ïeen duidelijkheid over rwembad Noordwijkerhout Vervolgonderzoek bodem vervuiling biljartcentrum lekwerken bij oegangen emeentehuis [oorschoten Uannen voor nieuw Lembad in Oegstgeest HISTORISCH TONEEL |T> BLIJFT TEGEN NIEUWBOUW inigingsrechten ger in Oegstgeest Rijnsburg ontevreden over uitbreiding glastuinbouw a pqÏDEN OMGEVING SaidóaOowuwt VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1988 PAGINA 15 O sTGEEST Er komt wellicht een nieuw openluchtbad in Igeest. De gemeente onderzoekt of het zinvol is om het hui jaar o jp grote bad af te breken en een nieuw, kleiner, te bouwen kü het overdekte zwembad. De grond van het bestaande bad "ebb op forse verliezen drukken, kan dan worden verkocht voor 0^c't ngbouw. në vai jieuwe bad wordt in die opzet vooral gebouwd voor recrea- -n 6eh zwemmers. Inmiddels is onder leiding van een werkgroep ekerheL enquete gehouden onder de bezoekers van het overdekte Jingen ofareikjtsiag van het werk van de onderzoekscommissie wordt in ratiev mber met de raadsleden besproken, aldus wethouder Van i gisteravond. Mede in verband met de plannen die ontwik- worden is het huidige openluchtbad volgend jaar nog geo- oöpera Voorstellen om de tarieven van het zwemmen voor het nen onJjuchtbad te verhogen werden gisteravond door de commis- nieuvtnanciën van de hand gewezen, lijke pi rings/p leverei won Man valt van steiger OEGSTGEEST Een 55-iarige Ha- zerswoudenaar is gistermiddag bij het schilderen van een woonhuis in de Wildhoeflaan van de steiger gevallen. De steiger stond op het balkon van de eerste woonlaag en schoof weg. De man viel en kwam te recht op een afdak je. De Hazerswou- denaar is met een verbrijzelde knie naar het AZL ge bracht. Welzijnsgroep weer van start LISSE De Welzijnsgroep van de FNV start op maandag 3 oktober haar activitei ten in het gebouw aan de Koningstraat 2 in Lisse. Er kan die dag vanaf twee uur worden meegedaan aan klaverjassen. Het inleggeld is drie gulden per persoon. Op dinsdagmiddag 4 oktober begint om twee uur de creativiteitsgroep, deelname kost een rijksdaalder. Op woensdag 5 oktober wordt een begin gemaakt met het bloem schikken. De kosten voor het deelnemen aan de totale cursus bedragen vijftien gul den voor tien lessen, terwijl er voor klein materiaal gerekend moet worden op twee gulden per middag. Inlichtingen over de FNV- middagen kan men inwinnen bij de heer H. Huizer, Emmastraat 20 Lisse, tele foon 02521-13813. Autokrakers snel voor de rechter WASSENAAR/LEIDSCHENDAM Het sneUer voor de rechter brengen van autokrakers en waarschuwin gen aan automobilisten om hun eigendommen beter te bewaren zijn enkele onderdelen van het nieuwe pro ject „diefstal uit auto's" in de Haagse regio. Het project, dat een half jaar gaat duren, wordt uitgevoerd in nau we samenwerking met politiekorpsen in de randge meenten. waaronder Wassenaar en Leidschendam. Geprobeerd wordt de opvallende stijging van diefstal len uit auto's in de Haagse regio (88 procent in vijf jaar tijd) terug te draaien. Eén van de maatregelen is de hardere aanpak van de autokrakers. Officier van justi tie mr. Welschen zei tijdens de toelichting dat gepro beerd gaat worden deze dieven zo snel mogelijk voor de rechter te brengen. „We willen hen direct bij de aanhouding al een dagvaarding uitreiken". De politie gaat intensief surveilleren en autobezitters door mid del van „preventieberichten" wijzen op eventuele zichtbare „buit" in hun