Pand Rozenlaan 12 n Oegstgeest wordt iu toch herbouwd atis naar kenhal Afscheid Bonnike van KNZHRM Tentoonstelling Natuur je buur bij Jan Yerwey Noordwijkse verenigingen presenteren zich op manifestatie Clubwijs '88 Schoute voorzitter nieuwe organisatie Diefstallen in Katwijk ?IDEN OMGEVING Ecidóe Sou/tout DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17 Ukpartij Lisse E Een 43-jarige man uil itad is gisteren door een 38-ja- nan uit Lisse met een mes in jik gestoken. De man uit Le- verkeert buiten levensge- [hij is naar het Academisch lihuis Leiden gebracht. De werd later in een café in aangehouden. De dader Lrond half negen met geweld t aan de Ooievaarstraat bin- In de flat waren op dat mo de man uit Lelystad en een y, volgens de politie een ge- ischappelijke kennis van de mannen. Er onstond een 'partij waarop de man uit Le- werd gestoken. Bromfietster komt ten val SASSENHEIM Een jeugdige bromfietster is gistermiddag om 17.15 uur gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Hoofd straat/ Koetsiersweg in Sassen- heim Het meisje reed op de Hoofdstraat. Zij moest plotseling uitwijken voor een automobilist die van de Koetsiersweg kwam. De man negeerde het rode licht. Het slachtoffer kwam ten val en liep een hersenschudding en ge kneusde benen op. Zij is door een arts behandeld. De bromfiets werd beschadigd. De automobilist reed door. De rijkspolitic van Sassen- heim verzoekt getuigen zich te melden, tel 02522-12048. Ouderenwijzer in Noordwijk NOORDWIJK Het Gecoördi neerd Bejaardenwerk en de samen werkende Ouderenbonden gaan een speciale „Ouderenwijzer" uit geven. Daarin is informatie opge nomen. speciaal ten behoeve van Noordwijkers van 55 jaar en ouder. De eerste exemplaren van de Ou derenwijzer worden op dinsdag 4 oktober om 20.00 uur, in het dien stencentrum 't Trefpunt aan de Schoolstraat 2 aangeboden aan bur gemeester J. M. Hoffmann en wet houder J. Bedijn van welzijnsza ken. Daarna gaan enkele tientallen vrijwilligers op pad om de Oude renwijzer aan huis te bezorgen. Krakers parkeer- meters gepakt NOORDWIJK De po- litie van Noordwijk heeft vannacht vijf Hagenaars van 19. 22. 23. 24. en 27 jaar aangehouden die in de Abraham van Roijen- straat parkeermeters aan het kraken waren. In de buurt werd ook een plas tic tas met kleingeld ge vonden. Bij verhoor bleek dat twee van de vijf Hagenaars al eerder in Noordwijk opgepakt waren voor het kraken van parkeermeters. De 23-jarige kraker bleek al 22 keer voor hetzelfde vergrijp opgepakt te zijn. Expositie NOORDWIJK Burgemeester J Hoffmann opent zaterdagmiddag om/half drie de tentoonstelling ..Natuur je buur" in het Jan Ver- wey Natuurcen- trum aan de We teringkade. De expositie bestaat uit foto's van de Noordwijkse Fo togroep X 65. De foto's laten de natuur in en om Noordwijk van uit verschillende invalshoeken zien. Bibliotheek kan toch nieuwe computer kopen LEIDEN De Openbare Bibliotheek krijgt van de gemeente een eenmalige bijdrage voor nieu we computers ten behoeve van het uitleensys teem en het opslaan van gegevens over leners en boeken Het gaat om een bedrag van 343.000 gulden. Voorwaarde is dat de bibliotheek dit be drag in twee gedeelten terugbetaalt, als het nieuwe systeem geen zes maar acht jaar mee gaat. De afschrijvingstermijn van de apparatuur is op zes jaar bepaald. Di* is gisteravond besloten door de gemeente raad. Alleen PvdA-raadslid A. Boot wilde dat de bibliotheek niet bijvoorbaat geld zou krijgen. Zij vond dat die daar na zes jaar'een aanvraag voor moest indienen bij de gemeente. De huidige ap paratuur bij de bibliotheek laat erg te wensen over, aldus directeur E.A.P. van Sprundel. Ook lezers hebben daar last van. Minder passagiers Westnederland WADDINXVEEN Dé regionale busmaatschappij Westnederland heeft in het eerste halfjaar van 1988 ruim 31 miljoen passagiers vervoerd, drie procent minder dan een jaar daarvoor. De onderneming schrijft deze daling toe aan de zachte winter. In janu ari vervoerde zij negen procent minder mensen dan. in de eerste maand van 1987. Vorig jaar sprak Westnederland de verwachting uit dat het reizigersaantal in 1988 met 1,5 procent zou groeien. Nu