Test Gullit is negatief sportuitslagen JVB pareert aanval FBO Voetbalsupporters overleden na rel iERKEERDE SCHOENEN MOGELIJK OORZAAK BLESSURE ENKEL [Beckenbauer betreurt erzwakking Oranje Van aardig hijkobject tot gruwelijk manwijf U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! CcidócOoiwmit DINSDAG 18 OKTOBER 1988 PAGINA 7 facHEN De KNVB heeft het idee van de Kaart, een voordeelpas voor de voetbalsuppor- l|t botweg gepikt van de werkgeversorganisa tie) en de daaraan gelieerde stichting „Fijn fede Lijn". itaris Huybregts van sectie betaald voetbal van de bond, het gisteren tijd dergelijke aantijgingen van FBO- litter Lemmens te weerleggen. Met twee fax-berichten hand trachtte Huybregts te bewijzen dat er overleg reweest tussen beide partijen, voordat de KNVB vorige maandag in Almere het plan voor de eigen clubkaart dkundig maakte. Slechts over de verdeling van de in- ten, die volgens de bond netto wel eens vier miljoen ;jzoen zouden kunnen gaan bedragen, tussen de profs nateurs bestaat nog weinig duidelijkheid. Woordvoer- red Racké hield het erop dat van de revenuen van de tachtig procent naar de beroepstak doorsluist. FOTO: DIJKSTRA Gevangenisstraf voor Jan Mölby LIVERPOOL Jan Mölby, voetballer van Liverpool, is veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie maanden. De oud-Ajacied moet boeten we gens roekeloos rijgedrag. In fe bruari schudde hii met een snelheid van 160 kilometer per uur binnen de bebouwde kom drie achtervolgende politie-au- to's af. De straf gaat met on middellijke ingang in, tenzij de Deen in hoger beroep gaat. Mölby werd vier keer eerder veroordeeld tot geldstraffen wegens onverantwoord rijge drag. Puntenmindering Tottenham LONDEN De Engelse voetbalbond heeft besloten Tottenham Hotspur twee punten in ontnemen. De tuchtcommissie van de FA nam het opmerkelijke be sluit, omdat de Londense formatie er niet in was ge slaagd de openingswedstrijd op White Hart Lane doorgang te laten vinden. Zes uur voor het duel tegen Coventry werd het tref fen verboden door de politie. Door werkzaamheden lag 'er los materiaal rond het veld dat als een uitnodi ging aan op rellen beluste supporters werd gezien. De voorzitter van Tottenham, Irving Scholar, kondigde aan tegen de beslissing in beroep te gaan. „Wij hebben het besluit niet genomen. De politie ver bood doorgang van het duel. Wij hadden voorgesteld een deel van de tribunes af te sluiten maar daar ging de politie niet mee akkoord." Tottenham viel door de straf terug van de achttiende naar de twintigse plaats. De Londense formatie heeft vijf punten uit zes wed strijden. ASCOLI De Italiaan Nazzareno Filippini is overleden aan de gevolgen van verwon dingen, die hij vorige week bij rellen na de voetbalwedstrijd van Ascoli tegen Inter Mi lan opliep. De 32-jarige supporter van Asco li raakte op 9 oktober na afloop van het duel in de hoogste afdeling van het Itali aanse voetbal betrokken bij een massale vechtpartij buiten het stadion. Met een ern stige hoofdwond werd hij naar het zieken huis vervoerd. Ondanks twee operaties ont waakte Filippini niet meer uit zijn coma. Bij rellen rond de Egyptische voetbalwed strijd Al-Ahli tegen Tersana in Cairo fs af gelopen