TOTO DUBBEL Real tennis combineert sport met geschiedenis sportuitslagen £eidóe@otMO/nt KNVB komt met voordeelpas Sport op tv NOC biedt excuses aan voor uitspraken Cornelis .onder loep Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT DINSDAG 11 OKTOBER 1988 PAGINA 3_ hn Poppel ond met Post EN HAAG Jean-Paul van Poppel ftst vanaf 1 januari voor de Panasonic- oeg van Peter Post. De sprinter, die i. dens de laatste Tour de France vier 9k aaippes won, tekende gisteren een con- ^ct voor twee jaar. Peter Stevenhaa- n vertrekt in 1989 naar de ploeg van iul Köchli. De 23-jarige Stevenhaagen am afgelopen seizoen uit voor net rn van Jan Gisbers, dat in de Tour de [ance successen behaalde met Gert n Theunisse, Steven Rooks en Adrie n der Poel. De Zwitser Köchli wordt der van Helvetia Assurances. Ook ichel Cornelisse verlaat de ploeg van VGD n Raas. Hij vergezelt Van Poppel voor ^i^jee jaar naar Panasonic. nchtul d. yai Km WK dammen begint zonder Malinees PARAMARIBO Het veertiende wereldkampioen schap dammen is gisteravond in Paramaribo zonder Mamina NÓiaye van start gegaan. De Malinese groot meester was op dat moment nog altijd niet gearri veerd. Hij werd door de Belgische toernooi-leider Picard uit de strijd genomen en vervangen door de Surinamer Hugo Kemp. N'Diaye bleek in Amsterdam buiten het vliegtuig te zijn ge houden. Hij had een hotelkamer geboekt, toen de vlucht van zaterdag naar zondag werd uitgesteld, in de overtuiging dat de vliegtuigmaatschappij de extra kosten zou dragen. Toen dat niet het geval bleek, kon hijzelf de rekening niet betalen. Vier van de vijf Oosteuropese grootmeesters kwamen in de eerste ronde tegen elkaar uit en hielden het op remise. De vijfde: Valneris liet als enige winst aantekenen. Van de Ne derlandse spelers hielden vier het in onderlinge confrontaties op remise. De vijfde: Geert van Aalten stond de Braziliaan Le- andro een puntendeling toe. Schapers in tweede ronde TOULOUSE Michiel Scha- pers heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Grand Prix-tennistoernooi in Toulouse, dat met 600.000 gul den is gedoteerd. Schapers, nummer 41 van de wereld en kwartfinalist tijdens het olympisch toernooi, won in drie sets van de Westduitser Ricky Osterthun: 4-6 6-1 6-3. Mikael Pernfors heeft in het toernooi van Scottsdale (Ari zona) de eerste prijs, van bijna 200.000 gulden, behaald. De 25-jarige Zweed was in de fi nale snel klaar met de Ameri kaan Glenn Layendecker: 6-2, 6-4 in 55 minuten. ALMERE André van der Louw, voorzitter van de sectie betaald voetbal, kondigde gisteren de instelling van de KNVB-clubkaart aan. De kaarthouders, die 25 gulden per jaar gaan betalen, krijgen via de voordeel- en veiligheidspas voorrang bij het bespreken van entreebewijzen voor de in terlands van het A-elftal. Een gegarandeerd bespreekrecht is het echter niet, want per interessante wedstrijd zijn er on voldoende kaarten beschikbaar om aan de grote vraag te voldoen. Nog onzeker is hoe de verdeling van de opbreng sten van de clubkaart al zijn. Bij 150.000 leden gaat het 3,75 miljoen gulden opleveren. De clubs, die gezien de tegenval lende belangstelling voor hun product na het succesvolle Europese kampioenschap gretig zijn, willen hun deel van het door de FBO ontwikkelde plan. