Elsschots „Lijmen/Het been herschapen tot een hoorspel ADIO/TELEVISIE Eeidóe Gouoant WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 PAGINA 11 Italiaanse overname van Super Channel (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN - Het zwaar verliesgevende Britse be drijf voor satelliet-tv Su per Channel wordt over genomen door de Itali aanse televisiemaat schappij Betatelevision die zijn hoofdaandeel houdster wordt en het zal runnen in samenwerking met de Virgin Groep van de controversiële Lon- dense zakenman Richard Branson. Virgin die mo menteel kennelijk niet beschikt over het nodige kapitaal om zich meer belangen in Super Chan nel aan te schaffen, be houdt 45 procent van de aandelen. In Italië zendt Betatele vision dag en nacht mu ziek uit op zijn Videomu- sic-net. Het Italiaanse tv- bedrijf en Richard Bran son zijn nu van plan de programma-inhoud van Super Channel grondig té wijzigen. In de plaats van de beste program ma's' van de Britse com merciële tv en de BBC komen elke dag negen uur nieuws en voor het overige muzikale video's. Met ITN, nieuwsdienst van de Britse commercië le televisie ITV, wordt van de week gepraat over een mogelijk nieuvv contract voor de levering van extra nieuwsmateri- aal. Sinds Super Channel begint dit jaar in de ether kwam, werd het dage lijkse" journaal van een half uur regelmatig ver zorgd door ITN. In weerwil van het feit, dat Super Channel kan worden ontvangen in 13,5 miljoen Europese woningen, aangesloten op een kabelnet, is dit sa- tellietbedrijf geen winst gevende onderneming geworden. Het maande lijkse verlies van Super Channel bedraagt onge veer 1 miljoen Pond. Het totale deficiet wordt op 60 miljoen Pond geschat. Super Channel was vroe ger eigendom van de Virgin Group en diverse Britse commerciële tele visiemaatschappijen. „Lijmen/Hel been", hoorspel naar Willem Elsschot, te beluisteren op radio 4 op 4, 5 en 6 november, tel kens om 23.00 uur. HILVERSUM - De Vla ming Willem Elsschot, als schrijver minder streekge bonden dan de gemiddel de Belgische auteur, blijft boeien om zijn stilistische taal en zijn ontledend ver mogen in de tekening van karakters. Zijn figuren be staan in taal, mensen neergezet in woorden. Daarom, juist daarom is het goed, dat zijn dubbel roman „Lijmen/Het been" niet vertaald is voor tv, maar voor de radio be werkt in een hoorspel dat dit werk alle recht doet wedervaren. Vrijwel een herschepping, die men naast of los van het origi neel tot zich kan nemen. In de zorgvuldige regie van Marlies Cordia en met de ge beitelde stemmen van mensen als Wilequet Alex en Mare Steemans, alias Laarmans en Boorman, te beluisteren op drie achtereenvolgende dagen, vrijdag, zaterdag, zondag 4, 5 en 6 november op radio 4, tel kens van 23.00 tot 24.00 uur. Het gaat bovendien om een uniek samenwerkingsprojekt. BRT, KRO, NOS en TROS sloegen de handen ineen, na dat op een overlegvergadering van de werkgroep hoorspel makers KRO-man Louis Houet zich had laten ontval len, dat een vorm van samen werking tot mooie resultaten zou kunnen leiden. Marlies Cordia van de TROS, die dit jaar de Reiss-microfoon kreeg van de Nipkowjury voor haar hoorspelwerk, o.a. Vestdijk, haakte er gelijk op in en kreeg ook de medewerking van de Ned. Taalunie. Walter v.d. Broeck werd ingehuurd om de tekst spreekklaar te maken. Geslepen Elsschot blijft ook bij herlezing intrigeren. Hij gaat met de taal om als een beeldhouwer met zijn granieten materiaal. Ka rakters worden bij hem niet samengesteld uit zinnen, maar gevormd uit beeldtaal. Maar dit dan zo geslepen, dat zijn fi guren in de gepolijste vlakken Willem Elsschot in het per soonlijke leven Alfons Josef de Ridder geheten, de verschillende kanten van hun geaardheid laten zien. In „Lijmen" zet hij het zoge naamde Wereldtijdschrift op, verkrijgbaar in een stevige op laag, waarin in uitbundige be woordingen die figuren hun verdiensten beschreven