'Leidse' basketbalteams starten met winst O Toch winst voor rommelig LMHC Frank van Veenendaal in Lisse opnieuw naar zege TOP onfortuinlij tegen Oost Arnhei£ Boges en Roemers eerste op duathlonj KNAP DEBUUT DAMES GRASSHOPPERS Avantidames delen de punten met Irene Fraai herstel van dammers Rijnsburg woi ■SPORT CcidócSouoarvt MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 PAGIN Andre Vuik slaat terug LEIDEN Andre Vuik heeft Zijn hegemonie op de Leidse Snookertafels hersteld. In de vierde wedstrijd van de „De Snookerij" serie versloeg Vuik de verassende finalist Marco Klein met 2-1. Tevens pakte hij in de finale de prijs voor de hoogste break van de dag met 29 punten. In de halve finales sneuvelde de winnaar van vorige week Parkas en de als darter bekend staande Paul Hoogenboom. Vuik heeft met deze overwinning weer meer afstand genomen in de totaal stand. Parkas is daarin nog steeds tweede maar voelt de hete adem van Marco Klein in zijn nek. Henk Swaak blijft nachtje over. „Als we van Koudekerk winnen, slaap ik vannacht op de middenstip van ons hoofdveld", wedde Oegstgeest-trainer Henk Swaak voor de „streekderby" in de vierde klasse B met zijn spelers. Zijn pupillen pakten, met het nodige geluk, een 0-1 zege in Koudekerk en Swaak hield woord. Zaterdag avond meldde hij zich om elf uur „met tent en slaapzak" op Sportpark de Voskuyl, waar een groot gedeelte van de Oegstgeest-selectie hem verwelkomde. Na enkele slaap mutsjes in de kantine treuzelde hij niet langer en ging hij on der zeil op de middenstip. De jarige Swaak kreeg geen kans een gat in de zondag te slapen. Om zeven uur werd de oe fen meester. die vermeldde bijzonder goed geslapen te heb ben", namelijk gewekt door de omroepinstallatie van de w Oegstgeest. Nadat hij de slaap uit zijn ogen had gewreven, zag hij dat er een „Olympisch" ontbijt voor hem was klaar gemaakt. Wat eigenlijk als een simpele grap was bedoeld, is toch wat uit de hand gelopen. Het wordt dan eigenlijk alle maal een beetje te gek. Vooral Dik van der Mei] en de fami lies Van der Meer en Hoogstraten hebben er voor mij een groot succes van gemaakt", verklaarde de uitgeslapen coach na afloop. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN WilJy Boges en Mirjam Roe mers eindigden als eersten op de 'duathlon' in Leiden. Bogers legde de 10 kilometer lo pen en de 45 kilometer fietsen af in 1.51.26. Roemer had voor het geheel 2.25.54 nodig. Deze duathlon, georganiseerd door de uni versitaire sportraad en roeivereniging Aso- pos, had voor het eerst een open inschrij ving. Voorheen was deze krachtmeting al leen bedoeld voor studenten. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het een kwart- triathlon zou worden maar in verband met de te lage watertemperatuur (13 graden) werd het zwemmen geschrapt. Dit tot grote spijt van Bogers en Ebert Vliegenthart wiens sterke punten met name bij het zwemmen liggen. De 23-jarige Vliegenthart kwam in 1.54.26 over de finish. Hij moest behalve ook Raymond Schikhof voor laten (1.5 Schikhof ging rustig van start met hel| pen, omdat hij pas hersteld is van een l£ sure en omdat hij bang was voor gevoC door deze vreemde combinatie. Voor r mer was dit allemaal geen probleem herhaaldelijk van de partij bij vierkam. en is dan ook allerlei soorten combiniprjjQ] van verschillende takken van sport) wend. Annemiek van de Bos volgde IhfOCG mer op anderhalve minuut. Van de B<r pas begin augustus volop begonnen L trainen, maar zal gezien het resultaat HAAG - verder gaan met deze sport. De derde divolgend die de finishlijn passeerde was Karin I naar 8, vens na 2.27.53 in barre weersomstandiardt geti den te hebben geploeterd. n vast bi bsleden LEIDEN De start van de basketbalcompetitie is voor de Leidse clubs suc cesvol verlopen. Luba Leiden boekte een regel matige overwinning op het sterke ASVU (88-78), terwijl Leiderdorp ver rassend gemakkelijk over US heen liep (84- 62). De dames van Grass hoppers maakten een fantastisch debuut in de eredivisie door het Nij meegse Cheetah met groot verschil cijfers te verslaan (62-43). De seizoensopening heeft de basketballers van Luba Lei den de verwachte winst op geleverd. ASVU, vorig jaar nog derde in de competitie, bood wel de nodige tegen stand. Mede door het lage Leidse schotpercentage ble ven de Amsterdamse studen ten lang bij. Thomas Gussen, de nieuwe Leidse Amerikaan voldeed volledig. Hij tekende met zijn 31 punten uiteinde lijk voor een groot deel van het verschil. Leiden won met v. 88-78. Het optimisme van Leiden- coach Hans Halvemaan zal in de eerste helft wel een forse deuk hebben gekregen. Met een schotpercentage van slechts 38 liet Leiden ASVU met name in een slecht ge speeld tweede kwart dichter bij komen. De studenten kwamen na 22-13 terug tot 39-39. In de tweede helft vond Leiden de basket beter. Met Erik Paul van Weeren (goed voor 17 punten) kwam de thuisploeg uit op een te ampercentage van 54. Het kleine gat dat Leiden daar mee sloeg (6 punten), werd door de door Simon Bruin geleide1 ploeg niet meer inge lopen. Zeker- niet toen Bruin vijf minuten voor tijd met 5 persoonlijke fouten naar de kant moest. Bruin had toch al een mindere dag. Vier van zijn schoten bijvoorbeeld, werden door Thijs Minder hout geblokt. De Leidse cen ter zelf was goed voor elf punten. „Collega" Ben de Jong kwam tot eenzelfde to taal. Daarmee kwam Leiden toch nog tot een afgetekende 88-78 zege. Het sterk verjongde BV Lei derdorp wist niet alleen niet hoe het de eigen kracht in moest schatten, maar het had ook geen enkele kennis van de tegenstander. De eerste test tegen debutant US viel vooralsnog gunstig uit voor ploeg van Bert Samson: 62- 84. Halverwege leidden de Leiderdorpers met 33-49. Die voorsprong verdween als sneeuw voor de zon toen US overstapte op een zonedek king. In vijf minuten tijd schoot Leiderdorp maar twee punten bij elkaar. Omdat het schot van US wel redelijk bleef, kwamen de Amster dammers terug tot 51-51. Wil Moerer brak die zone vervol gens door vier maal op rij raak te schieten, waarna US terugschakelde naar de man- to-man-verdediging. US kwam desondanks niet meer in de wedstrijd. Het probeer de nog even het duel op leng te te beslissen, maar het op diezelfde basis meewisselen- de Leiderdorp doorstond die test probleemloos. De heren van BVO kenden genoeg problemen in en te gen Beverwijk. Zonder de ge schorste Arno Filippo en cen ter Joost van Sambeek ver loor Coach Ben Ponsioen heel wat fysieke kracht. De Beverwijkse formatie, die op "haar beurt wegens een schor sing de belangrijkste man Guus Schuyt miste, kon ech ter ook geen vuist maken ge tuige de 16-30 ruststand. En dbk na de pauze bleef het ni veau van de wedstrijd op een zeer bedenkelijk peil steken. BVO was vooral dankzij Jef Robinson uiteindelijk de ge lukkigste ploeg: 43-57. De dames van Grasshoppers debuteerden in de eredivisie met winst op het bezoekende Cheetah, 62-43. De lange Nij meegse ploeg kreeg van de dames van coach Han Wal- laart zowel aanvallend als