Voor 1990 kan geen ander bestel worden ingevoerd" Kamermuziek met orkestallure Martin Ros komt met nieuwe Vestdijk- biografie Concert Huey Lewis staat als een huis De Stem des Volks zingt twee missen Hofstadkoor huldigt Riet Lucas- Viane (81 KUNST EcicLieSoutant MAANDAG 17 OKTOBER 1933 PAC Branoul brengt Recitando DEN HAAG In het Haag se literair theater Branoul is woensdag 19 oktober de eer ste aflevering van Recitando, een serie muziek-literaire programma's. Aan B. Eren- bos (schrijver, dichter, psy chiater Peter Ferguson) de eer het spits af te bijten met voordrachten uit zijn gedich tenbundel Geel Stof. Het Trio Tres (Anne-Marie van den Berg, fluit, Tjamke Roe- lofs, viool, Janine de Leeuw, piano) verzorgt de muzikale intermezzi. Peres feliciteert Naguib Mahfouz JERUZALEM De Israëlische minister van buitenlandse za ken, Shimon Peres, heeft de winnaar van de Nobelprijs voor Li teratuur 1988, de Egyptische schrijver Naguib Mahfouz, gisteren in een brief gefeliciteerd met de toekenning. Peres roemde Mah fouz als „een man van de vrede", een persoon die een schets van de Egyptische maatschappij geeft, die diep in de tegenstelling tussen traditie en moderne tijd weet binnen te dringen en meer dan wie dan ook een bijdrage heeft geleverd aan het aanzien van de moderne Egyptische kuituur. Nagib Mahfouz zal waar schijnlijk niet bij de prijsuitreiking in Stockholm aanwezig zijn. Dat zei hij in een vraaggesprek met het dagblad Al Akhbar. Een definitief besluit daarover had de 77-jarige schrijver echter nog niet genomen. Egypte zal de literatuurprijs gedenken met een drie dagen durend feest eind november. Minister Faruk Hosni van cultuur zei dat hij voor de viering ook schrijvers uit andere landen naar Egypte wil halen. „Ik hoop dat met deze toeken ning van de Nobelprijs de deur voor de Egyptische literatuur wordt geopend zodat de Egyptische literatuur de hele wereld kan veroveren", aldus Hosni. HARLINGEN De uitge ver Martin Ros wil over ruim vijf jaar een Vestdijk biografie uitgeven. Dit voor nemen maakte hij zaterdag kenbaar in Harlingen bij de uitreiking van de Anton Wachterprijs aan Gijs IJlan- der voor zijn debuut „De Kapper". „Ik wil eerst een goede Vestdijk Biblioteek op zetten, waarin Vestdijk the matisch behandeld wordt. Tot slot van deze serie wil ik dan de biografie van de schrijver uitgeven", aldus Ros desgevraagd. De uitgever wilde nog niet be kend maken wie de biografie gaat schrijven. Hij verwacht in ieder geval geen problemen met de weduwe van de oor spronkelijk uit Harlingen af komstige schrijver. „De schrij ver die dit gaat doen, ligt vrij goed bij mevrouw Vestdijk", verklaarde Ros. Ros' uitgeverij De Herenpers presenteerde zaterdagmiddag in samenwerking met uitgeve rij de Bezige Bij, de eerste drie delen van de nieuwe Vestdijk bibliotheek. Het gaat om de boeken de Toverbron van P. Kralt, Vestdijks Palet van P. de Boer en Iets Verhevens en Onuitsprekelijks van R. Schouten. De essays handelen respectievelijk over Vestdijk en de geschiedenis, de rol van de beeldende kunst in de ro mans van Vestdijk en de muzi kale motieven in het werk van Vestdijk. Gijs IJlander leverde volgens de jury van de Anton Wach terprijs met zijn roman „De Kapper" „een boeiende, orgi- nele bijdrage aan de literatuur die zich bezig houdt met het verwerkingsproces van de ge beurtenissen in de Tweede