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekein de zijn: Lotto 40: le prijs, geen winnaar; 2e prijs, 4x/.75.000; 3e prijs, 106x/.2.021,60; 4e prijs, 4722x/45,30; 5e prijs, 66325x/5,00. Jackpot 68.000 gulden. Toto 40: le en 2e prijs geen winnaar; 3e prijs, 35x /l.154,30. Jackpot 17.000 gulden. Toto-gelijk 40: le prijs, geen winnaar; 2e prijs, lx/305,40, 3e prijs, 14x/109,00; 4e prijs, 370x/6.60. Jackpot 12.000 gulden. vandaag TV 5, 20.00 uur: Sport. Duitsland 2, 20.15 uur: Voetbal: Werder Bremen-Dynamo Berlin (return 1e ronde Europa Cup 1). Sky Channel, 22.00 uun Golf: WK dames. Sky Channel, 23.00 uur: Ameri can football. Super Channel, 20.30 uur: Sport- sworld. Super Channel, 21.30 uur: Voet bal. morgen Duitsland 1,10.23 uur Die Sport- Reportage. NEDERLANDS TEAM .VIERT HERDENKING WILLIAM EN MARY IN ENGELAND lr DEN HAAG In het 'I kader van de „William kans^nd Mary" herdenking lonneal op 22 oktober in het ien «Londense Hampton °1hofjtourt een partij real ten- 8 Leinis worden gespeeld. Ko ning Willem III sloeg tij- dens zijn regeerperiode in Engeland menig real- tennisballetje in Hamp ton. Reden voor de Ne derlandse Real Tennis Bond (NRTB) om het plaatselijk team van de Royal Tennis Court te N strikken voor een heus J Iduel. P KReal tennis valt beslist niet llonder de noemer lawn ten- L I jnis. De spelen vertonen over eenkomsten, maar de onbe kende variant is eigenlijk een combinatie van squash en tennis. Het blad van het ra cket waarmee een real-ten- nisser slaat is kleiner dan dat ?van, bijvoorbeeld, Ivan Lendl. Het real-tennisracket is van hout en vrij zwaar. Het wordt slechts op één plaats in de wereld gefabri ceerd; sportfabrikant Greys SB in Engeland heeft die pri meur. De massieve bal is /an even groot, maar veel zwaar der dan een gewone tennis bal. Het middelpunt bestaat uit een blokje hout, waar om heen touw wordt gewikkeld tot een ronde vorm is verkre gen. Rond 1700 was de sport in heel Europa zeer populair. Het 's Gravenhage van die tijd telde maar liefst vijf ba nen, waarvan er één op het Binnenhof was aangelegd. In de zeventiende en achttiende eeuw was het spelletje razend populair onder welgestelden. Aristocraten en rijke burgers in Frankrijk en Engeland waren dagelijks op één van de duizenden „courts" te vin den. En de minderbedeelden die aanleg voor het spelletje hadden, kenden hun plaats. Zij beperkten zich tot het ge ven van demonstraties en trainingen aan de edelen. Op de muren van de wedstrijd- banen werden de meest prachtige schilderingen aan gebracht. Zo is op de zijmuur van Hampton Court nog steeds een afbeelding van Willem III te bewonderen. Tegenwoordig zijn de real- tennisbanen in Nederland „uitgestorven". In het land van oorsprong, Engeland, zijn nog 17 officiële banen en in Frankrijk kan men alleen in Parijs en Bordeaux de sport nog beoefenen. Het spel wordt altijd gespeeld op een overdekte baan. Alleen Schotland heeft nog één „court" zonder dak. Promotie Theo Boilerman is naast ak- tief tennis- en squashbeoefe- naar voorzitter van de NRTB, de Nederlandse