Herman van Veen meer dan Hollandse artiest REVISIE-PROGRAMMA'S CeidócSommit ZATERDAG 29 OKTOBER 1988 PAGINA 17 |1 spro iertn ;lia 16 ui Rogi NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA Merijntje Gijzens jeugd 11-delige serie naar de ro man-cyclus van A.M. de Jong. Afl.4. Merijntje be wondert de Kruik, maar is te jong om te begrijpen waarom de Kruik Janne- kee achterna zit. Jannekee ontwijkt hem echter door een relatie te beginnen met de jachtopziener. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. Tv-magazine, gevarieerd actueel magazine. Presen tatie: Annette van Trigt en Felix Meurders. NOS Journaal. VARA Tv-magazine. gevarieerd actueel magazine, vervolg. VARA's kindermenu. 1. Ovide en zijn vriendjes, Belgisch/Canadese teken filmserie. Afl.: De machtige tovenaar. 2. De Smurfen, tekenfilmserie. Afl.: Baby smurf bij de wrattenmon- sters. 3. Meneer Kaktus, kinderprogramma met Pe ter Jan Rens. 4. Kwik en Flupke, Vlaamse teken filmserie. NOS Journaal VARA li Flying doctors Laat maar zitten, comedy serie. Dl.4: Hard tegen hard. Het komt Faber goed uit wanneer de ongeduldi ge Sunny op het dak van de gevangenis staat te schreeuwen. Wereldwijs, informatief spelprogramma. Presen tatie: Robert ten Brink en Hanneke Kappen. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. De octopus (La piovra III, 4), zevendelige Italiaanse misdaadserie. Op het eiland Semio doen Corra- do en Giulia een vreselijke ontdekking. Natuurmoment. Presenta tie: Hanneke Kappen. NOS Journaal. ERLAND 2 VPRO I Inke Pinke, kinderpro gramma. Afl.5: Maan- en sterreman. Marre, animatieserie. Afl.5: Kersen eten. i Broertjes, serie. Afl.5: Pappa's verjaardag. Frank en René bedenken een ori gineel cadeau voor hun va der. Codenaam koken. Pre sentatie: Jaap Poot. Het team van de Vara-serie ..Laat maar zitten", waarin John Kraaykamp schittert in de hoofdrol Ned. 1. 19.54 u. 09.45 Presentator SKip, serie. Afl.3: Skip wil autocoureur worden. 10.00 Hals over kop, Duitse kin derserie. Afl.5: Een honde leven. De ouders van Max moeten hard werken in hun groentewinkel. Ze hebben zelfs geen tijd om naar de voorstelling te kij ken, waarin Max de hoofd rol speelt. Hij is daar zo verdrietig over. dat hij zijn kostuum vergeet uit te trekken als hij naar huis gaat. 10.30-11.00 De muur, muzikale culturele serie over de lot gevallen van twee families, die elk aan een kand van de muur wonen. Afl.3: Het hoogste lied. Sjon heeft er zin in vandaag. Het is prachtig weer en hij kan wel zingen van geluk. Dan gebeurt er iets vreemds. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO 19.00 Fa. Onrust, ontdekkings tochten door de jungle van de Nederlandse jongeren- cultur. Presentatie: Sylvia Cool en Minou op den Vel de. NOS 20.00 [Tjournaal en weerover- zicht. VPRO 20.10 Van Kooten De Bie's Keek op de week. In vijf tien minuten leert u blazen en tuten. 20.26 Post USA, tweewekelijkse videobrief van Emile Fal- laux over de op handen zijnde presidentsverkiezin gen in de Vernenigde Sta ten. 20.52 De vijfde generatie (2), driedelige Zweedse thriller naar een verhaal van Tho mas Borgström. Met To- mas Fryk, Sverre Anker- Ousdahl, Gunnel Fred e.a. Als de 18-jarige Jens Ham- ren zijn vader in het zie kenhuis bezoekt, slaat de daar geïnstalleerde ultra moderne computer, de 4042, op tilt. Een paar da gen later wordt er bij Jens geheel onverwacht een personal computer be zorgd. Vanaf dat moment beginnen de gebeurtenis sen een steeds vreemder verloop te krijgen. 