Collectief UVS bewijst gelijk van De Groot j loodenburg een helft superieur aan Altior L ,AUW ZWART NOG /^ET LEGE HANDEN Jeugd UVS verspeelt ongeslagen status IWS blijft Lugdunum terug in de realiteit UDO verrast ROAC '79 STERK OPTREDEN ALPHENSE BOYS PAGIl^ ORT EaidóaQowuwt MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17 lEN Ondanks een „stijgende lijn" (aldus trai- Westgeest) in het vertoonde spel staat staat Fuir Zwart na vier wedstrijden nog steeds met lege teraardjn. In de thuiswedstrijd tegen DCV gingen de ditmaal met 0-2 ten onder. Het pro- concuri is dat de ploeg uitermate moeizaam tot scoren te komen. „Het is vechten tegen de bierkaai", Rotseebht Westgeest, „het duurt gewoon te lang voor jde wedstrijd komen. Als wij nu eens de eerste t, geenhaken in plaats van de tegenstander...". Ook te- ïeller 2}CV zat dat er evenwel niet in. Ongelukkig in- ji van Marcel l'Ami en René de Kieviet stelde sten in staat zeven minuten na rust de stand je breken. Halverwege de tweede helft werd het naarse leed, na een lichte overtreding op Frank dagen jam, verder vergroot. Kenmerkend voor de fase de 35i de ploeg nu verkeert was het feit dat Marcel hunkeih daarna twee keer het houtwerk trof. ide LEIDEN De regionale jeugd van UVS heeft tegen Telstar de ongeslagen status verspeeld. Telstar, ook nog zonder punt verlies, won met 0-4. Een tref fer van Kwestro werd afge keurd omdat hij „laat gaan" had geroepen. Roodenburg ver loor de uitwedstrijd tegen UW onverdiend met 2-1. Lisse draaide tegen Quick (H) on danks de 4-2 nederlaag lang niet slecht. Quick Boys haalde de eerste overtuigende zege. DWV werd met 3-1 verslagen. UVS kon in de topper tegen Telstar qua veldspel een helft lang bij blij ven. Het creëerde zeker zes goede kansen, kreeg de bal ook eenmaal via Kwestro in het net, maar deze speler had iets te duidelijk „laat gaan" geroepen. Telstar benutte zijn kansen wei. Drie mogelijkheden werden drie fraaie doelpunten. In de tweede helft voegde de ploeg van Ruud Geels er nog één aan toe: 4-0. Roodenburg demonstreerde tegen UW het onvermogen om in uitwed strijden te presteren. De ploeg speel de goed, hield UW iang onder druk, maar kreeg de doelpunten te gen. De 1-0 werd nog gecompen seerd door een penalty van Michael Verver (1-1). Na de 2-1 weigerde de arbiter bij een gelijke overtreding de bal opnieuw op de stip te leggen. De indirecte vrije trap binnen de be ruchte lijnen leverde geen resultaat op. Quick Boys profiteerde van de storm die de Katwijkers in de twee de helft hard in de rug blies. De ploeg nam na rust een 3-0 voor sprong door Benny Dijkdrent en Kees Balemans (2x). Een verre uit trap van Gert Jan van Klaveren, die ook een strafschop stopte, lag aan de tweede treffer ten grondslag. DWV scoorde éénmaal tegen: 3-1. FC Lis- se had lang uitzicht op een eerste goed resultaat tegen Quick (H). Met een kwartier te gaan had het bij een 3-2 stand een aantal mogelijkheden op de gelijkmaker. Maar Quick haal de met een omstreden doelpunt (bui tenspel?) de buit binnen (4-2). De Lisser doelpunten kwamen van Jas per van der Zalm. LEIDEN Trainer Paul Bahlmann was na afloop van de wedstrijd RKAVV tegen Alphense Boys, die zijn ploeg met 0-4 winnend afsloot, zeer tevre den over het optreden van zijn formatie. Het enige smetje, voor zover daar van