wagen. VOORHOUT De Voorhoutse toneelvereniging Cultuur Verheft brengt zondag aanstaande en op vrijdag en zaterdag 7 en 8 oktober het historisché spel „Het galge maal van Govert Goedbloed". Cultuur Verheft draagt hiermee haar steentje bij aan dit voor Voorhout zo historische jaar. Het verhaal speelt zich af in en om het vroegere Voorhoutse etablis sement „de Bonte Koe", een her berg die vroeger nog als Regthuis heeft gediend en de toegang vormde van het bollendorp. Ook hadden de schout en schepenen zitting in De Bonte Koe. Het verhaal gaat over Voorhout in de Middeleeuwen, waar de rust danig verstoord wordt door de komst van een mysterieuze vreemdeling. De schout met zijn rakkers, de dorpsomroeper de herbergier, de beul en de dorpe lingen komen hierdoor in een voor hen zeer onrustige situatie terecht. De voorstelling zondag is speciaal voor de Voorhoutse ouderen. Maar ook anderen zijn ook wel kom, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Aanvangstijd 14.00 uur. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober begint de voorstelling om 20.00 uur. Net als de andere voorstellin gen in het parochiehuis. Toegang gratis. n ami Brlenlng itgeest, schoten, el. 071- eden 143171 18.30-2 ing )RDWIJKERHOUT )e VVD blijft fel te- ander van de bouw rfeen nieuw zwembad be Schelft. Dit bleek Jren tijdens de alge beschouwingen op legroting 1989. CDA, jen PvdA spraken zich biet uit over deze pro- Éatiek. Deze partijen ïn eerst het onder- (naar de haalbaarheid ien nieuwe zwembad Ichten. CDA, VVD en wezen voorts een Joging van de afval- Enheffing met dertig pn af. bekend wil een meer- lid van het college van B VVD-wethouder P.C. iskerk is tegen, het oude jbad slopen en bij De It een nieuw bad bou- 'evens wil men de grote an De Schelft vergroten, deze optimaal gescnikt is muziekuitvoeringen en Ivoorstellingen. Met deze (en is een bedrag van 5,5 gulden gemoeid, fractievoorzitter J.C.F. zei gisteren dat zijn kiest voor een opknap- van het huidige zwem- 'erbouwing van de grote /an De Schelft wordt de liberalen ook niet kelijk geacht. „Een in- ng van zes a zeven ton circa tien uitvoeringen ir is niet verantwoord", Knapp. Volgens hem in de voorstellingen net ;d in de sporthal van De ft plaatsvinden, 'fractievoorzitter N.A.H. zei het te betreuren dat Scherpe kritiek op gemeenteraad De PvdA en D66 hebben gisteren scherpe kritiek gele verd op het functioneren van de gemeenteraad. Volgens mevrouw W. Hof (PvdA) is de positie van de raad zon der meer zwak te noemen. „Het college is hier nog steeds de beleidsbepaler in plaats van de beleidsvoer der", zo merkte zij op. „Doordat het college haar stand punt in principe al heeft bepaald, is de adviesfunctie van de commissies uitgehold en van geringe betekenis. Er is weinig ruimte voor inhoudelijke discussie en over leg", aldus de fractieleidster van de PvdA. Volgens haar komt het in de commissies en in de raad te weinig tot een inhoudelijke gedachtenwisseling en is dit voor de kwaliteit van de besluitvorming een slechte zaak. Ook mevrouw P. Hulspas (D66) uitte zich in dergelijke be woordingen. Zij had een verklaring voor de geringe be langstelling die de bevolking van Noordwijkerhout voor de gemeentepolitiek zou hebben. „Mag je wel be langstelling verwachten als het proces van democrati sche besluitvorming verworden is tot louter koppen tel len?" De PvdA bezet drie zetels in de gemeenteraad van Noordwijkerhout, D66 één. De