De omgekeerde wereld in tv-spel „De papegaai De VPRO en de schade aan de kinderziel A t TELEVISIE-PROGRAMMA'S CeidócQowtant ZATERDAG 1 OKTOBER 1988 PAGINA 19 NEDERLAND 1 in hl d wii begi i slech 0 ov117.25 h 17.3 it 19' e ser gt Oscs r o. >or a ;ntag ur R( Stree ;r dr ns 1 s'wa Nederlant Zone letr,#55 dt 1 di piji NOS Nieuws voor doven. VARA Terug naar de natuur e, Engelse comedyserie. Afl.: Onze speker van vandaag is... Margo kan haar geluk niet op: ze heeft kennis mogen maken met een echte Lady! Vijftig jaar Britse film, do cumentaireserie. Afl.: De lokkende verten. Com mentaar: Sir John Mills. O het i9 zo fijn, om lekker stout te zijn (slot), teken filmserie naar het werk van Wilhelm Busch. Afl.: Kat en muis. NOS Journaal. VARA Nederland museumland. Vandaag: Overijssel. Pre sentatie: Diewertje Blok. VAR A's kindermenu. 1. De trotelbeertjes, teken filmserie (slot). Afl.: Het akelige ijskoude land. 2. fSPipo en de lachplaneet kinderserie. Afl. 4: De juis te koers. NOS Journaal VARA Martin en Mei Wilde, die renartsen, tv-serie. Die renarts Martin Wilde gaat vaak samen met zijn vrouw Mel en Thai Lon, hun assis tent. op pad. Zodoende lo pen het huishouden en de praktijk nogal door elkaar heen, iets wat hun admini strateur niet zo leuk vindt. Presentatie wintersche- ma. The Last concert Dolly Dots live, rechtstreekse uitzending van het af scheidsconcert van de Dolly Dots. Presentatie: Paul de Leeuw. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Frank's place (slot), come dyserie. Afl.: Filmopna mes. Cagney Lacey, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Jeugdprostitutie. Bert Sa muels stuurt Cagney en Lacey naar het ziekenhuis om eens te gaan kijken hoe het met Staphanie Brandon is. Het meisje is pas 15, maar ze was al eens gearresteerd wegens tippelen. NOS Journaal. NEDERLAND2 VPRO I.00 Inke Pinke, kinderpro gramma. Afl. 1: Stappen op het gras. 1.15 Marre, animatieserie. Afl. 1Een huis met haar. I.20 Broertjes, serie. Afl.1: Het appeltje. De Dolly Dots nemen vandaag definitief afscheid met een laatste optreden in discotheater 'Escape'. Ned. 1 om 20.25 uur. FOTO: PR 09.35 Codenaam koken. Pre sentatie: Jaap Poot. 09.45 Presentator Skip. Afl. 1: Skip wil fotomodel worden. 10.00 Hals over kop, Duitse se rie. Afl. 1De verdwijntruc. 10.30-11.00 De muur, muzikale culturele serie. Afl. 1Er was eens. NOS 13.00 Nieuws voor doven. VPRO 19.00 Fa. Onrust, ontdekkings tocht door de jungle van de Nederlandse jongeren cultuur. Vanavond: Pixies (uit Boston, live). Acid- House (wat is dat eigen lijk?) Eddie Cochran (50 jaar) e.a. Presentatie: Syl- cia Cool en Minou Op den Velde. NOS 20.00 fflJournaalenweer. VPRO 20.10 Van Kooten De Bie's: Keek op de week. Van Kooten en De Bie geven commentaar op de ge beurtenissen van het weekend en de afgelopen week. 20.26 Kwesties, actueel jouna- listiek programma, recht streeks vanuit theater De Bali in Amsterdam, gepre senteerd door Carly Broekhuis en Lex Runder kamp. 21.12 French A Sanders, Engel se comedyserie. 21.42 Post USA, videobrief van Emile Fallaux over de op handen zijnde presidents verkiezingen in de Vere nigde Staten. 22.08 The singing detective zesdelige Engelse drama serie van Dennis Potter, met Michael Gambon in de hoofdrol. Afl. 5: Pitter Pat- ter. 23.07 De Profs, serie portretten van Nederlandse weten schappers met internatio nale faam. Vandaag: Het virus van dr. Jaap Goud smit. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 08.10- 12.00 12.45- 14.00- 16.15 17.15 22.00 22.30 22.35 22.50 NOS 12.00 Studio Sport: Seoul '88. 