^cidaeSou/ui/nt •nel goedkeuring voor Zijloever m l STAD OMGEVING Blonk in geldnood door uitblijven ontruiming JBSIDIE PROVINCIE HALF MILJOEN espijt mtrole riks rage Centrum Onderdak heeft dringend nachtwaker nodig Vervangen riolen kost 3 miljard Slimme EHBO-kit WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 PAGINA 13 aak in glandse Kerk EN Bij een in- in de Hooglandse zijn gisterochtend 'i bekers meegeno- De inbrekers ver en zich toegang e kerk met een _1 die zij eerder >ffen in de aan- ende kosterswo- De deur van deze ig werd openge- h. Naast de sleutel bok een geldkistje [nomen. Over de van de spullen Leidse politie mededelingen Yolwassenenwerk kampt met tekort aan personeel LEIDEN Het Stedelijk Volwassenen werk Het Leidse Volkshuis kampt met bezettingsproblemen. Voorgesteld wordt om daarom een eenmalige sub sidie van 12.000 gulden beschikbaar te stellen om de knelpunten tijdelijk op te vangen. Voor de pe riode tot januari volgend jaar kan dan een extra kracht aangenomen worden. De problemen zijn ontstaan door langdurige ziekte van één van de personeelsleden en zwangerschaps verlof van een ander. Het Volwassenen werk heeft juist nu te maken met extra drukte door de start van het nieuwe seizoen en het grote aantal activi teiten dat op het programma staat. In totaal is 17.000 gulden nodig om de problemen op te van gen. Vijfduizend gulden daarvan kan het Volks huis zelf betalen. Voor het resterende bedrag is een subsidie-aanvraag bij de gemeente ingediend. Tas Noordwijkse vrouw gestolen LEIDEN De tas van een 29-jarige inwoonster van Noordwijk is gister middag gestolen bij het wegrestaurant de Haagse Schouw. De vrouw be zocht daar de sauna en had haar tas in het kleedhok achtergelaten. Bij terugkomst bleek deze verdwenen te zijn. In de tas zaten twee por tefeuilles met een inhoud van 200 en 400 gulden, een eurocheque met pas, een dinerscard, horloge, autopapieren en toilet spullen. Voorhouter gewond bij aanrijding LEIDEN Een 16-jarige Voorhou ter is gistermiddag bij een aanrij ding gewond geraakt. Hij zat achter op een bromfiets die bestuurd werd door een 16-jarige inwoner van Rijnsburg. Ter hoogte van de Ko- ninginnelaan wilde de bestuurder van de bromfiets de Lammen- schansweg kruisen. Op die weg reed een bestelbus bestuurd door een 36-jarige Voorschotenaar. De Rijnsburgse jongen dacht de weg veilig te kunnen oversteken, maar omdat de automobilist moest wach ten voor een zebrapad kwam hij in aanraking met de auto. De bijrijder is met een kniewond en hechtwon- den overgebracht naar het Diaco- nessenhuis. Bisschop uit Polen naar Leiden LEIDEN De bis- schop van Czestocho- wa in Polen brengt morgen een bezoek aan de St. Lodewijs- kerk aan het Steen- schuur. De parochie heeft een goede band met hem door de re gelmatige ondersteu ning van het semina rie van dit bisdom. De bisschop draagt om 19.00 uur de avondmis op om met de aanwe zigen te bidden voor de kerk in Polen. Tien maanden wegens incest DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft de 33-jarige Leidenaar J.N. dinsdag we gens incest veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Ook moet N. contact houden met de reclassering en indien no dig ook met het RIAGG. N. had twee jaar tegen zich horen eisen, waarvan acht 1 maanden voorwaardelijk, we gens het seksueel misbruiken van zijn zesjarige dochter. Dat kwam aan het licht nadat het meisje over haar ervaringen op school had verteld. Postkantoren beperkt open LEIDEN De openings tijden van de Leidse postkantoren zijn in ver band met de viering van 3 October gewijzigd. De kantoren Bevrijdings plein, Breestraat, Koper