Laat maar zitten vindt Johnny Kraaykamp -RADIO/TELEVISIE CcidoeSowtant MAANDAG 3 OKTOBER 1988 PAGINA 11 „Werelddierendag- jhow" bij NCRV ILVERSUM De NCRV- elevisie zendt morgen naar lanleiding van Werelddieren- i^o- Camerlid Erica Terpstra het .60 ,Jaar van het dier" officieel al openen. In het „Jaar van "!ao >et dier" v'ert de Nederlandse 100 )ierenbescherming zijn 125-ja- Loo .ig jubileum. Een groot aantal i.OO rtiesten onder wie BZN en 150 lob de Nijs werken mee aan leze „Werelddierendagshow", ITO ie wordt gepresenteerd door L60 'rank Masmeijer. Centraal in 1-50e show staan de Nederlandse siels. die overvol raken. Door laatsgebrek worden de mede ^erkers vaak gedwongen een eel van de dieren te laten islapen. In de uitzending zijn ertegenwoordiger van ver- chillende Nederlandse asiels aanwezig met een aantal die- en. Kijkers kunnen tijdens de itzending een speciaal opge leid 06-nummer bellen om ich aan te melden voor een ier uit een asiel in hun omge- ing. „Hier en Nu" zal later jie avond in haar programma '•Jij ferugblikken op deze „asiel-ac- ,31 je" met een reportage vanuit ).00 tet telefooncentrum. 1.90 5-20 tobin Albers presenteert 150 .AVRO's Sportpanorama" P[ILVERSUM Robin Albers f de nieuwe presentator van AVRO's Sportpanorama", dat [ekelijks op maandag wordt 455iitgezonden. Robin Albers ^jwam in 1984 als disc-jockey ti vaste dienst van de AVRO n presenteerde onder meer ipt radioprogramma „Toppop adio". Zijn televisie-debuut iaakt hij vanavond. Zeg 'ns AAA" egint met ocumentaire ILVERSUM Het achtste zoen van „Zeg 'ns AAA" be nt donderdag (Ned. 1 om 20.20 ir) met een documentaire er deze succesvolle comedy- rie. Ati Dijckmeester praat et regisseur Nico Knapper, hrijver Chiem van Houwe- nge en zijn vrouw Marina en twee acteurs Sjoukje Hooy- aayer en John Leddy. proberen antwoord te geven de vraag hoe het mogelijk is t het programma na zoveel en nog steeds zo succesvol in zijn. Verder geven zij hun )k op het programma en ver ten iets over hun verleden, den en toekomst met betrek- ng tot „Zeg 'ns AAA". De ge- rekken worden afgewisseld t werkopnamen van de se- HILVERSUM - „Godfried Bo- mans heeft eens tegen mij ge zegd: „De mensen raken eerder gewend aan ellende dan aan comedy. Er moeten meer komedies komen op de televisie en wat minder we reldrampen". Daarom speel ik de rol van slimme gevangene in de nieuwe VARA-serie „Laat maar zitten". Het is Johnny Kraaykamp die deze filosofie en levenskijk van wijlen Bomans overdraagt ter inleiding van een nieuwe VARA-tv-serie met hem in de hoofdrol. Deze reeks belache lijke belevenissen naar een Brits voorbeeld verschijnt te beginnen zondag 9 oktober wekelijks om vijf voor acht in acht delen op de buis in de re gie van John vjd. Rest en met figuren daarin als Rita Corita, Rudy Falkenhagen en Pieter Lutz. Johnny: „De Brekers verdwij nen bij de AVRO. Een artistie ke tv-directeur daar vond het allemaal te gewoontjes. Ik heb hem gevraagd of hij wel weet, dat het voor het merendeel ge wone mensen zijn die naar die programma's kijken. Voor mijn artistieke bevrediging heb ik dit soort rollen niet no dig. Ik sta al jaren in de beste toneelstukken en ben daar voor al ruim gelauwerd met toneelprijzen, het laatst nog de Johan Kaartprijs voor „De Fantast". Voor het geld hoef ik het niet te doen. Voor mijn STER-spot voor die bekende kledingfirma verdien ik in één keer meer dan in een heel jaar toneel spelen". Komiek „Het uithangen van de komiek met een aangever als vroeger met Rijk is een heel ander soort werk dan toneel spelen. Als komiek ken je eigenlijk al leen maar je eigen tekst. Je wacht op je aangever om jouw grap te kunnen plaatsen. Dat dit een heel ander vak is, heb ik van mijn collega's van het toneel