Foreholte voor negentig procent zeker kampioen^ Leden beslissen over toekomst tennispark Bescheiden verwachtingen bij squashers van Dekker Basketbalwinst Leiden op rivaal Leiderdorp Finale waterskiën op Braasemermeer Delftse bejaarde moet hondje wegdoe SPORT LEIDEN CeidocSouoont VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Pi 3RT ALPHEN MINDER SLECHT DAN STOMPWIJKSE BOYS ALPHEN AAN DEN RIJN Vierdeklasser Alphen heeft zich gisteren in een erbarmelijk duel (Alphen-trai- ner Wim Dekker: „Het leek wel tweede klasse onderafde ling") Stompwijkse Boys van het lijf weten te houden. Het competitietreffen werd door de thuisploeg met 2-0 gewonnen. Nadat Gerrit van der Berg in riante positie voor Alphen naast gekopt had en Jan Peter de Vrede na 10 minuten geblesseerd het veld moest verlaten, kwam Alphen een kwartier voor de pauze op 1-0. Gerrit van der Berg werd door Willem Hogendoorn op maat bediend en liet zich deze kans niet ontnemen. Na de pauze leverde de door Alphen ingezette jacht op de tweede treffer na 5 mi nuten resultaat op. Hogendoorn zorgde andermaal voor het aangeven; Van der Berg rondde weer succesvol af: 2- 0. Het spelpeil daalde daarna naar een bedenkelijk ni veau, waarbij Stompwijk in de slotfase alles op alles zette om dichterbij te komen. Ondanks een paar kansjes werd er door de gasten echter niet gescoord. Goalballers doen het weer andersom LEIDEN Voor de derde achtereenvolgende keer organiseren de goalballers van De Sleu tels een integratietoernooi. Hoewel het goal- ballen in eerste instantie voor visueel gehan dicapten bedacht is doen zaterdag tussen 10.00 uur en 17.00 uur slechts niet-goalballers mee. Daar waar valide sporters en sportbonden (te) voorzichtig proberen gehandicapten in hun sport op te nemen, daar draaien De Sleutels de zaak dus om. Kwamen in voorgaande edi ties nog echte goalballers op de mat, dit jaar zitten liefst 12 ploegen met aleen maar debu tanten de bal met het belletje af te wachten. „Dat laat zien hoe dit toernooi aanslaat en dat is dan een beetje de dank voor al het werk wat de hele goalballafdeling in hun sport stopt", is de mening van Sleutels voorzitter Mart van Diemen. Alphians jeugd in rayonsteams LEIDEN In de twee honkbalteams die dit weekeinde het rayon Den Haag, waar ook de Leidse regio onder valt, vertegenwoordigen in de strijd om de nationale titels ziin liefst 13 jeugdleden van ICL Alphians aktief. De adspi- ranten (12-15 jaar) strijden in Lelystad op het terrein van de Falcons en weten in hun midden liefst acht Alphense jongelingen. Het pupillen- team (10-12 jaar) dat in Utrecht bij UVV aan slag komt, telt vijf Alphians. Daags erna strijden de Alphense dames in Heiloo om het kampioenschap in hun klasse. In de drie kamp tegen de dames van het Asser Pioniers en thuisploeg Foresters woTdt gestreden om de twee promotieplaatsen naar de landelijke competitie. De Alphense dames kijken in ieder geval met spanning uit naar deze voor hen belangrijke strijd. )GS ;ge] NOORDWIJKERHOUT Tennisvereniging eens goed worden vastgelegd. Verder heefjj>j£t de De Boekhorst neemt binnen enkele weken nisvereniging nog enkele vragen over de ftei een beslissing of het tenn^park de Boek- horst wordt aangekocht. Daarvoor wordt een jemaaj <-)oor en jaten de leden straks kiezenplaats ledenvergadering bijeengeroepen. De exacte tjen js blij dat het ultimatum van de geme£rt"nf»_5 