zondag een persoon om het leven gekomen en zijn 50 mensen gewond ge raakt. fÜNCHEN Ruud iullit zal zich niet als- bij het Nederlands Iftal in West-Duitsland Degen. De speler van C Milan testte gister- liddag op verzoek van al in München gearri-f ïrde bondscoach Thijs jregts de geblesseerde ïkerenkel. Het resul- at was niet negatief, aar toch van dien aard it Gullit zich snel aan- oot bij de heersende op- itting van het manage- ent, de trainer en de edische staf van de Ita- lanse kampioen om in eigen omgeving aan n verdere herstel te erken. ullit meldde zich gister- 'ond per telefoon af bij Li- egts, die met zijn selectie zestien spelers intrek ieft genomen in Haus Hu- in Unterhaching, het ho tel dat voor de tinale van de Europese titelstrijd ook het onderkomen van de Neder landse ploeg was. Volgens Gullit was hij tot niet meer dan een kleine test gekomen. Na die training had hij snel besloten zich te richten op de komende wedstrijden van AC Milan, zondag tegen La- zio en de woensdag daarna voor de Europea Cup tegen Rode Ster Belgrado. Coach Libregts wilde de af wezigheid van Gullit niet be nutten om zijn ploeg in de rol van van underdog te plaat sen. „Druk kennen beide ploegen. Wij moeten de Eu ropese titel waarmaken. De Duitsers moeten winnen om de wereldtitelstrijd te halen". Libregts wilde gisteren nau welijks ingaan op de moge lijkheden die er zijn Gullit te vervangen. Over de kans hebbers Kieft en Bosman, van wie de laatste de voor keur heeft, wilde hij geen kreet meer slaken. Ook over de keuze op links tussen ver dediger Silooy en aanvaller Witschge werd geen woord gerept. Waarschijnlijke opstelling Nederland: Van Breukelen; Van Tiggelen, Rijkaard, Ro nald Koeman en Silooy (Witschge); Van Aerle, Wou ters en Erwin Koeman; Va nenburg, Van Basten en Bos man. Schoenen Het enkelleed van Ruud Gul lit, zo luidt de overtuiging van een aantal insiders, heeft veel met de kwaliteit van zijn voetbalschoenen te ma ken. De aanvoerder van het Nederlands elftal heeft vorig seizoen na acht contractjaren zijn vaste schoenenfabrikant verruild voor een Italiaans merk, dat hem 250 procent meer wenste te betalen dan de Westduitse firma. De niet als geldwolf bekend staande Gullit handelde daarmee zoals alle topvoet- ballers dpen. Hij dacht meer aan de miljoenen dan aan de schoenen die hem in wed strijden op de been moeten houden. De reeks van enkel blessures, twee keer tijdens de Europese titelstrijd en nu in de aanloop naar het duel in München, heeft volgens sommigen met die keuze te maken. Voor de merkwaar dige brede spreidvoeten van Gullit, een speler die bij het lopen curieus genoeg alleen maar de voorvoet gebruikt, had zijn eerste schoenenleve rancier maanden van onder zoek nodig om het in vier jaar gerealiseerde model aan gepast te krijgen. Gullits nieuwe sponsor probeerde te vergeefs de schoen te kopië- „Voetballers zijn afschuwe lijk slordig bij de keuze van hun schoen", weet bondsarts Frits Kessel, „De stabiliteit van schoenen verschilt. Voor mensen met enkelklachten is dat fnuikend. Die kiezen dan bovendien voor een lage schoen, met weinig „contre fort". Met een tapeverband proberen ze dan de werking te evenaren van een hoge, om de enkel