Meyer laat kans liggen Verveling slaat toe Olympische uitslagen oud voor "Jpriese KNVB-beker eerste ronde Nieuwe leider in Ierland TOERNOOI OM SNEL TE VERGETEN -5ORT £eidóc(3otucuvt ZATERDAG 1 OKTOBER 1988 PAGINA 11 ie voor rtv-programma betreffende pagina) )UL Het programma van Olympische Spelen in Seoul r vannacht en morgen (met derlandse tijden) luidt als 'gt INDAG 2 OKTOBER: r: Atletiek: start mara- rha 00 uur-03.30 uur: Boksen: Zes alepartiien 15.00 uur: Paardesport: individueel finale. 0300 uur: Volleybal: de derde plaats, aansluitend ele- p, Mig ir: Atletiek: finish t IUL De 20-jarige judoka elique Seriese uit Zeven- n heeft vanochtend tij- il de finale gewonnen in zwaargewichtklasse. Zij loeg in de eindstrijd van demonstratiesport de Chi- Fenglian Gao. De admi- atief medewerkster werd de bij de EK in '87 in Pa ri in de klasse tot 90 kg. iverde ze vorig jaar brons WK in Essen. eer goud j)or Waldo eldt tan- hou-, zijn mdt 'UL De knijper op de staat Carolyn Waldo in kunstzwemmen het best. 24-jarige Canadese behaal- vanochtend haar tweede en medaille. In de duet met haar landgenote en scheidelijke vriendin Mi e Cameron (26). Eerder Waldo het goud pyel-nummer veroverd. fu- h vrlJe k"r vanoch- pisch nbad voor de rikaanse iling Sa- en Karen Josephson. Het etal kreeg vier keer een de hoogste jury-waarde- maar werd desondanks éde achter de Canadese ibinatie. De achterstand na verplichte oefening was de Amerikaanse twee te it. Het brons ging naar Ta- en Kotani uit Japan, do werd in 1986 in Madrid Cameron al wereldkam- ne in de duetten. Ook in ije werden de zusjes Jo- ison tweede. In Madrid de Amerikaanse Tracie nog wereldkampioene bij oio's. In Seoul moest Ruiz dat Waldo, vier jaar gestreefd was. Ze werd ?de. net voor de Japanse NAC-Telstar, Spakenburg-DS'79. SC Heracles-FC Utrecht. ACV-SC Heer enveen. Rijnsburgse Boys-SC Cam- buur, RVVH-MVV, Verray-PEC Zwol le. Enter Vooruit-Voler.dam. DOSK- AZ, De Treffers-Haarlem, WOG-Ex- celsior, Emmen-Willem II. NSVV-FC Twente. DOVO-VVV. Bennekom-FC Groningen. Quick Boys-Fortuna S, Helmond Sport-NEC. Morgen Elinkwijk-Eindhoven, TOP-Veendam, De Bataven-FC Wagenlngen. DHC-Vi- tesse, Blauw Wit-GA Eagles, RCH- Feyenoord, SW-Ajax, Geldrop-Roda JC, Longa-Sparta, Vlissingen-De Graafschap, Rheden-PSV, SC En- schede-RBC. OVV-BW Den Bosch, Rohda Raalte-FC Den Haag. Brons voor West-Duitsland SEOUL Het afstem men van de nationale competitie op het olym pisch voetbaltoernooi, heeft de Westduitsers meer geholpen dan de Italianen. In het onder linge treffen van de tra ditionele Europese voet balgrootmachten was West-Duitsland veel te- sterk: 3-0. Dit betekende voor de ploeg van Han nes Löhr het eerste voet bal-eremetaal uit de Westduitse olympische geschiedenis. LIMERICK De Brit Darryl Webster heeft de derde etappe van de Ronde van Ierland gewonnen, een rit van Galway naar Limerick over 202,6 kilometer. Zijn landgenoot Malcolm Elliott nam de leiding over in het algemeen klasse ment. De Australiër Phil Anderson, die de rangschikking na de tweede etappe aanvoerde, verdween uit de top-tien. De zege van Webster vormde de bekroning van een ontsnapping, die na ruim ze ventig kilometer werd ingezet. In Lime rick had Webster een voorsprong van drie en een halve minuut op een groep van 27 renners met onder meer