datum van de vergadering is nog niet be- slissen over aankoop voor 30 september, vairva" B kend. Ook de dreigende verkoop van het tennisttzouden een derde lijkt voorlopig van de baan. „Dejan6s Z1J te kan het park na de renovatie nog wel \)ken r01 Voorzitter H. Galestien heeft woensdag een brief ge- maar daardoor wordt het huurcontract nie(°P "JJ1 stuurd aan het college van B en W waarin de twee ken. Veranderingen kunnen op langere! alternatieven, aankoop tegen boekwaarde of reno- P1aatsvinden. Het belangrijkste voor ons is vatie door de gemeente voor 1 april 1989 tegen een eindelijk zicht komt op de renovatie van hdl" gelijkblijvende huur voor de tennisvereniging, nog Park waar we al jaren op wachten f COACH JAN KECSKEMETHY: Foreholte-coach Kecskemethy: „De speelsters zijn honderd procent beter dan vorig jaar aan het begin van het seizoen". FOTO: ARCHIEF SP LEIDEN Datateam Foreholte staat aan de vooravond van een voor de ploeg waarschijnlijk uniek handbalseizoen. Het in de eerste divisie uitkomende team heeft zo'n surplus aan hand balkwaliteit in de gele deren, dat het in staat moet worden geacht moeiteloos door te sto men naar de eredivisie. Zelfs Jan Kecskemethy, normaal gesproken geen toonbeeld van optimis me, durft te stellen dat Foreholte „negentig pro cent kans" op het kampi oenschap maakt. Voorzit ter Chris de Bakker is niet te beroerd om de overige tien procent voor zijn rekening te nemen. Het optimisme is niet op niets gebaseerd. De ex-internatio nals Marianne Bult en Chris tine Knigge zijn, na hun haast klucht-achtige entree halverwege het vorig seizoen, nu vrij van iedere bondsin- terventie. Met deze speelsters in de gelederen werkte Fore holte een oefencampagne af die bepaald indrukwekkend genoemd mag worden. Op een internationaal toernooi in Stuttgart verloren de Voorhoutsen nipt van de Poolse topploeg Krakau en de Duitse topper Sindelfin- gen. Het toernooi van het Haagse Hellas sloot Foreholte winnend af. Het liet vier ere- divisieploegen achter zich. Ook in een toernooi van V&K bleef Foreholte als eni ge Nederlandse ploeg de twee Duitse vertegenwoordigers de baas, hoewel hier wel van Nederlandse ploegen werd verloren. Kecskemethy, de voormalige bondscoach van de dames- ploeg en nu trainer-coach van het Voorlmutse selectie team, heeft zijn'vizier op de lange termijn gericht. Het kampioenschap in de eerste divisie ziet hij als niet meer dan een tussenstation. Op weg daar naar toe ziet hij slecht twee mogelijke obsta kels opdoemen. „Ten eerste", doceert de voormalige Tjech, „moeten onze topspeelsters niet geblesseerd raken. En ten tweede moeten de scheidsrechters, nu wij favo riet ziin, eerlijk blijven". In zijn charmante mengelmoes van Duits en Nederlands met Tsjechische tongval vervolgt hij: „Kijk, iedere ploeg kent drie, vier zwakke wedstrij den. Als dan de scheidsrech ters tegen je fluiten dan ben je weg Hij is er van overtuigt dat Foreholte in de eredivisie thuishoort. Op dit moment schat hij de sterkte van „les verts" in als „de vijfde, zesde ploeg van Nederland*. Na een eventueel kampioen schap blijft hij dan ook nog minstens een jaar bij Fore holte. Daarbij dagdroomt hij niet eens zo zachtjes over het inlijven van Carla Kleintjes en Ursula Dekeling, twee handbalsters die nu in het buitenland in staat zijn met handbal een redelijk belegde boterham te verdienen. Hij proeft in Nederland