Critici vrezen loterij door nieuwe puntentelling volleybal riendly Face meer dan een gigant §PÖRT" EaidoeSomo/nt Drie debutanten korfbalselectie Schultz spant zich niet in PAUL HAMELINK (DOS) WEL POSITIEF ehandicapte voetballers openen met monsterscore Verhouding tussen Clerc en Sijbrands danig verslechterd WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 PAGINA 9" ipanning terug World Series AKLAND De Oak- nd Athletics hebben spanning in de finale n de World Series «nkbal teruggebracht. eigen stadion won- fn de Oakland A's de rde wedstrijd tegen Los Angeles Dodgers teren met 2-1. Door resultaat halveerde kland de achter- nd. Na drie wedstrij- leiden de Dodgers 2-1. De serie gaat vier gewonnen dstrijden. Timman terug in kopgroep REYKJAVIK Jan Timman is terug in de kopgroep van het derde wereldbeker- schaaktoernooi. De grootmees ter uit Amsterdam zette giste ren in Reykjavik zijn neder laag uit de twaalfde ronde te gen de IJslander Hjartarsson recht met de zege met zwart op de Rus Sokolov. Hierdoor kwam Timman op zeven pun ten uit dertien partijen, plus nog een hangpartij tegen Por- tisch tegoed. Met die score deelt de Amsterdammer de vierde plaats met wereldkam pioen Kasparov. Weer ruime winst Weert WEERT BS Weert heeft ook zijn tweede wedstrijd in de eerste ronde van het basket- baltoernooi van de be kerwinnaars tegen Dudelange (Lux) ruim gewonnen. De eind stand in eigen zaal werd 94-40, na een ruststand van 53-16. In Luxemburg was met 94 - 64 gewonnen. Banks (33), Heydeman (17) en Van Dinten (17) waren het pro ductiefst bij de Lim burgers. RUGBYPLOEG ZONDER WIJZIGINGEN VERDER LUIK Het Nederlands rugbyteam kan za terdag in het nieuwe rugbystadion in Luik zijn positie in de FIRA-competitie verbeteren. Voor de B-poule komt Nederland uit tegen België, dat met zes punten uit drie wedstrij den de leiding heeft. Nederland neemt een povere vierde plaats in met twee punten uit vier wedstrijden. In de selectie zitten de Ha genaars Berrevoets, Van der Kley en Emans van HRC. De opstelling is: André Marcker (Castricum). Gale (ARC), Mats Marcker (Castricum). Samshuyzen (Hil versum). Vos (Bassets). Berrevoets (Den Haag). Eman (Den Haag). Van der Kley (Den Haag). Visser (Hil versum), De Vries (AAC), Nuyen (Den Haag). Dam (Castricum). Kummer (DIOK), Wierenga (Castricum) en Broers (DIOK). Reserves zijn: Berensen, Lambers. Berghout en Wisse (allen DIOK) De stand in de B-poule is: 1. België 3-6. 2. West-Duits- land 3-4, 3. Portugal 2-2, 4. Nederland 4-2, 5. Joegosla vië 2-0. ZEIST Bondscoach Ben Crum heeft voor de jaarlijkse veld-korfbalinterland tegen België, die zondag in Deurne (België) wordt gespeeld, drie debutanten in zijn selectie op genomen. Karin Westerbeek en Anne van der Zaag (beiden van TOP) en Marja Schaap (Groen Geel) maken voor het eerst deel uit van de spelersgroep. De selectie ziet er als volgt uit: Dames: Ellis Boogers. Jacqueline Poley (beiden Deetos). Arjon van der Eijk. Hanneke van Musscher (beiden Fortuna). Margrita van der Kolk. Arianne van Leeuwen (beiden DKOD). Shirley Eilbracht (PKC). Marja Schaap (Groen Geel) en Karin Westerbeek (TOP). Heren Aegle Frieswijk (SCO), Hans Heemskerk (Fortuna). Jan de Jager (PKC). René Kruse (Rohda). Oscar Mulders (Deetos). Bram van der Zee (Allen Weerbaar). Anne van der Zaag (TOP). Ron Steenber gen en Eric Wolsink (beiden Oost Arnhem). ZURICH Brenda Schultz heeft gis teren, zonder zich bijster in te hoeven spannen, de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in Zurich, waar voor de deelneemsters een prijzenbe- drag klaar ligt van vier