sluitende schoen. Die gebruikte Van Hanegem vroeger, maar je ziet ze niet meer". Top-chirurgen Volgens Marco van Basten, erkende klant van top-chi rurgen, verhindert een hoge schoen de beweeglijkheid van de enkel, nodig voor de iuiste behandeling van de bal. Overigens heeft de spits dergelijke schoenen nooit daadwerkelijk geprobeerd. De fabrikanten die voor handballers en basketballers wel soepel hoog schoeisel ma ken, hebben weinig ontwik kelingswerk gedaan op het gebied van voetbalschoeisel. Van Basten erkent dat het als topvoetballer een groot pro bleem is een goede schoen te vinden. Zijn collega John Bosman deed er twee jaar vol Vier voetballers van Oranje in het donkere nette pak, wachten op hun bagage na aankomst op het vliegveld van München. V.l.n.r. Frank Rijkaard, Gerald Vanenburg, Rob Witschge en Aaron Winter. problemen aan enkels en achillespezen over. Hij koos uiteindelijk voor minder geld en beter schoeisel. Van Basten is ondanks soort- DTACH-EGERN Franz Beckenbauer, teamchef Sioosvn West-Duitsland, heeft zijn medeleven getoond 550 jet collega Libregts van Oranje. „Persoonlijk vind ihet zeer jammer", verklaarde hij gisteren op een inconferentie, „dat Ruud Gullit niet kan spelen, is een bijzondere speler. Hij voegt iets extra's aan wedstrijd toe". ckenbauer Ontving drie dagen voor de interlandwedstrijd München tegen Nederland zijn vier „buitenlanders" uit lië wel in goede gezondheid in het trainingskamp in Ro- ch-Egern. Alleen Voller had in de competitie-wedstrijd van i ploeg AS Roma een blessure aan zijn hand opgelopen. :kenbauer lag daar niet wakker van. „Hij it zijn voeten". itthöus, Brehme (beiden Inter Milan) en Berthold (Hellas ;ona) doorstonden de wedstrijden in de Italiaanse competi- (het afgelopen weekeinde in elk geval fysiek zonder pro- Ijnen. Bovendien verloopt het herstel van Kohier (knie), jcsler (lies) en Herget (knie) voorspoedig. „Iedereen is op I fit om woensdag te spelen", verklaarde Beckenbauer. leen Reuter is afgevallen. De speler van Bayern München, i vrijwel zeker zou spelen, scheurde eind vorige week op de ining een spier. Als vervanger riep Beckenbauer Berthold die na het toernooi om het Europees kampioenschap in est-Duitsland te horen had gekregen voorlopig niet meer or de nationale ploeg in aanmerking te komen. „Ik dacht een grap, toen ik hoorde dat ik was geselecteerd", zei rthold, nadat hij zondagnacht per auto uit Italië was gearri- erd. gelijke pijnervaringen als Bosman nog niet zover. Hij is nog steeds contractloos. Bij de Europese titelstrijd kreeg de ex-Ajacied na twee dagen al problemen met de schoenen van zijn toenmalige contract partner. Piet Lagarde, de Ne derlandse importeur van een Westduitse fabrikant, ook sponsor van het nationale elftal, liet snel schoenen overkomen. Het embleem van Van Bastens vaste firma werd er door de schoenma ker opgenaaid, maar de kick- sen waren van Westduitse makelij en pasten prima. De pijnlijke voeten van de latere topschutter van het Europese kampioenschap waren verle den tijd. Lagarde heeft geen probleem met die opstelling van de topspelers, die vrijwel allen voor zijn merk kiezen maar vervolgens elders een con tract tekenen. „In onze top modellen zit