verdedigend een hoog tempo voorgeschoteld en wist daar geen raad mee. De zonever dediging waarmee de gasten de Katwijksen van zich af trachtten te houden, was daarnaast geen onverdeeld succes. Met name Anja Aan- dewiel scoorde regelmatig van binnen de bucket. Na rust (32-19) bleek ook de rui mer opgezette zone van de Nijmeegse opponent niet af doende om de Wallaart-équi- pe de zege te ontnemen. Coach Han Wallaart toonde zich blij met de eerste winst „Cheetah is een ervaren ploeg. We hebben dus be paald kansen om meerdere ploegen te gaan verslaan", motiveerde hij zijn stemming. Het enige minpuntje voor de Katwijksen was de diskwali ficatie van Petra van der Oever, die na een slaande be weging het veld werd uitge stuurd. In de eerste divisie B speel den de heren van Lisse .thuis tegen het Amsterdamse Wils kracht De Amsterdammers mochten het, door het terug trekken van het Nijmeegse Cheetah, alsnog in de eerste divisie gaan proberen. Lisse bezorgde Wilskracht daarin de eerste nederlaag. Via 26- 24 met de rust sloot Lisse op 62-47 af. Een verdiende over winning die na de gebrekkir ge voorbereiding van de Lis- senaren een verrassing mag worden genoemd. De heren van MSV gingen, in de eerste klasse van het rayon, tegen het bepaald niet groots spelende Gunco 2 met 68-82 het schip in. Het sta tisch en intentieloos acteren de MSV keek bij rust dan ook tegen een 26-39 achter stand aan. Na de pauze krab belden de Noord wijkers nog terug tot 63-70, maar de zege ging met 68-82 naar de Gun- co-reserves. De Grasshop- pers-heren, die tegen de ver wachtingen in toch een rede lijk team op de been wisten te krijgen, startten de compe titie eveneens met een ver rassing. Het bezoekende Voorne werd met een 81-72 nederlaag huiswaarts gezon den. Het tweede van Leider dorp maakte een in de be- ginminuten opgelopen 2-11 achterstand tegen Punch in het vervolg niet meer goed. Halverwege was er nog enige hoop (38-44), maar Punch bleef ook in de tweede helft ruimschoots aan de goede kant van de score. De derby in de promotiedivisie, tussen de dames van Lisse en MSV, werd zéér verrassend door de jeugdige Noordwijkse forma tie gewonnen, 56-71. Lisse miste Marjolein Ketelaars, die geblesseerd was, en had <mede daardoor te weinig ant woord op de man-to-man-de- fensie van MSV. Bij rust keek de Lisse ploeg tegen een gat van zes punten aan (37-43); aan het eind was het verschil 15 punten. ijdnooi ember Ronald van der Geest gaat stijlvol op weg naar de basket van L._r ASVU. Luba Leiden won met 88-78. i j- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN 'P die tructuu WOUTER EIKENHOUT BREEKT VINGER LEIDEN Het rommeli ge spelende LH MC won yan Leonidas met 2-1. De -Vrouwen waren uit vorm «n verloren met 2-1 van de Kieviten. Alecto won friet 2-3 van het Delftse Hudito. De vrouwen deel den de punten met het hog ongeslagen HIC. Roomburg hield het kop- pie erbij en won met 2-1 Van Asvion. De vrouwen frolven het onderspit te gen Forescate 2-0, terwijl de Forescate-heren de harde wedstrijd tegen de Kraaien wonnen. Noord- wijk verloor van Xenios met 2-1. De vrouwen gin gen tegen Amersfoort ge- Tijk op, maar wonnen met op het nippertje 1-0. LHMC verloor al na twee mi nuten een sterke kracht. Wou ter Eikenhout werd met een gebroken vinger afgevoerd paar het ziekenhuis. De opstel ling veranderde en Leiden kwam de eerste helft moeilijk op gang, speelde rommelig. Na de rust kwam er een door braak, Peter van der Meer pam de bal over van de Leoni- 'das keeper en