Fa Onrust" in jongerencultuur [dio/televisie RADIO WEST KIEST VOOR BREDE INFORMATIESTROOM one QeidócQowvcmt DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988PAGINA21 V mag sport jterdag doen RIJSWIJK Radio West gaat, in navolging van Radio Rijnmond, per 1 januari 1989 zijn zendtijd uitbreiden naar twaalf uur per dag. Op die manier hoopt de regionale omroep zijn publiek een brede stroom aan informatie te kunnen toespelen, want de omroep wil in het Radio 1-model blijven functioneren. Boven dien wordt de samenwerking met de lokale omroepen in het noordelijk deel van Zuid- Holland intensiever. De omroep ontwikkelt momenteel plannen de lokale zenders van een raamprogramma te voorzien. Op die ma nier krijgt de luisteraar zowel lokaal, regio naal als landelijke nieuws voorgeschoteld op dezelfde zender. Het gaat voorlopig om een experiment. In een toelichting op deze opzet zei hoofdre dacteur/directeur P. van den Ende gisteren: „We willen de luisteraar een evenwichtig pakket informatie, verstrooiing en service bieden. Achterliggende gedachte is dat de mensen tegenwoordig voor een zender en niet voor bepaalde programma's kiezen". Om een goed gestroomlijnde nieuwsvoorzie ning te krijgen, moef het huidige Radio 1-mo del (waarbij regionale en landelijke omroepen samenwerken) worden verbeterd. Van den Ende: „De landelijke omroepen zouden hori zontaal geprogrammeerde actualiteitenru brieken moeten gaan brengen op Radio 1 en het korte nieuwsoverzicht op de halve uren, zou ook zijn incidentele karakter moeten ver liezen. Daarbij willen we de ANP-nieuwsuit- zendingen op het uur handhaven". Wanneer Radio West van deze service ge bruik kan maken, bedraagt de eigen, dage lijkse invulling tien uur, waarvoor het team met tien medewerkers zou moeten worden uitgebreid. Om de servicefunctie aan de luis teraar te verhogen en zo het lokale en regio nale karakter te benadrukken, denkt de om roep aan het invoeren van „informatieve commercials", spotjes waarin aandacht wordt besteed aan activiteiten van non-profit-orga- nisaties. De uitbreiding betekent dat Radio West vanaf 1 januari van zes uur 's morgens tot zes uur 's avonds in de lucht is en op za terdag en zondag van negen tot zes uur. Hoe wel het stichtingsbestuur deze week akkoord is gegaan met de plannen, moet het Commis sariaat voor de Media nog groen licht geven voor de zendtijduitbreiding en de provincie Zuid-Holland voor de financiering. Voor het experiment zijn zeven ton extra nodig op een begroting van 3,5 miljoen gulden. HANS PIËT RSUM Bram van eren zei begin dit jaar urnen Wire vaarwel. Niet hij uitgekeken is op rorm van televisie ma- laar omdat een nieuwe ng wacht. Na vakkun- rvaardigde en boeiende tten te hebben gemaakt ider anderen John Hiatt Red Hot Chili Peppers, Ide Bram in maart de het concept voor het «nprogramma de „Fa voor. Opzet van de jongeren van 15 tot 25 blik in hun eigen cul- bieden. „Wilde Wereld"-presen- en eindredacteur van rust" streeft met deze ipig) achttiendelige serie ippervlakkigheid van down" voorbij, maar niet zo diep als Jan Kroeske in „Kippe- |„Het concept is breder pzet want we beperken èt alleen tot muziek. We len het magazine-for- 1 daarin is ook ruimte idere zaken die jonge- ;ighouden zoals kleding, uiterlijk, maar ook the- film. In de eerste afle- staat de Acidhouse-mu- traal. Het onderliggen- ,a van die'uitzending is dansen zonder dat het uitgesproken. Je vindt een aantal delen van igramma terug. We heb- k een spelletje dat door /schrijver Jaap Boots gepresenteerd. In deze Tijd-test", strijden tel- wee groepen van drie met verschillende 1 sti achtergronden tegen elkaar. Zo bestaan de teams in een van de volgende uitzendingen uit dichteressen en reclame makers. Ze moeten tien tot vijftien actuele vragen beant woorden, vragen die ze van het andere team toegepeeld hebben gekregen omdat deze denkt dat ze het niet weten. Verder bieden we