Meer garanties gevraagd voor stort Leiderdorp „Alles wat boeit komt terecht in je tekening dagpuzzel Senioren week in Alkemade Wiesenthal doopt plein Computerfout oorzaak begrotingstekort in Hazerswoude aan tafel Horizontaal: 1 wapen; 4 grond soort; 8 boom; 10 dessertspijs; 11 1000 meter (afk.); 12 gezichtsor gaan; 14 muzieknoot; 15 wevers klos; 17 pluis op wollen stoffen; 19 boomloot; 21 halsdoek; 22 bijbelse ti; 23 heidemeertje; 25 bij een boerderij gelegen grond; 27 hoog bouwwerk; 30 persoonlijk vnw.; 32 lengtemaat; 33 uitroep; 34 boom; 36 hemellichaam; 37 drinkgerei; 38 eetgerei. Verticaal: 1 R.-K. geestelijke; boofn; 3 briefaanhef (afk. Latijn); 5 eerstvolgende (afk.); 6 telwoord; 7 voorzetsel; 9 erepoort; 12 voorzet sel; 13 persoonlijk vnw.; 15 kapge- bint; 16 lawaai; 18 lofdicht; 20 zot. dwaas; 23 insekt; 24 fluweelachtig weefsel; 26 zijkant; 28 voorzetsel; 29 oude lengtemaat; 31 waterkoud; 33 raamscherm; 35 walkant; 36 op deze wijze. OPLOSSING •oz ge SS SS :l!1 ts :|0 62 'UJO 82 tHueu 92 'dji-U fZ :6aj|A ZZ 'JBU 02 'apo 8i :uoa8| gi :»ueds si :a6 ei :do zi '6ooq 6 Useeu i :jia 9 l'A a S S I S :uJ|Q 2 :ue>t3P l :|e«a!JJ9A 5JJOA 8S ;SB|6 ze 'u°z 9S 'bm se 'i'!w es :MI OS IU0JOI LZ f|J0 S2 ;U0A S2 :BA3 22 :sep u :|U0 61 :dou zi :|0ods Si :bi n :6oo ei uum u :bia 01 :si9 8 'uaoA v :>f|op 1 :|B8JUOZUOH LEIDEN OMGEVING CfiidocSomant VRIJDAG 21 OKTOBER 1988 PAGINA «IEI Ovenschotel met uien, aarda ppelpuree, eieren en kaas met komkommer/ tomaatsalade - custardpudding met kersensaus vegetarisch De bruingebakken kaas geeft de schotel een mooi aanzien. Geen oven? Zet de op dezelfde manier gevulde schaal een kwartier met deksel op een sudderplaat en strooi er dan paprikapoe der over. Nodig voor twee personen: 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, 250 g uien, 20 g marga rine, zachte margarine, melk, peper, nootmuskaat. 2 eieren, 100 g geraspte, pittige kaas; 2 tomaten, stukje komkom mer, zout, peper, azijn, peter selie; 4 dl melk, 32 g custard, 32 g suiker, blikje kersen, 1 theelepel aardappelmeel, ci troenaroma. Zet de geschilde aardappelen op met weinig kokend water en zout en reken een kooktijd van twintig minuten. Pel de uien, snijd ze grof en zet ze met de margarine, weinig zout en een lepel water op. Smoor de uien, onder een enkele keer omleggen in een kwartier gaar. Vet een ovenschaal in met zachte margarine. Stamp de afgegoten aardappe len fijn en roer er met melk, peper en nootmuskaat een smakelijke en stevige puree van. Leg de uien in de oven schaal met daarop de puree. Strijk de bovenkant glad en maak er met een lepel twee kuiltjes in. Breek de eieren stuk voor stuk in een komme tje en laat ze dan in de kuiltjes glijden. Bedek de hele boven kant met de geraspte kaas. Zet de schotel ongeveer twin tig minuten in een oven die op 5 of 200 staat, tot de eieren ge stold zijn en de kaas lichtbruin ziet. Maak de pudding een halve tot een hele dag tevoren, zodat hij kan opstijven. Zet de meeste melk op en meng een papje van custard, suiker en de rest koude melk. Schenk al roeren de wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de pudding een minuut zacht koken. Doe de hete mas sa in een natgemaakte vorm en zet deze koel weg. Breng het meeste sap van de kersen aan de kook, voeg een papje van aardappelmeel en iets koud sap toe en laat het meng sel aan de kook komen. Doe er van het vuur de kersen en iets citroenaroma bij. Schud de pudding kort voor het presen teren uit de vorm en leg er de afgekoelde kersensaus om heen. JEANNE Drie gewonden bij botsing ALPHEN AAN DEN RIJN Drie mensen zijn gistermiddag licht gewond geraakt bij een botsing waarbij vier auto's wa ren betrokken. Het ongeluk gebeurde op de Boskoopseweg in Alphen. De vier auto's reden achter el kaar in