Warmunda bedwingt MMO Jeugd van UYS houdt het simpel Alphia met negen man toch langs Abbenes Ter Leede oppermachtig Singeling snel Van Poppel tweemaal rapste op Breestraat Dekker debuteert met nederlaag SPORT EeicLeSouta/nt MAANDAG 3 OKTOBER 1988 PAGINA 2 LEIDEN In het dames- bekervoetbal was Ter Leede oppermachtig tegen Berkel. De 8-0 was daar van de duidelijke weerga ve. Topscoorster was Ma rion van der Ploeg, die de Berkelse doelvrouwe vier maal liet vissen. Jenny van der Mark „werd tweede" met drie treffers. Sandra Bakker maakte het achttal vol. De keep- ster van Ter Leede, Jo Zonderland, had een erg rustige middag, Berkel wist haar niet aan het werk te zetten. Ocgstgeest won vorig jaar de beker in de eerste klasse en doet dit jaar mee in de interre gionale klasse. De eerste wed strijd was tegen het sterke Rijsoord en werd verloren met 0-6. Oegstgeest kon de druk van de tegenstander en het hogere tempo van Rijsoord een uur lang goed aan. Een kwar tier na de rust, bij een stand van 0-3, zakte het Oegstgeester verzet in. Rijsoord tilde in het laatste kwartier de score naar 0-6. Iduna won in een romme lige partij met 3-0 van debu tant Leonidas uit Rotterdam. Angela Hoekstra maakte vlak voor de rust het eerste doel punt. Invalster Deborah Freu- denthal tikte de bal uit de handen van de Leonidas-keep- ster in het doel en zag de „treffer" tot haar verrassing niet geannuleerd worden, 2-0. De felle Rotterdamsen kwa men niet tot scoren. Joianda Barend besliste de wedstrijd door 3-0 aan te laten tekenen. LEIDEN „In die knol lentuin van UW kan je gewoon niet combineren". Aldus verdedigde Bert Jansen, trainer van de jeugd van UVS, de oppor tunistische speelwijze van zijn ploeg in de uitbeurt bij UW. Hij kreeg het ge lijk aan zijn zijde want UVS won met 1-3. RVC had tegen Quick Boys aan één kans genoeg om met 0-1 te winnen. Lisse hield te gen koploper Telstar de schade beperkt. Pas na ruim een uur openden de Velzenaren de sco re om uiteindelijk een 0-3 zege te grijpen. Roodenburg had veel moeite met het puntloze Hollandia. Met de 1-1 mochten beide teams tevreden zijn. UW - UVS 1-3 (1-1) UW en UVS probeerden in de eerste helft de bal via com binaties naar voren te bren gen. Dat lukte op het slechte veld maar matig. De doelpun ten kwamen in dat deel dan ook uit strafschoppen. Eerst scoorde Onno Laman. De ge lijkmaker riekte naar een „goedmakertje". In de tweede helft joeg UVS de bal direct naar voren. Alex Leeflang scoorde 1-2. Nadat diezelfde Leeflang onderuit was gehaald kon Laman vanaf de stip uit halen voor zijn tweede treffer: 1-3. FC Lisse - Telstar 0-3 ((H)) Telstar was buiten kijf de bes te ploeg maar het verweer van Lisse mocht er ook wezen. Doelpunten bleven een vol uur uit. Nadat de Velzenaren met nog twintig minuten te gaan een verdedigingsfoutje afstraften was de wedstrijd ge speeld. Met nog twee afstand schoten bepaalden zij de eind stand op 0-3. Tegenover de drie doelpunten stelde Lisse een gelijk aantal goede moge lijkheden. Quick Boys - RVC 0-1 ((H)) Arjan van der Werf slaagdt er in van de jeugd van Quick Boys een steeds beter op el kaar ingespeeld geheel te ma ken. Tegen RVC domineerde de thuisploeg bijna de comple te wedstrijd. Schoten van Maarten de Mol, Marco Kleine en Benno Dijkdrent kwamen niet