m Ir Ci „IGOR laat Hazerswoude alleen ploeteren" Nieuwe ijsbaan wellicht o voormalig fietscrossterreii >dagpuzze Culturele manifestatie Wassenaar Champagne-brunch in Leidsenhage ME VERDIEPTE AANLEG RIJKSWEG 11 VERDEELT OVERLEGORGAAN LEIDEN OMGEVING SaidóaQowumt VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 PAGI tlD aan tafel Nasi goreng - mokka vla met slagroom vegetarisch Van origine is nasi goreng (gebakken rijst) een gerecht van restverwerking. Dat be- Jekent dat er bijna net zo veel nasi goreng-recepten als koks zijn. Deze vegetarische nasi zal bij velen in de smaak vallen. De benodigdheden voor twee personen zijn: 250 g droogko kende rijst, 5 dl water, zout, ui, 1 dunne prei, knoflook, halve paprika, 1 wortel, 2 le pels olie, 3 eieren, ketjap, pe per, 2 tomaten, stukje kom kommer; 0,5 liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker, 2 theelepels op loskof f ie, half pakje vanille suiker, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsuiker, 1 lepel choco ladevlokken. Kook de rijst zo lang van tevo ren dat hij koud kan worden. Was de korrels eerst totdat het water helder blijft en laat ze in een zeef uitlekken. Breng de benodigde hoeveelheid water aan de kook, strooi er de rijst in en roer tot de massa kookt. Sluit vervolgens de pan, tem per het vuur zo sterk dat de rijst heel zacht blijft koken. Reken een kooktijd van twin tig minuten. Schuif, bij koken op gas, halverwege een sud- derplaatje onder de pan. Laat de gare rijst twee minuten zonder deksel opstaan om te drogen en stort hem dan op een ruime schotel. Maak de groenten schoon. Snijd ui, prei, paprika en wor tel klein. Klop de eieren los met drie lepels water en iets zout. Laat de olie warm worden in een ruime braadpan (een wadjan is nog beter) en laat hier al roerende de eieren in stollen. Voeg de groenten en rijst toe en pers er de knof look boven uit en bak de mas sa, geregeld voorzichtig om scheppende, op een klein vuur warm. Breng de rijst op smaak met ketjap, zout en peper en garneer hem met partjes to maat en plakjes komkommer. Zet de helft van de melk op. Meng een klontvrij papje van maizena, suiker en weinig koude melk. Schenk al roeren de wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de vla een minuut zacht koken. Voeg van het vuur de rest koude melk, oploskoffie en vanillesuiker toe en laat de vla onder een enkele keer roe ren afkoelen. Garneer met de met basterdsuiker stijfgeklopte slagroom en bestrooi deze met chocoladevlokken. JEANNE Bromfiets botst tegen skateboard ZOETERWOUDE Een 12- jarige jongen uit Zoeterwoude en een 17-jarige plaatsgenoot liepen gisteren letsel op toen zij op de Westeindseweg tegen elkaar botsten. De 12-jarige bewoog zich voort op een ska teboard, de ander op een bromfiets. De bromfietser liep letsel aan de pols op, de ander bezeerde zijn enkel. Bejaarde gewond bij oversteken ALPHEN AAN DEN RIJN Een 81-jarige man uit Alphen is gistermiddag gewond ge raakt bij het oversteken. De man stak de Prinses Irenelaan in zijn woonplaats over via het zebrapad. Een 17-jarige brom fietser uit Alphen zag hem te laat en schepte de man. Het slachtoffer is met een hersen schudding en hoofdwond op genomen in het Rijnoord zie kenhuis. Inbraak in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een flatwoning aan het To- paasplantsoen in Alphen zijn woensdag op klaarlichte dag twee leren jacks, een kleuren televisie, stereo-installatie, cas settedeck en tuner/versterker gestolen. De dader is binnen gekomen door de voordeur open te breken. De bewoners - waren niet thuis. Figuurpuzzel (klein formaat met diagram) Serie U Model 663 Opgave nr. 663.022 Magisch figuur In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 