Duitse spelers hebben geleerd van Hamburg Louati viert zege met een klapzoen Maarten Kallenberg bij Unicum lijstaanvoerder F i Nijboer kiest voor Verhoorn Weinig wijzigingen na zeven ronde bij WK dammen Sport op tv SPORT QeiduiQountvnl DINSDAG 18 OKTOBER 1988 PAGINA 9 GRONINGEN Het ontslag [dat bondscoach Wim Verhoorn per 1 januari is aangezegd door Lt- bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, is Gerard Nijboer in het verkeer- keelgat geschoten. De suc cesvolste marathonloper die Nederland tot dusver heeft ge lend, heeft KNAU-coördinator ric Kaufmann, die door Nij- ier als de kwade genius achter ontslag van Verhoorn rordt beschouwd, laten weten Lets meer met de bond te ma ken te willen hebben. Verrassend goud voor tafeltennisteam SEOUL Het Nederlands herenteam heeft vanmorgen verrassend goud veroverd bij het tafeltennistocrnooi op de Paralympics in Seoel. Het duo Niels Rohof (Amstelveen) en Rein Zij- da (Gouda) won in de eindstrijd van het on- klopbaar geachte Japan. Ook rolstoelatlete Jcnnette Jansen uit VVcsterhaar eiste de eerste plaats voor zich op. Zij won via een wereldre cord de finale van de 3000 m en incasseerde daarvoor haar tweede gouden plak. Ans Bouw meester uit Apeldoorn werd eerste op het on derdeel kogelstoten. De zwemmers, die giste ren al goed waren voor vier maal goud, twee maal zilver en twee maal brons, voegden via Jacqueline Nannenberg (Groningen) en Marco Elout (Borne) twee gouden medailles aan het totaal toe. Veldritten Oss en Valkenswaard Super Prestige BRUSSEL De internationale veldrit ten van Valkenswaard (27 november) en Oss (11 december) tellen mee voor de Super Prcstige-trofee. De strijd om de beker en de bijbehorende premie gaat in totaal over tien wedstrijden. Twee in Nederland, twee in Zwitserland, een in Spanje, een in Italië en vier in België. Do kalender voor Super Prcstige-wedslrijden ziet er als volgt uit: 6 november Zurich (Zwi), 20 november Zarautz (Spa). 27 november Valkens waard. 8 december Rome (Ita), 11 december Oss, 18 december Overijssc (Bel). 25 december Die- gem (Bel). 15 januari Asper (Bel). 22 januari Wet- zikon (Zwi), 4 februari Zillcbcke (Bel). Russische schakers aan kop REYKJAVIK Door een overwinning op de Brit Speelman in de elf de ronde van het toer nooi om de wereldbeker schaken in Reykjavik heeft de Sovjet Ehlvest zich bij zijn landgenoten Bcljavski en Tal ge voegd aan de kop van het klassement. De Ne derlander Jan Timman speelde met zwart tegen de Hongaar Lajos Por- tisch. De partij werd af gebroken. Bij winst zou hij zich bij de drie lei ders kunnen voegen. PARAMARIBO De zevende ronde in het toernooi om het wereldkampioenschap dammen heeft in de kopgroep weinig wijzigingen opgeleverd. Koplo per Alexej Tsjizjov verstevigde zijn positie door een zege op Sa- diek. Zijn landgenoot Baljakin nam de tweede plaats van het kiftende Nederlandse duo Clerc-Sijbrands over. Baljakin had weinig problemen om Bonnave te verslaan en de twee Ne derlandse grootmeesters deelden de punten waardoor zij nu twee punten en een partij achter staan op Tsjizjov. Van de overige Nederlanders kwa men Jansen en Van der zee tot winst en liet Van Aalten zich verrassen door de Braziliaan Jose Maria. Door dat ook Korenewski een zege liet aantekenen tegen