verder dan het houtwerk. De rechtsbuiten van RVC te kende in de 70e minuut voor het enige wapenfeit voor dde bezoekers. Hij kopte RVC naar 0-1. Roodenburg Hollandia l (0-1) Na het eerste kwartier, d; voor Roodenburg was (Pieté Eekel kopte op de paal), nai Hollandia het initiatief ové de meteen na rust tegen (1-1 Roodenburg verzuimde door drukken, waarna Holland opnieuw terug kwam. Dat dan ook de reden dat Hai Tisseur met het gelijkspel t< gen de hekkesluiter niet onti 3 vreden was. LEIDEN Alle damesteams van Dekker Squash War mond verloren hun eerste competitiewedstrijd. He eredivisieteam verloor dik met 4-0 van Victoria. De he renteams van Warmond hebben dankzij de nieuw p puntentelling gewonnen. Hun collega's van LSRC ste den teleur, terwijl Alphen met wisselend succes pret teerde. De vrouwen van Casino stuurden hun teger standsters met een 4-0 afstraffing naar huis. De eredivisie vrouwen van Dekker begonnen gehandicapt aal de eerste compétitiewedstrijd tegen het sterke Victoria. Dominj que Fleur, de nummer één, ontbrak en dat betekende dat Man Gillies, Liz Weare en Esther Lieben een plaats hoger moester spelen dan normaal. Nolly Bennink viel in op de vierde plaa en zij pakte als enige een game winst tegen Karin van Schaik: 9, 0-9, 10-8 en 5-9. Mary Gillies kreeg Marjolein Houtsma, nummer twee van Nederland, tegenover zich en kon niet me< dan zes punten pakken. Liz Weare werd in toom gehouden do< de nationale nummer vier, José Houben, en verloor met 1-9, 5- 6-9. Esther Lieben werd weggeveegd door Jacqueline van Naul' Lemke en pakte slechts twee punten. Het debuut van de here in de eerste divisie verliep redelijk succesvol. Er werd 2-2 g< speeld tegen Dicky Squash 3, maar dankzij het nieuwe punter r systeem won Dekker met 3-2. Bij een gelijk spel, wordt aan c hand van het aantal gewonnen games en zo nodig punten uitgi maakt wie er gewonnen heeft. Brian Witherden klopte de Anf® sterdamse Marcel Bruine de Bruin met 3-1. Graham Smith wo ;c overduidelijk van Arthur Moree: 9-2, 9-5, 9-6. Peter Buitendi, r; kon slechts één game afsnoepen van Peter Sosnovski en Car j. de Bruyn moest na een hele spannende partij de vijfde game a staan aan Michel Vintgen. Dekker 2 speelde ook gelijk, echtr tegen Dicky Squash 6. Allard van Weerden en Gé Tan wonne beiden met 3-1, Ton Creyghton en Bernt Jansen met 3-1 verli K ren. Dekker 3 won van Casino 1 dankzij de extra gamewins i Jerry McSloy en Allan Thirkettle pakten de Warmondse pui ten. Anton Will van Zoelen en Jan van Duin „regelden" de pui ten voor Noordwijk. Dekker 4 won met 4-0 van Minerva 1. P ter Deen, Henry Lathouwers, Chris Jewel en Jan van de Kan 0 gunden de studenten slechts vijf games. Dames 2 verloor in tweede divisie met 1-3 van Alphen 1. Olga van de Berg, li i( Koning en Angelique Komen stonden bij elkaar opgeteld slech rQ één game af. De concurrentieslag op de eerste positie tussen V vienne Aalders (ex-Alphen) en Suzanne van Niekerk eindig! in het voordeel van Aalders: 7-9, 9-5, 9-6, 9-8 en 7-9. Dekken verloor dik van Dicky Squash 4. Het eerste herenteam van AfM phen heeft het goede ritme nog niet te pakken en verloor met éi 3 van Victoria 2. Theo Demoet en Peter Komen kregen met 3|g, klop. Jan Ottens redde de eer met zijn 3-1 zege, het op de eersL positie spelende