Adrie van der Poel, maar waarin Anderson ontbrak. Schuiten manager Wageningen WAGENINGEN Henk Schuiten is benoemd tot mana ger van Wagenin gen. Hij heeft een contract bij de eer ste divisieclub gete kend voor bijna drie seizoenen. Schuiten bekleedde dezelfde functie eerder acht jaar bij Heerenveen. Hij vertrok daar aan het einde van het vorige seizoen. Ijshockeyers Nijmegen boeken winst NIJMEGEN Nij- megen heeft gister avond voor de hoogste afdeling van de Nederlandse ijhockeycompetitie met 6-4 gewonnen van Tilburg. De pe riodestanden waren 4-1, 2-1, 0-2. Met twee treffers was Charland topscorer voor Tilburg. Cal- laghan (Nijmegen) bracht twaalf minu ten op de stafbank door. RKC verder in beker toernooi SPAKENBURG RKC heeft zich als eerste geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de KNVB-be ker. De Waalwij- kers zegevierden gisteravond met 2-0 in de uitwedstrijd over IJsselmeervo- gels. Beide doelpun ten werden in de tweede helft ge maakt door André Hoekstra. Winst voor Oranje jeugd BRESCIA Het Neder lands jeugd-elftal onder 17 jaar heeft de tweede wed strijd in het vierlandentoer- nooi gewonnen. In Brescia werd Schotland met 3-1 ver slagen. De doelpunten kwa men op naam van Schreu- der (PSV), Kammeron (PSV) en Van Batenburg (RBC). Oranje had het eerste duel tegen Italië eveneens in winst omgezet (1-0). Van daag sluit de jeugd het toer nooi af met de wedstrijd te gen België. Voorn beste BEEK Al- bert Voorn heeft gisteren tijdens een concours hippi- que in Beek een parkoers tabel A (hoogte 1,40 meter) ge wonnen. Met O Concern bleef Voorn na bar rage foutloos. Jenny Zoer werd met Wa- lando tweede. De derde plaats was op nieuw voor Voorn. SEOUL Theo Meyer baalde geweldig. De Amersfoortse judoka liet namelijk een geweldige kans liggen om op het erepodium te komen. Zijn loting bood hem alle mogelijkheden wederom naar de internationale top door te stoten. Zo ver kwam het echter niet. Meyer liet zich lelijk ver rassen door de Pool Ja- cek Beutler die verder in het stuk niet meer voor kwam. Theo Meyer miste daardoor ook nog eens de herkansing. wereldkampi oenschappen in Essen was er kapot van. „Zelfs met een derde plaats had ik gezien do situatie niet blij kunnen zijn. Ik voelde al meteen dat het niet goed zat. In die eërste twee partijen tege;i Liu en Fernandes had ik al niet vol doende kracht om te vechten". Toch dacht hij dat zijn voorbe reiding perfect was geweest. In Japan was flink „gebik keld". De sterke Nederlandse halfzwaargewicht dacht echt voor het karwei klaar te zijn. Zowel mentaal als fysiek. In de praktijk bleek dat echter niet te kloppen. „De volgende keer doe ik het anders", sprak Meyer. „Dan kom ik pas heel laat naar het dorp. Ik neb hier getraind met Angelique Serie- se en Ben Spijkers. Dat was achteraf toch niet zo ideaal". Hij had daarin ongetwijfeld gelijk, maar dat was niet het enige punt. Wat Theo Meyer en de NOC-ers allemaal wil den was eigenlijk een onmoge lijk. In april nog werd hij geo pereerd aan een dubbele her nia. Het was eigenlijk al te gek om los te lopen dat hij zes we ken later weer met de judo- training begon. Het liep alle maal goed, maar het was nor maal gesproken niet voldoen de om al weer aan de interna tionale top mee te draaien. Theo Meyer was eigenlijk nog niet klaar voor dit