bond. Sinds 1985 heeft hij samen met Cees de Hondt de pro motie van de sport in Neder land op zich genomen. Met de videoband onder de arm bezoekt Boilerman verschil lende tennisloggia's, waar hij met een enthousiast verhaal zieltjes hoopt te winnen. „Nederland heeft momenteel geen real-tennisbaan", ver telt Bollerman. „En dat is niet verwonderlijk, want onze bond heeft slechts 35 le den. Soms gaan wé met een stel naar Engeland om een paar wedstrijdjes te spelen. Daar wordt namelijk nog op een redelijk niveau gespeeld. Er is een clubcompetitie en er zijn regelmatig toernooien. Wij spelen meestal bij onze vrienden van de Hayling Is land Club. Deze club, gelegen nabij Portsmouth in het zui den van Engeland, wordt he lemaal gefinancierd door een welgesteld persoon. Zijn naam ken ik niet, maar ik geloof dat hij zelf nog nooit een racket in zijn handen heeft gehad. Hoewel het vroeger een sport voor de wat rijkere burgers was, is het tegenwoordig voor iedere Brit mogelijk een balletje te slaan. De contributie ligt rond de driehonderd gulden, wat vrij normaaal is voor een sportvereniging", aldus Boi lerman. Niet alleen in Engeland, Frankrijk en Nederland, maar ook in de Verenigde Staten en Australië wordt de sport beoefend. Hoewel deze landen nauwelijks een aristo cratische traditie hebben, spelen ze op de wereldkam pioenschappen geen onbe langrijke rol. De wereldkam pioen van dit ogenblik is dan ook een Australiër. Boilerman: „In New York staat de meest exclusieve real-tennisbaan van de we reld, verbonden aan een heel dure club. Er zijn ook plan nen om in het Spaanse Mar- bella zo'n club neer te zetten. De Queen's Club, bekend van het jaarlijkse tennistoernooi, heeft ook twee real-tennisba- nen. In Nederland moeten we nog maar afwachten of er op korte termijn een baan kan worden aangelegd. Daar is al gauw een halve ton mee gemoeid en dat geld heeft de bond zeer zeker niet. Wij zijn Theo Bollerman is de drijvende kracht achter de activiteiten op het gebied van realtennis. daarom ook op zoek naar een of ander oud verwaarloosd kerkje, dat we kunnen om bouwen tot tennisbaan. We hebben zeker aandacht voor de grote historische achter grond van real tennis. Naast beoefenaars van de sport zijn de meesten van onze bond ook geïnteresseerd in de ge schiedenis ervan", weet Bol lerman. Redelijk niveau Het niveau van de Neder landse spelers is redeliik. Mede omdat nagenoeg alle spelers ook banden hebben met squash en het gewone tennis. De slag is hetzelfde en ook de tactiek is grotendeels gebaseerd op tennis- en squa- shprincipes. Maar Nederland zal voorlopig nog achter een land als Engeland blijven aanhobbelen; het gemis van een baan laat zich voelen. De Nederlanders spelen maar een paar wedstrijden per jaar, terwijl de Engelsen elke week op de baan terecht kunnen. De wedstrijd van het Neder lands team tegen Hampton Court zal op 22 oktober dan ook niet op het scherpst van de snede worden uitgevoch ten. Bollerman: „Als de En gelse club haar beste spelers laat opdraven, maken we geen schijn van kans. We hebben afgesproken dat Hampton met een tweede rangs team zal spelen. Wat overigens niet inhoudt dat er