Qowumt BW Den Bosch gaat door tegen Feyenoord Fraaie reiswekker Spaanse pers jrijst Cruijff b a verlies PSV betaalt Romario met obligaties 14 14 15 15 15 16 16 17 17 18 18 19 SPORT [an Wouters jenkt aan lude dag Kans klein Van Aerle Vrouwenrugby wil in mannenbond VANDAAG MAANDAG 24 OKTOBER 1988 PAGINA 13 [STERDAM Jan Wou- heeft gisteren zijn con- bij Ajax verlengd tot 1 ii 1994. De 28-jarige interna- 1, die een miljoenenaan- heeft gekregen van Barce- a, koos voor een zekere le dag in Amsterdam. Hij over vijfeneenhalf jaar nsfervrij en heeft met be- lp van zijn fiscaal-juridi- ie adviseurs de details in de :uwe verbintenis met Ajax geregeld, dat zijn toekomst eilig gesteld. In Veendam betraden gisteren twee agenten de grasmat om een spandoek te ontrollen met een tekst, die mi nister Van Dijk van Binnenlandse Zaken opwekte om maar i eens plaats te maken. Het beleid van Van Dijk ten aanzien van de politie heeft niet bepaald de instem ming van de dienaren van de Hermandad. FOTO: ANP De Zoete claimt salaris DEN HAAG Piet de Zoete heeft via zijn raads man mr. Eric Vilé FC Den Haag gesommeerd om tot betaling over te gaan van zijn salaris over het afgelopen, het huidige en het komende seizoen. De Zoete werd voor het begin van deze voetbal jaargang door de toenmalige voorzitter Dé Stoop naar huis gestuurd, nadat geen overeenstemming kon worden bereikt over een samenwerkingsver band met trainer Co Adriaanse. De tegenwoordi ge oefenmeester van FC Den Haag, met wie De Zoete nota bene kort tevoren samen op bezoek was geweest bij de Twinning Games in Ottawa, was niet bereid om aan het verzoek van Adriaan se om hele dagen in het Zuiderpark actief te zijn te voldoen. Daarop werd De Zoete te verstaan ge geven dat het dienstverband zou worden verbro ken. Vilé kwam tot de conclusie dat er desalniet temin sprake was van een mondeling overeenge komen dienstverband, zodat FC Den Haag hem zal moeten betalen. alitl OrCELONA Het dieaanse voetbal gaat een gajolutie tegemoet dank het aanvalllend spel- en'|cept van Johan Cruijff. tezii 90.000 toeschouwers in Rij& Madrileense stadion ookrnabeu genoten zater- zts eavond van een specta- pire krachtmeting vol 'IJlheid, kwaliteit, doel- tfeJisen en goals. Het team •amji Leo Beenhakker 'enJld er uiteindelijk de ^ele buit aan over, omdat ?c J Madridilenen zonder ]e [don profiteerden van lividuele fouten in de lensie van Barcelona. e z<pr ondanks de neder- ^]g van 3-2 van zijn team ar voormaLge Ajax- ?/1 ich de nieuwe held van {Spaanse voetbalpers. hojmiijff is erin geslaagd de geiipetitie nieuw leven in te -aktfen," aldus gisteren het Ma- ap jeense ochtendblad El Pais, 11e krant, die tot nu toe zeer n, rptisch was over de spelop- f fejingen van de nieuwe trai- van Barcelona. „Cruijff t de liga nieuwe energie iven en tegelijkertijd be- n hien dat het aanvallende, felse en dappere voetbal ranSt zal sterven. We moeten l bedanken, omdat hij het janse voetbal opnieuw aan- e Tpnd heeft gemaakt. Cruijff keniient deze lofprijzing, of- bon hij door zijn Spaanse ?e/tfga's nog steeds niet wordt tcepteerd. n pelona heeft in Madrid ïri'ffdig gespeeld, omdat het oekjhield aan zijn tactiek van he verdedigers en drie man ndaieker, Bakero en Salinas) de spits. Cruijff bereikte chulmee dat de ploeg van nyphakker ondanks het ge goed van Schuster (geschorst), ?jY lego, Camacho en Chendo is ailesseerd) zich in eigen huis aanpassen aan het sy- van de rivaal," aldus El Pais. Volgens de Madrileense ochtendkrant ging Barcelona (met de debuterende Aloisio) ondanks een beter teamspel ten onder door de individuele talenten van Real Madrid. „Zelden eerder kan een ver slagen team zo trots zijn als Barcelona," zo schrijft de Bar- celonese La Vanguardia. „Bar celona mag tevreden zijn, want het team liet zien, dat het een van de serieuze kandi daten is voor het landskampi oenschap". Gedeeld De loftuitingen voor het aan vallende spel van Barcelona worden gedeeld door Leo Beenhakker, coach van Real Madrid. „Degene die echt ge wonnen heeft, is het publiek," aldus de zegevierende trainer van Madrid. „We hebben van beide kanten aanvallend spel gezien. Meestal worden dit soort partijen beheerst door angst en voorzichtigheid. Dit maal was dat niet het geval. Het publiek heeft genoten en dat is uiteindelijk het belang rijkste". De overwinning bete kent volgens Beenhakker niet meer en niet minder dan twee punten extra. „De liga is pas begonnen en er staan nog 60 punten op het spel. Je wordt echt geen kampioen door dit soort wedstrijden te winnen". Cruijff was het na afloop vol ledig eens met de nuchtere mening van zijn landgenoot. „Deze wedstrijd liet zien hoe men voetbal moet spelen. Er was van alles. Goed spel, emo tie, doelkansen en ook fouten. Maar die vormen onderdeel van de show. Het is een fan tastische wedstrijd geweest en ik feliciteer mijn mannen, om dat ze gespeeld hebben zoals ze moesten. Dat we hebben ver loren, heeft niets te maken met ons aanvallend spelcon- cept. Achterin hebben we in dividuele fouten gemaakt en dat heeft de partij beslist. Maar ik herhaal, dat we uitstekend hebben gespeeld". DEN HAAG PSV en FC Twente, de nummers één en twee van de ranglijst, hebben de kloof met de achtervol gers vergroot. Beide ploegen wonnen, van respectievelijk Sparta (2- 0) en RKC (7-1), terwijl Roda JC, Feyenoord en FC Groningen punten lieten liggen. Feyenoord verloor vrij verrassend bij BW Den Bosch (0- 2), dat sinds manager Zonderland de techni sche leiding van trainer De Jong overnam, drie keer op rij won. Het ver lies van FC Groningen was minder verrassend. In Amsterdam was Ajax te sterk, 3-0. Roda ver speelde een punt tegen Fortuna, 1-1. VVV knoeiwerk leveren. Limburgse ploeg, de laatste twee seizoenen nog spelend in de na-competitie, is afge zakt naar de laatste plaats. Volendam won in de Koel met 2-1 en handhaafde zich knap in de subtop. Sinds de komst van trainer Van Veen, vorig jaar met RKC ongeslagen kampioen van de eerste divisie, won VVV nog geen wedstrijd. MVV nam één punt afstand van de pro vincie-genoot door gelijk te spelen bij Willem II, 2-2. Veendam klom eveneens. Op de verrassende winst in de derby tegen Groningen vorige week volgde een zege (1-0) op eigen veld tegen Utrecht. FC Twente kan zaterdag met optimisme naar Eindho ven reizen, voor de topwed strijd tegen PSV. De Ensche- deërs zijn als enige in de eredivisie nog ongeslagen, maar hadden tot zondag moeite met het maken van doelpunten. Daar kwam te gen RKC verandering in. FC Twente, naarstig op zoek naar versterking in de voor ste linie, passeerde de Deen se doelman Jensen van de Waalwijkse ploeg zeven keer. In de voorgaande ne gen wedstrijden maakte de ploeg van Vonk slechts 12 doelpunten. Een hoofdrol was weggelegd voor Balm, die vier treffers voor zijn re kening nam. Een andere Haarlemmer, Keur, scoorde twee keer. Meer moeite PSV kende meer moeite met zijn tegenstander. Sparta boog pas negen minuten voor het einde. De Eindho- venaren hadden hun over winning te danken aan een