vin den, die er geld voor over heb ben om de hele oplaag voor hun rekening te nemen. De wereld wil bedrogen worden en het duo Boormans/Laar mans strijkt er gelukzalig de duiten van op. Elsschot dreef onder zijn eigen naam Alfons Josef de Ridder zelf een reclamebureau waar uit hij zijn inspiratie en een goede boterham betrok. In zijn vrije tijd legde hij in zijn boe ken het menselijk falen bloot. Literatuuruitleggers stellen in de mens Elsschot een dubbele persoonlijkheid vast, die men terug vindt in de zakelijk aan gelegde Boorman en de over gevoelige dromer Laarmans, kompanen van elkaar. In zijn jonge jaren schreef Elsschot verzen die dit ook duidelijk maken. In het vervolg „Het been", met de stem van Gerda Mar- chand als mevrouw Lauwe- reijsen, lopen deze activiteiten spaak op het menselijk tekort. Heel in het kort wordt deze geschiedenis hiermee samen gevat. Maar de manier waarop dit wordt verteld, hoe dit speelt in het onderlinge ver keer tussen mensen, schept via de radio een beeld, dat door de tv tenauwernood in die scherpte kan worden opgeroe pen. Dit gaat dan over het in spelen op de menselijke ijdel- heden. Maar Laarmans walgde wel regelmatig bij het in ont vangst nemén van de afgetrog gelde gelden. Dit vloeit ook voort uit het merkwaardige proces, dat in de lezer wordt opgeroepen. Hij schept voor zijn eigen geeste soog figuren, die er niet her kenbaarder op worden wan neer een film- of tv-regisseur daar zijn eigen schepping voor in de plaats stelt. Marlies Cordia heeft hierop ingespeeld door de hoorspelac teurs, met name de beide hoofdfiguren, bij wijze van vervreemding de tekst in de mond te leggen, d.w.z. zij to nen in de zegging geen per soonlijke emoties, maar slechts die roersels die door het woord worden opgeroepen. Samenwerking Marlies Cordia heeft over haar hoorspelwerk zeer eigen idee ën, die in veel gevallen voor treffelijk uitwerken. Sinds 1980 al organiseert zij work shops en beijvert zij zich voor samenwerking, dit laatste vooral tussen de noordelijke en zuidelijke Nederlanden, omdat Vlaanderen de Neder landstalige literatuur met prachtig werk schraagt, werk dat het verdient onder het volk gebracht te worden. Bij de uitreiking aan haa^ van de Reissmicrofoon zei zij o.a., dat het in het hoorspel gaat om een prachtige kunstvorm. Waar de luisteraar de ganse dag bedolven wordt onder ac tualiteiten, die hij maar tot zich te nemen heeft, krijgt hij bij het hoorspel de kans zijn eigen illusies te creëren. In dit verband verwijst zij naar de BBC, dat een hoor speltraditie heeft opgebouwd, zo verankerd in het literaire leven dat een man als Pinter zijn dialogen in het hoorspel ontwikkelde. Het gaat hier blijkbaar dezelfde goede kant op. Naar aanleiding van de Anton Wachterserie van Vest dijk bij de TROS volgt over niet al te lange tijd een docu mentaire over Vestdijk op de buis. „Maar", zo gaat Marlies ver der, „steun van dive.rse kanten blijft nodig. Te vaak nog wor den in lacherige stukjes hoor spelmakers en -genieters afge schilderd als een stelletje half gare idioten met hun grindpad en autoportieren". In één moeite door heeft Mar lies Cordia er niet het minste probleem mee Elsschot aan te prijzen. „Ik zit nu nog vol van die prachtige Elsschottiaanse zinnen die een mens als deli catessen tot zich moet nemen. Bewerker van den Broeck heeft de sfeer en de taal on verlet gelaten. Dat Vlaamse acteurs die rollen vervullen draagt bij tot die sfeer. Noord nederlandse nuchterheid had zeker afbreuk gedaan aan deze vlijmscherpe satire". TON OLIEMULLER 17.00 17.30 17.46 18.30 Anders is ook gewoon: Straatjongens in Seoul, portret van een tienjarige wees, die voor zichzelf moet zorgen. Ronduit muziek, hoogte punten uit diverse ronduit programma's van de afge- lopep jaren. De natuur van Noord- Amerika, natuurdocumen- taireserie. Afl.: De klap muts. Lassie, Amerikaanse se rie. Afl.: De uilenfamilie. Bij de uilenfamilie gaat het er minder rustig aan toe dan Lassie gedacht had. D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. NOS Journaal. EO 18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenrubriek. Jody en het hertejong, te kenfilmserie. Afl.: Jody en Joep zoeken de zon op. NOS Journaal. EO 19.18 Ronduit Radar, jongeren programma. Thema: Idea len en actievoeren. 