onderdak aan eigen gemaakte video- werkstukken, die jongeren kunnen insturen. Ze mogen al leen niet te lang zijn". Visite-kaartje Bram: „De muziek is wel ons visite-kaartje. We brengen le vende muziek, die over het programma wordt verdeeld. Hierdoor zijn we minder ste riel dan bijvoorbeeld „Count down". Aan het begin zit een voorproefje van de groep en is een akoestisch nummer te zien, terwijl aan het einde een concert van drie, vier num mers wordt uitgezonden. Er is erg veel geld gestoken in de faciliteiten. Zo gebruiken we een 24-sporen studio voor de muziek-opnamen, want ik vind dat het geluid goed moet zijn. De groepen mogen de ge luidsband overigens mee naar huis nemen en buiten Neder land gebruiken. Beschouw het maar als een soort betaalmid del, want veel geld om de ar tiesten te honoreren hebben we niet. We nodigen overigens niet alleen buitenlanders uit, ook de betere Nederlandse groepen komen aan bod". Volgens Van Splunteren moet „Fa Onrust" een positief en aanstekelijk programma worden. „Ik hoop dat de sfeer van de uitzending overeen komt met die van een club Presentatrices Minou op den Velde (I) en Sylvia Cool. „...Ze moeten wel even de tijd krijgen om zich te ontwikkelen..." FOTO: VPRO voor of na een optreden. We nodigen ook elke keer zo'n tweehonderd mensen uit. Dat was nog een heel probleem, maar we hebben uiteindelijk gekozen voor de luisteraars, die in de „Wilde Wereld"- kaartenbak terecht zijn geko men. Op die manier krijgen je toch mensen uit de doelgroep". Nieuwe mensen mensen zonder televisie-erva ring. Ook Bram van Splunte ren heeft weinig voeling met het maken van studio-pro gramma's en noemt het wer ken met vier camera's „een nieuwe uitdaging". Bram: „De redacteuren, reportage-maker Michel Snoeren en de presen tatrices hebben we bij elkaar gezocht naar aanleiding van een advertentie. Er waren 650 reacties. De presentatoren hebben we ieder vijf minuten voor de camera gezet en toen bleek dat Minou op den Velde (18) en Sylvia Cool (21) het meest zichzelf konden blijven. Natuurlijk moeten ze wel even de tijd krijgen om zich te ont wikkelen. Ik heb overigens bewust voor twee vrouwelijke presentatoren gekozen want we konden moeilijk het con cept van „Jonge Helden" her halen". Centraal in het decor staat een grote stadsbus van waaruit de presentatie wordt gedaan en waar ruimte is voor disc-joc- keys om platen te draaien. Doordat er op de achtergrond een groot bord komt te hangen met de tekst Fa Onrust heeft de entourage veel weg van een enorme loods die aan de firma Onrust toebehoort. In het stre ven de kijker telkens weer in teressante beelden voor te schotelen, gaan de makers op nieuw in de weer met grafi sche beeldtechnieken. Hier door krijgt het programma zijn eigen gezicht. Dat voor de titel „Fa Onrust" werd gekozen, heeft volgens Bram van Splunteren te maken met de opzet van het programma. Bram: „Het is een honk waar het onrustig is. De jeugd maakt nu eenmaal herrie doordat ze bijvoorbeeld op luidruchtige manier naar mu ziek luistert. Het moet een snel programma worden, waarin veel gebeurt. Daarbij moet de manier van vragen stellen een sfeer hebben van: jongeren on der elkaar. Het moet echt een reeks worden die bij deze tijd past. Acht iaar geleden hadden we „Neon'dat aansloot bij de punk. Nu hebben jongeren het veel meer naar hun zin. Dat positieve gevoel is in de mu ziek geslopen en moet ook uit het programma spreken". HANS PIËT VARA 15.30 De Onedin Lijn Engelse serie. Afl.28: De uitdaging. Robert en Sarah krijgen bezoek van een theekoop man, die 5% van de aande len van de Onedin Stoom vaart Maatschappij blijkt te bezitten. Afl.29: De race om de macht. Een theera ce tussen schepen van Ja mes Onedin en Daniel Fo- garty moet beslissen of The Golden Nugget nu wel of niet met zeilen zal worden uitgerust. 17.08 Dodo, jeugdserie. Kurke- trekker valt flauw en Dodo wil haar meteen wat opver- olijken. 