atholiek Onderwijs bouwt ieuwe school in Warmond oordwi jk heeft 'deling Veilig erkeer Nederland Ontucht met meisjes: 12 maanden cel geëist Specialisten Rijnoord verder met adviesbureau Sport is sluitpost gemeentelijk beleid DEN OMGEVING ËeidócSou/uiAii VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17 itganger Miept Muziekconcours in Rijnsburg RIJNSBURG Het muziekconcours Rijnsburg wordt op vrijdagavond 7 en za terdag 8 oktober gehouden in de hallen van de bloemenveiling Flora in Rijnsburg. Aan het concours doen 46 verenigingen mee uit heel Nederland. Daaronder be vindt zich Adest Musica en Jong Adest Musica uit Sassenheim, de Flora Band en de Jong Flora Band uit Rijnsburg, Echo der Duinen en Crescendo uit Noordwijk, Desir'ee, De Klinkertjes/Sea Stars, DVS en The Flying Stars uit Katwijk en Jong K&G uit Leiden. In totaal worden 84 mars-, show- en majorettenwedstrijden gehouden. Het concours begint vrijdaga vond om zeven uur. Zaterdag wordt het programma om half negen 's morgens voortgezet. Toegang tot het concours kost drie gulden. Ruilbeurs in De Voorschot LISSE Het ge- meenschapscen- trum De Poel houdt zaterdag 1 oktober een grote ruilbeurs voor munten. De beurs heeft plaats in de Voorhof aan de Bondstraat in Lis- se van 10.00 tot 16.00 uur. De toe gangsprijs voor volwassenen be draagt een gulden, kinderen betalen een kwartje. Fietser gewond WOUBRUGGE Een 70-jarige inwoonster van Alphen aan den Rijn is gistermiddag gewond ge raakt op de Herenweg in Woubrugge. Zij reed daar op de fiets naast een an dere fietser, toen zij van achteren werd aangere den door een 16-jarige bromfietser uit Rijnsater- woude. De vrouw kwam ten val en liep een hoofdwond op. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis Rijnoord in Alphen. Tegen de brom fietser zal proces-verbaal worden opgemaakt. Camera's gestolen VOORSCHOTEN Drie dieven hebben gisteren fo totoestellen gestolen uit een fotozaak aan de Schoolstraat in Voorscho ten. De mannen liepen de zaak 's morgens binnen. Eén hield de verkoper aan de praat, de andere twee openden een afgesloten vi trine met vermoedelijk een vals sleuteltje. Zo wer den zes camera's buitge maakt. De waarde be draagt omstreeks 4000 gul den. De politie heeft de dieven nog niet kunnen achterhalen. Opening Aletta Jacobs mavo LISSE C. Keizer, direc teur van de Aletta Jacobs- mavo in Lisse, opent op 14 ok tober het nieu we onderkomen van deze school aan de Van Os- tadestraat 1 in Lisse. De ope ning heeft plaats om tien uur 's morgens. Politie redt hartpatiënt VOORSCHOTEN De rijkspolitie van Voorschoten heeft gisteravond een 64-ja- rige hartpatiënt uit Voor burg het leven kunnen red den. De man kreeg een hart aanval op de Wiingaarden- laan. De toegesnelde politie mannen, die onlangs een re- animatiecursus hebben ge volgd pasten hartmassage toe en wisten het hart weer op gang te krijgen. Ambu lancepersoneel maakte het reanimatiewerk vervolgens af. De man is afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Hij maakt het goed. ALPHEN AAN DEN RIJN De specialisten van het Rijnoord Ziekenhuis hebben het Amsterdamse bureau De Greve en Partners opdracht gegeven een fusieplan op te stellen voor het Rijnoord en het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp. De Greve, die ervaring heeft met ziekenhuisfusies, heeft de opdracht in beraad genomen. Hij gaat eerst nog met het be stuur van het Rijnoord Ziekenhuis om de tafel zitten om te bekijken of er meerdere opdrachtgevers voor het maken van de fusieplannen zijn. Zoals bekend hebben de specialis ten van het Alphense ziekenhuis moeite met de mogelijke fusie van het Rijnoord en het Academisch Ziekenhuis Lei den. ent ?