jeugdige talent Peter Paul Scheerders verlor^ op het nippertje. Alphen 2 veegde Kieviten 1 met 4-0. BK Kampers, Edwin Rövenkamp en Gerard de Kruyf verpletterdBp hun tegenstanders met 3-0, Jeroen van der Zwan stond sled ?t één game af. HSRC 3 won met nipt verschil van Alphen 3. J jn han Vis en Fer Timmers pakten de punten. Het tweede dame team heeft met drie debutanten in het team met 4-0 verion van Haarlem. De heren van de LSRC stelden teleur. LSRC jj, verloor met 3-1 van Leyens 5 uit Zoetermeer. Alleen de reser Ruud de Maagd won zijn partij (3-2). LSRC 2 verslikte zich ;L Mariahoeve 1 en verloor dik met 4-0, terwijl LSRC 3 de eer v; de Leidse club redde door gelijk te spelen tegen Minerva 2 en nj ftunten te winnen. Het reserveteam van de Leidse dames v< -j, oor met 4-0 van Diepput 3 uit Den Haag. Het eerste damestea ar van Casino won overtuigend met 4-0 van de Leyens 1. Rena van de Bent, Rosemarie Verdegaal, Jeanine Jünger en Mad Asselbergs gaven hun tegenstandsters geen enkele kans. LEIDEN Remco Singeling zwom tijdens de Speed wedstrijden in het Vijf Meibad een uitstekende tijd de 200 wissel. Zijn eindtijd van 2.53.8 betekende tevefl een verbetering van het clubrecord wat op naam ston van Dennis Schouten. Micha Prins, De Zijl, werd derd op deze afstand in de ook niet geringe tijd van 3.03 Ton Onderwater tikte op de 50 meter vlinder als een aan in een uitstekende tijd van 42.3. Onderwater i helemaal goed op dreef, op de 100 school pakte hij de eerste plek (1.41.8). Tussen het feestgedruis door werd ook de jaarlijks terugkerei wedstrijd om de „Hutspottentrofee" gezwommen. Op deze w« strijd worden de afstanden, inclusief estafettes, alleen in de w selslag afgelegd. Bianca Hoeks en de gebroeders Schouten maa ten gelijk van de gelegenheid gebruik om (weer) een limiet hun naam te schrijven. Hoeks werd met haar eindtijd van 2.3 tevens eerste. Voor Dennis en Mare werd deze prestatie beloo met een derde en vierde plaats (2.29.6 en 2.30.2). Antoin v Weerde die bij de heren ook een eerste plaats behaalde, ze geen slechte tijd neer. Zeker gezien het feit dat hij pas sinds 11II rige week weer begonnen is met trainen, dit in verband n lk blessures en ziekte. Met zijn eindtijd van 2.16.5 zat hij slechts m seconde boven zijn persoonlijk record. Al met al waren er stei j verenigingen aanwezig, maar LZ bleek voor de derde acht een volgende maal de sterkste te zijn. Natasja Sierag was het weekeinde ook weer goed op dreef. schreef maar liefst twee gouden en een zilveren overwinning d haar naam, te weten op de 100 school (1.39.1), de 50 vlin< nj (40.9) en de 100 wissel (1.24.0). Op de 50 vlinder werd zij acht jn volgd door twee clubgenootjes die elkaar flink op de hielen ten namelijk: Fatma Memisoglu en Marielle Kraan (47.3 en 47 0 Kraan had op de school Sierag ook al voor moeten laten werd met haar tijd van 1.45.2 derde. Precies dezelfde tijd ze te: haar tweelingbroertje neer op deze afstand en dit beteken voor hem een tweede plaats. nn De overige uitslagen van deze twee wedstrijden en de B- kla die zondag in De Zijl werd gezwommen zien er zo uit: Spee< h{ 100 vrij meisjes 77, tweede Fleur Bakker 1.09.6, derde bij de jcf gens Richard van Duyvenbode in 1.13.0. 200 wissel meisjes rcj tweede Anne de Haas 3.27.0. 