1. Paardesport, 2. 09.55 Sluitingsceremonie. Het Capitool, wekelijkse discussieprogramma rond de achtergronden van de politiek. FEDUCO 13.00 Open Universiteit. NOS 16.00 Internationaal Elly Ameling Concours. Con cours voor liedzangers, en -zangeressen in Den Haag. Jury: Manus Willemsen, Victoria de Los Angeles, Kim Borg e.a. Allereerst impressies van de afgelo pen week en vanaf 14.30 rechtstreekse uitzendig van het eerste deel van het Concours door een van de prijswinnaars. Studio Sport. Autosport - Grand Prix van Spanje Formule I races. Seoul '88: Seoul vandaag, terugblik op de Olympi sche Zomerspelen 1988 in Seoul met Koos Postema en Harmen Siezen. Sesamstraat. Seoul '88: Seoul vandaag, vervolg. Studio Sport, sportmaga- zine met aandacht voor het Nederlandse competitie voetbal. EB Journaal en weer. IKON EDe Papegaai, heden daagse vertelling in zes af leveringen. Deel 1: groene vogels aan de macht. NOS Panoramiek, achtergron den van de buitenlandse politiek. TELEAC Marketing, les 4. You're welcome!, Engels voor beginners. Voorlich tingsprogramma. RVU Werken aan werk: Asbest. NOS Journaal. TELEAC De Filosofen. NOS Nieuws voor doven. HILVERSUM De omge keerde wereld, dit procédé paste regisseur Hans Hylkema toe in zijn tv-spel „De pape gaai" met het doel de kijker met zijn neus op de feiten te drukken. Hij laat in ons land een militaire dictatuur - de macht grijpen en gewetenloos het volk knechten. Het gezin Van Dam vlucht naar het bui tenland en moet daar in de fic tieve staat Tyros een nieuw bestaan opbouwen. De pape gaai is het enige levende we zen. dat het dictatoriale be" ind nog recht voor de raap de vaarheid zegt. Ht. verhaal, de staatsgreep, is met veel vernuft in beelden gevat, maar men had de voor beelden uit de wereldpolitiek voor het grijpen, te beginnen bij Bouterse. Diegenen die zich aan de nieuwe situatie aanpas sen hebben niets te vrezen, zo laten de nieuwe machtsheb bers weten. Intussen wordt de bevolking opgeroepen om namen en adressen van opstandige bur gers anoniem en telefonisch door te geven aan het nieuwe bewind. Er worden tv-uitzen- dingen geschrapt wegens het schadelijke karakter, te begin nen met „Countdown" en „Se samstraat". De familie Van Dam, gespeeld door resp. Peter Tuinman, Ineke Holzhaus, Miriam de Boer en Maarten Pinxteren, wijst het nieuwe regiem open lijk af en moet de wijk nemen naar een ander land. Dit is de staat Tyros, waarvoor de opna men werden gemaakt in Italië, Cyprus met name. Vader Vah Dam, een geschie denisleraar, werd al enige tijd geschaduwd door handlangers van het regiem, zijn telefoon werd afgetapt, zijn correspon dentie heimelijk gelezen en zijn uitingen verdacht ge maakt. In het nieuwe land vindt hij moeilijk zijn draai. Regisseur Hans Hylkema ver telt, dat hij tijdens het werken aan deze tv-film een merk waardige belevenis meemaak te, die hem sterkte in de over tuiging met een goed stuk werk bezig te zijn. Hij kwam in de trein in contact met bui tenlanders, die al spoedig poli tieke ballingen bleken te zijn. De een was afkomstig uit Viet nam en ontkomen aan het communisme. De andere kwam uit Zuid-Amerika en was gevlucht voor een rechts regiem. Een andere ervaring, die hem blijft heugen, was zijn contact met de Nederlandse land macht. Om aan soldaten voor de staatsgreep te komen, riep hij de medewerking in van het leger. Zij lazen zijn script. Hij kreeg nadien te horen, dat men er geen trek in had om voor dit verhaal soldaten van het Nederlandse leger ter