19.45 Bunkeren, interviews met bekende Nederlanders. 19.55 De Campbells, Canadese serie. Afl. Een krappe kap- tijd. De.Campbells dreigen van hun land gezet te wor den omdat ze de bomen niet voor de ontginning ge kapt hebben. 20.20 Galaconcert, muziekpro gramma m.m.v. het Metro- pole Orkest o.l.v. Harrie van Hoof en diverse solis ten. 21.25 Dockyard V, portret van één van de laatste stooms- leepboten. 22.05 Zoals Mozes, serie over het leven van Mozes. Afl.3: In het atelier van de stilte. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin aandacht voor een korting van 250,- die in Drenthe wordt gegeven op een boete, als de alcoholcrimi neel bereid is een cursus te volgen. Opnieuw de abor tuspil. Onder ideologische druk van de WHO is deze nu toch op de markt. Voor al voor landen als China en India zou de pil van belang zijn. De oprichting van een nieuwe Boerenpartij. Ver der aandacht voor Joego slavië, voetbalschoenen en de Amerikaanse verkie zingen. 23.10 Bedreigd leven, discussie programma over abortus o.l.v. Andries Knevel. 23.45-23.50 Tenslotte, slot woord. 16.00 16.10 16.35 17.00 18.55 19.00 20.00 20.29 VOO Seabert, tekenfilmserie. Afl.: De onverhoedse ont voering. B.O.O.S.I Kinderpro gramma gepresenteerd door Bart de Graaff. 1 Crossbow, serie. Afl.: Bloedbroeders. Family ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Jong geleerd, oud gedaan. Mal- lory werkt samen met de 66-jarige Margaret aan een sociologie-project. Dit gaat bepaald niet van een leien dakje en mallory ver oorzaakt bijna het vertrek van mevrouw Hollings. Ze ontdekt dat ze nog een he leboel kan leren over eer lijkheid, gevoeligheid en oudere mensen. Starcom, tekenfilmserie. Afl.: Hartslag uit de ruimte. Call to glory, tv-serie. Afl.: Zwarte vogel. Luchtmacht piloot Buzz is nogal verbit terd over zijn carrière. Om wraak te nemen besluit hij zeer geheime informatie door te spelen naar een vaktijdschrift. Mijn eerste keer, pro gramma waarin ervaringen en emoties van kinderen die iets voor het eerst mee maken centraal staan. Vandaag: De eerste schooldag. De Fabeltjeskrant. Afl.: Over vriendschap gespro ken. il Countdown, poppro gramma gepresenteerd door WeSsel van Diepen. NOS lüJournaal en weerover- zicht. VOO Married with children, 13- delige comedyserie. Afl.: Heb jij de laatste tijd nog in e^n Ford gereden? Steve en Al kopen een oude Ford om deze helemaal te res taureren. Als zij een hele boel tijd en geld erin heb ben gestopt blijkt het voor niets te zijn geweest. Special Piet Veerman, muzikale special opgeno men op Corsica, n.a.v. de nieuwe lp 'Harmony' van Piet Veerman. Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin aandacht voor een nieuw initiatief om gevallen van sexueel geweld terug te drijven. RI AGG en Rutgershuis in m Ondertiteling via Teletekst H Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst G3 Bij niet-Nederlandstalige zem ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 BI) niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels Herhaling Groningen hebben spe ciaal voorlichtingsmateri aal ontwikkeld, gericht op jongens van 12-20 jaar, waarvan een preventieve werking moet uitgaan. Verder uitgebreid aan dacht voor de aanstaande presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. Tot slot aandacht voor de ont wikkelingen op het gebied van mensenrechten in de Sovjet-Unie, waarin onder meer het eerste tv-inter- view met een onlangs, na 21 jaar strafkamp, vrijgela ten politieke gevangene. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hen driks. 