veertig jaar know-how. Dat kan niet zo maar nagemaakt worden. Al leen kiezen de topspelers niet voor ons geld. Wij doen in het voetbal geen gekke din gen meer. Die tijd is voorbij". Marco van Basten, die na zijn indrukwekkende reeks doel punten tijdens het EK eerder dit jaar de aandacht morgen op zich weet gericht, doet een oefening tijdens de trai ning gisteren in München. FOTO: ANP TENTOONSTELLING VROUW IN DE SPORT AMSTERDAM Trekt Nelli Cooman meer aan dacht dan Els Vader, om dat ze harder loopt of om dat ze er leuker uitziet? En waren de vreugdetranen van Florence Griffith na haar wereldrecordrace op de olympische 200 meter net zo breed uitgemeten als ze, bijvoorbeeld, bepukkeld en bebrild was en boven dien een paar naar afgeklo ven vingertoppen had. Men kan over het ant woord op beide vragen van mening verschillen, maar het leidt geen twijfel dat in vrouwensporten prestatie en presentatie onlosmake lijk met elkaar zijn verbon den. Vrouwen lijken maar niet te kunnen ontsnappen aan esthetiek in de sport. Want waarom is wielren nen geen vrouwensport? Omdat zo luidt de veel gehoorde klacht van onder anderen de mannelijke renners een vrouw op een fiets niet mooi is. De tentoonstelling „Presta tie of Presentatie'die don derdag in Amsterdam wordt geopend, gaat nader in op het beeld van vrou wen in de sport. Prestatie is historisch gezien het ter rein, waarop mannen zich voornamelijk bewegen. Presentatie of stijl is. van oudsher vooral voor vrou wen een belangrijke com ponent. En hoewel profes sionele sportbeoefening door vrouwen is geaccep teerd, komen beide begrip pen vaak met elkaar in conflict. Een sportster met spierballen en een „manne lijk" gedrag wordt gezien als een gruwelijk manwijf, dat als vrouw nog nauwe lijks serieus wordt geno men. En een sportster die zich vrouwelijk gedraagt, hoort binnen de sport niet thuis of is slechts een aar dig kijkobject. Emancipatie In het kader van „Het jaar van de vrouw in de sport" feeft initiatiefneemster de tichting Amazone, een cultureel centrum gericht op vrouwenemancipatie, in de expostie haar visie op de wijze waarop tegenwoordig wordt geoordeeld over en gekeken naar vrouwen die sport beoefenen. Ook de geschiedenis van vrouwen in de sport wordt nader be licht. De tentoonstelling is van 20 oktober tot en met 3 de cember te zien in het ge bouw van Stichting Ama zone, Singel 72 te Amster dam. Aansluitend op de ex positie zal op 3, 10 en 17 november een drietal fo rumavonden worden geor ganiseerd. Vrouwelijke sportjournalisten, (ex-)top- sporters en sportbestuur ders geven hun visie op de vrouw in de sport. CORIEN BOTMAN l| gedachte dat hier geen tetjes kunnen spelen, om- (grote mensen er een rot- van gemaakt hebben, al ik frustrerend. Daarom ij[het getal 2000 in de naam. twaalf jaar moet hier [steeds een gezonde orga- -jtie zijn, die iedereen in B stelt deze sport te bedrij- I Ik denk dat we een vaste 1 van duizend supporters (ons heen kunnen v'erza- lurder Jaap Metz van keyvereniging Am- 13 ,{dam 2000 in Het Parool) n jfÊS was tijdens het EK in 1(jeI t-Duitsland ook organisa- rch tot in de puntjes ver- el. De hotels, het eten, de nki 'ingsmogelijkheden, het in< oer, de ontspanning, klas- klasse. Eigenlijk