scoorde 1-0. LHMC keeper Niels Eegteman verrrichtte nogal wat reddin gen en hield de stand tot ze ven minuten voor tijd vast. Leonidas scoorde de gelijkma ker en et brak paniek uit aan beide kanten. Eén minuut voor tijd forceerde Maurits Ei kenhout de beslissing, brak door. forceerde een strafbal en scoorde via de keeper en bin- penkant paal de winnende foal: 2-1. Een aantal Leidse ames waren uit vorm en dat bepaalde de wedstrijd tegen de Kieviten. LHMC had kans op een gelijkspel, maar verloor met 2-1. Na twee minuten stond LHMC 1-0 achter en dat bleef zo tot de rust dankzij keepster Annemarie van San- den. Een uitbraak van de Was- Senaarsen over links zorgde voor een 2-0 achterstand. Re den voor Leiden om meer te gaan verdedigen Eiske Dor- rensteijn kwam via het mid den op en scoorde uit een mooie combinatie met Nicky Jansen Schoonhoven een veld- doelpunt. Alecto scoorde al yrij snel tegen Hudito uit een strafcorner die goed benut werd door Ludo Mennes. Tien minuten voor rust verdubbel de Wout yan der Meulen de voorsprong met een velddoel- punt, aangegeven door Eric Kruis. Hierna keerde het getij en maakten de Delftenaren 1- 2. Eric Brabander verzilverde de wedstrijd echter met treffer uit een mooie solo: 2-3. De da mes snoepten het hoog geklas seerde HIC het eerste puntje af. Wel viel het snelste doel punt van dit weekeinde bij HIC, na vijftien seconden lag de bal achter keepster Hester Kuiper. Niecke Blans scoorde uit de rebound van de derde strafcorner de gelijkmaker. De heren van Roomburg zakten na tien minuten in tegen As vion. Het gevolg was vijf straf- corners op rij, waar de Schie dammers er één van benutten. Roomburg liet zich echter niet imponeren en scoorde vlak voor de thee twee keer achter elkaar. Rutger van Schaick pushte uit een strafcorner hoog in en knalde twee minu ten later de bal laag in de hoek na een mooie solo. De tweede helft hielden de Leidenaren het voordeel vast: 2-1. De da mes verloren met 2-0 van Fo rescate. Het doelpunt van Brechtje Vriend in de eerste helft werd afgekeurd. Sjanke Voogd brak daarna de 0-0 ruststand via de rebound van een strafcorneï. Na vijf minu ten scoorde Brechtje Vriend rechtstreeks uit een strafcor ner en liet Roomburg teleurge steld achter. De heren van Fo rescate speelden een harde wedstrijd tegen de Kraaien. Het. goed verdedigende ;Fores- cate gunde de Zaandammers geen enkele strafcorner, zelf forceerde het er zeven, waar van Erik Kruismulder er één benutte. Tijdens de tweede helft golfde het spel op en neer. Forescate viel meer aan en de solo van Wouter van Paasen werd beloond met een doelpunt: 2-0. Xenios had het veldoverwicht tegen Noord- wijk en won met 2-1. Na een 1-0 achterstand bij rust viel Noordwijk aan. Hans Winger den maakte een velddoelpunt na een voorzet van Erik Ver doorn. Vijf minuten voor tijd kreeg Xenios zes strafcorners op rij, maar benutte er slechts één. De vrouwen tenslotte wonnen met 1-0 van Amers foort. De beide ploegen gun den elkaar geen spatje ruimte. Merel van de Sloot maakte een mooie combinatie met Bri gitte van de Vlugt over rechts en Van de Vlugt legde de bal achter de Amersfoortse keep ster. Er werd in Lisse niet alleen gefietst, maar ook geskeelerd. De marathonschaatsers domineerden. Edward Hagen won. FOTO: BRAM VEEFKIND LISSE Frank van Vee nendaal kwam gisteren als eerste over de streep in de Ronde van Lisse. De Sassenheimer was op be kende wijze, middels een korte solo in de finale, zijn fietsende medevluchters te snel af. Bij