leth Gaaikema eëert ieuwe stijl |in optreden —•^IQ /TELEVISIE ►bil" )oi QtidóeQowmit MAANDAG 19 SEPTEMBER 1988 PAGINA 9 autol •armbf een oorbu scha; het ar hi laaikema is doende een stijl van optreden te i. In een reeks kleinere n probeerde hij dit al wanneer hij, te begin- woensdag, vier avon- de Haagse Koninklijke yburg staat met zijn programma „Seth - op 0" moet dit in de volle om zich heengrijpen. at om een andere wijze blieksbenadering. Die is de lucht komen vallen, il had Seth in zijn ma in spelen die uitdaging publiek, het aanspre- de mens temidden zaalbezoekers. Daar nu zijn kracht van ma lt inspelen op de directe reacties uit de zaal. faaikema: „Kortgeleden jbegonnen vorm te ge- In dit experiment. Sa- ïet een krant in het des lands ben ik gaan [n in kleine zaaltjes, in zonder schouwburg, looit een artiest ver- De mensen daar heb- |ts onbevangens over at heeft ook te maken w™ u tv. Vroeger leefde een in zijn eigen wereld, ij soms uittrad om zich zien binnen de lijst t toneel, de plaats waar kunsten mocht verto- |*e tijd ligt achter ons. In ^ne zaaltjes werd ik elke voor verrassingen ge- is me Een artiest moet zijn aanspreken, maar op ilwag nden werd ik door het lijk 1 aangesproken. De ene naakt)ukte beter dan de an- Veilinhaar telkens werd ik taal r' van verrassingen ge- 0 der#1" steekt ook een uitda- 1 deze moet °P het goede erste 1 bet juiste woord tot je lité 2(k'nê hebben om zinvol der |ien riposteren". (Linq Je daar een *raai voor- (Debb|lran geven. Dat geeft Huiteij3311 wat 'k bedoel. Tij- Mod11 optreden op Curasao (Jo<ia het be8in van de n hoPbnS ergens in de zaal leisje doorpraten met -riendin. Meestal gaat deelni over. Maar toen niet. Dat meisje praatte maar door. Dat werd knap hinderlijk voor de voorstelling. Ik heb me toen tot haar gewend en ge vraagd mij te vertellen wat zij te zeggen had. Ik vroeg aan haar. „Waar kom je eigenlijk vandaan?" Zij antwoordde: „Van Suriname". Toen heb ik gezegd: „Dan mag je van mij de hele avond doorpraten. Daar hebben de mensen zo lang moeten zwijgen". Op die manier ontstaat zinvol theater. Maar ik vraag me wel af, waar zo'n spontaan antwoord van daan komt. Zit dat in je of krijg je dat op het juiste ogen blik ingefluisterd?" Nietuit Seth is daar nog niet uit, maar blijft zich ervan bewust dat hij daarvan in hoge mate afhan kelijk is. Zijn programma kan ermee staan of vallen. Hij vindt dat dat dan maar moet, maar zegt dit met voldoende zelfvertrouwen in zijn eigen kunnen, in zijn eigen weten ook, dat hij op de supreme mo menten tekst krijgt aangereikt uit moeilijk peilbare bronnen. Het komt eruit, dus zit het er in, maar waar komt het van daan? Seth: „Dit verschijnsel, maar ook mijn nieuwe manier van optreden heeft ook met nog iets heel anders te maken. Dat wil je misschien niet geloven, maar ik werk tegenwoordig met een tekstverwerker en die heeft een soort ommekeer bij mij bewerkstelligd, althans de andere mens in mij naar bui ten doen stappen. Ik bedoel daar dit mee. De man Gaaike ma staat voor de zoveelste keer in zijn leven voor het feit nieuwe tekst te moeten schrij ven voor zijn volgende show. Daarna moet hij die uit het hoofd leren. Gek eigenlijk, dat je door jezelf geschreven tekst eigen moet maken op die ma nier. Ik keek daar toch altijd een beetje raar tegenaan. Met die tekstverwerker is daar nu verandering in gekomen. Dat werkte als een ontdekking. Na het plaatsen van een punt ach ter je schrijfwerk, druk je op Seth samen met publiek tussen de schuifdeuren. de knop en even later rolt er een print uit je machinerie. Uit