intussen geleerd. To neelspelen is niet alleen tekst zeggen. Je moet vooral luiste ren naar je mede- of tegenspe ler. Toneelspelen doe je ook als je niets zegt. Je bent en toont je dan voortdurend be trokken in het spel, waardoor de illusie van werkelijkheid Johnny als bajesklant met zijn bewaker Pieter Lutz. ontstaat. Als komiek moet je vooruit denken om gretig je grap te kunnen plaatsen. Het geheim van toneelspelen is, dat je meedenkt met de situa tie, die op dat moment speelt. Als toneelspeler moet je je zo in de scene plaatsen, alsof je niet weet wat er allemaal nog komt. Dat vraagt een heel an dere instelling dan die van de komiek. Een toneelspeler kent fasen van stil spel. Dat is voor een komiek onbestaanbaar". „In deze VARA-comedy vind ik o.a. Pieter Lutz, Nelly Frij- da en Rudy Falkenhagen te genover mij, oude rotten in het toneelvak. Met hen speel ik to neel in deze serie. Je draagt je rol. Echte comedy. Er blijft ook ruimte over om te dollen. Rita Corita is mijn vrouw, die mij geregeld in de gevangenis komt bezoeken. Bij haar kun je je geen buil vallen. Met haar speel ik geen toneel, maar be drijven wij farce, noem dat maar volks klassiek toneel". Al speelt hij de dragende rol, Rita Corita is als zijn gade niet weg te denken, laat staan weg te schrijven uit deze serie. Zij blijft door dik en dun aan hem hangen. De anderen niet te na gesproken, maar samen ma ken zij er iets moois van. Ook al is Johnny veroordeeld tot een uithuizig bestaan, zij is hem steeds nabij, ook omdat zij bij haar bezoeken tekenen van toewijding en fruit achterlaat. Zij heeft het bezoekrooster bo ven haar bed hangen en net als Johnny telt zij de dagen af. „Van regisseur John v.d. Rest heb ik ook een boel geleerd, maar soms heb ik het moeilijk met hem, omdat hij veel te hoge eisen aan de scenes stelt. Hij laat je sommige situaties tien keer overnieuww spelen, omdat hem een kleinigheid niet zint. Dat vind ik nergens voor nodig als ik op dat mo ment voel, dat het er allemaal goed op staat. Daar kan ik dan soms heel kwaad om worden. Daar staat tegenover dat hij van opschieten houdt en dan moet je bij mij wezen. Verder sta ik daar sceptisch tegen over. Dan denk ik al gauw: Laat maar zitten". Verhollandst „Ik heb me in het verleden wel eens beklaagd over goede tekstschrijvers. Die zijn er al tijd weer te weinig. Sinds ik toneelspeel heb ik heel Shake speare achter de hand. En dat niet alleen. Deze gevangenis serie heeft John v.d. Rest uit Engeland gehaald. Daar had den ze er onder de titel „Por ridge" veel succes mee. John heeft die tekst in handen gege ven van Harm Edens en Ger foto: vara Apeldoorn. Die twee jongens hebben deze zaak niet alleen vertaald, maar alle typisch Britse grappen verhollandst. Ik vind dat knap werk. Daar kan ik voortreffelijk mee uit de voeten". Johnny mag als de delinquent Herman Onno Faber in deze serie dan wel niet de komiek spelen, hij vult zijn rol wel hoogst komisch in. Hij steelt de show. Hij wordt tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. Als vaste bajesklant heeft hij daar ervaring mee. Kans om te ontsnappen bestaat er niet. De gevangenis staat op een onbewoond eiland, omge ven door breed en diep water. Het gaat er om die drie jaar zo gezellig mogelijk in te richten. Laat dat maar aan Johnny over. Hij palmt om te beginnen een bewaker (Pieter Lutz) in en vervolgens de directrice (Nelly Frijda). Hij haalt bij haar een wit voetje en krijgt haar ver volgens op zijn hand. Alleen op de dokter (Henk van Ulsen) krijgt hij moeilijk vat. Als de beste blijspelacteur van 1988 (Kaartprijs) komt Johnny voortdurend in aanvaring met de mensen rond hem. Zijn vaardige flux de bouche vol humoristische krakers halen hem er doorheen. TON OLIEMULLER KRO 15.30 Neighbours (1), Australi sche tv-serie. 