JVS onnodig in problemen Alphense Boys uit ritme LDWS schiet flink uit slof oodenburg en Westlandia bouwen aan traditie lphen nadert WSB [straffing Blauw Zwart Lugdunum verrast Rijswijk IMPORTficidae CourantMAANDAG 24 OKTOBER 1988 PAGINA 17 ar ePEN „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", steunde een it }j luidelijk aangeslagen Pim Westgeest na afloop van de ys t(7-0 verloren wedstrijd tegen Slikkerveer. In de vooraf r K de Blauw Zwart-oefenmeester als „sleutelduel" gekwa- erde ontmoeting met de mede-degradatiekandidaat gin- sijn pupillen door een heuse „zevenklapper" kansloos linu nder. „En het was zelfs nog een magere afspiegeling and ie krachtsverhoudingen. Het is mij een raadsel dat die eijan zo laag stonden". De Wassenaarse trainer moest bo lt sc en nog lijdzaam toezien hoe Marcel Veeren na een half geblesseerd het veld moest verlaten. Na een 1-0 stand bij n d stortte Blauw Zwart in de tweede helft „als een kaar- v lis" in elkaar. „Deze week zal ik alles op een rijtje IVLin zetten, want zondag staat het duel tegen RKAVV op rogramma. Winst is dan absoluut noodzakelijk, anders Driet de kloof te groot." ALPHEN AAN DEN RIJN Eersteklasser Al- phense Boys was gisteren tegen ADO uit zijn gewo ne doen. De ploeg van trainer Paul Bahlmann speelde tactisch weliswaar een degelijke partij; op het voetbaltechnische vlak schortte er wel het één en ander aan. De ploeg toon de daarmee onomwonden aan dat het niet bevorder lijk is om vier weken van competitievoetbal versto ken te zijn. Vorige week werd in de oe fenpartij tegen FC Haarlem (de Boys dolven het onderspit met 6-0) al duidelijk dat de Al- phenaars wedstrijdritme en scherpte misten. Tegen ADO was het van hetzelfde laken en pak. Mede daarom was het eerste kwartier geheel voor de ploeg met de rijke historie. Vooral Wijbert Weissenberg, die een uitstekende doelman Peter Kerkhof op zijn pad trof, was dicht bij de openingstref fer. Hoewel het flitsende spel waar de Boys toch om bekend staan uitbleef, kwam de thuisploeg gaandeweg iets be ter in haar spel en plofte de eerste goal na ruim twintig minuten in het ADO-net. Uit blinker Robert van der Laan gooide een vrije trap over de Haagse verdediging richting de sprintende Pieter van Zoest. Omdat de buitenspelval niet goed openklapte en scheidsrechter Koree het vlag- signaal van de ADO-grens ne geerde, kon dezelfde Van Zoest achter het leer aandui- ken en doelman Kraayenbrink verschalken. Na de openings treffer had de Alphense équi pe een licht overwicht, maar al met al maakte de ploeg in balbezit een onzekere indruk. Met name spelverdeler Frank Bakker leed zeer veel balver lies. Kansen om de score ver der open te breken, werden dan ook niet gecreëerd. Na rust nam Alles Door Oefe ning, dat zich hoorbaar erger de aan scheidsrechter Koree, het initiatief langzaam maar zeker over en zo werd Alphen meer en meer in een verdedi gende rol gedrukt. Roeleveld, Bordewijk en Le Due stelden goalie Kerkhof één voor één op de proef. Zeven minuten voor tijd moest Kerkhof uit eindelijk capituleren. Voor- stopper Henny van Raay, die overigens een goede pot speel de, verloor aanvoerder Roele veld één moment uit het oog en mag zich deze tegengoal persoonlijk aantrekken. Een vrije trap van Jan Kuyt belandde op het hoofd van de vrijstaande captain. Zijn kop bal dwarrelde in de boven hoek achter de kansloze doel man. Parinussa kreeg vlak voor tijd een goede kans om zijn ploeg alsnog aan de zege te helpen, maar in plaats van uit te halen, zette de balver liefde linkermiddenvelder aan voor een solo en dat betekende balverlies. Na afloop luidde het Alphense motto „veel spe len" want een Alphense Boys in gewone doen geeft zeven minuten voor tijd op zeker geen 1-0 voorsprong uit han den... LOUIS HOOGENDOORN Opstelling Alphense Boys: Kerkhof, Van Capel, Koos van Zoest. Van Raay, Van Vliet, Parinussa, Pieter van Zoest (Latumanuwy), Taalman (Gerse), Vergeer, Bakker, Van der LEIDEN LDWS kan weer scoren. Bleef de Leidse formatie vijf wedstrijden lang van doelpunten versto ken, gisteren trof het tegen Alblasserdam maar liefst vier maal doel. Waarmee de eerste zege van dit seizoen een feit werd: 3-4. Veel doelpunten waren er eveneens te bezichtigen bij Gouda -FC Lisse 5-0, en bij het duel tussen Meerburg en RFC, dat door de laatste met 2-4 werd gewonnen. DOSR tenslotte hield de nummer twee in de derde klasse A, Alexandria '66, op een ver dienstelijke 1-1 stand. Alblasserdam - LDWS 3-4 (2-2) Het duel tussen de twee laag geklasseerde ploegen kende een uiterst grillig scoreverloop. De thuisploeg opende waarna Cees de Roode, die van het eerste Leidse competitiedoelpunt meteen maar een schitterende maakte, en Wim de Roo LDWS op voorsprong zette. De gastheren pareerden vervol gens met twee tegentreffers. Waarna het weer de beurt was aan LDWS, dat De Roode en Wil Akerboom de eerste zege zagen binnenhalen. En dat terwijl, volgens voorzitter Wil Sanders, het de slechtste wedstrijd van LDWS was... Gouda - FC Lisse 5-0 (1-0) Het vroege Goudse doelpunt heeft de FC in feite de das om gedaan. Het uitgangspunt was namelijk om eerst de kat uit de boom te kijken om vervolgens het eigen spelletje te gaan spelen. De taktiek moest door de in de 8e minuut gescoorde treffer totaal om, waardoor Gouda de ruimte kreeg. Die zij ook volledig benutte. Daarbij geholpen door de Lissenaren zelf, die al snel de hoofden lieten hangen. Alexandria '66 - DOSR 1-1 (0-1) Tegen de nummer twee kenden de Veners een „vliegende" start, doordat Ger van der Zwet al na vijf minuten de ope ningstreffer liet aantekenen. Nog mooier zou het geweest zijn als de vijandelijke keeper vlak daarna met een zwierige safe een inzet van Martin Hogeboom junior niet onschadelijk ge maakt zou hebben. De Veners bleven geconcentreerd voet ballen en zagen nog een aantal kansen onbenut. Een „dom me" fout bracht Alexandria naast DOSR, toen Dick van der Meer een opponent onnodig binnen de zestien meter vloerde. Meerburg - RFC 2-4 (0-1) Heel lang heeft Meerburg de gasten goede tegenstand kun nen bieden, maar moesten uiteindelijk toch zwichten. Tegen stand die niet ongevaarlijk was, want Fred Hagenaars en Andy van Rijn waren na de openingszet van RFC beiden dichtbij de gelijkmaker. Hagenaars' inzet werd echter buiten het strafschopgebied door de keeper met de hand gekeerd en Van Rijn zag zijn schot tegen het houtwerk belanden. RFC was daarentegen wel tweemaal succesvol, waarna Jan Steen bergen iets terug kon doen. Na de vierde treffer van RFC kreeg Hagenaars dan toch zijn "beloning". LEIDEN In de tweede klas se A schoof Lugdunum een plaatsje op in de rangschik king door een verrassende 0-1 zege op de voormalige runner- up Rijswijk. De Leidenaren bezetten met de tegenstander van gisteren de derde plaats. Eerste is nog steeds Rooden- burg, dat twee punten meer heeft dan het tweetal. In de onderste regionen staat SJC niet meer moederziel alleen op de laatste plaats. Het heeft na zelf 1-1 gespeeld te hebben te gen Verburch, gezelschap ge kregen van Altior, dat met 1-2 verloor van VELÓ. Rijswijk - Lugdunum 0-1(0- 1) De ranglijst zegt „een verras sing", alles wat Lugdunum is zegt „dit was geen verrassing". Omdat de Leidenaren de ge hele wedstrijd gewoon de bete ren waren. Waarbij ook een grote hoeveelheid kansen werd gecreëerd, maar met name Edwin Verhoogt had weinig geluk met zijn inzetten. Tweemaal echter wist de HEAO-student het net wel te vinden. Eenmaal met goedvin den van de leidsman, de twee de keer werd een doelpunt, volgens leider Klinkhamer volkomen ten onrechte, afge keurd. Verburch - SJC 1-1 (1-1) Tegen het eveneens laag ge klasseerde Verburch haalde SJC het tweede punt in deze competitie binnen. Verant woordelijk voor het Noord- wijkse doelpunt was Marco de Ridder, na aangeven van broer René. Het