niet serieus gestreden zal worden". „Het initiatief ligt geheel aan )ek L- lel, I FOTO: MILAN KONVALINKA onze zijde", vervolgt Boller man. „De Stichting „William and Mary" heeft vorig jaar alle sportbonden in Neder land aangeschreven, met de vraag of er interesse bestaat om op de één of andere ma nier een bijdrage te leveren aan de herdenking. Wij kwa men daarop met de suggestie een real-tenniswedstrijd te spelen tegen een Engelse club. De historie van de sport sluit natuurlijk uitstekend aan op de festiviteiten. Nadat we de goedkeuring van de Stichting kregen, zijn er spij kers met koppen geslagen. Voor ons een mooie extra ge legenheid om weer eens een balletje te slaan". VINCENT VAN 'T RIET DEN HAAG Voorzitter Vonhoff van het Nederlands Olympisch Comité heeft staatssecretaris Dees van het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur na mens het NOC-bestuur zijn verontschuldigingen aangebo den voor de zaterdag door chef de mission Wim Cornelis geui te kritiek tijdens het slotdiner van de olympische medaille winnaars in Noordwijk. Cornelis verweet in zijn toe spraak in Noordwijk, die tot Dees was gericht, de overheid gebrek aan belangstelling en laksheid ten aanzien van de topsport in Nederland. In de verklaring van gisteren zegt het NOC overtuigd te zijn van de positieve instelling van de staatssecretaris. „In de afge lopen jaren heeft hij de top sport nadrukkelijk gesteund. De staatssecretaris heeft onder andere door een realocatie van gelden binnen de sportsector te realiseren de olympische af vaardiging bevorderd", schrijft het NOC-bestuur, waartoe ook Cornelis uit hoofde van zijn functie behoort. „Uiteraard zijn we teleurgesteld dat mede door actuele problemen de ge bruikelijke ontmoeting met het kabinet bij de terugkeer van de ploeg op Schiphol niet heeft kunnen plaatsvinden, waardoor de werkelijk be staande interesse van het kabi net is onderbelicht", aldus de verklaring. an- IIDGE mpiade In Venetië ■en* nee: groep A: Mexico-Nederland 5. Engeland-Nederland 25-4, Ne- nc~ land-India 17-13. Stand: 1. Enge- d 113 punten. 2. Zweden 100, 3. aan Ierland 89. ren: groep A: Nederland-Zweden 16. Nederland-België 9-21, Neder- U-San Marino 16-14. Stand: 1. cieb ekenland 112 punten, 2. Zweden j- I. 3. Oostenri|k 108, 4. Argentinië aie 15. Nederland 68. i bij IaRDESPORT ,,nr «reen wan Nootdorp unt rate koers, 2000 m: 1. Cayen Jet mi/ Duivenvoorden) 2.50,9 - 1.25,5, 2. 1 pus Swagerman. 3. Crappo Elsene. c p: winnend 43,00, plaats 13,60 D- 0 1,40, koppel 78,20, trio 2492,20. eede koors, 2000 m: 1. Coral Bui- zorg (H. Langeweg) 2.47,8 - 0,9, 2. Betty Wielinga, 3. Charle magne N. Toto: winnend 3.40, plaats 1.40 2,20 1,40, koppel 20,00, trio 87,20. Derde koers, 1640 m: 1. BeHafleur S (Ao. de Wrede) 2.17,6 1.23,9. 2. Zo- kido, 3. Anton Belwin. Toto: winnend 5,30, plaats 1,80 7,10 4,60, koppel 37.60. trio 746,20. Vierde koers, 2000 m: 1. Atlanta (P. Solleveld) 2.45.6 1.22,8, 2. Amigo de Queen, 3. Worthy Hanover. Toto: winnend 9.10, plaats 2,80 4,30 7,70, koppel 26,00, trio 1750,90. Vijfde koers, 2380 m: 1. Aphrodite D (P. Louwersheimer) 3.21,8 - 1.24,8, 2. Zorro van Golf, 3. Afra Baker. Niet gestart: Anquetll. Toto: winnend 28,70, plaats 1,90 4,10 1,40, koppel 105,80, trio 2008,00. Zesde koers, 1640 m: 1. Zany Robel (A. Suykerbuyk) 2.14,6 - 1.22.1, 2. Answer Mendel, 3. Armanda Laine. Toto: winnend .7,80, plaats 1,90 2,90 2,10, koppel 32,00, trio 385.00. Zevende koers, 2750 m: 1. Yvan S (C. Imming) 3.49,5 - 1.23.4. 