de man Gaaikema rijst dan een nieuwe mens op: de artiest Seth, de man die het in de zaal moet maken". „Dat is toch een heel andere persoonlijkheid. Die is in staat om het werk van de auteur Gaaikema in een artistieke vorm te gieten na deze kri tisch tot zich genomen te heb ben. Ik wil je bij deze wel ont hullen, dat de mens Gaaikema overdag een saaie man is. Hij heeft de dag nodig om zich op te laden, wil hij 's avonds als artiest fungeren. Alles wat je in een paar uur te zeggen hebt, en in mijn nieuwe stijl te ri posteren hebt, moet er in een paar uur uit. Pas na de voor stelling ben ik weer aan spreekbaar. Bij deze ben je uit genodigd om na de voorstel ling naar mijn kleedkamer te komen, dan kunnen we over een en ander gezellig napra ten. De andere ochtend sta ik weer op als Gaaikema en ben ik tot de avonduren moeilijk benaderbaar. Het is goed, dat kranten over artiesten schrij ven, ook al kan ik me soms opwinden over wat ze te zeg gen hebben. Ik ben een keer heel kwaad geweest op een kranteman, omdat hij een fei len in mijn programma be schreef. Maar nu moet ik nóg zeggen: wat was dat een sensi bele man, dat ik de andere dag in zijn krant precies datgene las wat ik tijdens mijn voor stelling dacht: „Pas op, Seth, nu ga je in de fout". Eenzaam hij 's avonds om zeven uur het theater binnenstapt, neemt de performer Seth plaats in het lichaam van de man Gaaike ma. Hij ondergaat dit als een heel andere persoonlijkheid. Elk mens heeft wel eens het gevoel, dat er nog een tweede mens in hem schuilt. Een ar tiest gebruikt die bewust, laat hem uit zichzelf te voorschijn komen. Die dubbelheid leidt nogal eens tot een gevoel van eenzaamheid. Seth noemt dit slechts schijnbaar: „Wat er uit een volle, meelevende zaal elke avond aan warmte naar je opstijgt, daar heb je geen idee van. Dan ben je bezit van alle mensen tegelijk. Ik noem dat totaal-telepathie samen met je publiek. Ik sleep de mensen mee en de mensen voeren mij naar een hoger plan. Als dat op deze manier gaat werken in mijn nieuwe stijl van optre den, dan zal ik me de geluk kigste mens van de wereld voelen". Wat Seth op korte termijn voor ogen staat heeft ook van doen met zijn dit jaar uitge brachte videocassette. Hierop staan hoogtepunten uit eerdere optredens - 10 jaar Nederland te kijk. Hij stelde die zelf sa men en koos daaruit telkens die fragmenten, waarin hij het meest nauw contact met zijn publiek had: „Waar ik Gaaike ma zag, knipte ik hem weg. Waar ik Seth op mij af zag ko men, gaf ik hem de ruimte." Zijn nieuwe programma bevat als uitgangspunt een blik op de toekomst. In deze warrige tijd op weg naar de eeuwwisseling dreigen we het spoor kwijt te raken. In wier handen ligt ons lot? Daar wil Seth tegelijk hu moristisch en emotioneel op ingaan. Samen met de zaal gaat hij op zoek naar de ant woorden van morgen. Bob Zimmerman met zijn combo zit daarbij andermaal aan de vleugel en de synthesizer. In een decor van Jan Swinkels en in het licht van Sue Hillier Smith zoekt Seth vervuld te raken van wat de mensen in de zaal aan nieuwe gedachten in hem oproepen. Seth: „De zaal en ik zitten als lotgenoten bij elkaar in dezelf de ruimte. Zij hebben ervoor betaald, dat ik het beste uit mezelf aanbied. Het gaat om wat ik in de mensen losmaak en omgekeerd, zodat we sa men verder kunnen. Mijn nummers zitten zo in elkaar, dat ik deze zowel dramatische zwaarte kan geven als er te weinig response in de zaal is, dan wel deze in een zekere luchtigheid naar de mensen toe kan brengen als de sfeer te geladen raakt. Voorop blijft voor mij