de richting van Al phen. De eerste drie remden op een gegeven moment af en de achterste bestuurder, een 23rjarige Leiderdorper, zag dit te laat. Hij botste daardoor met vaart op de drie voorgaande voertuigen. De Leiderdorper raakte gewond, alsmede de 25- jarige bestuurster uit Alphen die voor hem reed en een 22- jarige passagier die bij haar in de auto zat. De slachtoffers zijn naar het Rijnoord zieken huis gebracht. De Boskoopse weg is een uur lang voor het verkeer afgesloten geweest. Viering eeuwfeest muzikale happening ROELOFARENDSVEEN De viering van het eeuw feest van de Veense muziekvereniging Liefde voor Har monie, morgenavond in een van de hallen van de Veiling EMM, lijkt een grote muzikale happening te worden. Het feest is gratis toegankelijk en begint om half negen. De zaal gaat om kwart voor acht open Alle afdelingen van Liefde voor Harmonie, het Jeugdor kest, de blaaskapel Die BlumenlSnder Musikanten, de drumfanfare en de harmonie, zullen optredens verzorgen. Bovendien zal bij twee muziekstukken van de harmonie ook Balletgroep Monique's Move medewerking verlenen. Zowel de kostuums als de dans zijn aangepast aan de te spelen muziek en lichteffecten zullen zorgen voor een bij zonder schouwspel. Ook zal op deze avond de laatste trek king van de Superloterij, met als hoofdprijs een personen auto, plaats vinden. De avond wordt besloten met een ge zellig samenzijn, waarbij de muziek verzorgd zal worden door het Dansorkest Indeed. Hazerswoude verhoogt tarieven HAZERSWOUDE De gemeentelijke ta rieven voor de verwerking van bedrijfsaf val en voor begraven gaan omhoog in Ha zerswoude. Dat stellen burgemeester en wethouders voor. Beide diensten leveren verlies op. De kosten van de afvoer van bedrijfsvuil bedragen ruim 175 duizend gulden per jaar. Aan reinigingsrechten ontvangt Hazerswou de slechts 55.000 gulden. Om dat tekort te verminderen is het plan de tarieven van 142 naar 299,50 gulden per ton te brengen. Ook de tarieven voor het begraven gaan fiks omhoog. Dat hangt samen met hogere exploitatiekosten door de uitbreiding van de begraafplaats. Het kopen van een eigen graf gaat voortaan 3.000 gulden kosten (was 1.200 gulden) en de ter aarde bestelling 750 gul den (was 237 gulden). Bromfietser breekt been KATWIJK Een 17-jarige bromfietser uit Katwijk heeft gisteren bij een ongeval zijn been gebroken. De jongen reed in de Rijnstraat toen hij in een bocht met zijn trapper de trottoirband raakte en viel. Hij is naar het AZL ver voerd. Illegale zenders uit lucht gehaald LEIDSCHENDAM De illegale radiozenders Space Sound en Ypsilon zijn gisteren uit de lucht gehaald door de politie van Leidschendam in samenwerking met de Radio- controledienst van de PTT. Space Sound zond drie maan den uit vanuit een woning aan de Juliana van Stolberglaan en stoorde regelmatig de ontvangst van radio's en televisies. De zender Ypsilon was het afgelopen half jaar actief. Hij stond opgesteld in een woning aan de Frisolaan. De 15-jarige jongen die de zender bediende, had zijn appa ratuur juist vernield toen de politie bij hem binnenviel. Te gen de eigenaars is proces-verbaal opgemaakt. Hazerswoude richt zich op herindeling HAZERSWOUDE De gemeen- telijke planning richt zich in Ha zerswoude het komend jaar vanaf 1 juli volledig op de herindeling. Dat bleek gisteren in een vergade ring van de commissie algemene zaken. Hoewel de Tweede Kamer zich daar nog over moet uitsprken, gaat de gemeente er vanuit dat de herindeling per 1 januari 1990 doorgaat. De voor 1989 geplande activiteiten zullen daardoor in het gedrang komen. Vooral de afdelin gen sociale- en welzijnszaken ko men capaciteit te kort. Daarom is de fracties gevraagd een prioritei tenlijstje te maken, zodat gekozen kan worden welke projecten af moeten