^dTq/televisie i'ertraagde beelden Seoul-sporten vaak schitterend gekleurd gezie 10 verwacht einig heil van ilversumse twikkelingen VARA trekt de wereld in >9 CeidócSowiant DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 PAGINA 19 i.."nc 21.3 15.00 LON CINEA 21 TROPO 45675f 5, 21.3 t je bonzen bij de NOS hoort verkla- Jdat we maar een beperkt budget ben om de Spelen in de Nederland- A^huiskamers te brengen, dat valt het mee. Ik bedoel: je kunt toch bijna 'iwelijks de televisie aanzetten op Sderland 3 of je ziet Seoul, in eniger- vorm? Oké, er is hier en daar mis- tien enige discussie mogelijk over de is die Lindenberg en de zijnen ma- i uit het aanbod - op Duitsland of ïïgië maken ze een andere, en het wil 'i r wel eens bevreemding wekken dat onze Regilio dan wel op Duitsland ar niet op Nederland in de ring 'live' ief ziet. Maar over het 'volume'geen '3 gen. kwaliteit van het gebodene is wisse- Dat geldt natuurlijk ook voor de sport, maar daarvoor verwijs ik graag naar de daarvoor bestemde kolommen elders in deze uitgave. Ik heb het hier over de beelden, over de verslaggeving. Over het opgewonden standje dat de roei wedstrijden verslaat en een Neder landse boot tot in de laatste meter kans op brons toedicht, terwijl enkele secon den later in beeld duidelijk wordt dat er léngtes zitten tussen nummer drie en vier (die laatste is dan de Oranje-deel nemer). Over Ben de Graaf, die zonder ophou den voor zijn beurt spreekt en dan ook bij voortduring zichzelf moet corrige ren. Voorbeeld: hij noemt iets een slechte worp bij het speerwerpen en moet enkele seconden later, als de sco re in beeld komt, toegeven dat het toch nog reuze meeviel. En zo gaat het voortdurend; De Graaf trekt alsmaar conclusies, zit al klaar met zijn mening, voordat er iets te melden valt, en in (te) veel gevallen zit hij er pijnlijk naast. Over Mart Smeets, over wie altijd ook wel wat negatiefs te melden was, maar die opmerkelijk aardig werk verricht in Seoul. Zijn korte reportages over 'het anderq Seoul' vormen welkome aanvullingen op het massale sporteve nement, zijn gesprekjes met en portre tjes van sportlieden ogen en klinken fris en ter zake kundig. Het al eerder aangehaalde keuzespelletje, ach - dat is nou typisch iets van Mart. Ik moet toe geven: het gaat op een of andere ma nier een eigen leven leiden, en je raakt toch even geïntrigeerd over wie wat zal gaan kiezen, en je probeert dat al te vo ren in te schatten. Kortom: het wérkt. Echt schitterend is nu en dan het came rawerk; vooral de herhalingentechniek levert prachtige beelden op. Zoals bij het turnen, als je de dames en heren tij dens sprongen en salto's en schroeven haast bewegingloos door de lucht ziet schuiven, terwijl de beelden toch vloei end blijven - adembenemend mooi. De Spelen werken vaak mee aan een ongezond soort persoonverheerlijking, dat lijkt onvermijdelijk. Iets anders ligt het met een oer-Nederlands program ma als 'In de hoofdrol'. Daar waren we vorige week getuige van de heiligver klaring van Hennie Huisman. RENÉ DE COCQ *aqqaTVERSUM - Voorzitter (16 J. Meulink van de HAdS?nëeRsche Omroep !non dtflt zich niet erg thuis op zaat i eerste net, samen met piSRA. KRO en NCRV. wc zit daar nochtans lie- dan op het tweede wt waar hij „aan de hei- en *s overgelevei"d"- 5.00. netwisseling met de 30 óver twee jaar ziet dan ook niet zitten. Sr veel zaken in omroep- d blijft hij zich zorgen ken, gelijk hij gisteren liet 1 kij de aankondiging H 1 ^et winterprogramma .and zj zjjn omroep; Hij noemt i^Jommerciële plannen van uit ATV-omroepen zonder Hingen1" bedreigend. Al hele- ïu waf^ moet hij niets hebben de VOO, die met het ge leden boven de miljoen plan is een nieuwe aspi- [-omroep op te richten en laar uit verder op te sto- Hij karakteriseerde de als een slimme omroep, 'van twee walletjes pro- ft te eten. vrij algemene klachten r de kwaliteit van het lings^gebruik worden door de (j onderschreven en onder- card"£en door het nieuwe koperf>ro£ramma „Taaislag" itie inPet Pr°gramma te plaat sen. Hiermee wordt begon nen op 12 oktober. Telkens nemen drie echtparen het te gen elkaar op in hun kennis van taal en taalbeheersing. Dit moet leiden tot een taal strijd in quizvorm. Vanaf 5 oktober kan men in de vooravond ook kijken naar het programma „Bun keren". Dit is gesitueerd in een zwaar beveiligde bunker ergens in Nederland, waar twee doortastende topjourna- listen, gespeeld door poppen, vorm geven aan het wereld nieuws. Henk Binnendijk komt met een nieuwe bijbelserie, die hij „Zoals Mozes" noemt en waarin hij net als Mozes -ei genwijs, moedeloos, maar ook zachtmoedig- de werken Gods aan zijn volk doorgaf. Van Henk Binnendijk wordt verwacht, dat hij hierbij niet op een te hoog voetstuk gaat staan. Er is ook een documentaire gepland over de moeilijke positie in Israel van gelovi gen die de Messiasgedachte aanhangen. De avond van 15 februari wordt bestemd voor een Metterdaad-actie tot hulp aan Israel. TON OLIEMULLER HILVERSUM De VARA-televisie heeft voor het komende wintersei zoen veel zendtijd inge ruimd voor informatie, cultuur, spelshows en co medy-series. Daarbij wordt voor een groot deel op het jonge kijkpubliek gemikt. Om die program ma's te kunnen maken, trekt de omroep de we reld in. Zo komt bijvoorbeeld een aan tal afleveringen van „Sonja op donderdag" vanuit Amerika. De kijker krijgt daarbij alle kans om gemiste uitzendingen in de herhaling (op donder dagmiddag) te zien, terwijl de omroep haar kijkers ook de mogelijkheid biedt de pro gramma's te bekritiseren in het door Ellis Berger te pre senteren programma „De afge lopen week", dat vanaf vijf ja nuari wordt uitgezonden. Bij Veronica kaapte de omroep Ellen van Trigt en Bart Pee tere weg. Eerstgenoemde gaat samen met Felix Meurders „TV Magazine" presenteren. Het is een gevariëerd en infor matief programma, dat vanaf 9 oktober eens in de drie weken wordt uitgezonden en waarin veel aandacht wordt besteed aan de actualiteit. Boudewijn Büch is een van de medewer kers. Büch, die het zomersei zoen veel succes oogstte met „De wereld van Boudewijn Büch", mag nog eens acht pro gramma's onder die titel ma ken en zal daarvoor naar soms vergelegen plaatsen afreizen. Boeien Bart Peetere, die bij Veronica nauwelijks kon boeien met zijn shows, zo blijkt uit de kijkcijfers, gaat voor de VARA „Het ontroerparcours" maken. Hoewel hij er even over heeft gedacht ziin televisie-carrière aan de wilgen te hangen, zal hij in zeventien programma's proberen het medium televisie optimaal te benutten. „Het ontroerparcours" is dan ook een serie waarin niet te veel wordt gesproken over kunst en cultuur, maar waarin het vooral wordt getoond. De uit zendingen worden telkens met èèn camera gemaakt en ko men van verschillende loka- ties rechtstreeks op het scherm. De eerste vijf (vanaf 16 oktober) gaan over de men selijke zintuigen, daarna ko men onderwerpen als de tuin kabouter en de paukenist aan bod. Bart Peetere zal ook on der de titel „We hebben