ex Spartaan, Juul Ellerman. Als invaller debuteerde hij in de competitie voor PSV met het maken van de ope ningstreffer. Koeman maak te er op de valreep uit een strafschop 2-0 van. PSV speelde zonder Van Aerle (geblesseerd) en Lerby (rust). Van Aerle zal er vrij wel zeker woensdag tegen Porto ook niet bij zijn. De beide andere Nederland se vertegenwoordigers in de Europa Cup-toernooien speelden eveneens niet sterk. Roda JC, dat woens dag Charkov uit de Sovjetu nie ontvangt, veroverde weliswaar een punt in de derby tegen Fortuna, maar speelde uiterst zwak. Gro ningen verloor drie dagen voor de wedstrijd tegen Ser- vette van Ajax (3-0), maar zag voorstopper De Wolf zijn rentree maken. De verdedi ger had sinds de uitwedstrijd tegen Atletico Madrid we gens een teenblessure niet meer gespeeld. Doelman Storm ontbrak daarentegen. Hij werd vervangen door routinier Tukker. Niet geslaagd FC Groningen gisteren voor het eerst dit seizoen niet in te scoren. Sterker nog, de overgeble ven Nederlandse vertegen woordiger in het UEFA-be- kertoernooi kreeg geen en kele serieuze kans. Toch kan de povere verrichting in De Meer volgens oefenmeester Hans Westerhof niet worden gezien als een veeg teken voor het duel met Servette van woensdagavond. „Een ander resultaat was wel een opsteker geweest, maar dit is geen domper. We moeten wel even slikken, maar dan gaat de knop om. Het was niet onze bedoeling zo te verdedigen. Ajax dwong ons er toe. Tegen de snelheid en accuratesse van handelen van de Ajacieden op het middenveld, hadden we gewoon niets in te bren gen. Ik heb Servette en Ajax nu één keer gezien en moet zeggen, dat Ajax een veel completere ploeg heeft. De Zwitsers bezitten een aardi ge aanvalslinie, maar defen sief zijn ze vrij zwak. Ik ben zo eigenwijs, dat ik Eijkel- kamp en Meijer nog steeds goede spitsen vind. We heb ben nu dan wel niet ge scoord, maar aan elk record komt een einde". De medi- John van Loen wordt door Mario Eleveld aan het shirt vastgehouden in het duel tussen Fortuna Sittard en Roda JC. FOTO: ANP sche kant verontrust Wes terhof evenmin. „Ik reken erop, dat we blessurevrij zijn, al is het een wondertje dat een complete selectie van achttien man fit is". De terugkeer van John de Wolf, enige tijd uitgescha keld door een gebroken teen, in het hart van de ver dediging is een meevaller. De blessure, die Jan van Dijk naar de kant deed strompelen, lijkt evenmin ernstig genoeg om hem eruit te houden. Slechts aan de in zetbaarheid van eerste doel man Sjaak Storm kan worden getwijfeld. „Hij wordt maandag opnieuw on derzocht in het ziekenhuis. Ze gaan allerlei bloedproe ven doen. Sjaak klaagt over duizelingen. Hij voelt zich niet lekker. Na de wedstrijd tegen Atletico Madrid merk te ik dat al. Hij maakte al bij de warming-up een ver moeide indruk. Je denkt aan de ziekte van Pfeiffer of zo. Maar als Storm fit wordt verklaard, dan speelt hij". ROTTERDAM Berry van Aerle en de medische staf van PSV achten de kansen dat de international woensdag tegen Porto kan spelen minder dan tien procent. De blessure aan kuitbeen en meniscus, opgelo pen in de wedstrijd van woensdag tegen West-Duits- land, zal vrijwel zeker opera tief moeten worden verholpen. Voor het vervangen van Van Aerle staat een aantal wegen open. Gisteren tegen Sparta speelde Linskens op zijn plaats, in het laatste kwartier verscheen Ellerman binnen de lijnen. Berry van Aerle PARIJS Acht Europese landen hebben zich als lid van de internatio nale federatie voor vrouwenrugby