sQuick Boys even dicht bij stunt tegen Fortuna S: 1-2 Foreholte verslaat UDO: 2-1 Unieke overwinning Rijnsburgse Boys op pover SC Cambuur Inhaalzege FC Lisse UY S en Noordwi jk met moeite ronde verder 2» SPORT ZeidóüQowiant MAANDAG 3 OKTOBER 1988 PAGINA 19 st oor >eri CATWIJK Hoewel er aa' p zich niets viel af te din- n v en op de 1-2 zege van ers ortuna S op Quick Boys, in ag het er zaterdag toch >n i ven naar uit dat de Kat- Or /ijkers voor een regel- ;ts i echte stunt zouden zor- )U?* !n' A Na de gelijkmaker ut0| an Arie van Duyn was er 5tc 'en iets van paniek te er. espeuren in de Limburg- je e gelederen, maar daar j rist de thuisclub niet van !vel i profiteren. Een benutte rafschop van Roger Reij- s« ers loodste de eredivisio- «st tenslotte in de tweede en. onde van de KNVB-be- 8el er. i ierl 5rb« Een schande, vind ik het, dat det^'J hier zo moeizaam winnen", foeterde de Limburgse oefen- tester Hans van Doorne- veld.„Binnen twintig minuten hadden wij hier al met 0-4 moeten voorstaan. Maar nee, de heren denken er weer veel te gemakkelijk over en missen de ene kans na de andere waardoor je uiteindelijk nog in de problemen komt ook. Bij een aantal spelers was de in stelling en de concentratie ab soluut geen 100%, waarbij ik tegelijkertijd Quick Boys wil complimenteren voor het goe de spel dat zij getoond heb ben". Daar had de voormalige trai ner van Haarlem ten dele ge lijk in, omdat de Katwijkers een zwakke eerste helft lieten volgen door een prima ver volg. Volgens Hans van der Zee liet zijn formatie zich in de eerste helft te simpel af bluffen: „Het eerste half uur kwamen wij er niet aan te pas en had Fortuna het karwei moeten afmaken. Tijdens de pauze heb ik verteld, dat wij meer van onze eigen mogelijk heden moesten uitgaan en scherper de duels moesten aangaan. Dat gebeurde na rust en je zag toen ook dat wij be paalde fases gelijkwaardig wa ren. Al heeft één man ons op de been gehouden en dat was Tom van der Niet". Een juiste constatering, want de opvolger van Theo Guyt groeide uit tot de absolute uit blinker. Nu is het voor een keeper altijd lekker om veel te doen te krijgen, maar de wijze waarop Van der Niet zijn ploeg in de race hield was im ponerend. Doordat de meeste Katwijkers in de beginfase hun zenuwen nog niet kwijt waren, diende Van der Niet veelvuldig zijn kwaliteiten te etaleren. Toch was hij in de vierde minuut al kansloos bij een schot van John Clayton, die voorbereidend werk van Sigi Lens knap afrondde. De Engelse spits vormde samen met de razendsnelle Lens een nauwelijks in te'dammen ge- Van der Weteringh stopt Leo van der Weteringh is weg bij Quick Boys. De bedrijfs leider van een tuinderij ziet geen kans om meerdere malen in de week te trainen. Afgelopen week stelde hij Quick Boys-trainer Hans van der Zee op de hoogte van zijn beslis sing. „Het voetbal valt niet meer te combineren met mijn werk. De laatste tijd moet ik in de avonduren en in de weekeinden werken. Je zou kunnen zeggen dat ik een ver keerde keus heb gemaakt en dat ik beter bij RCL had kun nen blijven, maar het is nu eenmaal gebeurd. Omdat ik al drie bindende wedstrijden voor Quick Boys heb gespeeld, kan ik niet meer naar een andere vereniging". vaar voor de Katwijkse defen sie, maar in de afwerking faal de het tweetal. Pech had For tuna in de twaalfde minuut toen een schot van talentvolle linkermiddenvelder Roger Reijners op de lat afketste. Bij Quick Boys