Kallenberg Trofee voor BV Leiderdorp TOP onder protest naar overwinning LMHC overtroeft MEP Stefan Molenaar oppermachtig in meerkamp Dames Avanti winnen van Amsterdam ËeidaeSoincwi Vuik voltooit snookerkwartet TWEEMAAL WINST VOORFORESCATE -SPORT MAANDAG 3 OKTOBER 1988 PAGINA 22.. LEIDEN Het eerste kwartet over winningen van Andre Vuik in de se rie snookertoernooien van het Leidse ,De Snookerij" is vol. Zaterdag ver sloeg hij Ron Roolvink in de finale met duidelijke cijfers: 3-0. In de hal- ye finale had Vuik de nummer drie Iran het overall klassement, Marco Klein, verslagen. Roolvink nam in de andere halve eindstrijd de nummer twee van het klassement Parkas te grazen. Naast deze vierde zege scoor de Vuik ook voor de vijfde maal de hoogste break van het toernooi door in de finale 32 punten achter elkaar te scoren. Met 39 punten uit de derde ronde neemt hij ook in die rang schikking de hoogste positie in. Vierde plaats Leidse tennisjeugd LEIDEN De interdistricts-ontmoeting tussen de tennis jeugd van de districten Haarlem, Den Haag. Noord-Holland Noord, Utrecht en Leiden leverde voor de Leidse delegatie een vierde plaats op. Eerste werd de jeugd van Noord-Ho- land Noord, voor het op voorhand favoriete team van Utrecht. Het resultaat dat Leiden boekte, viel tegen. Slechts de jongens tot en met 10 jaar en de meisjes tot en met 16 jaar deden in de top mee. Bionda Zonderop, Marquerite Pati- wael, Carola Geerlings en Liesbeth Hooghoudt wisten in de categorie tot en met 16 jaar zeven van de acht partijen te winnen en werden daardoor eerste in hun onderdeel. De jongens tot en met 10 jaar werden ook eerste, voornamelijk dankzij Martijn van der Berg en Martin Verkerk die elk goed waren voor drie winstpartijen. In de andere onderdelen was er slechts winst voor de 13- jarige Ronald Klein (t/m 16), Armando Paoloni (single t/m 14) Mirjam Siemerink en Cindy Berkhout (single en dubbel t/m 14), Harold van Schie en Judith Verhoeff (single t/m 12) en Jolanda Mens (single t/m 10). LEIDEN De dames van Dextro/ Avanti boekten een regelmatig overwinning op Amster dam '78. Het werd 3-7. De Hazerswoudse dames équipe blijft daardoor de tweede plaats van de eredivisie bezetten. Me- gacles met Patricia de Groot staat afgetekend eerste en zal nog moeilijk bijgehaald kunnen worden. De Chinese trainster/speelster Yang Ying won ook nu weer al haar partijep. José Bak ker won tweemaal, Mi randa Karsdorp een keer. In de eerste divisie won Comtest/Scylla met 6-4 van Shot Wageningen. Judith Lepelaar scoorde honderd procent. Heidi de Haas ver zorgde twee winstpunten, Sophia Vaalburg een. Bei den verloren van Dieke Keen, de oudere zus van in ternational Gerdie. Scylla bezet nog altijd de tweede stek. Docos revancheerde zich van mindere prestaties de laatste weken door Moonen met maar liefst 10- 0 terug naar huis te sturen. Anja Heynen, Angelique van de Bosch en Marijn Ol den lieten Moonen geen punt toe. In de tweede divi sie verloor Avanti 2 van Koningslust. In Hazerswou- de speelden de „reserves" weer met een invalster. Carla Duyker uit „drie" verloor alles. Ella de Vette en Ellen-Mieke Kooter wonnen ieder tweemaal. De heren van BT Lifters zijn wederom van zins naar de eredivisie terug te keren. Zaterdag werd Middelburg- Zuid met 10-8 teruggezet. Ron Schipaanboord ver zorgde drie punten. Her man van de Broek en Friso Reitsma wonnen er twee, Paul de Jong een. Ook de