22.20 Surf en strand sportgala, registratie van verschillen de sprotevenementen die van 14 t/m 22 oktober zijn gehouden op het Zand- voortse strand. 23.05 Hitchhiker, Amerikaanse serie. Afl.: De vloek. Een yuppie wordt vervloekt door een oude vrouw wan neer hij, als gevolg van een verkeerde investering, zich aan zijn verantwoordelijk heden probeert te onttrek ken. NEDERLAND3 17.30 17.46 18.00 20.00 20.29 21.47 22.30 22.40 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Mooi visje - lekker stuk. Deel 1. Twintig jaar gele den ontvluchtten jonge Joegoslavische vrouwen de strenge normen van hun geboortestreek en kwamen in de visverwer- kende industrie in Katwijk aan Zee terecht. TELEAC AIDS: medisch en sociaal. Les 2: De ziekte Aids. NOS EEHet Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. ^Jeugdjournaal. TV-3. gevarieerd magazine gepresenteerd door Carl Huybrechts. Speciale gast: Paul Haenen. lt;Journaal en weerover- zicht. Avondvoorstelling: Een Rus in de tuin, tv-film van Gavin Millar. Met: Warren Clarke, Jane Wood, Alan Macnaughtan e.a. Boer Edgar Garrett ziet in de vroege ochtend een rus- sisch soldaat lopen. Het blijkt echter iets anders te zijn, dat eerst zijn vee maar later ook zijn gezin be dreigt. Studio Sport. Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. IRT 1 5.55 Juke Box. .00 Superoma, jeugdserie. .25 Foofur, 26-delige Amerikaanse tekenfilmserie gebaseerd op fi guren gecreeërd door Phil Mendez. Afl.18. 6.50-17.30 Nachtzeilers (Nattseile- - re), Noorse jeugdserie. .55 Nieuws in teletekst. I.00 Tik tak animatieserie. .05 Plons Afl.: Plons en de ra- 1.10 Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl.9: Operatie Het kwade oog. Met: Paul Ricöur, Lea Couzin, Mieke Bouve e.a. I.45 Kilimanjaro, nieuwsmagazine voor kinderen. 10 Juke Box. .15 Op weg naar achool (Le che- mln des écollers). programma over een Unicel-project in een klein dorpje op Mali. Hier wo nen sinds 1950 Tolaregs. rrten- sen die gewoon waren met hun hebben en houden rond te trekken. Nu kunnen hun kinde ren naar school. Maar die school brengt nieuwe dingen - bij en de oude tradities worden verlaten. .40 Programma-overzicht. j.45 Nieuws. ..10 Kunstzaken. 'rï5 I.Q., quizprogramma. i.45 Boekenbeursnieuws. .5Ö Huizen kijken (9), 10-delige in formatieve serie over bouwen, verbouwen en wonen. Presen tatie: Paul de Bolle. ,35 Moviola, filmmagazine met o.a. 50 jaar Filmmuseum! .25 Nieuws. .40 Zomerrock. Vandaag: North Sea Jazz Festival met Curtis Mayfield, Kenny G., Chuck Brown en James Brown. Pre sentatie: Bart Peeters. .20-23.25 Coda. Kleine alchemie van Erik van Ruysbeeck. RT 2 50 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Wayne zorgt voor narigheid tussen Jim en Beryl. Stephen is razend omdat Caroline tracht Jenny bij hem weg te houden. 15 Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucella Santos, Ruben de Falco, Chica Xavier e.a. Afl. 55. 40 Programma-overzicht. 45 Nieuwa. 10-00.00 ECC-tennistoernooi te Antwerpen, rechtstreekse re portage. Commentaar: Dirk de Weert. TBF 1 5,00 L'écran des vacances, kinder programma. 15 Nouba nouba, tekenfilms. 9.30 Jamais deux sans toi. Geva rieerd informatief programma. 5.00 Journaal. 1.03 Ce soir, regionaal programma. 5.30 Journaal. 5.00 Strip-lease, reportages. 1.05 Maria Vandamme (slot). Serie met Corinne Dacla, Marie Du bois, Jacques Penot e.a. LOO Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant. 2.20 Cargo de nuit, gevarieerd pro gramma. 10 Laatste nieuws. £0-23.50 Informations, réflexions et interrogations laïques. Jill Clayburgh speelt de hoofdrol in de film Tm dancing as fast as I can'. Duitsland 2 om 22.40 uur. FOTO:PR 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Moskito - nichts sticht bes- ser, scholierenmagazine uil 17.00 Paps und Zebulon, kinderpro gramma. 17.15 Tagesschau. 17:25 Easy, amusementsprogramma. 18.26 Tagesschau. 16.