alle maal wel iets en sommigen iets leuks" een programma maken voor kinderen. Deze eenmali ge uitzending houdt verband met de Kinderboekenweek. Op cultuurgebied is verder zendtijd ingeruimd voor Ati Dijckmeestere „De kunst ligt op straat" en Dieuwertje Blok bekijkt Nederland nog steeds als museumland. Actuele gebeurtenissen in de wereld worden niet alleen in de huiskamer gebracht door „Achter het nieuws" en het eerder genoemde „TV magazi ne", maar ook door middel van een groot aantal documen taires. Verstrooiing biedt Peter Jan Rens met zijn wekelijkse spel- programma „Labyrinth". Ook taat hij voor de kleinste kij- ers weer in de weer als Me neer Kaktus. „Zeg 'ns AAA" keert voor het achtste seizoen terug. Met „Laat maar zitten" met John Kraaykamp als de gevangene maakt Herman Fa- ber het Nederlandse comedy- pakket compleet. Nieuw in de spelsector is „Wereldwijs" een informatieve show met Han- neke Kappen en Robert ten Brink. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engelse serie. Afl.: Om de eer van Skeldale house. Op de jaarlijkse Darrowby-land- dag lukt het Siegfried en James niet erg de eer van Skeldale house te verdedi gen. Maar gelukkig wordt de eer gered...op het laat ste nippertje. 16.20 De kikker, Oo^tduitse te kenfilmserie. 16.26 Rasmus en de landloper (slot), vierdelige jeugdserie naar het gelijknamige boek van Astrid Lindgren. 16.53 De Gummiberen, teken filmserie. Afl.: De ridders van Gummaroen. 17.16 Donald Duck als super ster, tekenfilm van Walt Disney. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 De pracht van de herfst, Deense natuurfilm. 18.05 Entree tot het Midzomer- festival, special vanuit de historische binnenstad van Zwolle. Presentatie: Doris Baaten. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Cosby show, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Looking back. Wanneer Alvin na een ruzie met Saundra langskomt, besluit de fa milie Huxtable, om Alvin wat op te beuren, herinne ringen op te halen. 20.02 Dwarsliggers: Le quatriè- me pouvoir, Franse speel film uit 1985 van Serge le- roy. Met Philippe Noiret, Nicole Garcia, Bernard Freyd e.a. Een politiek schandaal in de media brengt de levens van de journalisten Yves Dorget en Cathèrine Carré weer samen. Zij krijgen onthul lende informatie over ge heime wapenleveranties, waarbij de Franse regering betrokken is, toegespeeld. Cathèrine komt meer te weten dan goed voor haar... en haar carrière is. 21.45 Hier en nu, actualiteitenru briek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Catechese, serie over de godsdienstoverdracht bij de diverse geloven. Pre sentatie: Ds. Rien Wattel. 23.25 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Diane heeft een droomhuis gezien en probeert Sam over te ha len het te kopen. Als hij de woning ziet is ook Sam verkocht. Maar de huidige bewoners kunnen maar moeilijk afscheid nemen van hun huis vol dierbare herinneringen. KRO 23.52-00.07 Man en paard, ver slag van het 12e Interpolis schaaktoernooi in Tilburg. Presentatie: Hans Böhm. NEDERLAND2 TROS 15.30 De wilde olifanten van Afrika (slot), tweedelige natuurdocumentaire. 16.16 ETROS dinsdagmiddag matinee: Gypsy (Gypsy Colt), Amerikaanse speel film uit 1954 van Andrew Marton. Met: Donna Cor coran. Frances Dee, Ward Bond e.a. Iedere dag brengt het paard Gypsy iijn vriendinnetje Meggle van en naar school. Mag gie weet echter niet dat de grote droogte haar ouders en de boerderij in grote problemen heeft gebracht en dat zij Gypsy willen ver kopen. 