2. Wood cock. 3. Warszaw. Toto: winnend 3,50, plaats 1.80 2,00 1,50, koppel 9,00, trio 54.30. Achtste koert, 1840 m: 1. Bianca Ca- pello (A. H. Suykerbuyk) 2.14,9 - 1.22,3, 2. Zarelli, 3. Zonla Prince. Toto: winnend 2,40, plaats 1,20, 2,00, 1,70, koppel 11,10, trio 124,60. Negende koers, 2000 m: 1. Uncle Tom (Mej. M. M. Neelen) 2.43.8 - 1.21,9, 2. Zambesi Cede. a. Zerllne S. Toto: winnend 4,40, plaats 2,30, 1,50, 1,60, koppel 27.00, trio 117,40. Tiende koert, 2380 m: 1. Zamajo Star (G. W. Eykelenborg) 3.18.4 - 1.23,4. 2. Wish of Thijssen, 3. Yfred Star. Niet gestart: Wilma N. Toto: winnend 2,40, plaats 1,90, 1,80, koppel 7.90, trio 48,20. Elfde koers, 2000 m: 1. Claes ter Lune (J. G. Ruijgrok) 2.48,3 1.24,2, 2. Brianne S. 3. Zlttella. Toto: win nend 3,00, plaats 1,20, 1,60, 2,50, koppel 26,80, trio 145,10. W-5 Spel: 3-9-4-10-10. Niet ge- Omzet totalisator: 272.887,00. SCHAKEN Wereldbeker-toernooi in Reykjavik (Us) 6e ronde: Petursson (IJs)-Sokolov (Sov) 0-1, Kasparov (Sov)-Hjartarson (IJs) 1-0, Tal (Sov)-Portlsch (Hon) 1-0, Korlsjno) (Zwl)-Rlbll (Hon) 1-0, Nunn (Gbr)-Speelman (Gbr) 0,5-0,5, Spass ki (Fra)-Andersson (Zwe) 0,5-0,5, Bel- javski (Sov)-Joesoepov (Sov) 0-1, Timman (Ned)-Nlkoloc (Joe) 1-0, Sax (Hon)-Ehlvest (Sov) 1-0. Stand: 1. Tal 4.5; 2. Joesoepov, Kasparov. Beljavs- ki 4; 5. Sax. Timman, Sokolov 3,5; 8. Anderson, Nunn. Speelman, Ehlvest 3; 12. Nikolic, Korisjnoj. Portisch 2,5; 15. Spasski. Ribli, Hjartarson 2; 18. Petursson 1.5. TENNIS Toernooi in Scottsdale (Vet) - - Herenenkelspel, tinale: Pernfors (Zwe)-Layendecker (Vst) 6-2, 6-4. He- rendubbelspel, finale: S. Davis/Wilki- son (VSt)-Leach/Pugh (Vst) 6-4, 7-6. Grand Prix-tennlatoernooi in Tou louse (Fra) 1e ronde: Schapers (Ned)-Osterthun (Wdl) 4-6 6-1 6-3. DAMMEN WK in Paramaribo Eerste ronde: Sadiek (Sur.) - Valneris (Sov) 0-2, Altaisie (Sur) - Kemp (Sur) 1-1, Baljakin (Sov) - Korenewskl (Sov) 1-1, Autar (Sur) - N'Diaye (Sen) 0-2, Tsjlzjov (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1, Jose Maria (Bra) Wallen (Cra) 2-0, Clerc (Ned) - Van der Zee (Ned) 1-1, Bonnave (Fra) - Issalene (Fra) 2-0, SIJ- brands (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, Van Aalten (Ned) - Leandro (Bra) 1-1. Honkballers weer gelijk NEW YORK Los Angeles Dodgers en New York Mets staan na vier honkbalwedstrii- den in de play-off serie van de National League weer gelijk. De Dodgers wonnen zondaga vond in New York het vierde duel met 5-4 dank zij een ho merun van Kirk Gibson in de twaalfde innings. „Natuurlijk stellen we een heleboel Ajax-supporters (ogenblikkelijk tevreden als we zeggen: Cruijff komt te rug. Er komt onmiskenbaar wat meer rust aan het sup portersfront. Maar als we niet eerst naar de interne or ganisatie kijken, zitten we binnen de kortste keren na tuurlijk weer in dezelfde pro blemen. Cruijff