Kemp deelt de nummer drie van het vorige WK nu de vijfde plaats met Europees kam pioen Jansen. Bridgers missen de kwartfinales VENETIE De Neder landse bridgers zijn er ondanks de sensationele winst op koploper Grie kenland gisteren r>iet in geslaagd de kwartfina les van de Olympiade in Venetië te bereiken. Een nederlaag tegen Hong Kong beeindigde de aspiraties van de Ne derlanders, die in te genstelling tot de voor gaande partijen veel fouten maakten. De Ne derlandse dames scoor den 46 punten uit drie wedstrijden en bezetten de vijfde plaats. Drie rijders succesvol pp Nootdorp BkOOTDORP Berend Lu- ies, Cees de Leeuw en Ronald an Stam hebben gisteren bij e koersen op Nootdorp ieder wee overwinningen geboekt. ,ees de Leeuw beet fraai het pits af met zeges in de eerste n tweede koers. In de eerste oers liep hij met Cronic Way lak na de start in een tweede ositie achter Cupido de jueen met Ruud Pools. In de latste rechte lijn had Cronic /ay nog genoeg over om de verwinning zonder al te veel ioeite te grijpen voor Cupido e Queen en Brian Pitt. De veede koers leverde meer ;ijd op. Dat gebeurde met arrera M, die onlangs in Hil- ersum al duidelijk had ge laakt aan een overwinning BHjie te zijn. Eigenaar Moerman J^Kelde nu in de vreugde toen ^Rirrera M. in de eindstrijd BHdel Flight naar de tweede ^^aats verwees. Bomber Uit- moest genoegen nemen pet de derde plaats. ■rend Lugies boekte zijn eer- overwinning geheel vol- ;ns de verwachtingen met fiska H, die dit seizoen al drie ;er eerder op Nootdorp had ■wonnen. In de laatste rechte jn moest de combinatie een inval van Birgitte C. met (iet Zandt afslaan. Catch Me ïcky, die lang aan de leiding ig, maakte in de laatste :ht nog een foutje en moest —jnoegen nemen met de derde plaats. De tweede overwinning iwam tot stand in het laatste igramma-onderdeel. Berend gies was toen gastrijder op i sulky achter Bellafleur S. fen eigenaar en trainer Klaas feida. Bellafleur S. was één pn de weinige paarden in het van zeven paarden, die i fout maakte en zegevier- b voor Broer van Duin en knker. De uit Utrecht afkom- We Ronald van Stam zege- Jiffde verrassend met twee llsiders. Eerst met Zodiac fFrijenesse en geen half uur la- jtr met Wojo M. De Westlan- jjer Nico Knoll won verras- fnd met Zarathoestra, een ^aver die nog niet zo lang bij in training is. SPELERS EN 'TEAMCHEF' FRANZ BECKENBAUER OPTIMISTISCH GESTEMD ROTTAG-EGERN De stemming zit er goed in bij de Westduitsers. Lut tele dagen voor de bela den wedstrijd tegen Oranje roepen de spelers vrolijk in koor, dat zij gaan winnen. De revan- chegevoelens spelen wel degelijk een rol. De klap, die Oranje op 21 juni in Hamburg uitdeelde, dreunt bijna vier maan den later nog hoorbaar door in de bergen van Beieren. Om precies te zijn in Rottag-Egern am Tegernsee, het geliefde oord van Beckenbauer. Tijdens het EK verble ven de Westduitsers aan de vooravond van het duel tegen Spanje in dat fraaie vakantieoord en dat beviel goed. Door twee treffers van Rudi Voller werd Spanje naar huis gestuurd en kwalifi ceerde het gastland zich voor het duel, dat later zou uitgroeien tot het ab solute hoogtepunt van Euro '88, tegen Neder land. Die pijnlijke neder laag zit de Duitsers nog steeds behoorlijk dwars. Franz Beckenbauer, die zijn