twee dubbelduels waren voor Oegstgeest De ploeg staat bovenaan de ranglijst met 15 punten voorsprong op Argus en Swift Deven ter. De „tweede" mannené- quipe van Avanti ging roemloos met 16-2 ten on der bij Swift. In Deventer overwonnen Ellen Bakker en Timo van der Voort al leen Van Hummel In de tweede divisie presteerde Docos zwak door met 3-7 van Treffers Arnhem te verliezen. LEIDEN BV Leider dorp legde gisteravond beslag op de 'Kallenberg Trofee'. Leiderdorp ver sloeg de reserves van Voorburg met het kleinst mogelijke verschil: 68-67. Luba Leiden verloor za terdag de eerste derby tegen het Alphense BVO. Na een goede eerste helft legde BVO in het tweede part de zwakke plek van Leiden bloot. De Al phense ploeg won ver diend (89-83). In de da mes eredivisie verloor het Katwijkse Grasshop pers in en tegen Voor burg de wedstrijd in de laatste seconde. Ada Hoek bezorgde Voorburg een bonus vrije worp die in de 78-77 eindstand re sulteerde. BV Leiderdorp, dat eerder op de dag het competitieduel met Beverwijk al eenvoudig winnend had afgesloten 102- 65), speelde ook tegen Voor burg 2 een sterke wedstrijd. De voordelige marge nam weliswaar nimmer forse vor men aan, de Leiderdorpers controleerden het duel wel zo duidelijk dat Voorburg eigen lijk nauwelijks winstkansen kende. Zo ook tegen het ein de van het duel. Leiderdorp, met een sterke Ton Kallen berg in de gelederen, leidde met 68-64 en kon derhalve de verre driepunter van Voor burg makkelijk hebben. Tom Gussen van het organiseren de Luba Leiden werd overi gens tot meest waardevolle speler van het toernooi ver kozen. Datzelfde Luba Leiden heeft zaterdag tegen BVO opnieuw niet kunnen imponeren. Lei den sloot de eerste helft wel iswaar winnend af, maar had te weinig inhoud om BVO op grote achterstand te zetten. BVO-coach Ponsioen had geen moeite het Leidse spel te analyseren. Hij legde na de pauze het accent van zijn verdediging bij de Leidse schutters van Weeren en Gussen en dat was voldoende om Leiden op de knieën te dwingen. Ponsioen vond het een voor de hand liggende zet: „De Leidse scores kwa men tot dan toe voornamelijk van die twee. We hebben na rust geprobeerd hen uit de wedstrijd te houden en dat is gelukt. Leiden heeft dat voor een belangrijk deel ook aan zichzelf te wijten. Het is geen team. De andere jongens werken niet om de schutters vrij te krijgen. Er zit nauwe- lijk enige coördinatie in hun aanval. Wij hebben daarvan geprofiteerd". De Alphense aanval hield het- na rust wel goed vol. Met name de score- inbreng van Jeff Robinson, hij was goed voor 29 punten, bracht BVO de welverdiende winst. Eindstand 89-83. De dames van Grasshoppers kenden in hun tweede eredi visieoptreden opnieuw een zeer goede dag. Tegen het zeer geroutineerde Voorburg hebben de Katwijksen de hele wedstrijd verreweg het beste van het spel gehad. Met name Anja Aandewiel beves tigde haar klasse. Zij was zonder meer de beste speel ster van het veld en hield haar ploeg steeds aan de goe de kant van de score. De ruststand van 36-44 in Kat- wijks voordeel is des te op merkelijker, omdat Grass hoppers bovendien niet de beschikking had over Petra van der Oever (huwelijks reis) en Marja van Duin (va kantie). Ook na rust hield Grasshoppers tot de laatste minuut het verschil van 8 punten op het scorebord. Twee driepunters van de Voorburgse Esther van de Bos brachten de marge toen plotseling terug tot 2 