Charly Mottet bevestigt reputatie CORTOZ CROWN NEEMT REVANCHE Ruiter Stark troeft olympisch kampioen af Beurskens snelste op autorace-circuit l'\ KOERSEN j'Diaye ikt op ld idag was Rob Clerc tegen lansman Bonnave niet ge- dan remise. Clerc pro- de Franse stelling on- ik te zetten, maar slaag- rin in geen enkel op- Integendeel, Bonnave i het gevorderde mid- jg iel de beste kansen. De terda013" was met remise al !(ljvjjdan tevreden en tot op- defng van Clerc nam hij o de ferote afwikkeling, die vt' direct remise oplever- r jHij had de winst in han- jjetpn ik kwam dus goed val v| erkende de Nederlander coacf°°P- Succesvolle rugby- benefiet Dodgers pakken tweede winst in worldseries Bo AAN '1(De I SSFij Witsoj CeidócSomotit MAANDAG 17 OKTOBER 1988 PAGINA 15 olstoelteam ngs Koreanen Het herenteam rolstoelbas- ^vball heeft tijdens de Paralympics een ende start gemaakt door gastland ea met 71-18 te vernederen. De Ko- ,en waren de afgelopen vier jaar :iaal in training gegaan, maar kon voor het oog van duizenden toe- - biuwers het gemis aan ervaring niet erre ïullen. Ook de zit-volleybalploeg be keur met een zege op Zweden (3-0), ook e. i ontbrak daar Herman Ravier. De gem tman uit Reuver mocht niet mee- erai i omdat een arts zijn handicap als te had beoordeeld. Ravier mocht _v) |er wel aan de Paralympics, het WK itwf iet EK meedoen en daarom is pro- m i, aangetekend tegen de beslissing. Van der Knaap verliest in halve finales PRESTON De Chinese bad- mintonster Li Lingwei, die Astrid van der Knaap in de hal ve finales van het toernooi om de open Engelse kampioenschappen badminton had uitgeschakeld, heeft zondag het toernooi in Preston gewonnen. Li Lingwei versloeg in de eindstrijd haar als eerste geplaatste landgenote Han Aiping in drie games. In de laat ste wedstrijd van het heren en kelspel was Morten Frost duide lijk sterker dan Ardy Wiranata. Dudley Josepa wereldkampioen CAIRO De Nederlandse ka- rateka Dudley Josepa heeft in navolging van Guusje van Mourik de wereldtitel vero verd. Josepa versloeg in de ca tegorie tot 80 kilogram de Brit, Etienne met 4-2 in de finale. Hij nam daarmee revanche voor de landenwedstrijd, waarin de sterke Britten Oranje via een zege van 4-1 met het zilver afscheepten. In de lichtgewichtklasse (tot 65 kg) was er op de slotdag zilver voor Reginaldo Doran uit Dor drecht. Kemal Aksede uit Zwolle kreeg brons in de open klasse. Timman bezet derde plaats REYKJAVIK - Bij het Worldcup- schaaktoernooi in Reykjavik moet Michael Tal zijn koppositie delen met zijn landgenoot Beljavski. Deze versloeg zaterdag in de tiende ronde de Hongaarse grootmeester Portisch. Jan Timman maakte tweemaal re mise: de afgebroken partij tegen Joe- soepov van de zevende ronde en vervolgens in de tiende ronde tegen Zoltan Ribli. Met een half punt ach terstand op de koplopers deelt Tim man de derde plaats met Sokolov, Ehlvest en Kasparov, die met zwart Viktor Kortsjnoi versloeg. Joesoepov viel terug door een nederlaag tegen Nikolic. Zilveren paard Seoul betrapt NEW YORK Naar pas gis teren bekend is geworden is het paard Gem Twist van de Amerikaanse ruiter Greg Best, die in Seoul op de laatste dag zilver won, voor de Olympi sche Spelen op het gebruik van de pijnstiller Phenylbuta- zon betrapt. De analyse van het bloed- en urinemonster, dat tijdens de kwalificatiewed strijd in de Amerikaanse plaats Southampton werd ge nomen, gaf aan, dat de door de Internationale Hippische Fe deratie voorgeschreven limiet was overschreden. RECLAME MAG OOK OP RUG DEN HAAG Het commissariaat voor de Media