was het naai té goed georgani- Doordoor kon er name- nooit eens lekker gekan- worden. En voetballers ..retainers hebben vóór een 'etr ngrijke wedstrijd vaak de <j lefte om eens hartgrondig be»ets of iemand te schelden, lucht heerlijk op als je on grote spanningen staat, t h was misschien maar goed ii piteindelijk die kaartenaf- faire ontstond - de spelers kregen de hun toegezegde toegangsbewijzen niet alle maal - want toen viel er vlak voor de finale tenminste nog ergens flink op te mopperen". (Assistent-bondscoach Nol de Ruiter in de Haagsche Courant) „Wat hij, die keeper, allemaal riep in Hamburg... Nee, ik wil het niet' herhalen. Alleen zeg gen dat het ver, heel ver te rugging. Niet naar het we- reldkamioenschap van '74, nog veel verder. Wel 40, 45 jaar. Hij had het over de oor log, daar is geen twijfel over mogelijk. Het is verschrikke lijk wat er toen is gebeurd. Ik kan me ook voorstellen dat het veel Nederlanders nog steeds wat doet. Maar de spe lers van nu moeten toch kun nen vergeten. Voetbal is geen oorlog". (Lothar Matthaus van het VVestduits voetbalelftal in het Algemeen Dagblad) „Bij de dames zie je de op bouw van het spel veel beter. Je ziet waar ze naar toe wer ken. De mannen vind ik over het algemeen te hard en ze schelden te veel. Het is net of ze constant elkaar en alles wat op hun weg komt te lijf willen gaan". (Oud-international Mar- greet Wijnstroom in Hoc key Magazine) „Niet elke orthopeed is in staat om rekening te houden met de speciale omstandighe den van topsporters. Het is Ton Harmsen ...dubbele bodem... FOTO: DIJKSTRA hebben. Ik vind dat de Neder landse sportgeneeskunde niet aan de minimumvoorwaarden voldoet. Ik heb zelf aan een verkeerde behandeling een defecte knie overgehouden. Er verdwijnen te veel spelers uit beeld die bij een andere begeleiding misschien weer hadden kunnen terugkomen". (KNVB-arts Han Inklaar in De Volkskrant) „We werken nu niet meer met kortlopende contracten of gelimiteerde transfersommen. Het is onzin dat Cruijff daar toe de aanzet heeft gegeven. Hij wilde niet eens het con tract van Wouters tussentijds openbreken. En verder heeft hij er voor gezorgd dat we Larsson bijna voor een appel en een ei kwijtraakten. Arie van Eijden ontdekte gelukkig nog net op tijd dat er een dub bele bodem zat in de overeen komst die Cruijff met IFK Göteborg had afgesloten. Waarom hij dat allemaal heeft gedaan? Achteraf kun je daar alleen maar naar gissen. Maar die twee spelers kwamen la ter wel weer in beeld bij Bar celona". (Oud-voorzitter Ton Harm sen van Ajax in NRC Han delsblad) ,,'t Zou best kunnen zijn dat mijn lichaam harder slijt dan dat van de gemiddelde Neder lander. Maar dat interesseert me echt helemaal geen reet. Slijten doen we toch wel. Ik ga nu niet voorzichtig aan doen om langer mee te kun- FOTO: DIJKSTRA nen. Als ik zestig ben en mijn knieën zijn versleten, dan ga ik toch met een stok lopen. Maar dan kan ik in ieder ge val zeggen dat ik intensief heb geleefd". (Supertri-atleet Martin Fey- en in Haagse Post) „Ik heb gelezen dat Romario bij ons een extra premie van een miljoen zou ontvangen in dien hij er alsnog in zou sla gen dit seizoen Nederlands topscorer te worden, maar