fysiek sterke Verburch kwam een kwartier na het openingsdoelpunt langszij en zou SJC vervolgens fysiek blijven imponeren. Daar „ijzervreters" Ruud en Cees Alkemade er bij SJC niet bij waren, moesten de gasten ver terug. Altior -VELO 1-2 (0-2) Na een zeer matige eerste helft waarin VELO tweemaal wist te scoren, zette Altior de ba kens om. Met René van der Hoorn weer op de positie van laatste man, werd er keihard gewerkt om de opgelopen schade te herstellen. De aan sluitende treffer, die daarvan het gevolg was, werd gescoord door Peter Ouwerkerk die een penalty verzilverde. EN Roodenburg iiestlandia lijken bezig :aditie op te bouwen, in de vorige editie e tweede klasse A de intaties tussen de ler twee en drie van seizoen in een ge il eindigden, kwam c gisteren geen ver- tevoorschijn op .bark Noord: 1-1. naar" kon Rooden- zich overigens wel en, want naaste con current Rijswijk ging on deruit tegen Lugdunum waardoor de koppositie nog steeds voor de Leide naren is. Het had evenwel weinig ge scheeld of Westlandia had zijn eerste zege van dit seizoen ge boekt. De ploeg, die in vier wedstrijden viermaal een ge lijkspel behaalde, had tot vijf minuten in de blessuretijd uit zicht op de eerste overwinning van dit seizoen. Het was uit eindelijk John Verschoor die een traditie in wording gestal te gaf door droog en hard de 1- 1 aan te tekenen. Waarmee het duel tussen techniek (Roodenburg) en inzet (West landia) in een onbeslist eindig de. De koploper had het knap moeilijk met het stugge spelle tje waarvan de mannen van de veelvuldig uit de dug-out op gewonden opspringende trai ner Roozen zich plegen te be dienen. Waarin een conse quente mandekking en de lan ge haal belangrijke onderdelen zijn. Leidse trainer Wim Rijs- bergen hierover: „Westlandia voetbalde eigenlijk niet, maar het zorgde er wel voor, dat wij niet in ons spel kwamen". Vooral vleugelspitsen Marcel Prins en Glenn Helder kregen weinig ruimte hun individuele talenten tentoon te spreiden, waarbij Helder opnieuw te veel en vaak onterecht om de bal „vroeg". Het sierde Rijs- bergen dat hij beide lichtge wichten liet „leren" Prins viel overigens uit vanwege een spierblessure maar had er tegen dit stugge Westlandia wellicht beter aan gedaan „stormram" Ronald Janssen meer speeltijd te gunnen dan de vijftien minuten die Jans sen nu toegemeten kreeg. In die korte periode bracht hij veel leven in de brouwerij en verzorgde hij uiteindelijk de voorzet die tot het gelijkspel zou leiden. De spits, die vorig jaar in een wedstrijd tegen Westlandia zijn knieband scheurde, wilde van kritiek op Rijsbergen evenwel niets we ten. „Natuurlijk is het voor mezelf naar want ik train me kapot, maar als je ziet dat er al 18 keer gescoord is, dan kan ik moeilijk een plaats claimen". Met opnieuw Robert Goodway op het middenveld en Marcel van der Burg in de spits startte Rijsbergen dan ook om voor de volle buit te gaan. En in het eerste halve uur gingen de za ken ook naar wens, maar al lengs sloop de nonchalance in de Leidse defensie binnen, ter wijl de Naaldwijkse achterhoe de steeds meer vat kreeg op de Leidse spitsen. Wat resulteer de in kansen voor de gasten, bij wie Grootscholten van ver overlobte, de alleen op Marcel Vink afstevenende Wim van Dijk via Vink's hand tegen de paal schoot en Jacco van der Zalm eveneens Vink op zijn weg vond. Was Vink hierbij positief opvallend, minder sterk was de goalie op hoge ballen en in de 52e minuut bij een wel wat erg harde terug speelbal van Verschoor. Vink miste waardoor Van der Zalm Van Dijk kon bereiken die het lege doel moeiteloos vond. Waarop Roodenburg met de moed der wanhoop op zoek ging naar de gelijkmaker, wat vooral in de slotfase een grim mig gevecht opleverde met le lijke blessures voor Prins, Van Dijk en Wasmus. Met gevoel voor traditie slaagde Rooden burg. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 52 Van Dijk 0-1, 95 Verschoor 1-1, Roodenburg: Vink, Kok, Verschoor, Rob Pret, Alberga, Gottmer, Good way (Janssen), Van Berkel, Prins (Peter Pret), Van der Burg, Helder. - )EN Een foutieve I I ;speelbal van Ted van 1 iel en vooral een mo- van onbezonnenheid enry Pouw vormden bijfloop van de ontmoe- tussen UVS en RCH of van discussie. Bei- lerjities brachten de gas- venzoveel malen on- d terug in de wed en met name de e gebeurtenis zorgde eeh uiterst tumul- :e slotfase. Het waren negatieve spelmo- 'heien, die bijna deden :ten dat de thuisploeg daaraanvoorafgaan- •riode uitsluitend po- bezig was geweest. Gerry Jansen in een Irol bleven de Leide- 1 dan ook, zij het terecht aan de goede van de score, 3-2. lt Qal in het duel stond de jrdachte actie van Henry vijf minuten voor tijd. verdediger liet zich ongevaarlijke situatie han Chris Hoogeweij had al in de handen) provo door Eric Heerings, die leboog in het gelaat van plantte, waarna de laat- reflex natrapte. De overtreding was isrechter Stoffelen ont- de tweede evenwel niet Gerry Jansen was gisteren uitstekend op dreef. Hier zet de UVS-middenvelder twee man van RCH verkeerde been. op het foto: andré van haasteren lQr {Dat kan natuurlijk niet", j UVS-trainer Ruud de Feit was echter dat medespelers amper lerden tegen de beslis- ïn Stoffelen. De aanslui- iffer (3-2) van Peter zorgde vervolgens voor een thriller-achtige ontkno- Leidenaar, die de bezoekers de strijd had geholpen. Dit maal ping, waarin wederom Spruyt helpende hand had toegesto- was het Robert van Dam, die en Richard Hoogervorst nog ken. Halverwege de tweede het genereuze gebaar naar de gelijkmaker op respectieve- helft was het immers al Ted waarde wist te schatten, 2-1. lijk hun hoofd en schoen had- van Berkel geweest die de De reactie van Van Berkel, den. Haarlemmers met een foutieve zelf jeugdtrainer, was kort en Pouw was echter niet de enige terugspeelbal terug in de wed- bondig: „Als die jongens dat bij mij doen, haal ik ze er direct uit". De spelverdeler zou later alsnog „wegens een lichte blessure" (De Groot) net als Hevel (vervangen door Van Polanen) gewisseld worden. Ook aan andere zijde werd driftig gewisseld, zij het om heel andere reden. Rene Va- lent mocht namelijk vroegtij dig de kleedkamer opzoeken, onmiddelijk nadat zijxl directe tegenstander, Gerry Jansen, voor de zoveelste maal over hem heen gegaan was (Valent: „Dit was niet te belopen") en op waarlijk sublieme wijze de, zo leek het, allesbeslissende 2- 0 voor zijn rekening had geno men. De spits met het gemilli meterde haarkapsel hield bij de sliding van de schoffelende Van Grootveld bewust even in, kreeg derhalve de bal mee en liet achtereenvolgens Hoog ervorst en doelman Driessen hulpeloos op hun achterwerk belanden. Jansen bekroonde daarmee het uitstekend optreden, niet alleen van hem persoonlijk, maar van de Leidse ploeg in zijn totaliteit. De enige smet die aan het Leidse spel kleef de, was het feit dat de Leide naren bijzonder slordig met hun kansen omsprongen. Al leen Marcel Tolsma en Hans de Kruijs profiteerden van het scala aan uitgelezen mogelijk heden. De eerste passeerde na elf minuten spelen vanuit een 'onmogelijke' hoek doelman Driessen (1-0), de laatste werd een kwartier voor tijd door Van Polanen op snelheid ge lanceerd, liet Hoogervorst en Heerings zijn hielen zien en passeerde vervolgens koelbloe dig Driessen, 3-1. Beiden leken daarmee alles duidelijk te ma ken en uitsluitend positieve indrukken achter te laten, als Van Berkel en Pouw nu niet... MARK VINK Scoreverloop: 11. Tolsma, 1-0; 48. Jansen, 2-0; 62. Van Dam, 2-1; 74. De Kruijs, 3-1; 85, Spruyt (strafschop), 3- 2. UVS: Hoogeweij, Van Orssagen, Fi- lippo, Pouw, Kling, Jansen, Van Ber kel (Meiis), Valk, Hevel (Van Pola nen), Tolsma en De Kruijs. IEN Door zelf te ;n in de uitwedstrijd )reholte en het ver- ide gelijkspel van thuis tegen SJZ, is ?n nu tot op een punt he e koploper