(?.nj|RMOND De Stich- niet f Katholiek Onderwijs ifgelofWarmond heeft zelf jaarM nodige moeten inves- geïmin om een nieuwe ba- 0 toni.hooi te kunnen bou sed? aan de Herenwe6- n de school, die in verband De i de integratie van iollaruter- en lager onder- t nieij aan kleuterschool de ïn w0|nmelburcht aan de materienwe6 wordt vastge- - om jwd, kost omstreeks en —i miljoen gulden. Dat omj wordt weliswaar afneqendeels door het mi- lerie van onderwijs op- racht, maar het ka- liek onderwijs zal zelf *t altijd omstreeks t000 gulden moeten ring hengen, terwijl de ge- nte Warmond een age van een ton le- Zundï- Onlangs is de bouw ïkwepnnen. Vermoedelijk n Ween Hummelburcht en r gelijrhoeve omstreeks mei 5 gekl boi 1988 hun nieuwe behui zing kunnen betrekken. „We zijn nu wel gelijk blut", stelt mevrouw A.P.E. Viel- voye, voorzitter van de Stich ting Katholiek Onderwijs Warmond. „Gelukkig heeft onze penningmeester de re serves altijd zeer goed be heerd, maar die zijn nu wel uitgeput, ondanks een tame lijk sobere opzet van de bouw. Ik moet er wel bij zeggen dat de nieuwe school niet ten kos te van de leermiddelen is ge gaan. En straks kunnen we jaren vooruit met een gebouw dat helemaal naar onze zin is, met in de eerste tijd weinig kosten van onderhoud". Er is de afgelopen jaren langdurig nagedacht en vergaderd voor dat de aannemer begin sep tember zijn werkzaamheden kon beginnen. Het alternatief, een basisschool op de plaats van de lagere school de Leer- hoeve aan de Endepoellaan 1 bleek niet haalbaar. „Dat schoolgebouw bestaat gedeel telijk uit noodlokalen, waar aan verbouwingen niet worden gesubsidieerd. Het stenen gedeelte is verder ta melijk oud en slecht geïso leerd. Het was niet zo aan trekkelijk om daar te gaan re noveren. De bouw van een nieuwe school op die plaats zou 1,9 miljoen gulden gekost hebben. Dat was te duur, en daarmee zou je een goed schoolgebouw, dat van de Hummelburcht, zijn kwijtge raakt", aldus mevrouw Viel- voye. Inspraak Toen eenmaal was besloten om aan de Herenweg verder te gaan werden architecten uitgenodigd om ontwerpen in te leveren. Uiteindelijk werd het een ontwerp van het ar chitectenbureau Reijzen, Ver beek en Roosendaal uit Lei den. „We hebben zoveel mo gelijk mensen erbij betrokken om een optimale indeling te krijgen. Zelfs het schoon maakpersoneel heeft inspraak gehad", vertelt de voorzitter. De bestaande vier lokalen van de Hümmelburcht worden uitgebreid met nog eens vier lokalen, zodat plaats kan worden geboden aan de acht groepen van het basison derwijs. Verder worden het verplichte speellokaal voor de kleuters en de gemeenschaps ruimte in de nieuwbouw ver werkt. Behalve toiletten en vertrekken voor directie eh onderwijzend team voorts voorzieningen zoals een inva lidentoilet en een douche. Op merkelijk is de patio die is aangebracht in de overgang van oudbouw naar nieuw bouw, om niet te veel daglicht kwijt te raken. Verder zijn ook de puntdaken van de Hummelburcht in de nieuw bouw even doorgezet, om een fraai geheel te krijgen. „Het was niet eenvoudig om binnen de gesubsidieerde voorgeschreven vloeropper vlakte van het ministerie te blijven. We hebben zo min mogelijk gangen in het ont werp, want dat is in feite ver spilling van ruimte. De vier oorspronkelijke lokalen zullen worden gebruikt voor de groepen één tot en met vier. Dat zijn mooie grote lokalen. ideaal om te werken met jon ge kinderen. De nieuwe loka len zijn, door toepassing van verschuifbare wanden, in grootte te variëren. Dat is ide aal met groepsonderwijs", al dus mevrouw Vielvoye. Aan de Hummelburcht hoeft ver der niet veel te worden ver bouwd. De oudere lokalen krijgen wel dubbel glas. „Jammer is alleen dat onlangs vernielingen zijn aangericht. Ruiten ingegooid, armaturen van het plafond gerukt, dat zijn extra schadeposten". De kleuters krijgen buiten een afgescheiden speelruimte, zo dat de oudere kinderen niet worden gestoord. Openbaar De 244 leerlingen van de