17.15 Kleine Mol, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 VARA's kindermenu. 1. Bamse, tekenfilmserie. Afl.: Bamse en de grote wedstrijd. 2. De troetel beertjes, tekenfilmserie. Afl.: De wolkenworm. Afl.: Gevaarlijke verzinsels. 3. Lucky Luke tekenfilmse rie. Vandaag: De trek naar Oklahoma. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.20 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.52 Howard's way Engelse serie. Na de ramp met de catamaran gaat Tom op bezoek bij de weduwe van Tavis, in de hoop dat zij hem een aanwijzing kan geven over wat er gebeurd 20.48 Reds (De roden, slot), tweedelige Amerikaanse speelfilm uit 1981 in twee delen van Warren Beatty. Met Warren Beatty, Diane Keaton, Edward Herrmann e.a. John Reed en Louise Bryant hebben in Rusland voor radicale Amerikaanse kranten verslagen ge maakt van de gebeurtenis sen tijdens de Oktoberre volutie. Maar zodra hij voet aan wal zet in Amerika wordt zijn materiaal in be slag genomen. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.31 Een kind voor een ander? (6), achtdelige En gelse serie naar het boek van Deborah Moggach. Anns nieuwe baan vraagt veel van haar aandacht en daar is ze eigenlijk wel blij om, omdat Ken veel afwe zig is. Met verbazing hoort ze van de kinderen van Viv dat haar zwager Ollie het huis uit Is en ergens met zijn vriendin samenwoont. AVRO 16.15 S Kokkerellen, wekelijks culinair programma, door Ria van Eijndhoven. 16.35 Die schwarzwaldklinik, serie. Afl.25: Der Infarkt. Vanessa Bodenstedt wordt door haar chauffeur in een limousine naar de kliniek gebracht. Zij wil van het verblijf in de klniek de mooiste tijd van haar leven maken. 17.20 Dungeons Dragons, te kenfilmserie. Afl.21: Kind van en sterrenkijker. 17.40 Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Biggeshow op televi- sie/Vrijdag...brr...de der tiende. 18.05 Vol super, informatief jon gerenmagazine. 18.30 The real ghostbusters, te kenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbusters. Afl.: Spoken in de opera. Egon neemt Peter mee naar de beroemde opera van New York. Peter ziet niets in dit uitje en valt dan ook prompt in slaap. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De brief van Zoef. 19.00 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.: Santini's millions. Omdat Stringfellow Hawke met griep in bed ligt, vliegt Dominic Santini alleen in Airwolf. Hij moet een men selijk hart voor transplan tatie naar Chicago over vliegen. NOS 20.00 SJournaal en weerover- zicht. AVRO 20.29 Alice to nowhere (1), vier delige serie. Johnny Par son en zijn medeplichtige Frog Gardiner hebben het gemunt op een kostbaar collier, dat bestemd is voor de Engelse koningin. Die brengt namelijk een be zoek aan Australië. 21.20 Survival of the fittest, groot sportevenement, ge houden in Canada en ge presenteerd door Jack van der Voorn. 22.20 AVRO op het Binnenhof, wekelijkse politieke ru briek. Presentatie: Marijn de Koning. 22.50 Boekje open over Willem Duys, filmportret. 23.40 II Ontdek je plekje im pressie van de schoonheid van stad en land. Van avond: Willemstad. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Paspoort, programma in het Servokroatisch en het Nederlands. IOS 18.15 Riskante gewoonten, gok verslaafden vertellen over hun ervaringen. Deel 2. TELEAC 18.30 Qa va, cursus Frans voor beginners, les 1. NOS 19.00 ^Jeugdjournaal. 19.14 Seoul '88: Seoul vandaag. Hoogtepunten van de Olympische Spelen, met Koos Postema en Harmen Siezen. 20.00 QjJournaal en weerover- zicht. 20.29 Studio Sport: Seoul '88.1. Schermen: finale floret teams heren en sabel teams heren, 2. Boksen: halve finales, 3. Gewich theffen: finale boven 110 kg- OU 22.00 Spotje De Arrivée DVG 22.07 Het INF akkoord en de vrede. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. OU 22.55 Kort Hoger Onderwijs. Mi nister Deetman en een aantal vooraanstaande vertegenwoordigers uit werkgeverskringen worden ondervraagd over deze nieuwe vorm van ho ger onderwijs. NOS 23.15-23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 01.30-07^0 Studio Sport: Seoul '88. 1. Atletiek: 50 km. snelwandelen. Discuswer pen mannen, 4 x 400 m. estafette voor mannen en vrouwen. 100 m. horden, halve finales en finale. Ko gelstoten vrouwen, 1500 m. mannen, halve finales, Hoogspringen vrouwen, fi nale, 4 x 100 m. mannen en vrouwen, 3000 m. steeple chase. finale en 10.000 m. vrouwen, finale, recht streeks. Tussendoor: Ten nis: Finale heren enkelspel. 2. 06.15 Hockey: finale da- LOKATEL (Op Haagse en Wassenaarse kabel) 19.15 Kinderteevee. Ernst. Bobbie en de Rest. Thema.: Oertijd. 20.30 Nieuwsplein. Actualiteitenru briek. Met: slopen en nieuw bouw in Den Haag en de toe komst van de sportvelden. 21.00 Magazine. Met: 'Ich hab ein Hertz', documentaire over een draaiorgelman in de stad, 'Grrrr'. reportage over gevaar lijke honden en 'Haagse Bluf. 21.30-22.00 Kuituur. Met: 'Go and see', interessante activiteiten en evenementen op culuurge- bied belicht. 'Strandpop'. im pressie van het popevenement op het strand bij Kijkduin en 'De Haagse nachtwacht', re portage over het beschilderen van rolluiken in de binnenstad. 1988 schrijft die blijft literair male miagazine. Presentatie: Martin sis® st0L35 Kilimanjaro nieuws- natuurcjgga^ne voor kinderen. Tak animatieserie. 53, Denjons Afl.: Plons en de aathond. ing Fu, Amerikaanse serie it David Carradine. en dochters (Sons and mghters), Australische serie et Pat McDonald, Tom Ri- lards, Rowena Wallace e.a. irbara en Gordon zijn ge hokt de waarheid over Way- te horen. Mike en Heather Epöluiten te adopteren, maar ïbben met Beryl af te reke- Ira Politieke Tribune: PW. mst-zaken. ir-Lager, spelprogramma twee duo's het tegen opnemen. Presentatie: liter Capiau. i. Actualiteiten. >ntz en zonen (Lorentz >hne), elfdelige Duitse kro- van een wijnbouwersfami- n het Narkgraferland tus- Freiburg en Bazel. .05 Nieuws en Coda: Irina's uitgevoerd door ire Mathijs. best ïf of laat :ondf ;tanda enuitj Seoul *88. 1. Basketbal: ile vrouwen. 2. 17.00 Gewi- Iheffen: superzwaargewich- 3. 18.30 Samenvattingen, verpse Zesdaagse, hoog- Ira Politieke Tribune: PW. ws. tl '88: Studio Olympia, cichtvan hoogtepunten, luwen (Widows. 4). zes- lige Britse misdaadserie. .55-07.20 Seoul '88. 1. Ka- i: finales 500 m. dames heren, rechtstreeks. 2. Afwisselend: Kanovaren Atletiek: 50 km. snelwande- Discuswerpen mannen, 4 x m. voor mannen en vrou- 100 m. horden: halve fi- is, Kogelstoten vrouwen, m. mannen: halve fina- Hoogspringen vrouwen: fi- 100 m. horden: finale, 4 x i. mannen en vrouwen, 3. Atletiek: 3.000 m. stee- :hase: finale. 4 x 400 m. innen en vrouwen: halve fi- 4. 0640 10.000 m. vrou- i: finale, rechtstreeks. ak 11 -iaturebank. I boite aux images, teken- inmagazine. Nimaal. nenuit., ,oir( Waalse actualiteiten, ip repaHimaal. prij zcj",a"t ®?*oir. i vnnrhi Ru"'an. Frans/Canadese uorü|eelfiim uit 1982 van José tovanni. Met: Lino Ventura, frnard Giraudau en Claudia jtrdinale. I monde du cinéma. Van- lag: De nieuwe speelfilm van !an-Jacques Annaud. -40 Journaal. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 1:0 für die Kinder, een haast allerdaags verhaal van Piet Geelhoed en Karst van der Meulen. Afl. 6: Ein neuer An- fang. 16.40 Sei kein Frosch, milieumagazi ne voor kinderen. Vandaag: o.a. wintervoeding en bijen. 17.10 Telekatz, kinderprogramma met Castor en Lola. 17.15 Tagesschau. 17.25 Tandarra: Künstler sind so~ 16.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Fresno, serie. Afl.: Vater ist ein 19.58 Programma-overzicht. 20.00 BTagesschau. 20.15' Tango im Bauch, tv-film van Ute Wieland. Met: Karina Fal- lenstein. Peter E. Funck, Domi- nik Raacke e.a. Hildi leeft als een punk-meisje aan de zelf kant van de stad. Zij verdient wat geld als testpersoon voor farmaceutische preparaten. Die inkomsten valt weg wan neer zij zwanger blijkt te zijn. Tevergeefs zoekt zij geld voor een abortus. Als dat niet lukt besluit ze het kind te houden, een besluit dat haar leven meer zal veranderen dan ze voor mogelijk hield. 