Stadsgehoorzaal gevuld fcnet fans van „The Boss" lassale vechtpartij 3ond Alphens station ALLER LEICDS) STAD OMGEVING n «rijverbod Noordeinde ïzichtbaar voor auto's K en G eert beschermheer Rabbani met serenade Wetenschap en techniek in musea Maya-graf Dr. M.J. Raven geeft morgen in de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum voor Oudheden een lezing met dia's over de laatste ontwikkelingen rond het graf van Maya. Maya was de schatbewaarder van de fa rao Toetanchamon. Het graf werd in maart 1988 ontdekt tijdens een gezamenlijke ex peditie van het Rijksmuseum voor Oudheden en de Egypti an Exploration Society. Sinds dien is de hele bovenbouw van het graf in de woestijn bij Sakkara blootgelegd. De le zing begint om 20.00 uur. Cursus In De Droomfabriek begin nen morgen en woensdag twee nieuwe cursussen. Mor gen is dat de cursus seksuali teit. Doel van de cursus is het vrij en vreugdevol beleven van de eigen seksualiteit en die van de ander. Anja Kuijt start woensdag een cursus meditatie. Aanmelding en in formatie: telefoonnummer 133883. Kinderfilm In het LAK-theater wordt morgen de kinderfilm 'Bus ters wereld' vertoond. De film is bestemd voor kinderen vanaf zes jaar. De toegangs prijs bedraagt voor de jeugd drie gulden. Smalspoor De Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen houdt op woensdagavond een dia-lezing. Onder de titel 'Per smalspoor over het dak van de Alpen' wordt aandacht be steed aan een drietal Zwitser se Spoorwegmaatschappijen. De lezing vindt plaats in een zaal van het NZH-gebouw aan de Rijnsburgerweg 1. Toegang bedraagt J2.50 gulden en de aanvang is om 20.00 uur. Vrijwilligers Het Dienstencentrum Noord, Van Hogendorpstraat 36, zoekt vrijwilligers die willen helpen met het serveren van warme maaltijden bij de open eettafel voor alleenstaande bejaarden. De open eettafel is op maandag en donderdag van 11.30 tot 13.30 uur. Infor matie en aanmelding bij Ank Vreeburg, telefoon 218182. Cursus Het Studiehuis Leiden begint binnenkort een cursus alge mene ontwikkeling, bedoeld voor mensen die hun kennis willen opfrissen of verbreden. Op het programma staan on derdelen als spellen, formulie ren invullen, voor je mening uitkomen, een stukje schrij ven, samenvatten, gebruik van een atlas. Deelname kost 20 gulden. Informatie via de telefoonnummers 130494, 124095 of 223303. Gaatjesboorder negen maal actief LEIDEN Een gaatjesboorder is binnen enkele dagen negen maal actief geweest in Leiden Zuid-West. De man kwam op de bekende wijze door een gaatje in een kozijn te boren en daarna met een staafje het raam open te makèn negen wonin gen binnen. Het is onbekend wat h^daar heeft weggehaald. Kantoor brandt uit LEIDEN Het kantoor van de Woningbouwvereniging Leiden aan de Arendshorst is gisterochtend om half zeven uitgebrand. De politie ver moedt dat het vuur is aange stoken. De brandweer had de brand snel geblust. Het scha debedrag is onbekend. Het kantoor was in gebruik bij de huismeester. Ook een vuilcon- tain& ging in vlammen op. MAANDAG 17 OKTOBER 1988 PAGINA 7 jrse buit «Ibraak 151j RMOND Bij een ■aak in een woning /8,de Dorpsstraat in 131; mond zijn 8000 gul- 146.1 en een postzegel- 1®J ameling gestolen. geld en de twee 2ii; een met postzegels 6t n in een kluis, die 31 erband met de ver- ving van de bak- zaak van de bewo- 70 in de slaapkamer 66: neergezet. Na de 38 jak hebben de da- de kluis weer afge- n met sleutels. De 183 els zijn nog steeds Clubhuis hersteld LEIDEN Het club- huis van de korfbalver eniging Fides Pacta aan de Zoeterwoudsesingel is geheel opgeknapt. Een deel van het pand ging in de nacht van 26 op 27 april van dit jaar