molen en Diamantplein zijn maandag tot 12.00 uur geopend. Het hoofd kantoor aan de Schiphol- weg is normaal geopend van 08.30 tot 19.00 uur. De stadspostagenten en het postagentschap Kooi kerspad in Zoeterwoude zullen de gehele dag ge sloten zijn. OOH VRAAGT SUBSIDIE LEIDEN De stichting Ouders Op Herhaling (OOH) wil dat de gemeen te alsnog 7.700 gulden sub sidie beschikbaar stelt voor diverse activiteiten in 1989. Met behulp van sub sidie kunnen de kosten van de cursussen betaal baar blijven, zo schrijft di recteur W.P. Ploeg aan de gemeente. In het ontwerp programma Welzijn voor 1989 heeft de gemeente geen geld vrijgemaakt voor OOH. Daardoor „viert OOH haar 15-jarig bestaan met het teruggaan naar af". IDEN Gedepu- rde Staten van Zuid- lland willen zo snel gelijk het groene it geven voor het 'Al- ■natief Zijloever', het nplex bestaande uit ee nieuwe wijkvoor- ningen en ruim 70 be rdenwoningen in Lei- ii-Noord. donderdag de statencom- sie voor gezondheid en zijn met de bouw in- nt, wil gedeputeerde drs. Boone (ouderenbeleid) nen afzienbare tijd gaan ten met wethouder H. de Mar over de financiering l het complex. Dat gaat in totaal 1,8 miljoen gulden kosten, waarvan de provin cie 500.000 gulden wil bekos tigen. Het is de bedoeling dat Leiden de rest van het geld binnen vijf jaar aan de pro vincie terugbetaalt. Als het overleg succesvol verloopt kan de eerste paal van de twee wijkvoorzienin- gen naar verwachting eind dit jaar de grond in. Halver wege 1990 kunnen ze klaar zijn. Beide voorzieningen in Leiden-Noord zijn een alter natief voor het verzorgings huis dat de gemeente oor spronkelijk op de Zijloever wilde bouwen, maar waar voor op zijn vroegst in 1990 voldoende geld beschikbaar zou komen. Bij de twee ge bouwen komen in totaal ruim zeventig zelfstandige bejaardenwoningen. Rijndijk Eén voorzieningengebouw komt op de hoek van de Lage Rijndijk en de Zijloe ver, met daaromheen 48 wo ningen. Het andere gebouw komt op de lokatie Ronde dans bij de Bernhardekade. Daar worden ongeveer 25 woningen neergezet. Volgens Boone past een der gelijk plan geheel in het be leid van het provincie ten aanzien van ouderen, dat erop gericht is oudere men sen zo lang mogelijk zelf standig te laten wonen. Voor de zomervakantie zei wethouder H. de la Mar, die vanochtend piet bereikbaar was voor commentaar, nog dat de bouw van het Alter natief Zijloever op losse schroeven stond. De ge meente Leiden moest voor 1 oktober alle plannen en te keningen af hebben en dat leek niet te lukken. „We zullen ijzer met handen moeten breken", sprak De la Mar toen. Nu de gemeente daarin is geslaagd lijkt niets de bouw meer in de weg te staan. Gedeputeerde Boone maakte gisteren ook bekend dat de renovatie van het Wasse- naarse Sophiekehuis in de cember kan starten. Ook te genover de plannen voor be jaardenhuis Emmaus in Zoe terwoude staat de provincie positief. HAAG/LEIDEN garagebedrijf Ouds- aan het Levendaal iden krijgt tot 1 no- er de tijd om de stoftanks in het be te laten controleren ththeid. ectie milieu van de ge- i Leiden vermoedt na- 1 dat de tanks lekken. Oudshoorn daarover (november geen uitsluit- n moet het bedrijf een som van 100 gulden per in de gemeente Leiden I. Staatsraad Veringa ;dat gisterochtend be saar aanleiding van een k van het garagebedrijf Iwangsom voorlopig op tie milieu van de ge- kwam februari vorig actie naar aanleiding n keuringsrapport van NA, een instantie die rlijks verplichte contro- icht van tanks en der- Volgens het rapport J enkele ondergrondse liet in orde. Uit. grond- |n bleek dat er inder- pffen in de grond zitten 'lekkende