twee geïntegreerde scholen en de leerkrachten moeten zich tot de oplevering van de nieuwe school even behelpen in het Leerhoeve-gcbouw aan de Endepoellaan, dat nu extra vol zit. „Het is toch altijd weer prachtig als je ziet hoe de ouders hun best hebben gedaan om door middel van vrijwilligerswerk van die oude school nog iets moois te maken voor de kleuters, ook al is het maar voor negen maanden". De komst van een bijzondere openbare school in Warmond kan de Stichting Katholiek Onderwijs niet verontrusten. „Er is geen sprake van een schoolstrijd, zoals door som mige mensen wordt gezegd. Wij hebben waardering voor het initiatief. Het principe kan ik billijken. Het gaat ons natuurlijk wel leerlingen kos ten. Die negende groep raken we dan mogelijk weer kwijt, dan zitten we weer op acht, dat is geen ramp. Wij hebben een goede school, waar goed onderwijs wordt gegegeven, dus we vrezen de toekomst niet. Samenwerking met de nieuwe school lijkt me een zeer moeilijke zaak. Wij wil len onze eigen identiteit be slist behouden, en dat is met samenwerking nauwelijks mogelijk", stelt mevrouw Vielvoye. Onlangs werd ove rigens bekend dat de school besturen, die op aandrang van het gemeentebestuur rond de tafel zijn gaan zitten, niet zul len gaan samenwerken. FRANK BUURMAN datjNIG ANIMO TIJDENS OPRICHTINGSVERGADERING LRDWIJK Hoewel 7saPriJrichtingsvergadering trum Mmatig werd bezocht 95 Gelikt Noordwijk sinds f. sprden over een plaatse- 1506 ^afdeling van Veilig 'teiSPi3per Nederland. Van 3. spretjjf beschikbare be- vo^piaatsen konden er ijk wavorden bezet en dat J^jjvoldoende voor een 82i2i4i start. Verwacht ei?'?? dat binnen al ïge tijd meer Noord- fag-gs zich zullen aan- u.' li jver kiefnemer D.H. Everwijn, Bam bij de afdeling ci- Ylechniek verkeerszaken Q.SOuif dienst gemeentewer- rêi. 32>ont zich niet verontrust kTlEDlie geringe animo. „We »n. Teljewoon van start en ik "henlrpt de interesse dan van- -zekerinomt"- Als voornaamste élke an een plaatselijke afde- iet Everwijn het geven a?^i ."odichting aan bijvoor- 33pBycholieren, maar ook aan sen, dip. Volwassen verkeers- ijdeiijklmers denkt hij te berei- wordtjia acties in samenwer- renrïldfn.et bijvoorbeeld wijk- lgingen. Die acties kun- u_E ariëren van het ophan- rei. i4lan posters tot het naar 9.00-1 vrijwilN 'Hnsburg 'ImTZOrgt ooïjlijns dhWemencorso dienst I motief 5 SBURG/BERLIJN De ting Rijnsburgs Bloemen- verzorgt zaterdag 8 okto- en bloemencorso in Ber- Dit corso heeft plaats in ader van „Berlijn-Cultu- Hoofdstad van Europa". het corso doen zes praal- Bs en twaalf versierde henwagens mee. De mu- orpsen van de in Berlijn Brde geallieerden en de Use Politiekapel hebben medewerking toegezegd, ttistieke leiding van het is in handen van Her kan de Berg, die vele ma te artistieke leiding heeft 1 van het Rijnsburgs bloe- »rso. Noordwijk halen van de voor lichtingsbus van de VVN en het inrichten van voorlich tingskraampjes op markten of andere evenementen. Het motto waaronder de nieuwe plaatselijke afdeling van start gaat luidt: „Noordwijk ver keersveilig dat moét kun nen". Op de vraag of Noordwijk zo verkeersonveilig is antwoordt Everwijn: „Het is natuurlijk niet zo dat de gemeente Noordwijk niets aan verkeers veiligheid doet, maar het kan altijd beter. De gemeente houdt zich bezig met de instal latie van de beveiigingssyste- men op kruispunten en derge lijke, de VVN probeert iets te doen aan mentaliteitsverande ring van de verkfeersdeelne- mer". Met die mentaliteit is het volgens hem niet al te best gesteld. Als voorbeeld noemt hij een automobilist die een voetganger aanrijdt, het wat lastig vindt zo'n man op de motorkap, hard achteruit rijdt, waardoor hij zijn last kwijt raakt en er vervolgens keurig omheen laveert om er als een haas vandoor te gaan. Wethouder Salman (Verkeer) ging