door brand verloren. De afgelopen maanden hebben leden van de korfbalvereniging het gebouwtje weer geheel in ere hersteld. Op za terdag 22 oktober zijn belangstellenden tussen 19.00 en 20.30 uur wel kom om het vernieuw de clubhuis te bekijken. Bromfietser rijdt door na botsing LEIDEN/VALKENBURG Een fietsster uit Leiden is zon dagmiddag om half een ge wond geraakt bij een ongeluk op de Voorschoterweg. De vrouw werd geraakt door een achteropkomende bromfietser. Beiden kwamen ten val. Na de botsing stond de bromfietser weer op en reed door. De vrouw is met een hoofdwond overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. De politie verzoekt getuigen van het ongeval contact op te nemen met het bureau in Rijnsburg, telefoon 01718- 22634. Moddermanprijs voor S. van Ruller LEIDEN Dr. S. van Ruller krijgt de Moddermanprijs voor zijn proef schrift „Genade voor recht. Gratie verlening aan ter dood veroordeelden in Nederland 1806 - 1870". Van Rul ler promoveerde hierop in 1987 aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De prijs van de prof. A.E.J. Modder manstichting, die verbonden is aan de Leidse universiteit, wordt iedere twee jaar uitgereikt aan de schrijver van een in Nederland verdedigde dissertatie die bijdraagt aan de ont wikkeling van de strafrechtsweten schappen. De prijs, een door de beeldhouwer F. Letterie ontworpen bronzen penning, wordt maandag 24 oktober uitgereikt aan dr. van Ruller. Veel belangstelling rommel- en bollenmarkt LISSE De rommelmarkt, die zaterdag in de Hobahohallen werd gehouden, heeft 38.100 gul den opgebracht. Dit is 5.000 gul den meer dan vorig iaar. Het me rendeel van dit geld gaat naar het kinderhuis Waldya in Wollo in Ethiopië. De door de Gerefor meerde kerk georganiseerde markt trok evenals voorgaande jaren duizenden belangstellen den. Ook voor de Nationale Bloembollenmarkt. die vrijdag en zaterdag in de hallen van de CNB plaatsvond, bestond massale belangstelling. Velen maakten van de gelegenheid gebruik hun bloembollen rechtstreeks bij de kweker te kopen. Pancras vraagt toiletten LEIDEN De wijkvereniging Pancras-West wil dat de horeca ondernemers in de wijk bij feesten voor voldoende toiletvoorzieningen zorgen. In een brief aan de ge meenteraad beschrijft de vereni ging de ontoereikende sanitaire mogelijkheden tijdens de recente viering van 3 oktober. De nissen van de Hooglandse kerk, gevels, portieken en zelfs deuren van woonhuizen moesten het ontgel den. aldus de wijkvereniging. Daarom pleit de vereniging voor het inhuren van mobiele toiletwa-. gens tijdens bijvoorbeeld de kroe gentocht van de Leidse Jazzweek en de viering van Leidens Ontzet. Klappen na ruzie over voorrang ROELOFARENSVEEN Na een achtervolging vanaf de Noordhoek in Roelof- arendsveen is afgelopen nacht een 18-jarige Vener geslagen en is zijn auto ver nield. De daders werden boos om een voorrangskwestie en bleven de Vener achtervol gen tot bij zijn woning. Daar vernielden zij de auto van de jongen en kreeg de jongen ook enkele rake klappen. Bij de politie zijn de daders be kend en deze zullen binnen kort worden gehoord. Moorkop onthoofd LEIDEN Onbekenden hebben vrijdagnacht de slagroomtoef gestolen van een van de twee moorkop pen, die bij een banket bakker aan de Steenstraat als uithangbord- aan de muur hangen. De eigenaar van de banketbakkerij looft een grote moorkop uit voor degene die de slamgroomtoef terugbe zorgd. Overigens is vroe ger al eens een complete moorkop van de muur ge haald. 