heeft voor de tweede keer dit jaar de meetlat gelegd langs de reclame-uiting en bij sportwedstrijden op tv. Daarbij zijn de regels betreffende de kleding aange past. De reclame met tien centimeter hoge letters mag nu op de borst of op de rug worden geplaatst. Een tweede mogelijk heid is één reclame-uiting van maximaal 300 vierkante centimeter, of twee of drie verschillende reclame-uitingen, die bij el kaar niet groter mogen zijn dan. 150 cm2. Op de wedstrijdkleding van wielrenners, auto- en motorcoureurs zijn de reclame-ui tingen volgens de internationaal vastge stelde normen aanvaard. Daarmee is een einde gekomen aan de situatie, dat deze sporten alleen dan in Nederland op tv konden worden gebracht, wanneer ze ook door een ander land werd uitgezonden. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur. AVRO s Sportpanorama. Nederland 3. 21.16 uur: Sport Studio. België Nederlands 2, 20.15 uur: Extra Time. België Frans, 19.24 uur Paarde- sport. BBC 2, 19.35 en 23.25 uur Snoo ker. Sky Channel, 21.50 uur: Motor- Sky Channel, 22.20 uur IJshoc key. Super Channel, 22^0 uur Voet- Charly Mot- beeft indrukwekkend leid genomen van het jseizoen 1988 en van ploegleider Cyrille 1 nard. De 25-jarige lisman won zaterdag inde van Lombardije, atste klassieker van. FSJé se^zoen- »jn eerste te klassieke overwin- t •t liet zijn mede-aanval lers staan bij de beklimming van de Valico di Valcava, op 100 kilometer van de aan komst. Op de vlakke wegen door de Po-vlakte naar Milaan bevestigde Mottet, drie keer winnaar van de Grote Lan- denprijs, zijn reputatie als tijd rijden Mottet, die na vijf jaar de ploeg van Guimard verlaat, zat voor in het veld toen het peloton, vooral onder de im pulsen van wereldkampioen Maurizio Fondriest brak. De tijdrijder zette zijn enige aan val in na 140 kilometer bij de hinderlijke beklimming van de Valico di Valcava. Met uit zondering van de Belg Luc Roosen kon niemand hem bij benen. Roosen moest, door een lekke band in de afdaling af haken. Mottet zette extra vaart bij de tweede klim, de Valpiana en vergrootte zijn voorsprong op het eerste volggroepje, be staande uit Roosen, Bugno, Le- jarreta en Baronchelli. De strijd werd voor Mottet ongun stiger doordat Bugno's stalge- noot Rominger met de Italia nen Cassani en Rota bij de volggroep aansloot. Bugno, praktisch op eigen terrein rij dend, probeerde zijn groepje te mobiliseren, maar op Mottet viel niets te winnen. Twintig kilometer voor het einde waagde Bugno een laat ste poging. Uit het zevental kreeg hij slechts Lejarreta mee voor de jacht op Mottet. De Spanjaard, die zich tegen Bug no in de eindsprint op voor hand kansloos wist, toonde weinig ambiance de vaart er in te houden. Mottet bleef daardoor vrij gemakkelijk winnaar in de strijd tegen zijn achtervolgers. De raad van beroep van de Spaanse wielerbond heeft het appel van Sean Kelly en zijn ploeg, tegen een straf wegens het gebruik van verboden sti mulerende middelen verwor pen. Kelly reageerde positief op 8 april bij de dopingcontro le in de Ronde van het Bas kenland, waarin hij als tweede eindigde achter Eric Breukink. Charly Mot tet gaat in Milaan als winnaar over de streep in de Ronde van Lombar dije. FOTO: AP MARIBO De Ma- grootmeester Mami- bs7jj'Diaye heeft na vijf Oostef hem in het wereld- 'oenschap dammen dsreöpelde partijen bewe- in het toernooi thuis •ren. Afgelopen nacht Spofhij zijn tweede zege e (sfekenen door de Suri- ?SLu5er Sadiek te verslaan, eie kMalinees klom daar- rke °P Van ie k ntiende naar de ge- lie vijfde plaats in het 75 iement. rkhof