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Zirkus Humberto, serie. Afl.: Carlo nlmmt Abschied. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 HITagesschau. 20.15 Der Boss out dem Westen, tv- film van Vivian Naefe. Met: Alexander Radszun, Barbara Auer, Stéfan Reck e.a. Harry, een belangrijk zakenman reist naar Oost-Berlijn voor bespre- keningen. Daar ontmoet hij Jessica, een studente, die we gens haar politieke opstelling van de universiteit is verwij derd. Zij werkt nu als kraan- drijfster in de bouw. Wat voor Harry een spannend buiten echtelijk avontuurtje is, wordt minder vrijblijvend dan hij ver wachtte. 21.50 lm Brennpunkt. Actualitteiten. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Shaft: Tödliches Glücksspiel, misdaadfilm van Harry Harris. Met: Richard Roundtree, Ed Barth, Howard Duff e.a. Een jongeman wordt ervan be schuldigd met een gestolen auto een dodelijk ongeluk te hebben veroorzaakt en te zijn doorgereden. Hij ontkent, on danks zijn vingerafdrukken aan het stuur. Op verzoek van zijn vader probeert Shaft zijn on schuld aan te tonen. 00.10 Tagesschau. 00.15 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Die Ewoka, tekenfilmserie. Afl.: Warum die Blëtterkönlgin böse wurde. Bettkanten-Geschichten: Mein Freund Arno Heute. Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. Der Landarzt, serie met Chris tian Quadflieg, Antje Weisger- ber, Katharina Lehmann e.a. Afl.: Der Krëuterdoktor. Lottotrekking. Programma-overzicht. Heute. m Hitparade im ZDF, muziek programma gepresenteerd door Viktor Worms. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland. Met o.a. een documentaire over de Joodse gemeenschap Adass Jlsroel in Berlijn. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. Afl.: Colo rado Roulette. Met: John For- sythe, Linda Evans, Joan Col lins e.a. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Kontext: Mehrere Kilometer Stau vor Nesselwang. 'Trauer um zerstörte Schöpfung', do cumentaire. 22.40 Die Jagd nach dem Leben (I'm dancing as fast as I can), Amerikaanse speelfilm uit 1982 vari Jack Hofsiss. Met: Juli Clayburgh, Nicol Williamson, Geraldine Page e.a. Barbara is een succesvolle tv-reporter. Ze werkt aan een documentaire over de schrijver Jean Martin, die aan kanker leidt. Maar Bar bara kan zelf haar jachtige le ven alleen aan met kalmerende middelen en staat op het punt van afknappen. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Engels: Les 7. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 In Sachen Natur, milieumaga zine. Thema's: 1. Fischlarmen bedroht. 2. Ausverkauf bei exotischen Pflanzen. 3. Der Bauer als Kulturtrager. 20.45 Schauplatz NRW. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Hobbythek - Wenn alle Far- ben fliessen: Aquarellmalen. 22.30 DWeiase Schatten (White sha dows in the South Seas), Ame rikaanse speelfilm uit 1928 van W.S. van Dyke. Met: Monte Blue, Raquel Torres, Robert Anderson e.a. Lloyd heeft zich op de Marquesas-eilanden op geworpen als verdediger van de autochtone bewoners en te gen de inhalige handelaar Se bastian. Om aan parels te ko men gaat Sebastian niets te ver. Hij stuurt Lloyd zelfs op een boot met leprozen de zee op. Lloyd overleeft dit echter en komt op een ander eiland terecht, waar hij verliefd wordt op de dochter van het stam hoofd. Maar de slechte Sebas tian heeft Lloyd weten te vin- 23.52 Laatste nieuws. BBC 1 16.00 I've got a secret, spelprogram- 16.30 Tekenfilms. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Two by two', kinderserie, 'Su per Ted', tekenfilmserie, 'What's your story?', kinder programma en 'Hartbeat', kin derprogramma. 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.00 The true story of Spit MacP- hee (slot), 8-delige kinderserie naar de gelijknamige roman van James Aldridge. 18.30 What's your story?, kinderpro gramma. 18.35 Neighbours Australisch fe uilleton met Anne Charleston, Kylie Mlnogue, Fiona Corke 19.00 Nieuws. 