Publiek grote winnaar bij Zevenhovense motorcross Dubbele inst voor eren van emini Foreholte haalt uit bij E&O 1 Merenwiek: driemaal is scheepsrecht Titel voor A-junioren Alphians Saturnus stijgt boven Wings uit 2i 5PORT fieidócGotvuml maandag 3 oktober i988 pagina 21 In fraaie stijl gaat het Veense duo Hugo de Vries en Harry de Bresser naar winst in de eerste manche. Door een derde plaats in de volgende manche werden ze uiteindelijk tweede. Berg kwam hij echter niet. Duidelijk belust op revanche nam de laatste vanaf de start de kop, om die positie onbe dreigd tot over de finish te be houden. De eerste plek over twee manches was echter voor Schram. Het genieten bij de zijspanra- ces bestond uit het aanschou wen van de capriolen die de bakkenisten uithaalden om de pk's binnen de lijnen te hou den en voor de jeugd in het luisteren en meedoen met Cii cus Custers. Het „In de zome in de zomer" kwam, hoe ove eenstemmend met het wee ook, maar net over het zijspan geraas heen. Het Veense duo Hugo de Vries/Harry de Bres ser trok zich van „het circus" niets aan. Vanaf het neerklap pen van de hekken namen ze de kop om die niet meer af te staan. Hetzelfde kunststukje haalden de latere dagwinnaars Janssen/Geurts van Kessel uit in de tweede manche. Ze lie ten na de start het hele veld achter en belandden daardoor niet in de kluwen die een tien tal spannen vormden in de al lereerste bocht. De Vries/De Bresser zaten daar niet in. Via drie rondjes vijfde stek en drie „lappen" vierde plek reden ze de race uit in ,\bronzen„ posi tie. Die finish ging echter, net als de huldiging van de win naars, aan een groot deel van de oorspronkelijke 16.000 be zoekers voorbij. Die hadden zich rond de klok van zes reeds achter de piepers gezet ERIK HUISMAN Uitslagen motorcross Zevenhoven: Trikes/Quads: Eerste manche: 1. Wil van der Laan, 2. Frans van der Berg, 3. Ton Maessen, 4. Henk Baars, 5. Ben van der Laan; tweede manche: 1. Ben van der Laan, 2. Andre Ver doold, 3. Wil van der Laan, 4. Harrie van Vijfeijken, 5. Leo van Zwienen. Totaal. 1. Wil van der Laan (55), 2. Ben van der Laan (51), 3. André Ver doold (46), 4. Frans van der Berg (46), 5. Henk Baars (40). Viertakt: eerste manche: 1. Simon Schram, 2. Frans Sigmans, 3. Marcel van der Berg, 4. Gert van Wijk, 5. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Arjan Brouwer; tweede manche: .1. Marcel van der Berg, 2. Simon Schra- ma, 3. Arjan Brouwer, 4. Frans Sig mans, 5. Gert van Wijk. Totaal: 1. Si mon Schrama (57 punten), 2. Marcel van der Berg (55), 3. Frans Sigmans (40). 4. Arjan Brouwer (46), 5. Gert van Wijk (44). Zijspan: eerste manche: 1. Hugo de Vries/Harry de Bresser, 2.. Eimbert Timmermans/Eric Verhagen; 3. Ben ny Janssen/Frans Geurts van Kessel, 4. Johan Smit/Cor van der Bijl, 5. Ton van Heugten/Willems; tweede manche: 1. Janssen/Geurts van Kes sel, 2. Timmermans/Verhagen, 3. De Vries/De Bresser, 4. Henk Schrijver- Pierre van der Venne, 5. Hans van Gogh/Sies Hurkmans. Totaal: 1. Janssen/Geurts van Kessel (55), 2. De Vries/De Bresser (55), 3. Timmer- LEIDEN De junioren van het Alphense ICL Al phians hebben dit week einde in Oosterhout het nationaal kampioenschap voor A junioren behaald. Het eerste team behield alle kans op promotie naar de eerste klasse door in een „thriller" tegen het Goudse Braves de winst zeker te stellen. In Oosterhout speelde het ju nioren A team van de Alphi ans om het nationaal kampi oenschap tegen het Rotter damse Neptunus. Na de 9-3 winst en dus het kampioen schap grapte de Alphense wet houder Henk van Duyn, te vens teambegeleider, dat dit team na de pupillentitel vier jaar geleden en het kampioen schap bij de aspiranten twee jaar terug „uiteraard binnen niet al te lange tijd de titel bij de senioren zal pakken". In het team van coach Dick Len derink maakte vooral pitcher Huib Interna indruk door de volle negen innings voor zijn rekening