benzine wij- olgens ambtenaar N. js van de directie milieu |t niet om een heel ern- [erontreiniging. Ouds- idenkt echter dat die reiniging niet door zijn is veroorzaakt, maar al inger geleden dateert. |ien gebruikt hij de Sinds enige tijd niet Oudshoorn ondanks di- trerzoeken van de ge- de tanks niet op dicht- id laten inspecteren, be- i en W half juli van dit n dwangsom van 100 per dag op te leggen, lom tekende daartegen aan bij de Raad van a hoefde daarom tot de k de dwangsom niet te d Veringa, die de gisteren behandelde, rhet bedrijf nu nog tot 1 oer de tijd te geven om verplichtingen in de vet te voldoen. Dat was p advies van de directie van de gemeente Lei- ie maandag nog over- id met Oudshoorn. Deze en te kennen gegeven it tijd te willen hebben zijn verzekeringsmaat- ij te kunnen overleg- ij meent de kosten van tderzoek en de kosten nering daar te kunnen FNV huldigt jubilarissen De afdeling Leiden van de Industriebond FNV heeft gisteravond tijdens een feestelijke bijeen komst in het Antonius Clubhuis 74 jubilarissen in het zonnetje gezet voor hun jarenlange trouw aan de bond. Voorzitter Be v.d. Weg wijdde in zijn toespraak speciale aandacht aan de heer J. van Eerden. Deze Leidenaar ontving onlangs een gouden speld met briljant voor zijn 70-jarig lidmaatschap. Gelijktijdig met de heer Van Eer den werden de heren C. Baart, C.G. de Reuver, H. Kereweer, A. Smit en J. Verhoog gehuldigd voor hun 60-jarig jubileum en de heren L. Rob bes, P. Hansen, A.W.S. Geerlings, F. Massaar en J. Brouwer wegens vijftig jaar trouwe dienst. Het bestuurslid J. Azier kreeg uit handen van de bondsvoorzitter een horloge met inscriptie. Dit omdat hij al 25 jaar een bestuursfunctie bekleed bij de Leidse afdeling van de industriebond. Na een muzikale onderbreking van de Leidse Har moniekapel werden de leden in de hulde be trokken die er 40 (in totaal 40) en 25 (in totaal 23) jaar lidmaatschap op hebben zitten. Tussen de huldeblijken door konden de aanwezigen zich vermaken met een bingo. FOTO: WIM VAN NOORT CONFLICT MET KOOT OVER GARAGEPAND DEN HAAG/LEIDEN Leidenaar N. Blonk dreigt in ernstige financiële moeilijkheden te komen, wanneer directeur A.W.C.M. Koot van het taxibedrijf Kerkhof niet binnen korte tijd uit het pand aan de Narmstraat 2 vertrekt. De advocaat van Blonk beweerde dat giste ren tijdens een kort ge ding, waarin hij eiste dat Koot het pand binnen vijf dagen verlaat. Eventueel moet het pand door de po litie ontruimd worden. De zaak is des te urgenter voor Blonk omdat de gemeente het betreffende pand wil kopen. Dan moet het echter wel uiter lijk op 3 december leeg worden opgeleverd. Omdat Blonk vreest dat Koot de ver plichting het pand te ontrui men niet of pas op het laatste moment zal nakomen, heeft hij het kort geding aangespan nen. „Over het algemeen trekt Koot zich niets van overeen komsten aan. In het verleden is al gebleken dat Koot mijn cliënt herhaalde malen op een afschuwelijke manier aan het lijntje houdt. Langzamerhand maakt hij hem daarmee kapot. Koot heeft al maanden de tijd gehad het pand te ontruimen", aldus de advocaat van Blonk. Koot vroeg gisteren bij de pre sident van de rechtbank uitstel van de ontruiming van het pand tot 1 november. Er zou den zich problemen voordoen bij de verplaatsing van de tele foon- en mobilofooncentrale van het pand Narmstraat 2 naar nummer 5. De technische uitvoering daarvan door de PTT vergt meer tijd dan ver wacht. Omdat de invoering van een nieuw telefoonnum mer voor het taxibedrijf waarvoor al veel reclame was gemaakt nog meer tijd zou vergen, heeft Koot al besloten het oude nummer maar