'HEN AAN DEN Bij ongeregeldhe- >p en rond het station Alphen, zijn in de it van zaterdag op htct ag dertien mensen n ehouden. De aanhou- en waren het gevolg vechtpartijen op twee Mtsen in Alphen waar- ngeveer tweehonderd ^Ppren betrokken wa- Hate bhermutselingen ontston- 'iterdag even na midder- in de Oranjestraat. Al- 'brjse jeugd raakte toen slaags met jongeren uit Woer den en Bodegraven. Tegelij kertijd ontstonden problemen op het station. Daar kreeg de politie, die het station vrij wil de houden om reizigers een veilige doorgang te verschaf fen, het aan de stok met Woer- dense jeugd. Later vormde de politie een buffer tussen het stationsplein en het station om de strijdende groepen uiteen te houden. De Alphense politie werd ge assisteerd door de spoorwegpo litie, rijkspolitie uit Nieuw koop, Hazerswoude en Bode graven en twee man mare- chausse. Aangehouden werden acht Alphenaren, vier mensen uit Woerden en iemand uit Bodegraven. Twee van hen werden na verhoor vrijgela ten, zes mensen in de loop van zondag. De vijf resterende jon geren wordt openlijke geweld pleging, opzettelijk niet vol doen aan bevel om zich te ver wijderen en overtreding van de wapenwet ten laste gelegd. Er werden twee honkbalknup pels, een stok met een ijzeren punt en vier verboden messen in beslag genomen. De „gas ten", zo was de politie ter ore gekomen, hadden dit weekein de uitgezocht om wraak te ko men nemen na een eerdere botsing. Er zijn al enige weken schermutselingen tussen groe pen jongeren in Alphen. !>en het De afsluiting Noordeinde voor is vanochtend bij- t rustig verlopen. ,6 weinige verkeer dat in de binnenstad be- negeerde eenvou- eg het verbod om het deinde vanaf de straat of het Kort Ra- urg in te rijden. °n ook makkelijk omdat g geen politie aanwezig be voornaamste reden de massale overtreding et verbod was echter dat meen te was vergeten om n Kort Rapenburg een bord met het verbod om rechtsaf te slaan neer te zet ten. Op het Noordeinde zelf hing wel reeds een rood bord met witte balk, maar dat werd door niet één automobilist op gemerkt. Bij de directie verkeer was men vanochtend niet op de hoogte van het ontbreken van het verkeersbord op het Kort Rapenburg. „Dat was zeker niet de bedoeling. We zullen het er vandaag nog neerzet ten", aldus G.H. Aletrino, hoofd van de afdeling verkeer. Vanaf dat moment heeft de politie, die tijdens de eerste uren van de nieuwe situatie nog afwezig was, automobilis ten gewezen op het inrijver- bod. krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, uags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- -48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe- Vrouw door mesje gewond LEIDEN Een 36-jarige be woonster van de Roza Spiestraat is zaterdagnacht in bed gewond geraakt door een mesje. Zij had in bed een appel geschild en was vergeten het mesje weg te leg gen. Nadat zij in slaap was ge vallen kwam het mesje in haar zij terecht. De verwondingen waren zo erg dat zij moest worden overgebracht naar het Academisch ziekenhuis. VUURWAPENS IN BESLAGGENOMEN LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond twee revolvers en een stiletto in beslag geno men van een 37-jarige bewoner van de Kalvermarkt. Zijn echt genote gaf ze mee aan de politie, toen die de man wegens geluids overlast aanhield. Tijdens het vieren van zijn verjaardag had hij ruzie gekregen met zijn fami lie. De kersverse beschermheer slaat de bekkens van K en G. LEIDEN WASSENAAR Met een serenade voor zijn huis aan de Wasse- naarse Buurtweg door twee van haar drie gezel schappen heeft het Leidse K en G zaterdag zijn nieu we beschermheer, consul van Koeweit en zakenman M. Rabbani, gehuldigd. De serenade werd gevolgd door een concert voor cul tureel centrum Warenar en een cocktailparty. Op die party was de Wasse- naarse