toernooi. De Olympische spelen kwa men voor hem te vroeg. Kinderlijk De manier waarop hij werd uitgeschakeld kon daarvoor als bewijs worden aangevoerd. Meyer liet zich op kinderlijke wijze tillen en werpen. Dat ge beurde eigenlijk buiten de mat en dus had de arbiter moeten ingrijpen. Veel van die scheidsrechters waren echter al blij dat ze de mat konden vinden. Laat staan dat ze in de gaten hadden waarmee de ju doka's bezig waren. Theo Mey er werd daarvan zonder meer het slachtoffer. De Theo Mey er van Essen zou het zo ver echter niet hebben laten ko men. Hij was dan ook heel eerlijk door op te merken: „Ik had in mijn handen geen kracht. Ik draaide niet. Dit is een behoorlijke dreun voor me. Een verschrikkelijke te leurstelling". Het was met geen woord over dreven, want Theo Meyer had echt zo maar goud of zilver voor het oprapen. Tijdens dit olympisch toernooi werd na melijk ontzettend slecht geju- do-ed. Vooral omdat de meeste deelnemers het niet in tech niek maar in kracht zochten. Dat kon mede door het falen van de scheidsrechters die on voldoende optraden. De Ja panse wereldkampioen Hitoshi Sugai werd daarvan het slachtoffer. Hij zocht het te lang in de techniek en werd daarvoor keihard afgestraft. De mannen met de torso's van geslaagde body-builders en ka bels van spieren voerden de boventoon. Ook de toch beslist niet zwakke technisch begaaf de judoka Robert van de Walle kon het niet bolwerken. Uit eindelijk stootte hij via de her kansing wel naar het brons door. Dat gunde iedereen hem. De Belg besloot in Seoul na melijk een fantastische carriè re. Vele titels vielen hem ten deel. Jammer genoeg zette dat voor hem weinig zoden aan de dijk. Hoewel hij na tal van operaties aan knieen en rug een grote onverzettelijkheid ten toon- spreidde, hield dat geen gelijke tred met zijn optreden in de Vertwijfeling bij Theo Meyer, nadat hij is uitgeschakeld door de Pool Jacek Beutler. normale maatschappij. Hij dankte dat overigens wel aan zichzelf. Als hij met declaraties bij het belgische olympische comité kwam, kon niemand er bijna uit wijs worden. Niet zo vreemd want hij had het pak ket papieren in de broek laten zitten die in de was was ge stopt. Toen zijn sponsor Nissan eens een lunch organiseerde, vergat Van der Walle op te draven. En tijdens een trai ningskamp in Japan mikte hij volgens insiders de hem door de belasting nagestuurde aan slagbiljetten in de prullemand. De poging hem via een sport centrum in het zadel te hel pen, liep ook op niets uit, om dat hij eigenlijk maar een ding wilde. Dat was judoën. Dat was zijn lust en leven en daar mede dwong hij respect af. Zijn laatste optreden - als hij zich tenminste niet bedenkt - kreeg dan ook veel bijval. Van de Walle bleek echter ook niet meer de oude. Anders had hij nooit verloren van de Duit ser Marc Meiling, die vervol gens het zilver greep. Het goud ging naar de Braziliaan Aurelio Miguel die in 1987 tij dens de mondiale titelstrijd al goed was voor brons. Dit ere metaal was in Seoul niet al leen voor Van de Walle, maar ook voor Dennis Stewart weg gelegd. Ook hij benutte de herkansing. Echt fijn judo was er echter ook bij hem niet bij. Voor velen werd het dan ook een toernooi om verder maar snel te vergeten. PETER VAN PUTTEN SEOUL Chris de Korte blijft coach van de Nederlandse