be schikking te stellen. Geen geld, geen Zwitsers, stelde men bij de IKON vast en men koos voor een huurleger van figuranten. „Om het nog goed koper te houden", aldus vult tv-directeur Wim Koole van de IKON aan, „konden we ons maar één echt geweer permit teren, dat door de meespelen de figuranten van hand tot hand ging". Intussen werd in aanzienlijke mate een waarheidsgetrouw beeld bereikt. Zeker ook in het verloop van dit verhaal als er spanningen ontstaan tussen de ouders en de kinderen in het verre land Tyros. In humor en drama groeit het gezin uit el kaar. Als sneeuw voor de zon lijkt de solidariteit te smelten. Terwijl pa onder de hete zon uit heimwee kerstlandschapjes schildert, vermaakt dochter Karin zich met vrienden op zeetochtjes. TON OLIEMULLER Na de staatsgreep voert het Nederlandse leger een razzia uit op een tram. Kees Prins als de omgekeerde aardappel in de Bintje show. FOTO: VPRO HILVERSUM VPRO-tv op de zondagochtend voor kinderen haalt in het komende seizoen weer heel wat overhoop, al of niet tot schade aan de kinderziel. Bestaande programma's werden in tact gelaten of uitgebouwd, maar er kwam ook het nodige aan nieuw bij, eigen werk. Hoofd kinder-tv VPRO, Burny Bos, kijkt bovendien in het buitenland om zich heen en heeft een vorm van samenwerking bereikt met de Duitse WDR en de Scandinavische landen voor het maken van gezamenlijke programma's. Trudy van Keulen blijft zich bezig houden met kinderen overal ter wereld die het slechter hebben getroffen dan de kinderen hier. Zo krijgen aandacht zwerfkinderen in de grote steden en kinderen onder dreiging van de oorlog. Guus Kuyer maakte een verhaal over het geestelijk gehandicapte kind. Een andere trekker vormen de belevenissen van „Liesje", naar een verhaal van Burny Bos, dat in speelfilmvorm werd gegoten. Een nieuw programma voor kleu ters heet „Inke Pinke", dat èamen met de kinderen mede wordt gespeeld door de moeder van de bekende Belgische tv-man Bart Peters. De gebroeders René en Frank Groothof blijven hun spelle tje spelen als „Broertjes", die evenveel met elkaar overhoop liggen als plezier met elkaar beleven. Meesterkok Rueben komt geheime recepten wereldkundig maken in het proramma „Koken". De VPRO legde contact met Annie M. G. Schmidt, die een eigen speciale dag krijgt. De opera „Naam van de maan" zal dan tot uit voering gebracht worden. Ivan Wolffers, de bekende tv-arts, zette voor de VPRO een voorlichtingsreeks op. Kees Prins blijft als de omgekeerde aardappel komen met zijn „Bintje-show". In zijn programma's op de zondagochtend van negen tot elf maakt Burny Bos onderscheid in leeftijden of leeftijdsgroepen. Achter eenvolgens programmeert hij voor kleuters, oudere kinderen, iets oudere kinderen en nog iets oudere kinderen. „In die tussentijd", zo betoogde hij eens, „moeten vader en moeder samen maar een tent in bed bouwen". Afgelopen zondag vertoonde hij de film „Mijn leven als hond", een echt mooie film over een jongetje in de perikelen. Deze film ont ving terecht al onderscheidingen. Maar Burny Bos liét aan alle re dacties van omroepgidsen weten, dat deze film geschikt was voor acht jaar en ouder. We dachten eerst achttien, maar hij bedoelde echt acht jaar. In deze film zien we -zomaar wat taferelen opge pakt- een dorpsbevolking zich spottend vermaken met een geeste lijk gestoorde man, een gerijpt schildersmodel met een jongen van veertien overleggen over de functie van naakt in de kunst en een zieltogende man op zijn ziekbed die een jonge jongen vraagt hem wat porno