aan te houden. De PTT heeft toege zegd dat de verplaatsing van de centrale op 11 oktober ge reed kan zijn. Dat duurt Blonk echter veel te lang. Hij dreigt in grote finan ciële problemen te komen, doordat de uiterste betalings termijn van een lening die hij bij zijn bank heeft gesloten in middels is verstreken. De bank heeft in reactie hierop al het betalingsverkeer van Blonk stopgezet. Blonk wil dan ook dat de verkoop van het pand aan de gemeente zo snel mogelijk rond komt, zodat hij zijn schuld aan de bank kan betalen. Een uitstel tot 1 november noemde de advocaat „rampzalig". De president van de Haagse rechtbank doet een uitspraak in het kort geding op dinsdag 4 oktober. Modeshow-seizoen begonnen Bij het intreden van de herft breken voor de meeste modezaken weer drukke tijden aan. Om de najaarsmode aan het publiek te kunnen tonen worden met de regelmaat van de klok modeshows gehouden. Zo ook gisteren bij Warnecke Mode aan de Breestraat 151 in Leiden. Tijdens drie shows raakten de ruim vierhonderd bezoekers bekend met het heersende modebeeld. Opvallend is dat de rok ten opzichte van vorig jaar aan lengte heeft ingeboet en dat de blazer juist langer is geworden. De meeste kleding is uitgevoerd in lila-kleuren op een combinatie van rood en zwart. Daarnaast doet marine het ook erg goed. Terugkerend in zowel de accessoires en kleding zijn de bloemmotieven. Met het organiseren van een show in de avonduren probeerde Warnecke Mode vooral in te spelen op de wensen van de jongere vrouw. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Het is drin gend noodzakelijk dat er een nachtwaker /portier komt in het Centrum On derdak. Nadat onlangs een medewerkster van het centrum door een tij delijke bewoner tijdens een nachtdienst is ver kracht kan niet langer ge wacht worden met de aanstelling, zo stelt de di rectie welzijn in een nota over dit onderwerp. De gemeente wordt gevraagd hiervoor 70.000 gulden subsidie beschikbaar te stellen. Het incident vond plaats kort nadat het col lege geweigerd had de ontwikkeling van een nachtwakersysteem te re aliseren. den van het Centrum Onder dak zijn vanwege het risico op herhaling niet van plan om verder te gaan met het oude systeem van slaap- wachtdiensten. Wanneer er geen nachtwa ker aangesteld wordt, blijft alleen de mogelijkheid van het omzetten van de slaap- dienst in een wachtdienst met twee medewerkers over. Dit betekent wel dat er een aantal extra vrijwilligers ge worven moet worden. Dit is echter een probleem. De aard van het werk stelt zwa re eisen van de vrijwilliger, terwijl ook het werken in ploegendiensten door hen niet aantrekkelijk wordt ge vonden. Ook heeft de recen te verkrachting niet bevor derlijk voor het animo ge werkt. Tenslotte vragen vrij willigers veel begeleiding omdat zij weinig werkerva ring hebben. Dat betekent een extra aanslag op de toch al beperkte capaciteit. De medewerkers en het be stuur van Centrum Onder dak zijn van mening dat al leen de aanstelling van een nachtportier het onverant woorde risico dat de mede werkers lopen omlaag kan brengen. De nachtopnamen zijn op die moment stopgezet. Dit heeft direct gevolgen ge had voor de regionale 24- uurs bereikbaarheidsdienst maatschappelijk werk. Deze instelling heeft inmiddels ge klaagd dat zij het aantal nachtelijke crisisopnames niet meer aankunnen. Wanneer er een nachtportier wordt aangesteld, kan vol gens de directie welzijn ook voorzien worden in het reali seren van één noodbed voor personen die om vaak sociale redenen tijdelijk een politie cel bezetten. De politie heeft hier al herhaaldelijk om ge vraagd. Leraar