judobond. Hoewel het contract nog moet worden getekend hebben beide partijen in principe overeenstemming bereikt. De Korte: „De bond wil met mij door. Ik heb er nog steeds plezier in. Er is nog veel werk te verichten. Al is het alleen maar om te proberen de overheid te overtuigen dat er meer voor de topsport en dus ook voor het judo moet worden ge daan". Hij heeft inmiddels bij secretaris Jan Post al een werkplan ingediend. De Korte beseft dat de hem ter beschikking staan de vijftig mille niet al te veel is. Toch denkt hij dat het vol doende is om verantwoord te kunnen werken. „Ik start met een A en een B groep voor senioren alsmede een afdeling Jong Oranje. In de A groep komen zeven judo- De Korte blijft bondscoach ka's. In die jongens gaan we geld investeren. We laten ze naar bepaalde toernooien toewerken. Het veelbesproken puntensy- teem blijft gehandhaafd. Wie de centrale training onvoldoen de bezoekt, gaat niet mee. De judoka's uit B-groep zullen voornamelijk actief zijn in Nederland terwijl af en toe in Bel- gie en/of West-Duitsland ervaring kan worden opgedaan. In Jong Oranje komen de jonge talenten die hun sport op dezelf de wijze kunnen beoefenen. De judoka's die het goed doen kunnen uiteraard promoveren". Chris de Korte hoopt dat het bondsbestuur een beleid zal voe ren waarin ruimte is voor topsport. Door het ontbreken van een voorzitter is daarin nog geen duidelijkheid gekomen. In november zal in de vacature moeten worden voorzien. De in mei afgewezen Hogendijk zou opnieuw kandidaat zijn. Nu om de onverwachts verdwenen volgens geruchten bedreigde Dompeling op te volgen. De Korte: „Wie het ook wordt: ik zal aantonen dat groei alleen kan worden gerealiseerd door mid del van topsport. Als je daarvan overtuigd bent, moet je er ook geld voor vrijmaken. Anders gezegd, er moeten sponsors komen. Er zijn mensen die daarvoor willen en kunnen zor gen. Zij wensen echter een percentage van het binnen te brengen sponsorgeld. Enkele hoofdbestuursleden hebben daarmede kennelijk problemen. Hopelijk komt daarin bin nenkort verandering". Geen verval bij Verenigde Staten SEOUL Bij de volley ballers van de Verenigde Staten is geen terugval zichtbaar. De olympisch- en wereldkampioen speel de in de halve finale te gen Brazilië zoals het de laatste jaren gewend is: superieur. De Zuidameri kanen, vooraf ingeschat als serieuze te genstander, kregen geen enkele kans. Brazilië won, in tegenstelling tot bijvoor beeld Nederland in de groeps wedstrijd, zelfs niet éen set, 15-3 15-5 15-11. Het olympisch volleybaltoer nooi krijgt na de sensationele ontknoping bij de dames tus sen de Sovjetunie en Peru (3- 2) daarmee, zo men wil, op nieuw een droomfinale. De te genstander van de Verenigde Staten heet Sovjetunie. De Russen hadden in de andere halve eindstrijd geen proble men met de Argentijnen, die eerder Nederland de weg naar de halve finale versperden. De Zuidamerikanen boden welis waar redelijk tegenstand, maar hun beste resultaat was het kleine verlies (17-15) in de tweede set. De formatie van trainer Gennadi Parschin, be faamd wegens zijn ingestu deerde spelpatronen, liet in de twee overige speldelen de spanning niet zo ver oplopen, 15-11, 15-8. Tegen het gevarieerde en snel le aanvalsspel van de Verenig de Staten was Brazilië eerder op de dag evenmin opgewas sen. Bovendien wist het blok Kiraly/Timmons, het tweetal routiniers dat de gouden machtsgreep van vier jaar ge leden in Los Angeles al mee maakte, van geen wijken. Pas in de derde set kon Brazilië se rieuze tegenstand bieden. Tot echte winst leidde het niet. sportuitslagen TENNIS Toernooi van Palermo Kwartfinales: Wilander (Zwe)-Panatta (Ita) 4-6. 