snelle wending op één voet bij het dansen; 2 verrukt; 3 tentoonstelling; 4 persoon die sprekend op een an der lijkt. OPLOSSING WASSENAAR Een grote culturele manifestatie staat ge- Eland op zaterdag 1 oktober op et Burchtplein in Wassenaar. Burgemeester drs. P.H. Schou- te verricht om 12.00 uur de opening. Voor deze opening heeft de organisator, de Kultu- rele Kern Wassenaar, ook de in Wassenaar woonachtige zangeres Vanessa uitgenodigd. Niet om iets te zingen, maar om haar schildertalent. Op de 1 oktober zullen de meeste van de 36 bij de Kultu- rele Kern Wassenaar (KKW) aangesloten verenigingen zich presenteren in „een lint van kraampjes" van de Langstraat tot aan cultureel centrum Wa- renar. In de muziektent op het Burchtplein zullen muziekver eniging Excelsior, een pop groep en een jazzband spelen. Verder is er een expositie, een dia-presentatie en een kinder tekenwedstrijd in Warenar, waar ook openbare balletles sen worden gegeven. Vanaf 13.30 tot 16.30 uur zullen kunstvoorwerpen worden be oordeeld onder de titel „Kitsch of Kunst". Verder is er een play-backshow in Warenar. In de avonduren is daar een „half-open-podium" met me dewerking van het van Wasse- naer Ensemble, de toneelvere niging Mimicri, Joly Cantare, de Wassenaarse balletschool, de accordeonvereniging DVS, de jongerentheatergroep 01751 en de toneelvereniging Dia loog. Vanaf 23.00 uur is er een groot bal in de diverse zalen met medewerking van de Art- Bird Big Band van de streek- muziekschool. Zaterdag is er eveneens open huis zijn in het voormalige ho tel Bianca dat vanaf die datum officieel dienst gaat doen als „verzamelgebouw" voor diver se Wassenaarse kunstenaars. LEIDSCHENDAM De 140 bedrijven in het winkelcentrum Leidsenhage bieden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Leidschendam zaterdag 1 oktober van 11.00 tot 13.00 uur een champagne-brunch aan. Inwoners die dit jaar 50 jaar zijn of worden, gouden huwelijksparen en mensen die zich vijfig jaar Leidschendammer kunnen noemen, worden uitgenodigd. De eerste vijftig aanmeldingen via een briefkaart Vereniging Win kelcentrum Leidsenhage, postbus 1020, 2260 BA Leidschendam, worden in ieder geval met een uitnodiging gehonoreerd. Verder worden artiesten, topsporters en andere bekende Nederlanders uitgenodigd en uiteraard het gemeentebestuur van Leidschen dam. De presentatie is in handen van het televisie-duo Jong bloed en Joosten. De show met als rode draad het getal vijftig, belooft volgens de ondernemers „enkele uren van culinair en muzikaal genot". Zwemgala De Plas NIEUWKOOP De zwem- bekende winkelier, en polovereniging De Plas in Nieuwkoop houdt, in verband met de opening van het zwem en poloseizoen en vanwege het feit dat de vereniging nu een eigen zwembad heeft, vrijdag avond 30 september een zwemgala in zwembad De Wel. Het begint om acht uu- r.Op het programma staan on der meer een kunstzwemde- monstratie, een teamkamp en een prominentenrace. In deze prominentenrace zal een be kende atleet uit de regio strij den tegen een bekende Nieuw- koper, zoals bijvoorbeeld „de oude postbode" of tegen een volgend programmapi zogenaamde „Wedden- weddenschappen zal der mevrouw A. A. Most (VVD) trachten nuten onder water te Haar tegenprestatie, int haar niet lukt, zal nog e rassing blijven. Ook zal lovereniging De Plas he men tegen de dames vai uit Gouda, die Europi kampioen zijn. Het prog wordt afgesloten met dixielandmuziek van zing Stroopwafels. iv ni :al X" ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenten Hazerswoude en Koude kerk konden het gister avond tijdens een verga dering van het Interge meentelijk Overlegor gaan Rijnstreek (IGOR) niet eens worden met de andere