21.42 Der 7.Sinn. 21.45 Grüner Aufbruch 88: Schei- dung oder Schlich'tung? Do cumentaire over de geschiede nis en het toekomstperspectief van de Duitse Groenen. 22.30 Tage8themen, actualiteiten. 23.00 Wer einmal lügt misdaad film van Wilfried Dotzel. Met: Gerd Kunath, Arthur Brouss, Dieter Ohlendiek e.a. Erich Weygang is bang zijn baan bij een geldtransportfirma te ver liezen. Daarom zet hij een overval in scène, waarbij hij dan de held kan speien. Hij houdt echter geen rekening met de geldzucht van zijn handlangers. 00.00 Tagesschau. 00.05 Seoul '88: Olympia live, repor tages van atletiek, kanoën, schermen, rhytmische gymnas tiek, hockey, judo, tennis, vol leybal, basketbal, tafeltennis, waterpolo, schoonzwemmen en boogschieten. DUITSLAND 2 16.00 Indian River Bei den Forest Rangers in Kanada, Canadese serie. Met: Graydon Gould, Rex Hagon, Syme Jago e.a. Afl.: Jagerlatein. 16.25 Roobarb, tekenfilmserie. Afl.: der Ball im Tal der Füchse. 16.30 Indian River Bei den Forest Rangers in Kanada, Canadese serie. Met: Graydon Gould, Rex Hagon. Syme Jago e.a. Afl.: Joe Two Rivers, der Ba- renfanger. 16.55 Heute. 17.10 isl Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.45 Agentin mit Herz, serie. Met: Kate Jackson, Bruce Boxleit- ner. Beverly Garland e.a. Afl.: Tödlicher Wein. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 B Seoul '88: ZDF-Olympia- Studio, samenvattingen, analy ses, interviews en studiogas- ten. Presentatie: Doris Pappe- ritz. 21.45 Heute-joumal. Op Duitsland 3 om 21.45 uur een portret van de Amerikaan se dichteres Sylvia Plath. FOTO: PR 22.10 Seoul '88: Super Seoul - Das Ereignis des Tages. 23.00 Live talkshow, vanuit de Alte Oper te Frankfurt. Gespreks leiding: Amelie Fried en Harry Valèrien. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Maatschappij leer, les 2. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuello Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 EDas war Mord, Mr. Doyle (Crime of pasion), Amerikaan se speelfilm uit 1957 van Gerd Oswald. Met: Barbara Stan wyck. 'Sterling Hayden, Ray mond Burr e.a. Journaliste Kathy geeft voor haar huwelijk met rechercheur Bill Doyle haar schitterende carrière op. Als Bill naar haar idee niet am bitieus genoeg is, besluit zij een hangje te helpen en begint een affaire met zijn meerdere. 21.23 Gerd Oswald (3), filmportret van een Hollywood-regisseur. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Der Weg zur eigenen Slimme, portret van de Amerikaanse dichteres Sylvia Plath. 22.45 Jakub der Glasmacher, 13- delige Tsjechoslowaakse serie. Met: Ludek Munzar, Eva Ja- koubkova, Jaroslav Moucka e.a. Afl. 1: Auf Wanderschaft. Jakub, een avontuurlijke glas blazer, arriveert in een Noord- Boheems dorp. Hij vindt tijde lijk werk en onderdak. De kwa liteit van zijn produkten is zo hoog, dat er veel vraag naar ontstaat. Omdat Jakub boven dien verliefd is geworden op een meisje uit het dorp, besluit hij het zwervend bestaan op te 23.45 Mr.Musical, wie man mit Cats Mause macht, filmportret van Friedrich Kurz. 00.30 Landfahrer (Travelier). Ier se/Engelse speelfilm uit 1981 van Joe Comerford. Met: Judy Donovan. Davy Spillane, Alan Devlin e.a. 02.00-06.30 Sport im Westen extra: Seoul '88. Tennis: Finale heren enkelspel en finale dames dub belspel, rechtstreeks. BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Bertha', tekenfilmserie, 'The Snorks', tekenfilmserie, 'Beat the teacher', spelprogramma en 'The Kids of Degrassi Street' achtdelige jeugdse- Newsround, jeugdjournaal. Si Blue Peter, informatief kin derprogramma. Neighbours, feuilleton met Anne Charleston, Kylie Mino- gue, Craig McLachlan e.a. Journaal en weerbericht. London Plus, regionaal nieuwsmagazine. The Olympics Today, Olym pisch journaal met Desmond ISEastEndera, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. Top ot the pops. Popprogram- 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 21.30 ISThe Lenny Henry Show, co medyserie met Lenny Henry in de rol van Delbert Wilkins, ra- dio-piraat en fotomodel. 