voor te lezen. Om dit allemaal te kunnen plaatsen mis staat enige geestelijke volwassenheid niet. Burny Bos hiernaar ge vraagd: „Ik vind joodse soldaten die in het jeugdjournaal Arabi sche jongens de armen breken schadelijker voor de kinderziel. Misschien zaten er in deze film voor al te jongeren wat minder toegankelijke scènes, maar de schade daarvan voor de kinderziel kan niet groot zijn. Ik zal het laten natrekken en in geval van gebleken schade je dat laten weten". TON OLIEMULLER fe-ÖÖ Bollie en Billie e, tekenfilmse rie voor kinderen. Afl.4: Caroli ne, de schildpad. mrJW.05 Beertje Colargol kinderse- maga Poppr II '88. rie. D9.20 Vrouwtje Theelepel teken- lall. filmserie voor kinderen. Dub bele afl.: Puta poetst de plaat/ De Insektenzitting. I9.35 De Smurfen tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. Dub bele afl.: Gargamels reus/Het draakje van het kibbelkasteel. IO.OO Schoolslag spelprogramma waarin leerlingen en leraren stelen van twee middelbare scholen lews. op hun kwaliteiten getest worden. Vandaag: Heilig Har- jall tlnstituut Waremgem - Konink lijk Atheneum Waremgem. Presentatie: Michel Folet. Shre '°-40 Bassie en Adriaan kinderse- ISCAI'LOO De Zevende Dag, praatcafê muziq" niet: Blikvanger, in het oog springende nieuwsbeelden; Confrontatie: politieke discus- en cof sie; Zeven op zeven, weekover zicht. Met representatieve stu- diogasten en Etlenne van den Bergh. 2.45-13.10 Sunday Promt. Ensem ble Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeu len: Symfonie no 44 in e kl.t., 15.00 Samson en Sally, Deense te kenfilm over twee kleine wal vissen die op zoek gaan nar Moby Dick, peci» goo Wikken en wegén consu- pf mentenmagazine Miel Louw en Luc van der Put. 1.50 Juke Box. .00 EDe jaren zeatig: Mannix Amerikaanse detectiveserie met Mike Connors in de hoofd rol. Afl.3: Chantage. [7.55 Nieuws in teletekst. L00 Tik Tak animatieserie. J6.05 Plons Afl.: Plons gaat ek- che sters. 1.10 Er was een keer... e. Korle verhaaltjes verteld door Jef Burm. Vandaag: De rijke we duwnaar. 1.20 Van pool tot evenaar, toeristi sche kwis gepresenteerd door Paul Ghyssels. Vandaag: Utrecht. k40 Mededelingen en program ma-overzicht. L45 Nieuws. 1.00 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Le- opold ll-tunnel. 5. kj 05 Kramer versus Kramer, Ame rikaanse speelfilm uit 1979 van ovef' Robert Benton. Met: Dustin Hoffman, Meryl Streep, Jane Alexander e.a. Joanne Kramer ziet haar huwelijk met de car rière gerichte Ted niet meer zitten en gaat er vandoor. Aan vankelijk heeft Ted het lastig met de combinatie van een veeleisende baan en de zorg voor zijn zesjarig zoontje Billy. Maar na een tijdje begint het te lukken. Na achttien maan den neemt Joanna weer con tact op: ze wil Billy. 21.45 De jaren zestig, reeks rond de jaren '60. Afl. 12: De (r)evolutie in de plastische kunsten, v 22.50-23.15 Nieuws en Coda, Plasti sche kunsten: Miss America (1968) van Wolf Vostell (Uit het Walraff-Richartz Museum Keu len). Uit de reeks '100 Mees terwerken. IRT 2 08.00-12.00 Seoul '88. 1. Volleybal: DUITSLAND 1 Dustin Hoffman in de film 'Kra mer vs Kramer'. BRT 1 om 20.05 uur. FOTO: PR finale heren, 2. 09.55 Recht streekse reportage van de slotplechtigheid. 15.00-18.00 Seoul '88: Overzicht van het springconcours, boksen, de marathon en de slotplech tigheid. 19.20 Antwerpse Zesdaagse, hoog tepunten van de wielerevene- menten van de dag. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.00-23.00 Seoul '88: Studio Olym- .pia, terugblik op de Olympi sche Zomerspelen 1988 in Seoul. RTBF 1 10.00 Terre et seoleil, landbouw-in- formatie. 