wel iets van weerstand tegen de manier waarop Foreholte zijn speelsters bij elkaar heeft ge kregen. Hoewel het niet om grote bedragen gaat komen speelsters als Karina Bruins, Marianne Bult en Christine Knigge natuurlijk niet, zoals de Roermonder zegt „om ihre blaue augen hier spielen". In Nederland gaat het allemaal veel te 'amateurisch", stapt hij over op een stokpaardje. „In Belgie, Frankrijk, Duits land, gaat het in het handbal Srofessioneel toe. EWn in lederland blijkt dat bij het volleybal en basketbal ook te kunnen. Overal dus, alleen bij handbal 'mag' het niet. Maar de verenigingen moeten het voorbeeld geven. tirecoi Evans Niet de bond, maar nigingen kunnen eeif professionaliseren". Dr manoeuvreert hij Font zonder dat direkt zo te zeggen in een voorbeet tie. De ploeg moet tuurlijk wel waar maken. Het vakmanschap v Kees" wordt door def houtse handbalsters deerd. Vooral zijn veifc om iedere speelster c<fr en consequent op foiji wijzen heeft er toe bij! were gen dat de meest sp vooruit zijn gegaan. Deht op constateert dat ook zefen 3,8! speelsters is 100 voon. Het gaan. Op het toernooi stond denbroek speelden we naam Christine Knigge eeif. Voo goede partij. En dat iaanse Marianne Bult mande de kreeg. Maar daar heblj de t wel vijf oplossingen luden Daarmee raakt de ea een ander punt dat hei FOTO teert. De Nederlands; ches zijn te zwak om t creatieve oplossingen i denken. Of Foreholte met Kees in staat zal zijn die ere oplossingen wel te vii^ zondag te zien in sporty z Gaasbak in Voorhou.^j ce. 13.00 uur wacht dan de2oo m< tegenstander De Votjscjie J Dek! _ands r Moes i ™nl I kers. LEIDEN Wat betreft de verwachtingen voor het komende competitie seizoen stelt het War- mondse Dekker Squash zich erg bescheiden op. Slechts van het tweede herenteam wordt ver wacht dat het zal promo veren. De dames rekenen in de eredivisie op een plaats in de middenmoot. De LSRC-dames gaan voor het eerst de sfeer op snuiven in de eerste divi sie en denken voorlopig aan handhaving. De heren van Casino misten vorig jaar de promotie en vin den dat het dit jaar wel van dat stapje in de rich ting van de top moet ko men. De Noordwijkse da mes gaan wat dat betreft een heel eind met hun mannelijke collega's mee. De teams van Alphen hebben wat veranderin gen ondergaan en gaan niet uit van een kampi oenschap. De dames van Warmond heb ben zich vorig jaar kunnen handhaven in de eredivisie, maar gaan dit jaar nog niet voor de promotie. „We hebben wat veranderd in het eerste damesteam. Dominique Fleur speelt nu op de eerste plaats, in plaats van Mary Gillies. Gillies speelt nu op twee. Liz Weare staat op de derde plaats en Esther Lieben op de vierde. Overigens moeten we Lieben een half seizoen missen van wege haar studie. Dit betekent een verzwakking van het team. We gokken dan ook op een plaats in de middenmoot", aldus trainer-coach Brian Wi- therden. Het eerste herenteam promoveerde vorig jaar naar de eerste divisie. Brian Wi- therden is de eerste man, ge volgd door nieuweling Gra ham Smith, afkomstig van de HSRC. Peter Buitendijk en Carel de Bruyn zijn hierdoor een plaats gezakt en spelen respectievelijk derde en vierde single. Witherden: „De eerste divisie is sterk dit jaar, maar we verwachten toch een derde of vierde plaats. De belang rijkste opdracht is voor het tweede herenteam weggelegd. Zij moeten promoveren om aansluiting