21.52 New-York - Batavia, ge dramatiseerde documen taire, gebaseerd op een FOTO: ANP authentieke briefwisseling uit de periode december 1945-maart 1947. 23.15 Kwesties, journalistiek programma, live vanuit theater De Balie in AMster- dam. Presentatie: Carly Broekhuis en Lex Runder kamp. NOS 00.01 Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 11.00 Open Universiteit: Dwangmiddelen. NOS 11.30 Weekjournaal. 12.00 Het Capitool, wekelijks discussieprogramma rond de achtergronden van de politiek. FEDUCO 12.45-13.35 Cities to live in, do cumentaireserie over Eu ropese Steden. Afl. 3: Dub lin. NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.35 Sportuitslagen. 17.46 Sesamstraat. TELEAC 18.00 Cursus Marketing, les 8. 18.30 Cursus De Geld-en Effec tenhandel, les 3. NOS 19.00 Studio Sport. 20.00 Journaal. 20.10 Studio Sport. IKON 20.25 fflDe Papegaai, heden daagse vertellingen in zes afleveringen. Deel 5: Vrij heid in een tent. NOS 20.55 Panoramiek, achtergron den van de buitenlandse politiek. HV 21.25 Kwartslag: Noddy, tv-film. RVU 22.10 Werken aan Werk: Ver zorging. Afl.4: Zwakzinni genzorg (Samenwerkings verband Educatieve Om roepen.). TELEAC 22.40 Voorlichtingsprogramma over de cursus Zelf mode maken. 22.55 Voorlichtingsprogramma over de cursus Latijn. NOS 23.10 Journaal. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. Welke weerklank waar ter wereld, in Frankrijk, Duitsland, Amerika, Ja pan, Herman van Veen ook ondervond voor zijn tv- en podiumwerk, voor hem blijft de meest heu glijke herinnering de on derscheiding, die hij uit handen van Wim Kan mocht ontvangen. Dit gebeurde in 1976 in de Haagse Koninklijke Schouw burg. Na een optreden daar verschenen Corry Vonk, Wim Kan en Herman van Veen op het podium om grootmeester Kan in de gelegenheid te stel len Van Veen de Louis Da- vidsring aan te schuiven. Sinds 1954 werd deze gedragen door Heintje Davids, die hem doorgaf aan Kan met de op dracht deze over te reiken aan de in zijn ogen grootste thea terpersoonlijkheid. Wim Kan maakte van zijn op vattingen geen geheim. Over Van Veen zei hij: „Wat benijd ik die man, die met zijn lenig heid en clowneske fratsen zijn optreden een heel nieuwe en eigen dimensie verschaft. Wat zou ik die man graag na kun nen doen". Dit moment in de carrière van Herman van Veen vindt men terug in het dezer dagen ver schenen Harlekijnboek, waar in men aan de hand van kleu rige foto's en tekst de gang van deze artiest over de we reldpodia beschreven krijgt. Net als in Danny Kaye ziet men in deze Utrechter een ar tistieke wereldburger. De toonaangevende Neue Zü- richer Zeitung schrijft in de bewoordingen van recensent Alfred Biolek, dat Herman van Veen een Nederlander is, maar dat hij hem nooit als een Hollandse kunstenaar heeft beschouwd. Hij vervolgt: „Zijn muziek en zijn lichaamstaal zijn internationaal. Hij was binnen de kortste keren een begrip in het Duitstalige deel van Europa. Ik duid hem het liefst aan als de Tyl Uilenspie gel van onze dagen". Muzikanten Van Veen is eerlijk genoeg om een groot deel van de lof naar anderen toe te spelen. Men mag hem de verdienste toere kenen zich te omgeven met voortreffelijke muzikanten, voorop Erik v.d. Wurff. Zij kennen elkaar van het Utrechtse conservatorium en zijn sindsdien onafscheidelijk. Samen dokteren zij alles uit. In dit verband mag ook de saxofonist Nard Reijnders worden genoemd. Wim Kan schuift Her man van Veen de Louis Davidsring aan. FOTO: ANP Erik v.d. Wurff, over het alge meen weinig spraakzaam, in dit