ton. De Ne derlandse had in haar openingspartij tegen de 18-jarige Westduitse Silke Frankl geen verweer van betekenis te duchten. Brenda Schultz stond slechts drie games af. De als zesde geplaatste Italiaanse Anna-Maria Cecchini ver dween al uit het toernooi: 6-1, 6-2 te gen de Zuidafrikaanse Dinky van Rensburg. Manon Bollegraf heeft in het met 100.000 dollar gedoteerde toernooi van Nashville, Tennessee de tweede ronde niet gehaald. De Nederlandse verloor haar openingspartij van de Ameri kaanse Beverly Bwes in twee sets: 6-3, 6-4. Tom Nijssen heeft het in de eerste ronde van het met 350.000 gulden ge doteerde tennistoernooi van Frank furt niet kunnen bolwerken tegen de Brit Jeremy Bates, waarmee hij een koppel in het dubbelspel vormt De Limburger verloor in drie sets. Nijs sen won de eerste reeks met 6-4, maar moest de daaropvolgende sets met 6-7 en 4-6 inleveren. In het dubbelspel komen Nijssen en Bates in de eerste ronde uit tegen de Frans/Argentijnse combinatie Olivier Delaitre en Eduar- do Masso. DEN HAAG De vol leyballers van Zevenhui zen en DOS hebben afge lopen zaterdag op ondub belzinnig wijze kennis ge maakt met het nieuwe ralley-pointsysteem". Dat is de puntentelling, waarbij in de vijfde set ongeacht welke ploeg de heeft elke fout wordt bestraft met een junt voor de tegenpartij, everde in het dorpshuis /an Moerkapelle een ver- oijsterde verliezer en een ven verbijsterde win- laar op. Zevenhuizen won de laatste set met het deinst mogelijke verschil 17-16) en bereikte daar- nee ten koste van DOS Je kwartfinales van het ïationale bekertoernooi. Eigenlijk had ik in de vijfde et pas bij een stand van 12-12 loor dat er iets aan de hand vas met de puntentelling", 'ertelt Paul Hamelink. De lagenaar, die uitkomt voor het Schoonhovense DOS, had zich er wel over verbaasd dat er na enkele minuten in de beslissende set al zo veel pun ten waren gescoord. Maar pas tijdens de time-out van coach Wijbrand Rus begon Hame link iets te dagen. Toen Ze venhoven bij een stand van 17-16 tot winnaar werd uitge roepen was de verwarring, vooral bij de toeschouwers, compleet. Nog voor het begin van de top van de Nederlandse competi tie (komende zaterdag), barst te daarmee de discussie over de door de internationale vol- leybalbond, de FIVB, opgeleg de wijziging van de spelregels los. Doel van de veranderin gen, die internationaal op 1 januari 1989 van kracht worden, is het verkorten van de speelduur. In de hoop de sport voor publiek en televisie aantrekkelijker te maken. De meest ingrijpende wijzi ging in de spelregels is het ralley-pointsysteem. In een eventuele vijfde set kan niet langer alleen de serverende ploeg een punt behalen; bij elke ralley wordt gescoord. De marge van twee punten is uit de reglementen van zowel de vijfde set als de vier voor gaande parten geschrapt. De ploeg die als eerste zeventien punten behaalt is setwinnaar. Ongelukkig De datum van 1 januari kwam de Nederlandse bond (NeVoBo) wat ongelukkig uit, omdat de vaderlandse compe titie dan pas tot de helft is ge vorderd. Om echter niet ach ter de internationale ontwik kelingen aan te lopen, besloot de NeVoBo al aan het begin van het seizoen 1988-1989 de reglementswijziging toe te passen. Overigens niet zonder protest aan te tekenen bij de FIVB. België weigert voorals nog het systeem in te voeren en ook Italië en West-Duits- land zijn niet bepaald geluk kig met het ralley-point sy- Er kleven dan ook nogal wat nadelen aan het systeem. De vijfde set zou, zo is de klacht, uitdraaien op niet meer dan een loterij. Het bekerduel tus sen Zevenhuizen