Akerboom kan nog steeds een laatje opentrekken voetballerlei GIN SPORT. CeldócSoiufmt ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 PAGINA II. 'anderelst mag niet. jet bestuur van de Belgische oetbalbond heeft in een extra êrgadering zijn goedkeuring n [houden aan de transfer van Vanderelst van Metz Yankrijk) naar Charleroi, jan het begin van het seizoen Serd Vanderelst door Club getransfereerd naar fètz, de regelementen van de 'BVB staan twee overgangen innen één seizoen niet toe en die regel heeft men niet afwijken. e', an .31 rillen i Lot ongunstig voor Arsenal Het lot is Arsenal niet gunstig gezind. In de strijd om de Lea gue-cup is de roemrijke Lon- dense club in de derde ronde, die op 1 en 2 november wordt gespeeld, aan Liverpool ge koppeld. Geen eenvoudige op gave, omdat Liverpool in deze ronde die volgens het KO-sy- steem wordt afgewerkt ook nog eens een thuiswedstrijd heeft geloot. Dus dubbel pech In de Amerikaanse prof sport wereld wordt naar .verluidt de verveling nogal eens te lijf ge gaan met verdovende middelen, zoals Kees Akerboom hiernaast ook aanduidt. Waar dergelijk tijdverdrijf tot de normale on derdelen van het dagelijks le ven gaat behoren is het ook voorstelbaar dat gebruik van doping in die kringen anders wordt beoordeeld dan elders. Het zal daarom niet zonder re den zijn dat figuren als profbok ser Mike Tyson en atleet Ben Johnson met de regelmaat van de klok de publiciteit halen. Het ene glas is nog niet ingegooid of de volgende storm is in een nieuw ontstaan. Kleurrijke jon gens, die Mike en Ben; zorgen voor een beetje leven in de brouwerij. Die Tyson houdt er een huwelijksleven op na, waar Amerikaanse scenarioschrijvers moeiteloos een feuilleton van Dallas- of Dynastyformaat mee kunnen vullen. Johnson blijkt ondanks zijn verbale handicap en zijn wat introverte karakter een humorist van de zuiverste soort. Koud uit Seoul, waar hij in plaats van startblokken tur bo-injectienaalden gebruikte, ondernam hij een race met de automobiele variant van de Be reden Politie in Toronto, om kort daarna een naast hem voor een verkeerslicht wachtende medeweggebruiker de doodstui pen op het lijf te jagen met een startpistool. Zwarte humor zoge zegd. Nee, dan is het behelpen gebla zen met onze vaderlandse sport wereld waar de Dezen, Corne- lissen en Vonhoffs de lakens uitdelen. Echte grappenmakers hebben we hier niet of het zou Anton Geesink moeten zijn. Die olympische woudreus houdt er een geheel eigen interpretatie van humor op na. Roept met de kracht van een repeterende breuk dat Nederland zich ge woon nog een keer kandidaat moet stellen voor de Olympi sche Spelen. Laten we nu eerst maar eens proberen om de We- reldspelen voor gehandicapten in Assen in 1990 tot een goed einde te brengen. Dan zijn we al een hele stap verder. Dezer dagen kreeg ik het nieuwste nummer van het blad Bowling in handen. In het oog sprong een artikel op pagina drie met de bijtende kop „NOC- officials lieten het lelijk afwe ten Bedoeld wordt de in Seoul presente notabelen, die niet in hun agenda hadden genoteerd dat op 18 september in de olym pische heksenketel van Sama ranch bowling werd gedemon streerd. Niemand, maar dan ook niemand van het representabele deel van de vaderlandse afvaar diging was daarbij aanwezig. Hetgeen een extra klap in het gezicht was van de bowlers, om dat ze ook al niet in de ope ningsceremonie hadden mogen meelopen. En dus de brede arm zwaaien van de commissaris van de koningin van Groningen vanaf de tribune moesten bekij ken. Was Dees er