Wereldoorlog. Zonder te ver vallen in simplistisch gemora liseer, heeft IJlander het slecht functioneren beschre ven van het geweten van een aannemer die in de oorlog werkte voor de Duitsers". In de jury die IJlanders debuut de prijs toekende zaten Maar ten 't Hart, Nico Scheepmaker, Ko Pop, Martin Ros en Hans Oele. „Dit ingehouden, soms haast in alledaags proza ge schreven debuut, dat vrij is van literair effectbejag, toont dat IJlander een talentvol au teur is", aldus 't Hart. De prijs werd uitgereikt door Dick Vestdijk, zoon van de auteur. NOS-VOORZITTER VAN DER REIJDEN: HILVERSUM Tussen Hil versum en Den Haag wordt momenteel een spelletje ping pong gespeeld over de haal baarheid van commerciële televisie, het plan van de drie grootste omroepen en een aantal uitgevers. Het balletje ligt op dit ogenblik weer bij de minister van WVC. Het NOS-bestuur is vooralsnog niet van plan in te gaan op het verzoek van de minister een advies te geven over de voorstellen van AVRO, TROS en Veronica, samen met de uitgevers Elsevier, Perscombinatie, Telegraaf en VNU. De minister wil echter het liefst dat de omroepen er eerst onderling uitkomeh voordat hij het plan toetst aan het regeerakkoord. „Onzin", vindt de nieuwe NOS-voorzitter J. van der Reijden. „Dat vindt heel Hil versum onzin. Er zijn drie omroepen die denken dat er via deze weg commerciële te levisie kan worden gebracht. Er zijn vijf andere omroepen die denken dat het zo niet moet. Die drie die zeggen: dat is interèssant dat jullie dat vinden, maar wij vinden dat ons plan in overeenstemming is met het regeerakkoord. Dus zeggen die drie, daarin gesteund door de andere vijf: meneer de minister zeg nou eens of het ATV-plan wel of niet binnen het regeerak koord past". Initiatief Van der Reijden: „Het re geerakkoord is immers niet door de acht omroepen in Hilversum geschreven, maar door de regering. Wat zit er eigenlijk achter dat de minis ter nu weer zegt: Nee, ik wil niet alleen een initiatief van de drie omroepen d%ie com mercieel willen gaan, ik wil een initiatief waar de andere vijf ook achter kunnen staan. Maar de omroepen in Hilver sum laten zich niet door de minister in een schimmen spel betrekken. De ATV-om- roepen hebben recht op een antwoord van de minister. En dan kan hij „ja mits" of „nee, tenzij" zeggen. En dan noemt hij maar een aantal randvoorwaarden op en pas dan kan er in Hilversum worden gediscussieerd over het bestel". Inmiddels heeft de minister president tijdens de algemene beschouwingen al wel gezegd dat het plan niet spoort met het regeerakkoord en dat het kabinet het groene licht niet kan geven. Van der Reijden toont zich daarover niet ver baasd. „Het regeerakkoord stelt immers dat de op com merciële basis opererende zendgemachtigden na een overgangsperiode van ander half jaar geen aanspraak meer kunnen maken op een deel van de omroepbijdrage, maar ook niet op een deel van de opbrengsten van de STER-reciame op de niet commerciële netten. En dat laatste hield het ATV-plan nu juist wel in, ook al waren deze omroepen bereid uit de totale reclame-opbrengst honderd miljoen aan de pu blieke omroepen te geven. De minister-president is ken nelijk niet bereid het beeld dat door een aantal publieke omroepen al is opgeroepen van ..de bedelaar aan de poort", tot werkelijkheid te maken". 