17.25 De avonturier (Adventu rer, 2), Brits/Nieuwzeel- andse serie met Oliver To bias in de hoofdrol. Onder leiding van Jack Vincent breekt er muiterij uit aan boord van de „Succes". Opgetogen zetten zij An derson over boord. Ander son is woedend en zweert wraak. 17.52 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl.: De gnoe. 18.15 Eten uit eigen tuin, serie over tuinieren. Afl. 13: Klaar voor de winter. 18.30 Mieke muziekspecial rond de zangeres Mieke. Met als gasten: Dennie Christian, Fredie Breek en Mischa Marah. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De verdwijning van Zoef. 19.00 T. en T., Canadese avontu- renserie met Mr.T. en Alex Amini in de hoofdrollen. Afl. 1: De afpersers. T. en T. raken betrokken bij een chantagezaak. Een Vietna mese kruidenier wordt het leven namelijk zuur ge maakt door een bende van Chinese afpersers. 19.25 Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Met fragmen ten uit 'A world apart' met Jeroen Krabbé, 'Coming to America' met Eddie Murphy en 'Hanna's war' met Maroeschka Detmers. NOS 20.00 ïJournaal en weerover- zicht. TROS 20.29 De fabriek dertiendelige Nederlandse dramaserie met o.a. Rudi Falkenha- gen, Jeroen Krabbé, Pleu- ni Touw en Diana Dobbel- man. Afl.3: Thuiskomst. Uit de loonadministratie ko men ernstige malversaties te voorschijn van de aan de roulette verslaafde boekhouder Doornbos. 21.25 TROS Triviant, spelpro- gramma gepresenteéFd door Astrid Joosten. Spe lers: Margreet Blanken en Mare Klein Essink tegen Sjoukje Hooymaayer en John Leddy. 22.10 TROS Aktua. aktualitei- tenrubriek. Iv 22.40 Hoe later op de avontfc^, Wim Bosboom in gesprek met prof? Dr. J. Bastiaans. psychiater. NOS 23.40 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 0 18.00 Sicilië, 20 jaar na de aarrf- beving. Een beeld van hej dorpje Santa Margherija del Belice waar nu rigg 90% van de bevolking'rft barakken woont. TELEAC 18.30 Cursus genealogie. Les 2K NOS 19.00 tJeugdjournaal. 19.14 Seoul '88: Seoul vandaag^ Hoogtepunten van de Olympische Spelen, ge presenteerd door Koos Postema en Harmen Sje zen. 20.00 ^Journaal en weerovèr- zicht. 20.29 Studio Sport: Seoul '88. Met o.a. Schermen: finale degen (teams) heren en dames, met commentaar van Ruud van Oeveren en Boksen: kwartfinales, met commentaar van Kees Jansma. 21.55 Cinemagazine extra: De Nederlandse Filmdagen, nieuws, achtergronden en informatie n.a.v. de Neder landse filmdagen in Utrecht. Presentatie: Joy ce Roodnat en Cees van Ede. Ditmaal aandacht voor de Indonesische film industrie, in het bijzonder aan die films waarin het koloniale verleden van Ne derland nog steeds een belangrijke rol speelt. 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentair nieuws. 22.55-23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 03.00-08.00 Studio Sport: Seoul '88. Atletiek: 1. Tienkamp heren: 100 m., versprin'. gen, kogelstoten, hoog* springen en 400 m., 2. Dis cuswerpen dames. 3. 200 m. dames, 4. Polsstok hoogspringen, finale heren, 5. 400 m. horden dames, finale, 6. 400..m» heren, finale, 7. 200 rh* heren, halve finales en fi nale, 8. 1500 m. dames, 9: Verspringen dames, 10. 