burgemeester P. H. Schoute met de wethouders aanwezig evenas de Leidse burgemeester C. Goekoop. Uit diplomatieke kringen waren er de ambassadeurs van Ma rokko, Algerije, Tunesië en vertegenwoordigers van enke le Arabische staten. Ook oud minister van defensie van Eekelen, mevrouw Geertsema echtgenote van de oud-burge meester van Wassenaar en haar zoon, het Leidse raadslid Alexander Geertsema, waren aanwezig. K en G hoopt via haar nieuwe beschermheer contacten te leggen in het bedrijfsleven om zodoende geld in te zamelen voor het nieuwe muziekverza- melgebouw aan de J.C de Rijpstraat dat ze gaat delen met de andere Leidse gezel schappen. Voor K en G res teert nog een gat van ongeveer een half miljoen gulden. De eerste resultaten van het bescherheerschap van Rabbani tekenen zich voorlopig af in de vorm van besprekingen over een uitwisseling met een Jor daanse showband. Eind dit jaar of begin volgend jaar volgt een benefiet-concert voor ambassadeurs in het con gresgebouw in Den Haag. Erespeld voor B. Doldersum VALKENBURG De heer Valkenburg gekregen. De B. Doldersum heeft vrijdag onderscheiding werd uitge- de erespeld van de gemeente reikt door burgemeester C. Sinke. Sinke roemde Dolder sum voor diens grote ver diensten voor de Valken- burgse gemeenschap. De uit reiking had plaats tijdens de opening van het nieuwe kan toor van Doldersum assuran tiën. LEIDEN/ALPHEN In ruim dertig musea en ster renwachten in Nederland had gisteren een nationale manifestatie plaats over wetenschap en techniek, onder de titel 'Weten schap op Zicht'. De mani festatie werd georgani seerd in het kader van de Nationale Wetenschaps week die van 11 tot en met 16 oktober gehouden werd. In Leiden nam het Rijksmuseum van Geolo gie en Mineralogie deel aan de manifestatie en in Alphen aan den Rijn het Liftenmuseum. In Leiden was de belangstel ling groot. Ruim 265 mensen bezochten zondag het Rijks museum voor Geologie en Mi neralogie waar films werden gedraaid over 'Onderzoek naar stenen op Sri Lanka' en 'Pa- leonthologie', de wetenschap die het ontstaan en de ontwi- keling van het leven op aarde bestudeert, 's Middags werd er een diapresentatie van me vrouw Van der Wilk over geo logie getoond. Van der Wilk is voormalig hoofd van het Sedi- mentologisch Laboratorium van de Rijksuniversiteit in Leiden en is nu als conserva trice verbonden aan het Rijks museum. Ook was er een rondleiding waarbij speciale aandacht werd geschonken aan processen aan de opper vlakte van de aarde (sedimen tatie). In het Liftenmuseum in Al phen werd allerlei informatie gegeven over de 'Geschiedenis van de lift van 1850 tot nu'. Er werd gedurende de hele dag een korte diaserie over de ge schiedenis van de lift getoond en 's middags verzorgde E. Warners, gespecialiseerd in de lifttechniek, een rondleiding. Zo'n 120 mensen bezochten het museum. Landelijk trok de manifestatie „Wetenschap op zicht" onge veer 16.000 bezoekers. Uit schieters waren daarbij de Ra diosterrenwacht in Dwingeloo met duizend bezoekers en het Haagse Museon met 1.800 be zoekers. _EIDEN Parallel aan Hjn alsmaar groter wor- Hfende spierballen, groei- Me Bruce Springsteen, ^kter bekend als The )ss" de afgelopen jaren t tot superster. Zijn Ne- trlandse fanclub maak- een al even stormach- 'e ontwikkeling door. Dor de tweede editie in de Springsteendag oest zaterdag worden tgeweken naar de adsgehoorzaal. Eén jaar ug was het véél knus- •e Anthoniusclubhuis g voldoende. Nog eer gelegenheid dus »ze jaargang voor de al- •grootste fans van „The iss", om ongestoord eeën en hebbedingetjes te wisselen. teen na binnenkomst ïrweldigt de enorme irkt de bezoeker. Platen, iters