iurengerucht van „Neighbours £1 KOMT MET SPELSHOW „ACTION r„v - )lO/TELEVISIE SttidóQ. Somatit VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17( (Spui DOORN Rob Out zei ooit dat Ve- ling V,zich nooit zou inlaten met quizzen •30- z°shows. Morgen wordt duidelijk dat 14 00 eeuwigheidswaarde moet verbin- 16.00,ïi dit soort uitlatingen. Dan wordt de eerste aflevering op het .30. zo? gebracht van „Action", een spel- abvtonf0' aktie' o li ottion" moeten twee teams allerlei ie.oojkkeldë toeren uithalen om zoveel last lijk tijdwinst te boeken. Die secon- 15-15'(bben ze hard nodig om het laatste spelen: een zenuwslopende eind- (alwdie zich afspeelt op een vidi-wall (Buitenwen bij zeven meter met 49 monito- ill Hoiiet goede doel wordt niet verwaar loosd. Het verliezende team stelt z'n prijs 'vrijwillig' beschikbaar. Zo worden bij standsmoeders in de gelegenheid gesteld een bootreis te maken en ziet een invalide man zijn hartewens, de aanpassing van zijn auto, in vervulling gaan. Volgens René Stokvis onderscheidt „Ac tion" zich van andere spelshows, omdat niet volgens de bekende Brandsteder- of Brinkformule wordt gewerkt. De produ cer erkent goed naar het Duitse showpro gramma „Vier gegen Willy" te hebben ge keken. „Maar in „Action" zitten veel min der spelen. De kijker kan vooral spectacu laire stunts verwachten. Ze worden uitge voerd door de kandidaten. Verder laten we de optredende artiesten iets doen, wat het grote publiek niet van hen verwacht. Ook zal telkens een cultureel element in 5V- de show worden verpakt. „Action" onder scheidt zich ook door de losse, wat cyni sche presentatie van Bram Vermeulen, zonder overigens kwetsend te zijn". Bram Vermeulen werd gekozen nadat Stokvis diverse screentests had gedaan. „We hadden eigenlijk al een presentator. Toch bestonden er twijfels over de vraag of deze jongen het grote werk wel zou aankunnen. Je moet niet alleen presente ren, er komt meer bij kijken. Toen zag ik Bram Vermeulen op tv in de RVU-serie over sport. Hij maakte een geweldige in druk op me". Bram: „Ik koos voor de show omdat ik mij lekker kan uitleven. De vrijheid, die ik heb gekregen, bevalt mij uitstekend". NOS-bestuur wil omroep- vriendelijk personeelsblad HILVERSUM In een poging (schadelijke) kritiek vanuit de eigen boezem op de handel en wandel van de omroep tegen te gaan, is het NOS-bestuur ak koord gegaan met een nieuwe opzet van het toezicht op het blad voor omroepmedewerkers Spreekbuis. Het blad krijgt een nieuwe redactieraad, die bij voorkeur uit voorlichters van de omroepen moet bestaan. Daarnaast zal worden bekeken of op het budget van Spreekbuis kan worden gekort en zal een nieuw redactiestatuut worden opgesteld. Binnen de NOS be staat als kritiek op dit besluit dat dit zal leiden tot een „ziel loos mededelingenblad". au, Australische serie. KRO -televisie. Maandag: Ned. 1 -.o k 1/ uur en donderdag: Ned. 1 45^1 - In Australië 21.30. al aan aflevering 1200 lilagro er nog lang niet op uit- 2?' y in. In Engeland figure-' stevi dagelijks op de BBC- 13.45 t de KRO en de VARA 16.00, |t er over eens geworden *c,j°ninlijk in te haken zon- 'Izichtsverlies. Het gaat (16);*|er de Australische serie ibours", de buren, met jeleidend liedje, dat goe- sn verre te verkiezen ren verre vrienden. jinnen maandag bij de jdiÖ jte vervolgen donderdag 1.30. zVARA en nadien in af- P°*^gën in deze regelmaat KAGSP volgend jaar kan de lion B/andse kijker volop par- Zaal 4en in de strijkages tus- 21.yen in een doorsnee Au- Jhe stad. Geen Dallas- of #y-lyPes, evenmin van Street-gehalte, re- co; vrjeze buren als gemiddel- :a. Toitgers onderling hun lief wo^llr en ^un fe'Sen zaakjes, eden complicaties net of weiden daar in dwar- IGEN e dialogen over uit tot (ifi