1990 Van der Reijden: „In Hilver sum bestaat overigens in zeer brede kring best de bereid heid om na te denken over een wijziging van het huidige bestel. Ik acht het echter niet mogelijk dat voor 1990 een ander bestel kan worden in gevoerd. Maar ik acht het evenmin mogelijk dat we net kunnen blijven doen alsof het bestel, zoals het nu is kan worden gehandhaafd alsof er geen initiatieven zijn van omroepen, uitgevers of rela tieve buitenstaanders zoals Benelux TV". „Er kan consensus komen binnen Hilversum. Er is op dit moment maar één omroep die zegt: ik wil nergens over praten, ik voel mij volstrekt gelukkig binnen dit bestel en ik wil niet dat er een ander bestel komt. Maar dat komt weer omdat de regering niet duidelijk maakt wat zij van het plan vindt en de minister niet duidelijk maakt waaro- Van der Reijden: „De omroepen in Hilversum laten zich niet door de minister in een schimmenspel betrekken". ver we het eens moeten worden". De roep om commerciële te levisie wordt met name inge geven door het bedrijfsleven dat ruimere mogelijkheden wil hebben om te adverteren op een modern mediakanaal. Aanpassen Van der Reijden gelooft dat de bezwaren van de adver teerders ook in het huidige bestel zijn weg te nemen, als men maar wil. „Ik zit hier weliswaar niet om hun com merciële belangen te beharti gen, maar dat wil niet zeggen dat we niet kunnen praten over die bezwaren". „We kunnen een groot deel van de bezwaren al wegne men door de bedrijfsvoering van de STER aan te passen, zodat een reclamecampagne bijvoorbeeld ook op korte termijn kan worden gestart. De reclame in zogenoemde 'natural breaks', eveneens een hartewens van de adver teerder, is al heel dichtbij. Op lange reclameblokken zit niemand te wachten: niet de adverteerder, maar ook de programmamakers niet. Die vijftien procent waar we het nu in Europees verband over hebben, is gewoon te veel om in een kort tijdsbestek uit te zenden". Het muzikale verschil tussen Huey Lewis en Melissa Etheridge is groot. Waar Huey Lewis and The News perfect op maat ge sneden, soms wat gladde middle of the road-muziek produceert, boeit Melissa haar publiek met rauwe, geïmproviseerde een voud, die vooral wordt gevoed door haar gitaar en schorre stem. Dat Huey Lewis haar toch als voorprogramma koos, komt omdat ze een uitstekende stemmingmaakster is. Lewis en zijn News kwamen dan ook in een gespreid bedje te recht, nadat Melissa Etheridge tijdens haar half uur durende concert, het publiek had opgewarmd met een bewonderens waardige, passionele schoonheid in nummers zoals „Bring me some water" en „The late september dogs". Met haar akoestische 12 snaren-gitaar en stem, die sober werden ondersteund door drums, bas en toetsen, wist ze tot groot genoegen van het pu bliek met elke song een intensief spanningsveld op te bouwen. Het gevolg was al snel, dat het nog niet tot de helft gevulde Ahoy' in Rotterdam haar verrichtingen met wild gekrijs en ap plaus beantwoordde. Na de pauze zette Huey Lewis and The News een professionele show neer, die mede dankzij de hulp van de Tower of Power Horns een swingend karakter had. Waar de blazers op de elpees een bijrol vervullen, krijgen ze op het podium een hoofdrol toe bedeeld en daar zal niemand om hebben getreurd. Al direct aan het begin, ontspon zich in „Perfect World" een duetje tussen de vaak krachtige solerende gitarist Chris Hayes en de Tówer of Power Horns. Het lekker