te krijgen bij het eerste. Ze spelen nu in de der de divisie en maken een goede kans om kampioen te worden". Ton Creyghton speelt op de eerste positie, Al- lard van de Weerden op twee en 45-plusser Ge Tan op drie. De vierde plaats wordt bezet door een nieuweling, Bert Jan sen van squashclub Haarlem. Het derde Warmondse heren team is vorig jaar gepromo veerd en zal in de derde divi sie de sfeer op gaan snuiven, terwijl het vierde team in de vierde divisie een poging zal wagen de kampioenskroon te verove'ren. De overige dames teams bij Warmond gokken op handhaven. Het tweede team, dat in de tweede divisie speelt, is versterkt met Vivienne Aal- ders van Alphen, maar omdat Jacqueline Kiebert een half seizoen niet kan spelen zit pro motie er niet in. Ook het derde team gokt op een plaats in de middenmoot in de derde divi- Het eerste damesteam van de LSRC neemt ongewijzigd deel aan de eerste divisie. Claire Freling, Karin Swiers, Kitty Klaassen en Jana van Duyn debuteren dit seizoen in de eerste divisie. „Ik verwacht niet dat ze net als vorig iaar binnen een seizoen door zullen stomen. De eerste divisie is vrij sterk, maar handhaving tussen dit 'squashgeweld' is ze ker mogelijk", aldus trainer Marco Cune. Het eerste heren team van de LSRC werd vorig jaar derde in de vierde klasse en wil nu doorstoten naar de derde. Verder zet de Leidse squashclub nog twee heren- teams in in de vijfde divisie en één damesteam in de derde. De heren van Casino werden vorig jaar kampioen in de der de divisie, maar promoveerden niet. Nu komen ze met nieu weling Jan van Duin nog ster ker voor de dag en moet de promotie lukken. Piet Veent- jer speelt de eerste single, ge volgd door Anton Will van Zoelen, Jan van Duin en Mar cel Knijnenburg. Voor de Noordwijkse club komen nog twee teams uit in de vijfde di visie. De Casino-dames had den vorig seizoen pech dat de LSRC op hun pad kwam, an ders waren ze gepromoveerd. Het team bestaande uit Renate van de Bent, Rosemarie Ver- degaal, Jeanine Jünger en Maddi Asselbergs wil nu wel kampioen worden in de twee de divisie. Squashclub Alphen heeft een jong team ingezet voor de tweede divisie. Jeugdkampi oen Peter Paul Scheerder is de eerste man, terwijl Peter Ko men, Kors Verweij en de 18- jarige Theo Demoet de rest van de plaatsen opvullen. Een kampioenschap is nog niet' de bedoeling, maar handhaven lukt dankzij de sterke Scheer der zeker. Het tweede team maakt een kleine kans om hoog te eindigen in de derde divisie. Het derde team gaat uit van handhaving in de vier de klasse. Het eerste dames team van Alphen is door het vertrek van Vivienne Aalders en Debby Schrama nogal ver zwakt en rekent op een plaats in de middenmoot van de tweede divisie. Suzanne van Niekerk en Angelique Komen zijn een plaats naar boven op geschoven. Iris Koning en Olga van de Berg spelen res pectievelijk derde en vierde positie. sportprogramma sportuitslagen Korfbal Zaterdag: Oost-Arnhem - TOP; Fiks - BEP (Van Houdringelaan. Oegst- geest); Pernlx - Vriendenschaar (Gooimeerlaan. Leiden); Zuiderkwar tier - Tjoba (Montgomerystraat, Lei den); Thor - Velocitas; Ons Eiland - ODS (Brahmslaan, Leiden); Tempo - SEV (Zegersloot, Alphen. Aanvang steeds 16.00 uur. Zondag: Fides Pacta - Nic. (Zoeter- woudsesingel. Leiden); Blauw Wlt'51 - De Danaïden, Kwiek - De Algemene; Crescendo - Aurora (Saffierstr®at, Leiden). Aanvang steeds 14.00 