meerderheid wordt ge vormd door de collegepartijen CDA (zeven zetels) en VVD vier zetels). de uitbreiding van de zaal van De Schelft in het gedrang dreigt te raken door de zwem- badproblematiek. Volgens hem ontbreken er echter te veel gegevens om over de plannen te discussiëren. Me vrouw P. Hulspas (D66) noem de het een aantrekkelijk idee om te kunnen beschikken over een vergrote toneelzaal en een nieuw modern zwem bad, maar ook zij wil het on derzoek naar de haalbaarheid van een nieuw zwembad af wachten. „Doorslaggevend voor ons is in hoeverre een voordeliger exploitatieresul taat te bereiken zal zijn". Me vrouw W. Hof (PvdA) toonde zich gisteren voorstander van uitbreiding van de grote zaal van De Schelft, maar wat het zwembad betreft wil ook haar partij het onderzoek afwach ten. „Voorop staat dat de zwemvoorziening voor elke burger betaalbaar moet blij ven", aldus Hof. Heffing Sluis pleitte er gisteravond voor de afvalstoffenheffing niet met dertig, maar met twintig gulden te verhogen, zodat een gezin 104 gulden per jaar moet gaan betalen. Ook wil het CDA dat de mogelijk heid tot kwijtschelding van deze heffing wordt vergroot. Met de overige verhogingen (hondenbelasting van 62,30 naar 75 gulden en een stijging van de reinigingsrechten met 15 procent) bleek het CDA geen moeite te hebben. Ook VVD en PvdA spraken zich uit tegen de verhoging van de afvalstoffenheffing met dertig gulden. „Te fors en niet in overeenstemming met de weg der geleidelijkheid", zo meen de Knapp, die evenals Sluis pleitte voor een verhoging van twintig gulden. D66 heeft als enige geen bezwaren tegen de verhoging. VVD en D66 te kenden bezwaar aan tegen de verhoging van de hondenbe lasting. „D66 vindt hondenbe lasting willekeurig en daarom onterecht", zo merkte Hulspas op. Een krediet van 235.000 gul den voor verlichting op de Leidsevaart wordt door het CDA te hoog geacht. De chris ten democraten willen voorts „slechts" 400.000 gulden be schikbaar stellen voor het aan brengen van verkeersrem- mende maatregelen op de Leidsevaart. B en W willen 900.000 gulden besteden aan de reconstructie van de Leidse vaart. D66 en PvdA hielden gisteren een pleidooi voor een volledige afsluiting van de Leidsevaart voor doorgaand verkeer. Volgens de PvdA ontstaat zo een veilige ver keerssituatie op deze weg en kan tevens veel geld worden bespaard. „Alleen het wegdek hoeft dan hier en daar te worden gerepareerd. Dat kost 90.000 gulden in plaats van 900.000 gulden", zo rekende mevrouw Hof voor. Mevrouw Hulspas stelde voor de Leidse vaart met een paal te blokke ren en de bewoners te voor zien van een sleutel van deze versperring. Sluis zei verder dat er snel een plan moet worden opgesteld voor de aan leg van de gashoofdleiding voor de Leidsevaart. Hij wees op het belang van de agrari sche bedrijven. CDA en D66 willen dat de Zil- kerduinweg na herinrichting een centrumfunctie voor De Zilk kan vervullen. „Wij heb ben een soort brink voor ogen", aldus Hof. Zij zei er ook voorstander van te zijn dat er in De Zilk meer mogelijkhe den voor woningbouw moeten komen. Ook mevrouw Hulspas liet zich in die bewoordingen uit. Sluis drong er op aan dat het vrachtwagenparkeerter rein in De Zilk in 1989 wordt aangelegd. Knapp zei niet on welwillend te staan tegenover een permanente bibliotheek voorziening in De Zilk. Opvallend was, dat het CDA gisteren voorstelde de VVV in de toekomst een extra finan ciële injectie te