kwestie is uitgepraat en EAC 'aflg^de perikelen zich 15 inen. Na elke ruzie gaan rder waar zij gebleven 'GEN irant zij hangen aan el- Idertjei 6.00. "A^tmerries wo. 1 eerste aflevering gelijk en „Neighbours" en kij- n verwarrende verwik- [en. Een zoon tobt met jyjobleem, dat zo oud is als LJ J]ven en 'n de beste 'es voorkomt, hij kan het A jnden met zijn vader. De lijdt bovendien aan merries. Zijn broer mag diepduiken, voorspelt Allemaal buren van elkaar v.l.n.r Jacqui Gordon als Kerry, Amalia f als Max, Eve Godley als mevr. Harris en Grey Fleet als Steve. zichzelf Olympisch goud, maar zijn broer ziet hem bij elke duik in het diepe het leven la ten. Het wordt er allemaal niet be ter op als twee deuren verder nachtfeestjes worden aange richt, die door de hele straat als burengerucht worden erva ren. Dit mag in zekere zin ty perend voor deze serie heten. In vele landen heeft deze al het nodige losgemaakt aan dis cussie rond de vraag of het met iedereen wel goed zal af lopen. Men wordt verliefd op de verkeerde, of juist op de goede, maar dan komen er kinken in de kabel. Oud en jong zwermen bij de „Buren" om elkaar heen en ook dat le vert de nodige misverstanden en ferme commentaren op. Steevast eindigt elke afleve ring met een onafgemaakte si- De vaste Neighbours-kijkers, zo hebben de ervaringen de BBC geleerd, treden tussen tijds met elkaar in overleg over de juiste invulling van dergelijke onafgewerkte situa ties. Ellen Meuwissen en Ria van Essen, respectievelijk hoofden van de filmdiensten van de KRO en de VARA, Waren het er snel roerend over eens, dat deze serie zich uitstekend leent om gezamenlijk uit te zenden. De BRT zit trouwens ook op het vinkentouw. Ellen verheelt niet, dat er nochtans uitvoerig vooraf over gepraat moest worden, ook al omdat men oprecht had ge hoopt, dat ook de NCRV er op in zou schieten, zodat men tot drie afleveringen in de week had kunnen komen. De NCRV hecht evenwel uitermate sterk aan het eigen gezicht. Dit moet boven alles herkenbaar blij ven, temeer waar een deel van de hoogst kritische achterban aan de NCRV het voorbeeld van de dogmatische Ev. Om roep blijft voorhouden. In de hele serie zit geen onvertogen woord, maar bij de EO is men zo kopschuw van de VARA dat dit zelfs doorwerkt bij de NCRV. die over een redelijk getal dubbelleden beschikt, een drukmiddel, mensen die zowel lid zijn van de EO als van de NCRV. Promoten Toch maakt Ria van Essen van de VARA er geen geheim van, dat KRO en VARA mede besloten hebben tot een geza menlijke aanpak met het doel het eerste net te promoten, d.w.z. aan een vaste kijkers- schare te helpen. Zij hebben het niet opportuun geacht om de serie in de avond te plaat sen, omdat de VARA zowel als de KRO er de voorkeur aan geven de avond vrij te houden voor de eigen gezichtsbepalen de programma's. Bovendien hechten beide omroepen aan de middaguren omdat men vooral onder de aan huis ge bonden vrouwen veel vaste kijkers veronderstelt, evenals onder scholieren die in de middag thuis zijn. Beiden geven toe, dat het niet meevalt om tot verdergaande samenwerking te komen. Het samengaan tussen de actuali teitenrubrieken kan leiden tot het prijs geven van een stukje eigen gezicht. Voor men het weet is men toe aan gelijk schakeling en dan maken de omroepen zichzelf tot op zeke re hoogte overbodig. Het gaat telkens weer om de afweging. In het geval van de „Neigh bours" had de aanpak ge drieën redelijk kunnen lopen, omdat op zeker moment bleek, dat alle drie genoemde omroe pen een .claim op deze serie hadden gelegd. Door de hou ding van de NCRV is het er echter niet van gekomen. Zij achtte de tijden nog niet rijp wacht nog even met de aan sluiting bij de rooms-rode Neighbours-coalitie. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday island, Australi sche serie. Het onderzoek naar Kiley's ontvoering is nog steeds gaande. Lisa is verliefd op de Russische tennisspeler, maar zijn vertrek nadert. 16.17 Matlock Amerikaanse serie. Afl.: De fotograaf. Een fotograaf wordt ver moord nadat hij zijn assis tente Amy op staande voet heeft ontslagen. Zij wordt beschuldigd en een foto camera heeft de moord geregistreerd. Kan Mat lock haar onschuld toch bewijzen? 17.05 KRO's tekenfilmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 KRO's Tekenfilmfestival. 18.00 De Freggels, poppenserie. Afl.: De dag dat de muziek verstierf. 18.25 De kleur van goud, Au stralische serie. Afl.: De gouden mijn. Als een mijn niet bewerkt wordt, kan een ander het als zijn ei gendom uitroepen. Alec weet de mijn voor zijn va der te behouden. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Tomen Jerry, tekenfilm. 19.28 Mini playbackshow. Vijf jonge kandidaten laten zien hoe goed ze hun favo riete artiest kunnen imite ren. Presentatie: Henny Huisman. 20.20 Hannay, Engelse misdaad serie. Afl. 1: Het genoot schap van de zwarte steen. Tijdens een bootreis wordt een pakje in Hannay's ba gage verstopt. Hannay brengt het bij de geadres seerde en komt zo zijn oude vijand Von Schwa- bing weer op het spoor. 21.20 Gene Kelly, gala waarin deze danser, regisseur ac teur en choreograaf de Life Achievement Award ont vangt. Presentatie: Shirley MacLaine. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Nog is Polen niet verloren (slot), negendelige docu mentaireserie over Polen. Afl. 9: De arbeidersstaat (1970-1980). NCRV 23.35-01.43 Dwarsliggers: PA- veu, Frans/Italiaanse speelfilm uit 1969 van Cos ta Gavras. Met Yves Mon- tand, Simone Signoret, Gabrielee.a. Januari 1951. Op een dag wordt Gèrard, de onderminister van Bui tenlandse Zaken van Tsje- cho-Slowakije, door leden van de veiligheidspolitie opgepakt en gevangen ge nomen. Hij blijkt door de NEDERLAND2 TROS 15.30 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl.: De Afri kaanse Olifant. 15.53 Mask (slot), tekenfilmse rie. Afl.: Toeta Froeta. 16.14 C De uitnodiging (Invita tion), Amerikaanse speel film uit 1952 van Gottfried Reinhardt. Met: Van John son, Dorothy McGuire, Louis Cahern e.a. Ellen Bowker is een jonge vrouw, die aan een onge neeslijke ziekte lijdt. Zij is verliefd op Dan Pierce, maar vermoedt dat dat niet wederzijds is. Haar va der besluit om Dan te vra gen voor geld met Ellen te trouwen. 17.37 Familie Oudenrijn Ne derlandse comedyserie. Afl.: Autodiefstal. 18.00 Heatcliff Co., tekenfilm serie. 18.30 T. en T., Canadese detecti veserie met Mr. T. en Amanda Taler. Afl.: Radio Onheil. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Bor naar het Boze Bos. 19.00 The highwayman, nieuwe Amerikaanse tv-serie met Sam Jones in de hoofdrol, waarvan vandaag de pilot- film in twee delen wordt uitgezonden. De Highway Man wordt bij zijn bestrij ding van de criminaliteit op de Amerikaanse snelwe gen geholpen door zijn knappe assistente Drawn. NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht. TROS 20.29 The highwayman, vervolg. 21.15 Geen gedonder in het vooronder klucht opge voerd door John Lantings 'Theater van de lach'. Met Polio Hamburger, Mar- greet Heemskerk, Ellen Röhrman e.a. Tv-regie: Erik van Reijendam. Elke zomer nodigt de eigenaar van een plezierjacht wat mensen uit om een tochtje te maken. Dit jaar probe ren de drie dames en drie heren aan boord het nog gezelliger te maken. 