staan, dat de mensen een gezellige avond uit zijn, dat zij evenzeer als ik 'uit zich zelf treden. Dat heeft de per former met de zaal gemeen. Beiden spelen hun eigen au thentieke rol, waarbij de din gen pittig en puntig gezegd moeten kunnen worden. Niet met Gaaikema als aangever, maar in wisselwerking tussen Seth en zijn publiek. Ik kan als Sethje wel Edje (Nijpels) nadoen, maar ik ben slecht in het maskeren van mezelf. Mij ligt het meer te stoeien met de zaal. Dat wil ik informeel en pretentieloos gaan doen. Het publiek en ik, samen tussen de schuifdeuren. Daar gaat het om". TON OLIEMULLER 16.40 17.05 19.00 19.18 KRO Holiday Island, Australi sche serie. Angela's vader is nog steeds op het eiland en maakt het haar niet ge makkelijk. The muppet babies, te kenfilmserie. Afl.: Wie het laatst lacht... Alvin en zijn boefjes, te kenfilmserie. Man en paard, verslag van het 12e Interpolis schaak toernooi in Tilburg. Pre sentatie: Hans Böhm. Algemene Loterij Neder land, bekendmaking van de vijfde trekking van de bankrekeninghouders. NOS Journaal. KRO Lekker weg, toeristische serie. Vandaag: Amster dam. Presentatie: Maud van der Kroon. Markant achterland: Bloemencorso Lichten voorde, impressie van dit 59e bloemencorso. Het bezoek van de paus aan Afrika, kort verslag van het bezoek van paus Johannes Paulus II aan Zimbabwe, Botswana. Le sotho, Mozambique en Szwaziland. NOS Journaal. KRO Haal het doek maar op - Jeugdtheater, overzicht van de diverse voorstellin gen die in het seizoen 88/99 in het land gespeeld worden. Met o.a. een ge sprek met Peter Jan Rens en fragmenten uit 'Zwa nendons', 'Droom', 'Yvon ne' en 'Broodje Boek'. 19.50 Haal het doek maar op - Cabaret/Musical/Show. Aad van den Heuvel pre senteert een overzicht van de voorstellingen uit deze categorieën zoals die het komend theaterseizoen te zien zijn. Met o.a. gesprek ken met programmama kers en optredens van Ca baret Zak As en Flairck. 20.43 Haal het doek maar op Gala van de Nederlandse Theaterprijzen, recht streeks verslag van de uit reiking van de theaterprij zen in de Stadsschouw burg te Amsterdam. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40-00.00 Haal het doek maar op - Toneel/Muziek/Bal let/Mime/Opera. Berend Boudewijn presenteert een overzicht van deze podi umkunsten voor het ko mend seizoen. Met o.a. ge sprekken met Derek Jaco- bi, Willem Nijholt en Ton Lutz en fragmenten uit 'Je anne d'Arc', 'Marathon dans' en 'Djazzex'. 18.10 18.35 18.55 19.00 20.00 20.29 AVRO GQDe culinaire schatten van China (1), tweedelige documentaire over de Chi nese eetcultuur. AVRO Service Salon, ge varieerd programma ge presenteerd door Catheri ne Keyl en Amanda Spoel. SI Ontdek je plekje: Weesp, toeristische infor matie. AVRO's Sportpanorama. Sportprogramma. Doe een dier een plezier, Wordt Vervolgd special in het kader van de dierenbe scherming. De Fabeltjeskrant Afl.: Het incident. De Planeet Aarde, zeven delige Amerikaanse docu mentaireserie. Afl. 6: De zonnezee. NOS m Journaal en weerover- zicht. AVRO Oceans of fire, Ameri kaanse tv-film uit 1986 van Steven Carver. Met Grego ry Harrison, Cynthia Sikes, Billy Dee Williams e.a. Ben Laforche, een mannetjes putter die op een olieboor platform werkt, moet on der druk van zijn baas bin nen een gstelde termijn olie aanboren. Hiervoor re- cruteert hij een aantal ge detineerden en omstreeks dezelfde tijd moet de mooie Helen Kyger een documentaire maken voor de maatschappij. AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek waarin wordt ingegaan op de vraag hoe het kan dat de Hennie Huisman presenteert het eerste gedeelte van 'Haal het doek maar op', waarin aandacht voor het jeugdthea ter. Ned. 1 om 19.18 uur. foto: DIJKSTRA dader van een delict on danks bewijs toch wordt vrijgesproken. Het gaat hier met name om on rechtmatig verkregen be wijzen en kleine vormfou ten met grote gevolgen. Voorts een reportage van Kees van de Wel over de Amerikaanse kankerspeci alist Robert Gail die door de Sovjetunie te hulp is ge roepen voor onderzoek naar de gevolgen van de ramp van Tsjernobyl. 