!eidóc6ou^cuit Brandweer en EHD overwegen acties STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) „Voltooiing nieuw wetboek nadert' „Als vrouw rijdt u veiliger, dus betaalt u minder voor uw autoverzekering." Schrijfmap met calculator DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988PAGINA 13 edure tegen Kemp opgeschort tSWOUDE De procedure van de staat te- afvaltransporteur Simon Kemp is opge- De advocate van Kemp, mr. Y.M. van jeeft van de rechtbank in Den Haag uitstel ?n in de procedure. De advocate had deze ten verweerschrift in moeten leveren. Van s echter van mening dat zij te weinig gege- irer de zaak heeft om dit in korte termijn bieden. De advocate heeft nu twee weken de tijd gekregen om haar verweerschrift op in. Van Boxel heeft echter nog steeds geen over de zaak Alphen gekregen en is daar- steeds van mening dat een verweerschrift nanier moeilijk te maken is. t vordert via de recher een bedrag an 3,3 gulden van Kemp voor een tegemoetko- de eventuele de schoonmaakkosten van eatiegebied Zegersloot. Het onderzoek naar uiling van dat gebied is echter nog niet af- Gift Ronde Tafel voor Eurotransplant LEIDEN „Het geldtekort voor de aanschaf van apparaten is op dit moment gigantisch". Dit zei prof. dr. J. van Rood gistermiddag nadat hij uit handen van voorzitter H. Bik van de Ronde Tafel 150, een cheque had gekregen ter waarde van 3000 gulden. De oprichter en voorzitter van Stichting Eurotransplant Ne derland raamt het totale tekort bii het Academisch Zieken huis Leiden op dit moment op vijf miljoen gulden, maar hij sprak de vrees uit dat dit bedrag in de komende jaren wel eens tot twintig miljoen kan groeien. Van Rood zei daarom blij te zijn met elk particulier initiatief. De gift van de Leid- se serviceclub zal vermoedelijk worden gebruikt voor de aanschaf van een bloedcentrifugè. Het geldbedrag werd door de leden van de Ronde Tafel 150 tijdens het evenement 'Leiden Culinair' bijeengebracht. Met het schenken van bier haalden zij een opbrengst van 3000 gulden. „Wij hopen met deze financiële bijdrage Eurotrans plant nog beter te kunnen laten werken", aldus voorzitter Bik tijdens de overhandiging in restaurant In den Gapenden Eter. Illegale bingozender uit de lucht gehaald LEIDEN De politie heeft gisteravond rond negen uur een illegale bingozender uit de lucht gehaald. De zender stond op gesteld in een bovenwoning aan de Haar lemmerstraat. Daar werden drie Leidena- ren aangehouden wegens illegaal zenden en overtreding van de wet op de kansspe len. Het ging om twee organisatoren van 32 en 35 jaar en de 49-jarige eigenaar van de woning. De politie kon de mannen aanhouden na tips van derden. Het was de eerste bingozender die in Leiden actief is geweest, overigens minder dan een maand. Luisteraars konden voor de uit zending bingokaarten kopen op diverse adressen in de stad die op de radio be kend werden gemaakt. De zender is in beslag genomen, het drietal zit nog vast. Overvaller verdween niet in oude Volvo LEIDEN De man die maandagavond het benzinestation van Total aan de Dr. Lelylaan overviel, is na de overval niet weggereden met een oud model Volvo stationwagen. Die auto is het eigendom van een getuige, die snel wegreed nadat de overvaller zijn pistool op de inzittenen had gericht. De eigenaar van de Volvo meldde zich bij de politie nadat hij het bericht dinsdag in de krant had gelezen. In de auto zaten drie mensen. Zij zagen hoe de overvaller te voet in de richting van de Storm Buysingstraat (Lage Mors) liep. Het politieonderzoek in de Hoge Mors is daarmee voor niets geweest. De twee slachtoffers van de overval, een 33-ja- rige medewerker van het benzinestation en een familielid, meenden dat de overvaller in de auto was gevlucht. Bij de overval werd 1450 gulden buitgemaakt. Noordwijkse café gangers gratis met bus NOORDWIJK Cafébezoekers krij- gen een consumptiebon en een gratis busritje wanneer zij zaterdagavond hun auto op het Wantveld parkeren. Drie bussen verzorgen tussen half tien en half twee een pendeldienst tussen het Wantveld en de kern van