11.00 Eucharistieviering, vanuit Chaudfontaine. 12.00 Faire Ie point, discussiepro gramma Vandaag een spe ciaal verkiezingsprogramma. 13.00 Actualitès a la Une. 13.05 Journaal. 13.25 La piste des éléphants, na- tuurdocumentaire. 14.15 Automobilisme. Formule 1 ra ces om de Grote Prijs van Spanje te Jerez. Commentaar: Richard Debeir en Christian Lahaye. 17.00 Tekenfilm. 17.15 Cinéma a la une. 17.20 Dimanche musique. Fllhar- monsich Orkest van de RTBF: Khovantchina. opera van Moe- sorgsky. Aansl.: Variétés la 18.00 Noubanimè, tekenfilmmagazl- 18.30 Le week-end sportif, sport ma- 19.25 P.M.U. Beige. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma a la Une. 20.05 Copie conformè, spelpro gramma waarin de deelnemers hun idolen imiteren. 20.45 Le tueur est parmi nous, Franse tv-film uit 1985 van Alain Dhenaut Met Maurice Vaudaux, Bèatrice Agenin. Yves Beneyton e.a. In Yvelines wordt een zwangere vrouw dood in het bos gevonden. Verscheidene kennissen worden verdacht. Maar dan wordt er nog een vrouw ver moord. 22.15-22.45 Journaal. Seoul '88: Olympia live. Slui tingsceremonie. Presseclub. Tagesschau, met Wochenspie- Programma-weekoverzicht. Yello auf Kuba, reportage over het maken van een video-clip. I Henry und ein linkes Bein (slot), zesdelige Engelse serie met Courtney Roper-Knlght, Jane Wood. Don Henderson l ARD-Ratgeber, toeristische in formatie. Bilder aus der Wissenschaft. I CE Seoul '88: Das war Seoul 1988, terugblik op de Olympi sche Spelen. I Das Reich komma, kerkdienst t.g.v. de 4e Europese Oecume nische Beweging vanuit de Predigerkirche te Erfurt, l Tagesschau. i Wir über uns. i Sportschau. i t Lindenstrasse, tv-serie met Martin Armknecht, Joachim Luger. Ute Mora e.,a. Afl.: Bora-Bora. i Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten, i Sportschau-Telegramm. I Programma-overzizhct. I CETagesschau. Toespraak van de Bondspre sident, i.v.m. der Woche der Welthungerhilfe. I fflTatort, politieserie. Afl.: feuerwerk für eine Leiche. Met Bruno Dallansky, Michael Ja- nisch, Dorothea Parton e.a. i Kulturreportage: Das protzige Erbe, reportage over bouw werken uit het nazi-tijdperk, i Tagesschau. Die Kriminalpolizei rat, mis daadpreventie-voorlichting. i Das Europaische Film- und Fernsehjahr 1988: Der Millio- nenpoker. 'Kampf ums Geld für das Fernsehen', documen- i (3 Portret van de pianiste Di- norah Varsi. Tagesschau. Nachtgedanken. DUITSLAND 2 09.00 's' Programma weekoverzicht. 09.30 Geheiligt durch das Wort, kerkdienst t.g.v. Dankdag voor het gewas vanuit de klooster kerk Sankt Marienberg in Helmstedt. 10.15 Mosaik. Afl.: Ein Tier tut wohl, huisdieren in de rol van psy chotherapeut. 11.00 Stadtschreiber Matinee: Die Herausforderung, gedramati seerde documentaire over een expeditie door Groenland. Met: Peter Fricke, Michael De gen en Jochen Striebeck. 12.00 Das Sonntagskonzert auf Tournee, vanuit Trier. Een fol kloristische middag. Presenta tie: Elmar Gunsch. Met o.a. Werner Becker, Leiendecker Bloas en Musik.vereln Trier-Ru- 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 I Damals, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Afl.: Schule '48. Presentatie: Hanns Werner Schwarze. 13.30 Guckloch, kijkje in de studio's van kinderprogramma's. 13.50 Die Nordlichter - Von der Wa terkant an den Bodensee, se rie met Horst Janson. Herlinde Latzko, Anq-Kristin Missall e.a. Afl.: Abschied. 14.15 Bettkanten-Geschichten: Das Gelbe vom Ei. Met: Friedrich- Wilhelm Detering, Johannes Detering, Maria Montmartre. 