en DOS was daarvan een schoolvoorbeeld. DOS kwam in de laatste set op een ruime voorsprong, ver speelde die in luttele tijd en verloor uiteindelijk de set en de wedstrijd doordat het bij een stand van 16-16 de opslag had. Op Paul Hamelink, die als laatste namens DOS ser veerde, rustte een zware druk. Een fout geslagen op slag zou sowieso verlies bete kenen en een risicoloze serve zou inhouden dat Zevenhui zen met een eenvoudige pass de bal via de spelverdeler bij de beste aanvaller kon krij gen. Dat laatste gebeurde. „Ik heb wel even moeten slikken, toen ik me vóór de opslag realiseerde wat de con sequenties konden zijn", zegt Hamelink. „Toen het 17e punt gescoord was, stond iedereen raar te kijken. De spelers van Zevenhuizen ook. Want het was voor ons vreselijk om zo te verliezen, maar om op deze manier de volgende beker ronde te halen was ook wat onwezenlijk". Niet negatief Hamelink, die via Blokkeer, Kalinko en Schiedam drie jaar geleden bij de Schoonho vense ploeg terecht kwam, staat zeker niet negatief te genover de nieuwe spelregel. Hij voorspelt wel dat het ral ley-pointsysteem de volley balgemoederen voorlopig wel even zal bezig houden. „Het zal, vooral voor de coaches, veel denkwerk vergen, voor men er uit is wat nou de beste manier van spelen is. De wis sels worden bijvoorbeeld veel belangrijker. Een spelverdeler aan het net wisselen voor een blokspeler, waaraan in een gewone set pas bij een stand van 10-10 wordt gedacht, kan in het ralley-pointsysteem al vanaf de eerste minuut be langrijk Zijn". Een ander gevolg is zeer waarschijnlijk dat in de vijfde set wordt afgezien van het spelen van ingewikkelde combinaties. „In die set moet je op zeker spelen, want elke fout is een punt voor de te genpartij", aldus Hamelink. De 24-jarige Hagenaar ver wacht dat vooral het Amstel- veense Martinus, waar oud international Bert Goedkoop dit seizoen de scepter zwaait, problemen zal krijgen in een eventuele vijfde set. Goed koop is een trouw volgeling van bondscoach Arie Selin- ger, die in de Amstelveense kweekvijver van talent liefst zo snel mogelijk de speelwijze van het Nederlands team ge volgd zag. „En die systemen houden, zeker voor een jonge en nog onervaren ploeg, veel risico's in", zegt Hamelink. Het had niet veel gescheeld of Hamelink had dit seizoen deel uitgemaakt van de „Selinger- discipelen" van Martinus. Ha melink was graag uitgekomen voor de Amstelveense ploeg, maar stuitte op verzet van DOS. „Het bestuur van DOS had aangekondigd problemen te maken als ik overschrijving zou aanvragen. En hoewel ik welkom was bij Martinus, wil de men niet meewerken aan een overstap. „We hebben toch al zo'n slechte naam waar het het aantrekken van andere spelers betreft", zei men. Ik moest het zelf maar regelen en als dat niet lukte, dan was het jammer". Onwillig De student aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding legde zich neer bij de onwillige houding van DOS, maar hoopt volgend jaar Volleyballer Paul Hamelink hoopt binnenkort door bondscoach Arie Selinger te worden uitnodigd om ook dit seizoen met de Nederlandse selectie mee te trainen. FOTO: CEES VERKERK wel de overstap te kunnen maken. Met als voornaamste doel: het Nederlandse team. Vorig seizoen trainde de Ha genaar, aanvankelijk op uit nodiging van Voorburger en international Peter Blangé, enkele keren met de Neder landse selectie. Hij hoopt één van de vier spelers te zijn, die dit seizoen stage mogen lopen bij de twaalf beste volleybal lers van Nederland. Selinger wil de vier jongelingen inpas sen zodra één van de „ouwe