Beestenspul trekt 18.000 bezoekers -öidócSomcwit STAD OMGEVING ik 5 Zwemmen vorig jaar snelst groeiende sport ALLER LEI(DS) %>le eldenoordwijk Eenvoudiger test van darmontsteking BURGERLIJKE STAND MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 PAGINA 5 e zaal voor première iw koor Cameleon woijHEIM Het nieuwe operettekoor Cameleon rdag voor een volle zaal in „De Oude Tol" ïheim zijneerste concert gegeven. Het koor leden uit de Bollenstreek, Leiden en Oegst- is in december 1986 opgericht, j-zitter P. Bakker en burgemeester Kret van im leidden zaterdag het optreden in. Kret in een „dankbaar experiment". Het koor Jïarna onder leiding van dirigent Kotterman, *n pianobegeleiding van Leo Blok een geva- i0 ogramma, van zowel sacrale als meer we- iziek, uiteenlopend van werken van Mozart, Von Weber, tot stukken uit The Sound of Land of Hope and Glory, dat op woensdag in De Kastanje repeteert nieuwe leden gebruiken. Het programma open zaterdag, wordt op 15 oktober in „De herhaald. egosl BEZWAARSCHRIFEN TEGEN OUDERENCENTRUM VERWORPEN LEIDEN De voorbereidingen voor de bouw van een zorgcen trum en woningen vor ouderen aan de Julianastraat, de Anna Poulownastraat en de Bernhardkade kunnen doorgaan. De ge meente heeft bezwaarschriften van omwonenden ongegrond ver klaard. Bewoners van de Anna Paulownastraat voelen zich gedu peerd door de bouw van woningen op het huidige basketbalveld je. Zij vrezen waardedaling van hun woningen en wateroverlast omdat de woningen op een hoger niveau worden gebouwd dan hun eigen huizen. De gemeente wijst mogelijke waardedaling van de hand. Tegen wateroverlast zijn reeds maatregelen geno men. De gemeente is het niet eens met de klacht van bewoners commissie De Sleutels dat er te veel parkeerruimte zal verdwij nen als gevolg van de nieuwbouw. Voorts wijst de gemeente het voorstel af om de hoofdingang van het centrum aan de Anna Paulownastraat te situeren in plaats van aan de Julianastraat. De gemeente vindt die ingang beter omdat de weg daar breder is en logischer aansluit op doorgaande routes in de wijk. Tenslotte schrijft de gemeente in een notitie over de bezwaarschriften dat het aanstellen van een nachtportier niet is gepland en bovendien te duur is. De bewoners hadden hierom verzocht. Voor ton aan schilderijen gestolen KATWIJK Uit een woning aan de Katwijkse Boulevard zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag acht schilderijen van bekende kunstenaars gestolen. Zo zaten er kunstwerken van Blommers, Mesdag en Aertz bij. Ook werden er verschil lende Chinese en Engelse wandborden gestolen, alsmede Delftsblauw aardewerk. Vol gens de politie is de waarde van de gestolen goederen moeilijk te schatten. Vermoed wordt dat deze zeker rond een ton ligt. Molotov cocktail in tuin gegooid HAZERSWOUDE Onbekenden hebben in de nacht van zater dag op zondag een mo- lotov-cocktail in een tuin gegooid. De brandbom kwam te recht voor de voor deur van een woning in de Voorweg. Er is nagenoeg geen schade aangericht. Van de da ders is geen spoor ge vonden. Vrouw gewond bij aanrijding LEIDEN Een 24-jarige Leidse vrouw is zondagavond met on bekend letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den nadat de auto waarin zij zat eerder in botsing was gekomen met andere wagen. Het ongeluk gebeurde op de Einsteinweg. Een 26-jarige Leidenaar, die richting Plesmanlaan reed, wil de een voorwerp tijdens het rij den oppakken maar week daar bij af van zijn rijbaan. In een bocht kwam hij in botsing met een auto die uit tegengestelde richting kwam en bestuurd werd door een 25-jarige Leidenaar. De inzittende van deze auto raakte als gevolg van de klap gewond. Golf van autodiefstallen LEIDEN De politie van Leiden is het afgelopen weekend geconfronteerd met een golf van aangiften van diefstal