stelt zoals we weten ook z'n eisen met be trekking tot functies en per sonen en het is de vraag of Ajax daar wel aan kan vol doen. Natuurlijk mag Cruijff over het technisch beleid al les te zeggen hebben, maar ik vraag me af of het daartoe ibeperkt blijft. Ik citeer een jgoede vriend van mij, een i psycholoog, als ik zeg: met .zijn wensen beschikte Cruijff destijds over een begrijpelij ke, maar wel erg primitieve i reparatie-fantasie". (Ajax-formateur mr. Nico Gianottcn in de Haagsche Courant) I „Ik was bang dat het eten hier niet goed zou zijn. Dat is |me honderd procent meege vallen. In de supermarkt j kunnen we alle in Nederland j bekende produkten kopen. Mijn vrouw zet Hollandse kost op tafel. Lekker in de jus. Het is zo wel uit te hou den". (Voetbaltrainer Rinus Is rael van het Griekse PAOK Saloniki in het Al gemeen Dagblad) „Romario. Hoe is het moge lijk dat ze hem hebben ge vonden. Kees en Guus stro pen de hele wereld af naar een spits. Ze zien ze in alle lengte- en breedtematen: Al- dridge, Klinsmann, Protas- sov, Rodriguez, Laudrup, maar uiteindelijk belanden ze in een suburbio van Rio de Janeiro en worden verliefd op de dubbelganger van Efic Viscaal, de PSV'er die ze dit seizoen hebben uitgeleend aan SK Beveren en daar aan de lopende band scoort. Het zelfde postuur, alleen Viscaal slaat geen zes kruizen voor de aftrap. Dezelfde klasse, al-, leen bij Viscaal druipt het er iets meer van af. Hetzelfde Torinstinkt, dezelfde onder uitgezakte, alleen Viscaal is vijftien milioen goedkoper - toegegeven' (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant) „Ruud Gullit heeft heel wat losgemaakt in München toen hij zich niet bepaald juichend uitliet over bobo's, oftewel bondsbonzen. Bij squash ligt dat wel heel wat anders dan bij voetbal. Een bondsbestuur van de NSRB koopt zich be paaldelijk niet in, en diners op kosten van de bond voor oi na de wedstrijden, zijn er niet bij. Bij ons moet je als bestuurslid alles zelf betalen, want zo best in de slappe was zitten we niet. Als ik dan in de bondsraad op mijn donder genoeg, ik had het gezien: ze kon het! Ik heb die dag tegen haar gezegd dat ze kon blij ven trainen en dat ze twee jaar later Nederlands kam pioen zou zijn. Toen knikte ze, ze begreep het en ze is ge bleven en je kent het verhaal verder". (Tafeltennistrainer Gerard Bakker in Sport Interna tional) „Met rugby ben je tijdens de kreeg en noga) frequent in het verleden in het blad Squash Magazine, vraagt mijn vrouw wel eens:„Waar doe je het eigenlijk voor? Je kunt niet eens meer je blau we blazer aan, want dan hang je als bobo". (Bondsvoorzitter Fred Nij- kerk in Squash Magazine) „Ik houd ervan om soms met het hart te denken. Het is het centrum van onze genegen heden. Er is niets dat veel- omvattender is, in het hart kunnen al onze hartstochten zonder jaloezie bewegen en samenzijn. En Milan neemt natuurlijk een heel bijzonde re plaats in in miin hart. Ik zei het al en zal het blijven herhalen dat mijn aantreden als president een daad van liefde is geweest". (Silvio Berlusconi, voorzit ter AC Milan, in Voetbal International) „Ik herinner me dat op een koude zondag een