dat is uiteraard baarlijk nonsens. Zoiets rijmt niet met een teamsport, voetbal is geen in dividuele zaak. Evenmin is het waar dat Philips finan cieel bij de transfer is betrok ken. Wel is het zo dat Philips- Brazilië ons geweldig in Rio de Janeiro heeft geholpen, bij voorbeeld bij het opsporen van Romario in die wereld stad, en juridisch bij het op stellen van het contract". (Manager Kees Ploegsma in PSV Voetbal) „Aad de Mos weet dat hij me met rust moet laten vlak voor €en wedstrijd. De Mos prik kelt me ook, maar nooit een dag voor een wedstrijd. Op dinsdag en woensdag is hij be zig met me, hij speelt' wat en hij maakt een beetje ruzie. Hij wil me agressief maken voor de komende match. Maar op donderdag en vrijdag is hij heel lief en rustig tegen me en praat hij veel met me". (Doelman Michel Preud- 'homme van KV Mechelen en het Belgisch elftal in Humo) BRIDGE Olympiade Venetië Heren groep A eindstand: 1. Griekenland 532 punten. 2. Oostenrijk 513. 3. Verenig de Staten 507, 4. Zweden 494, 5. Polen 487. 6. West-Duitsland 458, 7. Australië 457. 8. Nederland 455. Groep B. na 24 ronden: 1. Italië 490, 2. Engeland 477, 3. Frankrijk 475, 4. Dene marken 471. Dames, groep A (na 24 wedstrijden): 1. Engeland 462 punten, 2. Mexico 435, 3. Nederland 374. DAMMEN WK in Paramaribo (Sur) Inhaalprogramma: 1e ronde: Mamlna N'Diaye (Mali)-Sadiek (Sur) 2-0, 2e ron de: Baljakin (Sov)-Valneris (Sov) 1-1, Bonnave (Fra)-Wallen (Cor) 0-2. Stand: 1. Tsjitsjov (Sov) 9 punten. 2. Clerc en Sijbrands (Ned) 8 (uit 5), 4. Baljakin (Sov) 8, 5. Van Aalten (Ned) en Mamina N'Diaye (Mali) 7 (uit 5). 7. Gantwarg (Sov), Jansen (Ned), Korenewski (Sov). Maco- dou N'Diaye (Sen) en Valneris (Sov) 7, 12. Leandro (Bra) 6, 13. Jose Maria (Bra) 5 (uit 5), 14. Autar (Sur). Sadiek (Sur) en Van der Zee (Ned) 7. 17. Bonnave (Fra) 4 (uit 5). 18. Issalene (Fra) 3, 19. Kemp (Sur) en Wallen (Co-R) 2. 21. Alfaisle (Sur) 1. PARALYMPICS Seoul Voornaamste uitslagen: Zwemmen: Goud: Stokkel (Aalsmeerder- brug), De Groot (Helmond), Mosterd (Am sterdam), Van Loon (Vlaardingen) allen 100 meter school heren. Zilver: Elout (Borne) 200 meter vrije slag heren, Ver meulen (Est) 100 meter school dames. Brons: Buyel (Zutphen) 200 meter vrije slag heren, Sturkenboom (Nieuwegeln) 100 meter schoolslag heren. Atletiek: Goud: Jansen (Westerhaar) 1500 meier rolstoel dames. Zilver: Kleinheren- brink (Emmen) 100 mdfer rolstoel heren. Tafeltennis: Zilver: voor dames Hendriks- /Meeus (Deventer/Ossendrecht). Basketbal: Dames: Nederland - Engeland 45-14. Goalball:Heren: Nederland - West-Duits land 0-4, Nederland - Egypte 0-1. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp Eerste koers. 2000 m: 1. Cronic Way (C. de Leeuw) 2.47,5 - 1.23,8, 2. Cupido de Queen. 3. Brain Pitt. Niet gestart: Bisce- glie Mendel. Toto: winnend 6,00, plaats 2,20 2,20 2,20, koppel 11,40, trio 393,40. Tweede koers. 2000 m: 1. Carrera M (C. de Leeuw) 2.48,4 - 1.24,2, 2. Adel Flight. 3. Bomber Uithuizen. Niet gestart: Chario Chan. Toto: winnend 7,60, plaats 2,50 2,30, koppel 8,70, trio 198.50. Derde koers. 