15.15 Ein süsser Fratz (Funny face), Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Stanley Donen. Met: Audrey Hepburn, Fred Astaire, Kay Thompson, e.a. 16.55 Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis, bekendmaking van de winnaars. 17.05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage, met Jo chen Bouhs. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek nieuws. Presentatie: Wolfgang Herles. 19.30 Toespraak van de Bondspre sident, t.g.v. de Woche der Welthungerhilfe. 10.35 U Thommy's Hollywood-Re port. Thomas Gottschalk in Hollywood. 20.20 Jakob und Adele sketches met Brigitte Horney, Carl Heinz Schroth e.a. 21.05 Heute en Sport am Sonntag. 22.05 S Die aktuelle Inszenierung: Das Madchen aus der Feen- welt, oden Der Bauer als Mil- lionar, romantisch sprookje met zang van Ferdinand Rai- mund. Met: Oto Schenk. Lena Stolze, Wolfgang B'Ock e.a Beeldregie: Jürgen Flimm. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg aktuell, informatie. 09.30 Telekolleg II Tv-cursussen. 11.00 Einweihung des Landtags- neubaus in Düsseldorf, recht streekse uitzending van de opening van het nieuwe parle mentsgebouw. 13.00 Sehen statt hören, voor doven en slechthorenden. 13.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. 14.30 Ecco homo - Friedrich Niet- sche a Torino (slot), tweedelig Italiaans portret van deze filo soof en schrijver. 15.00 We are not amused: Traurige Geschichten vom Sterben er- lauchter Haupter, muziekpro gramma m.m.v. de King's Sin- 16.00 WDR-Publik, gesprekken en muziek live vanuit Bockle- 17.00 Gott und die Welt: Trost oder Politik? Programma t.g.v. de 750e uitzending van Gott und die Welt. 18.30 Auf un davonl Jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 19.30 Sport im Westen. 20.00 West 3 TV-Spiel: Sputnik-Fie- ber (Shadow on the earth), tv- film van Chris Bernard. Met Sheila Grier. Billy Hartman. Andrew Dallmeyer e.a. 21.12 West 3 aktuell. 21.20 Musikszene '88: Neues aus dem Schaugeschaft, muziek programma. 22.05 Hoppola (5), blunders uit de tv- en filmwereld. Presentatie: Peter Rapp. 22.50 Experimente: Diese Erde ist uns heilig, experimentele tilm van Hans-Günter Herbertz met als leidraad de toespraak van het Indiaanse opperhoofd Se attle. 23.10 Politische Documentation: Zwischen den Fronten, docu mentaire over oorlogsrepor- 23.55 Laatste nieuws. BBC 1 09.30 Seoul '88: Olympic Games, slotceremonie. 12,05 Sign extra: Food and drink. 12.30 Country file (1). 12.55 Nieuws voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.05 On the record, actualiteiten. 14.00 Cl)EastEnder8 Omnibus. Serie met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 15.00 Better late than never, Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van Bryan Forbes. Met: Davis Ni- ven, Art Cagney, Maggie Smith 16.30 Rolf Harris cartoon time. 16.55 Tekenfilm. 17.00 Scruples, spelprogramma rond popmuziek. 17.30 The clothes show, modema- 17.55 The franchise affair (2), zesde lige serie, die zich afspeelt te Milford, Shropshire, in de jaren veertig. Met: Patrick Malahide en Joanna McCallum. 18.25 Nieuws en weerbericht. 18.40 ISongs of praise, religieuze muziek. Vandaag: Whitney fair. 19.15 CEFirst of the summer wine, serie met hoofdfiguren uit Last of the Summer Wine, gepor tretteerd zoals ze in 1939 wa ren. Afl.5: The great indoors. 