Noordwijk aan Zee. Door de cafébe zoekers naar het Wantveld te lokken, wil de Stichting Noordwijk Promo tion een bijdrage leveren aan de par keerproblemen waarmee Noordwijk aan Zee elke zaterdagavond kampt. Aan de actie doen negentien horeca- etablissementen mee. In deze zaken zijn de consumptiebonnen te beste den. De actie wordt op vijf zaterdag avonden in oktober gehouden. Oldtimer gestolen LEIDEN Een dertig jaar oude, grijze Mercedes 190D is gister nacht gestolen uit een garage aan de Nieuwe Burg- steeg. De oldtimer stond daar op blokken. Hij is eigendom van een 51-jarige Leidenaar. De waarde ervan is onbekend. ;ale luitingen el aangepakt N Door een intensie- Jntrole van gemeentezij- i het afgelopen jaar al fegale aansluitingen op iel aan het licht geko- Deze televisiekijkers alsnog een abonne- pmerkelijke resultaat fereikt door het systeem ee de inning van de ge-- lijke belastingen wordt pden samen te voegen t systeem waarmee de pienten van de kabel i geregeld. Gevolg is dat in registratie heeft van feelen in Leiden. 6 nu een perceel tegen- waarin zestien alleen- n wonen maar er is insluiting dan achten (onmogelijk en gaan dat jtroleren. Het voordeel samenvoeging is dat weten welke percelen welke niet een abonne- ebben", aldus de secre- n de Beheerscommissie bel Leiden de heer i Donzel. Op deze wijze dit moment ongeveer procent van de illegale opgespoord. de vergadering van de (commissie Stadkabel werd gisteravond ook k dat iets aan het wan- is gedaan. Tijdens de inale van het Europees >enschap voetbal tussen jnd en West-Duitsland geen signaal aan deze es doorgegeven. Gevolg ik hier dat velen hun tallige rekening opeens ycloop oekhandel Kooyker He Breestraat wordt de verhalenbundel ycloop gepresenteerd. r'Paul Rohlof (pseu- v voor Arnoud van forst) zal tijdens de tigst om 19.00 uur Haren van zijn boek bn. papier rband met de 3 okto- sten. staat de contai- in de oud-papieractie tsoren- en Bur ge- irswijk op 10 en 11 ir in de Zeemanlaan, ats van op de eerste lag en dinsdag van de center De Droom fa- wordt vrijdag om uur een introductie komst gegeven over sus 'Op zoek naar het b jezelf'. Doel van de is gebruik te maken baringen uit de kin- I om daarmee de pit van het leven te 'eren. De cursus in de ifabriek aan de Oude 156 zal onder leiding van Yvonne Holt- tonstelling er/kunstenaar Glenn. Ider exposeert de ge baand oktober in De Ifabriek aan de Ou- fl. De exposant stu- I aan de Koninklijke mie voor Beeldende en in Den Haag en e bij het vervaardi- 3n zijn werkstukken tmelijk gebruik van tf en acryl. De zee en zijn vaak terugke- motieven in zijn l/Tll Y" terikaans tINTIeen nieuwe organisatie, gaat zaterdag cursussen perikaanse muziek Inschrijven kan za- tussen 11.00 en 17.00 in de Hoge woerd 75. orden lessen Bolivi- panfluit voor kinde- ilwassenen gehouden, ie lessen kena (kerf- charango en Zuida- panse harp. Meer in- tie is verkrijgbaar via Ummers 123481 of PROTEST TEGEN BESCHULDIGINGEN DE JONG LEIDEN Het personeel van de Eerste Hulp Dienst (EHD) en de brandweer overwegen acties te voeren als protest tegen de beschul digingen van het Leidse am- bulancebedrijf De Jong. „De mensen zijn de verdachtma kingen spuugzat. Als De Jong meent met modder te moeten gooien, dan zal het personeel laten zien dat de brandweer over het algemeen schuim gebruikt. Dat kan wel een paar meter hoog komen", al dus regiobestuurder K. Voor- meulen van de AbvaKabo. Dat het onderkomen van De Jong aan de Pesthuyslaan als doelwit wordt uitgekozen sluit hij niet uit. De woede van het personeel van de EHD en de brand weer, waar de EHD sinds een jaar is ondergebracht, werd twee weken geleden opge wekt door een brief van ad vocaat M. Teekens namens De Jong aan het bestuur van de Centrale Post Ambulance vervoer (CPA). Daarin werd gesuggereerd dat de CPA, die de aanvragen om een ambu lance verdeelt, oneerlijk te werk zou gaan. De EHD zou bevoordeeld worden boven De Jong. Brandweercom mandant B. Mark, zowel ver antwoordelijk voor de dage lijkse leiding van de EHD als van de CPA. zou daar de hand in