punten. Vervolgens moest Grasshop pers machteloos toezien hoe Voorburg na een fout Ada Hoek, vanaf de straf- worplijn de wedstrijd alsnog in eigen voordeel besliste. Eindstand 78-77. De dames van MSV boekten een knappe zege op Racing Amsterdam. Bij rust leidden de Noordwijksen al met 30- 20, een score die in de tweede helft even regelmatig werd uitgebouwd: 64-43. Marloes Driessen scoorde de meeste punten voor MSV (18), Ria Bröring gooide er drie min der bij elkaar voor de ploeg die Christa van Schie weer kon verwelkomen. De heren van Grasshoppers zorgden in de eerste klasse rayon wel voor een stunt. In Katwijk werden de reserves van Leiderdorp met 76-75 verslagen. Leiderdorp dat een knappe start maakte ge tuige de 12-31 stand na 12 minuten, gaf zelf de winst uit handen. Door concentratie verlies slonk de marge tot 11 punten met de rust (31-40). De al te gretige Leiderdorpse luchtmacht bracht Grasshop pers toen in de tweede helft terug in de wedstrijd. Vanaf de starfworplijn schoten de Katwijkers zichzelf moeite loos naar de winst. Eindstand 76-75. De heren van MSV blijven ook na drie competitieduels puntloos onderaan de rang lijst staan. In Nieuwegein maakten de Noordwijkers niets klaar tegen het zeer sterke New Stars. MSV had er verdedigend duidelijk geen trek in. New Stars te kende zowel voor als na de pauze voor 55 punten. MSV stelde er in totaal slechts 66 tegenover. De heren en de dames van Lisse bleven dit weekeinde met lege handen achter. De heren liepen in Wychen te gen Wyba op dat met 92-87 net iets sterker was. De da mes moeten de eerste winst nog binnenhalen. In Eindho ven was PSV Almonte de beste ploeg. Lisse verloor kansloos met 75-58. ■■BHB LEIDEN De hoogst spelende korfbalclubs hebben het ontzet van Leiden wat extra glans gegeven met goede presta ties. TOP behaalde haar eerste overwinning ten koste van Drachten (10-9), dat echter twee protesten hèeft ingediend. Fides Pacta en De Danaïden kwamen remises overeen met Quick '21 en Ready en Fiks en Pernix wonnen allebei hun wedstrijden, al gebeurde dat wel met het kleinst mogelijke ver schil. De vreugde van TOP over haar 10-9 zege sloeg om in ver bijstering, doordat Drachten na afloop een drievoudig pro test aantekende. De bezoekers protesteerden tegen een afge keurd doelpunt op 0-1 en te gen twee onthouden strafwor- pen op 2-2 en 8-8, maar omdat één van de twee stippen ach teraf gemist werd, bleven er twee klachten over voor de protestcommissie. De Sassen- heimers kunnen derhalve nog niet gerust zijn over hun eer ste zege, die in een wisselvallig duel werd bereikt. Monique Wiegerink, Jeroen van der Klaauw en Anne van der Zaag zetten even voor rust 2-3 om in 5-3, maar daarna werd het initiatief uit handen gegeven en mocht Drachten op 8-9 een strafworp benut hebben, dan was de strijd gestreden ge weest. Nu richtte TOP zich op en brachten Jeroen van der Klaauw en Gerco Langelaan een ommekeer tot stand, die het uitvallen van Stella van der Zaag (enkelblessure) enigszins kon goedmaken. Fi des Pacta kwam een kwar tier na rust 7-3 voor op Quick '21 door goals van Mieke Se- lier, Frank Peter de Haas (2), Jan Willem Meijer, Nico Pi- kaar en Henk van der Waals, die vooral uit goed afvangen volgden. De fusieclub maakte echter teveel plaatsfouten om deze piarge in stand te houden en mocht met 8-8 uiteindelijk niet ontevreden zijn. De start van De Danaïden te gen Ready was grandioos, want