tijdens de bijeenkomst in op de actie min 25% van het ministerie van Verkeer. De ac tie is bedoeld om gemeenten te stimuleren meer te doen aan verkeersveiligheid en het daardoor verminderen van het aantal verkeersslachtoffers met 25% in het jaar 2000. „Door middel van verkregen startgelden en het behalen van de beoogde doelstelling, min 5% in 1987, is het .potje" voor Noordwijk inmiddels gegroeid tot 60.000 gulden. Hieruit kun nen activiteiten worden be taald die worden opgezet door de commissie verkeerseduca- tie", aldus Salman. Als voor beeld noemde hij een voorlich tingsmiddag voor de Noord- wijkse ouderen en de leskist „Doorgaand Verkeer" van de VVN die aan twee scholen werd uitgereikt. Ook heeft het college besloten de aanschaf door alle basisscholen in de badplaats van een nieuwe me thode verkeersonderwijs, op gezet door VVN hieruit te sub sidiëren. De VVN kan in Noordwijk niet bogen op een groot leden tal. Nu er een plaatselijke af deling is hoopt de vereniging meer mensen te kunnen inte resseren voor hun werk. Noordwijkers die een be stuursfunctie ambiëren in de kersverse afdeling van de VVN kunnen contact opne men met de initiatiefnemer, de heer Everwijn, 01719-18481. NOORDWIJKSE SPORTRAAD: NOORDWIJK „De sport in Noordwijk is geworden tot sluitpost vanhet gemeentelijk beleid". Deze felle bewoordingen heeft de Sportraad Noordwijk deze week geuit in een brief aan het gemeentebestuur. De Sportraad, onder voorzitterschap van de voormalige wethou der C. van Duijn, meent dat er geen sector is die de laatste jaren zoveel heeft ingeleverd. Dat voor twee verenigingen, de tennis club Bollenpark en de dartvereniging Barracuda's, zonder enige motivatie volgend jaar onvoldoende subsidie komt, noemt de Sportraad verbazingwekkend te meer omdat in de begroting voldoende ruimte aanwezig is. Naast het niet willen voeren van een nieuw beleid door het gemeentebestuur, had de Sportraad zeker verwacht, dat een kleine verhoging van de subsidie zou worden opgenoihen met het oog op een stijging van huisves tingskosten en hogere uitgaven voor énergie. Nat pak Een nat pak. Dat was de beloning voor Veel van de 21 paren die gisteren deelnamen aan het tobbetjesteken tijdens de laatste dag van de Sassenheimse Najaarsfeesten. Het koppel 'De witte reus' (v. Nobelen) wist het minste water te verspillen en eindigde dus als eerste. De finale van de festiviteiten begon met een viswedstrijd in de Ringvaart met 80 deelnemers. J. van Dam hengelde als beste. Het tonknuppelen werd 'smiddags gewonnen door Ton van Stijn en Jan Bouwmeester. De hinderniswedstrijd in het Koningspark kende in Mirjam Streefland en Pho Dao de beste deelnemers. Het touwtrekken bleek een geweldige krachtmeting. Uiteindelijk bleek Bassets I de sterkste. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJKERHOUT/ DEN HAAG Wegens het plegen van ontucht met twee 7-jarige meisjes in Noordwijkerhout is te gen een 59-jarige man uit die woonplaats gisteren voor de rechtbank in Den Haag twaalf maanden ge vangenisstraf geëist, waar van zes maanden voor waardelijk. De verdachte had tijdens het dagelijkse uitlaten van zijn hond bij een sportcentrum in zijn woonplaats het vertrou wen gewonnen van een viertal ionge meisjes. Zij mochten de hond vasthouden en speelden op den duur allerlei spelletjes met de man. Totdat twee van de meisjes thuis hysterische huilbuien kregen en nacht merries waarin „Blijf van me af" werd geroepen. Uit verklaringen van de twee meisjes bleek dat de wande laar hen ontuchtige handelin gen liet plegen en dat ook zelf met de meisjes deed. Dat laat ste werd ter zitting door de verdachte ontkend. Hij gaf wel toe dat hij een paar keer door de volgens hem „vrijpostige" kinderen was betast. De president van de recht bank, mr. J van Overbeek, hield hem de tot in details