stop pen als bondscoach midden lange afstand) teruggehaalde Bob Boverman aan begon, netjes afmaken. Dat de Al- meerder zijn opvolger wordt heeft Verhoorn uit de kran ten vernomen. Zoals bijna al les. Behoorlijke communicatie met de bestuurstop van de KNAU (vooral algemeen di recteur Ripmeester en tech nisch coördinator Kauffman, red.) heeft Verhoorn al niet meer sinds hij anderhalf jaar geleden via de kantonrechter zijn ontslag als full-timer bij dé Unie aanvocht. De prak tijkman had moeten wijken, omdat hij overhoop lag met technisch directeur Arie Kauffman. De rechterlijke macht oordeelde toen dat de Verhoorn tot 1989 als partti me bondscoach in dienst moest blijven. Sindsdien is er een ijzige relatie. „Ik word nu zelfs op extra kosten ge jaagd door de bond. Want ik moet extra kranten kopen om te lezen wat er gebeurt, terwijl ik gewoon nog in dienst ben en volgens mij dus gewoon geïnformeerd behoor te worden". Lastpost Verhoorn is (nog) niet in de oppositie gegaan tegen de op handen zijnde breuk en de verwijten van technisch coördinator Kauffman dat hij teveel als manager optrad en te weinig trainingstechnische impulsen heeft gegeven. Hij baalt wel steeds meer van het beeld dat door alle publiciteit en kritiek uit het bondsbu reau van hem ontstaat en be raadt zich erop hoe die stroom kan worden gestopt. „Ik probeer zelf een stilte om me heen te creëren en geen geluiden naar buiten te bren gen die negatief overkomen. Ik wil toch weer een andere baan vinden. De buitenstaan der, ook het bedrijfsleven, weet straks niet meer dat ik ook nog gewoon Wim Ver hoorn ben, naast de KNAU- functionaris die voor zijn at leten is opgekomen. Straks denkt iedereen bij het horen van de naam Verhoorn al leen maar aan „die lastpost". In de trant van. „Kijk eens wat een onwillige hond. Mis schien is hii wel goed ge weest voor de atleten, maar van de problemen zal altijd iets van waar zijn". Ik begin me ook nu pas te realiseren wat voor consequenties het heeft dat de bond de laatste tijd zo met me heeft gecom municeerd en alles naar bui ten heeft gespeeld". „In elke krant die ik momen teel opensla, voel ik me groot wild. Het houdt niet op. Zelfs als het nu zou stoppen is de schade die is aangericht niet in twee maanden te herstel len". Even kan Verhoorn de neiging om terug te slaan niet onderdrukken. Ondanks zijn wil de zaak netjes te beëindigen. „Ik zou trai- ningstechnisch onvoldoende impulsen hebben gegeven. Ik denk dat ik één van de wei nige trainers ben geweest die na het afschaffen van de nieuwsbrief door is gegaan met het overbrengen 'van nieuwe ontwikkelingen. En ik hoefde toch niet met alle nieuwe ontwikkelingen naar Gerard Nijboer te lopen. Arend (Karrenbelt) is de trainer van Gerard. Met hem ga ik dan de dialoog aan over nieuwe ontwikkelingen". Karrenbelt schreef Verhoorn deze week een opbeurende brief. Bloedprikje „Er zijn ook voldoende ande re atleten die op mijn dag programma's lopen. Alleen ik heb nooit de behoefte gehad om mijn kennis van zaken hardop te vertellen. Mijn cri