getrouwen" de topsport voor gezien houdt. Mocht de bondscoach, die Nederland in Seoul naar een vijfde plaats in het olympisch toernooi leidde, zich melden bij Hamelink, dan zal de Hagenaar geen mo ment twijfelen. „Dan stort ik mij er in", zegt Hamelink. „Als ik tegen die tijd een baan heb, denk ik even na. Even maar, want ik ben helemaal gek van het spelletje. Ik heb het Nederlands team te lang als ideaal gezien om nee te zeggen". CORIEN BOTMAN dertig akken bij iralympics De Nederlandse af- diging bij de Paralympics t op de derde dag van de en voor gehandicapten in ul het medaille-totaal opge- d tot. 30. De grootste ver ing kwam daarbij op naam het tafeltennisduo Rein (Gouda) en Niels Rohof stelveen). Zij veroverden door een historische en ar bevochten overwinning te boeken op favoriet Ja- Daarvoor hadden de ta- fnnissers China al met 3-0 O. Jeanette Jansen behaalde in het olympisch stadion van Seoul haar tweede gouden me daille. De Westerhaarse rol stoelatlete was dinsdag ook de beste op de 3000 meter Ans Bouwmeester uit Apeldoorn was in haar categorie de sterk ste op het onderdeel kogelsto- Blinde hoogspringsters komen alsnog in actie SEOUL De Nederlandse blinde hoogspringsters Vera Kroes (Deventer) en Joke van Rijswijk (Arnhem) kunnen alsnog in actie komen bij de Paralympics. Bij hun aan komst in Seoul kregen de twee atletes te horen dat hun onder deel door een gebrek aan be langstelling was geschrapt, maar na lang aandringen van Nederlandse zijde is besloten de blinden en slechtzienden donderdag een gezamenlijke wedstrijd te laten houden. Morgen staat voor hen trou wens het verspringen op het programma. Joke van Rijswijk wacht gespannen de mededeling van haar echtgenoot (rechts) over haar tijd af na haar race over de honderd meter voor blinden. FOTO: ANP lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll UL Het Nederlandse van Australië werd in twee- mee Door deze ruime zege staat voor vrijdagmiddag op Winterswijk. Bij het onderdeel heeft het voetbaltoernooi maal 25 minuten met niet maakt Oranje een goede kans het programma. „staand" kwam hij één punt Ie Paralympics in Seoul minder dan 18-1 verslagen, op eremetaal. België is de Bij het luchtgeweerschieten tekort op de Westduitser Hess ichtend geopend met een Aan het voetbaltoernooi bij de voornaamste concurrent. Het was er vandaag een zilveren (396-395). sterscore. Het zevental Paralympics doen vijf ploegen treffen met de zuiderburen medaille voor Eef Tammel uit VERSUM Nog nooit er was er zo'n gigant op 'ersum als gisteravond. was de vieijarige ndly Face, een Ameri- ïse hengst die een uit- e van twee maanden Europa maakt en zowel erie als de finale van de der Giganten won in Jen van zijn Finse trai- en pikeur Pekka Korpi. de manier waarop de jst won zal de ruim vijf- end bezoekers van het centrum in de radiostad lang bijblijven. ïl in de serie als in de fi- Maar Pekka Korpi raakte niet in paniek en begon beide ke ren met zeker zo'n dertig me ter achterstand over de mijl aan zijn opmars. De serie won de hengst in de uitstekende ki- lometertijd van 1.13.5, hetgeen de evenaring betekende van het koers- en baanrecord. De Belgische Amerikaan Park Ridge Lobell moest genoegen nemen met een tweede plaats voor de Duitser Reado en de Nederlandse merrie Wanda Pluto met Maria Poort. Grades Singing, die ook in deze serie zou starten, verscheen niet in Hilversum. De zesjarige mer rie, die vorig jaar de Prijs van de Giganten op zijn naam bracht, was niet fit genoeg voor dit avontuur. In de eerste serie maakte Ac tion Skoatter de dienst uit. Ge lijk