gesproken kan worden, wat aan de ruime overwinning kleefde was het feit dat de score nog veel verder had kun nen worden opgevoerd. Het was typerend dat eerst Pieter van Zoest, die overigens een prima wed strijd speelde, drie kansen moest missen voordat het dan toch raak was. Nadat Van Zoest zich had vrijgekapt en dreigde om te schieten gaf de Alphe- naar de bal onzelfzuchtig aan de geheel vrijstaande Cees van Vliet, die eenvoudig kon scoren. Na rust kwam de ploeg heel eventjes in de problemen, maar Peter Taalman (strafschop), Van Vliet (voor zet van Van Zoest) en Van Zoest (stiftbal) straften het ontstellend zwakke verweer van de Leidschen- dammers bekwaam af. j>el) puntloos Het gaat niet goed "|,DWS. De Leidse derde- kwam tegen WSE op- niet tot winst en wat er- I voor de vierde achtereen- maal werd niet ge- 1 door het team dat door ^cht toch sterk heet te wel puntenwinst was er fC Lisse, dat met 3-1 won FC en ook voor DOSR, dat bben n gelijkspeelde tegen Soc- goujys. voorlg - WSE 0-2 (0-1) relajde terugkeer van Frans it ach!1 heeft LDWS niet kun- ispireren. De doelman, die benefietwedstrijd „voor- ifscheid genomen had van ^•ste team van de Leide en gisteren „toevallig" ;ig was, bleek bereid de /an de in de eerste helft eerde Marcel van Leeu- sch Gj) te nemen. Met geleende oon (2jsohoenen keepte Stouten schietst>'ke Part'J. maar ook hij en oorf1 voorkomen, dat de vier- h^erlaag °P rÜ geleden r kleintSoccer Boys 1-1 (1-1) 'e, Y31}] het begin van het seizoen E?et tweec*e -.verbannen", de slechte start van het Bulgaprdteam weer teruggeroe- je" .llartin Hogeboom senior 'jle gisteren tegen de tech- duunjterke gasten in tweeërlei l een hoofdrol. Na zo'n' om mjnuten plaatste de g°uclar-houder de bal zo per- het hoofd van naamge- jnior, dat de laatste slechts in te knikken. Minder was diens bijdrage bij de 'ffer, toen hij vanaf de ijn niets anders wist te an terugspelen op keeper chouten. Een Bleiswijker over het hoofd ziend. DELFT „Had ik ge lijk?", vroeg een stralende Ruud de Groot na de 2-3 zege van UVS op DHC aan zijn voorzitter, Bart van Leeuwen. Hij wist het zelf maar al te goed. De door blessures geplaagde oefenmeester had tweede team-speler Peter Kling op de linksachterplaats, waar hij de rappe Peter Sprenkels in bedwang zou moeten houden, gepos teerd en Richard van Po- lanen op linksvoor, waar hij „zou moeten gaan voor wat-ie waard was". Dat liep goed af: ook al omdat geheel UVS met Chris Hoogewey in het doel voor de gepasseerde René de Graaf, het collectief boven alles stelde en won. En dus had De Groot met zijn oplossing gelijk ge had. De Leidenaars waren ook 90 minuten lang de betere ploeg en verdien den de zege ten volle. gaten dat voetballen bestaat uit een aanval, een midden veld en een defensie". En hij had er gerust aan toe kunnen voegen dat zijn ploeg in te genstelling tot de vorige we ken bij tegendoelpunten niet in paniek raakte, maar lek ker bleef ballen, waardoor de zege eigenlijk totaal niet in gevaar kwam. Ook niet toen de „beslissende" derde tref fer (1-3) die Marcel Valk in de 37e minuut liet aanteke nen zestig tellen later ge volgd werd door de aanslui- ter van DHC-er \Volf. UVS had in het restant namelijk de beste kansen. Drie geheel vrij op de Delftse doelman Hans Suiker afstormende UVS-ers werden echter teruggefloten, terwijl