team zaterdag liet oefenen te gen amateurclub FC Rottag- Egern (14-2), herinnert zich het gevecht in het Volk- sparkstadion als de dag van gisteren. „Wij hebben vooral verloren op agressiviteit", blikt de „Teamchef" desge vraagd terug. „Van Hamburg hebben wij veel geleerd. De laatste dagen is over niets an ders gesproken. Willen wij woensdag winnen, dan zal er dus feller gespeeld moeten worden dan in juni. Als dat lukt heb ik het volste ver trouwen in een goede af loop". Franz Beckenbauer heeft zijn spelers enkele keren keihard gewezen op hun verantwoor delijkheden en ging zelf zo ver dat hij zijn lot en dat van een aantal spelers zou laten afhangen van het resultaat van komende woensdag. Be gin vorige week zei hij tegen een Westduitse tv-verslagge- ver, dat hij bij verlies plaats zou maken voor een ander. „Dan zal een andere trainer aan een nieuw team moeten bouwen", klonk het drei gend. Dit weekeinde al nam Bec kenbauer gas terug. „Het zou onzin zijn om de handdoek te werpen als wij van Neder land verliezen. Wij zullen dan echt nog niet uitgescha keld zijn. Eerlijk gezegd re ken ik er ook op, dat wij ons voor het WK in Italië zullen kwalificeren. Worden wij uitgeschakeld, dan ga ik in derdaad weg. Dan is het aan een andere trainer om er iets van te maken. Ach, dit is al lemaal zo voorbarig. Winnen wij woensdag, dan staan de zaken er rooskleurig voor. Die ongewoon grote over- Franz Beckenbauer: „De laatste dagen is over niets gespro ken". FOTOiSP winning in Finland heeft ons zelfvertrouwen gegeven. Daarmee hebben wij al een voorsprong genomen op de concurrentie". Jürgen Kohier, die net als in Hamburg ook nu weer te ma ken krijgt met Marco van Basten, denkt nog wel eens met gemengde gevoelens te rug aan de door hem verlo ren tweestrijd met de later tot beste speler van het toer nooi gekozen van Basten. „Een lastig te bespelen jon gen. In Hamburg versierde hij een strafschop, die nooit gegeven had moeten worden. Met die winnende goal on derstreepte hij later zijn klas se. Ik kon hem niet tegen houden, omdat ik het duel te voorzichtig in ging. Was bang om opnieuw een penalty te veroorzaken, want met die scheidsrechter wist je niet waaraan je toe was. Gezien die wedstrijd zal ik er dus extra gemotiveerd tegen aan gaan. Er staat net als voor Marco ook voor mij veel op het spel. Sommige mensen twijfelden aan mij na die wedstrijd tegen Nederland. Dat wil ik recht zetten. Het gaat om de naam, die ik als verdediger heb opgebouwd en wil uitbouwen. Mijn bles sure? Ach, het valt allemaal wel mee. Een ongelukkige botsing afgelopen woensdag in het UEFA-Cupduel tegen FC Antwerp, waarbij ik mijn knie open haalde. Niets ern stigs, de wond heelt snel. Voor alle zekerheid heb ik zaterdag maar geen risico ge nomen en heb niet gespeeld. Maar woensdag sta ik er. Re ken daar maar op". Inmiddels zijn ook de West duitse „Italianen" Lothar Matthaus, Andreas Brehme, Thomas Berthold, die op het allerlaatste moment werd op geroepen, en Rudi Voller in Rottag-Egern gearriveerd. Matthaus, de door de speler van Oranje o zo gehate West duitser, houdt zich wijselijk op de vlakte. „In die wed strijd zijn dingen gebeurd, waaraan ik liever niet terug denk. Wat sommige Neder landse spelers tegen mij heb ben gezegd, is