boek over Herman: „De eerste keer dat ik Herman van Veen ontmoette op het conser vatorium viel mij direct zijn afwijkende gedragspatroon op. Zeker in die tijd waren mu ziekstudenten serieuze lieden. Op dat moment wist ik het ze ker: Herman kon geen klassie ke puritein zijn die zich be woog tussen Monteverdi en Verdi, tussen Bach en Offen bach". Hermans moeder krijgt in dit boek volop gelegenheid om over haar zoon te vertellen. Net als Dik Trom vindt zij Herman nog steeds een bijzon der kind. Over ziin eerste da gen klapt zij onbekommerd uit de school van haar moeder schap: „Hij werd praktisch achterop de fiets geboren. Maart 1945. Het was oorlog, 's Morgens om vier uur hob belden mijn man en ik op een fiets met massieve banden naar het Utrechtse Stads- en Academisch Ziekenhuis. Mijn man had difterie en een koffer met babyspullen op de stang. Ik zat achterop. Net op tijd be reikten we het ziekenhuis. Ik was de trap nog niet op of Van Veen junior kondigde zich aan, een baby van negen pond, met het geluid van een dok werker". Dan vertelt zijn moeder ver der, dat er in die tijd niet aan eten was te komen, maar dat de bevrijding voor de deur stond en dat Canadese vliegers zo welwillend waren bij het droppen van voedsel bij haar in de tuin ook een pakket af te werpen'. Zanger Zijn muzikale en zangkwali teiten vielen al spoedig op, zo dat hij naar het conservatori um werd verwezen. Over zijn moeder is Herman van Veen op zijn beurt ook erg openhar tig: „Als je uit school kwam, was het eerste wat je vanuit de verte zag haar borsten. De rest ging schuil achter de regen pijp. Zij was een fantastisch leun- en klimobject. „Wacht maar tot je vader thuis komt", zei ze soms. De Pierrot, die onbewust van jongs af in hem leefde, trad uit hem te voorschijn, zo doet Herman zelf uit de doeken, toen hij een voorstelling zag van het Scapino Ballet. In de voormalige Tivolizaal ver scheen in een spotlight een man in een nauwsluitend pak met grote zwarte knopen. Een wit gekalkt gezicht en een zwarte hoed, die een beetje op Napoleon leek. Hij maakte een sprongetje, bleef als een porse leinen pop staan en zei: „Ik ben Scapino". Herman zijn mond viel open. Hij ging staan en werd door een vriendje weer naar beneden getrokken. Herman had meer dergelijke ervaringen, waarin hij tot in het diepste van zijn ziel werd aangesproken door artiesten. Zo stond hij ook aan de grond genageld bij het beluisteren van Edith Piaf en Jacques Brei. Maar hij liet zich niet minder ontroeren door Grego riaanse zang, toen hij dat later hoorde. Zo ontwikkelde hij zich tot een soort commedia dell'arte-figuur. Ofschoon zijn roem in Neder land snel steeg, nadat hij een maal als meester-tamboer in een tv-uitzending van Mies was verschenen en hij zijn eer ste zaaloptreden maakte, toch kreeg hij zijn eerste erkenning in Vlaanderen, waar men de clown in hem het eerst her kende. Voor ons land hem tot de tv-schermen toeliet, had de BRT als een plaatsje voor hem ingeruimd. Daar maakte hij ook zijn eerste speelfilm. Tederheid In Parijs ontdekte men nog een andere kant in het optre den van Herman van Veen, in zijn zang de tederheid van de lichte bariton. C'est le ton qui fait la musique. Dat lezen we in het blad L'Humanité: „De Franse pers heeft Herman van Veen eenstemmig uitgeroepen tot de vriend vol humor en te derheid. George Moustaki heeft zijn gevoelens voor hem uitgedrukt na hem bij zijn voorstelling te hebben geassis teerd: „Clown vol charme en mimezanger, dartelende dan ser en