schutterden Johan Jonker en Jaap van Duyn bij tijd en wijle als beginnelingen, hetgeen enkele grote Sittardse kansen tot gevolg had. In aanvallend opzicht had Quick Boys slechts enkele piepkleine kansjes gekregen toen na een half uur spelen een voorzet van de hard wer kende Kees Haasnoot precies op het hoofd belandde van spits Arie van Duijn, die het leder echter schampte in plaats van raakte, waardoor dé kans op de gelijkmaker voorbij ging. In de 42e minuut miste Clayton een nog grotere moge lijkheid door vanaf drie meter over een totaal verlaten doel te schieten. Het leek wel of Fortuna niet wilde scoren, want ook de meer voor dan achter zijn' defensie opereren de libero Henk Duut, schoot twee minuten na de hervatting vrij voor Van der Niet tegen diens machtige lichaam. Tien minuten later maakte hij zijn enige foutje door een schot van de tegenvallende Richard de Vries door zijn vingers te laten glippen, maaF hij herstel de zich net op tijd. Een boog- balletje van Johan Jonker stond in de 54e minuut aan de basis van de gelijkmaker. De lastige Arie van Duijn wurm de zich tussen twee verdedi gers door en verschalkte doel man Ruud Hesp met een leep tikje. Fortuna S had het even moei lijk met de gelijkmaker, maar schakelde vervolgens over op een hoger tempo. Schoten van Sigi Lens (2x) en Nico Jalink werden echter door Van der Niet (voor wie Van Doorne- veld in zijn Haarlem-tijd al be langstelling had) onschadelijk gemaakt. Pas in de 70e minuut nam Fortuna een 1-2 voor sprong toen Reijners alleen op de Katwijkse sluitpost mocht afgaan en deze niets anders restte dan de Limburger neer te leggen. Reijners benutte de door scheidsrechter Van Haaf- ten (die geel gaf aan Johan Jonker, Hans van der Plas en René Maessen) terecht toege wezen strafschop zelf. Van Doorneveld koesterde de over winning, maar pikte de instel ling van zijn spelers niet. De heren mochten gistermorgen om 10.00 dan ook een extra training komen afwerken... JELLE RAAP Scoreverloop: 4. Clayton 0-1, 54. A. van Duijn 1-1, 70. Rey- ners 1-2. Quick Boys: Van der Niet; Haasnoot, Jonker, Ruis, H. van der Plas; J. van Duijn, Aande- wiel (M. van der Plas), F. van Duijn; L. van der Plas, A. van Duijn, Kraan. LEIDEN Foreholte kruipt dank zij de 2-1 zege tegen UDO langzaam maar zeker naar de top van de vierde klasse B. UDO blijft door dit resultaat steken in de onderste regionen. SJZ en VTL. beide teams bevinden zich in de gevarenzone, kwamen een 3-J.2-2 remise overeen. In de vierde 'klasse D behaalde NSV'46 een knappe 0-2 overwinning tegen Moordrecht. '^Foreholte UDO 2-1 (1-1) De eerste helft was voor ons. Toen hadden we de zaak al kun nen beslissen", vertelde UDO- trainer Peter Ciere na afloop. Vooral Ronald van Velthoven en Peter Stuifzand misten enkele goede kansen. De stand was toen overigens al 1-1. In de vierde mi nuut scoorde Puck van der Voort; een minuut later schoot Gert-Jan van Rijn UDO langszij. Na rust was Foreholte iets ster ker. Een actie van Puck van der Voort werd zeven minuten voor tijd door Ton Arroyo afgerond en leverde de volle winst op voor de ploeg van coach Hans Blom. SJZ - VTL 2-2 (0-1) De thuisploeg liep vanaf het be gin achter de feiten aan. Ronald van der Pot tekende de eerste Leidse treffer aan. Na rust kwam de ploeg uit Zoeterwoude via Joost Vink langszij, maar Fred van Haarlem bracht De Leide- naars vanaf elf meter weer op voorsprong. SJC-spits Rob Retel toonde aan dat hij