„Doctor Who" viert jubileum gekleurd gezie RADIO/TELEVISIE QeidóaQowuwt DINSDAG 18 OKTOBER 1988 PAGINA 17 Zou Sandra Reemer zelf kans maken op titel Showmaster lijkt mij weinig aanleiding om twijfelen aan de oprechtheid n presentatrice Sandra Reemer, ze enthousiast en jolig door t programma Showmasters opt te kwetteren dat haar kan- fidaatjes het zo leuk doen en dat aan haar serie shows vast een *uke nieuwe collega gaat over- [ouden. Reemer is gewoon zo. Ze }teert dat enthousiasme en die \ontaniteit niet. \igermate naïef lijkt ze mij wel, als dat allemaal zo bekijk en beluister, 'versum puilt al uit van de show- ;ters, en de meeste hebben daar al baantje gevonden zónder te hoe- voldoen aan alle eisen die aan de kandidaten in „Showmasters" worden gesteld. Wie straks ook de Grote Showmaster van Sandra's pro gramma wordt, hij of zij zal moeten opboksen tegen de gevestigde namen in het Gooi, die elkaar ook nog eens voortdurend de bal toespelen. Om maar eens een voorbeeld te noe men: de nieuwe presentator van „AVRO's Sportpanorama" is Robin Albers, een jongeman die heel aardig een plaatje kan aankondigen op de radio. Nu mag hij op televisie, hoewel hij daar in het geheel niets blijkt te kunnen. Bij Sandra zou hij al in het eerste onderdeel roemloos zijn ge sneuveld. Hakkelend en blunderend worstelt hij zich door zijn wekelijkse halfuurtje, wat ik niet hém, maar de programmaleiding verwijt. De kijker is de dupe en Albers eigenlijk ook. Hij had natuurlijk eerst gewoon moeten worden opgeleid. Presenteren is dan wel misschien geen kunst, maar wél een vak, dat maar weinig mensen van nature blij ken te beheersen. Wat dat betreft is „Showmasters" misschien niet zo'n gek idee. Misschien komt er inder daad een begaafde jongeling uit bo vendrijven die het programma vol gend jaar zelf kan gaan leiden. Want, om de cruciale vraag maar even te stellen: zou Sandra Reemer zélf enige kans maken als ze kandidaatje was Ik heb zo mijn twijfels, hoe charmant ze ook alles leuk vindt wat er ge beurt. Veronica heeft inmiddels de hand ge legd op een van de weinige natuurta- lenten op dit gebied: de gebrilde jon geman met de naam Bart en het ui terlijk en de stem van een twaalfjari ge. Bart kon in het woensdagmiddag programma van vorige week debute ren met een eigen programma, „B.O.O.S" geheten (de Bart Omroep Organisatie Stichting). Bart behan delt in zijn show op een leuke, bru taal-frisse manier een aantal onder werpen, vertelt over nieuwe prod uk- ten voor jongelui, praat met gasten en dirigeert ondertussen op speels- autoritaire wijze een aantal andere jongelui, die zijn assistenten spelen. Geestig gedaan, en de jongen zelf eta leert een heel aparte uitstraling en een opmerkelijk gebrek aan camera vrees. RENÉ DE COCQ [)ok BBC zwicht Dor benaming Corld Servie DNDEN - De op het bui- faland gerichte uitzen- jngen van de BBC, die pijoenen mensen in de wereld kennen als de pC World Service, zul- i nu ook door de Britse Jiroep zelf zo worden jngeduid. De naam BBC Internal Services, die jar directeur John Tusa „ons steeds onge- bkkelijker om de schou- begon te zitten", fcrdt verlaten. Wat alle anderen betreft zijn altijd de BBC World Servi- jeweest. We hebben daar- besloten om die naam door I voeren, omdat die ver- luwd, inzichtelijk en univer- jl is en onze wereldwijde iictie duidelijk weerspie- it," aldus Tusa. naam World Service was de luisteraars al sinds lang Jzwang voor de Engelstalige Bendingen, die de BBC 24 per dag wijdt aan het be- grijkste nieuws in de we- is overigens de vierde jfer dat de naam van de op buitenland gerichte uitzen- ïgen wordt gewijzigd. De in- piationale dienst kwam in in het leven onder de a BBC Empire Service. Ijaar later, toen er ook uit- idingen in andere talen dan |gels in de ether kwamen, i het Overseas Services. In werd die, het modieuze I deftige, ambtelijke taalge- lik