22.55 Nightcourt, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Hi ho ney, I'm home. Rechter Harry Stone heeft een moeilijke zaak onderhan den. Ene Mitch Bowers, die voor de wet in feite niet meer leeft, eist zijn vrouw Nora op, die op haar beurt, na negen jaar alleen ge weest te zijn, is hertrouwd. 23.20 European Business Weekly, overzicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. Presenta tie: Leontien Ceulemans en Peter Hobday. NOS 23.50 Journaal. NEDERLAND3 19.31 19.36 19.41 20.00 20.29 21.55 22.20 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders programma voor Molukkers. TELEAC Cursus Milieu-Educatie. Gepakt en gezakt. Afl.: Goed verzekerd op reis. NOS ffl Jeugdjournaal. Seoul '88: Seoul vandaag. Hoogtepunten en actuele ontwikkelingen van de Olympische Spelen. Pre sentatie: Koos Postema. Staatsloterij. Tweede trekking. SOCUTERA You can do it, film van het Prinses Beatrix Fonds. PP Uitzending van de PPR. NOS m Journaal en weerover- zicht. Studio Sport: Seoul '88.1. Gewichtheffen, finale tot 56 kg. met commentaar van Pierre Zenden, 2. Bok sen. voorronden, met commentaar van Kees Jansma. IKON/KRO/RKK Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON Bericht van de Wilde Gan zen. NOS Journaal. De Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. Pool tot Evenaar loeris quiz. Afl.: DDR. kans Albert en Corrie. va in teletekst, ak animatieserie, am i doe-programma JV" .Hr kinderen, dit jujiiem Tell (William Tell). Roelofigdserie. Afl.: Trollen, naar f»en en dochters (Sons and loon lichters), Australische serie. wam»iP'n' JaPanse tv-serie. a6c,t)gramma-overzicht. lilieke partijen: CVP. iclub, Ben Crabbé presen- nieuw talent en de kijker kiezen wie een vedette rdt. Vandaag: Night Mission 'I didn't want you' mdeling in eigen land ;n years, 2). zesdelige Au- ilische serie van Donald imbie over een in Australië inde Duitse familie ten tijde ven ii^ W.O. I. Met John Hargrea- als alS' v'c,oria Longley. Chris- Ih Waltz lyrint: De Noord-Zuid-han- In grondstoffen, documen- n veefo n.a.v. dé Noord-Zuuid iidens^P^e van de Raad van oewad°pa hnerrock, hoogtepunten uit ïnd. «zomerrockfestivals van af- rerd hbpen zomer in Nederland loten-1 België. Vandaag: Parkpop llige HPresentatie: Bart Peeters. ïn, tof ?n, dej ngstel 15 Nieuws en Coda. :r een po Seoul '88. 1. Boksen, eelnemronden. 2. 17.30 Samen- maar |'n9 diverse competities. VnnrhPul 'M: Studio Olympia, jrzicht van de competities. niet fiinny Lake wordt vermist Solex jhny Lake is missing), Ame- speelfilm uit 1965 at Vo<j° linger. Met Laurence lust achteéiate. Sonate voor piano, no erd Vfopus 49.2 van Van Beetho- uitgevoerd door Daniel Tar(ienboim' P'ano. Seoul *88. 1. Zwemmen. vlinderslag heren. 200 J vrije slag dames, 400 m. "elslag heren. 200 m. >olslag dames, 4 x 200 m. b slag heren, rechtstreeks. f0235 Afwisselend roeien, fies en turnen, vrije oefenin- heren, rechtstreeks. 3. 