uit en vernielingen van auto's. In totaal werd 43 keer aangifte gedaan. De meeste diefstallen en vernielingen vonden plaats in de Merenwijk, de binnenstad en in de omgeving van de Rijnsburger- weg. Het was de autodieven vooral te doen om ra dio-cassetterecorders en andere waardevolle spullen die in de auto's lagen. De politie acht het niet onmo gelijk dat er een bende aan het werk is. Wijzer weg van Bonifatiuskerk ALPHEN AAN DEN RIJN Een kleine wijzer van de klok van de Bonifatiuskerk aan de Paradijslaan in Alphen aan den Rijn is vorige week gestolen. De kerk staat in de steigers. Omwonenden hebben jon gelui in de buurt van de kerk gezien, maar die wa ren verdwenen toen de politie arriveerde. De wijzer kost 1000 gulden. til i ms ie begeleidt in ^bezoekers N - ind AAN DEN RIJN nten uit Alphen aan hebben zaterdag- laatste trein naar Bo- begeleid. Zoals ge- waren de meeste pa hcjngelui die in Alphen discotheek waren ge- rwijl zij zich normaal i „beperken" tot ver- fi 0p het Alphense sta- Afri ;tten zij ditmaal de Vertrekken door nd aan de noodrem "daP" ^as toen °*e P°^e i n de gaten hield, kon )rvegrijden naar Bode i IS Ig 01 ^"1 kraker pcon tl in d iden v joen houden AAN DEN RIJN van Alphen heeft en 35-jarige inwoner veilen aangehouden die van ere auto's de autora- istolen. De man heeft at hij dit weekeinde 1 een auto heeft ge- c, FrOe politie vermoedt Italiëian er nog meer op indentok heeft. De man nde ifapt op het station, oravoeen radio in een af- van>oide. Hij is ingeslo- ro'vftrole op xporf Syervoer Ongeveer zoiewagens zijn vanmor- ter ah 4.00 en 7.00 uur aan shulpvan de stad, bij de brenlaangehouden en ge- listend. De controle was Stolfricht op de eisen die van besteld aan vee ver sluit fhet ontsmet zijn van om dp, een afsluitbalk aan tzijde van de wagen heiiende licht. Tevens vergunningsbewij- het! veevervoer nageke- een woordvoer- politie waren vrij- tie, Veewagens in orde en en iiedereen in het bezit fiste vergunningen. en jagen en op IJK Zo'n 15 20 ijn zaterdagochtend uur op de Heren- toordwijk door twee Inden opgejaagd, aakte één schaap zo lat hij moest worden t Een ander schaap list en 'S vermoede- inken. Een van de len raakte gewond ^j werd aangereden, jerdershonden waren lit de kennel van een ibedrijf aan De dieren konden ont- doordat er even js ingebroken waarbij pengelaten was. "1> fIJK Bij een alco- e in Noordwijk zijn >nd zes rijverboden rocessen-verbaal uit- zes verschillende lo- Qpi Noordwijk. Behalve ten van blaasproef e automobilisten ook ^Ust invullen. In to- 1 automobilisten ge- LEIDEN - Kwetterende geroezemoes van duizen- vogels van verschillende den bezoekers. Die in- pluimage, zenuwachtig druk bood Beestenspul, keffende honden, het ge- de dierenmanifestatie die balk van een ongedurige dit weekend voor de der- ezel en daarbovenuit het tiende keer in de Groe- noordhallen werd ge houden. De afgelopen twee dagen was het op een vloeroppervlakte van 14.000 vierkante me ter weer een drukte van Een veulen kauwt rustig door terwijl een jeugdige bezoekster probeert de aandacht van het dier te trekken. foto'S: wim van noort belang. Ruim 18.000 mensen kwamen naar de Groenoordhallen waar rond de 5.000 dieren te bewonderen waren. Vooral op zondag was het volgens Groenoordhallen-di- recteur A. de Jong flink druk. „Veel mensen kwamen al vroeg. Ik denk dat dat met de overgang naar de winter tijd te maken heeft. Er waren zelfs bezoekers die voor tie nen al voor de deur stonden. Die hadden de klok vermoe delijk nog niet teruggezet". Zoals elk jaar waren het vooral de „aaibare" dieren die de meeste aandacht naar zich toetrokken. Het was dan ook vooral dringen geblazen rond de hokken van de vele langharige, kortharige, groot- orige, langstaartige, pluizige en zelfs onbehaarde katten. In hun