geven, terwijl PvdA en D66 juist pleitten voor verlaging van de subsi die. Mevrouw Hulspas zei het er voorts niet mee eens te zijn dat Noordwijkerhout 22.000 gulden aan het bloemencorso kwijt is. Het CDA is er verder niet op tegen dat de gemeente Noordwijkerhout tennispark De Boekhorst verkoopt aan de tennisvereniging. D66 ziet geen noodzaak tot privatise ren, de PvdA drong aan op voorzichtigheid en de VVD wilde geen commentaar geven nu de onderhandelingen tus sen vereniging en gemeente gaande zijn. Mevrouw Hulspas merkte op dat de vuilstortplaats aan de Tespellaan in de gaten moet worden gehouden. D66 wil dat het monitoringsysteem nu snel wordt ingevoerd. Hulspas pleitte ook voor een chemo kar. Ook CDA'er Sluis bleek voorstander van een chemo kar te zijn. B en W van Noordwijkerhout reageren donderdag 13 okto ber op de algemene beschou wingen. Koninklijk goud voor scheidende directeur De heer F.F. Ravelli uit Voorschoten is gisterochtend door burgemeester C.A. Bos van Katwijk onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onder scheiding werd uitgereikt in het bedrijf van Ravelli in industriegebied 't Heen. Ravelli nam gisteren afscheid van zijn bedrijf, dat is gespecialiseerd in relatiegeschenken. De Voorschotenaar startte het bedrijf in 1958 in Valkenburg. Daarvoor was hij werkzaam bij Borsumlj Wehry. FOTO: HENK VAN DEN ENDE OEGSTGEEST Er is een vervolg bodemonder zoek begonnen op de lo- katie van de vroegere ri oolzuiveringsinstallatie De Voscuyl in Oegstgeest. Voor die plek zijn plan nen ingediend om er een biljartcentrum te bouwen. Wethouder Van Veen deelde gisteravond in de commissie financiën mee dat er koper, ijzer en lood in de bodem is aangetrof fen. Van Veen verwacht overigens niet dat dit ver ontrustend uitpakt. De commissieleden stonden gisteren over het algemeen welwillend tegenover de bouwplannen. Van Eisen (PPR) stelde zich wel kritisch op. Hij was ongerust met be trekking tot de exploitatie van het centrum. De deelnemende verenigingen tellen samen rond 150 leden. Volgens de voorzittér van de stichting Bil jartcentrum Oegstgeest moeten er nog zo'n honderd leden bij komen. Volgens voorzitter Van Ingen Schenau zijn er al zo'n vijftig aanvragen binnen voor het lidmaatschap. Als de uitslag van het vervolg onderzoek ten aanzien van de bodemverontreiniging verkeerd uitpakt komt de ge vraagde garantstelling op nieuw binnen de commissie aan de orde. In eerste instantie liet mevrouw Van Vloten-Wa- reman (VVD) blijken dat haar fractie geen cent wil uittrek ken voor het verwijderen van eventueel vervuilde grond. Van Eisen (PPR): „De vervui ler betaalt en dat is in dit ge val de gemeente". Zo zag de wethouder het ook. CweeksïftSCHOTEN - De er: 06-82J- en de zijtoegangen van ENjoorschotense gemeente- EUAUTEIJitrjjgen hekwerken. De jD H^nteraad 6>ng daar gister- '1-899375 mee akkoord. De be- vr. 9-12 ing is dat de herkwerken matie ov^ijsme moeten tegen S vrouw De partijen waren jekuren: verdeeld geweest over 9.00-1Ó.: sluit om daar 12.500 gul- loten. Te oor uit te trekken. ,Wet- r J- Visser (PvdA) ver- léocf Hulile, de plaatsing van de juridisch erken door te stellen dat iaie verzc latsing dringend nodig is, eekuur: inde de ingesloten bin- willige aats a*te sleten om van- traat 1, A guiten de deur te hou- '20-33033 ïen van de hekken is af- an mensei ig van de R.K. Jongens- ook, tl|( aan de Leidseweg, die is éTander" P'M" te ma" ■riening e'00r de