22.45 Jongbloed en Joosten, actualiteitenmagazine ge presenteerd door Astrid Joosten en Jaap Jong- 23.15 Derrick, Duitse politiese rie. Afl.: Geen risico. Ro land Weiman levert een pistool af bij de politie en bekent Derrick dat hij het van een onbekende heeft gekregen samen met veel geld om iemand te ver moorden! NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Wat is ons land? (Neresi Bezim Ulkemiz?), documentaire over Turkse produktiemedewerkers. TELEAC 18.30 Cursus Grafische tech nieken. Les 4. NOS 19.00 [DJeugdjournaal. 19.14 Seoul'88: Seoul vandaag. Actuele ontwikkelingen van de Olympische Spelen, gepresenteerd door Koos Postema en Harmen Sie- zen. 20.00 CD Journaal en weerover- zicht. 20.29 Studio Sport: Seoul '88.1. Schermen: floret teams heren, 2. Judo: halfzwaar- gewicht heren, 3. Worste len: finales vrije stijl tot 52, 74 en 100 kg. 21.55 Uit de kunst, kunstrubriek vanuit het Shaffy-theater- cafè in Amsterdam, gepre senteerd door Leonie Jan sen. 22.30 Journaal. 22.40 Gesprek met de minister president. 22.50-22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. 01.00-06.15 Studio Sport: Seoul '88. 1. Afwisselend Bok sen: finales en Kanovaren, finales, rechtstreeks. 2. 03.30 Atletiek. Hennie Huisman met een van zijn jonge kandidaten in de 'Mini Playback show'. Ned. 1 om 19.28 uur. FOTO: ANP i uit de Amerikaanse speelfilm 'The man from Laramie'. "1 om 20.55 uur. FOTO: TROS Pnnoi g0ed Panorama - en Mobiele menaen - Auto programma over de auto. Pre- i ZOusen,a,ie: Danny Verstraeten en Hubert Haesendonck. n- u'Babel, nieuwsbrief voor Turkse migranten. dal Nieuws in teletekst. eemijTik Tak animatieserie, (Prikballon kleutermagazlne. ing iPresentatie: Francis Verdoodt. J Schoolslag, spelprogramma leerlingen en leraren (lantlvan twee secundaire scholen dweé°p hun kwaliteiten getest worden. Afl.: Heilig Hartinsti- tuut Waregem - Koninklijk Atheneum Waregem. Presen- het jtatie: Michel Follet. mer Juke Box. Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Pat McDonald, Tom Rl- annif chards- Rowena Wallace e.a. anni| Leigh wj( Bery| overtuigen dat de baby niet van haar is. Gary al s,e" Caroline voor een ultima- in D tum- a_. n Mededelingen en program- J'j ma-overzicht, nvert Uitzending van de politieke dat! Partijen: SP. te hej Weerbericht. Fanclub. Ben Crabbè presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: De winnaar van vorige week. al he® Pramière, fllmnieuws met Jo Röpcke. Os man van de vlakte (The man from Laramie), Ameri kaanse speelfilm uit 1955 van Anthony Mann. Met James Stewart, Arthur Kennedy, Do nald Crisp e.a. Will Lockhart trekt van Laramie naar Nieuw Mexico in de hoop de man te vinden die de Apaches repe teergeweren, waarmee zijn broer gedood werd, verkocht heelt. In Nieuw Mexico belandt hi| op de ranch van de Waggo- Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit. ■23.25 Nieuws en Coda. Nazo mer van Lucebert. BRT 2 19.20 Antwerpse zesdaagse, hoog tepunten van de wielerevene- menten van de dag. 19.40 Uitzending van de politieke partijen: SP. 19.45 Nieuws. 20.00 Seoul '88: Studio Olympia, overzicht van de competities van vandaag. 23.00 Weduwen (Widows, 5), zes delige Engelse misdaadserie. Met Anne Mitchell, Maureen O'Farrell, Fiona Hendley e.a. 23.55-07.00 Seoul '88. 1. Kanovaren: rechtstreekse reportage van de (inales voor mannen en vrouwen, 2. 00.55 Boksen: rechtstreekse reportage van de finales. 3. 03.10 Atletiek: 4 x 100 m. halve finales vrouwen en mannen, Kogelstoten vrou wen, finale. Discuswerpen mannen, finale, 1.500 m. vrou wen, finale, 1.500 m. mannen, finale, 5.000 m. mannen, finale, 4 x 100 m. mannen en vrou wen, finale, 4 x 400 m. mannen en vrouwen, finale, recht streeks. 4. 06.20 Boksen, fina les. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.10 La boite aux images, teken filmmagazine met o.a. 'Les Wuzzles', 'Hello Moineau' en "De Smurfen'. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce 8oir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Sueurs froides, serie drielui ken als een hommage aan de meester van de misdaad Alfred Hitchcock, ingeleid door Clau de Chabrol. 1. Un coeur de pierre van Alain Bonnot. Met: Jean Rochefort, Nathalie Nell, Gèrard Sergue e.a. 2. La pan ne van Michel Leroy. Met: Si mon De La Brosse, Charlotte Valandray, Jacques FranKcois e.a. 3. Un jeune homme rangé van Romain Goupil. Met: Julien Guiomar, Hippolyte Girardot en Claude Chabrol. 21.20 Variétés - Nouvelle Vague (2). amusementsprogramma. Met o.a. Milli Vanilli, Robert Farrel. Etlenne Daho. 22.20-22.55 Journaal. 16.15 Olympia extra, samenvattin- 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich, serie. 18.26 Tageaachau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 S WWF-Club, amusement. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (ZITagesschau. 20.15 IDSeoul '88:Olympia-Magazin, samenvattingen, interviews, analyses en nieuws. 21.45 Gott und die Welt: Geister, Marx und Christus, reportage n.a.v. het pausbezoek aan zui delijk Afrika. 22.30 Tageathemen. 23.00 Seoul '88: Olympia apezlal - Ein Höhepunkt des Tages. 00.00 IS Der grosse Santini (The great Santini), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Lewis John Carlino. Met: Robert Du- vall, Blythe Danner, Michael O'Keefe e.a. 01.50 Tagesschau. 01.55 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 16.00 Waldheimat - Die Kinderjahre des Peter Rosegger, serie. Afl.: Als ich Müller war. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 S Tele-lllustrierte. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. Met: Michael Landon, Victor French, John Franklin e.a. Afl.: Frierendes Herz. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Horst Kalbus. 20.15 E Ein Fall fiir zwei, misdaad serie. Met: Rainer Hunold, Claus Theo Gërtner, Monika Baumgartner e.a. Afl.: Man lebt nur einmal. 21.15 Kino-Hitparade, filmnieuws gepresenteerd door Sabine 21.45 Heute-journal, actualiteiten. 22.10 Das literarische Quartett, met Narcel Reich-Ranicki, Jürgen Busche, Hellmutb Karasek en Sigrid Löftler. 23.25 Das waren Hits: Internationale Swing-Parade, muzikale herin neringen aan Amerikaanse bigbands en orkesten. 23.55 Heute. 00.00 Seoul '88: Olympia live. Re portages van atletiek, boksen, kanosport, voetbal, handbal, hockey, judo, tennis, waterpo lo, kunstzwemmen, worstelen en boogschieten. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. 18.30 Hallo Spencer, kinderpro gramma. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Bllck- punkt Düsseldorf. 20.00 Globetrotter. Emilia Romag- 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK. 22.30 Rubbel extra. 22.45 Die Söhne, tv-film van Volker Vogeler naar een boek Günter Herburger. Met: Rolt Becker, Wolfgang Forester, Hans Joachim Schmiedel e.a. 23.55 Laatste nieuws. BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine. 17.00 Newsround. Jeugdjournaal. 17.05 CEGrange Hill jeugdserie over een middelbare school. 17.35 Neighbours, Australisch feuil- 18.00 Nieuws en weerbericht. 18.35 London plus, regionaal nleuwsmagazine. 19.00 The Olympics Today, Olym pisch journaal gepresenteerd door Desmond Lynam. 21.00 Nieuws en weerbericht. 21.30 (DCasualty, dramaserie rond de eerste hulp-afdeling van een streekziekenhuis. Met Paul Lecoux, Susan Franklin e.a. All. 4: Absolution. 22.20 Omnibus, documentaireserie. All.: A tribute to Sir Frederic Ashton, maitre de ballet. Por tret van deze beroemde chore ograaf. 23.20 Wogan, praatprogramma met Sue Lawley. 00.58 Weerbericht. 01.00-06.30 Seoul '88: Olympic Night Grandstand, met Steve BBC 2 16.00 The Southerner, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Jean Renoir. Met o.a. Zachary Scott en Betty Field. Drama over een tamilie die vecht om te kunnen leven van een stuk land. 17.30 McGregor's Scotland, docu mentaireserie. 