maar geweest. Die heeft zich de afgelopen week in Seoul het vuur uit de sloffen ge lopen, kwam handen en voeten te kort om alle Nederlandse verrichtingen van nabij bij te wonen. Dees zou het bowling wel hebben bezocht Ware het niet dat Dees tijdens de normale Spelen Kamerverplichtingen had. Maar tijdens de Paralym pics was Dees wel in Seoul. En hoe. De bestrijding van alcohol misbruik op de weg en in de sportkantine moest er zelfs een tijdje voor wijken. Dat is nog eens prioriteiten stellen. Ten slotte wist hij het weggebruik in goede handen van Neelie, die er deze week weer een paar bord jes heeft laten bijplaatsen, maar het bord voor het eigen hoofd nog steeds niet heeft laten weg halen. Dees is trouwens toch in de slag. Onlangs nog ging hij openlijk de confrontatie aan met olympisch chef de mission Cornells. Die had de staatssecretaris van WVC verweten niet voldoende oog te hebben voor topsport Maar Vonhoff was er nog. Die maakte zich zeer dik over Cor nells' onheuse gedrag en smeer de de WVC'er zo veel stroop om de mond dat deze meteen vol tanden zat. Dat is Vonhoff wel toevertrouwd. In zijn resterende vrije tijd schijnt de Groningse CdK trou wens een fervent bowler te zijn. Waarmee hij zich dan positief onderscheidt van andere dorps politici als Smallenbroek en Fa- ber, die een bowlingpin nog niet van een drankkegel kunnen on derscheiden. Neen, dan het duo Tyson en Johnson. Als je niet beter wist zou je achter die namen een res pectabel notariskantoor kunnen veronderstellen. En dat kan ik me nog niet voorstellen achter Geesink en Geesink. Dat is al leen maar pure, domme kracht. Je mist de humor. Zwitserland aan beterende hand Zwitserland telt slechts één gezonde vereniging in het be taalde voetbal. Alleen FC Lu- zern is in de A-liga schulden vrij, maar toch is het controle rende orgaan van de „Natio- nalliga-klubs" niet ontevreden over het beleid dat de clubs de laatste jaren hebben uitge voerd. Intengedeel zelfs. De patiënt is aan de beterende hand volgens de leden van de raad van toezicht. In vergelij king met 1986 is dat zeker het geval. Toen was de nood ech ter ook danig hoog. Maar liefst 33 miljoen franken, zo'n 44,5 miljoen gulden, bedroeg de to tale schuldenberg, die nu is ge reduceerd tot 26 miljoen fran ken. Ook Geovani weg uit Brazilië Het olympische elftal van Bra zilië, dat in Seoul de zilveren medaille veroverde, brokkelt verder af. Volgens de krant O Globo uit Rio de Janeiro, zal ook de spelmaker van het elf tal Geovani naar Europa ver trekken. Net als Romario de Sousa Faria, die door PSV werd aangetrokken, zou ook de man, die in het vriend schappelijk duel tegen België twee keer scoorde, een aanbie ding uit Nederland hebben. Volgens O Globo is Ajax in de markt voor de meest opvallen de speler uit het Braziliaanse elftal, maar er is ook uit Italië en Spanje belangstelling voor hem. Vliers is boos Jef Vliers, de vroegere Belgi sche international, is boos. Hij is al jaren belast met de coör dinatie van de jeugd bij Stan dard Luik en tevens de ver antwoordelijke man voor het tweede elftal. Roger Henrotay, de nieuwe secretaris-generaal, vindt echter dat de coördinatie van de jeugd en het tweede elftal niet in één hand dient te zijn. Hij heeft Vliers dan ook laten weten dat hij het tweede team niet meer mag trainen. Vliers overweegt zijn functie bij Standard beschikbaar te stellen. Manchester manager Ron Atkin en Jesper Olsen glunderden vijf jaar geleden, toen de komst van de Deen zeker was. Olsen mag nu vertekken bij Manchester United. FOTO: ANP voor Arsenal. Wimbledon speelt thuis tegen Manchester United. Mogelijk wordt dat het laatste duel van Jesper Olsen bij de bezoekers, want de Deen heeft nu echt van het bestuur van MU te horen gekregen dat hij mag vertrekken. Olsen dus in de aanbieding, wie rammelt er met de buidel? 