muzikant, onze Hol landse broer die geen andere pretentie koestert dan ons ver voerend bezig te houden". Uit New York worden nauwe lijks andere geluiden verno men. Na zijn optreden in Car negie Hall schrijft Oleg Keren- sky in „The Stage and Televi sion Today": „Ik hield van hem vanaf de eerste keer dat ik hem zag, om zijn stijl. Als Yves Montand op Broadway thuis hoort, dan Herman van Veen in het Metropolitan". Misschien vatte de Franse re censent Daniel Patchenko Hermans wiize van publieks- benadering het beste samen, toen hij schreef: „Je wordt constant op het verkeerde spoor gezet. Je bent verbouwe reerd, je komt niet meer bij van het lachen. Wanneer hij aan het einde van zijn optre den het „Chanson des vieux amants" zingt van Jacques Brei, het lied van de gelieven, half in het Frans, half in het Nederlands, dan ben je onder steboven. Merci, monsieur van Veen". TON OLIEMULLER Pierrot Herman van Veen. beschrijving van optredens, diverse auteurs. Uitgave Harlekijn Holland. Prijs 10.00, verkijgbaar bij Harle kijn, Westhoek, of in de zaal. Billis tekenfilmse rie voor kinderen. Afl.8: Kat en I Beertje Colargol kinderse- NElrie Vrouwtje. Theelepel teken- filmserie voor kinderen. Afl.: De schat van Zwarte Jaap/Ba- rieht. zei gelooft zijn ogen niet. r PullO My little pony, Amerikaanse Fooi tekenfilmserie. Afl.3: Vluchten de bloemen. Schoolslag spelprogramma voor scholieren. Vandaag: Het aangenomen College St. Trui den tegen het Heilig Grafinsti- jment met: -Blikvanger, nieuwbeel- den; -Confrontatie, politieke 'icht discussie: -Zeven op zeven, enne weekoverzicht. Met represen- aansel tatieve studiogasten en Etien- wtichal ne van den Bergh. 5 Sunday Proms. BRT Filharmo- icht nisch Ork. o.l.v. Freddy De- Dirk Vanhuyse, Confr cewllo. Celloconcert in c.kl.t., opus 66. Nicolai MiaSkovsky. jit 1<^ Huizen kijken e, reeks over bouwen, vebouwen en wonen. Afl.7. Presentatie: Paul de Bol le. 5 De verwisselde koningin (Die vertauschte Koningin), Oost- duitse sprookjesfilm met Ursu- I la Karasselt en Kurt Böwe. Wikken en wegen consu mentenmagazine. Presentatie: i Miel Louw. CDe jaren zestig: De on- kreukbaren (The untoucha bles). Amerikaanse politieserie. Afl.: Het fatale meisje. j> Tik tak, animatieserie. Afl.: f 258. 5 Plons Afl.: Plons en de elke- Ér was een keer... korte ver haaltjes verteld door Jef Burm. Vandaag: Het boerepaard. 5 Van Pool tot Evenaar, toeristi sche quiz. Vandaag: Westmin- ster. Presentatie: Paul Ghysels. 9 Mededelingen en program- istee_ (na-overzicht. Nieuws. Kijk uit, verkeerstips. Van- Quojl daag: Magazine 3, met allerlei onderwerpen in verband met de weg. het voertuig en de weggebruiker. dorp tijdens de oorlogsjaren. Deel 3. Met: Paul Cammer- llse Uitterlinden, Wim Danckaert e.a. 21.30 De jaren zestig, documentai reserie. Afl. 14: De kerk. 22.35-22.55 Nieuws en Coda, Beel dende kunsten: Fluitconcert (1850) van Adolf van Mensel uit de serie 100 Meesterwer ken. (Uit het Nationaal Mu seum West-Berlin). BRT 2 15.00-18.00 Stadion, sportmagazine. RTBF 1 10.00 Informations agricoles - ter re •t soleil, landbouwmagazine. 10.30 La pensee socialists politie ke uitzending. 11.00 Eucharistieviering, te Corroy- le-Chateau. 12.00 Faire le point. 13.00 Actualités a la une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunes solistes, kamermuziek met jonge amateursolisten. 14.20 Variétés a la une 14.25 L'adieu aux as, serie met Bru no Pradal, Daniel Rivière, Ger- not Endemann e.a. 15.20 Visa pour le monde, natuurdo- cumentaireserie. Vandaag: De Indianen van de Andes. 