15.55 Het eiland van de vuurgo- din natuurfilm over de uitbasrtingen van de Ki- laue-vulkaan op Hawaï. 16.45 KRO's tekenfilmfestival. 17.00 Kinderkookkafé. Kook- magazine voor de jeugd. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Hitquiz, popquiz gepre senteerd door Henk West broek. 18.40 Tom en Jerry. Tekenfilm serie. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.17 Volmaakte vreemden (Perfect strangers), Ameri kaanse comedyserie. Afl. 1 Daar wordt aan de deur geklopt. 19.52 Het zwaard van eer (Sword of honour, 1 en 2), vierdelige Australische tv- serie. De soldaat Tom Lawrence en de pacifisti sche studente Esse Ro gers ontmoeten elkaar en worden verliefd. Hij door- loppt een militaire carrière, zij gaat studeren. Dan be sluit Tony naar Vietnam te gaan. 21.25 Hoofdpersoon, Aad van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de actu aliteit: 21.50 Yes minister Engelse comedyserie met o.a. Paul Eddington en Nigel Haw thorne. Afl. 6: Het recht op informatie. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 nVrouwen van Vlaande ren, documentaire van Ria Groeneveld over vijf Vlaamse vrouwen in ver schillende omstandighe den tijdens dagelijkse werkzaamheden. KRO/RKK 23.30-23.35 Avé Maria. De Sint Bavo-Cantorij o.l.v. Jan Valkestijn zingt het Maria- lied Salve sancta parens, in de St. Bavo-Kathedraal in Haarlem. NEDERLAND2 AVRO 16.00 2De Chinese chef, educa tieve kookreeks. Afl. 1: Cantonese keuken. 16.30 AVRO Service Salon, ge varieerd programma ge presenteerd door Catheri ne Keyl en Amanda Spoel. 18.00 1 Ontdek je plekje. Van daag: Giethoorn. 18.10 AVRO's cursus Omgaan met Paard en Pony Achtdelige serie over het paardrijden. Afl.: Opgeza deld met een mens. Bronson Pinchot en Mark Linn-Baker spelen de neven Balki Bar- tokomons en Larry Appleton in de comedyserie 'Perfect strarv gers'. Ned. 1 om 19.17 uur. foto: anp 19.00 19.25 20.00 20.29 23.25 23.50 Foofur, tekenfilmserie. De Fabeltjeskrant Afl.: De uitslag. Wordt vervolgd, stripma gazine met Han Peekei. AVRO's Sportpanorama. Sportprogramma. NOS TJournaal en weerover- zicht. AVRO Meryl Streep-cyclus: Sil- kwood, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Mike Nichols. Met Meryl Streep, Kurt Russell, Cher e.a. Ka ren Silkwood werkt op de afdeling nucleaire brand stof van de firma Kerr- McGee. Zij blijkt regelma tig besmet te raken. Dan ontdekt zij dat het bedrijf het geld boven de veilig heid van de werknemers laat prevaleren. AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek waarin een gesprek met staatssecre taris De Graaf van sociale zaken. De Graaf kondigde eind vorige week aan de toekenning van uitkerin gen wegens arbeidsonge schiktheid te willen beper ken. Ook praat de staats secretaris in de studio met betrokkenen. Voorts wordt de rol belicht van keizer Hirohito van Japan tijdens de Tweede Wereld oorlog en de gevoelens van Nederlanders die gele den hebben tijdens de Ja panse bezetting. Night court, Amerikaanse comedyserie. Afl.: The nun. European Business Weekly, overzicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. Presenta tie: Leontien Ceulemans en Peter Hobday. NOS Journaal. NEDERLAND3 18.30 18.45 17.46 Sesamstraat FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Gekleurde werk loosheid, documentaire over het oostelijk stads deel van Amsterdam, waar veel migranten wonen. Portretten van enkele An- tillianen. EDUCOM xHelp, informatieve serie over hulpverlening. Afl. 1: Gokverslaving. Taal van Alledag, cursus lezen en schrijven. Les 1: Beter lezen is te leren. NOS ^Jeugdjournaal. EHet klokhuis, informatief jeugdprogramma. Afl.: Sluizen. Concert, door een solist van het vierde