verwijst naar speciaal onderwijs niet om betere opvang LEIDEN Een leerling wordt door een leraar niet zozeer doorverwezen naar het speciaal onderwijs om dat daar een betere op vang wordt gegeven. De leraar verwijst omdat hij zelf op dat moment geen kans ziet de leerling op te vangen. De samenstelling van de groep speelt een doorslaggevende rol bij het doorverwijzen van de leerling. Dit stelt drs. C.J.W. Meijer in zijn promotie aan de Leidse universiteit. Hoe groter de verschillen in prestatie en ge drag in een groep, hoe moeilij ker het lesgeven wordt en hoe groter de kans op doorverwij zing naar het speciaal onder wijs. Een leerling in een lasti ge groep loopt derhalve een grotere kans om doorverwezen te worden dan een leerling in een makkelijke groep. Deze conclusies trekt de heer Meijer aan de hand van een onder zoek op ongeveer 200 basis scholen. Hij stelt daarbij vast dat leraren die vertrouwen hebben in eigen kunnen, min der snel verwijzen. OPLICHTER GEGREPEN NOORDWIJKERHOUT De rijkspolitie van Noordwijker- hout heeft gistermiddag een '22-jarige Katwijker aangehou den. De man probeerde bij de Rabo-bank aan de Dorpsring weg de rekening van iemand leeg te halen wiens bankpasje hij op onrechtmatige wijze had verkregen. De Katwijker trachtte een valse handteke ning te zetten maar het bank personeel werd achterdochtig en waarschuwde de politie. De oplichter werd verhoord en bekende ook nog diefstallen bij psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijk. Hij is na het opmaken van proces-verbaal naar huis ge stuurd. Omstanders pakken Leidse autokraker LEIDEN Omstanders pak ten gistermiddag een 32-jarige Leidenaar in zijn kraag nadat hij een ruit van een auto kapot had geslagen op de Kaas markt. Toen de politie de man onderzocht bleek hij een ra dio-cassette bij zich te hebben, die hij een half uur daarvoor uit een auto op de Garenmarkt had ontvreemd. De wagen was het eigendom van een Oosten rijker. DEN HAAG De provincie Zuid-Holland moet tot 1995 onge veer 3000 kilometer van de in totaal 10.000 kilometer riolering vervangen. De geraamde kosten bedragen drie miljard gulden. Die kosten moeten de 103 gemeenten zelf dragen. Deze cijfers staan in een nog niet gepubliceerd onderzoek van de provincie. „Naar ver wacht wordt dat onderzoek eind dit jaar afgerond", aldus een woordvoerder van Zuid-Holland. „Omdat de riolering slecht is, bestaat de kans dat de waterkwaliteit drastisch achteruitgaat. Vooral oudere en grote steden hebben te kampen met de proble men van slechte rioleringen". (ADVERTENTIE) Gewijzigde aanvangstijden Begrotingscommissie Financiën, Personeel en Organisatie In de Gemeentelijke Mededelingen en advertentie van zondag 25 september jl. in Nieuwsweek, werden voor de Begrotingscommissie Financiën, Personeel en Organisatie van a.s. donderdag 29 september als verga dertijden 14.00-17.30 en 19.30-23.00 uur vermeld. De aangekondigde middagvergade ring komt te vervallen, zodat de juiste tijden zijn: 19.30-23.00 uur! in de aparte begrotings- Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. vtpVANV>VvK ■Noteer als nieuwe abonnee ingaande- Naam: iPostcode/plaats:_ 'Telefoon- [Deze omvangt de krant de eerste twee weken gratis, i Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen ld maand automatisch betalen f23,74 j kwartaal acceptgiro f70,93 i Stuur als dank de EHBO kit naar Naam: (voor controle bezorging)1 Adres:. i Postcode/plaats:. I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar 1 Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag CcidócSomont

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13