6-2, 6-3; Carlsson (Zwe>- Bengoechea (Arg) 6-1, 4-6, 6-3; Pe- rez-Roldan (Arg)-De la Pena (Arg) 6- 4, 7-6; Muster (Oos)-Tulasne (Fra) 6- 4, 6-4. WIELRENNEN Ronde van Ierland Zesde etappe: 1. Webster (Gbr) 202.6 kilometer in 5 uur en 19 minu ten. 2. Kelly (Ier) op 3 minuten en 30 seconden. 3. Elliot (Gbr). 4. Pedersen (Noo), 5. Da Silva (Por). 6. McLough- lin (Gbr). 7. Szostek (Bel), 8. Van Lancker (Bel). 9. Adrie van der Poel (Ned), 10. Gayant (Fra) allen zelfde tijd als Kelly. Algemeen klassement: 1. Elliott (Gbr) 17.53.33, 2. Kelly (Ier) 0.02. 3. Adrie van der Poel (Ned) 0.04. 4. Gölz (Wdl) 0.13. 5. Gayant (Fra) 0.20, 6. Da Silva (Por) 0.51. 7 Early (Ier) 0.51. 8. Winnen (Ned) 0.51, 9 Roche (Ier) 1.01, 10. Edwig van Hooydonck (Bel) 1.50. het IUL Eén van de grieze- aspecten aan de Olympi- Spelen is de eenzijdig- In een tijdsbestek van weken wordt in 26 disci- es gestreden op een wijze je doet vermoeden dat er medailles niets meer teip ngrijk op deze aardkloot ~ba«\lie al die tijd in de olympi- cocon zit opgesloten, nauwelijks meer benul zaken die zich buiten het erst rbroederingsfeest" afspe- r in Bepalend voor het leefrit- zijn de wedstrijdschema's de gespreksonderwerpen irken zich tot heroïek en na in de sport. De magie de olympische ringen dt de betrokkenen in een ren greep. de sporters die de laatste len niet in actie hoeven te hei* len. rest het nagenieten de triomf, het verwerken de sportieve kater of een né& fcsing zoeken tegen de ver- ng. Naarmate de Olympi- Spelen vorderen, wordt laatste groep steeds groter, de Nederlandse ploeg win de „toeristen" het in intiteit al dik van degenen nog hopen op een medaille. g niet iedereen weet zich raad met vrije tijd. De jienstad van Seoul, met het sende uitgaanscentrum toon als voornaamste trek- iter, hebben de meesten al 1 *ht. Men doodt de tijd met lekjes aan wedstrijden, Rover daartoe tenminste mogelijkheid bestaat. De bokspartijen van Rogilio Tuur en Arnold Vanderlijde lagen goed in de markt bij de Oran je-ploeg, maar het aantal kaar ten was beperkt. Atletiek is ook in trek en levert minder problemen op. De andere sporten worden bezocht naar gelang de interesse of de Ne derlandse belangen die bij een wedstrijd gemoeid zijn. Overdag komen de „vakantie gangers" de dag nog wel door, maar 's avonds slaat bij velen de verveling pas goed toe. Honkballer Marcel Joost, die al een week niets te doen heeft, vindt in het olympisch dorp geen vertier. „Het enige waar je naar toe kunt is de dis co, maar je mag er niet roken en drinken en tot overmaat van ramp gaat die tent ook nog om tien uur dicht. Nee, in onze flat is ook weinig te bele ven. Zelfs niet als iemand een medaille heeft gewonnen. Er zijn altijd wel mensen die hun rust zoeken, omdat er de vol gende dag een wedstrijd op het programma staat". Anita Smits, die Nederland vertegenwoordigde bij het handboogschieten, klaagt ook al over gebrek aan vertier. „Op je kamer houd je