ongelooflijk. Wat? het was zo erg, dat ik het liever niet herhaal". Van Breukelerf zou het 't bontst gemaakt hebben. „Sterf, heb ik geroepen", gaf Van Breukelen dit weekein de toe, nadat hij in de Duitse boulevardpers had gelezen hoe Matthaus de aanval op de sluitpost heeft geopend. Matthaus zelf snapt niet, waarom de Nederlanders hem een „matennaaier" noe men en weigert in te gaan op de beschuldiging als zou hij in elke wedstrijd trachten om zijn tegenstanders een kaart aan de broek te smeren. „Wat anderen van mij vin den, moeten zij zelf maar we ten. Ik leg er niet wakker van. Het typeert in ieder ge val het niveau van de men sen, die zulke dingen zeg gen". Maar de Westduitse spelver deler zal die Nederlandse verwijten zeker in zijn ach terhoofd hebben opgeslagen. Zoals ook de pesterijtjes in Hamburg, waaraan met name reserves Aron Winter en Joop Hiele zich schuldig hebben gemaakt. Terwijl de Westduitse vedette de pers te woord stond vonden beide Oranje-reserves het nodig om Matthaus hardop uit te la chen en weg te honen. Om ervoor te zorgen, dat zijn spelers hun persoonlijke ge voelens zo veel mogelijk uit schakelen, weigert Becken bauer pertinent om het duel in München als de grote re vanche te betitelen. „Het EK is verleden tijd. Wij moeten ons nu zien te kwalificeren voor het WK en ons niet la ten leiden door emoties. Dat kan alleen maar verkeerd uitpakken. Ik heb de indruk dat de spelers er zich goed van doordrongen hebben, dat er alleen maar voor de over winning gestreden moet worden. Op het scherpst van de snede". [IERDEN LEIDEN jaarten Kallenberg is in 4vel enkelspel als dub- flspel t/m 18 jaar lijst- nvoerder van het jeugd tornooi, dat deze week j> de tennisbanen van het |idse Unicum wordt af- verkt. Aan Mirjam Sie- irink en Maurice de jster werden drie plaat gen toebedeeld in zo- lel t/m 14 als t/m 16 jaar. Leidse topjeugd speelt in het internationale Jstral - Masters-toernooi Kt wordt gespeeld in ze- tenniscentra in de fegeving van Wierden. [hicummer Maarten Kallen- zag zijn inschrijving voor inmiddels overbekende rfst jeugdtoernooi van zijn ib gehonoreerd met een latsing als eerste in zowel enkelspel tot en met 18 r, als het dubbelspel in de- fde leeftijdsgroep tezamen t Jan-Pieter Hartwijk. Kal- iiberg, die eerder verrassend clubtitel in de B-categorie j overde voor favorieten als hrtijn Krans en Wijnand yts, dient volgens de plan- ig in de finale af te rekenen rïka 1 clubgenoot en Leidse Cou- Dt C-Master Eric Bolten. De 'Jer-ive finales moeten volgens plaatsingscomité bereikt j rden door D-Master Walter lobs en Kallenbergs teamge- ;0t en wedstrijdleider Mar- Royen. In het dubbelspel 11 Jan-Pieter Hartwijk cht Maarten Kallenberg i eindstrijd tegen Eric Bol- II en Walter Jacobs. Wegens I »rek aan belangstelling is meisjesenkel t/m 18 jaar hnnuleerd. t oorspronkelijk naar oud- orzitter en jeugdtennis-sti- 'lator Jaap Noordman ge- emde toernooi zag diens na- ftaanden de sponsoring stop- Cten. Het toernooi werd door I »ICS, de mede-sponsor van lieums hoofdklasse-team, i 'ter graag onder haar hoede 'omen, daarmee tevens de frtzetting garanderend. In alle leeftijdsgroepen weet Uni cum aan Leidens beste jeugd toch weer een volwaardig toernooi aan te bieden. Een stelling, die wordt bevestigd