22.00 Question time. Discussiepro gramma. 23t00 The Good lite comedyserie. Afl.: Backs to the wall. 23.28 Weerbericht. 23.30-06.30 Seoul '88: Olympic Night Grandstand, met Steve BBC 2 16.00 Return of the gunfighter, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van James Nielson. Met: Ro bert Taylor, Chad Everett, Ana Martin e.a. 17.35 Country file. 18.00 EThe Scarlet Pimpernel, En gelse speelfilm uit 1934 van Harold Young. Met: Leslie Ho ward. Merle Oberon. Joan Gradner e.a. 19.35 Conference Day. Sir Robin Day geeft commentaar op de Social and Liberal Democratic Party Conference. 20.00 Natural concern. Afl.: Kathy's birthday. 20.30 Top gear, automagazine. 21.00 Cool it, met de komiek Phil Cool. Afl.: Defensive. 21.30 A picture of health (slot). Do cumentaireserie over de Engel se gezondheidszorg. Afl. 3: The elephant trundles on. 22.20 Film 88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. 22.50 Newsnight, actualiteitenmaga- 23.40 Weerbericht. 23.45 Weekend outlook Open Uni versity. 00.10-00,40 Open University. CD Ondertiteling via Teletekst E Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■U Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels HI Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.00 Countdown. Popprogram- Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Emergency. Dramaserie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 The 1988 Norwegian Beauty Pageant Miss Noorwegen-ver- kiezing. 22.07 Europees weerbericht 22.10 The Bulldog Chart Founda tion. Worstelen. 23.28 The Times Headlin News. 23.30 1988 Monroe CART/lndy Car World Series. Motorraces. 00.30 H Canada Calling. Poppro gramma. 00.57 Europees weerbericht 01 00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Euduardo Chillida. 02.00 Mozart Violin Concertos. 02.20 De Kooning on de Kooning 03.20-03.45 Reflections on Commu nications. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Classic Concentration. Spel programma. 18.55 Kate and Allie. Comedyserie. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 Major League Basball '88. 21.00 Silent Reach. Australische mi niserie met Robert Vaughn. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Olympic Update '88. 22.40 Europees weerbericht. 22.45 International Football Festival at Wembley. 23.45 The World of Golf. 23.50 Celebrity Golf. 00.50-02.50 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: O.M.D. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control, spelprogram ma. 19.30 MTV at the movies. 20.00 Summerrock, popfestivals In Nederland en België. 21.00 Ray Cokes. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 01.30 Away from the pulsebeaL 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Les bréves. 16.10 Le chevalier tempete. 16.30 Bonjour bon appetit. 17.00 Récréation. 17.30 Des Chiffres et des Lettres. 17.50 Les brèves. 18.00 Le jardinier. 19.35 Papier Glacé. 20.00 Bye Bye Show Bizz. 22.00 Journaal. 22.35 Apostrophes. 23.45-00.15 Milleslme. NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 TROS 15.30 De dieren van Afrika. 15.53 Mask 16.14 EDe uitnodi ging, speelfilm. 17.37-18.00 Familie Oudenrijn NEDERLAND 3 NOS 07.40-15.30 Studio Sport: Seoul '88. Kanovaren: finale 500 m. dames en heren. 08.00 Hoogtepunten. 08.30 Basketbal: finale heren. 09.10 Kunstzwemmen: finale synchroon solo. 09.45 Turnen: finale ritmische gymnastiek dames. 12.00 Samenvat tingen tafeltennis. BRT 1 07.20-16.00 Seoul '88. Samenvattin gen en om 13.30 uur Tennis: finale heren enkelspel. DUITSLAND 1 00.05 Seoul *88: Olympia live. 14.30 Evas Töchter 15.30 Schmusen kann man nicht dressieren. 