uur. Korfbal Hoofdklasse B: Rohda 3-5, Oost Arn hem 3-5, Blauw Wit 3-4, Dalto 2-2,. SCO 3-3, Drachten 3-2. TOP 3-1, Trekvogels 3-0. Overgangsklasse C: Nic. 3-5, ZKV (za) 3-4. DTV 3-4, LDO 3-3. Quick'21 3-2. Wordt Kwiek 3-2, Fides Pacta 3-2, HKV 3-2. Over gangsklasse D: Keizer Karei 3-6, De Overkanters 3-5, Ready 3-3, PSV 2-2, Pams 3-2. Blauw Wlt'51 3-2. SDO (V) 2-1, De Danaïden 3-1. Eerste klasse F: Achilles 3-5. BEP 3-5, DEVD 3-5, Waterland 3-3, Fik» 3-3, Archipel 3-2, Nieuw Flora 3-0. Koog Zaandijk 3-0. Eerste klasse G: Snel 3-5, KOAG 3-4, Meervogels 3-4. Animo 3-3, Pernix 3- 3, Merwede 4-3, Vriendenschaar (Ha) 3-2, IJsselvogels 4-2. Tweede klasse F: OSCR 3-6 ONDO (M) 3-4, Ons Ei bernest 3-4, Kwiek 3-4, Tjoba 3-2, De Algemene 3-2. Zuiderkwartier 3-1, Rozenburg 3-1. Tweede klasse G: ODO (M) 3-6. ONDO ('s-Gr) 3-5. GKV (G) 3-4. OVVO 3-3, Ventura Sport 3- 3. Excelsior 3-2. Thor (H) 3-1, Veloci tas 3-0. Derde klasse I: Celeritas 3-5, Stormvogels 2-4, Crescendo 3-4, Au rora 2-3, Oosterpark 3-3, Landlust 3- 2. Victoria 3-1, Apollo 3-0. Derde klasse L: Bolnes 3-6, Nieuwerkerk 3- 4. Tempo 3-4, Vriendenschaar (B) 3- 4. ODS 3-2. SEV 3-2. Thor (R> 3-1, Ons Eiland 3-0. LEIDEN In de laatste serie poulewedstrijden in de tweede ronde van het jubileumtoernooi van Luba-Leiden won de or ganiserende club het bela den duel met aartsrivaal Leiderdorp, 89-84. Het duel voltrok zich in een echte derbysfeer, ondanks dat beide ploegen zich reeds voor de kruisfinales geplaatst hadden. Ook de andere geplaatsten, BVO en Voorburg, maakten er een spannende pot van: 79-77 voor BVO. Onder het geratel van de toe ters en het gerinkel van de bellen die het publiek hanteer de, piaakten Leiden en Lei derdorp van hun ontmoeting een ongemeen mooie strijd. Nadat de Dorpers Leiden vo rig jaar vijfmaal verslagen hadden, achtte de „uitzend- ploeg" de tijd rijp voor een re vanche. Na een gelijkopgaande eerste helft (41-39 voor Lei derdorp) verloor Leiderdorp routinier Wil Moerer, die te gen zijn vijfde op opgelopen was. Leiden keek toen inmid dels wel tegen een achterstand aan van 52-63, maar zette ver volgens een sprint in. Onder aanvoering van Erik Paul van Weeren (in die fase goed voor 13 punten) draaide Leiden de rollen om: 80-70. Leiderdorp krabbelde weer even terug (85-84), maar Leiden pakte de zege, 89-84. De ander kruisfinalisten, Voorburg 2 en BVO, werkten eveneens een aantrekkelijk en spannend duel af, dat verras send door de Alphenaren ge wonnen werd. In de eerste helft nam Voorburg een 35-44 voorsprong, maar het zag BVO binnen 10 minuten in het tweede part langszij komen. Na 71-71 bleef BVO, mede door de 10 laatste punten van de hand van Jeff Robinson, de Voorburgers telkens een score voor, 79-77. Waddinxveen en Hoofddoip, beide ploegen waren reeds uit geschakeld, vielen qua opge voerde spanning tijdens hun duel niet uit de toon. Wad dinxveen, zonder de drie beste spelers, had halverwege een voorsprong van 10 punten, maar zag die 4 minuten voor tijd genivelleerd worden, waarop de nipte zege voor de Hoofdorpers was. t hie 5>; "e Blitz en Oegstgeest kaar tot de 10e mij». 