zen. sche landskampioen Bal- te k! kwam uitstekend uit de (0-1). n6sfase- daarna nam te- •rs 0-3 ander Valneris het initia- idsrec ver. Na zo'n vier uur spe- chouv Werd tenslotte remise ooiHc en6ekomen, waardoor ;ris de achterstand op de ar l-Joep beperkt hield en Lukafcin naar een ongedeelde riSch 6 P'aatS klom. choui 6róotste verrassing rms e de Costaricaan Miguel n. De Fransman Bonna- FC tte de partij veel te licht sterhi alien nam een doorbraak 38 i wee schijven, waarna de idsrei 'oldoende rendement op- rs: Ide om het materiele ver- Rod te nivelleren. Waar neesters als Clerc en Van ee niet aan toekwamen, slaagde de hekkesluiter lil langzaam maar zeker e hij de Franse stelling Et opgetogen Surinaamse f| fek beloonde Wallens eer- jge met een ovationeel ap- oncjkereldkampioen Ton Sij- boekte een fortuinlijke de Braziliaan Jose Ma- iij zag aanvankelijk zijn Vfeie tegen Jose Maria niet id. Het enige, dat hij be was, dat de altijd super- ipelende Braziliaan dit >k zijn tijd moest ge- Toch zag het er na 33 somber uit voor Sij- omdat hij nauwelijks il had en hem nog enkele minuten voor ien zetten restte. Op dat schoot zijn tegenstan- hulp. De Braziliaan zet- damcombinatie voor open, die een directe doorbraak voor zou moeten opleve- Nederlander rekende nog dieper en zag een de combinatie, die hem in de schoot wierp, el tussen de twee overi- erlanders leverde al- at bordspanningen op, Gerard Jansen noch ik van der Zee was in et evenwicht te verbre- at tot remise werd be- Anatoli Gantwarg was lijks te spreken over tendeling met de Bra- Leandro, die verras- rk voor de dag komt. ADENAU Carla Beurs kens, die in de olympische marathon van Seoul te leurstelde, heeft gisteren gedeeltelijk revanche ge nomen. De Limburgse ze gevierde in de elfde editie van de Nürnburgring-loop bij de dames. Haar tijd van 1 uur 25 minu ten en 45 seconden betekende een nieuw parkoersrecord voor de 23,8 kilometer over het race-circuit, waar normaal race-auto's en motoren hun Grand Prix-wedstrijden rij den. Beurskens had ruim twee minuten voorsprong op de Hongaarse marathonloopster Karolina Szabo, die evenals in 1987 als tweede eindigde. De wedstrijd bij de heren leverde een overwinning op voor de Engelsman Kevin McCluskey. De Brit liep de afstand in 1 uur 15 minuten en 2 seconden. De Ethiopische atleet Abebe Nekonnen won de internatio nale marathon van Peking. Hij zegevierde in twee uur en ze ven en een halve minuut. Ne konnen had op de eindstreep een voorsprong van twintig se conden op de Japanners Tani- guich Hiromi en van bijna drie minuten op Soh Takeshi. Elly van Hulst eindigde zater dag als derde bij de traditione le mijl op Fifth Avenue in het hart van New York. De Ne derlandse atlete werd versla gen door Mary Slaney-Decker (Vst) en Christina Boxer-Ca- hill (Gbr). Bij de mannen won de Amerikaan Steve Scott voor zijn landgenoot Jeff At kinson. In eigen land werden in Gro ningen en Eindhoven lopen georganiseerd. Domingos Ca stro, de nummer vier van de olympische 5000 meter van Seoul, won de vier mijl van Groningen. De Portugees liep de ruim 6400 meter in 18 mi nuten en 18 seconden. Zijn landgenoot Joaquim Pinheiro bezette met een achterstand van tien seconden de tweede plaats. De Belg Jean-Pierre Paumen won de marathon van Eindhoven in 2 uur 14 minu ten en 50 seconden. Hii bleef zijn landgenoot Cor Saelmans- na 42 kilometer en 195 meter vier seconden voor. WASSENAAR Cortoz Crown werd als jong paard in training gegeven in Duitsland. Omdat zijn papieren bij invoer in ons land niet op tijd binnen waren