te nemen. In Gouda speelde Kenneth Kenneppa in meerdere bete kenissen een hoofdrol in het promotieduel tussen de Alphi ans en de Braves. Na zes in nings zag het er naar uit dat de Alphians een eenvoudige overwinning op zaak zouden steken, maar een botsing van pitcher Remco Koppenol met de Goudse eerste honkman bracht plotseling het hele sei zoen in gevaar. Koppenol brak zijn pols en dat gaf de nodige problemen aangezien Alphians niet over een echte tweede werper beschikt. Kenneth Kenneppa probeerde het wel in de gelijkmakende zevende slagbeurt maar kreeg op acht slagmensen liefst zes punten om de oren. Ron Achterberg verving hem nog voor het ein de van die zevende inning waarna Kennepa zelf in het begin van de achtste slagbeurt voor 8-7 zorgde. Achterberg hield daarna de Goudse aanval goed onder controle mede door voortreffelijk veldwerk. In de negende en laatste slagbeurt bouwden de Alphenaren door een 3 mans homerun van Kenneppa de stand uit naar 14-7. In de laatste gelijkma kende slagbeurt besliste een dubbelspel, met weer Kennep pa in een hoofdrol, de wed strijd. LEIDEN De handbal lers van Saturnus hebben in een aantrekkelijke wedstrijd koploper Wings met 16-18 verslagen. De dames van Saturnus kwa men in de streekderby tegen HVV niet verder dan een 10- 16 nederlaag. HVV was daar mee de enige succesvolle streekploeg in de tweede divi sie A. Het verlies van OASE tegen UVG (12-6) mag min of meer ingecalculeerd genoemd worden, maar het 12-11 verlies van Olympia tegen De Meeu wen was een verrassing. In 2B won Northa vrij gemakkelijk van Hellas: 11-3. Saturnus speelde in de eerste helft erg sterk tegen Wings. De 3-2-1 defensie werkte naar behoren, maar de Leidenaars overtuigden met name door aanvallende combinaties. Nico Mooren, Rene Smit en Hans Blansjaar waren de afmakers, hoewel veel mogelijkheden onbenut bleven waardoor de voorsprong tot 8-11 beperkt bleef. Dat werd Saturnus in de tweede helft haast fataal. De steeds slordiger verdedigende ploeg van Roy van Gurp maakte het zich daarmee in de slotfase onnodig lastig maar won toch: 16-18. De dames van Saturnus lieten zich met name in het eerste deel van de tweede helft af troeven door HVV. Met een aantal break-outs, maar ook vanaf de vrijgespeelde cirkel bouwden de dames uit Voor schoten een 6-4 voorsprong uit naar 14-6. Pas in de slotfase deed Saturnus wat terug. De getergde keepster Paula Klap benutte twee strafworpen feil loos, daar waar haar teamge notes eerder faalden. „Ze wer den temet van de sokken gelo pen. Alles mocht". Olympia- coach Wil Geurds raakte na afloop niet uitgesproken over de in haar ogen bar slechte ar bitrage bij het duel tegen De Meeuwen. Toch was zij reëel genoeg om een deel van het 12-11 verlies toe te schrijven aan het eigen slechte spel van Olympia. De Wassenaarsen liepen half slapend tegen een 5-0 achterstand op. Bij 6-8 hal verwege was Olympia even te rug. OASE moest in UVG de meerdere erkennen. Er was klasseverschil tussen de ploe gen. Na de 8-4 bij rust kwam OASE terug tot 8-6, maar daarna liepen de fysieke ster kere Schiedamsen soepeitjes door naar 12-6. Northa werd in 2B verrast door het gemak waarme Hel las verslagen werd. Zonder zelf tot groots spel te komen had het halverwege al een 4-1 voorsprong genomen die na rust werd uitgebouwd naar 11- 3. Een hoofdrol was weggelegd voor keepster Eveline van Eist Zij was zo goed als onpas- seerbeer. De heren van Rijnstreek hadden een trainingsweekend in de benen. Dat was in de wedstrijd tegen Vires te mer ken. De ploeg van Menno Bom reageerde traag en was geen moment partij voor Vires. Na een 4-8 ruststand won Vires met 11-18. V dt, Pietë °t (EIDEN De eerste /inst dit seizoen voor het Jjeidse Merenwiek kwam stand in het regioduel jen de reserves van ietwijk. Flair 1 kreeg in e overgangsklasse op- ieuw met 10-1 om de ren en lijkt nu al te klein oor deze klasse. In de (verige