IGOR-gemeenten over de aanleg van de Rijksweg 11 bij de krui sing met de Gemeneweg in Hazerswoude. Beide gemeenten zijn van me ning dat bij de kruising in Hazerswoude de rijksweg verdiept moet worden aangelegd. De andere Rijnstreekgemeenten vin den, dat deze dure oplos sing onwaarschijnlijk is en de aanleg van de rijks weg alleen maar zal ver tragen. IGOR-lid Steinhart van Ha zerswoude maakte tijdens de vergadering nog eens duide lijk dat een verdiepte aanleg van de rijksweg bij de krui sing met de Gemeneweg van belang is voor de geluidhin der van de woonwijk die er dichtbij is gelegen. Ook het landschap wordt hierdoor minder aangetast en voor de fietsers is de oversteek veili ger, zo meende Steinhart. Hij achtte de verdiepte aanleg een oplossing voor de langere termijn. Ook Van der Vlugt van de gemeente Koudekerk was het hiermee eens. Beiden waren dan ook verbolgen over de reactie van het IGOR op het standpunt van Hazers woude. De andere IGOR-ge- meenten vrezen namelijk ver traging in de aanleg van de hele rijksweg wanneer Ha zerswoude dit standpunt niet wijzigt. In een eerdere reactie maakten zij dit de gemeente Hazerswoude duidelijk. Volgens Van der Vlugt van de gemeente Koudekerk zou een positieve reactie van het IGOR op het standpunt van Hazerswoude en Koudekerk de zaak meer goed doen. „Als de gemeente Hazerswoude een brief stuurt aan het IGOR voor een reactie dan nemen wij in vertrouwen aan dat er dan wat onderbouwing komt. Met de reactie zoals nu is ver schenen, doen we het overleg orgaan geen goed. We zijn nu een soort oorlogje aan het spe len. Het IGOR staat ver af van een ideale oplossing", al dus Van der Vlugt. Hij twij felde zelfs aan het voortbe staan van het overlegorgaan wanneer zij het niet met el kaar eens konden worden. Burgemeester M.J.J.M. Boe len (Leimuiden en Rijnsater- woude) reageerde fel op deze uitspraak en meende dat er slechts onenigheid bestaat over de diepte aanleg van de rijksweg. „We zijn het er alle maal over eens dat de weg zo danig moet worden aange legd, dat de mogelijkheid er is om er een vierbaansweg van te maken. Ook willen we alle maal een ongelijkvloerse kruising met de Gemeneweg. Over dat ene verschil van mening, aanleg in de diepte, mogen we niet struikelen", al dus Boelen. Hij maakte nog eens duidelijk dat het IGOR er is om het regionale belang te dienen. „We zitten hier voor de regio en niet voor de belangen van Hazerswoude en Koudekerk alleen. Het is van regionaal belang dat die weg er komt en de aanleg mag niet door technisch mooie en gave oplossingen naar de toekomst worden ver schoven. Als Hazerswoude vasthoudt aan een verdieping dan kan het tot na het jaar 2000 duren voordat er über haupt iets aangelegd wordt. Bovendien kan de minster het geld maar één keer uitgeven", aldus Boelen. Van der Vlugt: „We zitten hier zeker voor het regionale belang maar dat mag toch niet zeggen dat we één ge meente alleen moeten laten ploeteren. Bovendien kan het IGOR met haar reactie Ha zerswoude niet op andere ge dachten brengen". Zowel Van der Vlugt als Steinhart waren van mening dat er nog steeds kans is dat de rijksweg bij Ha zerswoude verdiept wordt aangelegd. Onbegrip Burgemeester Boelen was het met dit laatste niet eens en begreep bovendien de Koude- kerkse reactie niet omdat een toekomstige tweede Koude- kerkse brug alleen zin heeft als deze wordt aangesloten op de rijksweg en niet op de Hoge Rijndijk. Boelen: „De verdieping houdt ons ver deeld en het brengt vertra ging met zich mee. Volgens mij had in het kader van het regionaal belang die weg er gisteren al moeten liggen". Met twee stemmen tegei Hazerswoude en Koudef' besloot het IGOR gister; met het standpunt akk< gaan, dat