vallen. Afscheid vai R. Delfgaaui ROELOFARENDS VEEN De R.G.S.J.M. Delfgai beheerder van de v ging van de Amrol aan de Sotaweg, gisteren afscheid j men. Hij vertrekt de Amro in Noordi Delfgaauw wordt o volgd door de heer de Vriend. Gisti maakten velen var gelegenheid gebruil scheid te nemen Delfgaauw en teg kertijd kennis te ma met De Vriend. MILIEUFEDERATIE IN SCHORSINGSVERZOEK LEIDERDORP De Zuid-Hollandse Milieufe deratie wil betere garan ties ten aanzien van de controle van de puin- stortplaats in het Doesge- bied in Leiderdorp. Met het oog daarop was bij de Raad van State schorsing gevraagd van de vergun ning die de provincie aan de gemeente Leiderdorp heeft gegeven om de stortplaats aan te leggen. Het gaat om een vergun ning ingevolge de Afval stoffenwet. Het schor- singsverzoek werd giste ren bij de raad van State behandeld. Volgens A. Bakker van de Milieufederatie zou een strengere controle dan nu is voorgesteld wenselijk zijn in Leiderdorp. Hij dacht daarbij aan een stortplaats waarbij elke lading eerst op een zoge naamd stortbordes, een be tonnen platform, wordt uit gestort zodat deze makkelijk kan worden gecontroleerd. Vervolgens zou de lading dan weer met andere wagens naar het eigenlijke stortge- bied moeten worden ge bracht. Degelijke stortbordes- sen komen voor in de pro vincie Overijssel. Op de Lei- derdorpse stortplaats zullen, zoals bij de meeste stortplaat sen, alleen steekproeven worden genomen en moeten „verdachte" wagens hun la ding eerst uitstorten. Ook de Vereniging Medische Staf van het Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp mocht gisteren haar bezwaren tegen de stortplaats kenbaar ma ken, ook al was deze vereni ging feitelijk te laat met het indienen ervan. Volgens se cretaris O. Mattheussens is de aanwezigheid van een stort plaats, pal tegenover het zie kenhuis aan de andere kant van rijksweg A4, niet aan vaardbaar. „Er wordt gesproken van aanvaardbare risico's ten aanzien van stof en bateriolo- gische overlast, omdat de kans daarop heel klein zou zijn. Wij vragen ons af of er nog wel sprake kan zijn van aanvaardbaarheid als het gaat om een ziekenhuis met zieke patiënten. Keiharde ga ranties dat er geen overlast zal zijn worden niet gegeven. Het circulatiesysteem van het ziekenhuis voert lucht van buiten adn en is dus zeer kwetsbaar als er bacteriologi sche verontreinigingen in het geding zijn. Verder moeten we ramen open kunnen zet ten. Al met al is er sprake van een slechte en zeer onge lukkige lokatie die een on gunstige invloed zal hebben op de patiëntenstroom naar het ziekenhuis", aldus de heer Mattheussens. Vertegenwoordigers van ge meente en provincie stelden dat de voorzorgsmaatregelen die worden genomen de overlast voor het milieu vrij wel zullen uitsluiten. „Er wordt tegenwoordig zes gul den per ton gestort afval ge reserveerd voor nazorg, om aantasting van het milieu te vermijden", aldus de woord voerder van de provincie. Deze wees nog eens op het belang van de spoedige komst van de stortplaats, om dat Zuid-Holland jaarlijks 1.265.000 ton afval kwijt moet en de stortmogelijkheden zeer beperkt zijn geworden. De Leiderdorpse wethouder J. den Boeft van ruimtelijke ordening verzekerde dat er goed zal worden gecontro leerd, ook na de stort. Als het schorsingverzoek zal worden ingewilligd zal dat de aanleg van de stortplaats aanzienlijk vertragen. Staats raad Veringa zal op woens dag 26 oktober uitspraak doen. ALKEMADE De Senio- renweek gaat morgenmid dag officieel van start in De Gogherweide aan de Rembrandt van Rijnsingel 104 in Roelofarendsveen. De Seniorenweek, die be doeld is voor ouderen bo ven de 55 jaar, speelt ove rigens niet alleen in Roe lofarendsveen, maar ook in de overige dorpen van Alkemade en duurt tot en met donderdag aanstaan