vaak met vitrage en pluche overgordijnen bekle de behuizingen, wisten de ge kooide schoonheden hun ui terlijke kwaliteiten stijlvol tentoon te spreiden voor het kijkgrage publiek. De meeste katten keurden de bezoekers echter geen blik waardig. Zij wijdden zich voornamelijk aan hun .schoonheidsslaapje' Honden in alle soorten en maten vroegen de aandacht op Beestenspul. of stoeiden wat met hun speelgoedmuizen. Asiel Ook was er veel belangstel ling voor de katten die het dierenasiel naar Beestenspul had meegenomen in de hoop voor hen een nieuw tehuis te vinden. Voor vrijwel alle asielkatten was dat zondag middag gelukt. Slechts drie van de in totaal 25 dieren waren nog niet .besproken'. Veel animo was er ook voor de afdeling paarden en po ny's. Dit jaar was er voor kinderen gelegenheid zelf op de rug van een van de vier voeters een ritje te maken. De presentatie van de Neder landse Vereniging voor her- petologie en terrariumkunde deed veel bezoekers welis waar ademloos toekijken, maar op z/ri tijd ook huive ren. Enkele gele rattenslan- gen, een tijgerpython en vo gelspinnen deden hun best om voor de ogen van de be zoekers zoveel mogelijk in secten te verslinden. De meeste tentoongestelde dieren waren eerder gekeurd op hun uiterlijk. De aan de hokken bevestigde juryrap porten gaven ongenadig aan op welke punten het betref fende dier een pronkjuweel was en waar het er nog aan schortte. Zo werd een trotse haan gekwalificeerd als ,een tikje te bleek', maar in het bezit van .fraaie benen'. Ook de batterijen hokken met ko nijnen, eenden, kippen en duiven waren allemaal van een dergelijk beoordelings rapport voorzien. Troeteldier Op de tweede bezoekdag kon het publiek haar keus be kend maken voor Het Troe teldier van het jaar. Een spe ciale jury van mensen die da gelijks met huisdieren om gaan beoordeelde de inzen dingen die meedongen naar deze speciale onderscheiding. Winnares werd Lizette Ab- spoel uit Leiden met haar pony. Ralf Nijssen uit Leiden kwam op de tweede plaats met zijn hamster. De derde plaats werd gedeeld door Thea Roos met haar bas taardpoedel en Rosaline Stol met haar kruising van een herder en een collie. Beiden komen uit Leiden. BELANGSTELLING VOOR VOETBAL BLIJFT AFNEMEN LEIDEN De Leidse zwemclubs hebben hun ledental het afgelopen jaar met 700 zien stijgen tot 3.889. De Leidse Red dingsbrigade groeide zelfs met 361 leden. Zwemmen was daarmee in 1987 de snelst groeiende sport in Leiden. De tweede snel groeiende sport was schaatsen, waarvan de aanhang met 400 toenam. De roeiverenigingen en de hengelclubs verloren daarentegen juist de mees te leden. De sportbeoefe ning in het algemeen ver anderde echter nauwe lijks. Het totaal aantal le den van alle clubs steeg van 36.341 tot 36.508 in 1987. Dat blijkt uit de jaarlijkse en- quete Omvang Sportbeoefe ning van de gemeente. De groei van de zwemclubs springt daar zeer opvallehd uit. C. Marchand, die de en- quete samenstelde, schrijft dat vooral toe aan het de laatste jaren weer stijgende geboorte cijfer. Daardoor is er kennelijk veel behoefte aan zwemles. Waterpolo en wedstrijdzwem- men is volgens hem niet zo sterk gegroeid. De geregistreerde aanhang van de schaatsclubs steeg ook g, m 9° huniuders openen Welzijnsgebouw L Het Welzijnsgebouw aan de Trix Ter- aat in de Stevenshof wordt op 1 oktober geo- )r de wethouders F. Kuijers en H. van Dongen, ve gebouw biedt onderdak aan drie instellin- •ibliotheek begon echter al op 29 augustus en indsdien 1350 leden in. al doordat er twee clubs meer zijn opgenomen in de gemeen telijke enquete. Maar ook zon der dat effect is er sprake van groei. De IJsvereniging Lei den, kreeg er 265 leden bij, zonder dat daar volgens Mar chand een nu zo'n directe re den voor aan te geven is. „Wij houden het maar op een Elfs teden-effect. Anders weten we het ook niet". De Leidse schaatsclubs tellen nu 891 le den. Voor de dalende belangstelling voor de hengelsport in 1987 is al evenmin een verklaring te geven. De visclubs zagen hun ledental met 300 verminderen tot 3.700. Wel meldt de enque te dat die tendens overeen komt met de dalende afgifte van snoek- en peurvergunnin- gen door de gemeente De roeiclubs verloren 200 le den. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van Njord, deeluitmakend van stu dentenvereniging Minerva. Njord heeft vorig jaar enige tijd een ledenstop gehanteerd en een interne reorganisatie doorgevoerd. Doordat vooral studenten roeien, fluctueert het ledental overigens jaarlijks toch al vrij sterk. Voetbal De voetbalsport verloor vorig jaar 255 beoefenaren in Lei den. Het waren vooral LDWS (-93), Leidsche Boys (-111) en Rodenburg (-70) waar de klap pen vielen. De terugval volgt juist nadat er in 1986 weer wat meer Leidenaren waren gaan voetballen. De voetbalvereni gingen telden eind 1987 4.283 leden. Over langere termijn is er overigens sprake van een duidelijk dalende tendens. In 1983 hadden de Leidse clubs nog 4.922 leden. Andere sport en waarvan de aanhang daal de zijn volleybal en gymnas tiek. Voetbal geldt overigens nog steeds als de meest beoefende sport in Leiden. Goede tweede zijn de zwemverenigingen, ge volgd door de hengelen en tennis (3.069 leden). Als uitsluitend naar het aantal leden wordt gekeken is echter de Nederlandse Skivereniging de grootste sportclub van Lei den. Deze heeft in de Sleutel stad een aanhang van 6.492 le den. De verklaring daarvoor is dat dit lidmaatschap een bij zonder goedkope manier is om zich van een ongevallenverze kering voor de wintersport te voorzien. De Skivereniging wordt in het gemeentelijke overzicht dan ook schertsend een „verzekeringsmaatschap pij" genoemd. Uit het overzicht van de ge meente blijkt dat ijshockey de duurste sport is in Leiden met een contributie van 475 gulden per jaar voor junioren en se nioren. De goedkoopste in het niet volledige overzichtje van de gemeente is gymnastiek met een gemiddelde contribu tie van 138,50 voor senioren en 104 gulden voor junioren. 'erblijf Lotte is van start gegaan op 29 augustus en buurthuis opent zaterdag zijn deuren, er presenteren de drie gebruikers zich gezamenlijk 'oners van de wijk Stevenshof. De openingshandeling 2.45 uur plaats. Ér zullen honderden ballonnen opge ien, waarmee de samenwerking van de drie instellin- bekrachtigd. Om 13.00 uur worden bibliotheek en iveblijf Lotte officieel geopend. Tot 16.00 uur vinden ens diverse activiteiten plaats in het Welzijnsgebouw 0 uur houdt de bibliotheek open huis. Cursus „Werken met je handen" LEIDEN De stichting Soci ale Projekten begint op 4 okto ber weer een cursus „Werken met je handen". De drie maan den durende cursus kan met behoud van uitkering worden gevolgd. Ze is sterk gericht op de praktijk in de bouw. De meeste deelnemers kan na af loop van de cursus de garantie van een baan worden geboden. Het initiatief is vooral gericht op buitenlandse jongeren tot 26 jaar, maar anderen kunnen zich ook aanmelden. In de op leiding komen zaken aan de orde als behangen, schilderen, tegelen, metselen en timme ren. Daarnaast zijn er lessen in technisch Nederlands en reke nen. Door de mate van subsidiëring wordt van de deelnemers geen eigen bijdrage gevraagd. In lichtingen over de cursus tele fonisch via 122331 of op het adres Uiterstegracht 140. Agent geschopt door Leidenaar LEIDEN Door onbekende oorzaak zijn een 27-jarige en 25-jarige inwoner van Lei den zondagavond met elkaar slaags geraakt op de Potgie terlaan. Toen de politie de vechtjassen probeerde te scheiden raakte een van de agenten daarbij licht ge wond. Hij kreeg van de 25- iarige man in een