klassen leek werd 'dj pvallend vaak verloren. In de eerste twee wedstrijden van het nieuwe seizoen startte Merenwiek niet geweldig. Na twee nederlagen op rij deed de Leidse ploeg het scheepsrecht echter eer aan door de derde competitieronde wel winnend af te sluiten. De reserves van Vlietwijk werden het slachtof fer. De 6-2 overwinning werd toegeschreven aan de terug keer van coach Guerin die de vorige wedstrijden door ziekte moest missen. In dezelfde klasse profiteerde Lisse 2 niet volledig, door tegen Morgen stond 4-4 gelijk te spelen. „We hebben drie kwartier staan wachten op onze tegenstanders en dat nog wel in hun sport hal", luidde het excuus van Hellen Broersen. Flair vergaat het in de over gangsklasse slecht. Na de 9-2 nederlaag van vorige week was er nog enige hoop, maar in Culemborg werd met de 10- 1 nederlaag het restje goed deels weggeslagen. „We heb ben net de zwaarste van de twee klassen met vier reserve- teams van hoofdklasseclubs. De mensen daarin willen zich allemaal bewijzen om zo in het eerste te komen en dat is voor ons net even te sterk. Ook Cu lemborg is uiterst gemotiveerd omdat vorig jaar de promotie net gemist werd. Maar het sei zoen is nog niet om dus is er nog niks echt verloren", aldus captain Frits Gill. De reserves doen het in de derde klasse opvallend goed door opnieuw met overmacht (7-1) te win nen. In de eerste klasse scoort Vlietwijk uit Voorschoten ook uiterst matig. Het wegvallen van een tweetal vaste krach ten heeft het team volkomen uit balans gebracht. Toch is er van enige vooruitgang sprake. Na de 10-1 nederlaag in de eerste wedstrijd volgde 9-2 in de tweede en dit weekeinde zelfs een bemoedigende 8-3. Winst was er in de tweede klasse voor de BC Leiden, dat in Den Haag met 6-2 won van DKC, en voor Lisse dat tegen Van Zijderveld 5 tot een even fraaie 6-2 kwam. Ook het tweede van de BC Leiden scoorde met een overwinning tegen het achtste van Van Zij derveld (5-3). Ook Wassenaar behaalde in de vierde klasse een 5-3 overwinning, wat naast de 4-4 van Veglo („Toch was dit lekkerder spelen dan vorige week die 8-0", aldus Tanja Vaels) de laatste positie ve score opleverde. IGMANS NEDERLANDS KAMPIOEN VIERTAKT mee i doe 5- here -2 ge intei EVENHOVEN Win- a"tJ;aars waren er in over- An[°ed bij de zesde motor- i wo;oss van Zevenhoven, Sigmans en het Caroppel Hans van Gogh- [*cht( lies Hurkmans grepen >nneB eerste manche van res- ;ctievelijk de viertakt- winsi de zijspanklasse aan m de strijd om het Ne derlands kampioenschap iJpjhun voordeel te beslis- Kan n. Dagwinnaars werden in echter niet. In de drie h iderdelen die op het rbgramma stonden, toon- van der Laan uads), Simon Schram in /fiertakt) en het koppel ■net enny Janssen/Frans iet3jeurts van Kessel (zij- an) zich het sterkst. De 3 botste winnaar stond bij orbaat echter al vast: ft publiek dat op het fes- 3. J jn was afgekomen, amf rlon lim 16.000 mensen bezochten t actierijke, maar vooral eur- en luisterrijke gebeuren V!hter nummer 60 van de Ze- ennhovense Dorpstraat. Het s ve ïitterende weer tekende tenaart>^ voor een riiet onbe- Mad langrijke bijdrage. De dienst- en commerciële mededelingen van de speaker, de tentjes die de inwendige mens verzorgden, het rijkelijk geëtaleerde sponsormateriaal, de bedrijvig mensen luchtdo- pende helicopter en de trai nende motorrijders hadden het publiek al aardig in stemming gebracht, nog voordat er een officiële meter was gecrossd. Gelijk vanaf die eerste meter, die door de spits-afbijtende quads en trikes voor hun reke ning werd genomen, waren de wedstrijden attractief. Zo knalde Wil van der Laan uit Ter Aar vanaf de quitte naar de kop, om daar doodleuk 30 minuten plus een rondje te blijven, de inspanningen van de directe volgers Hans Ghie- len (Nederlands kampioen). Ton Maessen en Frans van der Berg ten spijt. Van der Laan legde daarmee de basis voor de dagprijs, al leek die hem