de. De start valt overigens samen met die van de jaarlijkse Handwerk- en Hobbywerktentoonstel- ling De organisatie van de Senio renweek is in handen van de Stichting Open Bejaardenwerk Alkemade (SOB), de Katholie ke Bond van Ouderen afdeling Alkemade en diverse ouderen- sociëteiten en -comités. De Al- kemadese ouderen zullen in het kader van de senioren- week de gelegenheid krijgen om kennis te maken met het aanbod van ontspanningsacti viteiten in de diverse dorpen van Alkemade. Bij de bestaande activiteiten, die wekelijks op vaste tijdstip pen plaatsvinden in de ver schillende dorpskernen, ligt het accent sterk op Meer Be wegen voor Ouderen (MBvO). Dit houdt in: zwemmen, gym nastiek, volksdansen, tafelten nissen, fietsen en dergelijke. Daarnaast kunnen ouderen in Alkemade wekelijks gezamen lijk handwerken, zingen, bil jarten, kaarten en sjoelen, ter wijl met een zekere regelmaat ook bezinningsdagen worden gehouden. Tijdens de Seniorenweek zul len de genoemde activiteiten een open karakter dragen, dat wil zeggen dat geïnteresseerde ouderen gastvrij zullen worden ontvangen en desge wenst uitleg krijgen over de activiteiten in de eigen accom modaties. Handwerken De Seniorenweek gaat van start met een handwerkten- toonstelling. De resultaten van inspanningen op de diverse hobby- en handwerkclubs zul len zaterdag en zondag in de Gogherweide worden uitge stald en te koop worden aan geboden. De historische vere niging Oud Alkemade ver zorgt er bovendien een foto expositie over Alkemade in lang vervlogen dagen. Demon stratie- en informatiemidda gen vinden op woensdag 26 oktober plaats in het dorpshuis van Rijpwetering en op don derdag 27 oktober in Dorps huis De Alkeburcht in Roelof arendsveen. Op beide midda gen kan men van half twee tot vijf uur terecht. De demon straties hebben betrekking op volksdansen, gymnastiek en het koersbalspel. Dit laatste is een balspel dat wordt geïntro duceerd door een medewerker van de Provinciale Sportraad. De aangeboden informatie is van een groot aantal plaatselij ke organisaties en verenigin gen, die zich inspannen voor de Alkemadese ouderen. Daar naast kan men zich wagen aan Oudhollandse spelen, luisteren en meezingen bij liederen van de zangclub en genieten van de muziekinformatie De Melo- manen, bestaande uit een gita rist en een pianist. Voor belangstellende ouderen is er voorts op donderdagmid dag 27 oktober gelegenheid om zich tussen half twee en vijf uur in de Openbare Biblio theek De Bloemlezer te laten rondleiden. Nadere informatie: telefoon 01713-2290 of -3866. Veel bezwaren tegen centrumplan in Woubrugge WOUBRUGGE Omwonen- schriften, bleek gisteren in de den van het Woubrugse ver- vergadering van de commissie enigingsgebouw De Wijk heb- Algemeen Bestuurlijke Zaken, ben een groot aantal bezwaren ingediend tegen het daar ge- De buurtbewoners zijn met plande winkelcentrum. In to- name bang dat het winkeleen- taal gaat het om 26 bezwaar- trum het uitzichtbeperkt, bo vendien wordt geluidoverlast gevreesd van de geplande ho- rccavestiging. De bezwaren worden op 10 november be handeld door de commissie van bezwaar- en beroepschrif- De voormalige rotonde aan de Prins Bernhardlaan in Alphen aan den Rijn is gisteren ge doopt door Simon Wiesenthal, van het Joods Documetatie- centrum in Wenen. Het heet nu Raoul Wallenbergplein. Wie senthal verrichte de officiële doop op uitnodiging van S. Speijer de voorzitter van de Stichting Herdenking Joodse Vervolgingsslachtoffers die en kele jaren geleden werd opge richt. De stichting wil elk jaar een speciale herdenkingsdienst or ganiseren voor de Joodse Al- phenaren die in de oorlog zijn weggevoerd. De Stichting hoopt naast het Raoul Wallen bergplein ooit een monument te kunnen plaatsen. Daarvoor wordt geld