16.15 Seoul '68: Olympia extra. 17.25 Hart aber herzlich. DUITSLAND 2 10.03 Tango im Bauch. 11.35 Das Jahr des Schafers 12.10 Grüner Aufbruch '88. 13.15 Diakonie. 13.45 Tierportrat. 13.50 Ventilator. 15.25 Die Muppet-Show. 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat Die Kinderjahre des Peter Rosegger. 16.25 Freizeit.» 17.10 Él Tele-lllustrierte. 17.45 Ein Engel auf Erden. BBC 1 06.30 Seoul *88. 10.25 Children's BBC. 11.03 Seoul '88: Olympic Grandstand. 13.00 Nieuws. 13.30 Neighbours 13.50 Touched by love. 15.20 Betty Boop. 15.25 Go for It. 15.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 The DJ Kat Show. 09.00 Den nis. 09.30 Jayce and the Wheeled Warriors. 10.00 IS Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Earthfile. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly 08.30 Super Channel News 09.00 Music Box. 13.00 Game for a Laugh. 13.25 Euro- pees weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Europees weerbericht. 16.00 Super- time. 17.30 Formula One. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 Radiolympia. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00-00.00 Morton Feldman. Pro gramma rond de muzikale composities en de persoonlijk heid van de 'Meester van het pianissimo', de vorig jaar over leden Amerikaanse componist Morton Feldman. Om 18.00 en 20.00 Nieuws (NOS). RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00-21.30 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1730- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Volwassenenvorming. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2330-0200 Twee tot twee BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02-00 Twee tot twee. BRT 3 17.05 Gevarieerd Instrumentaal. 18.10 Actueel. 1330 Cante flamenco. 19.00 Dossier 19.45 Home Made. 2030 Festival van Vlaanderen. Ka merorkest van het Concertge bouw Orkest o.l.v Jan Stulen. 22.00 Nieuwe muziek: Kölner Philhar monic. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NOS: Radiolympia. 14.05 NCRV-V.I.P- roem. 1305 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO. Echo 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adrl Maat 12.03 Van twaalf tot tweq. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 Dood in de jungle. 1530 TROS: Gerard de Vries draalt op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Wessel van Diepen. 12.03 Rob Stenders. 1303 Erik de Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Pianorecital. 10.10 Giovanni Pierluigi Palestrina 10.55 De VARA-matinee. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.45 In klein bestek. 1530 Domkoren festival. 1315 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0935 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1300 Nieuws. 1310 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Schoolradio. 1530 Het gebouw 1345 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-1300 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchprogramma 14.00 Tineke Speksnijder. 1300-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 0531 Seoel 88. 08.45 Olympisch journaal. 09.05 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 1235 Olympisch journaal. 1310 Actueel. 1335 Politieke tribune. 1335 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1305 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma 1310 Goed op vrijdag: Vlaamse ve detten. 14.00 De stemming 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. 17.10 Pa, zing eens A. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 0315 Licht-klasslek ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee: Brahms, R. Strauss. 12.10 Tafelmuzlek. 1310 Actueel. 1325 Werken van o.a. Hummel. Beethoven, Brahms. 1630 Wals thuis 1730 Festival op de voet.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21