terium is nooit, geweest: Wat vindt de buitenwereld van mij als bondscoach. Maar wat vinden de atleten ervan. Nu wordt er ook plotseling over nieuwe plannen gesproken. Meer naar de clubtrainers toewerken, is helemaal niet nieuw. Er was alleen nooit geld voor. Ik had jarenlang een chronisch geldgebrek. Nog geen cent om een bloed prikje te doen. Nu er plots dank zij een sponsor geld is, moet dit en dat gebeuren. Dank je de koekkoek, dat wist ik ook. Maar ik had al leen geld voor water en brood. Nu is er geld voor brood en suiker. Er was nog geen cent om de kopieën van de nieuwsbrief te betalen. Er waren voedingsondderzoe- ken nodig. Ik had atleten die naar een fysioloog moesten en naar de cardioloog. Daar was geen geld voor. Ik heb jarenlang met een budget van negenduizend gulden moeten werken. We hebben vroeger hele avonden moeten vergaderen over honderd gulden. Dat is er nu niet meer bij. En dan wordt cr gedaan of er ineens alle maal nieuwe ideeën liggen". Verhoorn heeft inmiddels wel steun ondervonden van de toppers van de nationale wegatletiek. Gerard Nijboer heeft al openlijk de oorlog aan de KNAU verklaard en gaat ook na 1 januari gewoon verder met Verhoorn. Hij blijft alleen lid van de KNAU vanwege het beno digde lidmaatschap om inter nationaal te kunnen starten. Maar ook Marti ten Kate, John Vermeule, Carla Beurs- kens en Jos Sasse, de verras sende winnaar van de mara thon van Frankfurt afgelo pen zondag, steunen de man die hen de afgelopen jaren steunde. Eind deze week gaat Verhoorn met zijn pupillen om de tafel zitten en wordt de toekomst besproken. Die van de atleten gaat hem het meest aan het hart. Het feit dat niemand van de top in Nieuwegein zelfs maar naar hun mening wilde luisteren, vindt hij nog steeds van mln- achtig voor de atleten getui- gen- RENÉ VAN HATTUM Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.20 uur Surf- en strandsportgala Zandvoort. Nederland 3, 21.54 uur: Studio Sport. België Nederlands 2, 20.10 uur: Tennis: ECC-toernooi Antwer- Sky Channel, 22.20 uur: Motor- Super Channel, 22.05 uur: Golt. MORGEN BBC 2, 00.55 en 17.00 uur: Bowls. Brandenburg geen partij voor AZC ALPHEN AAN DEN RIJN De waterpoloploeg van AZC heeft de competitiewedstrijd tegen Brandenburg BVB gis teravond met 4-12 winnend af gesloten. De zege op de Biltho- vense ploeg kwam vrij gemak kelijk tot stand. Na de eerste periode leidden de Alphena- ren al met 1-3. Een voorsprong die vervolgens niet meer uit handen werd gegeven. De overige setstanden waren 0-3, 2-4 en 1-2. De meeste Alphen- se doelpunten kwamen op naam van de uitblinkers John Jansen en Remco Pielstroom. Daarnaast maakte ook doel man Ruud Misdorp een zeer goede indruk in deze uitwed strijd, die in de plaats kwam van een thuiswedstrijd. Dit in verband met de Europacup verplichtingen tegen Cataluna het komend weekend. Het: vertoonde spel bood de coach van AZC, Piet Reedijk, in ie der geval weer voldoende per spectieven voor de return te gen de club uit Barcelona. Zijn ploeg moet dan een achter stand van vier