uitbreiding van /an. femeentehuis. :entraü Biden. Tejoorstel tot wijziging van aar van IZA-regeling (Instituut s over vT ekostenvoorziening o een enaren Zuid-Holland) in top voorstel van het CDA ar maand Dk CDA-wethouder L. iftp'npïj2 'is van cle a6enda Se~ auur Elkeondanks een vur>g be* tot 20.00 'an de burgemeester, die nksteeg I »n het dagelijks bestuur Ie IZA is. F ten Have Eegeleid constateerde dat de w? inicrfi een te klein draagvlak f 312556. door de privatiseringen. Voorschoten schenkt alleen zuivere koffie VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten zal in het vervolg alleen koffie schenken die afkomstig is uit Derde Wereldlanden. Burgemeester en wethou ders hebben dat besloten naar aanleiding van een brief van de Stichting We reldwinkel. Het serveren van louter „zuivere koffie" geldt voorlopig als proef. De partijen in de raad had den gisteravond geen moei te met het voorstel, al vroeg H.J. Willemsen (VVD) zich af of de raad zich niet te veel zorgen maakt over zaken waarop zij geen invloed heeft. Wethouder L. Marselis, oud- secretaris van de Ziekenfonds raad, constateerde dat de hele materie op de helling komt en moet. Hij zag geen haast en hoewel ae burgemeester toch de wijziging wilde doordruk ken. besloot de raad om een maand uitstel te nemen. fSTGEEST De reinigingsrechten in Oegstgeest worden ind jaar drastisch verhoogd. Voor een eengezinswoning Is ^raS 7 gulden per maand hoger en voor een flatwoning 3 1 per maand. „Ingrijpend", aldus, wethouder Van Veen [avond in de commissie financiën. Aanleiding voor de ver- 8 is de grotere hoeveelheid huisvuil die wordt aangeboden. Spannende strijd bij kortebaan- wedstrijden De kortebaan wedstrijden voor Sulky's in Lisse hadden gister middag een spannend verloop. Op de Heereweg was een par cours van ruim 300 meter uit gezet omringd door veel pu bliek. De eerste prijs werd ge wonnen door het paard Adrew Westland bereden door T. Kooyman. Deze mocht aan het eind van de race 4500 gulden in ontvangst nemen. De twee de prijs van 2500 gulden werd gewonnen door J. Wagenaar met het paard Wojo M. C. Im- ming ging met een bedrag van 1500 gulden naar huis dat hij won met het paard Zerline S. Volgens voorzitter van de Harddraverijvereniging Lisse en Omstreken N. de Bruin, was het een mooie wedstrijd die onverwachte winnaars naar vo ren bracht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE RIJNSBURG Rijnsburg gaat schoorvoetend ak koord 'met de uitbreiding van het glastuinbouwge bied Kloosterschuur/ Trappenberg zoals de pro vincie dat voorgesteld heeft. In feite vinden de politieke partijen de uit breiding te gering, maar de opmerking van wet houder Vianen, gister- I avond in de commissie ruimtelijke ordening, dat het voorliggende voorstel echt het maximaal haal bare is, vond weerklank, j D# werkgroep Klooster- schuur/Trappenberg heeft on derzocht dat de behoefte aan glastuinbouw in Rijnsburg tot het jaar 2000 is geraamd op zo'n 90 tot 100 hectare Met de voorstellen waar de provincie in eerste instantie mee kwam zou er 45 hectare beschikbaar komen. Na het nodige bestuur lijk overleg is de provincie met een compromisvoorstel gekomen, dat vooral betrek king heeft op het huidige glas tuinbouwgebied en gedeelte lijk op het Noordwijkse grond gebied. Van het huidige gebied zou een strook worden afgenomen van zo'n 5 hectare. Er zou dan le- hectare op Noordwijki grondgebied en 10 hectare op Rijnsburgs