50 vlinder jongens 79, tweede S ncj( fan van Ieterson 45.9. 100 rug meisjes 77, Fleur Bakker twe« in 1.19.4. peJ Hutspottentroffee: 200 wissel jongens onder de 12, derde Richa Ujt van Duivenbode in 2.51.5. Meisjes onder de 14, tweede Nan^j Kij in de Vegte 2.34.1 en derde Maaike Parrel 2.37.4. Remco Si [3 geling eerste op de 100 wissel in 1.23.7. jy B- klasse: 100 vrij jongens onder de 16, eerste Laurens van Ka en pen 1.00.9. 100 vrij meisjes onder de 12, eerste Monique B am mentloo 1.16.5, derde Monique Snoeker 1.18.1. 100 rug mei onder de 14, eerste Danny Dubbeldeman 1.22.6 en derde Sas art van Varick 1.22.9. 200 wissel jongens onder de 14, een Rob ;ns van den Kamp 2.45.2, twee Richard Snoeker 2.45.4. 100 i meisjes onder de 10, Alexandra Onderwater tweede in 1.40.0 j derde Maijolein Kraam in 1.41.6. 100 school dames Pauline 1 rm nekamp tweede in 1.29.0. Bij de heren eerste Marco Blokp t j 1.19.3. Onder de 12, Verlee van Verloren Tomaat eerste (A-1 j 1.31.5 en tweede (B-tijd) Lisette van Polanen. LEIDEN In de afdeling zaterdag heeft Abbenes de hoge klassering verspeeld. Het hard spelende Alphia boog in de tweede helft met acht veldspelers een 2-1 achterstand om naar een 2-3 zege. TAVV verspeelde een punt te gen MVKV: 1-1. Valken speel de bij vlagen goed voetbal, maar liet zich in de slotfase van het duel met Woubrugge bijna de punten ontnemen. Het won met 2-3. Hazerswoud- se Boys - KRV eindigde bij 2- 0. SVLV behaalde de eerste punten. Het door de competitie zwalkende ZLC werd met 2-1 verslagen. Ook LSVV won met het kleinst mogelijke ver schil: 1-0 tegen SVOW. Abbenes - Alphia 2-3 (2-0) In een hard duel liet Abbenes zich in de tweede helft intimi deren. Abbenes nam door twee doelpunten van Remco Zijs- ling een 2-0 voorsprong. Het moest die in de tweede helft afstaan. Peter van Asselt bracht Alphia terug in de wed strijd, maar toen eerst Jan Martens en later Teun de Pa ter voor relatief kleine vergrij pen uit het veld werden ge stuurd. leek het pleit beslecht. Zo niet dacht Alphia. Koos Dusseldorp en Kees van Raamsdonk zetten Alphia op 2-3. Hazerswoudse Boys KRV 2- 0 (2-0) Hazerswoudse Boys stelde al voor rust de zege veilig. Koen Warnau schoot de Boys naar 1-0. Tien minuten later werd Warnau binnen de zestien me- t^r gevloerd, maar Gerard de Haas miste vanaf de stip. Hij haalde even later zijn gram door een combinatie met Kees van Tol en Edwin de Jong doeltreffend af te ronden. Na roekeloos doorgaan van een KRV-aanvaller moest keeper Hans van der Zwan met een nierbeschadiging het veld ver laten. MVKV - TAVV 1-1 (0-1) In een slechte wedstrijd ver dienden beide ploegen het niet te winnen. TAVV nam uit een strafschop via Kees Hoogenes de leiding. Daarna werd de sfeer wat grimmiger. In de tweede helft schoot Rian Blan ket! de verdiende gelijkmaker voor MVKV binnnen. Bij een corner werd hij niet goed afge dekt. Woubrugge - Valken'68 2-3 (0-2) Valken heeft het zich tegen Woubrugge onnodig moeilijk gemaakt. Het nam in het eer ste uur een 0-3 voorsprong (doelpunten Denny van der Mey, Albert de Haas en Hans Vijgeboom), had ook de kan sen op meer, maar kwam in problemen toen Woubrugge tegenscoorde. Met nog tien mi nuten te gaan scoorde Wou brugge nog 2-3, maar daarbij bleef het. LSVV'70 - SVOW 1- 0 (0-0) LSVV had het verschil in klasse tussen