doelpunten goed maken. LEIDEN Het Leids dames team heeft gisteravond in de strijd om het Nederlands kam pioenschap de eerste wedstrijd tegen Rotterdam met 4-2 ge wonnen. Tijdens de rust keken de dames nog tegen een 0-2 achterstand aan, maar nadat Dorien Nobelen en Hennie van Zaal plaats hadden ge maakt voor Tineke Datema en Petra Heemskerk ging het aanzienlijk beter lopen. Het betere spel werd tot uiting ge bracht in vier doelpunten. Voor de Leidse dames scoor den Jennie van der Mark (tweemaal), Bianca Vonk en Petra Heemskerk. [andbalsters erug met ^ge handen EUX De Neder- dse handbalsters zijn jteren met lege handen Frankrijk vertrokken. Europese kwalifica- ernooi, de vroegere wereldtitelstrijd, werd br de nationale dames- 10,,e& °P de vierde plaats S ündigd. 431 '12 anje verloor in Dreux in de ijd om de bronzen medaille 17-19 van het jeugdige en tO) bitieuze Spanje, dat bezig is 1951 de voorbereiding op de |jj|impische Spelen van 1992 eigen land. De finale van toernooi, die slechts om de ging omdat Zweden en inkrijk al verzekerd waren i deelneming aan de B-we- Ïtelstrijd van 1989, werd inen door de Scandinavi- ploeg (19-18). Nederland laandag geen schijn van tegen de sterke Zweedse Tegen Spanje wilden de ters van coach Ton van d vefder in ieder geval de mati- aanl indruk van de poule-finale [werken. ideli 'eel< tot de pauze te luk- Oranje leidde met 10-9, ar moest in de tweede helft fi h buigen voor de beweeglij- ?el» en snelle Spaansen. In de pelii lerlandse ploeg was een op- lina lende rol weggelegd voor 1.50- inca van de Meer. De jeug- n e hoekspeelster van Quin- Bma debutante in Frankrijk, w am tot vier treffers en daarmee topscoorster het nationale team. De irlandse uitblinkster van s toernooi, cirkelspeelster rgj lula Dekeling, bleef giste- I op twee doelpunten ste- aktt i. sho elln ZWOLLE Harry Been (39), de huidige gemeente secretaris van Zwolle, hoopt per 1 maart van het volgend jaar als directeur bij de voetbalbond aan de slag te kunnen. Die datum is nog onzeker. „De KNVB wil dat ik morgen begin, de gemeente Zwol le het liefst volgend jaar juli". Drs. H.M. Been maakt zich er niet druk om. Dat ligt ook niet in zijn karakter. Op 23-jarige leeftijd behaalde hij zijn docto raal in de sociologie en plano logie. „Het leren ging me ge makkelijk af", zegt de geboren Drent. Als zoon van een café houder in Zweeloo groeide hij op in het plaatselijke dorpsca- Acht jaar geleden werd hij ad junct-gemeentesecretaris in Zwolle. In 1986 werd hij op zijn 37e gemeentesecretaris. Zijn voetbalcarrière was be ëindigd na een knie-operatie, maar de rest van de wereld leek voor de socialist Been open te liggen. Ambities om burgemeester („Er zijn maar 714 plaatsen te vergeven") te worden heeft Been nooit ge kend. „De kant van het bedrijfsleven trekt me meer". Waarmee hij niet gezegd wil- hebben, dat aan die kant van de heuvel het gras groener is. „Bij de overheid is de besluit vorming en het treffen van re gelingen, die daarvoor nodig zijn, heel goed verzorgd. Daar ontbreekt het bij veel