na de start nam de vijfjari ge Friese merrie met Appie Bosscha de leiding, stond deze niet meer af en zegevierde in een kilometertijd van 1.14 rond voor de tweevoudige winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen Mack the Knife, de andere Zweed Ewing Turf en de Franse hengst Quartz die ook een fout had gemaakt. In de finale gingen negen paarden van start. Zeven daar van waren afkomstig uit de eerste serie, twee uit de twee de serie. Ook in de finale was Action Skoatter het beste weg achter de startauto. Er waren nog maar weinig koersliefheb- bers, die een overwinning van de in de fout springende Friendly Face voor mogelijk hielden. Maar het wonder ge schiedde wel. De hengst, die een record heeft van maar liefst 1.11,0, kwam met snelheid van een wereldkampioen op de finish af en zegevierde in een kilo metertijd van 1.13.5. Nog nooit liep een draver op Hilversum sneller. Een baanrecord, dat op naam stond van Action Skoat ter, was een feit en dat leverde Korpi naast het prijzengeld van 65.000 gulden nog tien mille extra op. Action Skoatter heeft het moe dig gedaan, maar moest in de finale genoegen nemen met een vierde plaats. Voor de ei genaren betekende dit een to tale buit van negentienduizend gulden waarmee de vijfjarige merrie haar winsom in de buurt van de zevenhonderd duizend gulden bracht. De overige Nederlandse paarden hadden niet veel in te bren gen. Alexander S had met de Nootdorper Guus Knijnenburg de pech in de serie weg te springen. Een fout die te lang duurde. Voor het eerst in de geschiede nis van de paardesport was het gisteravond mogelijk om een kwartetweddenschap af te sluiten. De eerste vier aanko mende goed voorspellen was niet al te moeilijk in de zesde koers, maar bracht voor de aankomst Budget Guapa, Brenda Uithuizen, Birmana B en Wilma Fortuna toch de aar dige uitbetaling van ƒ270,90. ARTHUR VAN RIJSWIJK Jgdunum (geschakeld )EN Rijnsburgse Boys zich gisteravond ge- st voor de halve finale het Zilveren Molen-toer- In een aantrekkelijke (rijd werd het Leidse unum met 5-2 opzij gezet, nsburgers ontmoeten in ve finale Katwijk, ter wijl Quick Boys aan Leiden is gekoppeld. Lugdunum keek al vroeg te gen een achterstand aan. Reeds in de openingsminuut bracht Leon Vonk zijn team op voorsprong. Deze tegenslag belemmerde de Leidenaars echter niet in hun spel. Zo kreeg Lugdunum voor rust niet vele, maar toch wel de beste doelkansen. Bij de afron ding van de mogelijkheden schorte het echter en zo kon het gebeuren dat Rijnsburgse Boys vlak voor rust de score via Martin de Louw uitbouw de. De spanning werd terugge bracht door Harm de Vos. Na een mooie pass door het mid den van Koos van Tongeren tekende hij 2-1 aan. De ver wachte gelijkmaker bleef daarna uit en na een verdedi- gingsfout scoorde, wederom, Leon Vonk 3-1. Harm de Vos bracht de Leidenaars met een afstandschot weer in de wed strijd, maar het mocht uitein delijk toch niet baten. Middels een kopbal van Gijs Collé en een doelpunt van Hennie Koet werd de .eindstand op 5-2 be paald. AZC verplettert 't IJ met 51-4 ALPHEN AAN DEN RIJN Het publiek is vaak de grote winnaar bij een doelpuntrijk duel, maar gisteravond zullen velen toch met de nodige be denkingen naar de waterpolo- wedstrijd tussen AZC en 't IJ hebben gekeken. Na afloop prijkte namelijk de alleszeg gende stand 51-4 op het score bord. De Amsterdammers, die dit jaar debuteren in de hoofd klasse, kunnen 'het duidelijk niet bolwerken. Geconfron teerd met een leegloop aan het einde van het seizoen bedraagt de gemiddelde leeftijd van het waterpoloteam nu ruim 45 