16.40 Cinéma a la une. 16.45 Agence tous risques (The A- Team), Amerikaanse serie met George Peppard. Dwight Schultz. Mr. T. e.a. Afl.: Le nouveauc shèrif. 17.35 Noubanimé, gevarieerd kinde programma. 18.30 Le week-end sportif, sport ge presenteerd door Michel Le- 19.25 P.M.U. Beige. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma a la line. 20.05 Edith Piaf. Amusementspro gramma rond de 25 jaar gele den overleden zangeres Edith Piaf. 21.00 Steffi, Franse tv-film van Joël Séria. Met: Jane Goupil, Pa trick Bouchitey. Elisabeth De- pardiueu, e.a. Chris is een sce nario-schrijver. die net in zijn nieuwe appartement is getrok ken. De dag van zijn verhuizing maakt hij op een vreemde ma nier kennis met zijn boven- buurvouw Steffie. Zij wordt net op een brancard weggedragen na een zelfmoordpoging. 22.35 Arts magazine cultureel ma gazine. 23.05-23.35 Laatste nieuws. DUITSLAND 1 08.00 ARD-Sport extra. Autosport: Grote Prijs van Japan, WK- kwalificatiewedstrijd formule 1- races vanuit Sazuka. Commen taar: Helmut G. Müller. 09.30 Programma-weekoverzicht. 10.00 Die Sebndung mit der Maus, kinderprogramma 10.30 Eucharistieviering. 12.00 1 Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- gel. 13.10 Magazin der Woche, regionaal overzicht. 13.40 Programma-weekoverzicht. 13.45 45 Fieber, gevarieerd magazi ne uit Berlijn. 14.30 Sandkasten-Djangos, kinder serie. Afl.4: Balie, Burgen und Kanister. 15.00 ARD-Sport extra. Paarde- sport: Internationaal Concours Hippique, vanuit de Hanns- Martin-Schleyer-Halle in Stutt gart. Commentaar: Hartmann von der Tann. Autosport: Gro te Prijs van Japan, WK kwalifi catiewedstrijd voor formule 1- wagens, samenvatting. 17.00 ARD-Ratgeber: Technik. 17.30 Bilder aus der Wissenschaft. 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 lx Lindenstrasse, serie met Marie-Luise Marjan, Moritz A. Sachs, Christian kahrmann e.a. Afl.: Maultachen. 19.10 Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.56 Programma-overzicht. 20.00 fflTage8schau. 20.15 [a Euro-Paare, spelprogram- 21.55 Kulturreportage, reportage van de 22ste internationale filmdagen van Hof. 22.25 Tagesschau. 22.30 Hundert Meisferwerke. Van daag: Der Sturm, schilderij van William McTaggert. 22.40 Annaherungen an Georges Bizet, hommage aan deze componist t.g.v. zijn 150e ge boortedag. 1. Don José Lizar- rabengoa, op tekst van Pros per Mérimée. 2. l'Arlèsienne, op tekst van Alphonse Daudet. 00.40 Tagesschau. 00.45 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 09.00 B Programma-weekoverzicht. 09.30 Ein Mensch erblickt das Licht der Welt, Protestantse kerk dienst vanuit Hallein. Voorgan ger: Wolfgang Del-Negro. 10.05 Mosaik. Vandaag: Ideale nicht gefragt? Documentaire over jonge Amerikaanse kiezers. 11.00 Stadtschreiber Matinee: Der sanfte Wilde, documentaire over de rivier de Potomac in Washington. 12.00 Faszination Musik Das Sonntagskonzert. Het Bach Koor en Orkest van München o.l.v. Hanns-Martin Schneidt. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damal8, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. 13.30 ffll - 2 oder 3, spelprogramma. 14.15 Betlkanton-Geschichten: Mein Freund Arno. Met: Chris tian Sötemann, Traute Hoess, Jan Ehrenberg e.a. 14.45 Gerade noch davongekom- men, reportage over jeugdige delinquenten. 15.15 Die Koralleninsel, serie met Richard Gibson, Scott McGro- ger, Nicholas Bond Owen, e.a. Afl.2: Kampf aul der Insel. 