door de toernooischema's, in alle categoriën zijn de grote namen uit het Leidse jeugd- tennis aanwezig. In de editie 1988 zal Mirjam Siemerink naar de titel in t/m 14 jaar slechts weinig tegen stand ontmoeten. Ook een fi naleplaats in t/m 16 jaar tegen Liesbeth Hooghoudt mag als een zeer reële inschatting worden beschouwd. De finale in het meisjesdubbel t/m 16 jaar met Nathalie van der Voort moet een derde erepalm voor de Unicumse opleveren. Drie plaatsingen ook voor Maurice de Lijster. De dis- tricts-jeugdkampioen voert het met 62 deelnemers grootste onderdeel, de jongens t/m 14 jaar aan. In het dubbelspel t/m 14 jaar wordt aan De Lijster, gekoppeld aan Robbert-Paul Hartwijk, een finaleplaats toe gedacht. In het enkelspel t/m 16 jaar zal de Hillegommer, als nummer drie, Jan-Pieter Hart wijk van de finale moeten zien af te houden. Mistral-Masters Een groep jeugdspelers van Dekker Tennis en De Munnik speelt vanaf morgen in het Mi- stral-Masterstoernooi. Met ruim 1000 partijen op 27 banen in 7 hallen in de omgeving van Wierden en Almelo is dit evenement het grootste indoor jeugdtoernooi van Nederland. De beide Munnik-speelsters Bionda Zonderop en Marqué- rite Patiwael kregen rugnum mers twee en drie in de cate gorie t/m 18 jaar opgespeld achter de Belgische Greta An- naerts. Erik Bakker, in 1989 spelend in Dekker II met de ook in Wierden aanwezige Mark Fleischeuer, en Kees- Jan Schuilenburg verkregen geen plaatsing in hun met Duitsers, Engelsen en Span jaarden sterk bezette'leeftijds groep, de jongens t/m 18 jaar. PETER KLEIN Verkerk. 3. VV. van Schie. 4. E Sjaar- dema. ME t/m 10 jaar: 1. J. Knott, 2. K. Geerlings. JD t/m 10 jaar: 1. Van Schie/Vcrkerk, 2. Hamming/Rogge veen MD t/m 10 jaar: poule: 1. Geerlings/Mens. JE t/m 12 jaar: 1. M. van Sterkenburg, 2. J. van Doorn. 3. R. Kuiper, 4. H. van Schie. ME t/m 12 jaar: 1. I. Kruit, 2. R. Jonke ren. 3. D. Feeleus, 4. A. Oh. JD t/m 12 jaar: 1. Kuiper/Van Sterkenburg. 2. Van Doorn/Van der Velde. MD t/m 12 jaar: 1. Jonkeren/Kruit, 2. Froma/Pietersen. JE t/m 14 jaar 1. M. de Lijster. 2. B. de Bruin. 3. J. Vink, 4. A. Paoloni. ME t/m 14 jaar 1. M. Siemerink, 2. R. Crama. JD t/m 14 jaar: 1. Swart/Vink, 2. R.P. Hartwijk/De Lijster. MD t/m 14 jaar: poule: 1. Canter Visscher/Cra- ma. JË t/m 16 jaar. 1. P. Paauw, 2. J.P. Hartwijk. 3. M. de Lijster. 4. B. de Bruin ME t/m 16 jaar: 1. L. Hooghoudt. 2. M. Siemerink. JD t/m 16 jaar: 1. Paauw/Wcstdijk. 2. Van Leeuwen/De Leur. MD t/m 16 jaar 1. Siemerink/Van der Voort, 2. Meij er/Van Santen. JE t/m 18 jaar: 1. M. Kallenberg. 2. E. Bolten. 3. M. Royen. 4. W. Jacobs. JD t/m 18 jaar: 1. J.P. Hartwijk/Kallen berg, 2. Bolten/Ja- cobs. MD t/m 18 jaar poule: 1. Meij er/Van der Voort. Plaatsing Mistral Masters Wicrdc- n/Almelo: JE t/m 18 jaar: 1. M. Markovits (A'dam), 2. D. Molier (Utr.), 3. N. Cawley (Gr.Br.), 4. niet bekend. ME t/m 18 jaar: 1. G. Annaerts (België), 2. B. Zonderop, 3. M. Patiwael, 4. A.v.d. Linden. Nieuwe cursus schoonspringen LEIDEN De Directie Sport en Recreatie start donderdag 27 oktober met een tweede cursus schoonspringen. On langs werd begonnen met een groep in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Die cursus bleek erg aan te slaan, waarop werd be sloten om ook voor kinderen in de middelbare schoolleeftijd een serie lessen aan te bieden. De cursus omvat 10 lessen en kost negentig gulden. De vier de en achtste les worden gege ven in een gymzaal, dit om sprongtechnieken sneller on der de knie te krijgen. De „natte" lessen worden gegeven in zwembad De Zijl aan de Pa- ramaribostraat 66 in Leiden. De cursus staat onder leiding van Wessel Zimmerman en Patrick van der Meer. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Directie Sport en Recre atie 071-315601. DEN HAAG Met een ferme zoen voor John Kristalijn vier de Mourad Louati de zevende zege in de reeks van acht par tijen die zijn carrière als prof bokser sinds gisteravond oud is. Al na het beëindigen van de tweede van in totaal zes ron den voelde de talentvolle Ha genaar bij het teruglopen naar zijn hoek de ontstane situatie feilloos aan en begroef z'n lip pen op de hem bekende, en thousiaste wijze in de weelde rige grijze baard van de volop mee-genietende trainer. Louati bleek even later niet te vroeg te hebben gejuicht, want ook na nóg vier extra ronden, overigens van een kwalitatief hoog niveau, was hij in het be zit van een afdoende punten- voorsprong. Zijn tegenstander, de 28-jarige Paul Mitchell uit het Engelse Leeds, kon doen wat-ie wilde (en dat was heus niet weinig), maar de daden drang van Louati overwon. En wel zo terecht. Want de Haag se middengewicht, 71 kilo en twee ons schoon aan de haak, toonde andermaal aan zowel een goede techniek (met voor al een krachtige linkse) als de juiste mentaliteit te bezitten. In een superieur geleide twee de ronde legde Louati de basis voor de uiteindelijke overwin ning. Niet alleen moest de lin ker-wenkbrauw van Mitchell het bloederig ontgelden, bo vendien diende scheidsrechter Meijers de donkere Brit een maal acht tellen rust te geven na een uitstekende combinatie van Louati. En hoewel de hard meppende Mitchell tegen het einde van de partij nog eenmaal alle registers open trok, raakte Louati nimmer in gevaar en waren vriend en vijand het er tenslotte over eens dat slechts één van bei den aanspraak op de overwin ning mocht maken. Heerlijk „Ik heb heerlijk gebokst", al dus een alweer vrolijk door de kleedkamer springende Louati kort na afloop. „Maar die Mit chell was een hele goede te genstander. Ik was voor hem gewaarschuwd, echt zo'n type van één klap en het kan afge lopen zijn. Daarom heb ik me niet overhaast, alles op z'n tijd", waarmee Louati met name refereerde aan de twee de ronde toen hij de mogelijk heid had om de partij al in een vroeg stadium te beslissen. „Doorgaan of niet, dat was wel even een moeilijke beslissing, ja. Maar ik ben blij dat het zo afgelopen is, ik kan trots zijn op mezelf". Komende zaterdagavond wacht Louati alweer de vol gende tegenstander. In Vlis- singen treedt hij dan aan tegen Jovan Crnokrak, een 28-jarige, in Oostenrijk wonende Joego slaaf die als amateur al vier maal nationaal kampioen werd. „Een nog zwaardere te genstander dus, maar ik ben er niet bang voor", keek Louati alvast enkele dagen vooruit met de flair van de ware kam pioen. Kansloos Louati's clubgenoot Jimmy Bartes bracht het er gister avond in de tweede profpartij in een trouwens matig bezet Amicitia minder goed af. De weltergewicht verloor, on danks de luidkeelse aanmoedi