het scoren nog niet is verleerd en bracht de ge lijkmaker op het scorebord. Moordrecht - NSV'46 0-2 (0-2) De eerste overwinning var NSV'46 is een feit. De ploeg van trainer Paul de Jong was vooral de eerste helft superieur aan haar tegenstander. De bliksemstart van NSV leverde twee goals op. Een „gewone" van Frans Blom en een penalty van Rini van Court. Peter van der Star en Rob van Voorwaarden hadden een hogere score op hun voet, maar lat en paal beslisten anders. Na rust knalde de thuisploeg erin en dat resulteerde uiteidelijk in een strafschop. Doelman Kees Vork bleef echter koel en ontmoedigde Moordrecht door dit buitenkansje te pakken. LEIDEN FC Lisse zaterdag behaalde tegen ZOB een 1-0 „in haalzege" en nestelde zich door dit goede resultaat aan kop van de tweede klasse C. „We hebben geknokt voor de overwinning", aldus Lisse-trai- ner Wim Eilander. „Alleen zul len we in de komende wedstrij den wel meer kansen moeten be nutten. Met name in de tweede' helft hadden we enkele opgeleg de kansen die onze spitsen in goals hadden moeten omzetten", legde Eilander na afloop uit. Mark Ens en Richard Mulder waren de spelers in kwestie. Bij beide spelers ontbrak het beetje geluk dat een spits nodig heeft. Ens miste drie goede kansen en ook Mulder faalde een paar maal. Het was een geluk bij een ongeluk dat Zuid Oost Beemster in de eerste helft niet verder kwam dan een inzet, die door verdediger Geep van Rooyen van de lijn werd gehaald. Na rust dicteerden de pupillen van Eilander het spel. De drang om de nul van het scorebord te ha len resulteerde vijf minuten voor tijd in de bevrijdende treffer van invaller Marcel Bremmer. Koudekerk deelt met Zwammerdam LEIDEN In de vierde klasse B kwam Koudekerk wederom niet tot winst. De nummer voorlaatst kwam dit weekeinde te gen rode lantaarndrager Zwammerdam een 1-1 puntendeling overeen. Hoewel Koudekerk het beste van het spel had, weigerden de pupillen van trainer Wil Henskens een voorsprong te nemen. In de tweede helft brak Koudekerker Peter van Asch de ban en bracht hij zijn ploeg aan de leiding. Direct na deze goal kwam de thuis ploeg op een goedkope wijze aan de gelijk maker. Een actie van verdediger Siebe Schellingerhout, hij ranselde het leer met zijn handen uit het doel, leverde Zwammer dam een pingel op die koelbloedig werd be nut. povics. Het duurde zaterdag dan wel heel erg lang voordat de Cambuur-trainer zich weer onder de mensen begaf, maar de oefenmeester had die be denktijd in de ongetwijfeld sombere kleedkamer van de Friezen niet benut voor het bedenken van de in zo'n si tuatie gebruikelijke excuses. „Ik kan heel kort zijn. Er ver diende vandaag maar één ploeg te winnen en dat was Rijnsburgse Boys. Het is in mijn positie treurig en pijnlijk om dat te moeten zeggen, na een kwartier spelen eigen lijk ook al op voorsprong moeten staan. Omdat extra middenvelder Huug Aande- wiel (ook tegen de Friezen slechts in naam laatste man), Wim Hooymans en Gijs Collé de vijf redelijke mogelijkhe den echter lieten liggen en scheidsrechter Klootwijk geen strafschoppen zag in een twee tal toch knap 'rijp' ogende ac ties van vleugel verdediger Hans Erkelens, bleef het sco rebord nog even ongebruikt. Even, want Cambuur toonde zich wél slagvaardig op het moment dat de kansen zich aan de andere zijde voordeden. Eerst was het Ton McNulty die voorbereidend werk van Carlo de Leeuw (voorzet) en Willy Carbo (terugkopbal) dia gonaal