overeenkomstige verklaringen van de meisjes voor. De ver dachte ontkende echter dat hij de meisjes tot ontucht had ge dwongen. „Zoiets zou niet in mijn hoofd opkomen". Zijn echtgenote staat achter hem en wijst de beschuldigingen als „roddels" van de hand. Officier van justitie mr. J. van Eek tilde niet alleen zwaar aan de telastegelegde feiten en de onrust in de gemeenschap, ook de ontkenningen van de ver dachte vond hij „verontrus tend". De psychiater spreekt eveneens over het ontbreken van kritiek op eigen handelen en de kans op herhaling, aldus mr. Van Eek. Als bijzondere voorwaarde eiste hij dan ook toezicht van de reclassering die zonodig een psychiatrische behandeling kan opleggen. „Ik heb de indruk dat er net op tijd is ingegrepen, anders zou den er misschien ernstiger dingen zijn gebeurd". Advocaat mr. Karstens vond dat de actieve ontucht met de kinderen niet bewezen kon worden omdat de verklarin gen van dergelijke jonge kin deren niet betrouwbaar zou den zijn. Hij vroeg om een straf gelijk aan voorarrest Uitspraak op 6 oktober. Missverkiezing jaarmarkt Lisse LISSE Meer dan 250 kramen zullen komende maandag in het centrum van Lisse naast de plaatse lijke middenstanders worden bemand door door de wol geverfde marktkooplieden. Maan dag wordt bij Foto Mieloo in de Kanaalstraat ook weer de Miss Jaarmarkt- verkiezing gehouden. Elke dame tussen de 15 en 25 jaar kan tijdens de openings uren van de Najaarsmarkt bij de firma de fotostudio bin nenstappen, waar een kleu renfoto wordt gemaakt. Aan de hand van de foto's zal door een jury worden be paald wie Miss Jaarmarkt 1988 wordt. Het verleden leert dat er telkens zo'n dui zend deelneemsters zijn. Verwacht wordt, dat dat ook dit jaar het geval is. Gezinsbelang Lisse bouwt en renoveert LISSE De woning bouwvereniging Het Ge zinsbelang gaat weer bouwkundige activiteiten ontplooien. De gemeente*." raad van Lisse kreeg gis teravond twee voorstellen onder ogen waarover men welhaast een positief oor deel móest uitspreken. Het betrof een plan voor het plegen van onderhoud aan 16 woningen de Poel- polder en het verzoek eengeldlening te garande ren van 2,5 miljoen voor de bouw van 24 woning wetwoningen in het plan Huis ter Beek. Wethouder H. Smith (CDA) vertelde, dat enige tijd geleden al bekend werd gemaakt dat Lisse vanuit de herverdeling al 25 premie C-woningen in dat gebied kon gaan bouwen en dat nu ook zo'n toezegging binnen is voor de bouw van 18 premie A-woningen. „We zul len trachten ook deze 24 wo ningwetwoningen in de her verdeling te krijgen, maar in ieder geval het voor elkaar te krijgen om ze vanuit het con tingent van 1989 naar voren te halen, waardoor een continuï teit van de woningbouw in dat gebied gewaarborgd kan worden", aldus Smith. Hij meldde voorts dat de huurprij zen minder dan vijfhonderd gulden per maand zullen be dragen. Onderzoek Losplaatsweg begint dinsdag NOORDWIJK De provin cie start op dinsdag 27 septem ber met een nader onderzoek naar de verontreiniging van de grond en het grondwater op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Losplaats- weg. Verwacht wordt dat de resultaten in mei 1989 bekend zullen zijn. Uit eerdere onder zoeken is gebleken dat de grond er op verschillende plaatsen hoge concentraties vluchtige koolwaterstoffen en cyanide bevat en dat ook het grondwater vervuild is. Het nadere onderzoek moet uitwij zen of deze verhoogde concen traties een risico geven voor gezondheid en milieu. Op het terrein worden grondboringen verricht. In de gaten, die hier door ontstaan kunnen peilbui zen worden uitgezet, zodat grondwatermonsters kunnen worden genomen. Het onder zoek wordt uitgevoerd door het ingenieursbureau Bon- gaerts, Kuyper en Huiswaard. Op het terrein is nu Gemeen tewerken gevestigd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17