schop in net middenrif. De man die volledig door het lint gegaan was vernielde daarnaast nog een deur van de politie-auto. De 27-jarige man is aange houden wegens mishande ling van de 25-jarige man, die op zijn beurt mee kon naar het bureau vanwege de schop die hij had uitgedeeld. LEIDEN - Mevrouw G. Crama-Bohbouth heeft een test ontwikkeld waar mee chronische darmont steking op eenvoudige en minder pijnlijke wijze dan het geval is, is vast te stel len. Mevrouw Crama pro moveert morgen aan de Leidse universiteit op een onderzoek naar verbete ring van de diagnostiek van chronische darmont steking. De nieuwe test komt het erop neer dat op eenvoudige wijze in het laboratorium bloed en ontlasting van de patiënt on derzocht wordt, waardoor de eventuele ontsteking gemak kelijk is vast te stellen. Een gerichte behandeling is dan mogelijk. De nieuwe methode is veel minder belastend voor de patiënt dan de huidige di agnostiek waarbij gebruik wordt gemaakt van endoscopic (het met een glasfiberslang in de darm kijken) en röntgen- technieken. Het onderzoek is financieel mogelijk gemaakt door de Ne derlandse Lever Darm Stich ting die research op het gebied van maag-darm en leverziek ten wil bevorderen en voor lichting geeft over dergelijke aandoeningen. Het is voor het eerst dat de stichting een pro motie-onderzoek heeft gesub sidieerd. Ongeveer twintigduizend Ne derlanders lijden aan chroni sche ontstekingen van de darm. De ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa zijn daarvan de bekendste. Mensen die aan deze ziekten lijden, hebben daar vaak hun hele leven lang last van. Taxibedrijf moet pand verlaten LEIDEN Het taxibe- drijf Kerkhof moet het pand aan de Narmstraat 2 verlaten. Dat is althans de eis in een kort geding dat door de heer N. Blonk is aangespannen tegen di recteur A.W.C.M. Koot van het taxibedrijf. Leidenaar Blonk had het pand al in '79 verkocht aan Koot, maar deze laatste weigerde de transactie uit te voeren en bleef zitten in het pand zonder de koopsom te betalen. Blonk spande diverse korte gedingen aan om te bereiken dat de koopovereenkomst werd uit gevoerd en hij de koopsom zou ontvangen. Nog dit jaar werd vastgesteld dat de koopover eenkomst geldig was, dat Koot zou betalen en als dat niet zou lukken, dat Koot het pand zou verlaten. Koot kwam zijn toe zeggingen volgens Blonk niet na. Inmiddels heeft hij het pand verkocht aan de gemeen te die er woningbouw wil rea liseren. Hij heeft het geding aangespannen om het pand leeg aan de gemeente te kun nen opleveren. Het geding heeft plaats op dinsdag 27 sep tember. Postzegels Het comité Tuinstadwijk- /Staalwijk en de Postzegel - vrienden houden vandaag een ruilbeurs in gebouw De Lin de, Herenstraat 64. De beurs is vooral voor de jeugd be doeld. Belangstellenden zijn vanaf 19.00 uur welkom. Cursussen Buurtcentrum Dijk 33 aan de Apothekersdijk begint weer met cursussen „vrouw en po litiek" en „vrouw en bestu ren Eerstgenoemde cursus wordt gegeven op maandag avond tussen 20.00 en 22.00 uur, „vrouw en besturen" op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 25 gulden per cursus. Voor inlichtingen en opgave, 071-125736. Kledingbeurs De Nederlandse Vereninging van Huisvrouwen en de Unie van Vrijwilligers houden op morgen en woensdag een kle dingbeurs in het gebouw aan de Caeciliastraat 18. Wie kle ding wil aanbieden, kan die morgen van 10.00 tot 16.00 uur daar inleveren. Voor de verkoop is de beurs morgen open van 19.00 tot 21.00 uur en woensdag van 10.00 tot 14.00 uur. Klaverjassen Vrouwen die willen leren kla veijassen kunn en terech t op twaalf lessen die op don derdagochtend vanaf half tien in buurthuis de Vrolijke Ark aan de Pieterskerkchoorsteeg 15 worden gehouden. De kos ten bedragen 25 gulden. Op geven kan via 125736. Computer