de vetera nen won Adrie Kruger zijn allerlaatste koers. De Swiftrenner reed in de laatste ronde van zijn me devluchter weg. Edward Hagen liet in de skeeler- koers zijn tanden zien en verschalkte zijn twee vluchtmaten Niesten en Maarssen. Frank van Veenendaal boekte in Lisse - alweer - zijn achtste overwinning. Dp Dantuma- renner ondervangt zijn zwak ke sprint met een sterke fina le, waarin hij alleen probeert weg te rijden van de anderen. Zo ook in Lisse. Halverwege de wedstrijd reden vijf renners uit het peloton weg. Van Vee nendaal, zijn ploeggenoot Wim Paardekooper, Bob Rijken- berg, Harm Janszen en de - rappe - Gerrit Visscher reden vervolgens de rest vlot op een ronde. Tien ronden voor het einde was de aansluiting een feit en moest het peloton af- sprinten. Ruud Wennekes was als eerste van de groep weer bij de meet terug en werd dus zesde. Karei Knijnenburg uit Noordwijk finishte nog als 18e. Daarna mochten de koplopers zich opmaken voor de laatste rondes. Twee ronden voor het einde sprong Van Veenendaal weg en hij werd niet meer te ruggezien door de rest. Harm Janszen en Bob Rijkenberg eindigden als tweede en derde. Paardekooper en Visscher werden vierde en vijfde. De zege bij de veteranen ging naar Adrie Kruger. De Kat- wijker bezorgde zichzelf zo na veertien jaar én in zijn aller laatste wedstrijd een aardig af scheidscadeau. Ook hier kwam de zege middels een korte solo tot stand, want Krbger reed in de slotronde van zijn vlucht- makker Varenkamp weg. Laatstgenoemde werd daarna nog achterhaald door het pelo ton met daarin Rhett van Trigt en Karei Teeuwen voor op. Jan Zwaan en Henk de Rhoon eindigden als 14e en 15e. In de skeeler wedstrijd ont stond er voor de ogen van het talrijke publiek een kopgroep van drie man. Edward Hagen, Dirk Maarssen en Jos Niesten, allen bekende marathonrij ders, pakten gedrieën een ron de voorsprong op het verbrok kelde veld. Uiteindelijk ging Hagen alleen aan de haal en won de wedstrijd. Maarssen was Niesten vervolgens nog te snel af en werd tweede. Henk Slachter uit Noordwijk eindig de achter dit geweld nog als negende. Richard van Kempen is ook al in uitstekende vorm zo vlak voor het marathonseizoen. Za terdag in Aalsmeer zegevierde de Swiftcoureur bij de liefheb bers tijdens een wedstrijd in de veilinghallen. Gisteren finish te hij als tweede in de klassie ke Omloop van het Zaanse Polderland. Barry de Ruiter werd daar nog achtste bij de nieuwelingen. Martin Kokkel- koren reed eveneens in Aals meer. De eerstejaars amateur werd derde van een kopgroep van elf man. Jan-Hendrik La- gerweij behaalde zaterdag een zelfde klassering in Bolnes. De Woubruggenaar werd op de meet door twee renners over- stoken. RICHARD IPPEL LEIDEN De dames- ploeg van Dextro/Avanti kwam in de uitwedstrijd bij Irene tot een remise. Het werd 5-5 in het eredi visieduel, omdat de Chi nese troef Yang Ying we derom drie partijen won. José Bakker bracht de overige twee punten bin nen. Miranda Karsdorp, ze kwam aan het begin van dit seizoen over vanuit het tweede, scoorde ditmaal niet. In de eerste divisie verloor het Leidse Com test/Scy 11a met 8-2 te ruim van Hotak '68. Alleen Judith Lepelaar en Heidi de Haas wonnen een duel in Am sterdam. De „reserves" van Avanti heb ben het moeilijk. In Hazers- woude won de andere tweede divisionist met maar liefst 1-9. Alleen Ellen-Mieke Kooter won een partij. Scylla 2 kwam in Enkhuizen goed terug, toen de achterstand tot 5-1 was op gelopen. Het thuisspelende Olympia