in het gehoor liggende materiaal van Huey zorgde ervoor dat stilzitten niet mogelijk was en de nau welijks bezette ruimte voor het podium veranderde daarom al snel in een dansvloer. Hoewel Lewis' stem lekker gedijde in de overdaad aan muzikale pracht, kwam hij niet altijd krachtig genoeg uit de hoek. Hier door verdronk zijn stem wel eens in de muziek. Toch wist hij door middel van improvisaties en het soms knap uitgebouwde materiaal de aandacht voor de volle honderd procent vast te houden. Huey zelf floreerde sterk tijdens verrassende mondhar monica-improvisaties, maar wist ook door middel van het a ca- pella uitgevoerde doowhop-nummer „Naturally" zijn zangtalent (en dat van de groep) te bevestigen. Huey Lewis and The News kozen tijdens dit concert vooral voor up-tempo materiaal en vonden een zingende zaal tegenover zich. Het optreden, dat incusief toegift anderhalf uur duurde, had een aantal memorabele momenten, maar bewees vooral dat de ta nende populariteit van dit zestal in Europa niet terecht is. Het concert stond als een huis. Hierdoor konden de fans met een ge rust hart vaststellen dat Hueys rol nog lang niet is uitgespeeld. v HANS P$T Het eerste concert in de inter nationale pianoserie in Dili- gentia op de zondagmiddag was een grotendeels Neder landse aangelegenheid. Hakon Austbö is weliswaar Noor, maar is sedert zijn vestiging in Nederland sterk verneder landst. Met hem traden op de bekende Franse pianist Claude Helffer en twee bekende Ne derlandse slagwerkers Michael de Roo en Luuk Nagtegaal. Hun optreden was van het eerste zinderende akkoord tot de laatste noot fascinerend met als absoluut hoogtepunt Bartoks sonate voor 2 piano's en slagwerk. De Fransman Boucourechliev schreef in 1967 voor het vierde festival van Rouaan zijn „Ar chipel" voor twee piano's en slagwerk, als een soorb tegen- stuk van Bartok. Het is een vrije compositie zonder uitge schreven partijen. Als eilan den in een archipel (de compo nist schreef verschillende ar chipelstukken voor andere combinaties) staan thema's en signaalnoten in de partituur aangegeven. Zij regeren het steeds weer anders verlopende proces van muziekmaken bin nen de klank en ritmeopbouw van de kleine eilandjes. Het ontbreken van informatie in het programmablad over dit soort onbekende stukken is een steeds weer terugkerende omissie. Het stuk heeft een overwegend vulkanisch ka rakter althans in de vorm waarin het ditmaal verscheen en legt het totaal af tegen het schitterende werk van Bartok. Beide stukken gaan de kamer- muziekproporties ver te buiten en zouden, ook geziert het be lang van dit te weinig gehoor de werk van Bartok, niet mis staan in een serie in de grote Philipszaal. Het is frappant hoe goed de twee zo verschillende pianis ten in hun spel samengaan. Helffer is in alle opzichten de beheerste Franse gentleman die bijna uitsluitend vanuit de pols speelt. Austbö daarente gen is een moderne buigzame en hypergevoelige riettwijg die van top tot teen meezwiept met de muziek die hij maakt. Bartoks muziek, waar de vier spelers hun spel haarfijn op el kaar afstemden, vormde het duidelijkste bewijs dat vanuit beide grondhoudingen eenzelf de intensiteit kan worden be reikt. Niet minder indrukwekkend, maar door zijn complexe op bouw ontoegankelijker was het in 1915 door Debussy voor twee piano's gecomponeerde „En blanc et noir" met