Erik Kromhout, Heiko Locher, Enrico Mud (2), Moni que Slingerland, Marcel Keij- zer en Marco Mud maakten in drieëndertig minuten 9-2. De twaalf van Versloot liet haar- tegenstander vervolgens zo veel ruimte, da thet 10-12 werd en dat Keijzer met twee late treffers nog een punt met 12-12 veilig moest stellen. Afgaande op de kansverhou ding had Fiks ruimer afstand moeten nejnen van Nieuw Flora dan 8-7. Gwenny de Best, Gerrie Coli en Theo Vreeken benutten in het slot- kwartier slechts drie van de vele mogelijkheden en werk ten daarmee een geflatteerde 5-6 om in een krappe overwin ning. Opnieuw moest Pernix tot spelbevriezen overgaan om de bereikte 5-6 bij De Meervogels tot eindstand te bevorderen. Lian Tieleman, Marco van der Lugt, Peter Kuipers en André de Winter hadden hun team van 2-2 op 3-6 gebracht, waar na teveel balverlies aan Leidse zijde de spanning nog terug zou brengen. Binnen vijfentwintig minuten stond De Algemene 1-4 achter op Rozenburg, dat met fysiek spel haar voorsprong vast hield: 10-12. Alfred Lambooy en Marcel van Duyvenbode, met vier en drie goals veruit de sterkste aanvallers, en Brenda Venema konden hun twaalftal met 5-7, 7-9 en 8-10 enkel in de buurt van de be zoekers brengen. Ook Zuiderkwartier beleefde bij Kwiek een slechte start (4- Mieke Selier (links) was tegen Quick '21 goed voor twee treffers van Fides Pacta. Henk van der Waals (voorgrond) fungeert hier als aanspeelpunt. 1), die niet meer goed te ma ken viel met 12-8. Els van Lunteren, Christa Metselaar, Erik van Lunteren, Michael Martens en Aldo Spadon haal den tot 7-5 op, eer drie Haagse tegentreffers op rij de genade klap vormden. Velocitas speelde een onge lukkige wedstrijd tegen Ven tura Sport, want net nadat Ine Goedegebuur en Bert van Os- nabruggen gelijk hadden ge maakt (5-5), werd het in am per een minuut 5-7. De Lei derdorpers met Jeroen van Driel en Jan Scheffers (2) als topscorers gaven toen hun verzet op: 7-10. Met meer zuiverheid was Crescendo beslist verder weg gelopen van Landlust, dat on danks 2-3 en 3-4 geen serieuze bedreiging vormde Debby Blogg, Caroliert van Noort en Wijnand Alberts vergrootten de marge hierop tot 4-7, met ondermeer twee strafworpen. Alleen in de laatste zeventien minuten vond Tempo de mand van Nieuwerkerk beter, wat een 8-5 verlies niet kon verhinderden. Ron Zwaan (2), Marjan Wielinga en Erik Pons begonnen immers pas te sco ren op een hopeloze 7-1 stand. „Wij speelden zonder overleg of inzet en dan verdien je niet beter", wond coach Jan van Kalkeren voor Ons Eiland geen doekjes om de 10-3 ne derlaag bij SEV. Chris van Schie (2)^n Mark Bastiaanse waren de enigen, die zich in aanvallend opzicht in eniger mate konden onderscheiden in het eenzijdige treffen, dat bij rust al op 5-1 stond. LEIDEN Forescate presteerde prima en won beide partijen. LHMC had de wedstrijd tegen MEP in de hand en won met 1-5. De dames speelden nog steeds niet optimaal en deelden de punten. Alecto presteerde matig, de neren speelden gelijk en de dames verloren op het nippertje van De Gooi sche. Roomburg en Noord wijk wisten geen partij in winst om te zet ten. LHMC had een wat rommeli ge start tegen het uit Boxtel afkomstige MEP. Pas na twin tig minuten werd er gescoord door Peter Verstappen, die een nieuwe variant van de straf- corner uitprobeerde. MEP maakte af snel de gelijkmaker uit de rebound van een straf- corner. Harmen Jansen