verzilverde, vervolgens was het aan Carbo om bewa ker Wim Driebergen en doel man Jan Blankespoor het bos in te sturen: 0-2. Twee doelpunten in twee mi nuten die op dat moment voor Popovics betekenden dat de strijd gestreden was. „Normaal gesproken stort een amateur- ploeg op zo'n moment in. Dat Rijnsburgse Boys dat niet deed, tekent de klasse van die ploeg. Die lui bleven vanuit een goede organisatie door voetballen, bleven in een goed resultaat geloven". Evenals trainer Arie Kurver, overi gens: „We stonden dan wel achter, maar we voetbalden bepaald niet minder. We had den nog niet verloren, al maakte die achterstand het er natuurlijk niet gemakkelijker RIJNSBURG Een over- ïffe winning van een amateur- ^®fblub op een betaald voet- bal organisatie is al lang itee6een incident meer. Na- jantuurlijk, in de regel trekt letteen 'betaalde' club in on- oijn derlinge confrontaties fe^acht van de tien keer aan t het langste eind, maar de ittetijd dat een zege van een Ilej zaterdageersteklasser op hel een eerste divisieclub op- a merkelijk werd genoemd, toch wel voorbij. Uit- or zonderingen bevestigen toe echter ook hier de regel, r En de winst (3-2) die g «Rijnsburgse Boys zaterdag in de eerste ronde van het J 'betaalde bekertoernooi op ;cje SC Cambuur boekte, hoort beslist in die catego rie thuis. Het zal immers in de historie van die be- vakerstrijd nog niet zo vaak dozijn gebeurd dat een ver- rlai tegen woordiger van de »2 betaalde sector op voet- '^balgebied zo overtuigend celi de mindere was van een gaa 'amateuristische' oppo- menent. En het zal ongetwij- thufeld bijna uniek zijn dat yc een amateurploeg erin p slaagt een (ook al onver- jekdiend opgelopen) 0-2 ach- ik i terstand in één speelhelft alsnog compleet weg te z! poetsen. Rijnsburgse Boys deed dat za terdag dus wel, verdiende der halve alle lof. En kreeg die ook. Van het publiek in de vorm van een staande ovatie, van de eigen trainer Arie Kur ver („Pure klasse"), maar ook van diens collega, Sandor Po- Wim Hooymans gaat hier nog, niet correct, gevloerd worden door tegenstander Hans Erkelens van Cambuur. Later in het duel zou de aanwinst van Rijnsburgse Boys persoonlijk voor de gelijkmaker tekenen. foto: andré van haasteren maar de waarheid is soms erg hard", liet Popovics weten. Hoe hard die waarheid kan zijn, was zaterdag in het eerste half uur van het bekerduel al gebleken. Niet Cambuur, maar Rijnsburgse Boys gaf op alle fronten de toon aan. En had op en moesten we nog meer ri sico gaan nemen". Met Hans Zwaan dus als extra spits in de ploeg (voor middenvelder Fred Bodaan) ging Rijnsburgse Boys op zoek naar de aanslui ting, die er overigens na dertig seconden al bijna was. Achter eenvolgens Collé en Zwaan klungelden echter op dusdani ge wijze dat doelman Fred Grim alsnog kon ingrijpen. Huug Aandewiel (hij mikte de bal uit een vrije trap tegen de lat), Wim Hooymans en Hans Zwaan (Grim greep tweemaal accuraat in) hadden alweer drie doelrijpe mogelijkheden niet benut toen de 1-2, in de 54e minuut, eindelijk een feit werd. Met dank aan Cambuur in het algemeen, en aan Carlo de Leeuw in het bijzonder. Het was immers de geblesseerd aan het duel begonnen num mer tien van de eerstedivisio- nist die, licht bedreigd door Collé en Zwaan, besloot tot een verre terugspeelbal. Een actie die door doelverdediger Grim duidelijk niet was voor zien: via de vuisten van de wanhopig zwevende aanvoer der verdween de bal in