gingen van zijn eigen suppor ters, op volstrekt kansloze wij ze van de import-Oostenrijker Ahmed el Hadedi. Bartes durf de nauwelijks te stoten en trai ner John Kristalijn nam in de Sportwereld Basketbal De in de eredi visie heren spelende basket balclub Rotterdam heeft met Cedric Miller een overeen komst gesloten voor de rest van het seizoen. Paardesport De zesjarige in Amerika gefokte en in Zweden getrainde merrie Gra- dis Singing heeft zich wegens ziekte afgemeld voor de Grote Prijs der Giganten vanavond in Hilversum. Schermen De ploeg van de Haagse schermvereniging Des Villiers is afgelopen weekein de tijdens de Paul Anen Chal- lange in Luxemburg met on der meer Kortekaas en Dries- sen als tweede geëindigd. Voetbal In een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal heeft Curacao in San Salvador met 0-5 verloren van El Salva dor. Wielrennen PDM met ploegleider Jan Gisbers is win naar geworden van de wereld beker wielrennen voor mer kenploegen. In het eindklasse ment eindigden de vier Neder landse formaties alle bij de eerste vijftien. Schapers naar maximale winst WENEN Michiel Schapers is het met 170.000 dollar gedo teerde Grand Prix-toernooi van Wenen begonnen met een maximale zege. De Rotterdam mer, 41e op de wereldranglijst en als zesde geplaatst, gunde zijn Amerikaanse opponent Peter Palandjian geen enkele game: 6-0, 6-0. Palandjian be zet momenteel de met Jan Willem Lodder gedeelde 320e plaats op de lijst. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIEOVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE. EX POSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Mourad Louati boekte gisteren een knappe zege in zijn acht ste profpartij. FOTO: SP vierde ronde dan ook de enig juiste beslissing en wierp de handdoek in de ring. Voor gastheer Kristalijn was het, afgezien van de knappe zege van „stal-topper" Louati, toch geen al te succesvolle boks-avond. Verreck en Hey- deman wonnen weliswaar, Van Veen bokste dan nog on beslist, maar zijn overige pu pillen (achtereenvolgens Duy- nisveld, De Prie, Den Held, Van der Veen, Van Essen en Janssen) stapten, gelukkig stuk voor stuk nog redelijk on geschonden, als verliezers uit de ring. DICK KIERS BOKSEN Prof/amateurpartijen Den Haag Prof. midden: Louati (Kristalijn, Ned.) w.o.p. van Mitchell (Eng.); welter: El Ha dedi (Oos) wint door opgave in 4e ronde van Bartes (Kristalijn, Ned). A-klasae, zwaarwelter: De Kruljff (Alphen) wint door opgave in 2e ronde van Van Rijswijk (De Standaard); midden: Van Veen (Kristalijn) onb. tegen Sarikaya (Zutphen). B-klaste, midden: Van der Woude -(Amersfoort) w.o.p. van Den Held (Kristalijn); lichtwel- ter: Gull (Boxing'82) w.o.p. van Ithlyar (Zutphen); zwaarwelter: Verhoef (Amers foort) w.o.p. van Van der Veen (Kristalijn); halfzwaar: Verreck (Kristalijn) w.o.p. van De Raad (Dordrecht). C-klasee, zwaar welter: Molenaars (Sloof) wint door r.s.c. in 3e ronde van Janssen (Kristalijn); half zwaar: Heydeman-(Kristalijn) w.o.p. van Ritmeester (Dordrecht). N-klasae, zwaar welter: Yilmaz (BV Zutphen) wint door r.s.c. in 2e ronde van De Prie (Kristalijn); midden: Huizer (Boxing'82) w.o.p. van Zirkzee (Leiden). Jun. N-Klawe, zwaar welter. Bouwman (Dordrecht) w.o.p. van Duynisveld (Kristalijn). Yac (Zutphen) wint door k.o. in 1e ronde van Van Essen (Kris talen). VANDAAG Nederland 1, 22.40 uur. Liever sportiever. BBC 2, 23.40 uur Snooker. Sky Channel, 22.00 uur: Ameri can football. Super Channel, 20.30 uur Honk bal. Super Channel, 21.30 uur Voet- MORGEN BBC 2, 16.00 uur Snooker. K0ERSTIPS DEN HAAG De rennen en dra verijen op Duindigt beginnen morgen al om 12.