zijn vele trompetsignalen als remi niscenties aan de twee strij dende partijen. In een derge lijk hooggestemd programma blijken Brahms' „Variationen uber ein Thema von Joseph Haydn" heel degelijk en Duits teklinken, ook al was de ver tolking helder en relatief licht. Allevier de spelers, immers ook de slagwerkers kregen bij Bartok hun solistisch aandeel, droegen er door hun optimale inzet in gelijke mate toe bij dat dit concert een geweldig suc ces werd. ERIK BESIER „De Stem des Volks" met composi ties van Puccini en Gounod met me dewerking van vocale solisten en het Nationaal Philharmonisch Or kest. Het geheel onder leiding van Cor Olthuis. Koninklijk Conservato rium Den Haag, zaterdag. De Stem des Volks had voor het concert in het Koninklijk Conservatorium gekozen voor twee klassieke werken uit de koorliteratuur. Zaterdagavond weerklonken de Messe di Glo ria van Puccini en de Messe Solenelle van Gounod, compo sities die even graag worden gezongen als beluisterd en dat was ook op deze avond het ge val. Toch moet daarbij onmid dellijk de aantekening ge maakt worden dat beide uit voeringen werden ontsierd door tal van passages waarin het koor op kwade voet stond met de zuiverheid en ook dat weinig sprake was van muzi kale diepgang. De Stem des Volks wordt al meer dan veertig jaar gediri geerd door Cor Olthuis, een koorleider die uiterlijk onbe wogen voor het ensemble staat en die geen emoties uitstraalt. Zonder die emotie komen bei de missen niet tot leven, het blijft prachtige muziek maar de geest ontbreekt. Het was verstandig om vocale verster king te krijgen van de zang vereniging Kunst en Strijd uit Aalsmeer, maar in het totaal ging de strijd met de materie boven de kunst uit. De Stem des Volks heeft een rijke his torie, een verleden om trots op te zijn. De begeleiding werd verzorgd door het Nationaal Philharmo nisch Orkest, een ad-hoc en semble dat plichtmatig werk verrichtte. De sopraan Hilary Reynolds liet in de Mis van Gounod de toehoorders genie ten van haar stralende vocali- teit, de tenor Jan Derksen voer op het kompas van de routine en bariton Frans Fise lier toonde zich een zanger met toekomst. ADRIAAN HAGER Muziekprijs voor Jacob Slagter Minister Brinkman van WVC heeft gistermiddag in het Concertgebouw in Amsterdam de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt aan Jacob Slagter, solo-hoornist van het Concert gebouworkest. Slagter zou de prijs al eerder in ontvangst nemen, maar dat concert, op 30 juni, werd wegens ziekte van dirigent Klaus Tennstedt Het was een ongelukkige sa menloop van omstandigheden, dat het jubileumconcert van het Hofstadkoor, bijgenaamd de Kleine Stem, zaterdaga vond in Diligentia moest sa menvallen met het concert van de Stem des Volks, bijge naamd de Grote Stem, in het Koninklijk Conservatorium. Daardoor kon menig bestuurs lid van de overkoepelende Bond van Arbeiderszangvere nigingen niet aanwezig zijn (zij zongen in het grote koor) en dat nog wel terwij het kinder koor zijn 75-jarig jubileum vierde en zich daarmee erop kon beroemen het oudste kin derkoor van ons land te zijn. Gelukig was er Arie Pape, zo wel voorzitter van het Hofs tadkoor als vice-voorzitter van de bond. En hij huldigde met alle hartelijke woorden die hij maar kon vinden de 81-jarige mevrouw Riet Lucas-Viane, die op haar zesde jaar lid werd van het toen pas opgerichte