EBU-Jeugd- concert, dat in december 1987 gehouden werd. Ra dio Symfonie Orkest o.l.v. Jukka Pekka-Saraste, met als solist de 14-jarige Bel gische cellist Ludo Ide. Uit gevoerd wordt: Elegie, opus 24 van Gabriël Fauré. SOCUTERA Welzijn - niet zijn, filmpje van de Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Dieren. PP Uitzending van de PvdA. NOS i Journaal. Q-W-E-R-T-Y, actuele ru briek over mensen en computers. Presentatie: Machteld Kooij. Sport Studio. IKON/KRO/RKK Kenmerk, actualiteiten. IKON Bericht van de Wilde Gan zen. NOS Journaal. FEDUCO Open Universiteit. Infor- matica-onderwijs op af stand. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. 21.15 21.55 22.20 22.30 22.40 10 Van pool tot evenaar 55 Nieuws in teletekst. lOO Tik Tak animatieserie. .05 Plons Afl.: Plons en de ker kuil. 10 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: Weven. 35 William Tell, 24-delige jeug dreeks rond de legende van Willem Teil. Afl. 5: De mijn. 00 Kiezen is delen. Afl. 3: Kiezen voor leefbaarheid. 15 FTX-maneuvres, programma over de grote herfstmaneuvre van het Belgische leger. 35 Programma-overzicht. 40 Extra Politieke tribune: CVP. 45 Nieuws. 10 Fanclub, Ben Crabbè presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette 15 Vreemdeling in eigen land (Alien years, 4), zesdelige Au stralische tv-serie van Donald Crombie over een in Australië levende Duitse familie ten tijde van W O. I. Met John Hargrea- ves. Victoria Longley, Chris- 1 toph Waltz e.a. 105 Labyrint: Vrouwen in Neder land, portretten van zeven Ne derlandse vrouwen die een beeld geven van het vrouw-zijn j in Nederland. 55 Zomerrock, hoogtepunten uit de zomerrockfestivals van het afgelopen zomer in Nederland en België. Afl.: Parkpop (2). Presentatie: Bart Peeters. ft 35-22.55 Nieuws en Coda: Gren- zen. van Karei Jonckheers. tT 2 ?3 Sx pl. lx bet 14,64 .14,64 14,64 17.55 ko .21,93 .26.34 30.72 10 Bijleren, een nieuwe kans (5). tiendelige reeks. Zonen en dochters (Sons and daughters, Australische serie. Intermezzo 1e Romance in a kl.t., opus 94, van Schu mann. uitgevoerd door Jan de Maeyer, hobo en Godelieve verstraelen, piano, n Comedy Capers: Tanden trekken zonder pijn (The pain less dentist), korte komische film met Stan Laurel. Programma-overzicht. Nieuws. Kwidam, videospelletjes. Kiezen of delen, verkiezings debat. Antwerpse Zesdaagse, sa menvattende reportage. -22.55 Uitgelezen: Muziek, muziek. Eric Defoort praat met auteurs van recente publicaties rond het thema 'muziek, mu- 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Wenn die Füchse Kaffee ko- chen, kinderprogramma. 16.45 Harry und ein linkes Bein (slot), zesdelige Engelse serie. Met: Courtney Roper-Knight, Jane Wood. Don Henderson 17.10 Junge Hunde, kinderprogram ma. Afl.: Chow-Chow. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame, Amerikaanse serie. Afl.: Das Geheimnis im keiler. 18 26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Grosstadtrevier, serie. Afl.: Prosit Neujahr. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CD Tagesschau. 20.15 Oh Gott, Herr Pfarrer, tv-serie over het leven op een pastorie. Met Robert Atzorn, Maren Kroymann, Stella Adorf e.a. Afl.: Wo hu hingehst will auch ich hingehen. Dominee Wie- gandt wordt beroepen in een nieuwe gemeente. Hij staat al leen voor de inrichting van zijn woning, want zijn vrouw volgt pas later met de kinderen. Nog voor hij officiéél is verwelkomt krijgt hij bezoek van een de serteur. die zijn bemiddeling 21.10 Deutsches aus der anderen Republik, reportages uit de Duitse Democratische Repu bliek. 22.00 Jonas, cabaret, satire, paro die, programma met Bruno Jo nas, Monika Baumgartner, Tilo Prücker e.a. 22.30 Tagesthremen, actualiteiten. 