diende een 5-5 gelijk spel toe te staan. Corien de Jong won eenmaal, Angelique Reinders en Lucette van Gorp ieder twee keer. De heren van BT Lifters blij ken toch weer aspiraties te hebben om naar de eredivisie gaan. Het zwakkere NO AD ging in Schiedam met 3-15 ten onder. Herman van de Broek en Ron Schipaanboord won nen al hun potten. Friso Reits- ma haalde drie punten binnen, Paul de Jong twee. Eveneens in de eerste divisie verloor Avanti 2 met 11-7 van De Blaeuwe Werelt 2. Ellen Bakker won drie partijen. Op vallend was tevens, dat Wilco Lucas, Timo van der Voort en Patrick van Meverden ieder een wedstrijd wonnen. In de tweede divisie verloor Docos na een 4-1 voorsprong onnodig met 4-6 van TTCV/Rath. Kish Prashad boekte twee winstpartijen, Ron van Veen een. Het vierde punt kwam uit een dubbel- wedstrijd. BT Lifters 2 verloor met 1-9 van Tempo Team 2. Evert Wallien redde de eer. LEIDEN De dammers van RDC hebben in hun tweede wedstrijd in de landelijke com petitie een fraaie overwinning geboekt. Tegen Alkmaar werd het 12-8. In de hoofdklasse van de regionale competitie lijkt de strijd zich toe te gaan spitsen op de sterksten van vo rig jaar: LDG en HDC. Na hun eerste wedstrijd tegen Heemstede met liefst 14-6 ver loren te hebben, haalden de Rijnsburgse dammers dit weekeinde fraai revanche op zichzelf. Tegen Alkmaar werd de tegenstander op de eerste zes borden in bedwang gehou den. Op bord zeven verspeelde Rien Cromhout als enige de beide punten aan zijn Noord hollandse tegenstander, maar dat werd meer dan gecompen seerd door winst op de drie laagste borden van Cees van den Bosch, Casper Vroegop en Jan Schijf f. In de hoofdklasse van de regio competitie startte het Leids Dam Genootschap weer even sterk als vorig jaar. Met 11-5 werd Krimpen (vorig jaar nota bene mede kampioenskandi daat) van het bord geveegd. Het Alphense HDC haalde met 10-6 tegen Kijk Uit eveneens flink uit. Excelsior en Damlust 2 hielden elkaar aardig in evenwicht, waarbij de Wad- dinxveners de gelukkige win naars werden: 9-7. In Bodegra ven werd de strijd tussen OGB en Katwijk bij de stand 7-5 op twee borden afgebroken, zodat daar nog van alles mogelijk is. LEIDEN Drie korfbalclubs wachten na vier speeldagen nog altijd op de eerste over winning, namelijk TOP, De Danaïden en Velocitas. TOP en Velocitas verloren met de oneven goal van Oost Arnhem en Thor (H), terwijl De Danaï den haar uitbeurt bij Blauw Wit'51 afgelast zag worden. Fi des Pacta verraste dóór Nic. als eerste te verslaan en Per- mx zette haar opmars voort ten koste van Vriendenschaar (H). Ook Zuiderkwartier en Ons Eiland boekten zeges en dat was voor beide de eerste van dit seizoen. Gezien het vertoonde spel had TOP meer verdiend dan een 6-5 nederlaag bij Oost Arn hem. De enige hoofdklasser uit de regio gaf in een nieuwe op stelling Barbara Romsom heeft de plaats van Diane van Nieuwkoop overgenomen blijk van meer zelfvertrou wen, maar ontbeerde geluk. Karin Westerbeek en Jeroen van der Klaauw werkten voor rust 3-1 weg (3-3 rust) en Aad Wiegerink deed in de tweede helft hetzelfde op 5-3. Een ver afstandsschot van de zaalkam pioen bleek zeven minuten voor tijd beslissend want ge lijkmaken met een zware bal bleek op het dito veld niet meer mogelijk. „Als wij altijd honderd procent geven, zijn we voor iedereen lastig", verklaarde trainer John Tims van Fides Pacta de opmerkelijke 6-3 zege over Nic. Henk van der Waals (2) zorgde halverwege de eerste helft voor 3-1 en deze voor sprong bleef