5000 m. heren, 11.3000 m. steeplechase heren, halve finales, met commentaar van Theo Reitsma en Ben de Graaf. Marie Myriam, winnares van het Eurovisie Songfestival in 1977, is een van de vele optredende artiesten in het programma 'Francofète'. RTBF 1 om 20.05 uur. FOTO: DIJKSTRA SMl! j Do zevende dag praatcafè met: Blikvanger, nieuwsbeel den; Confrontatie: debat over een actueel thema; Zeven op I zeven, weekoverzicht en repre- I sentatieve studiogasten. Pre sentatie: Etienne van den Bergh. Nieuws in teletekst. Tik Tak animatieserie. Prikballon, kleutermagazine. I Presentatie: Francis Verdoodt. Kinderen in Europa: Anton en J Martina, programma over twee 3 Roemeense kinderen in een 3 Westduits pleeggezin. (Bijdra ge van de Westduitse Televi- sie-BRF.). __De kleinste zwerver (The litt lest Hobo), 18-delige Canade- Hse jeugdserie waarin een Duit- se scheper de hoofdrol speelt. ■Afl. 15: Indian summer. Zonen en dochters (Sons and I daughters). Australische serie met Pat McDonald, Tom Ri- rilchards, Rowena Wallace e.a. 'IjCharlie staat voor een vreselij- 'J ke beslissing i.v.m. Gordon en zijn zoon. Carolines aankondi ging op het verlovingsfeest i schokt de aanwezigen. Oshin (slot). Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shlro Ito. 'Mededelingen ^a-overzicht. Extra Politieke Tribune: CVP. jNieuws. Kunst-zaken. •Q. Quiz gepresenteerd door Herman van Molle. Argua, praatprogramma waar in Jan van Rompaey de media doorlicht. Gastvrouw: Jessie de Caluwe. Concert. Het BRT Filharmo nisch Orkest o.l.v. Fernand [jTerby voert uit Symfonie no 1 in c.kl.t., opus 68, van Brahms. 123.05 Nieuws en Coda. An dante. uit sonata in b kl.t., BWV 1030. van Bach, uitge voerd door Frank Theuns, idwarsfluit en J. van Langdeg- |hem, klavecimbel. program- Seoul '88: Studio Olympia, overzicht van de competities van de dag. Weduwen (Widows, 2), zes- t dellge Britse misdaadserie. Met Ann Michell, Maureen O'Farrell, Fiona Hendley e.a. 23.55-08.30 Seoul '88. Atletiek: 1. Tienkamp: 100 m., 2. Discus werpen vrouwen. 3. Tienkamp: kogelstoten, 4. Polstokhoog springen, finale, 5. 100 m. hor den vrouwen, finale, 6. 400 m. mannen, finale, 7. Tienkamp: hoogspringen, 8. 200 m. vrou wen. kwartfinales, 9. 200 m. mannen, halve finales, 10. 1500 m. vrouwen. 11. Ver springen vrouwen, 12. 5000 m. mannen, 13. 200 m. mannen, finale, 14. 3000 m. steeplecha se, halve finales 15. Tienkamp: 400 m.. rechtstreekse reporta- RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.10 La boite aux images, teken filmmagazine met o.a. 'Snor- ky'. 'Mimi Cracra' en 'Franc- parler: Quand les mots nous font voyager", Canadese docu mentaire. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Lotto en Joker. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeerstips. Afl.: Verkeersbrigadiers. 20.05 Francofète, amusementspro gramma t.g.v. de Dag van de Waalse Gemeenschap, recht streeks van de Grote Markt in Brussel. Gasten: Etienne Daho, Michel Delpech. Sandy, Chris- tophe, Marie Myriam, Gërard Blanc, Diane Tell. Loop the Loop. Frèdric Franpois en Reaynaert. Presentatie: Thierry Luthers. 21.05 Du ael sur la peau, Belgische speelfilm uit 1984 van Jean- Marie Degesves. Met Richard Bohringer, Catherine Frot, Anne Clignet e.a. Jjlien Is een harde werker van 40 jaar, die slecht tegen teleurstellingen in de liefde kan. Gus heeft hij be sloten zich met zijn hobby's te rug te trekken. Toch gaat de liefde weer een rol in zijn leven spelen. 22.35 Les lauróats de la fête, uitrei king van de Prijs van Waalse Gemeenschap aan een schrij ver, een omroep-journalist en een schrijver, die zich verdien stelijk heeft gemaakt voor het populariseren van wetenschap. Presentatie: Jean-Marle Mersch. 