19.45 HHoward's way (6), veertien- delige dramaserie met Maurice Colbourne, Jan Harvey, Dulcie 20.35 tri Bread, comedyserie met Bri an Murray, Rita Tushingham, Gile Watling e.a. 21.05 Sunday Premiere: The Bell run, toneelstuk van Julia Sto- neham over een journalist die het leven van een diepzeduiker moet onderzoeken. Met: Amanda Hillwood, Bruce Pay ne, Neil Pearson e.a. 22.35 Nieuws en weerbericht. 22.50 Everyman, documentaireserie. Afl.: Heaven on earth? Docu mentaire over het kibboets- 23.40 Network east 00.20 Weerbericht. BBC 2 08.55 Open University. 13.05 The mind machine docu mentaireserie over de mense lijke hersenen. All.. Remembe- 13.55 Sunday grandstand, met Grand Prix van Spanje voor Formule 1-wagens te Jerez. 17.00 Rugby special. 17.50 A class apart. 18.40 Labour Party Conference, uit slag van de verkiezingen van de partijvoorzitter. 19.15 The natural world, serie na- tuurdocumentaires. All.: Night hunters. 20.05 Face to face special, John Freeman interviewt dr. Antho ny Clare. 20.35 Rhythms of the world, docu mentaireserie over muziekbe oefening in de verschillende werelddelen. Afl.: Randy Tra- -21.35 American wave: The deer hunter, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Michael Cimono. Mel: Robert DeNiro, John Ca- zale. John Savage e.a. 00.30-01.10 Grand Prix formule 1 races, in het Spaanse Jerez, samenvatting. 07.30 The World Tomorrow. Reli gieus magazine van Worldwide Church of God. 08.00 Fun Factory Kindermagazi ne met Andy Sheldon, Snoot en Crocker. 12.00 Pets are wonderful Special over mensen en hun huisdie ren, gerpesenteerd door Andy Sheldon en Leoni Sazias. 12.30 HI Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 13.30 ll Made in Germany. Duitsta lig popprogramma met Britta. 14.00 m Canada Calling. Poppro gramma. 14.30 The Volvo Tour. Golftoernooi. 15.30 Transworld Sport. 16.30 Fashion TV. Modemagazine.' 17.00 The Ghost Mrs. Muir Co medyserie. 17.30 SI Eurochart Top 50. Poppro gramma met Linda de Mol. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Beyond 2000. Populair-weten- schappelijke documentairese- 19.28 The Tines Headline News. 19.30 The Bionic Woman. Avontu- renserie met Lindsay Wagner in de hoofdrol. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Sunday Movie: Heaven on Earth. Engels/Canadese speel film uit 1985 van Allan Kroeker 22.28 The Times Headline News. 22.30 Entertainment this Week. Programma met nieuwtjes uit de amusementswereld. 23.30 VFL Australian Rules Football 00.00 City Lights. Brian Lineman praat met een bekende arties ten uit de show- en filmwereld. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 I Vespri Siciliani. 03.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz. pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL Supertime Club. Kindermaga zine met Catherine Kirkwood en Mark Chase. Supermusic. Popprogramma. Boogie Box. Popprogramma. Off the wall, popjournaal met Simon Potter en Amanda Re- dington. Videopix, verzoekvideo's. Q.E.D. Wetenschappelijke do cumentaireserie. Afl.: Ray of hope, over de verschillende vreedzame en minder vreedza me toepassingen van lasers. Europees weerbericht. Formula One Grand Prix '88. Afl.: Grand Prix van Portugal. l'Arc de Triomphe '88. Recht streekse reportage van deze paardekoers in Longchamps, Super Sport. The World Tomorrow. Reli gieus programma van Worl dwide Church of God. The Muppet Show. Poppense rie met als gast Dudley Moore. Gillette Soccer Scene. The Goodies. Comedyserie. Europees weerbericht. Prince's Trust 1987. Popfesti val in de Wembley Arena in Londen, met o.a. Elton John, Phil Collins, Bryan Adams, Midge Ure en Eric Clapton. Feature Film: The Club. Speelfilm uit 1980 van Bruce Beresford, met o.a. Bruce Be- restord. Jack Thompson en Andy Sheldon presenteert het kindermagazine 'Fun Factory'. Sky Channel om 08.00 uur. FOTO SKY CHANNEL Graham Kennedy. 