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. 1e koers: Djinn Riebrand, Delight Nobo, Duncan Crown (7-6-2). 2e koers: Arno Oostland, Amor van Zuilen. Cereal (6-4-1). 3e koers: Lyminster, St.Wendred, Salutier (1-2-3). 4e koers: Balans Performer. Cok- kes. Condor Hendrika (11-10-2). 5e koers: Alfons, Brigitte G en Ariba (4-6-1). 6e koers: Carma Flight, Bianca A, Bravo Zijpveld (4-5-11). 7e koers: Moon Child, Knaapje. Lady Gewendolyn (8-7-4) 8e koers: Zebrano du Bois, Arhus Cede, Zarolien H (4-6-5). 9e koers: Aty van de Lente. Yel low Shadow, Wez Warber (5-1-4). Glasbergen verslaat Hermes DYS LEIDEN Glasbergen de Best benutte de uitbeurt tegen Hermes DVS gisteravond om weer op één winstpunt per wedstrijd te komen. De lande lijke zaalvoetbalploeg van naamgever Nico won met 1-4, waarmee het team op de rang lijst met vier uit vier een gede gen middenmootpositie in neemt. De Rijnsburgers vormden in Sporthal Margriet ook duide lijk de beter ploeg. Hermes spartelde verdienstelijk tegen, maar mocht bepaald van geluk spreken dat Glasbergen het vi zier niet de volle vijftig minu ten op scherp had staan. Nu bleef de schade (treffers van Jan Hogewoning (2x), Peter Hogewoning en Huug Aande- wiel) immers nog redelijk bin nen de perken. Vijfde Artopa schaaktoernooi LISSE In het creativiteits centrum Artopa aan de Greve- lingstraat 50 in Lisse vindt za terdag 29 oktober het vijfde Artopa-schaaktoernooi plaats. Naast een aantal groepen waarvoor de inschrijving open staat, neemt er dit jaar ook weer een invitatiegroep aan het toernooi deel. Hiervoor heeft de organisatie sterke spelers uit de Bollenstreek uit genodigd, zoals Guus van Dijk, Rob van den Aardweg, Ton Sneeuw, Jan Bakker en Jac ques Kamps. Het Artopa-schaaktoernooi on derscheidt zich van andere eendaagse toernooien door de groepsindeling. Zo heeft men er in Lisse voor gekozen om de schakers in groepen van zes personen in te delen. Vervol gens wordt een halve competi tie gespeeld. Belangstellenden kunnen zich tot 27 oktober op geven bij C. Kruger. tel. 02521- 14900 of M. van Velzen, tel. 02521-17807. Kadercursussen LEIDEN De Direktie Sport en Rekreatie van de gemeente Leiden houdt binnenkort twee bijscholingscursussen voor ka derleden van sportverenigin gen. Op 17 en 24 november en 1 december vindt de cursus pers en publiciteit plaats, die is bedoeld voor iedereen die zich binnen de vereniging bezig houdt met publiciteit. De cur sisten dienen een eigen bijdra ge van 30 gulden te betalen. Op 9 november vindt de bij scholingscursus sportclub en automatisering plaats. Hierin staan de mogelijkheden en on mogelijkheden centraal van automatisering bij een sport vereniging. De eigen bijdrage bedraagt hier 10 gulden. Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij de Direktie Sport en Rekreatie van de ge meente Leiden, tel. 071-315601.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9