kinderkoor en in de loop van Sting danst met „Dwaze Moeders" De Amnesty-rocktournee die Bruce Springsteen, Tracy Chapman, Peter Gabriel en Sting over de hele wereld voert bracht hen gisteren in Buenos Aires. Daar waren 70.000 men sen er getuige van hoe Sting enkele „Dwaze Moeders" op het podium nodigde en een dansje met hen maakte. De „Dwaze Moeders" vragen al sinds jaar en dag tijdens bij eenkomsten op het Plaza de Mayo in Buenos Aires om dui delijkheid over hun tijdens de machtsovername door Pino chet gearresteerde en sinds dien verdwenen kinderen. deze 75 jaar steeds bestuurs functies vervulde. En in mei '89 zingt zij 65 jaar in de Grote Stem. Het kinderkoor bleek de grote attractie van de avond te zijn. Dirigent Ed Katijn liet de kleintjes heerlijk onbevangen en vrijuit zingen, en boven dien vielen zuiverheid en ver staanbaarheid, hoewel uiter aard niet optimaal, zeer te lo ven. Katijn had bijzonder aar dige liedjes uitgezocht, goed passend bij het begripsvermo gen van de kinderen. Hier wordt een goede basis gelegd. Hopelijk slaagt Katijn er ook in een steeds betere onder grond aan het Jongerenkoor te geven. Ofschoon het begrijpelijk is, dat het repertoire uitsluitend Amerikaanse songs (close-har- mony en barbershop) omvat, - anders krijg je geen leden of lopen ze weg -, dan kan men ook aan de hand hiervan meer werken aan koortechnische zaken en voordrachten. Maar zoals a-capella gezongen werd in „He that hath a pleasant face" wees duidelijk in de goe de richting. Dus: Stevig door gaan, op naar het eeuwfeest, en ook het eigen Nederlandse koorlied in het repertoire op- Voor een uitgebreid agenda, ook voor de kc mende dagen, raadpleg men „UIT", de gratis w< kelijkse bijlage van dez krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN Elfloi ROCINEMA I (Van Boetzelat OTO straat 6. tel. 01720-20800): Cy a ming to America (al): ma. di. tr^hé 10iic 91 in - Cl IP 13.45. 18.45, 21.30. EUROC NEMA II: Coming to Amerh 1 (al); ma. dl. wo. 13.45, 18.4*0* 21.30. EUROCINEMA III: Go«ffW morning Vietnam (al); ma. (fJJ (12); 19.00, 21.15. za. t/m 14.30. LIDO en STUDI (Steenstraat 39, tel. 124130): ondraaglijke lichtheid van bestaan (al); 20.00. Action Jacl|jaa ton (12); Coming to Amerkfc«g (al); World apart (al); Good moT^ ning Vietnam (al); 14.30, 19.0 21.15. Junglebook (al); za. tI c WO. 14.30. TRIANON (Breestra Iter 31. tel. 123875): The last emp»af ror (al); 20.00. REX (Haarlen^ merstraat 52, tel. 071-125414;. Amanda by night (16); 14.3 19.00, 21.15. t ook KATWIJK CITY THEATER n (Badstraat 30, tel. 01718-74075 No man's land (al); zo. t/m wf 21.15. Troetelberen in wonde"" land (al); wo. 14.45. Cltfewi THEATER II: Deadly pursuit (a htb wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. kt 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWA (tel 01717-4354): Crocod^"' Dundee (12); ma. t/m wo. 20.1 za. t/m wo. 15.45. Three and a baby (al); ma. t/n 20.00 za. t/m wo. 14.30. KINDERVOORSTELLING "f* De reddertjes (al); za. t/m w(0£" 14.00. Three men and a bab pk za. t/m wo. 14.30. Crocodifff/g Dundee; za. t/m wo. 15.45. WASSENAAR ASTRA (tl 01751-13.269) Baby Boom (a ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING OOI My little pony: za. t/m w ovi 14.00. ,ng ZOETERMEER PROMENADE: Coming 1 America; za. t/m wo. 14.0 Uli 18 45. 