Hans van Leeuwen, na Erik Wolf omspeeld te hebben, door diezelfde speler werd vastge houden. De basis voor de zege werd in de eerste helft gelegd. In een voor de ongeveer 600 kijkers bijzonder aantrekke lijke helft, vol fris voetbal, kansjes over en weer, een hoog tempo en weinig over tredingen. Al in de tweede minuut had Hans de Kruijs (hard werkend, maar met weinig geluk bij zijn schoten) de openingstreffer op de schoen, maar de bal ging naast. Ook de tweede grote kans, halverwege de eerste rondgang, waarbij Fred Fi- lippo een uittrap van Suiker terugkopte op de goed spe lende Jan Hevel ging nog zonder „promotie" voorbij. Kilometervreter Ger Jansen (De Groot: „Voor mij nu al de revelatie van het sei zoen") stond vlak daarop aan de basis van het openings doelpunt. Zijn voorzet be landde bij De Kruijs, hij kaatste keurig op de instor mende Marcel Valk die de bal keihard laag in de korte hoek schoot. Vlak voor rust, na kansen voor Hevel en De Kruijs namens UVS en Sprenkels en Marcel Haak voor DHC, was het weer Valk die scoorde. De Kruijs speelde vanaf eigen helft diep op Valk, die gretig in ging op de „uitnodiging" voor 40 meter solo, een half rondje om de keeper en doel treffend inschuiven, 0-2. Na de pauze bleef het spel- beeld tot de derde UVS-tref- fer zoals in de eerste helft: aanvallend spel, kansjes over en weer en een ook in deze helft tomeloze Ger Jansen. De Kruijs en Hevel hadden (buiten)kansjes laten liggen, toen John de Letter na een kwartier voor Delftse aan sluiting zorgde (1-2). De pa niek bleef vervolgens achter wege, waarop UVS via de derde treffer van Valk en ondanks de direct erop vol gende treffer van DHC, de punten in de knip hield. ERIK HUISMAN Scoreverloop: 27. Valk 0-1; 45. Valk 0-2; 60. De Letter 1-2; 82. Valk 1-3, 83. Wolf 2-3. UVS: Hoogeweij, Van Dijk, Filippo, Kling, Jansen, Van Berkel, Van Po- lanen (Van Leeuwen), Hevel (Faber), Valk, De Kruijs. Boekingen: Filippo en Kling (UVS); Greuter (DHC). Henry van der Weijden scoort voor Lugdunum tegen Tonegido. De Kikkers zouden evenwel toch (met 1-3) verliezen. FOTO: ANDRÊ VAN 1 HAASTEREN LEIDEN Lugdunum staat weer met beide benen op de grond. Dat is de conclusie, die resteerde na de ontluisterende thuisnederlaag tegen Tonegi do. De Leidse spelers deden dit echter zelfs al tijdens de wedstrijd wat al te letterlijk, want vooral in de lucht toonde zich de defensie van de thuis ploeg uitermate kwetsbaar. Bij de eerste twee tegentreffers stond men zelfs als vastgena geld aan de grond toe te kijken hoe de Hagenaars van dichtbij raakkopten. Volgens Lugdu- num-trainer Hennie de Klerk slechts „identieke incidenten", die echter wel van doorslagge vende betekenis bleken te zijn voor de uiteindelijke eind stand, 1-3. De Leidse oefenmeester had na afloop vooral over de „posi tieve grote lijnen" en had zelfs nog de nodige complimenten voor zijn ploeg over: „De eer ste helft hebben we het perfect gedaan. We hebben geconcen treerd en gedisciplineerd ge speeld en de spitsen van Tone gido prima uitgeschakeld". Hans van As en Tonnie de Rooy waren in de ogen van De Klerk de geslaagde exponen ten van het defensieve con cept, waarmee hij zijn spelers de Kikkerpolder-wei had in gestuurd. Zij en niet Eelko Hillebrand („boven zijn krach ten spelend", aldus De Klerk) waren beiden