7. evenwicht. Daarna geest naar een 15 puntft voorsprong weg. Blits nog terug tot 62-68, m' daarop geen adem m< winst te grijpen. Vova (Si Femrir De halve finales, BV' derdorp en Leiden - V 2) worden op woensd vanaf 19.30 uur gespee Vijf Meihal. De fina|b. voor 2 oktober, 14.00 pland, eveneens in Meihal. (Ned) 6 OWllliams i Sly <GI Huntef LEIDEN De afsluitende wedstrijd in de strijd om de NWB Cup, traditiegetrouw op het water van de Braasepier- meer, belooft dit jaar uitzon derlijk spannend te worden. De twee troeven van de thuis club, Erik van der Maas en Alexander Boeken, kunnen onder ideale omstandigheden na de nationale titels ook alle bei de NWB-cup (voor de meest constante waterskier van het afgelopen jaar) bin nenhalen. Vooral de strijd in de interna tionale klasse is uitzonderlijk spannend. Op elk van de drie klassieke disciplines staat na melijk een andere skiër aan de leiding. In het algemeen klas sement over alle drie onderde len neemt Leidenaar Erik van der Maas de eerste plaats in. Hij wordt echter op de hielen gezeten door Pieter Slot, die in de slalom eerste staat. Dit ter wijl Van der Maas dit jaar het nationale record, op de slalom opnieuw in zijn bezit kreeg Adreswijzigingen Roelofarendsveen ALKEMADE Met ingang van 3 oktober zal de Lasso en de Alkemadelaan in Roe lofarendsveen gedeeltelijk worden vernummerd. Zo wordt het adres van Polly Flame International bv Las so 12 in plaat van Lasso 14, Distrimail wordt de Lasso 50 (was 52) en Handelsonderne ming J. van der Weteringh wordt de Lasso 52 (was 54). De Ruiten Troef Conserven- fabriek wordt De Lasso 34 (was Alkemadelaan 9) en Bovo Tours wordt de Lasso 24 (was de Lasso 6). door 4 1/4 boei te ronden met 12 meter lijnlengte. Van der Maas gaat zelf aan de leiding in de figuren, waar hij zijn persoonlijk record dit jaar op schroefde naar 3980 punten. De man die het springen dit jaar het best deed, Ard van Bergen, wordt op slechts 5 combinatiepunten (niet meer dan 35 centimeter) gevolgd door Van der Maas. Bij de jeugd neemt Alexander Boeken, met een achterstand op de leider van slechts 67 combinatiepunten, de tweede plaats in. Een score die hij met een uitstekend weekeinde goed kan maken. Lukt het de Amsterdammer om als eerste in Nederland de salto tijdens de figurenwedstrijd uit te voe ren, dan lijkt de zaak voor Boeken geklaart. Om het club kampioenschap te behalen, heeft De Braasem naast Van der Maas en Boeken ook Mar- tijn van Scherpenzeel (adspi- rant) en Hans Ringeling (vete raan) hard nodig. Aangezien hier slechts de laatste wed strijd telt, lijkt de thuisploeg in het voordeel, maar zowel de club van Pieter Slot (De Rooye Plas) als die van Ard van Ber gen (Paterswolde) komen op volle sterkte naar de steigers achter De Drie Eenen in Roe lof sarendsveen. De strijd zal er alleen maar verbetener op worden. Ruitersport floreert weer in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Dankzij ruitervereniging Jeanne d'Arc floreert de paardensport weer in Zoeterwoude. De paarden hebben altijd een belangrijk onderdeel uitgemaakt van het plaatselijke agrarische leven en dat betekende dan vanzelf sprekend dat de ruitersport in volle glorie bloeide. In de tweede helft van de jaren zes tig werd het evenwel stil en pas enkele jaren geleden werd de draad weer opgenomen. Aan het Molenpad werd een manege verwezenlijkt en sindsdien zijn er mogelijkhe den voor paardensport. Het gaat goed met de her-opge richte vereniging. Na aanleg van de manege werd met ei gen middelen en inzet een clubhuis van bescheiden om vang gebouwd. De animo groeide en er zijn nog tal van wensen voor de nabije toe komst die Jeanne d'Arc