70/sp )£N BOSCH Precies boejen week geleden hebben n,Jlch twee opmerkelijke ebeurtenissen afgespeeld ind Kees Akerboom. Op lie televisie had de man, ie misschien wel de beste ïaar zeker de bekendste asketballer uit de ge- :hiedenis van ons land [ïag worden genoemd, -len rol in het NCRV-pro- 213framma Rondom Tien. .kerboom trof in die afle- iuropering verscheidene oud- T ipsportcollega's, lieden lie het merendeels aan- enlijk minder voor de -ind is gegaan dan hem- 'aag dfelf- Maar daarover later. tele tientallen kilometers rderop, in Delft, vond hetzelfde tijdstip live ;n ontmoeting plaats en manier waarop die _)nfrontatie verliep mag for^elbetekenend worden inoemd. kerboom had zo juist met Iterdain ploe8 ^en Bosch een -aeizame overwinning be- y aid op het Delftse DAS. En i de melee, die normaal ge- eenvoiroken na zo'n basketbalduel tstaat, liep de opnieuw weer n® elbesproken speler bonds- |ach Ruud Harrewijn tegen lijf. Een oud-collega tevens kort daarvoor op de hoogte steld van zijn contractver- begl als verantwoordelijke iengtean voor de nationale ploeg, binnenkort weer aan de moet in de voorronde van toernooi om de Europese él in een duel met oud-Euro- es kampioen Griekenland. <ind tdn bepaald niet eenvoudig nb%ffen, waarvoor Harrewijn e hens aan dek zal willen epen. i?w t za£. bem' sta^ mijn hand huïü en riep dat bier Êin6 ba" herinnert Kees Aker- kind dim zich die bijna-botsing SP9|a de bondscoach. Die zelfs gelegenheid kreeg om ar het welbevinden van de voner van het tegen Den sch aanliggende Rosmalen informeren. Hetgeen de tste bepaald goed uitkwam, nt hij mag dan een aantal Dkt., i ken geleden als 36-jarige i Socjrentree op het hoogste ni- om au bebben gemaakt en ook poe| niddels weer in Europa Dén I pduels voor zijn club Den sch zijn uitgekomen, een te- »keer in het oranje shirt is it het eerste waarop Kees ierboom staat te wachten, met reden, maar ook daar- sr later in dit verhaal. .a. bo r tc. Inl. 54748 Akerboom kan model an voor de sport basketbal Leideidit land. Met als uitschieters .dn plaats op de drempel van Olympische Spelen van f6 in Montreal en een vierde ats bij het EK van 1983 ift basketbal in Nederland g9|iaf eind jaren zestig tot nu en downs meegemaakt, lis de oud-Haarlemmer zelf, op zijn achttiende kon kie- hobbyi voor een carrière in de ™efrenigde Staten, maar als tie- nog te onvolwassen was en vol onzekerheid zat om.die te zetten. Een keuze irover hij nu zegt. „Ik had natuurlijk kunnen gaan. jaar of vier op een college nstypfcn, wat hasj roken en mis- tien prof worden. Ik vind ierika een mooi land, ben verscheidene keren ge- st, maar wilde er alleen ar heen op vakantie. Als ik n was gegaan was ik met nlijkein egocentrische karakter uischien Amerikaanser dianenverhalen Akerboom bleef in Ne- 'land, speelde aanvankelijk inlang voor Flamingo's in irlem, maar vertrok ver- gens naar Den Bosch. u aar ik nooit serieus door lAlty andere club werd bena- d", zegt hij terugkijkend op periode. „Dat heeft me al- verbaasd, zeker nu. Dat .ng vafam waarschijnlijk door de zoekf ianenverhalen dat ik daar vrubfveel verdiende dat een an- club me niet zou kunnen Jen". had best elders willen spe- 315-6 ook ergens anders in Eu- 371-2'a. Maar het is er gewoon 370-8r van