jaar. Een paar opmerkelijke gebeurtenissen maakten dat gisteren duidelijk. Zo gaf Ruud Misdorp de Amsterdammers hun eerste doelpunt cadeau. Hij verliet zijn doel met de mededeling: „Schiet maar een keertje". Hierdoor werd de eerste periode met 12-1 afge sloten. De overige periodestan den waren 26-2, 39-4 en 51-4. PARAMARIBO De toch al niet zo beste ver houding tussen Rob Clerc en Ton Sijbrands is tijdens het wereldkampioenschap dammen in Paramaribo danig verslechterd. De op initiatief van Sijbrands aangenomen petitie om de Malinees N'Diaye alsnog tot het toernooi toe te la ten, was Clerc al in het verkeerde keelgat gescho ten. „Je reinste competitieverval sing", vond de Scheveninger van de hele zaak. Hij neemt het zijn landgenoot ook kwa lijk dat hij zich meer met de buitenlanders bemoeit dan met de andere Nederlanders. Sijbrands is vanwege zijn enorme kennis van de dam sport een veel geraadpleegd man. Zo heeft de Franse kampioen Bonnave een trai ningsstage bij hem gelopen en ook in Paramaribo klopt hij regelmatig om advies aan, wat hem niet wordt gewei- gerd. Sijbrands toonde zich ver baasd, dat hem hierover ver wijten worden gemaakt. „Ik wist dat Clerc ontzettend fa natiek kan zijn, maar dit be grijp ik toch niet. Van het begin hebben we nota bene gezamenlijk aan een tafel ge geten. Daar zit ik nu nog, al leen de andere Nederlanders zijn verhuisd. Ik vind het al lemaal ontzettend verve lend", aldus de verontwaar digde Sijbrands die een for meel protest indiende bij de wedstrijdleiding tegen de volgens hem onsportieve houding van Clerc. „Ik wil dit niet over mijn kant laten gaan. Toen Clerc mijn remise-aanbod accep teerde, heb ik er niet over gepiekerd hem de hand te geven. Iemand die mij de hand weigert, krijgt hem van mij niet meer". In de achtste ronde van het WK in Paramaribo heeft koploper Alexei Tsjitsov rui mer afstand genomen van het merendeel van zijn bela gers. Zelf won de 24-jarige kampioen van de Sovjetunie vrij eenvoudig van de Suri namer Alfaisie. Van zijn ach tervolgers bleef alleen oud wereldkampioen Ton Sij brands in de pas door de Fransman Olivier Bonnave te verslaan. Beide grootmees ters hebben nu evenveel ver- liespunten, maar de Neder lander heeft een partij min der gespeeld. De Rus Balja- kin zakte naar de derde plaats. Hij kwam tegen Suri namer Autar niet verder dan remise. De nummer twee van het vorige WK heeft nu al vijf verliespunten, één meer dan Rob Clerc die de punten deelde met clubge noot Geert van Aalten. BRIDGE Olympiade Venetië Heren eindstand groep: 1. Engeland 496, 2. Mexico 471, 3. China 447. 4. Zweden 436, 5. Nederland 417. Dames eindstand groep: 1. Grieken land 530 punten, 2. Oostenrijk 513, 3. Verenigde Staten 507. 4. Zweden 494. 5. Polen 487. 6. West-Duitsland 458, 7. Australië 457, 8. Nederland 458. DAMMEN WK heren in Paramaribo 8e ronde: Valneris (Sov)-Korenevski (Sov) 1-1, Mamina N'Diaye (Mal)-Ma- codou N'Diaye (Sen) 1-1, Sadiek (Sur)-Gantwarg (Sov) 0-2, Alfaisi (Sur)-Tsjitsjov (Sov) 0-2, Baljakin (Sov>-Autar (Sur) 1-1, Kemp (Sur)-Van der Zee (Ned) 2-0, Wallen (CRiHssa- lene (Fra) 0-2, Jose Maria (Bra)-Lean- dro (Bra) 1-1. Clerc (Ned)-Van Aalten (Ned) 1-1, Bonnave (Fraj-Sijbranps (Ned) 0-2 Stand: 1. Tsjizjow 8-13; 2. Sijbrands 7-11; 3. Baljakin 8-11; 4 Clerc 7-10; 5. Gantwarg, Korenevski 8-10; 7. Jansen, Mamina N'Diaye 7-9; 9. Macodou N'Diaye. Valneris 8-9; 11. Van Aalten. Jose Maria 7-8; 13. Autar 8-8; 14. Leandro 7-7; 15. Van der Zee 8-7; 16. Issalene. Sadiek 8-5; 18. Bonnave 7-4; 19. Kemp 8-4; 20. Wal len 8-2; 21. Alfaisie 8-1. PAARDESPORT Koeraen van Hilversum Eerste koers, 2000 m: 1. Ceres van Troje (H. Grift) 2.38,7 - 1.19.4. 