hebben. Mark zou bovendien tolereren dat de paraatheid van de EHD te wensen over laat. Mark dreigde vervolgens af te treden als hij niet van alle blaam gezuiverd zou worden. Het onafhankelijke onder zoek waar De Jong om vroeg wordt momenteel verricht door de jurist B. Olivier. De uitslag daarvan wordt ver moedelijk binnen enkele we ken bekend. Leugens Volgens Voormeulen voelt ook het personeel van de EHD en de brandweer zich beledigd door de uitlatingen in de brief aan het bestuur van de CPA. „De beschuldi gingen over fraude en een gebrek aan paraatheid begint ons aardig de keel uit te han gen", aldus Voormeulen van de AbvaKabo. „We kunnen tegen onze leden wel zeggen: je moet je er niets van aan trekken, maqr door familie en kennissen worden ze er op aangesproken. De Jong is nu weer met een verklaring van een ex-werknemer op de proppen gekomen, iemand die al maanden weg is. Het zijn allemaal leugens van De Jong. Ik heb de cijfers van de rittenverdeling over de eer ste zeven maanden van dit jaar gezien. De EHD had er ten opzichte van de eerste ze ven maanden van '87 32 min der, De Jong maar een. Die cijfers worden gecontroleerd door zowel de EHD als De Jong, als een accountant". Volgens directeur A. de Jong van het ambulancebedriif gaat het niet om de cijfers al leen, maar ook om de ver houding tussen besteld ver voer en spoedvervoer. Bij dat laatste zou De Jong te kort gedaan worden. „Zoals een journalist wel eens een spec taculair verhaal wil schrij ven, zo wil ons personeel ook wel eens wat meer dan alleen maar wat met mensen heen en weer rijden". Meer wil hij over de kwestie, in afwach ting van de resultaten van het onafhankelijk onderzoek, niet zeggen. Voormeulen denkt dat De Jong wraak wil nemen voor de mislukte overname van de EHD, vorig jaar. „Als hij in terne onrust en demotivatie probeert te bewerkstelligen, dan slaagt hij daar aardig in. Er ontstaat wantrouwen. Mensen zitten elkaar aan te kijken met het idee: er zit een lek hier. Dat gaat ten koste van de kwaliteit van de dienstverlening. Ik zou het ook zwak vinden als de ge meente Leiden niet tegen De Jong optreedt", aldus Voor meulen. Molen De Valk begroet30.000ste bezoeker Om 14.00 uur passeerde gis termiddag de 30.000ste bezoe ker van dit seizoen de toe gangsdeuren van molenmu seum De Valk. Enigszins ver rast door de belangstelling werd mevrouw J. Vogel uit Den Haag later op de dag in het zonnetje gezet door de wet houder van cultuur F. Kuijers. Hij memoreerde aan het feit dat het museum voorset laatst in 1983 meer dan 30T000 be zoekers heeft mogen begroe ten. „Sinds die tijd was er sprake van een zacht dalende tendens. Juist daarom is het leuk dat deze grens in het mu seumjaar wordt overschre den". Vervolgens overhandig de Kuijers een pakje waarin al lerlei documentatiemateriaal over molens zat en kreeg me vrouw Vogel een verklaring waarin staat dat zij de 30.000ste bezoeker Is. Deze verklaring is later in het jaar goed voor een museumjaar kaart. Tot slot ontving de Haagse twee boekjes getiteld 'Stadswandelingen' en 'De ver beelding van Leiden'. Mevrouw Vogel, die haar bezoek aan molen De Valk gecombineerd had met een bezoek aan De Lakenhal zei diep onder de in druk te zijn van de huldeblij ken. foto: tejo ringers Wethouders metselen aan wevershuisje Ondanks een tikje hoogtevrees waarmee wet houder H. van Dongen te kampen had, hebben de wethouders M. van der Molen van ruimtelijke ordening en haar collega Van Dongen van on derwijs en emancipatie gisteren het hoogste punt van het wevershuisje aan de Kruisstraat 19 gemetseld. Het pandje wordt momenteel opge knapt door een ploeg van zes vrouwen die in de bouw hun beroep willen kiezen. Half mei zijn zij na enkele andere bouwprojecten waarin zijn er varing opgedaan hebben, gestart met de res tauratie van het wevershuisje en het bouwen van pand bij de schooltuinen in het polderpark Cronesteijn. Onder begeleiding van ervaren vaklieden krijgen de zes vrouwen op die manier kennis van en vaardigheid in alle onderdelen van het vak. Ook volgen de vrouwen een week per