een nog beter aanzien moeten ge ven. Komende zondag worden van af 10.00 uur onderlinge wed strijden gehouden. Aanslui tend zullen diverse leden pro beren hun „Ruiterbewijs' te halen. Zowel op het theoreti sche als op het praktische vlak zullen de jeugdige ruiters zich moeten bewijzen. Het prakti sche gedeelte begint om 14.00 uur en heeft eveneens plaats in de manege aan het Molen pad. Aanrijding door grind op de weg ZOETERWOUDE Een 43- jarige automobiliste uit Zoeter- meer is gisteravond gewond geraakt toen zij op de kruising Dr. Kortmanstraat/provinciale weg tegen een auto botste. Zij is met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. De vrouw reed vanaf de Dr. Kortman- straat de provinciale weg op. Een Leiderdorper, die op de provinciale weg reed, wilde stoppen maar dat lukte niet vanwege grind op de weg. 0. 2. Mui 1. 4. Da (Sov) f lumer (I Bürki 54. Op tij r, Sergei ^(Spa)^ cu) 53,74 58,18. 1 DELFT „Ik ben er he lemaal van over m'n toe ren. Wat een toestanden. Ik ga nog liever verhuizen dan dat ik mijn hondje wegdoe. Waar bemoeien ze zich mee!". Mevrouw H. van Dam-Gloudemans moet van het bestuur van het bejaardencentrum „De Vijverhof" in Delft haar één jaar oude yorkshire- terriër Rikkie de deur uit doen. Het huisreglement is daar heel strikt in: op vogels en vissen na zijn huisdieren niet toege staan in de bejaardenflats. Dit leidde gisteren tot een kort ge ding voor de Haagse recht bank. De advocaat van De Vij verhof, mr. C. Vidor: „We kunnen voor Rikkie geen uit zondering op de regèls maken, want dan zitten er morgen vijftig, zestig honden in de flats Het is sneu, maar het is niet anders". Steun Mevrouw Van Dam ziet zich gesteund door haar huisarts en de hartspecialist van het Be thel Ziekenhuis: „Die heeft ge zegd dat het hard met mij ach teruit zou gaan, als ik Rikkie niet mag houden". Of zoals huisarts De Wit de rechtbank in een schriftelijke verklaring laat weten: „Het wegdoen van haar hondje zal grote psychi sche gevolgen hebben met daaruit voortvloeiend lichame lijke klachten". Mevrouw Van Dam: „Rikkie woont al een jaar bij me, en pas nu gaan ze moeilijk doen. Het diertje doet echt geen mens kwaad. Niemand heeft er last van. Als ik hem uitlaat, draag ik hem altijd op de arm, want hij weegt nog ge Dus iets vuil maken ii niet bij". Verhuizen is ge alternatief voor Van Dam. Of ze zo g gens anders terech „Daar zorgt de dok voor of de maatsch werkster. Die zijn moed dat dat wel zal Maar ja, eruit zetten ze me niet, want ik 1 huurschuld of zo". Do rechter zal op 29 se bepalen of mevrouw V Rikkie wel of niet den. 16, 2. Ho 4. Er I (Mal) 55.1 VC' 52,69,1 lan) 53, 56,10. 7 Opening niefiSjïï jazz-seizoen in Wassenaa WASSENAAR De matie „The David L ne's Jazzmessengers' morgen het nieuwe van de Wassenaarse Ja Deze band vertolkt op gen manier de New jazzmuziek. Ad Beer leider van de formati in het verleden al tall nen- en buitenlandse theden begeleid. Ter heid van de opening seizoen heeft Beerendi sicus Bill Greenow uit lië uitgenodigd. Hij s saxofoon en clarinet, werd een keer derde internationaal festi' Duinkerken en maa tournee door Hongal Jazzmessengers bestaai uit Dave Senior (tro Frank Roberscheuten en alt-saxofoon), (piano) en Christ Vil (slagwerk). Het optr< het Dorpscentrum Schoolstraat. Het coi gint om 21.00 uur. Jan u mi2ró iT,

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8