23.05-23.35 Journaal. DUITSLAND 1 Die Trickfilmschau. Spass am Dienstag. Tagesschau. Friedrich und Friederike. Afl.: Die Baustelle. Ein heikler Fall, serie. Afl.: Hamburger Graffiti. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Hafendetektiv, serie. Afl.: Haie im Yachthafen. Programma-overzicht. xTagesschau. Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes. Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Kampf urns überleben. Kontraste. Tage8themen, actualiteiten. Eine Bombenstory tv-film van Wilfried Dotzel. Met: Gerd Kunath, Dieter Ohlendiek, Mo- nika Gabriel e.a. Tagesschau. 14.30 Seoul '88: Olympia live, reportages. Lichte atletiek, paardesport, schermen, judo, gewichtheffen, tennis, hockey, boksen, kanovaren, basketbal, handbal en tafeltennis. DUITSLAND 2 i Heute. Muppet-Babies, tekenfilmse rie. Afl.: Eine schlaflose Nacht, i Mofafahren leichter gemacht. Der dreibeinigen Herrscher, sf-serie. Heute. I is) Tele-lllustrierte. i Schwarz auf weiss - Die Jagd nach Schlagzeilen, spelpro- gramma. l Heute. I EBSeoul '88: ZDF-Olympia- Studio, samenvattingen, analy ses, interviews en studiogas ten. Presentatie: Dieter Kürten. i Heute-Journal. I Seoul '88: Super Seoul - Das Ereignis des Tages. I Cincinnati Kid und der Poker- könig (The Cincinnatti Kid), Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Norman Jewison. Met Ste ve McQueen, Edward G. Ro binson, Ann-Margret e.a. i Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Algebra, les 15. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Weltweit. 20.45 Klimbim comedyserie. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3, economisch magazine. 22.15 Landesspiegel: Kölner Köpfe: Mauricio Kafel, gesprek met deze componist. 22.45 Vorgestellt: Das Tagebuch der Herta Nathorff. 23.00 Deutschlandbilder: Der Rausschmiss, documentaire. 23.45 Jazz vor Mitternacht: Festival Viersen '88. Met: Trio Acroasis (Oostenrijk), en Azimuth (Enge land). 00.30 EDie Wendeltreppe (The spi ral staircase). Amerikaanse speelfilm uit 1945 vaq Robert Siodmak. Met Dorothy McGui- re, George Brent, Ethel Barry- 02.00-09.00 Sport im Westen extra: Seoul '88. Tennis: Halve finale heren enkelspel en halve finale dames dubbelspel. recht streeks. BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'P.C. Pinkerton", kinderpro gramma, 'Ratman'. tekenfilm, 'Beat the teacher', spelpro- gramma en 'Chegwin checks it out'. Afl.3: Animals. 17.00 Newsround, jeugdjournaal. 17.10 Grange Hill (3). jeugdserie over de belevenissen op een middelbare school. 17.35 Neighbours, Australische tv- serie met Anne Charleston, Ky- lie Minogue, Craig McLachlan 19.00 Seoul '88: The Olympics To day, Olympisch journaal ge presenteerd door Desmond 20.00 ïEastEnders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. 20.30 Double first (3), zesdelige co medyserie met Michael Willi ams, Ann Bel, Jennifer Hilary 21.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 21.30 Noble house (2), 4-delige Amerikaanse miniserie naar de roman van James Clavell, over een rederij in Hong Kong. Met Pierce Brosnan, Deborah Raf- fin, Ben Masters, Denholm El liot, Gordon Jackson e.a. 23.00 The Good life comedyserie met o.a. Richard Briers en Feli city Kendal. Afl.4: The thing In the cellar. 23.28 Weerbericht. 23.30-06.30 Seoul '88: Olympic Night Grandstand, met Steve Rider. BBC 2 14.15 Social and Liberal Democra tic Party Conference, recht streeks verslag vanuit Black- 17.15 Laurence Stern lived here, toeristische serie over huizen van schrijvers. 