maand een deeltijdopleiding aan het cen trum vakopleiding voor volwassenen. De vrou wen moeten nu nog aan één bouwproject deel nemen. Dan is hun opleiding voltooid. Wethou der Van der Molen prees het enthousiasme van de vrouwen. De bouw ligt zelfs vier weken voor op schema. foto: tejo ringers ONDERSCHEIDEN KORTHALS ALTES: LEIDEN „Het zal nog wel een aantal jaren duren, maar het Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) nadert zijn voltooiing. De kritiek dat de achtereenvol gende ministers van justitie zich daar onvoldoende voor hebben ingezet is onterecht". Dat zei minister F. Korthals Al- tes gistermiddag tijdens een bij eenkomst in het Academiege bouw waarin het 150-jarig be staan van het Burgerlijk Wet boek (BW) werd herdacht. Vanwege zijn verdiensten voor het recht werd de minister bij die gelegenheid door decaan Van Staaden van de juridische faculteit onderscheiden met de E.M. Meijers penning. Korthals Altes deelde na afloop van de bijeenkomst mee, dat de delen 3, 5 en 6 van het NBW op 1 januari 1992 zullen worden ingevoerd. „Deel 8 mogelijk nog eerder, maar wanneer het deel over erfrecht klaar is, zou ik niet durven zeggen. Maar het NBW nadert zijn voltooiing, dat staat vast". De opdracht tot het samenstel len van het NBW werd reeds 41 jaar geleden verstrekt aan de Leidse hoogleraar Burgerlijk Recht E.M. Meijers. Dat het nog altijd niet klaar is komt volgens Korthals Altes „niet door een gebrek aan inzet. Het duurt ge woon veel langer dan we had den verwacht. Dat wordt sterk onderschat". Het tijdschrift Jus titiële Verkenningen heeft een apart nummer gewijd aan de 150-jarige geschiedenis van het Burgerlijk Wetboek. De minis ter deelde exemplaren uit aan de rector magnificus J.J.M. Beenakker, decaan Van Staa den en mevrouw Meijers-Van Pallandt, een dochter van de beroemde hoogleraar. Korthals Altes ontving met zichtbaar ge noegen de naar Meijers ver noemde penning. Die werd acht jaar geleden ingesteld op initia tief van oud-secretaris Hofstee van de Leidse universiteit, maar nog nooit eerder uitge reikt (ADVERTENTIE) Mr. M.W.T.C. Doggen, Amro Bank Amsterdam. „Mijn klant had al een tijdje het idee dat ze niet de beste autover zekering had. Dat klopte. De verzekering die wij voor onze klanten hebben geselecteerd bleek, zoals zo vaak, al snel stukken beter. Maar ook wat de premie betreft had ik haar nog iets heel bijzon ders te bieden. De praktijk wijst namelijk uit, dat vrouwen heel wat veiliger rijden dan mannen. En dat belonen we, behalve met de gebruikelijke korting voor schadevrij rijden, met een extra premievoor deel. Dat kan zelfs oplopen tot zo'n 20%. Zo kon ik mijn klant niet alleen een aan merkelijk betere autoverzekering bieden, maar bovendien een heel wat goedkopere. Mag ik u een advies geven? Laat u meteen vrijblijvend voorrekenen hoe gunstig de premie voor u uitvalt. Dat kan op alle Amro kantoren. Voor een offerte kunt u ook gratis bellen: 06-0466." Amro Bank IÉ|i Man verdacht van plegen incest NOORDWIJK De politie van Noordwijk heeft eind vorige week een 47-jarige Noordwijker aangehouden op verdenking van het plegen van incest met twee van zijn drie dochters. Dit zou zich gedurende een periode van tien jaar afgespeeld hebben. De echtgenote van de man van wie hij inmiddels gescheiden is, heeft samen met één van de twee slachtoffers aangifte gedaan. De dochters zijn nu 18 en 20 iaar en inmiddels het huis uit. Vol gens de moeder en haar dochter maakte de man herhaaldelijk gebruik van bedreiging met geweld. Deze handige schrijfmap (22 x 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbergvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. |~Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voor!.: I Adres:. Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,74 O kwartaal per acceptgiro f 70,93 (voor controle bezorging) Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: Adres: Postcode/plaats: i I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. 1 CcidóeSoumnt ,JNZ| Ï-J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13