van die tijd getrouw, Ier veranderd in de nu afge- aaam 'externe dien- Doctor Who. Science-fictionserie. BBC-televisie. BBC 1 om 19.35 uur. Woensdag. LONDEN „Doctor Who", de Engelse science-fictionserie voor kinderen is nog altijd razen po pulair in het land van herkomst. In tegenstelling tot Nederland, waar de reeks het in de tweede helft van de jaren zeventig slechts een paar seizoenen bij de TROS uithield en tien jaar later nog even bij dezelfde omroep opdoemde, maar weer even snel verdween, wordt „Doctor Who" in eigen land omschreven als een klassieke reeks. Dit iaar krijgt die klassieke bestempeling nog een extra feestelijk tintje omdat de serie zijn vijfentwin tigjarig jubileum viert bij de BBC. „Doctor Who, die in 1974 tot kunst werd verheven, nadat hij van het Genootschap van Letterkundigen de prijs voor het beste tv-script had gekregen, viert het feestje echter op be- scheide wijze met een veertien- delige reeks, waarin vier verha len zijn ondergebracht. In het avontuur dat momenteel onder de titel „Remembrance of the Daleks" wordt uitgezonden, is een voor de liefhebbers be kende verschijning weer komen opdagen namelijk de bijna on overwinnelijke Daleks. Deze machine-achtige schepsels deden al van zich spreken in de tweede serie. Hoewel het eerste verhaal zich afspeelde in het stenentijd perk, werden de geschiedenissen die zich daarna op het scherm ontspinden in de toekomst ge plaatst. De doctor moest het daarbij opnemen tegen de meest afschuwelijke monsters, buiten aardse wezens en robots. De Da leks waren duidelijk het moei lijkst de verslaan. Na de premiè re in december 1963 zijn ze dan ook regelmatig teruggekeerd om het leven van doctor Who zuur te maken. Ze speelden in 18 van de in-totaal 151 „Doctor Who"- verhalen een hoofdrol, maar moesten steeds het onderspit delven, want ook bij „Doctor Who" geldt dat het goed het al tijd van het kwaad wint. Die Daleks zijn overigens een uit vinding van schrijver Tery Na tion, die ook de copyrights van deze monsters deelt met de BBC. Gevolg is onder meer dat hij over elk verhaal waarin ze op doemen, zijn goedkeuring moet uitspreken. Zevende Doctor Momenteel laat de reeks met Sylvester McCoy zijn zevende doctor zien. Zijn bekendste voorganger is misschien wel Tom Baker, de man die altijd ruzie had met zijn veel te lange das en die zich in de toekomst bewoog door middel van een oude telefooncel. Voor de nieu we doctor Who is de serie jeugd sentiment. Hij was achttien toen de Daleks voor het eerst bezit namen van het ,scherm en de kijker angst in boezemden door hun wrede gedrag en dictatoria le houding. Deze verhalen wa ren overigens een van de rede nen om de serie van het Neder landse scherm te schrappen. On der protest van bezorgde ouders, die de griezelige wezens en hun daden ongeschikt voor jonge kij kers achtten, ging de omroep door de knieën. Ook in Enge land staat de serie bloot aan kri tiek. Niet zo zeer van de kijker, die de verhalen inneemt zoals ze fish chips eet, als wel door Mi chael Grade, hoofd van de afde ling programma's bij de BBC. Door zijn toedoen verdween de populaire reeks vorig jaar dan ook van het scherm, maar werd na een overstelpende hoeveel heid telefoontjes van kijkers toch weer in het produktiesche- ma opgenomen. Wat zowel kin deren als hun ouders vooral waarderen, is dat de basis van het oude kinderverhaal (de be tovering) wordt vermengd met de moderne technologie. Grade besloot echter om in het vervolg niet zesentwintig afle veringen, maar slechts veertien episodes per seizoen te laten ma ken. Colin Baker, die voor Syl vester McCoy drie seizoen lang de rol speelde, weet zich te her inneren. „In de hoop dat de reeks een zachte dood zou ster ven, werd hij op een ongunstig tijdstip geprogrammeerd. De kijkdichtheid daalde inderdaad sterk van gemiddeld 14 miljoen kijkers per aflevering naar vijf