het niet lang uit", meldt ze. „Eerst wa ren er geen stoelen en later liet het NOC plastic tafels en stoelen overvliegen, maar daar ga je ook niet de hele avond op zitten. In het zwembad zien ze me ook niet meer, als er ook mannen in onderbroek het water induiken. Ik vind dat maar een vies gezicht. Ik heb me hier ook moeilijk voor mijn wedstrijd kunnen con centreren". Minder klachten over verveling uit de hoek van de zwemmers, die blij zijn zich eens een een weekje niet aan een strenge discipline te moeten onderwerpen. Zij han gen letterlijk de toerist uit en doen dat bepaald niet met te genzin. Iemand die zich helemaal niet verveelt, maar zelfs volop ver maakt, is wielrenner Herbert Dijkstra, die overigens hele maal niet in actie hoefde te komen. De Drent weigerde zelfs eerder met zijn ploegge noten terug te reizen naar Ne derland. „Man, het is hier toch prachtig. Wat moet ik in Ne derland doen. Ik vermaak me uitstekend. Wat ik zoals doe? Van alles. Een wedstrijdje be zoeken, wat trainen en links en rechts hand- en spandien sten verrichten. Ik ben bij voorbeeld al gaan hardlopen met Marti ten Kate. Een originele manier om ver veling te voorkomen, hebben de zeiler Roy Heiner en assis tent-coach Bart-Jan Wilton bedacht. Terwijl de overige le den van de zeilploeg na de sluitingsceremonie in Pusan de trein namen om de laatste dgen in het olympisch dorp door te brengen, namen zij de fiets om de afstand van 450 ki lometer af te leggen. De zeilers hopen in drie dagen Seoul te bereiken om nog net te slui tingsceremonie bij te kunnen wonen. HENK STOÜWDAM ATLETIEK 1500 meter, finale: 1. Ivan (Roe) 3.53.96, 2. Samolenko (Sov) 4.00.24. 3. Baikauskaite (Sov) 4.00.30, fi. Ca- hill (Gbr) 4.00.64. 5. Williams (Can) 4.00.86, 6. Hahmann (DDR) 4.00.96. 7. Bailey (Gbr) 4.02.32, 8. Slaney (VSt) 4.02.49, 9. Melinte (Roe) 4.02.89. 10. Aouam (Mar) 4.08.00. 11. Gallagher (Vst) 4.16.25. 12. Bowker (Can) 4.17.95. 4 x 100 meter, finale: 1. Verenigde Staten (Brown, Echols, Griffith. Ash- ford) 41.98, 2. Oost-Duitsland (Möller. Behrendt, Lange. Göhr) 42.09, 3. Sovjetunie (Kondratieva, Malsjoegina, Jirova. Pomosjsjnikova) 42.75, 4. West-Duitsland 42.76, 5. Bulgarije 43.02, 6. Polen 43.93, 7. Frankrijk 44.02, Jamaica niet gestart, halve fi nales (eerste vier series naar finale). 1e serie: 1. Sovjetunie 42.01, 2. Oost- Duitsland 42.23, 3. Jamaica 43.30, 4. Polen 43.44. 4. Nederland (Nelli Coo- man, Gretha Tromp. Marjan Olysla- ger, Els Vader) 43.48, 5. Groot-Brlt- tannië 43.50. 6. Italië 43.97, 8. Grie kenland 45.74. 2e serie: 1. Verenigde Staten 42.12, 2. West-Duitsland 42.69, 3. Bulgarije 43.07. 4. Frankrijk 43.66, 5. Canada 43.82, 6. Ghana 44.30, 7. China 44.36. Kogelstoten, finale: 1. Lissovskaja (Sov) 22.24, 2. Neimke (DDR) 21.07, 3. Meisu (Chi) 21.06, 4. Müller (Odl) 20.37, 5. Losch (Wdl) 20.27. 6. Hart- wig (ODI) 20.20, 7. Akhremenko (Sov) 20.13, 8. Zhihong (Chi) 19.82, 9. Yuz- hen (Chi) 19.69. 10. Mitkova (Bul) 19.09. 11. Silhava (Tsj) 18.86. 12. Dasse (Vst) 17.60. Heren 1500 meter, finale: 1 Rono (Ken) 3.35.96. 2. Elliott (Gbr) 3.36.15, 3. He- rold (DDR) 3.36.21, 4. Cram (Gbr) 3.36.24, 5. Scott (Vst) 3.36.99, 6. Kul- ker (Ned) 3.37.08, 7. Cheruiyot (Ken) 3.37.94, 8. O'Sulllvan (Ier) 3.38.39, 9. Silva (Por) 3.38.77. 10. Atkinson (Vst) 3.40.80. 