grondgebied over blijven. Daarbij geeft de pro vincie de mogelijkheid om in totaal 19 hectare tussen cam ping Koningshof en de Voor- houterweg voor glastuinbouw te reserveren, verdeeld in 2 gebieden. Dat zou dan alle maal moeten plaatsvinden te gen inlevering van „de kop" van Kloosterschuur, wat vol gens het bestemmingsplan en streekplan niet bebouwd mag worden. De leden van de commissie ruimtelijke ordening en volks huisvesting vonden deze deal maar aan de magere kant. De heer Renooy (VVD) vond dit voorstel van de pro vincie geen alternatief en vroeg zich af wat er zou ge beuren als er voor „de kop" wel een bouwvergunning door de gemeente Rijnsburg afgege ven zou worden. De heer Wij- nekus (PvdA) vond dat met dit netto resultaat van 2 hec- trae uitbreiding de glastuin bouw niet uit de voeten kan. D Vianen van Stichting Verbeter.ng Tuinbouwstruc- tuur, vond de schrale winst i troostende gedachte waar niêU mee bereikt is". Wethouder Vianen meende d als er niet met het compro mis van de provincie wordt in gestemd en dan dus alleen „de kop" overblijft, de moeizame onderhandelingen weer van voor af aan zoudeh beginnen. Hi betwijfelde of dat wat zou opleveren. „Het maximum ligt nu op tafel", aldus Vianen. „Een pluspunt van het com promis is dat het glastuin bouwgebied Kloosterschuur alleen maar groter wordt en er bij de overheid in de toekomst meer kansen gecreeërd worden voor uitbreiding". Burgemeester Jonkman bracht nog eens naar voren dat het glastuinbouwgebied zeker een regionaal belang is. „Wellicht komt tezijnertijd de Laag Veense Polder weer ter spra ke", aldus Jonkman, die hoop te op medewerking van de buurgemeenten. Groen licht voor scholen in Noord wijk en Alphen NOORDWIJK/ALPHEN AAN DEN RIJN Noordwijk krijgt een openbare school voor voort gezet onderwijs. Staatssecretaris N.J. Ginjaar-Maas heeft dit gis teren gezegd in de vaste kamer commissie van Onderwijs. Gin jaar kondigde gisteren ook aan dat Alphen een protestants- christelijke MEAO krijgt Het rijk stelt vanaf september 1989 geld beschikbaar voor de start van deze MEAO. Er zal nog geen nieuw schoolgebouw gekomen. De MEAO zal in eer ste instantie worden onderge bracht in het gebouw van de MDGO Castellum in de Ambon- straat. Wethouder H.W. den Duijn van onderwijs zegt blij te zijn dat de kamer nu eindelijk erkend heeft dat slechts éen school voor middelbaar beroeps onderwijs, de MDGO-school, veel te weinig is voor Alphen. „In januari 1989 zullen we be ginnen met het werven van leerlingen", aldus Den Duijn. De school in Noordwijk gaat in 1990 van start, zo bleek uit de woorden van Ginjaar. De ge meente Noordwijk had de hoop gevestigd op 1989, maar was on langs zelf al tot de conclusie ge komen dat dat niet haalbaar meer was. Schoorsteenbrandje LEIMUIDEN De brand weer moest er gisteravond rond elf uur aan te pas komen om in de Drechtlaan een schoorsteenbrandje te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend. De schoorsteen was onlangs voorzien van een nieuwe pijp en volgens de po litie was- de installatie goedge keurd. Inbraak Gooiland ROELOFARENDSVEEN Inbrekers hebben gisteren tus sen vier uur 's middags en elf uur 's avonds een bezoek ge bracht aan een woning aan het Gooiland. Zij braken de ach terdeur open. Een geldkistje dat uit de woning werd gesto len, is later teruggevonden in Leiderdorp. De inhoud van het kistje is onbekend.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15