er een on^ vloerse kruising met d< meneweg moet komen, dat een verdiepte aanlej de rijksweg niet nodig i standpunt zal aan de mi kenbaar worden gemaal Ook gisteravond heeft d van Hazerswoude een vo reidingsbesluit genomen de aanleg van zandlich over het hele tracé va rijksweg tussen Alphei Zoeterwoude. Er zal bii kort zoveel zand worde stort dat de mogelijkhei een vierbaansweg besta; worden echter nog werkzaamheden verricl de plek waar de rijkswi Gemeneweg zal kruisen. Vrouw van tas beroofd ALPHEN AAN DEN RIJN Een 67-jarige Alphense is woensdagochtend in de Prin ses Beatrixlaan in Alphen van haar tas beroofd. Zij liep op de stoep toen er een bromfietser naast haar kwam rijden. Hij gaf haar een duw in de rug waardoor zij viel en griste de tas van haar schouder. De vrouw raakte licht gewond aan haar hand, knie en gebit. In de tas zat tweehonderd gul den. Oldtimerdag in Alphen Het is al weer de zesde maal dat de winkeliersvereniging Hooftstraat-Koopstraat een Oldtimerdag organiseert. Mor gen zal de gehele straat weer volstaan met oude automobie len, tractoren en motoren. De Oldtimerdag wordt om kwart voor elf geopend door Annechien Braams, Sylvia Haalebos en Francis van Lammeren, die zijn gehuld in kleding uit de jaren twintig en dertig. De auto's zelf zijn een dik half uur daarvoor vertrokken vanaf het terrein van Vos aan de Kalko- venweg. Zij parkeren in de Hooftstraat en zijn daar tot vier uur te bewonderen. Het gaat om ongeveer 150 voertuigen waaronder een Rolls Royce een Singer Le Mans uit 1934, sportwagens, dieselmotoren en motorfietsen. Door middel van enquêteformulieren kan het publiek zelf uitmaken welk voertuig zij het mooiste vindt en daarvoor zijn prijzen be schikbaar. Behalve de auto's zijn ook drie stoomwalsen te zien samen met een stoombrandweerwagen en een complete minituur modelbouwshow. Daarmee worden demonstraties gegeven. Voor de kinderen staat zaterdag in de Hooftstraat een draaimolen en een luchtkussen. Daarbij mogen ze een ritje op een dieseltrien maken of een gratis ijsje eten. FOTO: MILAN KONVALINKA VOLKSTUINDERS AKKOORD MET VERHUIZING jnddri orf)k in •°Vhtof bileur ctie i ir de |"ns' ^hand. nnen ogran lugdfc ugdig» et wa 'jiot bi ering, 7 ar De :tlnd b !(jon( étalet ALKEMADE De on derhandelingen tussen het gemeentebestuur vap Al kemade en de plaatselijke IJsclub over een nieuwe lokatie voor de landijs- baan zijn in volle gang. Gisteren werd met behulp van stokjes een ijsbaan met een lengte van vier honderd meter uitgezet op het voormalige fietscros- sterrein aan het einde van de Sotaweg. Enige ambtenaren, onder wie directeur A.A.J. Peters van de Dienst Openbare Werken en voorzitter J. van Rijn van de IJsclub, bekeken de situatie ter plaatse teneinde de knel punten te beoordelen. Volgens Van Rijn is het allemaal maar „net-aan". „De hamvraag is: kunnen we op het voormalige crossterrein net wel of net niet een vierhonderd meter lange baan realiseren die minstens gelijkwaardig is aan de huidi ge landijsbaan. Als het qua af metingen lukt, willen we er ook een speciale skeelerbaan omheen aanleggen". Van Rijn benadrukt echter dat hij en zijn medebestuursleden alles in het werk zullen stellen om de bestaande landijsbaan aan de Alkemadelaan in stand te houden. „Onze landijsbaan voorziet zowel 's zomers als 's winters in een grote behoef te. Deze zomer zijn er zonder subsidie al meer dan 120 voet balwedstrijden gespeeld. Dat gaat dan om straat- of familie voetbal, bedrijfs- of vereni gingsvoetbal. Het organiseert zich daar op de landijsbaan al lemaal vanzelf", aldus Van Rijn. En hij vervolgt: „De ijs baan heeft inmiddels een mul tifunctioneel doel gekregen en omdat er in de wijk Gogh Noord III weinig