ingezameld. Wallenberg was een Zweedse diplomaat die in de oorlogsja ren duizenden Hongaarse Jo den het leven redde door ze van een speciale pas te voor zien. Na de oorlog verdween hij en is hij nooit meer terugge zien. Het vermoeden bestaat dat hij door de Russen gevan gen genomen werd. Tijdens de plechtige bijeen komst rond de naamgeving van het plein in Alphen is een telegram gestuurd naar de Russische ambassade in Den Haag waarin gemeld is dat de rotonde aan de Bernhardlaan nu Raoul Wallenbergplein heet. Ter gelegenheid daarvan heeft de stichting de ambassadeur verzocht er bij zijn regering op aan te dringen om In het kader van de glasnost, waarin het verleden kritisch wordt bena derd, Raoul Wallenberg vrij te laten. ZES VROUWEN EXPOSEREN IN DE LEIDSE WAA( EVEN NIET GOED OPGELET HAZERSWOUDE Het eerste tekort op de begroting in de geschiedenis van Ha zerswoude blijkt te zijn ver oorzaakt door een computer- fout te berusten. Als gevolg van de hoge werkdruk op de afdeling financiën werd een foute berekening in eerste instantie niet opgemerkt. Die fout is inmiddels hersteld en er is nu geen sprake meer van een tekort. Begin september brachten de begrotingsvoorstellen op schudding teweeg. Bij een controle van de gemeentelij ke rekeningen van 1985/'86 zou zijn gebleken dat het be slag op de reserves niet klop te met de werkelijkheid. Dat zou maar liefst 4,5 miljoen gulden hoger uitvallen. En omdat de gemeente daar ren te over betaalt, ontstond een tekort. Op vragen van de PVDA/ PPR-fractie werd geen dui delijk antwoord gegeven. Niemand kon vertellen hoe het grote verschil was ont staan. J. Kapaan (PVDA/ PPR) vond vreemd dat op een totaal van 15 miljoen, 4,5 en miljoen gulden niet was (avo gemerkt: „Je weet toch «jia - je hebt? Als iemand mij m gen vertelt dat ik een milji n op mijn bankrekening fad staan, dan weet ik dat ki niet klopt!" nu Burgemeester J. W. van 157 Sluijs gaf gisteren toe dat ;he niet goed had opgelet Afleef Hij voerde nog wel aan de grote drukte op de al ling financiën hem par had gespeeld, maar hij wi dat niet als excuus aanv aai mei ais excuus aanv ren: „Ik heb niet goed op let, dat is gewoon stom". Van »n I "nd TER AAR/LEIDEN Na het succes van de ex positie van vorig jaar hebben zes vrouwen uit de Leidse regio, die alle zes zijn verbonden aan de Vrije Academie in Den Haag, opnieuw de stap genomen om in De Waag in Leiden te expo seren. Vorig jaar werden er werken tentoonge steld van tien vrouwen. Dit jaar zijn er zes deel neemsters die in de eer ste week van november verschillend werk laten zien. Het gaat onder meer om schilderijen, wandkleden en kera miek. „Je schildert in eerste instan tie voor jezelf. Gewoon om dat je niet anders kunt. Maar het is heel leuk om erken ning te krijgen. Het geeft een gevoel van voldoening als andere mensen je werk goed of leuk vinden. Daarom wil len we exposeren. Het is een stap die je een keer moet wa gen, want we zijn toch alle maal erg kritisch over ons ei gen werk". Woorden van Li Horst uit Alphen aan den Rijn, één van de zes exposan ten die vertelt over haar werk en hoe zij verslingerd raakte aan het vastleggen van de dagelijkse dingen op papier. Gre Metz, woonachtig in Papeveer (Ter Aar) maakt ook deel uit van de groep en knikt instemmend bij haar verhaal. Cursus Li Horst: „Ik ben danspeda- goge van beroep en wilde een aantal jaren geleden eens iets heel anders gaan doen. Iets voor mijn plezier, voor de ontspanning". Zij startte een cursus tekenen bij het cursus centrum Expressie 70 in Al phen en hield dat drie jaar vol. „Het begon als een hob by, maar al gauw liep dat uit de hand. Ik was zo fanatiek dat de stap naar de Academie voor de hand lag", vertelt Horst. Zij is inmiddels al vijf jaar verbonden aan de Vrije Academie waar geen diplo