16.05 Die Sport-Reportage. WK for matie-dansen voor amateurs te Dortmund. Commentaar: Christa Gierke-Wedel. 16.55 Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis, bekendmaking van de prijswinnaars. 17.05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage, met Rolf Kramer. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine gepresenteerd door Maria von Welser. Vandaag: Vrouwen en verslaving. 18.50 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek nieuws. Presentatie: Wolfgang Herles. 19.30 fflTerra-X: Wo lag Atlantis? Auf der Suche nach einem verechwundenen Kontinent. Documentaireserie. Afl.2: Neue Welt. 20.15 Waldhaus, serie van Horst Flick. Met: Kony von Friedel, Hans Kraus, Martin Halm e.a. Afl.: Gemachte Nester. 21.55 Heute. Aansl.: Sport am Sonn- tag. 22.10 Liedercircus, muziekpro gramma gepresenteerd door Michael heltau. Met: Elkie Brooks, Gitte Haenning, Franz Josef Degenehardt, e.a. 23.10 DFreud, Amerikaanse speel film uit 1961 van John Huston. Met: Montgomery Clift, Susan nah York, Larry Parks, e.a. 01.05 Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg aktuell, algemene informatie over de cursussen. 09.30 Telekolleg II cursussen. 11.00 Sehen statt horen, weekjour naal voor doven en slechtho renden. 11.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat, programma voor werknemers uit Portugal, Italië en Turkije. 12.30 Tele-Akademie. Prof. Dr. Dolf SternbergerL Das Prinzip Hoff- nung und der Geist der Liebe - Ernst Bloch. 13.15 Unterm Birnbaum, Oostduitse speelfilm uit 1973 van Ralf Kis ten. Met: Angelica Domröse, Erik S. Klein. Agnes Kraus e.a. 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Leben im Alter. Freizelt freise Zeit. Afl. 1. 17.45 Modiache Maschen, Chic mit Garn und Nadel. Vandaag: Buntstickerei. 18.00 Auf und davonl Jeugdserie over Australië in de 19e eeuw. Afl.: Das Duell. 18.30 Gott und dia Welt: Die Erde retten aber wie? Oecumeni sche bijeenkomst In de Dort- munder Westfalenhalle in Dort- 19.00 Aktuelle Stunde. 19.30 Sport im Wasten. 19.45 Einde. 20.00 ESpater Frühling (Banshun), Japanse speelfilm uit 1949 van Ozu Yasujiro. Met: Ryu Chisku, Hara Setsuko, Sugimura Haru- 21.42 West 3 aktuell. 21.50 Hoppala (8), blunders uit de film- en tv-wereld. 22.35 M:adchen für St. tropez, beeldverhaal van André Halimi. 23.30 Experimenter Kindarkönig- Saga, videotruc-collage van de Turkse fotograaf Ertan O.Erdo- 23.40 Jazz vor Mitternacht. Live-op names van het Internationale Jazz-festival Viersen '88. 00.25 Laatate nieuws. The flashing blade. Kinderse- Playbus. Kinderprogramma. Umbrella. Kinderprogramma over religieuze zaken. Thia ia the day. In the know. Afl.: Restarting learning. Spelling in out. Afl.2. Help your child with maths. Afl.: Something to celebrate. Russian language and people. Afl.3: The russian alphabet. Deutsch Direkt. Cursus duits. Bazaar. Consumentenmagazi ne. Presentatie: Judi Spiers. British Sign Language (3). See hearl Magazine voor do ven en slechthorenden. Country file. Magazine voor de landbouw. Nieuwa voor de landbouw. Nieuwe. On the record, actualiteiten- magazine met o.a. politieke roddels door John Cole. XlEastEnders Omnibus her haling van de deze week uitge zonden afleveringen van dit fe uilleton. Met Michael Robartes. Gerry Hoxham e.a. Scruples, spelprogramma. Presentatie: Simon Mayo. Smash Hits Awards, recht streeks vanuit de Royal Albert Hall. Presentatie: Phillip Scho- field. Rolph Harris cartoon time. The clothes show, modema gazine met Selina Scott. XiThe franchise affair (slot), zesdelige tv-serie, die zich af speelt te Milford. Shropshire, in de jaren veertig. Met: Pa trick Malahide en Joanna McCallum. Lifeline, programma t.b.v. het goede doel. Vandaag: St. Os walds Hospice. Nieuws an weerbericht. 