speelgelegen- heid voor kinderen is, zouden we graag zien dat de huidige baan blijft. Maar natuurlijk zullen we onze voorkeur niet tegen beter weten in doorzet ten. We hebben inmiddels wel begrepen dat als de ijsbaan eventueel kan blijven bij de Alkemadelaan, dat de baan dan wel gedraaid zal moeten worden. Anders zouden de woonwijken Gogh Noord II en Gogh Noord III te strak ge scheiden zijn. Het overleg met de gemeente gaat op een erg prettige wijze. We mopperen wel eens op elkaar, maar het gaat altijd op een sportieve manier. Eigenlijk is er geen wanklank te bespeuren. Wel hebben we duidelijk gezegd niet naar het land van Bontje te willen verhuizen, omdat dat gebied echt te ver van de woonwijken af ligt". Overigens hebben de bespre kingen met de gemeente Alke made over een mogelijke ver huizing geen hoge urgentie. Het gemeentebestuur wil eerst het pas aangekochte tuin bouwbedrijf van Guldemond bebouwen met huizen alvo-, rens over een jaar of tien de ijsbaan aan te pakken. Wel zal er binnenkort iets van de ijs baan moeten worden afge knabbeld voor de aanleg van een fietsvoetpad en ter verbre ding van de weg. Voor het overige is er tijd genoeg om al lerlei alternatieven te bekij ken. Grondmonsters Directeur Peters van Openba re Werken vertelt dat het nog niet zeker is of het voormalige fietscrossterrein geschikt is voor de aanleg van een ijs baan. „Eerst moeten we grondmonsters nemen om te zien hoe de grondsamenstel- ling ter plaatse is. Het water in de ijsbaan mag natuurlijk niet zomaar wegvloeien". Pas als men met het bestuur van de IJsvereniging overeenstem ming heeft bereikt ten aanzien van de afmetingen en de grondsamenstelling zal een stedebouwkundige procedure in gang worden gezet. Of de IJsclub het voormalige fiets crossterrein in eigendom kan krijgen, net zoals de club de huidige landijsbaan bezit, is nog lang niet zeker. Van Rijn zegt daar alleen over: „De er varing leert dat je voor een ei gen terrein het beste zorgt". Land van Bontje Over de invulling van het land van Bontje begint enige duidelijkheid te komen. Het potgrondbedrijf Van Dobbe zal hoogstwaarschijnlijk verhui zen van het Noordeinde naar het land van Bontje tussen de Geestweg en het Westeinde in Roelof arendsveen. Maar de onderhandelingen lopen nog. De meerderheid van di,ncjeri van de Volkstuinver(voren gaan akkoord met een |aats zing naar het land van|.anjc Afgesproken is dat tus^ver toekomstige volkstuincorten en de sloot langs de ï^et res weg van de Rijksweg emoec tien meter brede groeu,or komt, die lawaai en vu(ten j, de Rijksweg moet teg/ den. In principe wil de i ging twee hectaren, mi nadere inventarisatie I volkstuinders is nodigI kunnen beoordelen of eventueel aan minda twee hectaren genoeg| Het huidige volkstuin» achter het industrit „De Lasso" meet 1,7 i In ieder geval wordt stand van de rand vr nieuwe volkstuincomp] het hart van de Rijk hoogste 110 meter. Vd het bestuur van de Vol vereniging met het geiï bestuur in onderhal over een financiële tel koming voor de aanlf een parkeerterrein, e( sluitingsweg en de aan dammen over een 2 sloten. Over de aanl^ nutsvoorzieningen is i gesproken. Over de invulling van het Laik Bontje is nog niets d< p bekend. Hoewel de tui g| organisaties aandring vestiging van tuinbouv ven op het Land van zal de politiek zich moeten uitspreken ov mogelijke voorkeur v dustrievestigingen alda Pacific Jaap Schep, medewerker van de Interkerkelijke Co ördinatie commissie Ont wikkelingssamen werking (ICO) geeft vanavond een lezing met als titel „De pa cific als proefgebied". De lezing heeft plaats in het zalencentrum De Werf in Voorschoten en begint om acht uur. De bijeenkomst maakt deel uit van de vre- desweek