23.00 GS Das Nacht-Studio: Die Da- men aus Boston (The Bostoni- ans). Engelse speelfilm uit 1984 van James Ivory. Met Christopher Reve, Vanessa Redgrave. Madeleine Potter e.a. Verena Tarreant, de aan trekkelijke dochter van een obscure wonderdokter, raakt verstrikt in tegenstrijdige ge voelens wanneer twee mensen op hartstochtelijke wijze haar hart proberen te winnen: de jonge Basil Ransome, een con servatieve advocaat, die haar tot vrouw wil, en Olive Chan- celllor, een nicht, die haar wil betrekken bij de strijd van de vrouwenbeweging. 01.00 Tagesschau. 01.05 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulem- kampff. DUITSLAND 2 5 !BF 1 Vakaturebank. '0 La boite aux images, teken- fiimmagazine. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. 24 Paardenkoersen. Journaal. !0 Actualités a la Une 15 Grand écran - Sylvester Stal- lone-cyclus: Rocky II, la re vanche, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Sylvester Stallo ne. Met- Sylvester Stallone. Talia Shire, Burt Young e.a. Henri-Jean Closon, les cou- leurs du souvenir, documen- 45-23.15 Journaal. Boomer, der Streuner, serie met Natasha Ryan, Dee Walla ce, Guy Goydd e.a. Afl.: Molly, die Ausreisserin. Verkehrsarena: Übung macht den Meister - Tips für Aktive. Heute. [3 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl, Wllfried Klaus, Heinz Baumann, e.a. Afl.: Le- bensglück. Programma-overzicht. Heute. Karl May: Die Pyramide des Sonnengottes, Duits/Frans/ Italiaanse speelfilm uit 1965 van Robert Siodmak. Met Lex Barker. Gèrard Barray, Michale Girardon e.a. 1864: In Mexico loopt de burgeroorlog op zijn einde. De nietsontziende strijd Vanessa Redgrave speelt de hoofdrol in de Engelse speel film 'The Bostonians', die van avond te zien is op Duitsland 1 om 23.00 uur. foto: ap die de avonturier Verdoja voert om in het bezit van de schat van de Azteken te komen na dert zijn hoogtepunt. Aanslui tend: Ratschlag für Kinogan- ger, filmtips. Afl.: Der Kuss des Tigers van Petra Haffter. 21.15 WISO, sociaal economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.10 G3Da» kleine Fernsehspiel: Entfernte Stimmen - Silleben (Distant voices - Still lives). En gelse speelfilm uit 1988 van Terences Davies. Met Freda Dowie. Pete Postlehwaite. An gela Walsh e.a. De film speelt in een arbeiderswijk in Liver pool gedurende de 40er en 50er jaren en vertolkt de herin neringen en ervaringen van Te rence Davies. zijn broer en zijn zusters. 23.30 Zeugen des Jahrhunderts. Schrijver Martin Gray in ge sprek met Wuifing von Rohr. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cusrus Duits. Les 3: Sprache und Situation. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van da re gionale studio's. 20.00 Sketchup, humoristisch pro gramma gepresenteerd door Iris Berben en Diether Krebs. 20.30 Aktuelle Reportage, reportage over de Wereldbank-dag In Berlijn. 21.00 Landesapiegel: Landtaganeu- bau, documentaire. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Signale: Management 1000, documentaire over manage- ment-opleidingen aan Duitse hogescholen. 22.30 Rückblende: Harald Poelchau, filmportret t.g.v. de 85e ge boortedag van deze sociaal bewogen theoloog. 22.45 Amerika literarisch: William S. Buroughs, filmportret van deze schrijver. 00.00 Laatste nieuws. BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. 17.35 Neighbours, Australsiche tv- serie met Anne Charlston, Ky- lie Minogue, Craig McLachlan 18.00 Nieuws en weerbericht. 18.35 London plus, regionaal pro gramma. 19.00 The Wogan Show, praatpro gramma met Terry Wogan. 