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.35 IflDoctor Who, veertiendelige sclence-fictionserie met Syl vester McCoy en Sophie Al- dred in de hoofdrollen. Afl. 5: The happiness patrol (1). 21.00 ffiRockliffe's folly, 7-delige se rie. Afl. 1The greenhorn. 21.50 Points of view, kijkersreacties. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 CtiDr. Barnados, documentaire waarin Sue Lawley het werk van kinderarts Barnados be licht. 23.30 Sportanight, met o.a. boksen, bowls, rugby en snooker. 01.50-01.55 Weerbericht. BBC 2 15.15 Engelse kampioenschappen indoor bowls, reportage vanuit Preston van de singles flat. 17.25 Six English towns Afl.: Richmond. 17.55 Northern lights. Afl.: In Tur ner's footsteps. 18.00 [^Victorian Kitchen Garden kruidenmagazine. Vandaag: November. 18.30 Film '88 filmmagazine ge presenteerd door Barry Nor man. Met o.a. aandacht voor 'Switching Channels' met Kathleen Turner en Christop- 19.00 DEF II: Mission impossible, Amerikaanse misdaadserie met Peter Graves. Leonard Nl- moy, Sam Elliott e.a. 19.50 DEF II: Animation Now. Maga zine over animatiefilms. 19.55 DEF II: Reportage. Nieuwsma gazine voor jongen met o.a. aandacht voor actualiteiten, mode en muziek. 20.05 DEF II: Opsn to question. Dis cussieprogramma waarin Jon geren vragen stellen aan be kende mensen. 20.40 Call me bluff, spelprogramma. 21.15 The last vacation, documen taire over een vervallen Ameri kaanse stad die er weer boven op probeert te komen. 22.00 Blind juatice (4), 5-delige serie over verwikkelingen op een Londens advocatenkantoor. Met: Jane Lapotaire, Jack Shepherd, Julian Wadham e.a. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20 Behind the beat. Popprogram- SKY CHANNEL 16.00 H Pop Formule. Popprogram- 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Family Affair. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Custer. Avonturenserie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Bsby Comes Home. Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Warris Hussein. 22.17 Europees weerbericht. 22.20 International Motor Sports. 23.18 The Times Headline News. 23.20 Thailand Panorama. Docu mentaire. 23.50 Roving Report. Actualiteiten. 00.25 El Canada Calling. Poppro gramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Pavarotti Et Julliard. 01.30 Stratasphere. 02.55 National Gallery Series. 03.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.00 Power Hour. Popprogramma. 18.00 Super Channel News en weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Benny Hill. Comedyserie. 20.10 Weerbericht. 20.15 Super Channel News. 20.30 CFeature Film: Of Human Bondage. Amerikaanse speel film uit 1934. 22.05 The World of Golf. 22.15 KLM Golf. 23.15 Super Channel News. 23.35 Europees weerbericht. 23.40-00.40 Power Hour Poppro gramma. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Europe. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 The Adam Curry Show 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Nieuws. 16.10 Gorri Le Diable. 16.30 Bonjour, bon appótit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Nieuws en weerbericht. 18.00 Les Cinq derniéres Minutes. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Viva. 20.50 Carabine FM. 21.25 Jazz. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 I'Affaire Kirachke. 23.00 Continents Francophones. 2^30-00.00 Papier Glacé. NEDERLAND 1 VARA 16.01 Neighbours. 16.24 IBZeg 'ns AAA 16.49 TV-Werkjournaal 17.14 Groningen en Amsterdam. Jan Douwe Kroeske bij het EBU-Rockfes- tival en Sonja op de markt op het Waterlooplein. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.47 Achter het nieuwa. NEDERLAND 2 AVRO 16.15 ffl Kokkerellen. 16.35 Die schwarzwaldklinik. 17.20 Nature of things. 17.45-18.30 Airwoll. BRT 1 15.00 Zonen en dochters 15.25 Argus 16.35 60 Plus 17.15-17.40 Kameleon DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info. 10.00 Heute. 