gnomen. Misschien ik een agent moeten heb- iemand die voor mij con- en kon leggen. Zelf deed je ts niet. Ik was weliswaar ïeel Europa bekend, kreeg lodigingen voor het Euro- e team om een wedstrijd in 'pte te spelen, wat ik "niet gedaan omdat ik mijn ei- reis naar Milaan moest be ll maar een topclub uit ije of Italië heeft zich re*al gemeld. Jammer? Mis relal 322 322. SS schien wel. Aan de andere kant heb ik door hier in Den Bosch te blijven wel maat schappelijk iets kunnen op bouwen. Ik heb nu een goede baan, een mooi vrijstaand huis in Rosmalen; nee, ik heb geen klagen. Heel anders dan die stumpers in Rondom Tien. Zo'n Rob de Wit bijvoorbeeld. Dat is toch ontzettend treurig. Ik heb begrepen dat die al weer aardig op de weg terug was, weer voetbalde, tot ze hem adviseerden om die her- sen-ingreep te ondergaan. Wel, het resultaat heb je kun nen zien en horen". „Nee, dan is het mij gelukkig beter vergaan. Ik heb trou wens nadat ik onlangs weer bij Den Bosch was gaan spelen gevraagd bij de NCRV of ik nog wel kon meewerken aan dat programma, dat eigenlijk ging over gestopte topsporters en wat er van ze geworden was. Maar ze wilden me er graag bijhouden, ondanks het feit dat mijn situatie inmiddels weer heel anders was komen te liggen. Ik heb trouwens graag aan dat programma meegewerkt. Je kreeg een mooie gelegenheid om je zegje eens te doen. Hoewel ik denk dat de VARA van zo'n onder werp iets heel anders zou kun nen maken. Wat te zeggen van doktoren, die er verantwoor delijk voor zijn dat het met sommige carrières helemaal is misgelopen. Dat zijn er nogal wat". Ossepees Kees Akerboom heeft het wat dat betreft getroffen. Toen hij vier jaar geleden stopte had hij, hoe curieus het ook klinkt, net een fysiek gezien zware periode achter de rug. Hij werd begeleid door een uitste kende medische staf, zelfs zul ke goede specialisten en fysio therapeuten dat de KRO on langs nog met het lumineuze idee kwamen om een ludiek item voor de televisie te ma ken over de ossepees die toen werd gemonteerd in de knie van de basketballer. „Kees Jansma kwam met het voor stel om die chirurg en mij in, een weiland neer te zetten met een koe er bij. Leek mij wel een aardig idee. Maar het ging niet door, want Aad van den Heuvel floot ze terug. Hem leek het toch niet zo'n aardige gedachte". Het feit dat Kees Akerboom voor dit item werd uitgekozen mag ook typerend worden ge noemd voor de manier waarop het de teruggekeerde topbas- ketballer in zijn carrière is vergaan. Nadat hij als zestien jarige met zijn lengte van 2,04 meter en zijn gewicht van 65 kilo („Ik was net een vogel verschrikker") zijn opwach ting bij Flamingo's had ge maakt en kenners likkebaard den bij het zien van de dosis talent die in dat lange, smalle jongenslijf was samengebun deld, werd Akerboom vaak een mikpunt. Van lof, maar ook van kritiek. Welke laatste uiting nog wel eens kwam van ploeggenoten, die minder be deeld waren met veelzijdig heid. „Ik heb nog eens een keer ru zie gehad met Al Faber", geeft Akerboom een voorbeeld. „We waren aan het trainen en hij bleef steeds één oefening her halen. Toen zei ik voor de grap tegen hem: houd daar nu toch eens mee op. Hij werd kwaad en voegde me toe dat zo veel trainep voor hem de enige manier was om het in de wedstrijden te kunnen. We kregen er gewoon ruzie door. Pas later heb ik me gereali seerd, mede aan de hand van dit voorval, hoe gemakkelijk het mij altijd was aan komen waaien. Hoe weinig moeite ik voor bepaalde onderdelen van het spel behoefde te doen. Maar ook pas nu