gekomen. )S verzuimde om iens te profiteren le halve misstap van Noordwijkerhouters uit bij SVLV niet r te komen dan 1-1. i Tpwijkse Boys werkte loor de (tweede ach- ïvolgende) zege op verder los van de van het klassement, ieits UDO (2-3 winst bij s) en ROAC '79 (0-2 TL). In de vierde tfke C was TYBB een e te groot voor een spelend Van Nispen, volkomen verdiend -0 ten onder ging. In irenstrijd tussen Ni- Boys en NSV'46 SJ edde de spanning on :ins het ontbreken loelpunten. olte - Alphen 1-4 (0-3) blte werd binnen een 3|ir door een goed spelend n op een hopeloze ach- id gezet. Jan-Peter de Mart van Elk en René ïgelen profiteerden van geboden ruimte. In de tweede helft herstelde de thuisploeg zich via een treffer van Ton Arroyo enigszins, maar het laatste woord was toch aan Alphen. Ton Gerrit sen benutte andermaal een fout in de Voorhoutse defen sie. WSB - SJZ 2-2 (00) Mede door het huiswerk van SJZ-trainer Fokke van der Reijd (woonachtig in Noord- wijkerhout) kwam een tegen vallend WSB niet verder dan 2-2. Alle treffers in deze des ondanks toch zeer aardige ont moeting vielen in de tweede helft. John Jansen (strafschop) en Theo Nulkes voor VVSB en Sjaak Pieterse en Rob Rétel voor SJZ als doelpuntenma kers. SVLV - DOCOS 1-1 (10) Een terechte puntendehng met vooral in de eerste speelperio de het beste voor de formatie van Simon Venema. Piet Dou- wes benutte uit een voorzet van Corné Klaassen een van de weinige kansen. Na rust was het overwicht voor de Morsploeg. Een foutieve terug speelbal van Doiiwes beteken de de gelijkmaker. Invaller Erik Roos benutte dankbaar dit buitenkansje. Stompwijkse Boys - LFC 10 (00) De gasten mochten vooral door het uitstekend optreden van doelman Peter van der Walle lang hopen op een punt. De sterk spelende Chris Dui- vestein, Frank Janson en Jos Oliehoek zagen hun inzetten allen gekeerd door de Leidse goalie. Zeven minuten voor tijd was echter ook hij kans loos tegenover Edwin Deve- ling die een solo knap afrond de. In de slotfase misten Dick van der Walle, Loek van der Post en Michel Mejri nog de kans op de gelijkmaker. Unitas (1.) - ÜDO 2-3 (00) EEn verdiende overwinning voor de Oegstgeestenaren. Os car Massée profiteerde met een mooie lob van een misver stand tussen Jan Kromwijk en Röb Drost. Invaller Rob van der Zalm breidde de score ver der uit, vooraleer Kromwijk de spanning weer terugbracht. Even maar dan, want vlak daarop herstelde Peter Stuif zand de veilige marge. Unitas kwam niet verder dan een doelpunt van Wally Gallert twee minuten voor tiid. VTL - ROAC '79 0-2" (0-1) Een matige wedstrijd, waarin de minst slechte uiteindelijk aan het langste eind trok. Per ry Veilbrief liep na een kwar tier spelen de bal het doel in. Een snelle uitval via Perry van Es voor het eindsignaal betekende de definitieve be slissing. De Rijpweteringse spits omspeelde zowel laatste man Rob van Iterson, als de goed keepende Aad van Meurs. TYBB - Van Nispen 30 (20) Een terechte uitdrukking van het klasseverschil, waarin de Zilkse formatie de tegenstan der twee maal de helpende Spitsuur voor het doel van SVLV-doelman Rob Hannaart (rechts). DOCOS zou in de laatste minuut lanaszii komen. a foto: bram veefkind hand toestak. De Egner-for- matie probeerde het daarna nog wel, maar nadat Rob van Saase halverwege de tweede helft de enige kans voor de gasten om zeep had geholpen (voorzet van Ton van Meurs), besliste TYBB via een snelle uitval het duel. Nicolaas Boys - NSV'46 00 De spanning vergoedde veel in deze burenstrijd, waarin bij zonder weinig wapenfeiten te noteren vielen. Nadat de thuisploeg eenmaal het hout werk had geraakt, deed Den nis Zuidervliet dat voor de gasten nog eens dunnetjes óver. Frans Blom stond even eens een treffer voor de Noor- dense formatie in de weg door een inzet van Cock Helder in buitenspelpositie onnodig te verlengen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17