10.03 Mantel/Degen: Der Gefangene von Zenda 11.40 Kein Denkmal für Schweine 12.10 Umschau. 12.25 Kontext 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Ta gesschau. 15.20 Sinha Moqa. 15.30 Special: Musica Fantastica. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Ich, Chris tian Hahn. 16.40 Telekatz. 16.45 Achtung Klappel 17.15 Tagesschau. 17.25 Tandarra. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 ZDF-Info 15.55 Heute. 16.00 Indi an River, bei den Forest Rangers in Kanada, serie. 16.25 Roobarb. 16.30 Indian River, bei den Forest Rangers in Kanada, serie. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. BBC 1 07.35 RKO short. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.03 Going for gold. 11.25 Chil dren's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air. 13.00 Nieuws. 13.03 Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 Misunder stood, speelfilm. 16.45 Popeye. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 Good Morning Scandinacvia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Teken films. 10.00 S Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 Ask Dr. Ruth. 14.30 Roving Report 15.00 The Cisco Kid. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 SI Countdown. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Mei hel oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan: 06.07-07.00 Vandaag... donderdag. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: De wereldontvanger. 21.02-00.00 VARA: Eurorock Festival. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concertpo- 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Computermagazine. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 IKON: Kerkdienst. 21.15 TELEAC: Ni Hao. 21.45 Marketing. 22.15 Qa va? 22.45 You're welcome. 23.15 Geld- en effectenhandel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmagözi- ne. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Rljswijkse Rockgolf. Om roep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 1740 Van daag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 18.45 Protestants-godsd. uitzending. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30-23.45 Musica Antiqua. 07.00 Nieuws. 07.15 Business Week ly 07.45 Nieuws. 08.00 Supertime. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Capitol. 09.50 Yoga. 10.00 Cover Story. 10.25 Baby and Co. 10.55 Me diterranean Cookery. 11.20 Bliz zard's Wizard Woodwork. 11.50 Play it Safe. 12.00 Foley Square. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Onedin Line. 14.55 Weer. 15.00 Power Hour. 16.00 Supertime. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO's Radiojournaal. 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.02 AVRO: Koperen Ko en Nikke- len Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Hel levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.30 Heer en meester. 12,40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Paul de Leeuw. 15.03 Coupe soleil. 16.03 De familieshow. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtóndstemrrting. 08.00 Nieuws 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Tussen de regels. 12.30 40 Jaar werken aan eenheid. 12.53 Iq gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld. 13.40 Da capo. 14.00 Klasse. 15.00 Damokles. 1640 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentie 105.7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond; 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muzlekboetlek. 10.03 Parkeerschljf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Het schurend scharniertje. 13.15 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 In de Schaduw van Chopin. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafelmuziek. 13.00 Aktueel. 1345 Dessert. V-00 Cara Italia! 16.30 Wel Thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11