22.25 Olympic Update '88. 22.35 Europees weerbericht. 22.40 European business weekly. Economisch magazine met Pe ter Hobday en Leontien Ceule- 23.10 Boogie Box Popprogramma. 00.10-01.10 Chart Attack hitpara de-overzicht met Simon Pot- MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Ray Cokes. 14.00 Maiken Wexo. 16.00 Week in rock. 16.30 Maiken Wexo. 17.00 MTV Classics. 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 18.30 Maiken Wexo. 21.30 Spotlight. 22.30 Maiken Wexo. 23.00 Take the blame. 23.30 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 12.00 L'Assiette anglaise. 13.00 Journaal. 13.30 Les cinq dernières Minutes. 15.00 Variétés. 16.05 Le9 brèves. 16.10 Carnets de l'aventure. 16.30 Histoires naturelles. 17.00 Sports magazine. 17.50 Les brèves. 18.00 Avec un Grand A. 19.00 Le grand echiquier. 22.00 Journaal. 22.35 7/7. 23.30 Millesime. 00.00-01.00 Jeux Olympiquea de CD Ondertiteling via Teletekst 53 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ED Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 83 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling Maande NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours, Australische serie. 15.55 Het eiland van de vuur- godin 16.45 Tekenfilmfestival. 17.00 Kinderkookkafé. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46-18.40 Hitquiz. NEDERLAND 2 BRT 1 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 H Das Madchen aus der Feen- welt, oden Der Bauer als Millionër 12.45 Umschau. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Ta gesschau. 15.05 Sinha Moga, Brazili aanse serie. 15.30 Crazy Motor Show. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Wenn die Füchse Kaffee ko- chen. 16.45 Harry und ein linkes Bein (slot). 17.10 Junge Hunde. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Diakonie - Das notwendige tun 15.50 Programma-overzicht. 15.55 Heute. 16.00 Boomer, der Streuner, tv-serie. 16.25 Verkehrsarena: Übung macht den Meister-Tips für Aktive. 16.55 Heute. 17.10 19 Tele-ll- lustrierte. 17.45 SOKO 5113. BBC 1 06.35 TRKO short. 06.55 Weerbe richt. 07.00 Breakfast Time. 09.00 Nieuws. 09.03 Miniature World. 09.25 Labour Party Conference. 10.25 Children's BBC 10.55 Five to eleven. 11.00 Nieuws. 11.03 Labour Party Conference. 12.30 Favourite walks. 13.00 Nieuws 13.30 Neigh bours 13.50 Ironside 14.40 Hud son and Halls. 15.05 Bazaar. 15.30 The reindeer man. 15.50 Children's BBC. 16.55 Newsround. 17.05 Blue Peter. 17.35 Neighbours. SKY CHANNEL 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09 00 Dennis. 10.00 Sky Trax 13 00 Another world. 14.00 Beyond 2000. 15.00 Bar rier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 S En gelse Top 40 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Nieuws. 07.15 Business Week ly 07.45 Nieuws. 08.00 Supertime. 09.00 Son's and daughters. 09.25 Q.E.D. 09.55 Everyday Yoga. 10 05 Pushing the limits. 10.30 Bodyshop. 10.55 Chinese cookery. 11.20 Patc hwork. 11.50 You are what you eat. 12.00 Three of a kind Montreux spe cial. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Ca pitol. 13.25 Wear. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Nurse. 14.55 Weer. 15.00 Supersounds. 16.00 Superti me. 17.00 Supersounds.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19