de rechterbovenhoek van het Cambuur-doel: 1-2. Een doel punt, dat voor Popovics ook al geen reden vormde de presta tie van Rijnsburgse Boys te minimaliseren: „Ongelukkig, natuurlijk. Maar vooral ge rechtigheid. Cambuur ver diende vandaag gewoon niet beter". Nog geen zes minuten nadat de, overigens direct ingewis selde, De Leeuw de helpende hand had toegestoken, bewees de thuisclub dat het ook zelf kon scoren. Grim had al weer een schitterende redding moeten verrichten na een kop bal van Zwaan, toen Wim Hooymans op rechts aan een solo begon. Bewaker Ype Ane- ma kwam niet verder dan achtervolgen, zodat de insnij dende Hooymans op twintig meter van Grim met links kon uithalen. In de linkerbeneden hoek werd de 2-2 een feit. Het zou tot zes minuten voor tijd duren voordat Rijnsburgse Boys het voortdurende over wicht met een derde treffer bekroonde. Een overtreding van Gerard de Haan tegen Zwaan leverde de Rijnsbur gers niet de terechte straf schop, maar 'slechts' een vrije trap rand strafschopgebied op. Geen probleem echter voor Huug Aandewiel. Diagonaal verdween het leer, kansloos voor Grim, in de uiterste bo venhoek. De 3-2 winst was binnen, de tweede bekerronde (tegen Willem 2) een feit voor Rijnsburgse Boys. Met de complimenten van Po povics. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 33. McNulty 0-1. 34. Carbo 0-2, 54. De Leeuw 1-2 (eigen doelpunt), 60. Hooymans 2-2, 84. Aandewiel 3-2. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, De Kroon, Aandewiel, Driebergen. Heemskerk, Hooymans, Bodaan (Zwaan), Arroyo (Vonk), Van Dijk, Collé. Carli. SC Cambuur: Grim, Bulte, De Haan. Richardson, Erkelens (Haverkort), Kastelijn, Anema, De Leeuw (Huite- ma), McNulty, Carbo, Kuitert. Boekingen: Hooymans (Rijnsburgse Boys), Huitema (Cambuur). a's Oranje naar sprak UVS-coach Ruud de Groot na afloop. „Hans de Kruijs en Marcel Valk laten voorin hun man lopen terwijl we één tegen één spelen. We hebben geluk dat Hoogeweij op dreef is, anders pakt het misschien nog verkeerd uit", aldus De Groot die na afloop geen woord met beide spelers wisselde. Toch was zijn team - ditmaal zonder Van Berkel en Meys maar met Van Orssagen - in het eerste part zeker niet de mindere. Na rust gaven de Leidenaars het duel uit han den. Altior-trainer Frank van Dam formuleerde het duidelij ker: „Het was alles Altior dat de klok sloeg". Wilco Rietho ven, Aad Otto en Steef en Rene van der Hoorn hadden de openingstreffer op hun pantoffel, maar Hoogeweij was niet te kloppen. Tot grote te leurstelling van Van Dam sloegen de Leidenaars zeven minuten voor tijd plotseling de klok. Henry Pouw kende geen Sardon en scoorde verrassend -1. Hans van Leeuwen had het duel definitief kunnen be slissen, maar hij zag zijn lob net naast het doel belanden. Nicolaas Boys-Roodenburg 1-5 (0-1) Voor rust hadden de Leide naars nog „drie-oktoberbenen" en kwam de tweedeklasser niet verder dan een goal van Ronald Janssen. In de rust schudde coach Wim Rijsber- gen zijn mannen wakker en vanaf dat moment werd de vierdeklasser serieus geno men. Glenn Helder (waar was hij de eerste helft?) en Marcel van der Burg voerden de score uiteidelijk op tot 1-5. SJC-VIOS 1-1 (0-1) SJC w.ns. „Het was niet denderend"., luidde het 'enthousiaste' com mentaar van SJC-trainer Jan Faas. Zijn mannen keken in de rust tegen een 0-1 achter stand en brachten er weing van terecht De thee verrichtte wonderen en een herboren SJC zette