2750 m:1. Zarathoestra (N. Knoll) 3.50,7 - 1.23,9, 2. Zoe, 3. Carlo Buitenlust. Niet gestart: Zairly Albo. Toto: winnend 11,90, plaats 7,50 5,50, koppel 39,10, trio 203,60. Vierde koers, 1640 m: 1. Zenon (W. Zijl stra) 2.16,1 - 1.23,0, 2. Ares Wogmeer, 3. Young Love. Niet gestart: Zlggy Spencer. Toto: winnend 6,20, plaats 2,50 2,20, koppel 7,30, trio 110,00. Vijlde koers, 1640 m: 1. Ciska H (B. Lu- gles) 2.18,5 - 1.24,5, 2. Birgitte C. 3. Catch Me Jacky. Niet gestart: Bea Rose. Toto: winnend 2,70, plaats 2,10 3,10, koppel 8,40, trio 32,30. Zesde koers. 2000 m: 1. Beauty Dean (E. vd Klij) 2.49,1 - 1.24.6. 2. Chance Enkhui zen. 3. Baity Dean. Tóto: winnend 4,70, plaats 1.50 1,10 1,80, koppel 5,70, trio 170.80 Zevende koers, 2000 m: 1. Zodiac Vrye- nesse (R. van Stam) 2.43,2 - 1.21,6, 2. Ajax Buitenzorg. 3. Breeze. Niet gestarl: Yerry Doffer. Toto: winnend 12,80. plaats 2.40 1,40 1,50, koppel 15,00, trio 286,00. Achtste koers, 1640 m: 1. Wojo M (R. van Stam) 2.14,3 - 1.21,9, 2. Arizona Guapa, 3. Ylanda Faune. Niet gestart: Zodiac Vic tory. Toto: winnend 10,50, plaats 3,20 1,60 3,10, koppel 23,10, trio 674,90. Negende koers, 2000 m: 1. Uncle Tom (Mej. M. Neelen) 2.44,6 - 1.23,3, 2. Zombl Vitesse, 3. Us Rudl. Niet gestart: Yourl Prince. Toto: winnend 4,80, plaats 1,20 1,20 1,50, koppel 3,70, trio 51,90. Tiende koers. 1640 m: 1. Zieglried B (C. Toonen) 2.16,4 - 1.23,2, 2. Zanko Aldorp. 3. Bardana. Toto: winnend 5,00, plaats 5.60 3,60, koppel 12,90, trio 141,20. Elfde koers. 1640 m: 1. Bellafleur S (B. Lugies) 2.18.4 - 1.24,4, 2. Broer van Duin, 3. Benker. Toto: winnend 4,50, plaats 1,60 1,70, koppel 8,20, trio 46,10 Uitbetaling W5 voor de volgorde 8-5-9 - 4 - 7: 7.675,20. Omzet totalisator 240.478.00. SCHAKEN Wereldbeker in Reykjavik (IJe) 11e ronde: Joesoepov (Sov)-Petursson (IJsl) 1/2-1/2, Andersson (Zwe)-Nikollc (Joe) 1/2-1/2, Speelman (Gbr)-Ehlvest- (Sov) 0-1, Rlbli (Hon)-Sax (Hon) 1/2-1/2, Portisch (Hon)-Timman (Ned) afgebroken. Hjartarson (IJslj-Beljavskl (Sov) 1/2-1/2, Sokolov (Sov)-Spasskl (Sov) 1/2-1/2, Kasparov (Sov)-Nunn (Gbr) 1/2-1/2, Tal (Sov)-Kortsjno| (Zwl) 1/2-1/2. 12e ronde: Petursson (IJsl) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Nunn (GBr) - Tal (Sov) 1/2 - 1/2, Spasski (Fra) - Kasparov (Sov) 1/2 - 1/2, Beljavskl (Sov) - Sokolov (Sov) 1/2 - 1/2, Timman (Ned) - Hjartarson (IJsl) 0-1, Sax (Hon) - Portisch (Hon) 0-1, Ehlvest (Sov) - Ribll (Hon) 1/2 - 1/2, Nikoloc (Joe) - Speelman (GBr) 1/2 1/2, Joessoepov (Sov) - Andersson (Zwe) 1/2 - 1/2. Stand: 1. Tal. Beljavskl en Ehlvest 7 1/2, 4. Sokolov, Kasparov 7. 6 Joessoepov. Nunn, Hjartarson 6 1/2, 9. Timman 6 1. 9. 10. Sax 6. 11. Andersson. Speelman. Nikoloc. Kortsjnoi 5 1/2, 15. Ribll 5. 16. Spasski 4 1/2,17. Portisch 4 1, 18. Pe tursson 3 1/2. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen van het weekeinde zijn: Lotto 41: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 x 60.000,00; derde prijs: 89 x 2.501,90; vierde prijs: 4.632 x 48.00: viifde nriis: 68.456 x 5.00. prijs: O» x £.3vi,3u; vierae prijs: +.1, x 48,00; vijfde prijs: 68.456 x 5,00. Toto 41: eerste prijs: 2 x 18.606,20; tweede prijs: 32 x 414,50; derde pri»: 743 x 44.60. Toto-gelijk: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 16 x 111.90; vierde prijs:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7