als „pure man- dekkers" gekoppeld aan het Haagse spitsenduo Van Lo- chem-Timmer, terwijl Cees Schouten naar het middenveld was opgeschoven om spelver deler Rob van der Tas uit te schakelen. Inderdaad kwamen deze spelers in de eerste speel periode nauwelijks in het stuk voor, maar des te gevaarlijker was echter het boomlange cen trale duo Johan Koole en Frank Dobbe. Zonder directe tegenstander konden beiden om beurten inschuiven wat tot diverse gevaarlijke situaties voor het doel van Rob Plu leidde. Zo kon Plu in de veer tiende minuut slechts ten kos te van een hoekschop een Haagse treffer verhinderen, nadat Dobbe van dichtbij steenhard had ingekopt. Acht minuten daarna was het Koole, die (vanzelfsprekend) met het hoofd net naast het Leidse doel richtte. Pas na een klein half uur spe len kon Lugdunum zich enigs zins aan de Haagse (lucht)druk ontworstelen, maar het had een fout van Henk van Dorp nodig om op voorsprong te ko men. De middenvelder die zich even had laten 'vallen', ging nu ook echt onderuit, daarmee Martin van Kins in staat stellend Henry van der Weyden te bedienen, die al leen voor doelman Peter van der Laan geen fout maakte, 1- 0. Nadat vlak voor rust De Rooy nog een inzet van Luuk van Leede van de doellijn ge haald had, was het drie minu ten na de pauze dan toch raak. Een hoog voorgegeven vrije trap van Van Dorp kwam bij de tweede paal terecht waar Van der Tas van zijn bewaker Schouten („een persoonlijke fout", aldus De Klerk) onge hinderd in mocht koppen, 1-1. Zelfs na de gelijkmaker, was er volgens de nieuwe oefen meester „niets aan de hand". Halverwege de tweede speel periode was er evenwel een „identieke schlemielige situa tie". Van Leede kon van links de bal geheel vrij voorgeven, waar Van Lochem bij de twee de paal al even vrij als een vo geltje in kon knikken, 1-2. Omdat Tonegido in de reste rende periode hardnekkig weigerde van de verder gebo den ruimte gebruik te maken, mocht Lugdunum tegen beter weten blijven hopen op meer. Een ongelukkig eigen doel punt van Harm de Vos, die een voorzet van Van Dorp achter doelman Plu in het net gleed, maakte evenwel in de voorlaatste minuut aan alle Leidse dromen een eind. MARK VINK Scoreverloop: 29. Van der Weyden. 1-0; 48. Van der Tas, 1-1; 67. Van Lo chem. 1-2; 89. De Vos (E.D.), 1-3, Boekingen: Van Leede en Dobbe (Tonegido) en Verhoogt (Lugdunum). Lugdunum: Plu, Van AS. De Roo, De Rooy, Schouten, De Vos, Van Kins. Verhoogt, Ait el Houssi (Siardijn), Bakker en Van der Weyden. Ron Hoogenboom neemt namens DO- COS het doel van LFC onder vuur. Dit keer zonder resul- LEIDEN De derde competitieronde en de tweede thuiswedstrijd be zorgde UDO in het duel tegen ROAC'79 de eerste punten, 2-1. Het huiswerk van Foreholte-trainer Hans Blom wierp haar vruchten af in de uitwed strijd tegen VVSB. De nog ongeslagen koploper mocht achteraf niet kla gen over het resultaat, 1-1. Veel gevolgen had het puntverlies niet, want be halve ROAC '79 kwamen ook de andere concurren ten deze ronde niet zon der puntverlies door. Uni- tas en SVLV speelden in hun onderlinge ontmoe ting gelijk (1-1), terwijl ook DOCOS niet verder kwam dan 2-2 tegen LFC. Een zeer matig spelend Van Nispen ging in de vierde klasse C uit bij koploper Renova met 4-1 ten onder. De wedstrijden SJZ-VTL (vierde klasse A) en Moordrecht-NSV'46 (vierde klasse D) werden afgelast. UDO - ROAC'79 2-1 (1-1) De zege op de Kantebeen-for matie betekende de eerste punten voor de thuisploeg. Na kansen voor Ruud Stuifzand en Gert-Jan van Rijn, was het na zestien minuten toch raak. Ruud Stuifzand (voorzet van neef Peter) zorgde met een fraaie kopstoot voor de ver diende voorsprong. Acht mi nuten later lag de gelijkmaker echter al weer achter doelman Michel van Haren. Kees de Haas profiteerde van en dek- kingsfout in de UDO-defensie, 1-1. Tien minuten na rust was het Peter Stuifzand, die sluit post Jan van der Poel en de nodige ROAC-verdedigers om speelde en aldus de beslissende treffer aantekende. VVSB - Foreholte 1-1 (1-0) Het huiswerk van trainer Hans Blom wierp duidelijk zijn vruchten af in deze wed strijd. De Noordwijkerhouters en met name de spitsen John Jansen-Theo Aanhane kwa men geen moment in hun spel en de 1-0 van Paul Warmer dam vlak voor rust uit een scrimmage was dan ook tegen de verhouding in. Gerechtig heid viel na rust te noteren, toen Puck van der Voort Theo Nulkes omspeelde en de ploe gen op gelijke hoogte bracht. Ton Arroyo kon vlak voor tijd de verrassing niet compleet maken. Unitas (L.) - SVLV 1-1 (1-0) In een goede gelijkopgaande wedstrijd deelden beide ach tervolgers de punten. Na vijf endertig minuten opende John Zee uit een dieptebal van Ja nus van der Linden de score voor de Van der Krogt-forma- tie, 1-0. Volkomen in overeen stemming met de verhoudin gen op het veld was het goalt- jesgetter Jelle Raap, die een kwartier na de pauze met een kopbal doelman Henny Kijk in de Vegte het nakijken gaf en de verdiende gelijkmaker op het scorebord bracht, 1-1. DOCOS - LFC 2-2 (1-2) Met Cock van Bohemen terug in de gelederen kwam DOCOS niet verder dan een 2-2 gelijk spel. Voor het zover was dien de de Morsploeg evenwel een 0-2 achterstand weg te wer ken. Loek van der Post (snel genomen vrije trap van Sidney van der Pluijm) en Michel Mejri (scrimmage) brachten de gasten op een comfortabel lij kende voorsprong, maar een strafschop van Ron Hoogen boom en een schot van Leo Nederpel hielpen de thuis ploeg tenminste nog aan een gelijkspel. Renova - Van Nispen 4-1 (3- 1) De routine van Renova en het slechte spel van de Zilkena- ren, gekoppeld aan persoonlij ke fouten waren de oorzaak van de kansloze nederlaag. Na de 2-0 voor de gastheren, met o.a. een fout van doelman Ed Smit, bracht de treffer van John vah Eeden (rebound na een schot van Frits Klinken berg 1 tegen de paal) even hoop bij de Egner-formatie, maar de tegentreffer een mi nuut daarop (Klinkenberg maaide over de bal) was dode lijk. Uiteindelijk werd het zelfs nog 4-1 voor de koploper in de vierde klasse D. ^^jjERAAR Daar beter mocht wanen dan De aanvalsopbouw was welis- hoofd van Marcel van der dat Wilco Riethoven een goede ken in andere trainers na :en ziet"* zege met een vette litsers &ch de kleedkamer >re op4en, kon er bij Rood- aarna lfg_trainer Wim Rijs- ^naall11 geen lachJe vanaf- j kreefr8ens humeur was ode k£kt doordat zijn team [en goed gespeelde helft ,een zeer be ffende tweede rond- LfMfc ^ad laten volgen, Pn tegenstander en ovjetuher laatst, Altior, robij tijd en wijle zelfs de koploper in de tweede klasse A. Merkwaardig toch die terugval van de Leidenaars. In de eer ste helft waren ze immers overtuigend