van het IKV. De lezing gaat vooral over de problemen in het Pacific- gebied zoals de rechten van de mens, de atoomproeven die er gehouden worden en de milieuproblemen. De le zing zal worden ingeleid door een diavoorstelling. Orgel/beiaard Het laatste concert in de se rie orgel- en beiaardconcer ten in de Dorpskerk van Voorschoten wordt maan dagavond gegeven. Rijk Jansen en Anneke kort spelen op orgel werken van Guami, Bonelle, Höndel, Piazza en Blanco. Jan van der Zwart speelt op beiaard werken van Franken en Rötgen. Aanvang kwart voor acht, entree gratis. Postzegels De postzegelvereniging Oegstgeest houdt maandag een ruilavond in 't Groot Proffijt in Haaswijk Oegst geest. Men kan van zeven tot tien uur terecht. Inlich tingen: N. Holler-Van Ma- strigt, Jan Luykenlaan 73, Leiden, telefoon 071317471. FNV De afdeling Noord wijk van het FNV belegt dins dagavond in het dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat een algemene ledenverga dering. Spreker op deze avond is bondsbestuurder Wim Meere. Zijn thema luidt: „Waarom op 8 okto ber naar Amsterdam? Om dat het beter kan!". In Am sterdam wordt gedemon streerd voor een beter be leid, zonder werkloosheid, eerlijke sociale zekerheid en voorzieningen. Aanvang acht uur. Vrijwilligers Voor de activiteiten in cul tureel centrum Muzenhof in Leiderdorp worden vrij willigers gezocht. Het gaat om mensen die willen hel pen bij voorstellingen; kaartverkoop, garderobe en controle. Tot de activiteit waarbij wordt geassisteerd heeft de vrijwilliger vrij toegang. Aanmelden: tele foon 410957 of 896894. Boeddhisme De Dharma Studiegroep Leiden organiseert vanaf dinsdagavond in Oegst geest een cursus over het boeddhisme onder de titel „De strijd van het ego". De in troductiecursus om va t vijf avondbijeenkomsten die om de veertien dagen worden gehouden en om acht uur beginnen. De cur sus wordt gegeven door ou dere studenten van Chögy- am Trungpa, Rinpoche en omvat lezingen, discussie en meditatie. Informatie: tele foon 071-177446. Snorkelen In zwembad Het Wedde in Voorschoten wordt bin nenkort gestart met een cursus snorkelen. Snorke len is onder water zwem men met behulp van duik bril, snorkel en zwemvlie zen. De cursus kan worden afgesloten met een examen voor het officiële snorkeldi ploma A, B of C van de Ne derlandse Onderwatersport Bond. Deelname kost 82,50 gulden, de jeugd moet 66 gulden betalen. Meer infor matie: telefoon 01717-4848. Concert De Stichting het Boerhaa- vehuis viert op vandaag de 250-ste sterfdag van de Voorhouter Herman us Boerhaave in Leiden. Dit febeurt met een concert in 'artholomeuskerk in Voor hout. De fluitiste Eleonora Pamaijer en de organist Leo van Doeselaar brengen een gevarieerd programma ten gehore. Ze spelen werken van tijdgenoten van Boer haave als J. Bach, W. Bach en J. Kellner. Van de Ne derlandse componist Bern- hard van den Sigtenhorst Meyer worden drie werken uitgevoerd. Orgelwerk van Louis Vierne, Debussy, Boëlmann en Johan Alain wordt eveneens opgevoerd. Het concert begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Kranten Vodden en oude kranten worden morgen in Zoeter woude opgehaald door le den van de drumfanfare De Rijntamboers. Dat gebeurt vanaf half tien. De op brengst wordt gebruikt voor de aanschaf van uni formen. Koninklijke onderscheiding De heer C.L. Stafleu uit Voorschoten is gisteren in Alphen aan den Rijn benoemd tot Riddi Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem opgespeld door burgemeester M van Alphen. De heer Stafleu is veertig jaar werkzaam bij Samson Uitgeverij in Alphen aan d Momenteel is hij uitgeefdirecteur bij deze firma. FOTO: WIM VAN

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14