bedenk ik me dat ik nóg meer uit mijn mo gelijkheden had kunnen halen als ik beter met coaches was omgegaan, een keer met ze had gepraat over het spel. Er is nooit een coach geweest met wie ik eens uitgebreid heb ge sproken over basketbal en an dere facetten dan die waaruit mijn spel bestond. Ik gooide alleen maar die ballen door de ring". Stoomcursus Coaches. De huidige van Den Bosch, Jan Dekker, haalde Akerboom terug naar de Maaspoort, nadat een toevalli ge opmerking voor het beno digde contact had gezorgd. „Een bestuurslid van de club, die net als ik bij Nashua werkt, zei een keer geksche rend tegen me toen een aantal spelers geblesseerd was: we zullen jou maar inschrijven voor het Europa Cuptoernooi. Uit mijn reactie begreep hij dat ik daar niet afwijzend te genover stond en toen belde Jan Dekker. Vorig jaar had die me al gevraagd om assis tent-coach én bankzitter te worden. Kijk, dat is nou net de verkeerde formulering. Als hij had gevraagd of ik wat trai ningen had willen komen ge ven en naast hem coachen, ik heb inmiddels via een stoom cursus de benodigde papieren voor het hoogste niveau, dan had ik het toen al gedaan". De laatste uitspraak mag ook kenmerkend worden genoemd voor Kees Akerbóom, die vo rige week in Rondom Tien onthulde dat hij zelfs als in middels gevierd topbasketbal- ler jarenlang heeft rondgelo pen met een minderwaardig heidscomplex. „Dat was in de voorbespreking ter sprake ge komen", licht de basketballer toe. „Ze vonden het leuk om dat ook in de uitzending te hebben. Er is trouwens nog wel wat geknipt in dat pro gramma. Zo is er uit gebleven wat ik heb gezegd over publi citeit. Het gekke was altijd dat als er iets over basketbal te melden was, dit altijd over mij ging. Dat hebben anderen nooit gewaardeerd, maar ik kon er in de meeste gevallen niets aan doen. Met teamgeno ten heb ik daar nooit over ge praat. Ik ben een binnenvet ter. 't Zou misschien wel beter zijn geweest, maar tot dat soort contacten, gesprekken om die dingen eens uit te praten en te leggen kom je niet. Ook niet met coaches. Nu zou dat mis schien beter gaan, zou ik wel licht zelf het initiatief nemen". Heel onzeker „Ja, ik heb me inderdaad heel lang heel onzeker gevoeld. De oorsprong lag waarschijnlijk in mijn enorme lengte op jeugdi ge leeftijd. Daardoor ben ik gaan basketballen. Tot voor kort heb ik er nooit over nage dacht waarom ik me zo fana tiek op die sport heb gestort, me afgevraagd wat daarvoor mijn drijfveer was. Een trai ning vond ik nooit leuk, maar die wedstrijden hè. Daar kon ik me helemaal in uitleven". De uitstraling van de zelfver zekerde basketballer heeft Kees Akerboom overigens nóóit gehad. De oud-Haarlem mer, die in het begin van het gesprek met heel brede arm zwaaien zijn betoog onder streept maar gaandeweg wat meer op zijn gemak raakt, wekte jarenlang tussen de lij nen de indruk wat afwezig met een wedstrijd bezig te zijn. Maar die schijn bedroog. Zijn soms zelfs wat apatisch ogende houding was bijna een onbe wuste camouflage voor de ge drevenheid, waarmee hij ac teerde. „Ik had in elk geval ontzettend veel moeite met een laatdunkende houding van anderen. Ik heb een paar laatjes in mijn hoofd. En ik kan er zo één opentrekken. Er hoefde en hoeft niet veel te gebeuren om mij op te laden. Ik kan me een wedstrijd in Groningen herinneren. In het programma-boekje stond iets neerbuigends over mij. Zoiets als de vraag of ik nou inder daad nog die goede schutter van weleer was. Welnu, wij wonnen die wedstrijd met twintig punten verschil en ik scoorde 