miljoen. Maar is niet eens zo heel slecht als je bedenkt dat Terry Wogan met zijn show op Tom Baker als doctor Who en Elisa beth Sladen als Sarah zijn voor Neder land de be kendste ge zichten uit de serie, hoewel er in totaal zeven doctors zijn geweest. FOTO: BBC prime time ongeveer hetzelfde aantal kijkers trekt". De reden dat de doctor zijn vij fentwintigjarig bestaan kon vie ren heeft te maken met de in komsten, die worden geworven. Behalve in Engeland is de serie namelijk razend populair in Amerika en Australië, waar kin deren het ook fijn vinden om te griezelen. Alleen de inkomsten uit Amerika al belopen jaarlijks bijna twee miljoen pond, een be drag dat ver boven de produk- tie-kosten uitsteekt. Hierdoor heeft Grade zijn plannen om de serie definitief te eindigen nog even in de ijskast geplaats, hoe wel het minder gunstige uit zendtijdstip en de beperkte leng te van de reeks ook in dit nieu we seizoen blijven gehandhaafd. De serie waarin de doctor defi nitief zijn einde vindt, zijn ove rigens al geschreven. Het is nu aan de kijker om te bepalen hoe lang doctor Who zijn^evecht te gen buitenaardse wezens, mon sters en robots mag blijven voortzetten. HANS PIËT NEDERLAND 1 16.20 I 17.10 I 17.30 I 17.45 I NCRV James Herriot Engelse serie. Afl.: De trots van Wittgenstein. Een stam boekstier is bijna de aan leiding tot een stevige bu renruzie. ESDe verdwenen rivier. Britse natuurfilm. Herinneringen aan Piet van Egmond. Programma over het leven en werk van deze in 1982 overleden or ganist. NOS Journaal. NCRV De kinderen van Bolder buren. 7-delige jeugserie naar het gelijknamige boek van Astrid Lindgren. Afl.3. In het dorpje Bolder buren wonen zeven kinde ren die de boel aardig op stelten kunnen zetten. NCRV 18.10 Ducktales. Tekenfimserie van Walt Disney in het Ne derlands gesproken. Van middag: Samson de robot. 18.35 Alex. Tekenfilmserie. 18.40 Kleine Isar 18-delige ge tekende serie naar het ge lijknamige boek van Ber- tus Aafjes. Afl.3: Bethle hem. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Bull's eye. Spelprogram- ma. Presentatie: Guido Jonckers. 19.45 Cosby show. Amerikaan se come.dy-serie. Cliff gaat weer eens klussen maar laat alles nogal uit de hand lopen. Er moet dan ook professionele hulp aan te pas komen... 20.10 A different world. Ameri kaanse comedyserie. De- nise heeft weer eens geld zorgen, maar wil niet bij haar ouders aankloppen. Ondertussen doet een nieuwe kamergenote haar intrede. 20.40 EJa, Natuurlijk. Beelden over de zebra, informatie over het snorkelen en dui ken in de Middellandse Zee, tips voor uw gerani ums en fuchsia's en vogels in de woonomgeving. Pre sentatie: Karin de Groot. 21.30 Hier en Nu. Actualiteiten rubriek. 22.10 Adempauze. De Sweelinc- kcantorij o.l.v. Willem Vo gel zingt het Lied van de Week, ,De blinde bede laar'. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Liever sportiever. Pro gramma waarin de recrea tiesport met al haar facet ten centraal staat. Afl.1: Voetballen, paardensport, hockey en zweefvliegen. Presentatie: Christian Scheen. 23.05 Nocturne. Vanavond o.a. een 15-jarige soliste in een pianoconcert van Mozart en een vioolromance van Beethoven. 23.30 Einde. NEDERLAND2 TROS 16.00 TROS dinsdagmatinee: De koelte en de hartstocht. (In the cool of the day), Amerikaanse speelfilm uit 1963 van Robert Stevens naar de roman van Susan Ertz. Met: Peter Finch, Jane Fonda, Angela Lans- bury e.a. De overbezorgd- heid van Sam is mede oor zaak van het mislukken van het huwelijk tussen Christine en Sam Bonner. Dit gevoel kent ook Sam's collega Murray Logan, met wie Christine samen reist tijdens een vakantie naar Griekenland... 17.25 De avonturier. Brits- /Nieuwzeelandse serie. Afl.5. Vincint, Mason en Pat hebben Maru meege lokt op het schip „De Zee wolf" dat zij van De Witt hebben .overgenomen'. 