ge meld. In Parijs werd besloten tot de oprichting van de Confederation International de Rugby Feminin (CIRF). Engeland, Wales, België, Frankrijk, Zwe den, Spanje, Italië en Nederland heb ben interesse ge toond. Het ledental van de bond be draagt 14.000; Ne derland telt 300 speelsters. Het be stuur van de CIRF - de Nederlandse Jeannet Bakker is penningmeester - streeft er naar bin nen een jaar de aansluiting tot stand te brengen met de Federation International de Rugby Amateurs (FIRA). Van die federatie kunnen nu uitsluitend mannen lid zijn. In alle landen, met uitzondering van Engeland en Wa les, is men de me ning toegedaan dat het onderbrengen van de CIRF in de FIRA te prefereren is boven een zelf standige dames- bond. RIO DE JANEIRO De Braziliaanse regering gaat zich buigen over de status van de prof-voetballer. Geldt de beroepsspeler voor de wet als een ex port-artikel zoals koffie, of gelden er andere maat staven? Die vraag is on derwerp van gesprek na de verkoop van Romario aan PSV. De Eindhovense vereniging heeft de aankoop op bijzonder vindingrijke wijze gefinan cierd. Niet zoals gebruikelijk met keiharde Amerikaanse dollars, maar door een deel van de buitenlandse schuld van Brazilië via obligaties op te kopen. Die inventieve, strict legale betalingswijze bespaarde PSV ruim eén miljoen dollar en veroorzaakte in Braziliaan se kranten een polemiek over de rechtsgeldigheid. PSV kocht Romario van Vasco da Gama contractueel voor 4,7 miljoen dollar, meldden de Braziliaanse kranten, maar be taalde in werkelijkheid slechts 3,4 miljoen. De 1,3 bleef in de Eindhovense portemonnaie, omdat PSV in nauwe samen werking met de Braziliaanse vestiging van de midden- standsbank (NMB) de bank- vorderingen op Brazilië met aanzienlijke korting kon opko pen. Die schuldobligaties wer den vervolgens voor de oor spronkelijke waarde omgezet Het is de eerste keer in de sportwereld dat een transfer op deze wijze gefinancierd werd. De Braziliaanse wetten voorzien niet in dit geval. De wet schrijft voor, dat export goederen betaald dienen te worden in harde buitenlandse valuta. Maar mag een voetbal speler vergeleken worden met een alledaags export-artikel? Romario de Souza Farias gaf trouwens op de penalty-stip zijn vrouw Monica het ja woord. De dienstdoende pries ter had speciaal voor deze ge legenheid op een nabij Rio de Janeiro gelegen voetbalveld een altaar geplaatst in het strafschopgebied. De 23-jarige spits van Vasco da Gama en het Braziliaanse elftal vertrekt over enkele dagen naar Ne derland. Naar verwachting de buteert hij zaterdag voor PSV in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. PAGINA'S Puntverlies AC Milan ondanks rentree Gullit Ellerman doorbreekt gezapigheid PSV Rob Ehrens zet traditie voort Nederlandse prestaties doen incidenten vergeten Handbalsters voldoen aan verwachtingen Gehandicapt Quick Boys geeft voorsprong weg Zegereeks van RCL onderbroken UVS onnodig in de problemen Alphen nadert VVSB VNA pakt derde plaats van MMO De Danaïden werkt hard aan behoud Heren Leyton geven voorsprong weg Dames Grashoppers stellen kandidatuur voor kampioenspoule CM deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: j Postcode/plaats: Telefoon .(voor controle Naam:. j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal per acceptgiro f 70,93 J Stuur als dank de reiswekker naar I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haai Ccldóc (Souxont Adres: Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13