mocht de hengst dit jaar niet aan de start verschijnen in de Derby. Maar gisteren mocht de pupil van Stal Westland wel van start in de derby- revanche op Duindigt. En die kans liet Cortoz Crown in handen van Ge rard van Eykelenborg niet onbenut. Lang verbleef hij over de 2600 meter in de achterhoede. Maar in de laatste rechte lijn kwam hij uit achtste positie sterk naar voren en won met groot vertoon van macht. Gerard van Eykelenborg: „Het is gewoon de beste driejarige die we in Nederland hebben. Jammer dat hij niet in de Der by mocht starten maar hij heeft het nu toch wel duidelijk gemaakt wat voor een kwali teit hij in huis heeft. De zweep heb ik helemaal niet hoeven te gebruiken. Hij had nog veel over in de eindstrijd". Eigenaar André van Mierlo: „Dit is een echte topper. Heer lijk om zo'n paard op stal te mogen hebben. Hij heeft het nu toch wel bewezen". Derby winnaar Clan Vrijenesse en Celeritas Medo kwamen vorige week zaterdag in Fin land aan de start in het Euro pees kampioenschap der drie jarigen en werden daar derde en vijfde. De eigenaar van Ce leritas Medo, de heer Mein- ders: „Ik geloof dat je niet te veel van deze twee paarden mag verwachten. De terugreis per boot duurde twee keer 24 uur en het was zwaar weer. Dat zal de conditie van de paarden echt geen goed heb ben gedaan". Celeritas Medo ging lang aan de leiding en moest zich in handen van Smeding pas in de eindstrijd gewonnen geven. Voor derby winnaar Clan Vrij enesse was er nog een vierde plaats. Hij maakte onderweg een grote fout kwam goed te rug maar dat had echter veel te veel kracht gekost. Er zijn in Nederland paarden die namen dragen van beken de Nederlanders. Hadden we vroeger paarden als Conny Vink, Kees Verkerk, Gerda Kraan, Willem Ruis en André Hazes gisteren kwam er voor het eerst een volbloed in de baan onder de naam Lee To wers. In een hoog tempo nam Lee Towers met jockey Law es de leiding. In de eindstrijd ver liep het minder naar wens en moest Lee Towers genoegen nemen met een vierde plaats. Toen de tweejarige hengst door de finish heen was zakte hij in elkaar en stierf aan een hartstilstand. De ren werd ge wonnen door Sari Fandango voor Bono en Boxberger Ro bijn. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG Naast de Gro te Prijs der Lage Landen op de laatste zondag van juni heeft de Nederlandse drafsport nog een tweede internationale top per en dat is de Prijs der Gi ganten die in twee series en een finale morgenavond op de baan van Hilversum zal worden gehouden. Vanavond zijn er om 18.40 uur draverijen op Nootdorp. De meeting van het Duitse Dins- laken begint om 18.30 uur. Onze tips voor de komende meetings luiden. Nootdorp vanavond. Ie koers: Bruno van Medem. Cor Berg, Cor Riebrand (9-3-10). 2e koers: Cosmo M. Carrera M, Adel Flight (6-4-5). 3e koers: Carlo Buitenlust. Zanny Oranje, Zoe (2-7-8). 4e koers: Ares Wogmeer. Wilhelmien W, Ziggy Spencer (5-3-6). 5e koers: Ciska H. Catch Me Jacky. Al Patron (8-2-4). 6e koers: Beatrix Six, Chance Enk huizen, Beauty Spencer (1-2-5). 7e koers: Zorro Buitenzorg, Yria P, Ajax Buitenzorg (3-4-5). 8e koers: Arizona Guapa, Zilver For- tuna. Zeleslie Jacky (6-10-3). 9e koers: Zombi Vitesse, Uncle Tom. Youri Prince 5-7-4). 10e koers: Atlanta. Zonia Prince. Zanko Aldorp (7-3-5). lie koers: Bellafleur S. Benker. Broer van Duin (5-4-3). Dinslaken vanavond. Ie koers: Ecatarina, Meado Max. Due Bonny (10-8-2). 2e koers: Cecile Hazelaar, Dream Maid. Formia Henry (7-2-6). 3e koers: Annemarie Hazelaar. Eltu- dor, Go Girl (2-5-4). 4e koers: Olizia, Yester Boy, Why Not (10-6-7). 