0 Kunstduiken, finale 3 m. 05.30 Roeien, series n heren, rechtstreeks. turabank. boite aux images, trnaal. )sidiesL,oir' Waalse actualiteiten. Irdenkoersen. aag e%naal. n. Zestualités la Une te wopnd écran - Sylvester Stal- ig tan£*"c7clu,: Les faucons de nuit (Nighthawks), Ameri- -,nfnsa speelfilm uit 1981 van er opnjce Malmuth. Met Sylvester -rleneMone, Billy Dee Williams. raterWMsay Wagner e.a. n de Ilrt No*«au (slot), vierdelige pumentaireserle over de Art niveau. Afl. 4: Fin d'illusions. °5 Journaal. DUITSLAND 1 15.30 Crazy Motor Show, gevarieerd automagazine. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Verhalen vor kinderen. 16.45 Henry und ein linkea Bein (4). Engelse serie. 17.10 Kinderballett, reportage over een balletschol voor kinderen. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame, Amerikaanse serie. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, regionale ac tualiteiten. 18.52 Grossstadttrevier, serie. Afl.: Mensch, der Bulle ist 'ne Frau. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ^Tagesschau. 20.15 Land-der Pharaonen (Land of the pharaos), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Howard Hawks. Met Joan Collins, Jack Hawkins. Dewey Martin e.a. 21.55 Der Selbatmord des Libab- non, reportage over de ge vaarlijkste presidentsverkie- zeingen ter wereld. 23.00 CMord - Sir John greift einl (Murder), Engelse speelfilm uit 1930 van Alfred Hitchcock. Met Herbert Marshall, Nortah Baring, Phyllis Konstam e.a. 00.40 Tagesschau. 00.45-15.20 Seoul *88: Olympia live. Programma: zie TV-morgen. DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht. 15.55 heute. 16.00 Black Beauty, jeugdserie. 16.20 Lolek und Bolek, tekenfilm. 16.30 Technik 2000, jongerenmaga zine over techniek. 16.55 Heute. 17.10 (si Tele-lllustrierte. 17.45 SOKO 5113, misdaadserie. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 SI Seoul '88: ZDF-Olympia- Studio, samenvattingen, inter views. analyses en studiogas- ten. Presentatie: Dieter Kürten. 21.45 Heute-journal. 22.10 Seoul '88: Super Seoul, de re sultaten van vandaag. 23.00 Dein Partner ist der Tod (The silent partner), Canadese speelfilm uit 1978 van Daryl Duke. Met: Elliott Gould, Chris topher Plummer. Susannah 00.40 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro- gramma. 20.30 DDR vor Ort. Afl. Es gibt wichtigere Dingen im Leben. reportage over fllmstudenten in Babelsberg. 21.00 Lendeaspiegel. Portret van Johannes Rau. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Hilferufe. 'Wege aus der Krise, Katharina Meister - ich kann es niemandem erzahlen', por tret. 22.45 Rückblende. Afl.: Vor 65 Jah- ren: Planung der Gemeindehö- fe in Wien, documentaire. 23.00 Blickpunt Gesundheit: Stress, documentaire. 23.30 Die grosse Freiheit, filmpor- tret van het theater "Fllegende Bauten' tijdens hun tournee door de Bondsrepubliek. 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 14.50 Seoul *88: Olympic Grand stand, reportages en samen vattingen. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Stoppit and tidy up', 'Bertha', 'Rupert'. 'Defenders of the Earth' en 'Beat the teacher'. 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 CBBlue Peter, informatief kin derprogramma. 18.35 Neighbours, Australische tv- 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal pro- gramma. 20.00 Seoul '88: The Olympics to day, Olympisch journaal met Desmond Lynam. 21.00 Sorry! Comedyserie met o.a. Ronnie Corbett en Barbara Lott. 21.30 III No frills (3), comedyserie over een moeder die bij haar gescheiden dochter en 16-jari- ge kleindochter intrekt. Met Kathy Staff. Belinda Sinclair, Katharine Schlesinger e.a. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 Panorama. Actuele documen- 23.10 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas e.a. Afl.: Theresa. 00.00 Wogan, praatprogramma met Sue Lawley. 00.28 Weerbericht. 01.30-07.30 Seoul *88: Olympics trough the night, met Steve BBC 2 15.15 Social Democratic Party Con ference. Verslag van het SDP- congres in Torquay. 16.00 The strange aftair of the Do mestic Book. 18.30 McGregor's Scotland. Afl.: In the steps of Bonnie Prince Charlie. 19.00 DEF II: The Kida of Degrasai Street, Canadese jeugdserie. 19.25 DEF II: Behind the Beat. Pop- programma. 20.10 Conference Day. Reportage van de SDP-conferentie. 20.35 O'Donnell investigates age, informatieve serie gepresen teerd door Dr. Michael O'Don nell. Afl. 3: Retirement, hoe ge pensioneerden tot tweede rangs burgers degraderen. 21.05 Reaching for the skies, docu mentaireserie over de geschie denis van de luchtvaart. Afl. 2: The aeroplane goes to war. van 1914 tot de Slag om Enge land tijdens W.O. II. 22.00 Silver City, Australische speel film uit 1984 van Sophia Tur- kiewicz. Met: Gosia Dobro- wolska, Ivar Kants e.a. 23.40 Newsnight, actualiteiten. 00.25 Weerbericht. 00.30-01.00 Open University. CO Ondertiteling via Teletekst El Tweetalige of stereo-ultzending C Zwart/wit-ultzending KO Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.00 m Engelse Top 40 Poppro gramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Monkees Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I Dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Tandarra. Avonturenserie. 20.28 The Times Headline News. 20.30 Monday Movie: Who is Harry Kellerman? Amerikaanse speelfilm uit 1971, met o.a. Dustin Hoffman en Dom De 22.32 Europees weerbericht. 22.35 Mobil Motor Sports News. 23.03 The Times Headlin News. 23.05 [si Soul in the City. 00.00 (s) Engelse Top 40 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Bolshoi Live. 03.00 Oxford Müsic Processor. 03.10-03.40 Schillen. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Classic Concentration. Spel- programma. 18.55 Kate and Allie. Comedyserie. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 Some mothers do'ave 'em. Comedyserie. 20.30 Armchair thriller: The girl who walked quickly away Misdaadfilm. 21.00 American College Football. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Olympic Update '88. 22.40 Europees weerbericht. 22.45 Soccer Argentine '88. 00.25 Gillette Soccer Scene. 00.55-02.35 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Def Leppard. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Ray Cokes. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 ge- 16.30 Bonjour AppetiL 17.00 Recreation. 17.30 Des Chiffres et des Lettres. 17.50 Les Breves. 18.00 Julien Fontanes Maglstrat. 19.30 Papier Glacé. 20.00 L'Autobua du Showbusiness. 21.00 Nouveau Monde. 22.00 Journaal. 22.35 Martine Chevrier. 23.05 Jusqu'au Coeur d'un Conti- 23.35 Le Dernier Sprint. Q0.00 Nord/Sud. 00.30-01.00 Cornelius Krieghoff. NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engel se serie. 16.21 De kikker, tekenfilm serie. 16.27 Rasmus en de landloper, jeugdserie. 16.54 De Gummiberen, tekenfilmserie. 17.16 Een ongeluk zit in een klein hoekje, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46-18.26 ESJa natuurlijjk extra, natuurserie. NEDERLAND 2 TROS 15.30 De wilde olifanten van Atrika, natuurdocumentaire. 16.16 ULaurel en Hardy in speolgoedland (The marchof the wooden soldiers), Amerikaanse speelfilm. 17.25 De avonturier (Adventurer), tv-serle. 