17.30 One in four. 18.00 EJohn Wayne-cyclus: Dakota, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Joseph Kane. Met: John Wayne, Vera Rhuba Ralston, Walter Brennan e.a. 19.20 Pas de deux, tekenfilm. 19.35 Conference Day. Reportage van de SLDP-conferentie in Blackpool, met commentaar van Sir Robin Day. 20.00 Floyd on Britain and Ire land, negendelige serie over eten in Engeland. Vandaag: Cork. 20.30 Brass tacks: Chunnel vision, documentaire over de veilig heidsaspecten van de de 'chunnel', de langste tunnel van Europa onder het Kanaal. 21.00 El Red dwarf, komische scien- ce-fictionserie. Afl. 4: Statls leak. 21.30 EÉThe mind machine, dertien delige documentaireserie over het menselijk verstand en de menselijke geest. Presentatie: Colin Blakemore. 22.20 Screenplay first: Borderland, tv-film van Jean Stewart over drie jongeren in Zuidafrika, die door omstandigheden ge dwongen samen zijn en gaan filosoferen over de toekomst. 22.55 Newsnight, actualiteiten. 23.45 Weerbericht. Z3.50-00.20 Open University: Social sciences. Mliét-TV I SKY CHANNEL 16.00 :s. Eurochart Top 50 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 I Dream of Jeannie e. Come- 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie 19.28 The Times Headline News. 19.30 Hawk. Avonturenserie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Tuesday Movie: Prime Cut. Amerikaanse speelfilm uit 1972 met o.a. Lee Marvin en Gene Hackman. 22.17 Europees weerbericht. 22.10 The German Masters. Golf- toernooi. 23.08 The Times Headline News. 23.10 NFL American Football. 00.10 S Made in Germany. Duitsta lig popprogramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Tamas Vassary: Liszt. 01.40 Tamas Vassary: Beethoven. 02.00 Liszt in Prague. 02.30-03.30 Alan Davie. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Classic Concentration. Spel- programma. 18.55 Kate and Allie. Comedyserie. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 Ace Crawford. 20.30 Twilight Zone. Afl.: The toys of Calisan. 21.00 Princess Daisy Amerikaanse miniserie naar de roman van Judith Krantz. 22.00 Super Channel News. 22.30 Olympic Update '88. 22.40 Europees weerbericht. 22.45 Motor Cycling Events. 23.45-01.45 Music Box. MTV EUROPE 16.00 YO 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Nile Rogers. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Take the blame. 20.30 Ray Cokes. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Les brèves. 16.10 Le chevalier Tempète. 16.30 Bonjour bon appetit. 17.00 Rècréation. 17.30 Des Chiffres et des Lettres. 17.50 Les brèves. 18.00 Des larmes comme des cou 19.35 Papier glacé. 20.00 Sports Magazine. 21.00 Cinéma, cinemas. 22,00 Journaal. 2t%35 Cordelia. Speelfilm. 00.35-01.00 Millesime. NEDERLAND 1 EO 15.00 25 jaar aardgas 15.45 Muzi kale ontmoeting 16.09 De natuur van Scandinavië 16.29 Lassie. 16.53 Zo- merkrant. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.30 Tijdsein. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 16.15 Square Pegs. 16.40 Transformers. 17.05 One too many. 17.50-18.35 Magnum NEDERLAND 3 NOS 08.00-14.30 Seoul '88. 1. Hoogte punten. 2. 08.30 Tennis. 3. 10.00 Paarde sport. 4. 12.00 Kanovaren, 5. 12.30 Bok sen. 6. 13.00 Judo. 15.00 Zonen en dochters 15.25 I.Q. 15 55 Juke Box. 16.00 Superoma. 16.25 Foofur. 16.50-17.45 Frankensteins tan te (3). 08.30-16.00 Seoul '88. 1. Tennis. 2. 09.35 Kanoën, 3. 10.15 Boksen. 4 12.00 Hoogtepunten, 5. 13.00 Paardesport, 6. 14.00 Ritmisch turnen vrouwen, 7. 15.00 Judo, 8. 