Voor mensen die kennis wil len maken met computers, be gint buurthuis De Pancrat een cursus die op dinsdagavond tussen 20.00 tot 22.00 uur wordt gegeven in het buurt huis aan de Middelste Gracht 85. De kosten bedragen 50 gulden. Informatie en opgave, 125736. Gespreksgroep De Leidse Werkgroep Homo seksualiteit/COC start bin nenkort een gespreksgroep. Belangstellenden kunnen voor informatie of aanmel ding bellen met 01711-12141. Kinderboeken week Het Rijksmuseum voor Vol kenkunde heeft van dinsdag 18 oktober tot en met vrijdag 21 oktober voor de kinderen vanaf 9 jaar een speciaal pro gramma samengesteld. Voor 4 gulden kunnen zij 's ochtends in het kader van de kinder boekenweek kennis maken met de verschillende werk zaamheden van het museum. Het middagprogramma wordt gewijd aan de tentoonstelling 'China, foto's van Hiroji Ku- bota' Omdat het aantal plaatsen be perkt is, kan al worden gere serveerd via telefoonnummer 211824. LEIDEN Geboren: Imogen Louise, d-v. A. N. Parmar en M. M. Hillier; Jo hannes Pieter Jacobus. z.v. M. J. Abels; Alexander Jasper, z.v. R. M. J. van Berge Henegouwen en C. C. M. Rost; Matthijs. z.v. P. de Jonge en G. J. A. Brand; Maurice, z.v. R. W. M. Paulusse en B. J. M. A. W. Hebing. Overleden: M. F. Koeman, geb. 3 dec. 1907, man; T. den Hollander, geb. 20 mrt. 1909. vr. echtg. van C. van Rooijen; A. J. H. Wijnmaalen, geb. 20 mei 1911. man; A. A. Rijn berg. geb. 20 mei 1969, man; C. Pe tiet. geb. 20 sept. 1910. vr.. geh. gew. m. M. Honsbeek; F. van der Pot. geb. 31 jul. 1915. vr., geh. gew. met N. van Albada; D. van Duijn, geb. 20 jan. 1928. vr.. echtg. van C. Harteveld; H. van Putten, geb. 19 okt. 1910. man; A. Verschoor, geb. 12 april 1909, man; G. van Duijn. geb. 8 okt. 1903, vr.. echtg. van G. van der Plas; A. C. Breedeveld. geb. 5 aug. 1906, vr., geh. gew. met P. Kooien; S. Boelee, geb. 28 nov. 1917, man; C. P. E. Duijndam, geb. 17 dec. 1922, man; A. H. Labee. geb. 3 sept. 1902, man; G. C. W. van der Pol. geb. 10 apr. 1939. vr.. geh. gew. met H. J. Siebert; B. van dér Ster. geb. 17 sept. 1920, vr.. echtg. van F. Crama; D. Bergman, geb. 12 aug. 1893. man; Y. A. Poli tiek, geb. 1 apr. 1981, man; J. E. la Rivière. geb. 24 apr. 1902. man; W. F, van der Meer, geb. 20 mei 1916. man; A. de Mol, geb. 9 nov. 1911. man; T. van Zoolingen. geb. 24 Jul. 1929, man; J. H. van der Heiden, geb. 7 jan. 1926, man; M. M. Verdegaal. geb. 17 okt. 1927. vr., echtg. van H. G. M. Barnhoom; D. Duijndam. geb. 14 sept. 1906, man; R. R. Schuling. geb. 26 mei 1947. man; L. van Gils, geb. 12 sept. 1923, vr.. geh. gew. met A. Rietveld; M. M. Prins. geb. 15 nov. 1903, yr„ geh. gew. met. H. Ginjaar; P. van Nierop, geb. 1 sept. 1933, vr.. echtg. van E. Chaudron. Gehuwd: L. W. Schaap en A. M. Neu teboom; R. J. P. van Velzen en A. S. van Rhijn; R. C. J. van Veen en M. M. J. Neuteboom; B. B. C. van den Burg en M. L. Hus; C. Hulsman en Sawsan Gabra Ayoub Khalil; D. M. Hoogland en M. J. E. van der Linden; R. Starre en I. G. M. Leferink; J. Boot en M. J. Nathalia; L. R. L. Poffè en J. M. F. van Zundert; A. Piket en W. Heemskerk; J. Honsbeek en M. M.A Hooger- vorst; R. Overbroek en Y. Velthuyzen; M. van Riel en A. M. Cornet; M. F. Lier en C. C. J. van der Born; R. O. Noppen en A. Boezaard; H. L Betcke en H. Mallee; R. C. W. Jongeleen en N. J. Visser. Alphenaar gewond bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 29-jarige Alphenaar is giste ren gewond geraakt bij een bot sing met een 42-jarige automobi list uit Alkmaar. De man uit Alkmaar verleende hem geen voorrang op de kruising Haze- veld/ Con radstraat. De Alphe naar heeft minstens een zware hersenschudding opgelopen. Hij is naar het Rijnoord ziekenhuis vervoerd. Beide auto's werden geheel vernield.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 5