bedrij ven weieens aan Voor en door Zijn voorkeur gaat uit naar het leiding geven onder het motto: voor en door het volk. Been: „Of je bij de overheid of in het bedrijfsleven werkt, overal geldt dat het meeste kapitaal in je eigen personeel zit. Dus is het de kunst de ménsen op de goede plaatsen neer te zetten. Je moet je proberen te omrin gen met goed personeel. Het betekent voor de leidingge vende wel dat er strakker ge controleerd en eventueel ge sanctioneerd moet worden. In het bedrijfsleven niets nieuws, bij de overheid liep .men er in het verleden voor weg. Dat kan nu niet meer. Het vergt van de ambtenaren een men taliteitsverandering, die tot nu toe maar moeizaam op gang komt". Bij de KNVB wordt het lei ding geven aan het gezamen lijke KNVB-personeel (50 pro cent in Zeist, de andere helft verspreid over het gehele land) slechts één van de aan dachtspunten, zoals dat in vak jargon heet. Andere hoofdpun ten zijn het verbeteren van de contacten met UEFA, FIFA, overheden en semi-overheden (NOC, NSF, etc) en de profes sionalisering van de voetbal bond. Zo komt er een eigen BV, die de taken van Inter Football voor de voetbalbond zal overnemen. Organisatie van interlands, contacten met sponsors, het behoort straks al lemaal tot Beens verantwoor delijkheid. Niet zo veel Wat weet hij eigenlijk van de KNVB? Niet zo veel, geeft hij toe. „Ik haal mijn informatie voornamelijk uit de kranten, 's Morgens sla ik de Volkskrant open en dan krijg ik een su pernegatief beeld van Zeist, 's Avonds pak ik dan de NRC, waardoor dat beeld wordt bij gesteld. Onder de roos laat Been voorzichtig iets van zijn toekomstplannen los. „In de publiciteit zal ik straks nog wel een keer struikelen. Ik ben een type dat snel geneigd is op een vertrouwelijke basis te praten. Dat zal me wel een keer duur komen te staan, maar dat zie ik dan wel weer". Zijn sollicitatie lekte vroegtij dig uit. Terwijl de KNVB in Zeist de benoeming nog ont kende, had Been al een paar interviews achter de rug. „Het liefst had ik het ook geheim gehouden, maar als ze me bel len, kan ik onmogelijk de boot blijven afhouden' De KNVB liet intussen giste ren via het ANP weten dat Been voorlopig geen inter views (lees: spreekverbod) meer geeft. sportuitslagen BASKETBAL 1e rond* Europa Cup 2 (1* wed strijd): BS Weert (Ned)-Cholet Basket (Fra) 75-56 (33-35). Topscorers: Banks 19, Esveldt 17, Van Dinten 12. Cholet: Warner 24. DAMMEN WK Paramaribo Twintigste ronde Wallen (CoR) - Sadiek (Sur) 0-2, Bal jakin (Sov) - Jose Maria (Bra) 1-1, Au- tar (Sur) - Clerc (Ned) 1-1, Tsjizjov (Sov) - Bonnave (Fra) 2-0, Gantwarg (Sov) - Sijbrands (Ned) 1-1, Kore- newski (Sov) - Leandro (Bra) 1-1, Kemp (Sur) - Jansen (Ned) 0-2, Val- neris (Sov) - Issalene (Fra) 2-0, Mami- na N'Diaye (Mal) - Van der Zee (Ned) 1-1. Vrij: Alfaisi (Sur) en Van Aalten (Ned). Stand: 1. Tsjizjov 29, 2/3. Gantwarg en Sijbrands 26. 4/5. Baljakin en Val- neris 24, 6/8. Clerc, Korenewski en N'Diaye 23. 9. Jansen 22. 