18.00 E Laurel Hardy in: Pack up your troubles, Amerikaanse speelfilm uit 1932 van George Marshall. Met: Stan Laurel, Oli ver Hardy, Ray McCarey e.a. Twee oorlogsveteranen ontfer men zich over de dochter van hun overleden dienstmakker. 19.05 E The Phil Silvers Show Co- medyshow met Phil Silvers 19.30 Salman Rushdie, portret van deze Indiase schrijver. 20.00 Friday Report. Serie actuele documentaires. 20.30 Gardeners' world, tuiniertips. 21.00 Gentleman's club (2), zesdeli ge comedyserie rond 'The Al bany', een herensociëteit te Pall Mall. Met: William Gaunt, Richard Vernon, Jill Meager en Christopher Benjamin. De he rensociëteit trilt op haar grondvesten: er is een nieuwe voorzitter benoemd Geen man, maar tot grote schrik van de leden een vrouw. 21.30 The Zircon Aftair, documen taire over het omstreden, en zeer geheime Zlrcon-satelliet- project, waarvan de uitzending eerder dit jaar door de Engelse regering werd tegengehouden. 22.45 Newsnight, actualiteiten. 23.30 Weerbericht. 23.35-01.00 Little Ida, Noorse speel film uit 1981 van Sunniva Lin- dekleiv. m Ondertiteling vta Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzendlng U Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst a Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.00 H Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18 28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Land of the Giants. Science- fictlonserie. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.58 The Times Headline News. 21.00 Friday Movie: The Bride and the Beast. Amerikaanse speel film uit 1957 van Adrian Weiss. 22.38 The Times Headline News. 22.40 NFL American Football. 23.40 S New Music. Popprogramma. 00.40 0 Canada Calling. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Jazz with Cleo Laine and John Dankworth. 02.00 Barry Mason and the Baroque Guitar. 02.15 Stephane Grapelli. 03.15 Richie Cole. 03.45-06.45 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Classic Concentration. Spel programma. 18.55 Kate and Allie. Comedyserie. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 River Journeys. Documental- 21.00 Billion Dollar Bubble. Tv-film. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Olympic update '88. 22.40 Europees weerbericht. 22.45 Sportsworld. 23.45 Tom Petty. Muziekspeclal. 01.10-03.10 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: In Tua Nua. 17.15 Maiken Wexo. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the moviea. 20.30 Ray Cokea. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hlphop-vl deo's met Sophie Bramly. 22.00 MTV Party Zone I. 23.30 Gast-vj. 03.00-08.00 Night voices. TV 5 16.05 Lea Brévet. 16.10 Le Chevalier Tempete. 16.30 Bonjour Bon Appetit. 17.00 Rècréation. 17.30 Des Chiflres et des Lettres. 17.50 Les Brèves. 18.00 Gros Plan. 19.40 Papier Glacé. 20.00 Montagne. 20.30 Histoire de la Photographie. 21.25 Musique. 21.40 Divan. 22.00 Journaal. 22.30 Sports Lolsirs. 23.35-00.00 Millesime. >rgen j NEDERLAND 3 NOS 06.15-14.00 Studio Sport: Seoul '88. 1. Hockey: finale heren, rechtstreeks, 2. 08.15 Tennis: finale dames enkelspel. 3. 10.00 Voetbal: fi nale. rechtstreeks. 4. 11.45 Handbal: finale heren en Tennis: finale heren dubbel. BRT 2 07.00-14.30 Seoul '88. 1. Tennis:.fina- le dames enkelspel, 2. 08.30 Handbal: finale heren, rechtstreeks, 3. 09.55 Voetbal: finale, rechtstreeks. 4. 11.45 Judo: boven 95 kg., 5. 12.25 Tafelten- RTBF 1 13.00-14.00 Autosport. Proefritten voor de Grote Prijs van Spanje te Je rez. Commentaar: Richard Debeir en Christian Lahaye. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tageathe men. 10.23 Ein Engel aut Erden speelfilm met Romy Schneider. 