verwacht zij een gelijk aantal passagiers als in 1987: 62 miljoen. De busonderneming denkt dit jaar met dezelfde winst (1,3 miljoen gulden) te kunnen afsluiten als in 1987. Om een dergelijke winst ook in de toekomst te kunnen behalen is het volgens Westnederland nodig dat de tarieven omhooggaan met minimaal hetzelfde percentage als waarmee de kosten voor levensonder houd stijgen. In de periode tussen juli 1987 en juli dit jaar werd het leven 0,7 procent duurder. GSTGEEST De wo- g aan de Rozenlaan 12 Jegstgeest zal vermoe- |jk begin december ;r in de oude staat zijn steld. Over enkele ten, zo heeft het Sas- heimse makelaarsbe- f Voskuil en Berg de leente Oegstgeest ver- erd, zal een aanne- igsbedrijf met de we- jpbouw beginnen. Het inmiddels veertien inden geleden dat de ling onder verdachte handigheden afbrand- De bewoners van de naastge legen percelen hebben al die tijd met lede ogen moeten toe zien dat de uitgebrande wo ning langzaam in een ruïne veranderde. De woning is dichtgetimmerd, maar het dak ontbreekt voor een groot gedeelte en regen en wind hebben er dan ook vrij spel. Dat heeft ook zijn invloed op de woningen van de buren. Er doen zich regelmatig lek kages voor en op de muren vormt zich schimmel. Verder trekt de bouwval ongedierte aan en ongewenste elemen ten. die er in overnachten. De situatie is volgens de buren ondraagliik geworden; afgelo pen vrijdag werd zelfs een SOS-vlag op de uitgebrande woning gehesen, omdat het niet mogelijk bleek juridisch in te grijpen. Buurvrouw mevrouw A. Weijmans: „Wij gaan hier ten", stelt mevrouw Weij mans. De buren zijn er niet gerust op dat binnenkort de situatie wordt verbeterd. „We moeten het eerst nog zien", stellen de beproefde omwonenden. De gemeente Oegstgeest heeft meer vertrouwen in een goe de afloop van de zaak. „De compleet door het Tint. Het is makelaar heeft ons verzekerd gewoon een verschrikking dat dat er iets gaat gebeuren. Zelf je dit allemaal moet doorma ken. Het regenwater komt door onze muren heen, alles in huis wordt door het vocht aangetast. Ongedierte konden we er weinig aan doen, behalve bemiddelen. Als de volksgezondheid in het geding was gekomen, hadden we kunnen ingrijpen, maar zwervers hebben in de bouw- daar is ons niets van geble- val vrij spel. Nog even en het ken", aldus een gemeentelijke huis is een eldorado voor rat- woordvoerder. Rozenlaan 12 is nog steeds een overlast bezorgende bouwval. De buren hebben op het dak een SOS-vlag gehesen. FOTO; HENK VAN DEN ENDE akeldieven ;repen IHOUT De Voorhout- litie heeft gistermiddag winkeldieven aangehou- Het duo, een 39-jarige 'n een 32-jarige vrouw stèrdam, roofde om half t een winkel aan de He at een walkman. Een nan zag de man korte er rondlopen. Er moest itie bij komen om het verzet van de winkel- breken. Een andere po- n zag vrijwel gelijktij- vrouw in de bus stap- i wist ook haar te acn- IN Ouderen uit Lei- omgeving kunnen vrij- 0 september kosteloos ïzoek brengen aan het jk museum De Laken- lar is thans de tentoon- 'Klein maar Fijn' te igen met werk van fijnschilders in de 17e eeuw. De toegang is op vertoon van de Pas nonstratie dse iclubs EN Ter gelegen- ran het twintigjarig n van de Vijf Mei- irdt op 30 september >monstratie gegeven tlle Leidse gymnas- |renigingen. het evenement zullen letten van de gymnas- rt aan het publiek 1 getoond, zoals kleuter- iurnen, jazz en mini- springen. De demon- in de Vijf Meihal aan huizerlaan 3 beginnen 10 uur en duren tot on- 22.00 uur. De toegang is Aan de presentatie ne- eel: Brunhilde, Concor- OS, Excelsior, Groen- ihn, LTC, Nieuw Brun- n Victorie. (eren gepakt wijkbewoners CHENDAM Twee i uit de wijk Duiven- in Leidschendam heb- iteravond twee jongens paar in de kraag gepakt I bezig waren een fiet- ing met grafity vol te Eenmaal overgeleverd politie bekenden de jendamse jongeren nog te gebouwen onder ge- Ei hebben, zoals wonin- bejaardentehuizen en tommodaties. Zij on- inden hun werk met in Saze". NOORDWIJK In een bomvol botenhuis van de Koninklijke Noord-Zuid- Hollandse Reddingmaat schappij in Noordwijk heeft de voormalige Noordwijkse burgemees ter mr. J. M. Bonnike gis teren