17.50 TROS popformule. Mu ziekprogramma gepresen teerd door Martijn Krabbé en Mariska van Kolck. TROS 18.30 TROS autovraagbaak. 8- delige cursus. Deel 3. Ont steking en verbranding. Presentatie: Marlot Bloemhard, Wim van Dijk, Pim Vos en Daan van de Wall Bake. 18.50 Animal crackers Pro gramma waarin dieren het hoogste wdord voeren. Afl.: Nachtdier. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Brandnetels. 19.00 Kijk TV. Populair-weten- schappelijk magazine. Presentatie: Wubbo Oc- kels. 19.15 Allo, allo. Engelse serie. Afl.2. Nu Gestapo-officier Vanavond in de Gosby Show: Een lekkage in de badkamer, maar Cliff wordt als doe-het- zelver niet vertrouwd. NED. 1 19.45 uur FOTO: ANP Otto Flinck in het dorp is om het vermiste kostbare schilderij op te sporen, doet Renè het voorstel een kopie van het schilderij te maken en het origineel naar Engeland te vliegen... NOS 20.00 EJournaal. TROS 20.29 EËDe fabriek 13-delige serie. Afl.6: Hageman wil Dries ontslaan, waarop oma van Gorkum besluit de volmacht aan Hageman te herroepen. Dries wordt gehandhaafd, de fabriek is voorlopig gered en Hage man kan zijn biezen pak ken. 21.30 De TROS tv-show op reis. Ivo Niehe praat met promi nente persoonlijkheden in het buitenland. 22.15 TROS Aktua Geld. Maga zine waarin aandacht wordt besteed aan geld in al zijn aspecten (Incl. trek king Staatsloterij). Presen tatie: Tineke Verburg. 22.55 Alles in de hand. Informa tieve serie over handlijn- kunde. Presentatie: Ralph Inbar en Edo Sprong. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Einde. NEDERLAND 3 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Echtscheiding een dure zaak, gedramatiseer de documentaire over echtscheidingen onder Ita lianen in het buitenland. TELEAC 18.30 Cursus Genealogie. Les 6. NOS 19.00 ^Jeugdjournaal. 19.10 EHet klokhuis. Informa tief jeugdprogramma. 19.25 TV-3. Gevarieerd magazi ne. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewest. Reportages uit de regio. Onderwerpen: 1. Zuidelijk toneel. 2. Drinkwater in Frieslandl. 3. 70 Jaar orga nist in Melissant. 4. Kunst uit de muur. 21.07 Jazz uit het Bim-huis. Se rie jazzconcerten t.g.v. Ok tober Jazz Maand. Deel 1: het Piet Noordijk Kwartet. FEDUCO 21.32 Cities fit to live in. Serie van 6 documentaires over het leven in Europese ste den. Deel 1: Amsterdam. Muziek: Janine Mehrtens. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.00 Einde. telgië Duitsland Bijleren, een nieuwe kan9 Deel 7: Yvonne en Herman. Kameleon Afl.: Volksspelle tjes. Zomerrock Hoogtepunten uit de zomerrockfestivals van de afgelopen zomer in Neder land en België. Vandaag: Werchter (2). Nieuws. Tik Tak Animatieserie. Afl.246. Prikballon. Kleutermagazine. Afl.33. Presentatie: Francis Verdoodt. Kinderen in Europa. Ritchie, over een jongen die op een boerderij woont in Engeland. 18.35 De kleinste zwerver. (The Littlest hobo), 18-delige Canadese jeugdserie over een hond (slot). Afl.: Apple Jack. Juke Box. Er was eens een man die bo men plantte (I'Homme qui plantait des arbres), Canadese documentaire. Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. Nieuws. Kunst-zaken. I.Q. Kwis. Filmnieuws. „Het filmgebeu- ren van Gent". Sinja Mosa. 85-delige Brazili aanse serie. Afl.51. Concert. La Péri en l'Apprenti - Sorcier, van Dukas. uitge voerd door het BRT-Filharmo- nisch Orkest o.l.v. Fernand 22.40 Nieuws. Aansl.: Coda. Suite moderato van Reger, uit gevoerd door Thèrèse-Marie Gilissen, altviool. In de Amerikaanse serie Dallas, geheimzinnigheid rond Pamela. Hier in gelukkiger dagen DLD. 1 21.45 uur DUITSLAND 1 I T 2 BF 1 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. Afl.592. Intermezzo Des Abends, opus 12/1 van Schumann, uit gevoerd door Jozef de Been houwer, piano. UComedy Capers: Ben knapt het op met Ben Turpin. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Kwidam. Videospelletje. Modem: De lijkwade van Tu- Argus. Praatprogramma. ■22.45 Uitzending door der den. Programma van de Vlaams-Nationale Omroep- stichting. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Einde. 17.25 Friedrich und Friederike. Afl.: Katzenfund. 18.00 Ein heikler Fall. Serie. Afl.: (P)fundsache. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Immer, wenn sie Krimis schrieb. Serie. Afl.: Paradies mit kleinen Fehlern. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CrlTagesschau. - 20.15 Weltenbummler. Serie reisver slagen van Hardy Krüger. Van avond: Met Hardy Krüger naar Rajasthan in Noord-lndia. 21.00 Panorama. Verslagen, analy ses en meningen. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Ge- heimnis um Pamela. 22.30 Tagesthomen. Actualiteiten. 23.00 Filmprobe: Pura Vida oder Der Friede ist keine Nachrlcht. Filmvertelling over de levens wijze van mensen in Latijns- Amerika. 00.25 Tagesschau. 00.30 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.35 Einde. DUITSLAND 2 Nouba nouba. Met: Edouard et ses amis en Dusty, tekenfilms. Jamais deux sans toi. Geva rieerd Informatief programma. Nieuwsoverzicht. Ce soir. Waalse actualiteiten. Lotto en Joker. Journaal. Opèration 48.81.00. Actualités a la une Double sept. Spelprogramma. L'Europe de la toison d'Or. Documentaire serie. Afl.: Le Grand due d'Occldent (1419- 1454). Journaal. ■00.35 Ciné-Club de minuit: Cinéma Argentin: Tangos, l'exil de Gardel. Franse/Argentijnse speelfilm uit 1985 van Fernan do E. Solanas. Die Fraggles. Afl.: Ein Lied für Kleiner Garten für kleine Leu te. Vandaag: Wassergarten. Das Gei8ter8chloss. Kinderse rie naar het boek van Luca M. Boston. Met: Alec Christie, Daphne Oxenford, George Malpas e.a. Afl.1: Tolly ent- deckt die Vergangenheit. Heute. Aansl.: Aus den Lën- IsJ Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement. Schwarz auf weiss - Die Jagd nach Schlagzeilen, spelpro gramma. Gasten: Karl Dall en Gunter Gabriel. Presentatie: Dieter Thomas Heck. Programma-overzicht Heute. FOTO: ANP 19.30 Die Reportage: High-Tech- Spione. Documentaire over spionage van technologische hoogstandjes. 20.15 LManner im gefahrlichen Al ter. Duitse speelfilm uit 1953 van Carl Heinz Schroth. Met: Hans Söhnker, Liselotte Pul ver. Annie Rosar e.a. Franz Volker is een gevierd acteur, die door de vrouwen in de wat ten wordt gelegd. Zijn dagelijk se routine wordt wild verstoord als hij zijn pupil Anna in huis haalt. 21.42 Mach mit der Umwelt zulie- be. 21.45 Heute-journal. 22.10 Aus unseren Ateliers. Verslag van de nieuwste tv- en lilmpro- dukties. Presentatie: Sabrina 22.40 Das kleine Fernsehapiol: Die papierene Brücke. Toneelstuk van Ruth Beckermann. Met: Rabbi Wassermann, Herbert Gropper, Salo Beckermann e.a. In een kleine stad aan de Pruth staan twee bruggen: een van ijzer en een van sigaret tenpapier. De twijfelaars la- chem om de goedgelovigen, die over de papieren brug lo pen, en toch zijn zij het die in het water vallen. 00.15 heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 18. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Slunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 19.55 Einde. 20.00 Weltweit. 20.45 Klimbim (30). Sketches met Ingrid Steeger, Elisabeth Volk- mann, Peer Augustinskl e.a. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3, sociaal-economisch magazine. 22.15 Landesspiegel: Bauern '88: Die Einzelkampfer, reportage over de vereniging Landwlrte 86. 22.45 Initiatives. Wiederd unter- wegs... Kompanie des guten Willens, documentaire. 23.00 Deutschlandbilder: Sexualitët in der Haft. Reportage over sexualitelt onder gevangenen. 23.45 Laatst* nieuws. BBC 1 15.50 Children's BBC, met Andy Crane. Aansl.: P.C. Pinkerton. kinderprogramma. 16.00 Fireman Sam tekenfilm. 16.10 Ratman. 16.20 Beat the teacher, kinderpro gramma. 16.35 Chegwin checks it out. Afl.6. 17.00 Newsround, jeugdjournaal. 