19.30 Watchdog, consumentenma gazine gepresenteerd door John Stapleton en Lynn Faulds Wood. 20.00 (E Sorry! Comedyserie met Ronnie Corbett. Barbara Lott, Bill Moore e.a. Afl.5. Winters's tale. 20.30 CD No frills, comedyserie over een moeder die bij haar ge scheiden dochter en 16-jarige kleindochter intrekt. Met Kathy Staff, Belinda Sinclair, Kathari ne Schlesinger e.a. 21.00 Nieuws en weerbericht. 21.30 Panorama. Achtergrondrepor tage bij het nieuws. 22.10 CE Miami Vice, Amerikaanse politieserie met Don Johnson. Philip Michael Thomas e.a. Afl.: Lend me an ear. 22.55 Film '88. Fllmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. 23.25 Berliners. Andrew Sachs, be kend van zijn rol als ober Ma nuel in 'Fawlty Towers', keert terug naar zjin geboortestad Berlijn. 23.50 Weerbericht. BBC 2 14.15 Labour Party Conference. Rechtstreekse reportage van uit Blackpool. 17.15 m Songs of Praise Religieuze 17.50 Holiday outings: California. 18.00 DEF II: The Kids of Degrassi Street (4). Canadese jeugdse rie. 18.25 DEF II: Behind the Beat. Pop- programma. 18.55 Tekenfilm. 19.10 Conference Day. Reportage van de Labour Party Conferen ce met commentaar van Sir Robin Day. 19.35 O'Donnell investigates age (5), informatieve serie gepre senteerd door Dr. Michael O'Donnell. 20.05 mReaching for the skies: Pio neers, documentaireserie over de geschiedenis van de lucht vaart. Afl. 4: De ballon en de zeppelin. 21.00 Careful, he might hear you, Australische speelfilm uit 1983 van Carl Schultz. Met Wendy Hughes, Robyn Nevin, John Hargreaves e.a. 22.50 Newsnight, actualiteiten. 23.35 Weerbericht. 23.40-00.10 Open University. IE Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzendlng KG Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels H3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling ^V^Morger^J SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 (3 Engelse Top 40 Poppro gramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I Dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Tandarra. Avonturenserie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Monday Movie: To see such fun. Engelse speelfilm uit 1977. 22.17 Europees weerbericht. 22.20 Mobil Motor Sports news. 22.48 The Times Headline News. 22.50 [3 Soul in the City. 23.50 1988 Monroe CART/lndy Car World series Motorsport. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Sergeant Early's Dream. 02.00 Felicien Rops. 03.00 A Mozart Night Dream. 03.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com-' puter-animaties. NCRV 15.30 James Harriot Engelse serie. Afl.: Zwakke harten. 16.28 Rond om tien: Stotteraars 17.10 Herinne ringen aan Feike Asma (1), portret. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 De kinderen van Bolderburen. NEDERLAND 2 TROS 16.00 Herfst- en wintermode 88/89. 16.50 Ann en Debbie, tv-film. 17.25 De avonturier (3), tv-serie. 17.50-18.30 Dierenmanieren. 15.00 Zonen en dochters 15.25 De jaren zestig 16.30 Bijleren, een nieuwe kans 16.45 Kameleon 17.10-17.55 Zomerrock DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.00 Supersounds. Popprogramma. 18.00 Nieuws en weer. 18.15 Classic Concentration. Spel- programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 O Say ah (Zeg 'ns AAA), Ne derlandse comedyserie. 19.40 The film show. Adeline van Lier besteedt aandacht aan nieuwe films in de Europese bioscopen. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel Nieuws. 20.30 Feature Film: Breaker Morant. Australische speelfilm uit 1979. 22.30 Monday night Football. 22.30 Nieuws en weer. 23.50 Olympic Update '88. 00.00 Europees weerbericht. 00.05-01.05 Supersounds 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Oh Gott, Herr Pfarrer serie. 11.00 Deutsches aus der ande ren Republik 11.50 Jonas 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moga, Braziliaanse serie. 15.30 So war's. 16.00 Die Trickfilm schau. 