34 punten". Zo stak Kees Akerboom in el kaar en die karakterstructuur is eigenlijk nauwelijks veran derd. Hoewel het klimmen der jaren niet naliet een zekere mate van volwassenheid, af stand en inzicht in tal van za ken te bewerkstelligen. Waar bij persoonlijke ontwikkelin gen in zijn privé-leven ook hun effect niet misten. Van daar ook dat hij vorige week zaterdag geen gesprekje aan knoopte met bondscoach Ruud Harrewijn, die de nog weinig aan kwaliteit ingeboete bas ketballer misschien wel eens voor zijn nationale ploeg had willen vragen. Een team, waarin Akerbooms leeftijdge noot Toon van Helfteren ook nog immer acteert, eveneens na een periode van absentie. Goed echtgenoot „Ik neig naar nee", is het ant woord op de vraag hoe Aker boom zou reageren op een in- vatie tot een rentree in ook het Nederlandse team. „Ik heb er eigenlijk geen tijd voor. Ik heb mijn werk, ik tracht een goed vader te zijn voor mijn twee kinderen, terwijl de der de op komst is en ik probeer een goed echtgenoot te zijn. Bovendien ben ik bij Nashua secretaris van de onderne mingsraad, uit hoofde waar van ik een cursus moet volgen die zeven uur in de week kost. Hoe graag ik misschien wel in de nationale ploeg zou willen spelen, zes uur op een zondag gaan trainen ergens in het land, dat zie ik niet meer zit ten. Dan kom ik misschien weer in dezelfde problemen als die ik privé in het verleden heb gehad". Moeilijkheden, die mogelijk mede in de hand werkten dat een eerdere rentree bij Den Bosch een flop werd. Nadat Kees Akerboom een jaar of vijf geleden werd geconfron teerd met een knieblessure als gevolg van een voor tien pro cent afgescheurde knieband verbood de leiding hem in ac tie te komen voor een bepaal de wedstrijd. „Ik was het daar helemaal niet mee eens", staat hem nog haarscherp voor de geest. „Ik ging daarom ontzet tend fanatiek trainen om te la ten zien dat ik best kon spelen. Maar juist dat ging hartstikke fout. Resultaat: kniebanden voor negentig procent afge scheurd. Een half jaar heb ik op krukken rondgelopen en daarna keihard gewerkt om terug te komen. Maar toen ik weer redelijk fit was, hoefde men me niet meer. Kennelijk was iedereen er van uitgegaan dat ik toch nooit meer zou te rugkomen. Dat is me toen zo in het verkeerde keelgat ge schoten dat ik nogal het nodi ge om me heb heengeslagen en het leek dus over bij Den Bosch. Ik ben toen meteen ge stopt. Had in Black Eagles 2, een puur recreatieteam hier in de buurt, willen gaan spelen. Zonder te trainen. Ook door privé-problemen zag ik het niet meer zitten. Toen kwam Werkendam. Of ik niet daar wilde komen spelen. Heb ik gedaan. Tot een paar weken geleden dus". Pakje sigaretten De aanzienlijk minder flegma tiek dan voorheen ogende Kees Akerboom bevestigt dat hij zich ook anders voelt dan jaren geleden. Hij lijkt einde lijk de rust en zekerheid in zijn leven te hebben gevonden die hem zo lang hebben ont beerd, maar waarvoor de bui tenwacht geen tot weinig be grip had omdat men hem zag als de wat excentieke topspor ter. „Er was eens een dokter die tegen me zei: Kees, je moet niet na afloop van een wed strijd gaan staan roken in de kantine. Er staan jongetjes die tegen je opkijken, je geeft ze een slecht voorbeeld. Dan dacht ik: man, waar bemoei je je mee. Ik rookte een pakje per dag en dacht nooit na over dat soort dingen. Dat is nu wel anders. Als ik nu Johan Cruijff op televisie zie met een sigaret in zijn handen denk ik: dat is niet goed voor de jeugd. Het kan verkeren hè?. Net zo als ik ook nu nog steeds kan veranderen. Ik