afscheid genomen als voorzitter. De bemanningsleden van de motorstrandreddingsboot „Kurt Carlsen", de mannen van de wipperploeg, de leden van de plaatselijke commissie, landelijke vertegenwoordigers van de Reddingmaatschappij onder aanvoering van direc teur C. H. van der Zweep, een afvaardiging van de Noord wijkse Reddingbrigade, en an dere verwante organisaties huldigden de scheidende voor zitter. Secretaris-penning meester J. M. Huijbers om schreef dat gezelschap als „Een club van zelfstandigen, voor wie geen zee te hoog gaat". Bonnike legde vorig jaar tege lijk met zijn burgemeester schap, ook z'n functie neer als voorzitter van de plaatselijke commissie van de KNZHRM. Zijn opvolger mr. B. M. M. Pley ging gisteren in op de lange staat van dienst van de vroegere burgemeester in de plaatselijke commissie van het reddingswezen te Noordwijk. Directeur Van der Zweep van de KNZHRM sprak zijn dank baarheid uit voor de inspan ningen van Bonnike. Hij liet een reeks zaken de revue pas seren, waarbij de Noordwijkse oud-burgemeester betrokken Directeur Van der Zweep van de KNZHRM overhandigt mr. Bonnike de afbeelding met de Noordwijkse reddingsboot Kurt Carlsen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE was geweest. Zo noemde hij het 150-jarig bestaan van de reddingsmaatschappij en het ter herdenking in de zeereep geplaatste monument van De Redder. „Namens Amsterdam, hartelijk dank", aldus Van der Zweep die hem de stropdas van de KNZHRM overhandig de. Zijn opvolger Pley bood hem een ingelijste foto aan van de Kurt Carlsen in actie op volle zee. Directeur Van der Zweep en Pley richtten zich daarna tot schipper Jo van der Lippe en traktordrijver Arie Vink, die beiden 25 jaar in dienst zijn van de Koninklijke Noord- Zuid-Hollandse Reddingsmaat schappij. Beiden ontvingen de speciale stropdas van de maat schappij en een ingelijste foto van ae bemanningsleden van de Kurt Carlsen met hun handtekeningen. NOORDWIJK „Natuur je buur". Onder deze titel wordt in het Natuurcentrum „Jan Verwey" aan de Weteringkade in Noordwijk een foto-tentoonstelling gehouden met opnamen van de natuur in en om Noordwijk vanuit verschillende bijzondere invalshoeken laten zien. De foto's zijn gemaakt door leden van de Noordwijkse Fotogroep „X 65". De groep, opgericht in 1965 ,tclt nu ongeveer 30 leden. Óm hen in staat te stellen zelf foto's te ontwikkelen en af te drukken, organiseert „X 65" do.': -cursussen. Iedere twee jaar houdt de groep een expositie in de hervormde kapel aan de Hoofdstraat. In het Bollenbad zijn permanent foto's van de groep uitgestald. Iedere eerste dinsdag van de maand komen de amateurfotografen in het dorpshuis De Kuip bijeen. De tentoonstelling in het Natuurcentrum wordt zaterdag om 14.30 uur door burgemeester J. M. Hoffmann de geopend. De tentoonstelling is van 5 oktober tot en met 23 november te be zichtigen op woensdag, zaterdag en zondag, van 14.00 tot 16.30 uür. Informatie-avond over landgoederen NOORDWIJK De Vereni- ging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk houdt vrijdag in het Natuurcentrum aan de Weteringkade 27 een speciale avond over de land goederen. Daarbij komen vooral de flora en fauna van deze karakteristieke gebieden aan de orde. Spreker is de heer Konings uit Lisse. Zijn le zing zal hij illustreren met ei gen opnamen. Deze avond biedt een goede kans om nader kennis te maken met de mooi ste plekjes in onze omgeving- Men begint om 20.00 uur. Naast de leden zijn ook be langstellenden welkom. NOORDWIJK Onder de naam Clubwijs '88 be gint zaterdag om 11.00 uur in de sporthal van voet balvereniging Noordwijk aan de Duinwetering een grote welzijnsmanifestatie. Veertig verenigingen en organisaties presenteren zich met informatiemate riaal, dia-presentaties en videofilms. Ook worden er optredens en demon straties gegeven. De ope ning van is om 11.15 uur door burgemeester. J. M. Hoffmann. Clubwijs '88 is volgens de or ganiserende Sportraad, Cultu rele Raad en Raad voor de Zorg, niet opgezet als leden- of donateurs-werfaktie. „Heel veel mensen weten niet of nauwelijks wat bepaalde clubs of verenigingen zoal te bieden hebben. Clubwijs