15.30 Samenvattingen. DUITSLAND 1 00.05 Olympia live. 14.30 Starting Dan ce. 15.00 Nieuws. 15.05 Sinha Mcxja. 15.30 Frauengeschichten. 16.00 Trick filmschau. 16.15 Olympia extra. 17.15 Nieuws. 17.25 Easy. DUITSLAND 2 09.45 Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Kulturwelt8piegel 10.35 Die letzte Fahrt der San Diego 12.10 Kontras te. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Mein Freund Bill 14.50 Das Ka- russel. 15.55 Heute. 16.00 Die Ewoks. 16.25 Anderland. 16.55 Heute. BBC 1 06.30 Breakfast Olympics. 09.00 Nieuws. 09.03 Seoul '88. 10.25 Chil dren's BBC. 10.55 Five to eleven. 11.00 Nieuws. 11.03 Seoul '88. 12.00 Nieuws. 12.03 SLDP Conference. 13.00 Jour naal. 13.30 Neighbours 13.50 Seoul '88. 15.00 Valerie. 15 25 Go for it. 15.50 Children's BBC. 17.00 Newsround. SKY CHANNEL 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Tekenfilms. 10.00 Sky Trax. 13.00 Another world. 14.00 Fashion TV. 14.30 Dr. Ruth. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European busi ness weekly 08.30 Nieuws 09 00 Music Box. 12.55 Exploring Gardens. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weer. 16.00 Su- Radio RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages, passanten. 20.02 Borat? 21.02 EO: Zingen in Grand Rapids. 21.44 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22JiO Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 Radiolympia. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hejlskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Muzikale reizen. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Grafische technieken. 21.00 Qa va? 21.30-22.00 Steden en hun verleden. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7" MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop- wetenswaardigheden. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band 18.45 Belg. Nijverheid. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago, jongerenrubriek. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Pianomuziek. 20.30 Beiers Omroep Symfonie Or kest. Murray Ferahia. piano. 22.05 Kamermuziek. 22.30 j-amoureres, hoorspel. 23.30 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NOS: Radiolympia, met Tom Blom, Felix Meurders. Annette van Trigt en Govert van Brakel. 14.05 Klantenservice. 18.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. r-, 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Tineke. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.10 Pianomuziek. 11.40 Carl Philipp Emanuel Bach her dacht (3). 12.15 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Je geld... of je leven. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Waat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine» 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radip Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro- gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Seoel 88. 08.45 Olympisch journaal. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 12.45 Olympisch journaal. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Het eerste begin. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. Schlagers,'1»» 14,00 Dilemma, spelprogr.. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Wiener Philharmonlker ol« Bernstein. 10.00 Schoolradio. -* 11.00 Matinee. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.25 Musical Snuft Box. 14.00 Don Carlos, opera van Verdi, Koor en Orkest Royal Qpej*

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19