de beide teams in meer dan het ene doelpunt van Bert Pley uit moeten drukken. SVOW was zelden gevaarlijk. Pley besliste het duel in de tweede helft met een „zaalvoetbaldoelpunt". Hij omspeelde drie tegenstanders om met een klein tikje de bal min of meer tot zijn eigen ver bazing in het net te krijgen. SVLV - ZLC 2-1 (2-0) SVLV legde een fris spelletje op de mat dat door ZLC maar moeizaam bestreden werd. Via twee schoten (Sjaak Lelieveld doelpuntte met een schot dat de onderkant van de lat raakte en Leo Zandbergen doorboor de de kruising) nam SVLV een 2-0 voorsprong. Het keer punt kwam toen Lelieveld een penalty miste. ZLC kwam goed terug, scoorde eenmaal, maar kwam niet verder dan de 2-1. LEIDEN Hekkenslui ter Warmunda hield het op de tweede plaats staan de MMO goed in be dwang. Ook Leidsche Boys pikte een eerste pun tje, van ZLC. De enige club uit de zondagafdeling die niet gelijkspeelde was Oranje Groen, dat Bernar- dus met 5-1 versloeg. LEIDEN Jean-Paul van Poppel was gisteren tweemaal de snelste ren ner op de Breestraat tij dens een wedstrijd in het kader van de Drie Okto berfeesten. Eerst legde de sprinter uit de ploeg van Jan Raas de tijdrit over één ronde in de kortste tijd af; een klein uur later zegevierde hij in de der- nykoers over Gerrie Kne- temann en Henk Lubber- ding. Tien beroepsrenners meldden zich gistermiddag bij het Stad huis voor de race over een uur en een korte tijdrit. De ren ners toonden het in groten ge tale opgekomen publiek in de tijdrit achter de derny dat ze er aan het eind van het wie- Ierseizoen nog best zin in had den. Van Poppel was de snel ste in 1.34.16 min. over één ronde; Henk Lubberding werd tweede op ruim anderhalve se conde. In de „échte" wedstrijd kwa men de renners aanvankelijk wat moeizaam op gang. „Een- mansploeg" Ron Mackay pak te de eerste premie door op kop van het peloton door te komen. Het was tevens zijn laatste opvallende actie. Na twintig minuten ging met de aanval van Ludo Peeters het tempo flink omhoog. De weg kapitein van de ploeg Raas kreeg even later gezelschap van generatiegenoot Gerrie Knetemann. Jacques van der Poel reed, met in zijn wiel de anderen, het gat echter weer dicht. Rob Kleinsman, hele maal uit Drente overgekomen, werd gelost toen zijn gangma ker pech kreeg en kon niet meer aansluiten. De aanval van Henk Lubber ding was een beslissende. Hij kreeg daarbij Van der Poel, Knetemann en Van Poppel mee. Van der Poel liet vervol gens een gaatje vallen, waarop de rest van het veldje gezien was. De finale was spannend. Bij de laatste doorkomst lag Lubber ding nog met minieme voor sprong aan kop. Toen het lei derstrio weer de Breestraat op stormde lag het trio weer dicht bij elkaar. In de sprint kwam het trio zij aan zij op de meet afgesprint, waar Van Poppel de anderen iets te snel af was. Knetemann finishte als twee de, Lubberding eindigde op de derde plek. Daarachter won Peter Stevenhaagen nog de sprint van Ludo Peeters, ter wijl Jelle Nijdam de snelste van de achtervolgers was. Blijkbaar had Nijdam zich toch nog ingehouden, want 's mid dags eindigde hij in Kerkdriel als tweede in een koppeltijdrit. De Brabander reed met de amateur Goense een tijd van Henk Lubberding plaatste de beslissende aanval. Van het groepje van drie toonde Jean-Paul van Poppel zich in de eindspurt de snelste. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN 1.15.33 uur over 58 kilometer, eindigde als elfde met een tijd van der Tang uit Voorhout als Frank van Veenendaal, ge- van 1.17.04. In het criterium zesde. koppeld aan Maarten Ducrot, voor amateurs finishte Ronald RICHARD IPPEL Warmunda - MMO (H) Warmunda heeft wat verande ringen ondergaan, een nieuwe keeper, Ralph van der Hulst, en een nieuwe laatste man, Geco de Winter, versterkten de Warmondse verdediging. Dat dit vruchten afwierp, bleek wel, want het sterke MMO werd in bedwang ge houden. De eerste helft miste Warmunda twee kansen. Leon Kortekaas en Mark van Grie ken schoten tegen de binnen kant paal en de onderkant lat. MMO kwam sterk terug in de tweede helft, maar de verdedi ging van Warmunda zat pot dicht. Leidsche Boys - ZLC 1-1 (0- 1) Ronald Hendriksen bepaalde met een goede knal uit een vrije trap de stand in de eerste helft. Na de rust zette Leid sche Boys wat druk op de ke tel. Patrick Kooien probeerde twee keer te scoren uit een solo, maar werd dwarsgezeten door de ZLC-keeper. In de laatste minuut lukte het dan eindelijk. Patrick Kooien gaf een mooie voorzet naar Marcel Groenendijk die hieruit de ge lijkmaker scoorde. Dit bete kent het eerste puntje voor de Leidsche Boys. Alkmania - VNL 1-1 (0-1) Na een kwartier scoorde John Pelmaley voor de Leidenaars via een mooie kopbal 1-0. Aan beide kanten werden kansen gecreeërd, maar niet benut. Na de rust was het Ed Muller die er vandoor ging voor Alkma nia en de bal zachtjes over de keeper lobde. Alkmania drong nog fel aan, maar kon, on danks een klein veldover- wicht, de bal niet meer tegen de touwen werken. Oranje Groen Bernard us 5- 1 (1-1) Johan van Leijden van MMO achtervolgt Warmunda-spits Sjaak de Boer (rechts). Beide ploegen deelden de punten. Al na drie minuten stonden de Leidenaars voor dankzij een goede knal van Piet Plezier. De voorsprong werd door een blunder van Leidse keeper Chris Tisseur al weer snel in gehaald door Bernardus. Ach ter de laatste man stond 'toe vallig' Richard Wagenvoort die de bal oppikte en de gelijk maker scoorde. Tisseur maakte zijn fout na de rust goed door achter elkaar twee strafschop pen achter de Hazerswoudse keeper te knallen. Piet Plezier maakte 4-1 en Robert Pont maakte in de laatste minuut het vijftal vol. Randstad Sport - VN A 1-1 (9-1) De beide ploegen gingen de eerste helft gelijk op. Jan van der Reijden scoorde voor Randstad Sport 1-0 uit een pe nalty. VNA miste vlak voor rust een mooie kans, Henk van Berkel stond twee nieter voor open doel, zonder keeper en schoot hoog over. De Leid se club drong sterk aan in de tweede helft en Edwin de Roo beloonde de inspanningen met de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd schoot Michel de Roo nog een keer over de lat en bleef de stand 1-1. ASC - Teylingen 0-0 (0-0) De keepers van beide clubs hadden weinig te doen, beide FOTO: BRAM VEEFKIND ploegen waren aan elkaar ge waagd, goed georganiseerd en gaven elkaar geen centimeter ruimte. Alle pogingen om het doel te bereiken strandden op de verdediging. Een van de weinige kansen had Benno Schoonwater van ASC, die na een voorzet vrij stond en voor open doel miste.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 20