5e koers: Fisker, Djerrina Nevele. Heidener (8-1-7). 6e koers: Sir Laurel, Baxa Lobell. Bin Due (7-4-8). 7e koers: National Grand, Miss Mary, Corial Hanover (7-8-2). 8e koers: Indenlas Pit, Golem. French Girl (1-7-3). 9e koers: Muc Hanover, Fan Burg, General Dancer (4-8-7). 10e koers: Kenturio, Ukasia, Osiris Pride (2-10-9). lie koers: Earl Star, Matrix, Galenor (3-5-7). 12e koers: Bronka, Parka, Airline (9- 6-8). Hilversum morgen 17.30 uur. Ie koers: Charmeur A. Comeet Ruimzicht, Colt Mauritz (6-7-3). 2e koers: Rillas Star, Camil Buiten zorg, Boyke Hollandia (5-4-9). 3e koers: Crown Jewel, Bo van de Lente. Ziso Kandia (5-10-3). 4e koers: Action Skoatter. Mick The Knife, Trojaan Darby (5-2-6). 5e koers: Grades Singing. Park Ridge Lobell. Alexander S (4-5-2). 6e koers Budget Guapa. Birmana B. Bennie Confianza (7-4-9). 7e koers: Zarina del Sol, Bob Bush. Brari Hill (9-8-6). 8e koers: Zorba ter Lune. Zeus van Echten, Ymola Hanover (4-6-9). 9e koers: Binky Gerron, Butterfly Notice, Attack (10-9-6). 10e koers: Finale Giganten, lie koers: Zozo Nevele, All or No thing, Amor O (1-10-5). 12e koers: Ann Marshall, Yorky, Yke Baker (2-5-9). HILVERSUM De benefiet wedstrijd voor Marcel Bier man tussen het Nederlands rugbyteam en een internatio nale ploeg spelend onder de naam „Rugby zonder grenzen" is een enorm succes geworden. Zo'n vierduizend toeschouwers stroomden het Hilversums Sportpark binnen en zorgden voor een recette van bijna een halve ton. Dit bedrag zal worden gestort in de kas van de Stichting Nazorg Gehandi capte Rugbyers. Enkele weken geleden raakte een speler van de Delftse Studenten, Etienne van Aalten, dusdanig gebles seerd, dat hij net als Bierman voor zijn leven gekluisterd is aan een rolstoel. Omdat de krachtverschillen te groot bleken, was er geen sprake van een echte wed strijd. De internationaal gelou terde spelers uit Wales, Frank rijk, Engeland, Australië en Argentinië hielden zich zicht-, baar in, maar demonstreerden zo nu en dan wel hun formi dabele techniek. Het werd ten slotte 36-10 in het voordeel van „Rugby zonder grenzen" Dam en Marcker zorgden voor de Nederlandse tries, die bei den door Gale werden gecon verteerd. LOS ANGELES In de tweede wedstrijd van de World Series honkbal heeft Los Angeles Dodgers met 6-0 van Oakland Athle tics gewonnen. Door dit resultaat staat Dodgers met 2-0 voor in de Series. Winnaar van de Super Bowl wordt de ploeg die vier overwinningen heeft behaald. Kirk Gibson, matchwinnaar voor de Los Angeles Dodgers in het eerste duel om de worldseries tegen de Oakland Athletics (5-4), m^kte zaterdag trekkebenend zijn ereronde. Zijn hardnekkige kmèblesure had de buitenvelder niet verhinderd in de laatste fase van de negende innings bij een stand van twee uit vernieti gend toe te slaan. Zijn homerun in het rechter veld tegen relief- pitcher Dennis Eckersley, gaf Los Angeles de leiding met 1-0 in de best-of-seven series. In de negende innings nam relief-pitcher Eckersley van Oak land de plaats bij een stand van 4-3 op de heuvel in, om de voor sprong van Oakland vast te houden. Met twee slagmensen uit leelf het gelopen koers, totdat Gibson het hout tegen de bal plaatste en de Dodgers zijn eerste overwinning bracht BOEKELO Net als tij dens de Olympische Spe< len hebben Marc Todd Ian Stark en Virginia Leng de wedstrijd tijdens de achttiende internatio nale military van Boekelo beheerst. Ditmaal echter troefde Stark, die in Seoul Todd nog voor zich moest dulden, zijn beide concur renten af. Van de Nederlanders presteer de