17.10 Grange Hill jeugdserie. Afl. 11. 17.35 Neighbours, feuilleton met Anne Charleston, Kylie Mino- gue, Craig McLachlan e.a. 18.00 Nieuws en weerbericht. 18.35 London plus, regionaal pro gramma. 19.00 Telly addicts, spelprogramma. 19.30 Eastenders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. 20.00 Fawlty Towers, 12-delige co medyserie met John Cleese. Afl.4: Gourmet. 20.30 Double First. 6-delige come dyserie met Michael Williams, Ann Bell, Jennifer Hilary e.a. Afl.6. 21.00 Nieuws. 21.24 Regionaal nieuws en weerbe richt. 21.30 Penalty phase. Amerikaanse tv-film uit 1986 met Tony Ri chardson. Peter Strauss e.a. 23.00 John Cleese's first final fare well performance. 23.50 Weerboricht. 23.55 Einde. BBC 2 14.40 Kampioenschappen snooker te Reading. 15.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Kampioenschappen snooker te Reading. 15.50 Nieuws en weerbericht. 15.53 Regionaal nieuws en weerbe- 16.00 Kampioenschappen snooker te Reading. 17.30 Gardeners world, tulniertlps. 18.00 OTrail street. Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Ray En- right. Met: Randolph Scott, Robert Ryan, Anne Jeffreys 19.20 Tekenfilm. 19.30 Motorshow '88 (1). 20.00 Floyd on Britain and Ireland. Informatieve serie waarin Keitg Floyd een culinaire reis door Engeland en Ierland maakt. 20.30 Brass tacks. Reportage. 21.00 Colin's sandwiches. 6-delige comedy-serie met Mel Smith en Louisa Rix. 21.30 The mind machine, documen taire-serie over de menselijke hersenen. Deel 6: Madness. 22.20 Of our persuation: Citizens or strangers. Dokumentalre over joodse vluchtelingen. 22.50 Nawsnight, actualiteitenmaga zine. 23.35 Weerbericht. 23.40 Kampioenschappen snooker. Samenvatting. 00.35 Einde. m Ondertiteling via Teletekst 5] Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling I Radio NEDERLAND 1 EO 10.00 Vrouw zijn. Praatprogram ma. 10.45 TV-fruitmand. EO 15.00 Anders is ook gewoon. Afl.: Zink uit sneeuw. 15.25 De kauwgomballen- boom. 15.45 De avonturen van Neeka. speelfilm met Lassie. 17.00 D'r kan nog meer bij. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46 Tijdsein-Buiten land. NEDERLAND 2 VOO 16.00 Seabert. Tekenfilmserie. 16.10 B.O.O.S.I Kinderprogramma. 16.35 Crossbow, serie. 17.00 Family lies. serie. 17.20 Starcom. Tekenfilm serie. 17.45 Call to glory serie. BRT 1 SKY CHANNEL 16.00 The Coca-Cola Eurochart Top 50. The DJ Kat Show. The Monkees. The Times Headlines News. I Dream of Jeannie. The Uniroyal Weather Report. The Ropers The Times Headline News. Hawk. The Times Headline News. Something for everyone. The Uniroyal Weather Report. N.F.L. American football. The Times Headline News. Night of the champions. Pop Formule. The Uniroyal Weather Report. Concerts from Dean Clough. Music of Man. Rudolph Serkin. Science and Technology from Philips. Landscape Channel. Closwedown. 15.00 Zonen en dochters serie. 15.25 I.Q Kwis. 15.55 Juke Box. 16.00 Superoma. (Supergran), serie. 16.25 Foofur. tekenfilmserie. 16.50 Frankensteins tante, komische hor- DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. Praktische tips. 10.00 Heute. 10.03 Die Reportage. 10.50 Am Ende vieler Jahre 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Mon- ca - Die Tochter des Sklavenhalters, serie. 15.30 Der Pickwick-Club, kin dermagazine. 16.00 Die Trickfilm schau. 16.15 Geschichten von an- derswo, documentaire serie. 16.45 Computerzeit. 17.15 Tagesschau. 17.25 Einde. 17.25 Regionale pro gramma's. Easy, amusementspro gramma. (WDF). BBC 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. 17.00 Supersounds. 18.00 Supor Channel News and Goodyear Weather. 18.15 Classic Concentration. 18.40 Kate and Allie. 19.10 Flame Trees of Thika. 20.10 Goodyear Weather. 20.15 Super Channel News. 20.30 Major league baseball. 21.30 Gillette Soccer Scene. 22.00 Super Dutch Football. 23.05 Super Channel News. 23.25 Goodyear Weather 23.30 Supersounds. 