3 Songs of praise, religieuze muziek. Vandaag: Hartland. xLast of the summer wine (3). zesdelige comedyserie met Bill Owen. Peter Sallis en Mi chael Aldridge. t Howard's way (10). veertlen- delige dramaserie met Maurice Colbourne, Dulcie Gray e.a. X! Braad (7), dertiendelige co medyserie met Brian Murray, Rita Tushlngham, Joan Both en speciale gasten Paul en Lin da McCartney. ffi First born (1), driedelige tv- serie over een kind, geboren uit een gorilla en een mens, naar Maureen Duffy's roman 'The Gor Saga'. Met Charles Dance. Jamie Foster e.a. Niauwa an weerbericht. Everyman, documentaireserie. Vandaag: Papa Wojtyla (slot), driedelige serie portretten van de eerste niet-llaliaanse paus in 455 jaar. O'Donnell investigates age e, informatieve serie over de ge- Ginger Rogers (hier op een publiciteitsfoto uit 1936), speelt een hoofdrol in de uit 1939 daterende rolprent „Fifth Avenue Girl". BBC 1, 14 u. FOTO: PR volgen van het ouder worden. Afl.: Fit for life. 01.10 Network east e. 01.50 Weerbericht BBC 2 10.25 Popeye. 10.55 ffiBlue Peter Omnibus. Kin dermagazine. 11.45 Ovide. Afl.: The treasure of the endzones. 12.00 Windmill. Kinderprogramma. 13.00 Sammy super t-shirt. Engelse speelfilm voor de jeugd uit 1978 van Jeremy Summers. Met: reggie Winch. Lawrie Mark. Richard Vernon e.a. 14.00 EFifth avenue girl, Ameri kaanse speelfilm uit 1939 van Gregory LaCava. Met Ginger Rogers. Walter Conolly. James Ellison e.a. 15.20 40 Minutes: I want to live documentaire over de strijd van een veertigjarige hoofdon derwijzeres tegen haar kanker. 16.00 Grand Prix van Japan. 16.35 Engalso kampioenschappen indoor bowls te Preston. 17.30 Music in camera: Festival of the sound. 18.05 Rugby special. 19.05 The Roux Brothers, culinair magazine met Albert en Michel 19.35 The money programme. 20.15 The natural world, serie na- tuurdocumentaires. Afl.: Nuts in Brasil. reportage van een reis die vier mannen over de Amazone maakten. 21.05 Face to face Afl.4: Evelyn Waugh. 21.35 Out of the doll's house, acht- dellge documentaireserie over de positie van vrouwen sinds het begin van deze eeuw. Afl. 4: Musn't grumble, over de si tuatie van de Engelse vrouwen voor de invoering van de natio nale gezondheidszorg. 22.25 Visions of Britain, vijfdelige serie waarin 5 uiteenlopende mensen hun visie geven op moderne architectuur en ruim telijke ordening. Vandaag: Bri- deshead and the tower blocks. 23.10 New Amarican wave: Into the night, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van John Landls. Met Jeff Goldblum, Michèlle Pfeif fer, Irene Papas e.a. 01.00-02.05 Engelse kampioen schappen indoor bowls, sa menvatting. CB Ondertiteling via Teletekst IS Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst £3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory e. 12.00 SI Countdown 13.00 IS Made in Germany. 14.00 IS Canada Calling. 14.30 IS Soft and Romantic. 15.25 Mazda's Eye on Sport 16.30 Fashion TV. 17.00 The Ghost Mrs. Muir Co medyserie. 17.30 S The Coca-Cola Eurochart Top 50. 18.28 Tho Times Headline News. 18.30 Beyond 2000. 19.28 The Timet Headline News. 19.30 The Bionic Woman. 20.28 The Timaa Headline Newe. 20.30 And Baby Makes Six. Speel film. 22.28 The Times Headline Newt. 22.30 Entertainment thia Week. 23.35 City lights. 00.00 Eurochart Top 50 e. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Don Giovani. 04.00-07.00 THE LANDSCAPE ^CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 10.00 Supersounds. Popprogramma. 11.00 John Farnham. 12.00 Rafferty's Rule. 13.00 Touristic magazin. 13.30 Motor cycling events. 14.25 Europees weerbericht 14.30 Gaelic football'88. 15.30 Gillette World Sport Special. 16.30 Supersounds. 17.30 The World Tomorrow. Reli- Sieus magazine, lassie Concentration. 18.25 Gillette Soccer Scene. 18.55 Coca Cola Rockfïle. 19.55 The Muppet Show. 20.25 Europees weerbericht 20.30 Weekend of Shadows. 22.15 Europees weerbericht 22.20 European Business Weekly. 22.40 Major league baseball'88. 23.40-00.40 Supersounds Poppro gramma. MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Ray Cokes. 14.00 Maiken Wexe. 16.00 Week in rock. 16.30 Maiken Wexe. 17.00 MTV Classics. 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 18.30 Maiken Wexe. 21.30 Spotlight. 22.30 Maiken Wexe. 23.00 Take the blame. 23.30 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 12.00 L'Assiette Anglaise. 13.00 Journaal. 13.30 Lee cinq demières minutes. 14.50 Finale Du Tournoi de Tennis de Bercy. 19.00 Le Chance eux Chansons. 19.30 Pepier Glacé. 20.00 Le Grand Echiquier. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht 22.35 7 sur 7. 23.30 Sirocco. 00.30-01.00 Papier Glacé. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours. 15.55 Papa Woytila 3-dellge documentaire. 16.45 Tekenfilmfestival. 17.00 Kin- derkookkafé. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 De hitquiz. NEDERLAND 2 BRT 1 15.00 Zonen en dochters e 15.25 Terloops 16.10-17.30 Van Pool tot Evenaar e. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 3 Die Schwarzwaldklinik serie. 10.50 Umecheu. 11.10 S Das grosse deutsche Schlagerfestival der 60er Jahre. 12.55 Pereoverzicht 13.00-13.15 Heute. 15.00 Tages schau. 15.05 Sinha Moge, serie. 15.30 Blauer Montag. 16.00 Die Sen- dung mit der Maus. 16.45 Sandkae- ten-Djangoa. DUITSLAND 2 09.45 Zie Did. 1. 13.15 Dlakonie - Das notwendige Tun 13.45 Die Koralleninsel. 15.25-15.50 Goldene Roee von Montreux *88: Star Test x- tra. 15.55 Heute. 16.00 Boomer, der Streuner 16.25 Rooberto, tekenfilm serie. 16.30 Bei une und serie. 16.55 Heute. 17.10 3 atrierte. BBC 1 07.35 Edgar Kennedy. 07.55 Weer bericht. 08.00 Breakfast Time. 10.00 Nieuwe. 10.03 Open air. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuwe. 11.03 Tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11 55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air. 13.00 Nieuws 13.03 Daytime live. 14 00 Nieuws 14.30 Neigh bours. 14.50 Going for gold, spelpro gramma. 15.15 Ironside e. 16.05 Hudson and Halle 16.25 Bazaar 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 08.00 The OJ 08 05 The DJ Ket Show. 09.00 Den nis. 09 30 Jayce end the Wheeled Warriors. 10.00 IS Sky Trex. 13.00 Another world. 14.00 Beyond 2000. 15.00 The Cisco Kid. 15.30 Bailey's Bird. 16.00 B Engelse Top 40. SUPER CHANNEL 07.00 Super Channel News. 07.15 European Business Weekly 07.45 Super Channel News. 08.00 Superti me. 09.00 Son's and dauqhters. 09.25 Capitol. 09.50 Everyday Yoga. 10.00 Touristic magazine. 10.30 De- ley Thompson's bodyshop. 10 55 Ken Horn's Chinese eoockery. 11.20 Discovering Patchwork. 11.50 You are what you eat 12.00 Carry on laughing. 12.30 Kata and Allie. 13 00 Capitol. 13.25 Europees weerbe richt 13.30 Sons and Daughters.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17