alleen Anchela Rohof uit stekend. In het verleden had de Enschedese amazone nogal eens last van de druk voor ei gen publiek te moeten rijden. Dit keer echter imponeerde ze door weinig op de Olympische vedetten toe te geven. Behalve de erkende drie liet ze alleen de Engelsman Robert Lemieux voor gaan. Door haar vijfde plaats heroverde ze tevens met Roger Wilco haar nationale ti tel van 1986, die ze vorig jaar moest afstaan aan de dit keer niet aanwezige Martin Lips. Met Ian Stark kreeg Boekelo in elk geval wederom een winnaar die op de erelijst van een dergelijk evenement niet misstaat. De Schot bereikte het succes wel op een wat ongewo ne wijze. Na de Normandie- bank gleed hij bij een wending weg, waardoor hij van zijn paard viel. Het kostte hem geen strafpunten omdat het buiten de strafzone gebeurde. Het negenjarige dier raakte met het bit de grond, liep be schadigde lippen op maar vol tooide de wedstrijd bekwaam. Pikant detail was dat Stark zijn paard overnam van Leng, die haar te groot vond. Uitschieter In de vaderlandse afvaardi ging vormde Rohof een posi tieve uitschieter die verder al leen Eddie Stibbe - dertiende met Kill MacThomas - redelijk zag presteren. Stibbe kwam verder ook nog rond met Au tumn Hayday, maar daarmee was het verhaal voor de Ne derlanders meteen uit. Hans Brugman en Simon de Jonge voltooiden de cross nog wel, maar boden hun respectievelij ke paarden Gucci en Salland niet meer voor de keuring van gisteren aan. Het betekende wel dat Nederland niet met evn team rondkwam in Boeke lo, waar slechts 35 van de 63 starters het door Jan Stokken- tré ontworpen parcours fout loos aflegden. Met een percen tage foutloze combinaties van 57 leek Boekelo 1988 de ge schiedenis te kunnen ingaan als een uiterst geslaagde editie. Toch fronste ook Stokkentré zijn wenkbrauwen, toen de af sluitende veterinaire inspectie nog eens acht afvallers ople verde omdat paarden door rui ters werden teruggetrokken of door de jury werden afge keurd. Hij had daarom de nei ging toch wat aanpassingen in het traject aan te brengen. „Het zijn er wat teveel die hebben afgehaakt", erkende de ontwerper van het bijna zes kilometer lange traject waarop dertig hindernissen stonden opgesteld. „We zullen daarom wat minder combinatiespron- gen gaan opnemen, ook al om omdat niemand zaterdag bin nen de tijd bleek te blijven". Veel brokken behoefden er overigens niet te worden opge ruimd in Boekelo, waar de toppers simpel hun weg over de obstakels vonden. Slechts twee Duitsers kenden forse problemen. Kömker had zelfs het geluk van de wereld, toen hij als onervaren ruiter op de S-sprong totaal geen vaart meer had en van zijn paard tuimelde. Kömker kreeg Sul tan bovenop zich, maar won der boven wonder raakte de ruiter noch de viervoeter ge wond. Dat overkwam wel Könkers landgenoot Nagel die op de zeer lichte hindernis twee ten koste van een sleutel- beenbreuk van zijn paard smakte. Geen balk Emile Hendrix won gisteren de belangrijkste rubriek van het concours hippique Indoor Leiden. De ruiter uit Baarlo gooide na twee foutloze omlo pen met Decison in de barrage opnieuw geen balk af. Hij was bovendien een fractie van een seconde sneller dan Willy van der Ham, die door dezelfde sponsor wordt bijgestaan als Hendrix. Eric van der Vleu ten, die als coach van de Kore aanse Olympische ruiteréquipe weinig succes had in Seoul, keerde met twee paarden te rug voor de barrage Met geen van beide dieren kon hij de tij- derr van Hendrix en Van der Ham verbeteren.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15