klein grietje op haar fiets gekom- men was om door de ramen van het trainingszaaltje te kijken. Ik weet nog dat het me opviel omdat het buiten pittig koud was. Een week later zag ik dat koppie weer voor het raam en heb ik de jongens gevraagd wie ze was. Zeiden die jongens dat ze Bettine heette en dat ze best sportief was. Ik heb haar toen binnen gevraagd en daar stond ze. Ik vroeg „kan je pingpongen" en zij knikte. Ik denk dat ik toen binnen twee minuten wist hoe het zat. Ze ging achter een tafel staan en ik sloeg een paar minuten met haar en dat was wedstrijd eikaars vijand, maar in wat wij de derde helft noemen, is het gewoon puur gezellig onder elkaar. Dat vind je ook hier in het revalidatiecentrum terug. Er komen hier nog iedere dag rugbyers, dat is nu al een half jaar lang bezig. Wat dat betreft denk ik dat ik met dit ongeluk de mazzel heb gehad dat ik rugbyer ben geweest. Kijk maar naar de spelers van Ajax, die na de onver wachte blessure van Danny Hesp, niets meer van zich hebben laten horen". (Oud-rugbyer Marcel Bier man, invalide na nekbreuk, in Het Parool) „Naarmate je ouder wordt, ga ie wat relativeren. Tennissen, lezen of in het bos wandelen. Je ontdekt andere dingen in het leven. Of het gevaarlijk is wat ik nu doe? Ik weet het niet. Al stoten ze me nu van mijn troon, ik zal er niet minder om slapen. Het is de kick van het winnen, die me altijd door heeft laten gaan. Als een vicieuze cirkel. Win nen, trainen, en weer winnen en trainen". (Karateka Guusje van Mourik in De Telegraaf) Gevlogen De Nederlandse ploeg, die vanaf zaterdag in Seoul zal deelnemen aan de Paralym pics. is gevlogen. Gisteren ver trokken de handicapte sport lieden van Schiphol. De voet balploeg, gehuld in Seoultrui en de wangen beschilderd met de Nederlandse driekleur, trok veel bekijks. FOTO: DIJKSTRA Havelange in Noordwijk ALMERE De hoogste official van het internatio nale voetbal, de Braziliaan Joao Havelange, komt dit weekeinde naar Neder land. De Braziliaanse voorzitter van de wereldfederatie, de FIFA, verricht zaterdag in Noord wijk de loting voor het toer nooi om het eerste wereld kampioenschap zaalvoetbal, dat in januari in Nederland wordt gehouden. Zestien lan denteams nemen deel aan het toernooi, dat volgens het sy steem met vijf spelers per ploeg wordt gespeeld. Oud-voorzitter KNVB Meuleman overleden DEN HAAG Wim Meuleman, voorzitter van de KNVB in de periode van 1966 tot 1980, is gisteren in zijn woonplaats Naarden overleden aan een hartaanval. Meuleman werd 78 jaar. Hij was geruime tijd voorzitter van de Surinaamse voetbalbond. Na te rugkeer in Nederland bekleedde hij ondermeer de voorzitters- functie bij de voetbalclub Eindhoven. In 1966 volgde Meuleman Toon Schroder op als voorzitter van de KNVB. Op zijn beurt werd de Officier in de Orde van Ora volgd door Jo van Marle. Wim Meulerr ninklijke Nederlandse Voetbal Bond. (ADVERTENTIE) ■■Vi Afgelopen zondag hacj n niemand 12 goed in de "Iotcf Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hooiiJ- prijs incl. de jackpot van circa f40.000,-. -rfxrC} Dus als u 'as echt uw slag wilt slaan...

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9