ïn het begin van de tweede rondgang te ontgaan. Een slechte start deed hem als vijftiende door komen, maar met een inhaal race belandde hij fraai op de derde stek. De tweede manche werd, onder de niet aflatende ijver van speaker Cor Ter- maat, gewonnen door Ben van der Laan. De man uit Ter Aar, die in het begin van het sei zoen zijn hand brak en lang uit competitie was, werd daar door tweede in de totaalstand. Bij de spectaculaire viertakten greep good-old Frans Sigmans (met zijn 41 jaar goed voor 2,5 decennium crosservaring) de eerste gelegenheid aan om het Nederlands kampioenschap definitief voor zich op te eisen. Als een furie vertrokken, voerde hij zes ronden lang het veld aan. Speaker Cor Ter- maat had te nauwernood ont huld dat „Franske" dit jaar, ondanks dat hij de ranglijst aan voerde, nog geen manche gewonnen had, of Alphenaar Marcel van der Berg passeerde hem. De tragiek van de race zat in de staart. Simon Schram, die vanaf ronde ze ven „in de wachtkamer" had gereden, kroop een paar toer tjes voor de geblokte vlag zou vallen langs Sigmans, om plaats te nemen in het achter wiel van Van der Berg. In de tweestrijd die zich ontspon sneuvelde de laatste in de laat ste bocht. De motor van de Al phense crosser sloeg af, waar op Schram en ook Sigmans langs Van der Berg konden glippen. Ook bij de viertakten leek de basis die de winnaar gelegd had in de eerste door slechte start in de tweede weg geslagen te worden. De gele furie Schram kende echter geen genade met het voor hem liggende veld. Ronde na ronde rukte hij op. Voorbij Van der |IDEN Leython en jlken, de volleybal- Ims met titelaspiraties Tde heren, lieten het tij- Tas de eerste competitie- fode beide afweten. Ook I damesploegen van Ge il i-Kangeroes en Ley- fcn verloren. De Voor- jiotense heren speelden tee week een dubbel. Zij (ten zowel de beker- als competitiewedstrijd tanend af. t heren van Leython speel- tegen een zeer geïnspi- ird Tornado. Bij de tegen- Jnder draaide alles veel be- Tdan bij de ploeg van John pen. Er werd veel in het net [uit geslagen. Alleen de der- Jset werd nog spannend tot t13. daarna was het afgelo- fi. Novo liet een punt liggen Jen Vono. De Noord wijkers pmen met 2-0 achter en le de partij binnen drie jjartier te gaan verliezen. In fenstelling tot vorig seizoen {èk het team echter wel be- tot werkvolleybal en jjrmee werd het derde deel 18-16 gewonnen. De rest i de wedstrijd werd, met een zeer goed spelende Pieter Keuning, gewonnen door Novo. Gemini-K speelde een aantrekkelijke bekerwedstrijd in een onaantrekkelijke zaal. De uitloopruimte is veel te krap, waardoor goede verdedi gende acties moeilijk worden. De leerste twee sets gingen met slechts twee punten ver schil naar de Voorschotenaren. De beslissende derde werd met 15-12 gepakt. De tweede karchtsinspanning betrof de competitiewedstrijd tegen de altijd moeilijke tegenstander SVC uit Den Haag. Gemini be gon zeer goed (10-2), maar maakte daarna te veel fouten: slechts 15-12. De tweede set werd voornamelijk verloren door een slechte verdediging,, mede door een vaak falend blok. Dit leek in het derde part door te zetten, maar het tij keerde. Via 15-12 en 15-7 werd ook deze wedstrijd ge wonnen. Graficon Donar won de eerste sets zeer gemakkelijk en door de hoera stemming verloren de ploeg de 3e set ook weer ge makkelijk van Oikos. Donar moest daarna alle zeilen bijzet ten. Onder aanvoering van de goed spelende George Hage- man werd nog net de winst Menno Kielman valt aan voor Gemini. De Voorschotense ploeg boekte zowel voor de beker, als in de competitie een zege. binnengesleept. De eerste set ging nog, daarna kwam er geen aanval meer uit en het serveren was slecht. Kansloos was Leython 2 dan ook tegen DOS. LUSV kon het de eerste set nog wel bijbenen, maar door het ontbreken van de af studerende Freek Weidema konden de vier basisspelers met hun invallers een 3-0 