kan bijvoor beeld op eenzelfde vraag op drie verschillende momenten drie verschillende antwoorden geven en daar dan toch voor honderd procent achter staan". „Neem nu eens mijn gedach ten over mijn rentree. Toen ik terugkwam dacht ik: als ik nummer negen ben vind ik dat prima. Nu zeg ik: als ik straks nummer negen van de ploeg ben, stop ik er direct mee. Zoiets. Ik heb de belang stelling die publiek en media voor mij hadden altijd nogal tweeslachtig beleefd. Aan de ene kant is het natuurlijk leuk om in de aandacht te staan, maar het is niet altijd terecht. Ik ben wel eens naar een jour nalist toegestapt en heb hem gevraagd om in zijn stukken nu eens het accent te leggen op andere spelers. Er zijn er meer die er 24 ingooien. Maar kennelijk kijkt toch iedereen naar mij en wordt het vermel denswaard gevonden dat ik één helft slecht en één helft goed speel, terwijl een andere speler een hele wedstrijd goed speelt. Ik kan er dan ook niets aan doen". Derde kind Voorlopig kan Kees Aker boom nog genoeg doen aan de ambties van zijn nieuwe/oude club Den Bosch. Nadat hij eni ge weken geleden op een don derdagavond de kleedkamer van zijn team inliep voor een training, zich vervolgens keu rig voorstelde aan zijn mede spelers en daarna ondanks een minder intensief trainings schema weer een belangrijke rol ging spelen in het door blessures zo gehandicapte Bos sche team moet hij mogelijk binnenkort op een cruciaal moment ontbreken. Nadat Den Bosch zich eerder deze week plaatste voor de tweede ronde van het Europa Cup toernooi wacht binnenkort Keulen. „Dat wordt de belang rijkste wedstrijd van het hele seizoen. Bij winst zitten we in de finalepoule. Maar ik ben er niet zeker van of ik daar bij kan zijn. Mijn vrouw verwacht net in die tijd ons derde kind. En ik heb al gezegd dat ik per se bij de geboorte zal zijn. Het is dus niet te hopen dat mijn kind net in die dagen wordt geboren. Voorlopig speel ik tot december bij Nashua. Dan zien we wel weer verder". Altijd eenling „Ik was altijd een eenling. Er was altijd een spanningsveld. Als mij een rotgeintjè werd ge flikt door een coach die me iets duidelijk wilde maken, dan flikte ik een nog rotter geintje terug. Ton Boot zocht altijd het conflict. Tom Quinn ook. Bill Sheridan was een goeie coach, maar moest niet meer dan vijf goede spelers hebben. Dan kwam hij in de problemen, moest hij wisselen en raakte het spoor bijster". „Ik sta er overigens zelf ver steld van hoe goed het me nog afgaat. Het énige verschil met vroeger is dat het tijdens de warming up wat langer duurt voor je klaar bent. Ik heb al leen nog een beetje last van vocht in m'n knie. Maar ja, het is tenslotte een ouwe rotknie. Heeft misschien ook iets te maken met het feit dat ik twee jaar niks had gedaan tot ik bij Werkendam kwam. Ik had ge woon 's zomers een beetje moeten blijven lopen. Deed ik niet, kreeg ik na anderhalf jaar last van hoge bloeddruk en afkickverschijnselen als het afreageren van spanningen, een familiekwaaltje „In commercieel opzicht had ik, terugkijkend, meer uit mijn, carrière kunnen halen. Ik nam van alle publiciteit- over bas ketbal tachtig procent voor mijn rekening. Daar had ik meer kunnen uitpeuren dan de ene keer dat ik een paar duizend gulden kreeg voor deelneming aan dat lullige spelletje Superstars. Dat doe ik trouwens nooit meer. Je wordt daarin gewoon gebruikt. Maar 'ook daar dacht ik in die tijd nooit erg diep over na. Ik dacht vooraf, ach leuk, maar eens zien wat het is". FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11