16.15 Spass am Dienstag. 17.15 Tagesschau. 17.25 Friedrich und Friederike. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Psychologie der Hoffnung. 15.55 Heu te. 16.00 Die Fraggles. 16.25 Kleiner Garten für kleine Leute. 16.30 Die dreibeinigen Herrscher, sf-serie voor de jeugd. 16.55 Heute. 17.10 s Tele-ll lustrierte 17.45 Schwarz auf weiss Die Jagd nach schlagzeilen. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Shakkatak. 17.15 Maiken Wexe. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Ray Cokes. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. 06.35 RKO Short. 06.55 Weer. 07.00 Breakfast Time. 09.00 Nieuws. 09.03 Miniature worlds. 09.15 Wild flowers. 09.25 Labour Party Conference. 10.25 Children's BBC. 10.55 Five to eleven. 11.00 Nieuws. 11.03 Labour Party Conference. 12.30 Favourite walks. 13.00 Nieuws. 13.30 Neighbours 13.50 Les girls. 15.40 Tekenfilm. 15.50 Children's BBC. 17.00 Newsround. SKY CHANNEL TV 5 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Tekenfilms. 10.00 SJ Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Motor Sports News. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 fii Eurochart Top 50 17.00 DJ Kat. 16.05 Lea Breves. 16.10 Le Chevalier Tempete. 16.30 Bonjour Bon Appetit. 17.00 Recreation. 17.30 Des Chiffres et des Lettres. 17.50 Le% Brèves. 18.00 Julien Fontanes Magistrat. 19.30 Papier Glace. 20.00 L'Autobus du Showbusiness. 21.00 Nouveau Monde. 22.00 Journaal. 22.35 Reflets d'un pays. 23.30 Nord/Sud. 00.00-01.00 Leo Gervais, Sculptaur. SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten. 18.20 PP: Programma van D66. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Amerika, droom of hersen spoeling? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Sporttribu- ne. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Passage 88. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bistro Gèrard. 19.10 Zig Zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Vier strijkkwartetten van Beet hoven door het Melos Kwartet.- 22.10 Actualia. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Charis Ensemble. 07.00 Nieuws. 07.15 Business Weekly 07.45 Nieuws. 08.00 Supertime. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Ca pitol. 09.50 Everyday Yoga. 10.00 Li festyles of the rich and famous. 10.20 Swim. 10.50 Vegetarian Kitchen. 11.20 Better than New. 11.45 Hold down a Chord. 12.00 Teachers Only. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daugh ters. 14.00 Cassie Co. 14.55 Weer. 15.00 Supersounds. 16.00 Supertime. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 09.02 Ratel- vooraankondiging. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Als er één over de dam is. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo Magazine. 14.05 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO's Radiojournaal. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.80 VPRO: De plantage 15.05 De Vlaamse Connectie. 16.05 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De creatie. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerhuis. 14.30 TELEAC: Vrouw ën computer. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.35 Tussendoor. 14.03 78 Toerentijd. f 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 14.00 De gewapende man, 17.00 Focus. 17.10 Het algemeen belang. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Wiener Philharmoniker o.l.v. Bernstein. Symfonie nr.2. Schumann. 10.00 Schoolradio. 11.00 BRT Koor met orgel 12.42 Tafelmuziek. I Musici. 13.10 Actueel 13.25 Voormalig BRT-Kamerorkest speelt o.a. Schubert, Haydn, Legley en Milhaud. 16.30 Pianomuziek. 17.30 Festival op de voet.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11