moet daar een antwoord op geven", aldus Jos Westgeest van het organi serend comité. Van de ongeveer 90 verenigin gen en clubs die Noordwijk telt doen er 40 mee. De kosten van het meedoen aan de mani festatie blijven beperkt, omdat de gemeente Noordwijk het evenement financieel onder steunt. Het ligt in de bedoeling van de manifestatie een jaar lijks terugkerende traditie te maken. Programma Na de opening zal oud-voet bal-international Gerrie Müh- ren een baldemonstratie ge ven. Een kwartiertje later geeft korfbalvereniging Fluks een demonstratie op het veld naast het podium. Buiten zal de Aeroclub vanaf 12.00 uur aanwezig zijn met modelvlieg tuigjes. De Noordwijkse ijsclub ver zorgt vanaf 13.05 uur demon straties. Twintig minuten later kan men tafeltennisvereniging TOV in aktie zien met partijen tussen jeugd- en seniorleden. Om kwart over twee is het de beurt aan de Badminton Club BIOS. Vijf minuten over drie laten leden van de hockeyclub zien wat men zoal met een hockeystick kan doen en lief hebbers van jazzballet komen om vijf voor vier aan hun trekken als DOS het binnen veld betreedt. Het podium wordt afwisselend door diverse muziekverenigin gen bezet. Om kwart over twaalf harmoniekapel Cres cendo, gevolgd door Soli Deo Goria. The Seaside Singers zijn er vanaf vijf voor twee, fanfarekorps Excelsior om kwart voor drie, daarna Noordwijks Operette Gezel schap Mozaïek en laatste het koor Dune and Forest. De ma nifestatie is gratis toeganke lijk. WASSENAAR Burgemees ter drs. P.H. Schoute van Was senaar benoemd tot voorzitter geworden van het eerste be stuur van de werkontwikke lingsorganisatie voor Zorg en Welzijn. In deze organisatie worden activiteiten gebundeld op het terrein van ouderen, de eerstelijnszorg, de jeugd, ge handicapten, maatschappelijke en culturele ontwikkeling en opvang. Het gaat om onder meer visie- en werkontwikke ling, vernieuwing, experiment en innovatie. Tot nu toe be hoorden de activiteiten op dit terrein tot de taak van 35 lan delijke organisaties. De nieuwe opzet is een van de gevolgen van het besluit tot herstructu rering van landelijke organisa ties op het terrein van zorg en welzijn. Het zeven leden tel lende bestuur is gevormd op verzoek van minister mr.drs. L.C. Brinkman (WVC) en heeft als voornaamste taak de nieuwe organisatie nader vorm te geven, op te bouwen en van start te doen gaan. Sjoelen op Najaarsfeesten Een spelletjesavond stond er gisteren op het programma van de Najaarsfeesten in Lisse. In ngenoeg alle zalen van het dorp was wel iets te doen. Er werd ge sjoeld (zie foto) geflipperd, ge damd en er waren klaverjaswed- strijden, badminton, pistool schieten, tafeltennis en volleybal Daaraan voorafgaand werd door 55plussers gekaart in de zaal van de Pauluskerk, was er rings teken onder de man en vond een Najaarsmarkt plats die gisteren nauwelijks hinder ondervond van de herfstige weersomstandighe den. Het was in elk geval de hele dag erg druk bij de 300 kramen. De Najaarsfeesten worden van avond voortgezet met het luna park, de steprace vanaf 18.30 uur op de Westerdreef; de Na jaarsfeestloop 19.00 uur rond het Blokhuis; het tonknuppelen aan de Westerdreef en het zal- voetbaltournooi in de hal van FC Lisse. Morgen komt de school jeugd uitgebreid aan bod in een sportieve ontmoeting. Er is die middag school-atletiek; peanut- bal; voetbal; zwemmen en een kindermatine. FOTO: HENK VAN DEN ENDE KATWIJK Uit de kan tine van een verenigings gebouw aan de Callaoweg is een bedrag van 1.750 gulden ontvreemd. Ver der werd er voor een waarde van 250 gulden aan postzegels weggeno men. De daders verschaf- teif zich toegang tot het pand door een niet-afge- sloten raam. corifectiekleding aan de Am- bachtsweg is het afgelopen weekend 500 gulden gesto- Uit een distributiebedrijf vart len. De dader is binnengeko men door de ruit van de voordeur te vernielen. Het geld zat in een geldkistje dat opengebroken werd. Twee compressoren met een totale waarde van 4.800 gul den zijn gestolen van een bouwterrein aan de Wasse- naarseweg. Ook deze diefstal gdjieurde het afgelopen weekend.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17