ne derlaag niet voorkomen. Elke set duidelijk voorstaan en toch met 3-0 verliezen, dat was het lot van Novo 2 tegen Rentokil. Be Fair was net een maatje te groot voor het team van Val ken. De winst ging in deze boeiende partij met 3-1 naar de thuisploeg, mede door te veel fouten aan het net en on zekerheid in het achterveld bij de Valkenburgers. VCS speel de tegen Zovoc 2, een team met een mixed van ei-varen en jonge spelers. De eerste set ging nipt, de tweede dik verlo ren. Daarna ging VCS zijn ei gen spelletje spelen en trok met 3-2 aan het langste eind. De dames van Gemini-K speelden tegen Radius een slechte wedstrijd die zij verlo ren met 3-1. Ook Leython ver loor met 3-1 en wel van Marti- nus, een team met veel oud- eredivisiespeelsters. De qerste drie sets ging het nog goed, maar de pass liet het zo nu en dan afweten. De derde set konden de dames van trainer- /coach Willem Spierdijk nog winnen, daarna werden zij weggeserveerd. Zowel het tweede als derde damesteam van Gemini won haar wed strijd met 3-1. Het tweede won moeizaam van Orion in een zeker in de beginfase erg onze kere wedtstrijd. Aan beide kanten werd hard gewerkt, FOTO: BRAM VEEFKIND maar Gemini maakte uiteinde lijk de minste fouten. Het der de had set het spel volledig in handen (15-9 en 15-1). Daarna keken het team steeds tegen een achterstand aan en verloor dan ook met 15-17. De laatste set leek op de derde, maar Ge- mini hield het hoofd er beter bij dan Acco DOS. Novo won binnen het uur van Ridder- veld. De start was vrij gemak kelijk, maar daarna kwamen de puntjes wat moeilijker. Rid- derveld werd goed onder druk gehouden door de bal ver in het achterveld te spelen, zodat de spelverdeler erg veel moest lopen. De Alphense dames zul len hun spel nog aardig bij moeten schaven om hun titel aspiraties bewaardheid te zien worden. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER LEIDEN Na de enigs zins tegenvallende sei zoensopening heeft Fore holte tegen titelkandidaat E&O gigantisch uitge haald. De Voorhoutsen beschoten het doel van de ploeg uit Emmen alsof het de afsluiting van de 3 ok toberfeesten. betrof. Met een apotheose van negen perfecte break-outs be reikte het een 10-31 over winning. Vanaf het allereerste begin had E&O weinig in te bren gen. Foreholte-coach Kecske- methy posteerde afwisselend een 6-0 en een 4-2 dekking. De Emmense schutters zagen wei nig kans boven de muur voor Karina Bruins uit te torenen. De enkele keer dat dat wel lukte vond het echter Bruins op haar post. De 4-2 zorgde voor de nodige onderscheppin gen. Bij rust leiddeForeholte dan ook met 10-4. Toch was Kecskemthy ontevreden. Zijn voorwaartsen hadden teveel kansen laten liggen. In de tweede helft ging dat be ter, zeker toen Karina Bruins^ in het doel van plaats wisselde met Anita Seur. Seur. kon zich uitleven in haar specialiteit: het razendsnel in het spel brengen van de bal. Vanaf de stand 22-8 kon Foreholte met een serie break-outs uitlopen naar 31-10. De laatste uitbraak verdiende een schoonheids prijs. De „gedolde" Emmensen moesten Marianne Bult in de laatste minuut laten gaan. Bult maakte de kans niet zelf af, maar speelde de bal af naar Christine Knigge. Met een „vliegertje" vanuit de hoek schoot zij de 31e treffer in. De beide speelsters vormden we- derom het koningskoppel van de Voorhoutsen. In hun voet spoor kwamen ook de overige speelsters tot goede prestaties. Met name Connie van der Werff is als cirkelspeelster ge groeid. In combinaties met El len Warmerdam en Ellie van Leeuwen scoorde zij vier maal. En E&O zelf? De ploeg van de Westduitse Karin Holtemöller creëerde weinig kansen. Het had zoveel moeite de neder laag voor eigen publiek te ver werken, dat er twee speelsters met een rode kaart vroegtijdig naar de kant moesten. Fore holte bleef daarentegen dit keer vrij van tijdstraffen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21