11.50 Umschau. 12.10 Auslandjournal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15-13.45 Programma weekoverzicht. DUITSLAND 2 00.00-15.00 Seoul '88: Olympia live, reportages van boksen, kanosport, voetbal, handbal, hockey, judo. ten nis. waterpolo, worstelen en boog schieten. BBC 1 06.30 Seoul '88: Breakfast Olympics. 09.00 Nieüws en weerbericht. 09.05- 17.00 Seoul '88: Olympic Grand stand, met reportages uit Seoul en verder paardenraces te Chepstow, paardenraces te Phoenix Park (Ier land) en motorsport vanuit Park Cad- SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 12.00 Pets are wonderful. 12.30 IS Countdown. 13.00 08 Canada cal ling. 13.30-14.30 (S Soul in the city. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. Klndermaga- zine. 10.00 Supersound». Poppro gramma. 11.00-14.55 Music Box. Popprogramma's. MTV EUROPE 08.00 Maiken Wexe. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTV'» Metal Hammer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. TV 5 12.00 Thalaste. 13.00 Journaal. 13.30-15.00 Julien Fontaines, Magi- strat ladio RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazz time. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 Radiolympia. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer- 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concert podium. 22.00 Horizon. 22.30-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15-21.30 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroop Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Galaconcert Will Ferdy. 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Pa. zing eens A. 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hltriders. 21.03 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wals thuis. 17.30 Festival op de voet. 18.10 Actueel. 18.30 Les larmes de Jacqueline. Ka merorkest van München. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Festival van Vlaanderen. Ko ninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Günter Neuhold. 1. Maurerische Trauermuslk in c, KV 477. Mo- zart. 2. A child of your time, oratorium. Tippett. 22.15 Steve Lacy, the fish horn odys see (13). 23.15 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.A3-14.00 NOS: Radiolympia. met Tom Blom, Felix Meurders, An nette van Trigt en Govert van Brakel. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 11.03 Bal op 't dak. 12.03 Spijkers met koppen. 14.03 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co. operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ondernemingsraad. 09.45 Leven in vrede. 10.00 Meer culturen. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Als mensen veranderen. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de, Korte mét muziek uit de regio. Ge-i sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla-^ tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop' BRT 1 05.31 Seoel 88. 09.10 Voor Marokkanen. 09.35 Voor Turken. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 12.45 Olympisch journaal. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed ot niet te bed, met Jos Ghijsen. 10.03 Buitenspel. 11.30 Vlaamse top 10. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck, pop. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendvariaties. 1. Symfonie nr. 22. Haydn. 2. Concerto op. 30, Giuliani. Na 09.20: 1. Ara- beske en scherzo. Mees. 2. Suite Iberla, Albenlz. 10.00 China vandaag. 11.00 Harmonies en fanfares. 12.00 Tafelmuziek. 1. Sonate nr. 2. Zelenka. 2. 2. Concerto op. 5. De Fesch. 3. Sonate In F. Tele- mann. 13.10 Muzlekmakers. 1^30 Keuze voor disco floten.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17