te werk gegaan en kon niemand om de consta tering van burgervader van Ter Aar Verhoef heen, dat „Roodenburg een maatje te groot is voor Altior". Met laat ste man John Verschoor in een vooral organiserende hoofdrol werd Altior eigenlijk heel simpel schaakmat gezet. waar traag maar geconcen treerd en op de juiste momen ten bediende men zich van de counter. Een logisch concept in de wetenschap dat Altior consequent met drie spitsen speelt en in de eigen ploeg twee snelle vleugelspitsen aan wezig zijn met daartussen een makkelijk scorende centrum spits.. In de 20e minuut was deze speelstijl voor het eerst succesvol, toen Peter Pret Marcel Prins over afstand en op maat wegstuurde. Prins, die Hans den Hartog zijn hielen liet zien, legde op zijn beurt de bal op maat op het kopgrage Burg, die zijn zesde competi tietreffer kon laten aanteke nen. Drie minuten later scoor de Prins tot zijn eigen verba zing 0-2. Bij een voorzet van Glen Helder sprong de kleine boekhouder met de moed der wanhoop maar mee met boom lange Bert Otto en tot verras sing van velen en ook keeper- wethouder Aad Otto caram boleerde de bal in de verste hoek. En nog was het leed voor de keeper, die in burge meester Verhoef een fan kent („Kom, we gaan Aad even aanmoedigen"), niet voorbij. Nog geen dertig seconden na- kans om zeep geholpen had, speelde de laconieke John van Berkel Helder in de diepte aan. De enige keer dat Helder zijn vaste bewaker Bert Otto de baas was, was direct goed voor de 0-3. Voor Altior-trai- ner Frank van Dam hét bewijs van het verschil tussen de ploegen: „Wilco miste de koel bloedigheid en direct daarop benutten zij bijna klinisch de geboden mogelijkheid". Van Dam hield dan ook zijn hart vast voor de tweede helft en drong er, uit angst dat een grote nederlaag door zou wer- volgende wedstrijden, bij zijn spelers op aan de scha de zo klein mogelijk te hou den. Rijsbergen hield zijn spe lers daarentegen voor dat bij zo'n grote voorsprong de moti vatie moeilijk op te brengen is, maar dat „je nu pas kan laten zien hoe goed je werkelijk bent". Niet zo goed dus. Want op het doelpunt van Van der Burg na, bakte Roodenburg er niets meer van en mocht Al tior zich de morele winnaar van de tweede helft voelen. Vooral nadat Verschoor met een kuitblessure het veld ver laten had en Peter Pret weer achter zijn broer Rob ging spe len, kwam de oude makke van de Noordbewoners opnieuw tevoorschijn. Rijsbergen: „Ie dereen vergat zijn opdracht, de organisatie was volledig zoek". De Langeraarders pro fiteerden meteen met een tref fer van Steef van der Hoorn. En hadden nog heel dichtbij kunnen komen, als Rob Pret een inzet van Louis van der Hoorn niet van de doellijn had gehaald en broer René met het hoofd iets beter had gemikt. Voor de Roodenburg-elf maar goed ook; het humeur van Rijsbergen was immers toch al goed verziekt. Scoreverloop: 20. Van der Burg 0-1, 23. Prins 0-2, 43. Hel der 0-3, 60. Van der Burg 0-4, 70 Steef van der Hoorn 1-4. Altior: Aad Otto, Bert Otto, Bader, René van der Hoorn, Den Hartog, Louis van der Hoorn, Ouwerkerk, Kamp man, Steef van der Hoorn, Riethoven, Verkerk. Roodenburg: Vink, Kok, Rob Pret, Verschoor (Goodway), Alberga, Gottmer (Janssen), Rob Pret, Van Berkel, Prins, Van der Burg, Helder.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17