17.52-18.15 Heathcliff A Co., teken film. NEDERLAND 3 NOS 05.00 Studio Sport: Seoul '88. 1. Zwemmen: 100 m. vlinderslag heren. 200 m. vrije slag dames, 400 m. wisselslag heren, 200 m. school slag dames en 4 x 200 m. estafette vrije slag heren, met commentaar van Rob Kerkhoven, 2. 05.30 Schoon- springen: finale 3 meter heren, met commentaar van Rob Kerkhoven, 3. 06.00 Turnen: meerkamp landenwed- strijd heren, met commentaar van Theo Reitsma, 4. 07.00 Hoogtepun ten, 5. 07.30 Roeien: series dames en heren, met commentaar van Qhristian Scheen, 6. 08.00 Hoogtepunten, 7. 08.30 Hockey heren: Nederland - Spanje, samenvatting met commen taar van Hans Brian, 0. 09.00 Turnen: finale meerkamp landenwedstrijd heren, met commentaar van Hans van Zetten, 10. 11.00 Roeien: series dames en heren, met commentaar van Christian Scheen. 11. 11.30 Wiel rennen: series achtervolging 4 km. voor heren en 1 km. tijdrijden voor heren, met commentaar van Heinze Bakker. 12.50 S3 Prinsjesdag 1988, rechtstreekse uitzending van de ge beurtenissen in Den Haag met daarin een verslag van de rijtoer, het voorle zen van de Troonrede door Koningin Beatrix en de aanbieding van de Mil joenennota aan de Tweede Kamer door minister Ruding van financiën. Vervolgens reageren politici en verte genwoordigers van maatschappelijke organisaties op Miljoenennota en Troonrede. Tevens verslag van de Olympische Spelen in Seoul. Presen tatie: Willem Bemboom en Noortje van Oostveen. 16.30 Studio Sport: Seoul '88. Turnen: vrije oefening heren, met commentaar van Hans van Zetten. 17.15 Nieuws voor do ven. 17.30 Journaal. BRT 1 15.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 15.25 Labyrint: De Noord-Zuid-han* del in grondstoffen 16.15 Bijleren, een nieuwe kans (3). 16.30 Zomer- rock 17.10-17.55 Kameleon BRT 2 06.25-17.30 Seoul '88. 1. Afwisselend roeien, series en turnen heren voor teams, vrije oefeningen, rechtstreeks, 2. 07.00-08.00 Olympische hoogtepun ten. 3. 09.15 Wielrennen: series ach tervolging en 1 km. tijdrijden finale. 4. Boksen: voorronden, rechtstreeks. 5. 1235 Turnen: heren voor teams, vrije oefeningen finale, rechtstreeks, 6. Wielrennen: voortzetting van 09.15 uur, rechtstreeks, 7. 14.30 Boksen: voorronden, 8. 15.00 Gewichtheffen tot 60 kg., 9. 17.00 Samenvatting. DUITSLAND 1 00.45 Seoul '88: Olympia live. 1. Tur nen heren, 2. Schoonspringen heren, 3. Wielrennen: 1000 m. tijdrit heren, 4. Gewichtheffen: finale klasse tot 60 kg., 5. Grieks-Romeins worstelen: fi nales, 6. Zwemmen: 100 m. vlinder slag heren, 200 m. vrije slag dames, 400 m. wisselslag heren, 200 m. schoolslag dames, 4 x 200 m. vrije slag heren, 7. Hockey voor heren: Westduitsland - India), 8. Paarde- sport: military-dressuur, 9. Moderne vijfkamp: zwemmen, 10. Wielrennen: Tennis: heren enkelspel, 15. Volley bal. Om ca.06.00, 07.00, 08.00 en 09.00 Samenvattingen en nieuwsbe richten. Om 10.00-10.05 en 13.00- 13.05 Tagesschau. 15.20 Sinha Mofa die Tochter dee Sklavenhalters, Braziliaanse serie. 15.45 Wie Frauen ihrer Angst begegnen. 16.15 Seoul '88: Olympia extra, samenvattingen. 17.15 Tagesschau. 17.25 Friedrich und Friederike. DUITSLAND 2 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Bei der blonden Kath- rein 11.25 Umschau. 11.40 Das teuerate Buch der Welt 12.10 Abenteuer und Legenden 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Nicht nur wenn's brennt die Feuer- wehr reportage. 13.45 Tal der Ra- che, Amerikaanse speelfilm. 15.05 Terra-X. 15.55 Heute. 16.00 Muppet- Babies. 16.25 Mofafahren leichter gemacht. 16.30 Die dreibeinigen BBC 1 07.30 Seoul '88: Breakfsst Olympics. 