Schoonhoven zorgde via een strafcorner ervoor dat de eer ste helft met een voorsprong voor Leiden afgesloten werd. LHMC behield de voorsprong dankzij de invallende keeper Niels Eegdeman, die drie aan vallen stopte. Maurits Eiken hout bouwde de 2-1 uit tot 4-1. Allereerst met een goed benut te strafbal, daarna verraste Ei kenhout de MEP-keeper met een zacht balletje richting doel, terwijl een voorzet ver wacht werd. Jan Grijpma, de ex-voorstopper van Laren, kwam op via een mooie com binatie en maakte een veld- goal, waar hij zelf verbaasd over was: 5-1. Tijdens de laat ste drie goals speelde LHMC met tien man. Achtereenvol gens Eugène Dekker, wegens te ruw spel, en Peter Verstap pen, wegens praten, werden voor vijf minuten uit het veld gestuurd. De Leidse dames speelden nog steeds niet opti maal. Het Haagse Groen-Geel nam met een aanval over links een 1-0 voorsprong. Het ant woord van LHMC kwam pas tien minuten voor tijd. Hen- riëtte Smit verlengde een vrije slag van rechts en scoorde de gelijkmaker. De Leidse dames waren beter in het veld, maar hadden te weinig mensen in de cirkel om de kansen goed te benutten. Alecto speelde een matige, slome wedstrijd tegen Etten Leur. De eerste helft ging het spel gelijk op, er wa ren wat corners over en weer, die echter niet benut werden. Etten Leur scoorde1 in de twee de helft uit een corner die in de kruising gepushed werd. Tien minuten voor het fluit signaal werd de bal goed rond gespeeld door Alecto en maak te Hugo Kranenburg het af met een velddoelpunt: 1-1. De dames verloren op het nipper tje van De Gooische met 3-2. Na vijf minuten stond Alecto al 1-0 achter. Daarna passeer de een strafcorner de stick van keepster Ester Kuiper en was de achterstand verdubbeld. Na de rust werd de derde straf corner afgeschoven naar Ka rin Postma en zij scoorde. Tien minuten voor tijd viel Nienke Blans aan op rechts en scoorde Maaike D'Argemont de gelijk maker. Alecto raakte vervol gens in paniek en liet De Gooische een strafcorner af schuiven en de winnende goal scoren. Forescate had duide lijk het veldoverwicht en won met 0-6 van Myra uit Amstel veen. Martijn van Paassen scoorde 0-1 uit de rebound van ëën strafcorner. Broer Wouter volgde en scoorde op dezelfde manier 0-2. Bernard Thiemen maakte het laatste doelpunt voor de rust. Na de thee werd het een harde wedstrijd. Dat belette Eric Kruismulder ech ter niet om twee goals op rij te scoren. Peter Luns maakte uit de rebound van een strafcor ner 0-6. Ook de dames waren succesvol. De gelijkopgaande wedstrijd tegen het RijSwijkse Te Werve werd met een 0-1 overwinning afgesloten. Yvon ne Raap en Daniëlle Engelen kregen de rebound van een strafcorner tegelijk op de stick en scoorden het enige doel punt. In de tweede helft miste Sjanke Voogd een strafbal en sloeg de paniek toe. Toch heeft Forescate de stand vast kun nen houden en staat nu op de tweede plaats in de tweede klasse. Roomburg verloor met 2-1 van Warande uit Ooster hout. Wel stond de Leidse club 1-0 voor bij de rust, dankzij een doelpunt van Rutger van Schaick. Door een fout in de Roomburgse verdediging scoorde Warande de gelijkma ker. Vijf minuten voor tijd kreeg de Oosterhoutse ploeg ook nog een strafcorner kado van de scheidsrechter en werd het 2-1. De dames speelden ge lijk tegen Cartouche. Na een kwartier stond Roomburg 0-1 achter door een rebound uit een strafcorner. Vlak voor rust werd