ma, maar wel een creatieve ontwikkeling voorop staat. Het werk als danspedagoge heeft zij opgegeven. Ook Gre Metz kent het ge voel van „niet anders kun nen dan tekenen". Gre Metz: „Ik heb altijd al getekend. In mijn vrije tijd volgde ik cur sussen bij een tekenares hier uit het dorp en later bij Ex pressie 70. Ook beeldhouwen deed ik graag, maar er ging op het laatst zoveel tijd in zit ten dat ik moest kiezen". Metz koos voor het schilde ren, hoewel haar huiskamer nog getuigt van het beeld houwen dat zij lange tijd be oefende. Verschillende por tretten sieren de kamer. „Tij dens de cursussen merkte ik dat ik eigenlijk meer wilde. Ik wilde het tekenen en schilderen beter ontwikke len. Ik wilde nieuwe dingen leren, nieuwe technieken. Ik ging naar de Academie. Eerst één dag in de week. Het was tenslotte maar een hobby. Maar nu ben ik er drie dagen in de week te vinden en heb ik op zolder een klein atelier. Ik ben er een volle werk week mee bezig en van een hobby is geen sprake meer. Het schilderwerk wordt steeds belangrijker", aldus Metz. „Er is veel tijd voor nodig om een goed niveau te bereiken met je werk. Eén dag in de week is dan eigenlijk te wei nig. Ik ben er nu dagelijks mee bezig. In het weekeinde probeer ik ervan af te blij ven. Ik heb tenslotte ook nog een echtgenoot en twee kin deren", vertelt Li Horst. Gre Metz knikt instemmend, maar ook haar gezin staat volledig achter haar. Li Horst: „Als ik niet schilder ben ik heel onrustig. Dan kan ik mijn draai niet vin den. Mijn kinderen en mijn man zeggen dan ook vaak dat ik maar weer eens wat moet gaan doen, want dan ben ik veel gezelliger". Academie Sinds kort is de doelstelling van de Vrije Academie wat verfrist, zoals Horst en Metz het noemen. „Niet elke ama teur komt er zomaar terecht. Je kunt er aan de slag wan neer je werk aantoont dat je een ontwikkeling doormaakt. iet Dat er vooruitgang of verdirj"® ping in je werk zit. Als 1 geen groei meer inzit, d« moet je eruit. Dat is harf maar net komt het werk ten goede. En daar gaat 1 toch om", aldus Horst. Voor het nieuwe cursusjal moesten ook Horst en M# hun werk laten zien om ar de Academie verbonden eler kunnen blijven. Het weiu/z werd „goedgekeurd". Me Ke „Eens moet je ook zonder °r Academie kunnen werk* rz Maar daar ben ik nog n aan toe. Ik wil nog altijd ov '*s mijn werk met anderen ku nen praten en van kritii ^ei leer je veel". De schilderijen van Li Hoi'n tonen haar toch nog alti" aanwezige band met de dai ,z€ De tekeningen getuigen v$dsc veel vaart en sierlijke bewzon gingen. Ze maakt veel gor bruik van de ruimte en licl .vfjj val op en rond een mod I Haar tekeningen zijn van ei me: flink formaat en laten vrole*zc ke, maar goed overwogn s kleuren zien. ?l?^! eid Inspiratie Gre Metz wordt veel geïnsi reerd door de mens en de nT*~ tuur. Ze maakt gebruik vf zowel aquarelverf, oliev< iC als acryl. „Mijn schilderijr 1 zijn bovendien meestal handzamer dan die van Horst, zegt Metz lachend, grote verscheidenheid bij bruik aan materiaal en verschil van interprets van een onderwerp is duit lijk te zien als de schilderijjggj naast elkaar staan. En zo het met alle zes exposant! Het werk is zeer versch"e lend. Li Horst (Alphen), GM* Metz (Ter Aar), Ankie Reus (Voorschoten) en Mie Guldenaar (Voorschoten) poseren schilderijen, Ti van Krogten (Voorbui wandkleden en Klazien Ji fermans (Voorschoten) kei miek. De werken, die al vee maal te koop zijn, zijn var tot en met 8 november zien in De Waag aan de A markt 21 in Leiden. Dinsd«fa?s avond 1 november wordt expositie om 20.00 uur génk pend. De Waag is iedere d open van tien tot vijf uur op donderdagavond van ven tot negen uur. JULIA VAN BOHEM: g i ah de: 'jlon iee kv Ni :boi L :Iilar

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14