11. Chesire (Ken) 3.40.82. 12. Khalifa (Soe) 3.41.07. 5000 meter, finale: 1. Ngugi (Ken) 13.11.70. 2. Baumann (Wdl) 13.15.52. 3. Kunze (DDR) 13.15.73. 4. Castro (Por) 13.16.09. 5. Maree (Vst) 13.23.69. 6. Buckner (Gbr) 13.23.85, 7. Mei (Ita) 13.26.17, 8. Ignatov (Bul) 13.26.41. 9. Doherty (Ier) 13.27.71. 10. Danielsson (Zwe) 13.30.44, 11. Thiebaut (Fra) 13.31.99, 12. Ondleki (Ken) 13.52.01, 13. Staines (Gbr) 13.55.C3, 14. Arpm (Fra) 14.13.19 4 x 100 meter, halve finales (eerste vier series naar eindstrijd), 1e serie: 1. Frankrijk 38.49, 2. Groot-Brittannië 38 52, 3. Jamaica 38.75. 4. West- Duitsland 38.75, 5. Japan 38.90, 6. Nigeria 39.05, 7. Zuid-Korea 39.43, 8. Qatar 41.19. 2e serie: 1. Sovjetunie 38.55, 2. Italië 38.65, 3. Hongarije 38.84, 4. Canada 38.94, 5. Ghana 39.46. 6. Kenya 39.47, Portugal ge diskwalificeerd. BOKSEN Papiergewicht (tot 49 kg): Hristov (Bul) w.o.p. 5-0 van Carbajal (Vst). Bantamgewicht (tot 54 kg): McKin- ney (Vst) w.o.p. 5-0 van Hristov (Bul). Lichtgewicht (tot 60 kg): Zülow (DDR) w.o.p. 5-0 van Cramne (Zwe). Weltergewicht (tot 67 kg): Wangila (Ken) wint door KO tweede ronde van Boudouani (Fra). Middengewicht (tot 75 kg): Maske (DDR) w.o.p. 5-0 van Marcus (Can). Zwaargewicht (tot 91 kg): Mercer (Vst) wint door KO eerste ronde van Hyun-Man (ZKo) HOCKEY koka van Moon Ji- Yoën (ZKo). Halve finale: Seriese wint met koka van Ca- stro-Gomez VSt). Finale: Seriese wint door jurybeslissing van Gao Fen- glian (Chi). KANO Finales 500 meter K 4: 1. Oost-Duitsland (Schmidt, Nothnagel. Portwich, Singer) 1.40.78, 2. Hongarije (Geczi. Meszaros. Ra- kusz, Koban) 1.41.88. 3. Bulgarije (Guecheva, Palilska, Petkova, Ivano- va) 1.42.63. 4. Sovjetunie 1.44.26, 5. West-Duitsland 1.45.62, 6. Zweden 1.45.67. 7. Denemarken 1.47.10, 8. Polen 1.47.40, 9. Verenigde Staten 1.47.94 Finales 1000 meter K 1: 1. Barton (Vst) 3.55.27. 2. Davies (Aus) 3.55.28. 3. Wohllebe (DDR) 3.55.55. 4. Bankovksi (Sov) 3.56.49, 5. Olsson (Zwe) 3.56.84, 6. Thompson (Nzl) 3.56.91. 7. Szabo (Tsj) 3.57.52. 8. Ivarsen (Noo) 3.59.18, 9. Csipes (Hon) 4.00.30. K 2: 1. Barton/Belllngham (Vst) 3.32.42. 2. Ferguson/MacDonald (NZI) 3.32.71, 3. Foster/Graham (Aus) 3.33.76, 4. Ellwanger/Lömker (Wdl) 3.34 63, 5. Behling/Krentz (DDR) 3.35.44, 6. Stoian/Velea (Roe) 3.35.75. 7. Ohlsen/Olsson (Zwe) 3.36.13. 8. Solvang/Amundsen (Noo) 3.38.16. 9. Helyi/Rajna (Hon) 3.43.43. K 4: 1. Hongarije (Gyulay. Csipes. Ho- dosi. Abraham) 3.00.20, 2. Sovjetunie (Motoesjenko. Kirsanov, Nagajev, De- nisov) 3.01.40. 3. Oost-Duitsland (Bluhm, Wohllebe. Stahle, Bliesener) 3.02.37. 4. Australië 3.03.70, 5. Polen 3.04.73, 6. West-Duitsland 3.05.43. 7 Italië 3.05.97, 8. Zweden 3.06.03, 9. Frankrijk 3.08.71. C 1: 1. Klementjev (Sov) 4 12.78, 2. Schmidt (ODI) 4.15.83, 3. Boukhalov 4.18.94, 4. Cain (Can) 4.20.70, 5. Ma- carencu (Roe) 4.21.72, 6. Pulai (Hon) 4.21.86. 7. Pales (Tsj) 4.22.14. 8. Sab- jan (Joe) 4.24.67, 9. Jamieson (GBr) 4.39.60 C 2: 1. Reneiski/Javoeravski (Sov) 3.48.36. 2. Heukrodt/Spelly (DDR) 3.51.44. 3. Dopierala/Lbik (Pol) 3.54.33, 4. Frederiksen/Nielsson (Den) 3.54.94, 5. Faust/Faust (Wdl) 3.55.62, 6. Obreja/Andrlev (Roe) 3.56.56, 7. Takacs/Leikep (Hon) 4.04.18, 8. Sylvoz/Hoyer (Fra) 4.04.75, 9 Bonev/Bojilov (Bul) 4.11.42 KUNSTZWEMMEN Duetten: 1 Cameron/Waldo (Can) 197.717 punten. 