10. Lean dro .21 (uitgespeeld)11/13. Van Aal ten. Autar en Van der Zee 18, 14. Jose Maria 16, 15. Sadiek 13 (uit- gesp.), 16. Kemp 11, 17/19. Alfaisi. Bonnave en Issalene 8, 20. Wallen 3. HANDBAL Europ*** kwalificatietoernooi In Frankrijk Flnala: Zweden-Frankrijk 19-18 (9-8). Om da 3e plaets: Spanje-Nederland 19-17 (9-10). Doelpunten Nederland: Van de Meer 4, Geitz 3, Thorsen 3. Kerssens 2. Dekeling 2/1, Van Alphen 1. Mouton 1 en Hageman 1/1. Om de 5e pleet*: IJsland-Zwitserland 19-17 n.v. (16-16, 6-10). Om de 7* plaata: Portugal-Belgié 18-17 (10-11). Om da 9a plaata: Italië-Grlekenland 19-14 (10-9). Eindatand: 1. Zweden^2. Frankrijk, 3. Spanje, 4. Nederland, 5. IJsland, 6. Zwitserland, 7. Portugal. 8. België. 9. Italië. 10. Griekenland. 1e koers, 2000 meter: 1 Cinderella Crown (R. Heynen) 2.42,9-1.21.5. 2. Carola Bonni, 3. Cor Berg. Toto: win nend 2,80 plaats 1,70 2,60 3,20 kop pel 17,00 trio 339,10. 2e koert, 2000 meter: 1. Beauty Ton ka (J. Huiberts jr) 2.41.9-1.21.0. 2. Cherie Wielinga, 3. Cobus Swager- man. Toto: winnend 4,70 plaats 1,50 1.70 2,20 koppel 8,20 trio 116,00. 3e koers, 2000 meter: 1. Agretty (F. van Klaveren) 2.42,3-1.21,2. 2. Ascot K. 3. Zorro V. Toto: winnend 3.60 plaats 1,90 1,90 koppel 3,00 trio 46,10. 4e koers. 2000 meter: 1. Alex di Trl- cia (T. Smeding) 2.36,4-1.18,2, 2. Yor- ky. 3. Bekila Ludwig. Toto: winnend 4,50 plaats 1,90 1,20 koppel 4,10 trio 33,90. 5e koers, 1609 meter: 1. Bernard d'l- vens (F. Westerveld) 2.08,5-1.19,9, 2. Cirianne H, 3. Cato Buitenzorg. Toto: winnend 2,70 plaats 1,40 1,40 3,00 koppel 4,40 trio 92,00. 6e koere, 2000 meter: 1. Benno R (C. de Leeuw) 2.4Ü.Ó-1.20,3, 2. Briesly. 3. Arie Meerswal. 4. Yegua. Niet gestart: Boni. Toto: winnend 4,50 plaats 1.90 2,10 5,60 koppel 7,60 trio 147.20 kwartet 568,10. 7e koers, 2440 meter: 1. Anton Al- dorp (H. Grift) 3.17.1-1.20,8, 2 Bale- quina K, 3. Bennie Confianza. Toto: winnend 4.40 plaats 1,80 2,40 4 50 koppel 10,50 trio 221,70. 8e koere, 2000 meter: 1 Californian Boy (mej. M. Poort) 2.39,1-1.19.6, 2. Björn Pride, 3. Burgomeister. Toto: winnend 3,10, plaats 1,20 1,10 1,40, koppel 4,10, trio 41,00. 9* koere, 1609 metr: 1. Zazou Supre me (C. Wortel) 2.04.4-1.17.3. 2. Wod- jek, 3. Zeddertranss R. Toto: winnend 6,10, plaats 2,60 4,50 1,90, koppel 91,90, trio 404.80. 10* koers, 1609 meter: 1. Zozo Neve- le (J. van Exter) 2.03.1-1.16.5. 2. Wanda Pluto, 3. Ymond Boekelte. Toto: winnend 5,80, plaats 3,40 1.80 koppel 4.00. trio 28,20. 11e koere, 2440 meter: 1, Channa Hanover (A. vd Blonk) 3.16,0-1.20.3. 2. Boris Boshoeve. 3. Anja B. Niet ge start: Ayres Vryenesse. Toto: winnend 3.50. plaats 1,50 2.80 6,10, koppel 18.90, trio 346,50. Omzet totalisstor 429.679.00 W5-ep*l: voor de combinatie 2-5-8-6- 6 werd f. 1925,70 uitbetaald. TENN.'S ECC-toernooi In Antwerpen 1e ronde: Smid (TsjbGilberl (VSt) 6-1. 6-4; Osterthun (WdlhJaite (Arg) 6-3. 7-5; Hlasek (ZwibMancini (Arg) 6-7. 7- 6. 7-5. Schotland St. Mirren-Motherwell 2-1; Glasgow Rangers-Hearts 3-0 IJSHOCKEY Eredivisie Nijmegen-Geleen 5-3 (1-0, 3-2, 1-1).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7