de derdeklasser na rust vast. Dat leidde tot de ge lijkmaker van Ruud Alkema de. Tijdens de strafschoppen- reeks bracht doelman Chiel Smit zijn ploeg in de volgende ronde. Hij stopte twee pingels en schoot „en passant" ook zijn eigen strafschop nog binnen. LFC-Wilhelmus 1-6 (0-2) De Kanaries hadden vooraf al gekozen voor de competitiebe- langen van het tweede team. Immers, tegen de sterke hoofdklasser Wilhelmus viel weinig eer te behalen. Tot aan de rust bleef de schade be perkt tot twee goals. Na rust moest Peter van der Wal nog viermaal hengelen. Michel Mejri tekende het enige Leidse doelpunt aan. LEIDEN De derde ronde van de districtsbeker West II leverde geen verrassingen op. Ook al ging het bij sommige teams (Noordwijk, UVS en SJC) zeer moeizaam, alle „re gionale favorieten" kwamen een ronde verder. Alleen Roodenburg werd op tijd wak ker en behaalde alsnog een 1-5 overwinning tegen Nicolaas Boys. LFC en Leiden moesten hun meerdere erkennen in respectievelijk Wilhelmus en Tonegido. Noordwijk-Voorburg 2-1 (2- 1) „We hebben geleerd van Spij- kenisse. Met aanvallend spel gingen we toen met 2-0 de boot in. Daarom hebben we nu behoudender gespeeld", meen de Noordwijk-trainer Eelman na afloQp van het bekerduel tegen tweedeklasser Voorburg. Zijn team kwam na tien minu ten op een 0-1 achterstand, omdat de buitenspelval niet goed functioneerde. Twee mooie treffers van rechterspits René van Hensbergen brach ten de kustploeg al voor rust op 2-1. Na rust gaf Noordwijk het initiatief uit handen. De ploeg kwam aanvallend niet verder dan een kopkans voor open doel voor Geert-Jan Bak ker. Alle Noordwiikers waren dan ook blij met het eindsig naal. Spirit-ARC 1-3 (0-2) „We kwamen snel op 0-2. Toen hebben we rustig aan ge daan. Goed voor het moreel van de ploeg" vatte spits Nico Oosterlee de overwinning te gen derdeklasser Spirit samen. „We hebben in de competitie immers nog niet gewonnen en staan pas op één punt", voegde hij eraan toe. Drie goals van dezelfde Oosterlee drukten het klasseverschil tussen de beide teams uit. Leiden-Tonegido 2-4 (1-2) De thuisploeg was de mindere van tweedeklasser „Tot ons nut en genoegen is deze opge richt". De pupillen van trainer Henny Beerenfenger konden tot 2-2 aanklampen, maar moesten de Voorburgers daar na laten gaan. Stand-in Fred Gravenkamp kreeg al snel de eerste goal om zijn oren. Eric van Doeselaar zette dezaak echter recht. Voor de thee kwamen de gasten wederom op voorsprong; ditmaal werd het gaatje na rust gedicht door Hassan Kartal. Na de 2-3 stel de Fred Kanbier maatje Ruud Boot in de gelegenheid voor de derde maal op gélijke hoogte te komen. Boot miste en vanaf dat moment liep het niet meer. Tonegido profiteerde en be paalde de eindstand op 2-4. Altior-UVS 0-1 ((H)) „De instelling is niet goed", Quick Boys oefent zater- !dag 15 oktober tegen het Nederlands elftal. De wed strijd begint om 12.00 uur, dit in verband met de thuiswedstrijden van Noordwijk en Rijnsburgse Boys. Het eersteklasseduel Quick Boys - Rozenburg wordt verschoven naar 24 december. Naar verwach ting zijn „de Milanezen" wegens competitiever plichtingen niet van de partij. De voorverkoop op Sportpark „Nieuw-Zuid" begint zaterdag 8 oktober om 11.00 uur. )r d )uick Boys-spits Arie van 3^A)uyn wurmt zich door de ver- ediging van Fortuna Sittard. ven later is de 1-1 éen feit. foto: anorè van haasteren

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19