en T-shirts behoren tot de meer triviale ingsteensouvenirs. Maar open zelfs mensen rond, 's avonds met hun idool [fgebeeld op hun hoofd en naar bed gaan. g jaar werden de bezoe- rs van de Springsteendag beslag genomen door een amenlijke wake. Het •hten betrof de toenmali- nieuwe single van hun »1, „Brilliant Disguise", keer blijkt alles te draai- een in Oost-Duitsland ichoten concertfilm. „Het ieke van deze film is, dat daar integraal is uitgezon- Hier circuleert hij alleen ier de fans." zegt Charlv, kopstuk van de Springs- ifanclub. matiek deelt. Liedjes over het Jeven van alledag, over school, meisjes en zinloze au toritjes. Veronica zond onlangs een tv-special uit over Roy Orbi- son. En wie zagen we daar in de begeleidingsband spelen. Juist, Springsteen samen met Elvis Costello, James Burton en T-Bone Burnette. Op het „Folkways: A Vision Sha- red"-album, een kersverse lp/cd ter ere van de twee grootste folkzangers allertij- den, te weten Woody Guthrie en Leadbelly, horen we ook weer Bruce Springsteen in een hoofdrol temidden van een sterk veld met onder an deren U2 en Bob Dylan. Een voorproefje van de binnen kort te verschijnen video werd vanzelfsprekend in Leiden al vertoond. Bezoekers aan het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie worden door conservatrice me vrouw Van der Wilk gewezen op een stuk versteend hout. F0T0. HENK VAN DEN ENDE Kleur Fans van The Boss verdringen zich rond de kraampjes met hebbedingetjes FOTO: WIM VAN NOORT Behalve met film worden de aanwezigen ook zpet gehou den met spelletjes. Erg origi neel in dat. verband is het „Crypto Cross The Boss", een kruiswoordraadsel met Bruce Springsteen als middelpunt. Verder is er nog een om pro blemen vragende invuloefe ning. Gevraagd wordt om de volgende zin af te maken: „Springsteen kan me Niet iedereen is dan ook even enthousiast. Frank de Klerk Wolters, Springsteen-afdelingshoofd in Sassenheim klaagt erover dat The Boss misschien zelf wel gespierder is geworden, maar dat het daar tegelijk in zijn muziek steeds meer aan ontbreekt. Hij zwaait met de splinternieuwe cd van South- side Johnny, evenals Springsteen uit New Jersey afkomstig. Daar kan Springs teen wat hem betreft een voorbeeld aan nemen. „Maar nu Bruce in zijn laatste toer met „La Bamba" en zijn maatjes de blazers van Southside Johnny op stap is geweest, zou hij wel weer interessanter kunnen worden." Maar de meeste bezoekers van de tweede Springsteen dag schijnen kritiekloos in hun heldenverering. Wie koopt er anders onscherpe concertfoto's? Chuck Berry Springsteen zelf kan er trou wens ook wat van. als het om aanbidden van idolen gaat. Prachtige staaltjes daarvan zijn te zien in de film „Hail, Hail Rock Roll" over het| leven van rockpionier Chuck Berry. Vol overgave verhaalt hij daarin over zijn held, waarmee hij zijn voorliefde voor eenvoudige tienerthe- Vorig jaar resulteerde al deze waardering van het grote idool zelf voor groten der popmuziek, in het uitnodigen van enkele van hun fanclubs of die .van andere verwante artiesten op de Springsteen- dag. Deze extra kleur aan het geheel mist de onpartijdige bezoeker nu. De Springsteen- fans denken er anders over volgens fanclublid Gert-Jan van Helden: „Ze lieten die andere fanclubs gewoon links liggen vorig jaar. Springsteenfans zijn waar schijnlijk alleen geïnteres seerd in hun eigen winkel." Niettemin, zo blijkt bij het scheiden van de markt, heeft men met veel minder varia tie een veel groter publiek bereikt dan in '87. Tot ziens in Ahoy' zou de conclusie na deze tweede Springsteendag kunnen luiden. ROBBERT TILLI

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7