2. Chi- nati van Epse. 3. Clrianne N. Niet ge start: Cleopatra Dutch. Toto: winnend 10.40, plaats 3.10 2.20 2,40. koppel 15,30. trio 291.60. Tweede koers, 2000 m: 1. Boni (P Strooper) 2.42.2 - 1.21.1, 2. Bryan Harvester. 3. BHonto Mendel. Toto: winnend 8.80, plaats 3,00 1,90 3,70, koppel 21,20, trio 398,70. Derde koers. 1609 m: 1. Crown Jewel (J. Pool) 2.05,2 - 1.17.8, 2. Bo van de Lente, 3. Blchri Zandhorst. Toto: win nend 1,50. plaats 1,10 1,40 1,20, kop pel 6.30, trio 30,20. sportuitslagen Vierde koers, 1609 m (eerste serie Prijs der Giganten): 1. Action Skoat ter (A. Bosscha) 1.59,1 - 1.14,0, 2. Mack the Knife, 3. Ewing Turf. Toto: winnend 1,40. plaats 1,10 1,20 1,50. koppel 1,20, trio 18,40. Vijfde koers. 1609 m (tweede serie): 1. Friendly Face (P. Korpi) 1.58,3 - 1.13,5, 2. Park Ridge Lobell, 3. Rea do. Niet gestart: Grades Singing. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 1,30, koppel 2.30, trio 6,60. Zesde koers. 2000 m: 1 Budget Gua pa (A. Mollema) 2.37,5 - 1.18,8. 2. Brenda Uithuizen. 3. Birmana. 4 Wil ma Fortuna. Niet gestart: Ania B Toto winnend 1,60, plaats 1.30 2,70 1.90, koppel 6.20, trio 42,50, kwartet 270,90. Zevende koers. 2000 m: 1. Anneriet (Ao. de Wrede) 2.39,3 - 1.19,7, 2. Adonis V, 3 Wilgenhof. Toto: win nend 6,80, plaats 2,90 4.90 6,50, kop pel 93,50, trio 1090.20. Achtste koers, 2000 m: 1 Zeus van Echten (A. van der Wal) 2.37.8 - 1.18.9, 2. Zorba ter Lune, 3. Zeno Oostland Toto- winnend 2.70. plaats 1.40 1,30 1,80, koppel 3,60, trio 35,80. Negende koers, 1609 m: 1. Attack (F Ottersberg) 2.08,2 - 1.19,7, 2. Anton Geesink. 3. Binky Gerron. Toto win nend 2,30, plaats 1,30 1,60 1,50, kop pel 8,30, trio 46,40. Tiende koers, 1609 m: 1. Friendley Face (P. Korpi) 1.57.9 - 1.13,3, 2. Quartz. 3. Park Ridge Lobell. Toto: winnend 1,70, plaats 1,60 2,30 1,50, koppel 17,00, trio 281,30. Elfde koers. 2440 m: 1. Zozo Nevele (J. van Exter) 3.15,1 - 1.19,3. 2. All or Nothing, 3. Yick Buitenzorg. Toto: winnend 1,90, plaats 1,80 2.40 3,80, koppel 9,40, trio 125,30. Twaalfde koers, 1609 m: 1. Ann Marshall (J. van der Pijl) 2.04,2 - 1.17,2, jl. Yorky, 3. Yke Baker Niet gestart: Amy David. Toto: winnend 3,90, plaats 1,80 1,20 1,50, koppel 6.70. trio 29,30. Uitbetaling W5-spel voor de volgorde 5-3-7-5-6: 129,60 Omzet totalisator: 874.628,00. SCHAKEN Wereldbeker-toernooi in Reykjavik (Us) 13e ronde: Andersson (Zwe)-Peturs- son (IJs) afgebroken. Speelman (Gbr)-Joesoepov (Sov) 0.5-0,5, Ribli (Hon)-Nikolic (Joe) 0,5-0,5, Portlsch (Honj-Ehlvest (Sov) 0,5-0,5, H|artars- son (IJs)-Sax (Hon) 0,5-0,5, Sokolov (SovJ-Timman (Ned) 0-1, Kasparov (Sov)-Beljavski (Sov) afgebroken, Tal (Sov)-Spasski (Fra) 0,5-0,5, Korts|no| (Zwi)-Nunn (Gbr) 0,5-0,5. Stand: 1 Tal, Ehlvest 8; 3. Beljavski 7.5 1 af gebroken partij; 4. Timman, Kasparov 7 1; 6. Sokolov, Joesoepov, Nunn. Hjartarsson 7. 10. Sax 6.5; 11 Speel man. Nikolic. Kortsjnoj 6; 14 Anders son 5,5 1; 15. Ribli 5.5; 16. Spasski 5; 17. Portisch 4,5 1; 18. Petursson 3.5 1. TENNIS Toernooi in Zürich (Zwi) Damesenkelspel, 1e ronde: Schultz (Ned)-Frankl (Wdl) 6-1, 6-2; Pospisilo- va (Tsj)-Paulus (Oos) 6-7, 6-1, 7-5; Van Rensburg (Zaf)-Cecchlni (Ita) 6-1, 6-2. VOETBAL EK jeugdplóegen Coventry: groep 2: Engeland - Zwe den 1-1 (1-0), Opole: groep 2: Polen - Albanië 0-0 Edinburgh: groep 5: Schotland - Joe- Eoslavte 0-2 (0-0). ofla: groep 1: Bulgarije - Roemenië 2-1 (1-0). Kiev: groep 3: Sovjetunie - Oostenrijk 2-2 (1-2).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9