21.30. Salsa; za. t/m w ie 14 00, 19.00, 21.30. Brig irm lights, big city; ma. di. 14.0Ü—, 19.00. wo. 19.00. Nico; vr. M wo. 21.30. Troetelbeertjes 'e& (al); wo. 14.00. O DEN HAAGASTA 1 (Spul 27. t ia ah 463500): Goodmorning Vietna en (al); 14.00, 18.45, 21.30. AST 2: Hairspray (al); 14.00, 18.4 21.30. ASTA 3: Masquerai (al). 14.00, 18.45, 21.30. Bl'htl BYLON 1 (Winkelcentrum Bab ien Ion, tel. 471656): A world apt, (al); 13.30, 15.30, 17.30, 19.3 21.45. BABYLON 2: The prl cess bride (al); 13.30, 15.3 17.30, 19.30. Promised land (a\rde 21.45. BABYLON 3: De ofc h draaglijke lichtheid van het tv staan (al); 15.30, 20.00. CINP„ AC 1 (Buitenhof 20. tel. 63063,ier Red heat (12); 14.00. 18.4»" 21.30. CINEAC 2: Frantic (iroe 14.00, 18.45, 21.30. CINEA ge 3: The presidio (12): 18.4 21.30. METROPOLE 1 (Carn gielaan, tel. 456756): Coming America (al); 14.00, 10.4 21.30. METROPOLE 2: Ik-r; princess bride (al); 14.00, 18.4 The last temptation of chrl (12); 21.00. METROPOLE Deadly pursuit (12); 14.0 mf 18.45, 21.30. METROPOLE Crocodile Dundee 2 (al); 14.0 18.45, 21.30. METROPOLE The Milagro Beanfield War (a 18.45, 21.30. ODEON 1 (H rengracht 13, tel. 462400): O i ming to America (al); zo. t wo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.3 ODEON 2: The flight of tl 1w. navigator (al); zo. t/m wo. 13.3 16.00, 18.45. Action Jacksofcjgi 21.30. ODEON 3: Steven Sa ffa gal is „Nico" (16); zo. t/m 13.3 i 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 'G( SalsaIt's hot (al); zo. t/m w 13.30, 16.00, 18.45, 21.3 STUDIO 1 (Kettingstraat 12 |n tel. 656402): The world accotajl ding to Garp (12); 19.15, 21.4 qr STUDIO 2: Brigth lights, b city (al); 19.00, 21.30. zo. t%, wo. 14.00. STUDIO 3: THr^62; men and a baby (al); 19.0f(s j 21.30. zo. t/m wo. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1MJ Kung Fu master; 19.30, 21.4 Zaal 2: Tampopo; 19.30, 21.4 Zaal 3: 19.30, 21.45. di. v»< «J1 19.30, 22.00. Funeral in Berl ma The Valachi papers; di. Ct*J' daveri Ecclenti; wo. K" KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: De reddertjes; rr I 1 di. wo. 14.00. METROPOLE Jungle book; ma. di. wo. 14.Cr°3- ODEON 2: The flight of t 0 navigator; zo. t/m wo. 13.! 16.00, 18.45. STUDIO 1: I speurneuzen; zo. t/m wo. 15.( STUDIO 2: De laatste et hoorn; zo. t/m wo. 14.30. Films on Art- festival blijkt geflopt ROTTERDAM Het twfrlf Films on Art-festival in seum Boymans van Beunit in Rotterdam heeft tusseif 300 en 400 bezoekers gel ken. „De opkomst viel jam genoeg tegen", zo zei E. B ker, woordvoerder van museum zaterdagavond ni loop van de prijsuitreikil van dit voor de tweede In gehouden tweejaarlijkse f val. Films on Art is een fes met films en video's over y~ dende kunst. In het hooft gramma zaten ruim 70 fL en video's en in het bi gramma nog eens ruim 50. geveer een derde van de dukties was Nederlands. van de Nederlandse film video's heeft een prijs gJ gen. Er is wel een spe - firijs uitgereikt aan de N< IUI andse regisseur Jan Venttzoi Deze werd hem toegel v- voor zijn werk als eindrt teur van de kunstruty Beeldspraak die van 197 ell. en met 1987 heeft bes Hca Beeldspraak, uitgezonden de NOS, was daarmee 1er langstlopende kunstrubrie ste de Nederlandse televisie. De persprijs ging naarLO Amerikaan Michael 1 kwood voor zijn film „Fo '8!| tists: Robert Ryman, Eva 11'2 se, Bruce Nauman, Susan thenberg". t

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8