2. Josephson/Jo- sephson (Vst) 197.284. 3. Tanaka/Ko- tani (Jap) 190.159, 4. Schuler/Capron (Fra) 184.792, 5. Boss/Singer (Zwi) 183.950, 6. Sjernijava/Titova (Sov) 182.667, 7. Shearn/Goodwin (Gbr) 179.075, 8. Candini/Cardenas (Mex) 176.83° RITMISCHE GYMNAS TIEK 1. Lobatsj (Sov) 60.000 punten, 2. Dounavska (Bul) 59.950, 3. Timosjen- ko (Sov) 59.875. 4. Panova (Bul) 59.725, 5. Lloret (Spa) 58.900; 6. Sin- ko (Hon) 58.775, 7. Folga (Pol) 58.625, 8. Schmiemann (WDI) 58.600, 9. Reljin (Joe) 58.500, 10. Fuzesi (Can) 58.450, 11. Qiong (Chi) 58.300, 12. Imperatori (Ita) 58.250. SCHERMEN Degen equipes, eindstand: 1. Frank- TENNIS rijk. 2. West-Duitsland. 3 Sovjetunie, 4. Italië. 5. Zwitserland, 6. Hongarije. 7. Zuidkorea, 8. Zweden. TAFELTENNIS Enkelspel, halve finales: Nam Kyu Yoo (ZKo)-Lindh (Zwe) 21-10. 24-22. 21-19; Ki Taik Kim (ZKo)-Klampar (Hon) 21-18. 21-9. 21-14. Om vijfde plaats: Jialiang (Chi)-Longcan (Chi) 21-12, 21-16. 21-17; om zevende plaats: Persson (Zwe)-Waldner (Zwe) 21-15, 21-16, 21-17. Dubbelspel, finale: Chen Longcan- /Wei Qingguang (Chi)-Lupulescu/Pri- nporac (Joe) 20-22, 21-8, 21-9; om derde plaats: Hyung/Nam Kyu (Zko>- Ki Taik/Wan (ZKo) 21-13, 21-16; om vijfde plaats: Jialiang/Zengcai (Chl>- Grubba/Kucharski (Pol) 21-7, 21-12; om zevende plaats: Lindh/Persson (Zwe)-Appelgren/Waldner (Zwe) 21- 10, 21-14. Eindstand: 1. Longcan/QIngguang (Chi), 2. Lupulescu/Primorac (Joe), 3. Hyung/Nam Kyu (Zko). 4. Ki Taik- /Wan (Zko). 5 Jialiang/Zengcai (Chi). 6. Grubba/Kucharski (Pol), 7. Lind h/Persson (Zwe). 8. Appelgren/Wald- ner (Zwe). Dames Enkelspel, halve finales: LI Huifen (Chl)-Jlao Zhimln (Chi) 21-16, 21-17, 21-11; Chen Jlng (Chi) - Marie Hra- chova (Tsj) 21-15, 21-12, 21-12; om vijfde plaats: Boelatova (Sov)-Popova (Sov) 21-16, 21-11. 22-20; om zeven de plaats: Vriesekoop (Ned)-Hong (ZKo) 21-19. 21-16. 25-23. Dubbelspel, finale: Jung Hwa Kyu- n/Yang Young Ja (Zko)-Chen Jing- /Jiao Zhimin (Chi) 21-19, 16-21. 21- 10; Om derde plaats: Fazlic/Perkucin (Joe)-Hoshino/lshida (Jap) 21-14, 11- 21. 21-16; Om vijfde plaats: Hracho- va/Kasalova (Tsj)-Boelatova/Kovtoen (Sov) 21-10, 6-21. 21-19; Om zeven de plaats: Vriesekoop/Kloppenburg (Ned)-Batorfi/Urban (Hon) 21-18. 21- 23, 21-17 Eindstand: 1. Jung Hwa Kyun/Yang Young Ja (Zko), 2. Chen Jing/Jiao Zhimin (Chi), 3. Fazlic/Per kucin (Joe), 4. Hoshino/lshida (Jap). 5. Hrachova/Kasalova (Tsj), 6. Boela- tova/Kovtoen (Sov), 7. Vriesekoop- /Kloppenburg (Ned). 8. Batorfi/Urban (Hon). VOLLEYBAL Om 5e plaats: Nederland-Bulgarije 3- 0 (15-6. 15-8. 15-10). Om 7e plaats: Zweden-Frankrijk 3-2 (12-15, 15-5. 8- 15. 15-12. 15-12) Om 9e plaats: Ita- lie-Japan 3-2 (15-11, 15-11. 12-15, 13-15, 15-7). Om 11e plaats: Zuid Ko- rea-Tunesië 3-0 (15-11, 15-9, 15-7); halve finales: Sovjetunie-Argentlnië 3-0 (15-11, 17-15, 15-8). WATERPOLO 9e t/m 12e plaats: Frankrijk-China 11-4 (4-0. 3-2. 1-2. 3-0); Zuid-Korea- Griekenland 7-17 (1-5, 1-3. 2-5. 3-4). 5e t/m 8e plaats: itahe-Hongariie 9-9 (2-1. 1-2, 2-4. 4-2); Australiè-Spanje 8-7 (2-0, 1-3. 3-0; 2-4). Halve finales: Verenigde Staten-Sov- jetunie 8-7 (1-1 3-2 3-2 1-2), Joego- slavië-West-Duitsland 14-10 (3-2 3-3 3-2 5-3). Finale: Verenigde Staten- Joegoslavië; om de derde plaats: West-Cuitsland-Sovjetunie.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11