Inge Oudkerk Pool afge voerd met een gekneusde vin ger en de omzettingen in het team maakten dat de wedstrijd verder nogal rommelig ver liep. In de laatste minuut maakte Katja Verhulst via de onderkant van de lat de gelijk maker. Noordwijk had moei te met het 'echte' gras waarop de Amsterdamfee studenten club VVV speelde. Na een velddoelpunt stond Noorwijk 1-0 achter. Koen Keyzer miste na de rust een strafbal, die ge forceerd was door Erik Ver doorn. Er werd moeizaam een nieuwe aanval opgezet en die werd beloond met een veld doelpunt van Bart Wisbrun. De dames verloren terecht van de Strawberries uit Velzen met 2-6. Alleen Merel van de Sloot en Frauke Verhoef scoorden uit een strafcorner en redden de eer. LEIDEN Spartaan at leet Stefan Molenaar heeft in Zierikzee de of ficieuze nationale meer- kamptitel bij de C jon gens (14 en 15 jaar) ver overd. In Lisse streden de overige Spartanen om de clubtitels die uit eindelijk allemaal te recht kwamen bij de vooraf getipte favorie ten. Molenaar had dit jaar nog geen meerkamp afgewerkt. Toch begon hij dit week einde in Zierikzee als favo riet aan de titelstrijd. Voor af was Molenaar niet erg gerust op een overwinning: „De sterkste tegenstanders zijn werpers en ik niet dus moet ik de eerste dag maar een beetje stevige buffer opbouwen". Met 11.7 se conden op de 100 meter, 6.41 meter verspringen, 12.57 meter kogelstoten en 1.80 meter hoogspringen viel de buffer nog enigs zins tegen. De tweede dag echter bracht hauwelijks teleurstellingen. De gebrui kelijke 14.2 seconden ver scheen op het bord na de 100 meter horden gevolgd door een nieuw record van 35.32 meter met de discus. Zenuwslopend De 45.06 meter met de speer was een zenuwslo pende aangelegenheid. Na twee maal ongeldig (de straffe zijwind dreef de speer buiten de sector) ging ook de derde poging ang stig dicht naar de uiterste lijn. „Maar gelukkig bleef hij binnen en nog lekker ver ook". Met een afslui tende 1000 meter in een nieuwe recordtijd van 2.56.9 minuten kwam Mo lenaar op 6043 punten wat hem ook de eerste plaats op de nationale ranglijst opleverde. In Lisse werden door zijn clubgenoten gelijkertijd de onderlinge meerkampen afgewerkt. Verrassende nieuwe kampioenen kwa men uit die strijd niet naar boven, wel een fiks aantal verrassend sterke kampi oenen. Erik Opgelder bij de heren (5753 punten), Paula van Beek bij de da mes (3732 punten), Rik van Tol (5252 punten) en Den nis Verhaar (4860 punten) bij de oudere jongens en Tung Cheung (5424 pun ten) en Erwin Kortekaas (3813 punten) in de leef tijdsklassen daaronder. Bij de. meisjes leverde An drea van Velzen een op merkelijke prestatie door met bijna dezelfde materia len als de dames een score van liefst 3903 punten op het bord te brengen. Jolan da Aanhane en Debby Verhaar scoorden beiden een clubrecord. Aanhane schrapte Manon Geerlings uit de lijst bij de meisjes C met 3499 punten, Verhaar scoorde 2695 punten wat het een jaar oude record van Karin Guyt ver te bo ven ging. Dit mede door Angela van Grieken die met 2692 punten net naast de titel greep. Indruk maakte daarnaast Vincent van Steyn met 1.92 meter hoogspringen, Tung Cheung die met 11.4 secon den over 100 meter Kees Toussain uit de recordlij- sten schrapte en Richard van der Horst die ondanks een nul bij het verspringen toch ruim boven de vier duizend punten uitkwam.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 22