00.30 Closedown. MTV EUROPE 06.00 Teletekst. 06.35 RKO short: Edgar Kennedy. 06.55 Weerbericht. 07.00 Breakfast time. 09.00 Nieuws en weerbericht. 09.02 Daytime, met: 09.02 Open Air. 9.20 Kilroy (praat programma). 10.00 Nieuws, met aansl. Going for gold. 10.25 Chil dren's BBC 10.30 Playbus. 10.50 Jimbo and the Jet Set 10.55 Five to eleven. 11.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 13.00 Nieuws. 13.30 Neighbours, serie. 13.50 Going for gold, spelprogramma. 14.15 Knots landing, serie. 15.00 I've got a secret, spelprogramma. 15.30 Te kenfilms. 15.50 Children's BBC, Aansl.: Two by two, kinderserie. 16.05 The Snorks, tekenfilm. 16.20 Beat the teacher, kinderprogr. 16.35 Hartbeat, kinderprogr. 17.00 News- round, jeugdjournaal. 17.10 The true story of Spit MacPhee, kinderserie. 17.35 Neighbours, serle. 16.00 YO 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV'a European Top 20. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Take the blame. 20.30 Ray Cokes. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. SUPER CHANNEL 07.00 Super Channel News. 07.15 European business weekly. 07.45 Super Channel News. 08.00 Superti me. 09.00 Sons and Daughters. Dogs the Woodhouse Way. 10.55 Taste of Health. 11.20 Make it Pay. 11.50 Save a Life. 12.00 Alio, Alio. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Flame Trees of Thlk*. 14.55 Weerbericht. 15 00 Su persounds. 16.00 Supertime. 17.00 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Plantage magazine. 20.02 Borét? 21.02 EO: Residentie pauzedienst. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2240 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.05 VPRO: Plantage magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. Van 19.02-21.00 rechtstr. vanuit mu ziekcentrum Vredenburg. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02-00.00 VARA's Poppodium. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.10 Kamermuziek uit de galante tijd. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert in NCRV-studio 2. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-00.00 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Vertel met wat. 18.40 Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 CURSUSSEN (TELEAC): 20.30 Grafische technieken, 21.00 Qa va?, 21.30 Steden en hun ver leden, 22.00-22.30 Gezond sporten. REGIONAAL Radic West: 17.00- 18.00 Avondmagazine. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag. 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Amerikaanse literatuur. 19.45 Pianomuziek. 20.30 Concert. 22.15 Intermezzo. 22.30 Luisterspel. 23.30 Coda MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse zaken. 14.30 Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goelemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Tineke. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 Nozems-a-gogo. 16.03 Janssen en Janssen. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.20 Pianomuziek. 11.50 Carl Philipp Emanuel Bach her dacht (7). 12.15 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15,00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.fe NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kinderen in de knoei. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Weat: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och tendmagazine. 12.00-13.00 Lunchpro- gramma Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Firma Platenboer Zonen. 10.03 Het schurend scharniertje. 10.08 Het eerste bedrijf. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Licht klassiek ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee (2): Sibelius. 1240 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 The musical snuff box. 14.00 Opera 'II Tabarro", Puccini. 1&00 Apr es l'Opera.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17