intact, vooral om dat de koploper uit Groningen erg veel kansen miste. Dit ver zuim werd door Mieke Selier, Nico Pikaar en René van der Vooren genadeloos afgestraft. De verdediging van Fiks kreeg geen greep op de begi- naanval van BEP, die in drie beurten maximaal uithaalde (0-2, 2-6 en 4-10). Diederick van Veen, Nico van Weizen (beiden tweemaal) en .Sandra van Gelderen stelden enkel vier strafworpen en een door loop tegenover dit schuttersge- weld, wat een geflatteerde 5- 12 eindstand tot gevolg had. Tijdens het vierde kwartier raakte Pernix tegen Vrien denschaar (H) van 4-3 ineens 4-5 achter, wat tegen de veld- St5 verhouding in was. De of jekragen raakten extra geL-, tiveerd door deze omslagje zetten via Peter Kuipers, A dré de Winter, beiden tv keer trefzeker, en Robin IbeRL] noldus met 7-5 alsnog de i demoi ken recht. it-Berli Aangezien De Algëmenebank e de tweede helft slechts flonetai doelpunt vervaardigde, 1 zjch Kwiek ietwat flatteus met ujt£ winnen. Annemieke MolJjaan vs Monique Rijsdam en Al%n 80 Lambooy hadden 5-2 eerst jteerd. geheel weggewerkt (Wegelc waarna laatstgenoemde in jnstree! vervolg als enige uit een stfen hac worp nog scoorde. jet opt Poulegenoot Zuiderkwar(vaardj paste zich met kort, laag 4ring 1 voor rust beter aan de omsUstellin digheden aan dan Tjoba ng va legde toen de basis voor h}" bi (eerste) 7-4 zege. Simone ^ctivisi der Kaay, Sandra Markeen v Peter van Leeuwen, Mich auto's Martens, Aldo Spadon en Rfrenda tin Verhorik bouwden imn^aardi een 6-1 voorsprong op, [teersa nooit meer in het geding l£)e m komen. greep De derde aanval van VelCetujg, tas kwam in het vierpun%stber duel bij Thor (H) in een (xirgei tijd niet tot scoren en miste) wer( 3-2 zelfs een strafworp. Xconet Scheffers gaf aan de goals |>i Jetske Goudsmit en Paul !n haj bert Nugteren nog wel een volger, die het dure 4-3 veri niet meer kon afwenden. Met vrij veel moeite hersti Crescendo zich ten koste Aurora van haar eerste nee laag door een 9-6 overwinni Wijrtand Alberts, sterk dreef met een hattrick, T^ Burghouwt (2), Joke Geijei John Huigsloot maakten ii eerste helft 6-2 en omdat] groen-witters later teveel ten gingen maken, werd op 6-4 en 8-6 zelfs nog onn< spannend, „Wanneer de omstandigh* beter waren geweest, ha< we zeker duidelijker ge' nen", verklaarde coach Jai Breed veld van Tempo aanleiding van de bescheij 8-6 triomf over SEV. 1- ploeg kreeg kort na rust rnt binnen, maar Ron Zwaai de eerstvolgende tegenaai en Ronald Drieduite en Pons maakten aan event! illusies bij de LeidscendL0*<X' mers gauw een einde. 'a'fsch breidii jversc ógelijl 1EB TOR n o eer un t mo INTEGRATIETOERNOOI BU DE SLEUTELS SUCCESVOL LEIDEN Het derde integratietoernooi van De Sleutels besloten met applaus voor de terechte winnaars, het HB( team. Voorzitter Martin van Diemen omschreef het integri toernooi in zijn dankwoord als een vorm van „anders spor1 en wilde de term „gehandicapten sport" maar direct afscha! Alom tevredenheid dus op het derde integratietoernooi var Sleutels. In de demonstratiewedstrijd van HBOV tegen het ste team van De Sleutels, gespeeld direkt na de finale, werd alleen moedig, maar vooral op klasse stand gehouden tot aai laatste bal. Daarna bood de heer Molenaar jr. van de gelijkni ge groothandel de club een cheque aan van liefst 8.000,—, werd door de glunderende organisatie zeer dankbaar aanvi omdat daarmee de toekomst van dit toernooi verzekerd is. lig tijn^ in tot indei irnatï 'oerin he w

Leidse Courant | 1988 | | pagina 20