10.30 Model world. 11.00 Nieuwe. 11.03 Seoul '88: Olympic Grand stand. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Children's BBC. 12.35 Seoul '88: Olympic Grandstand. 14.00 Journaal en weerbericht. 14.30 Neighbours tv-serie. 14.50 School for scroundels, speelfilm. 16.25 Go for it. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Dennis. 09.30 Transformere. 10.00 (si Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Mobil Motor Sports News. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 1) Eurochart Top 50 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly .08.30 Super Channel News. 09.00 Music Box. 12.55 Ken Horn. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 Radiolympla, met Jan Douwe Kroeske, Klaas Piefer Rleksen en Tom Blom. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Hel steenen tijdperk. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Mitridate, re di ponto, opera seria van Wolfgang Amadeus Mozart. 21.40 Vioolrecital. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten. 18.20 PP: Programma van D66. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00 Marketing. 21.30 Qa va? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Sporttribu- ne. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Passage 88. Gevarieerde popu laire muziek. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23JO-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bistro Gèrard. 19.10 Zig-zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23^0-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20^0 Openingsconcert van het 21ste Eruconcertseizoen. Recht streeks vanuit Berlijn. Werk van Carl Phlllpp Emmanuel Bach (f 1788). 2230 XYZ van de Post War Blues. 23.15 Kamermuziek. MTV EUROPE MORGEN 0630 Club MTV 07.00 Marc.l Vanthilt. 12.00 Ramota control 12.30-;6.00 Maiken Waxa. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 0733 NOS: Radiolympla. 13.07-17.00 Prinsjesdag 1988. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0733 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 1130 Ik zou wel eens willen weten. 12.03 Lunchtime magazine. 13,03 Tijdsein. 1330 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Meesters van de voordrachts- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkert 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 1215 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 1330 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 0935 Waterstanden. 09.30 RVU: De manager. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Gebedssamenkomsl. 11.15 Studio 55. 1200 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerhuis. 1430 TELEAC: Vrouw en computer. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op dq rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1200-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 0531 Seoel '88. Olympisch program ma met nieuws uit Seoel. 08.45 Olympisch journaal. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 12.45 Olympisch Journaal. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Broccoli. 1135 Mediatips. 1200 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Gullini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Symfonische matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Kamermuziek uit de romantiek. 1200 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1335 Niet alle begin is moeilijk. 14.05 75 Jaar geleden: 1913. 1530 Belgische uitvoerders. 16.30 Wel thuis. 1730 Uit Hongarije.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9